Rozčilený John Kerry hází ohledně Sýrie ručník do ringu: „Co byste ode mě chtěli, abych šel do války s Rusy?!“

CSJbWPhVEAA7JKI„Ruské a syrské síly zintenzivnily svou kampaň proti rebely drženým oblastem kolem Aleppa, které je pořád ještě domovem asi 350 000 lidí a humanitární pracovníci říkají, že toto před válkou největší syrské velkoměsto by už brzy mohlo padnout.“ Najdete něco špatného na tomto citátu z dnešního článku Reuters? Tady je ten problém: „Mohlo by brzy padnout“ naznačuje, že Aleppo je na pokraji podlehnutí nepřátelským silám. Tak tomu ale není. Ono je už v nepřátelských rukou a je v nich už dost dlouho. Co by Reuters měla říci, je toto: „Mohlo by být brzy osvobozeno.“

Ač bychom byli první, kdo přizná, že Bashar al-Assad není právě tím nejbenevolentnějším vůdcem v historii státnictví, můžete se vsadit, že většina Syřanů by si přála, aby tato válka nikdy nezačala, a kdybyste se zeptali těch, kdo uvízli v Aleppu, jaká je jejich kvalita života teď, v porovnání s tím, jaká byla v roce 2009, tak je nám dost jasné, že ti obyvatelé nejsou nijak zvlášť zamilovaní do života pod mišmašem rebelů, kteří teď to město kontrolují.

Každopádně Rusové s Íránci Aleppo obklíčili, a jakmile „padne“ (abychom citovali Reuters), bude to pro opozici dost velké sousto. Nebo přinejmenším pro tu „umírněnou“ opozici. A Saúdové s Turky to vědí.

A také John Kerry, který by zoufale chtěl obnovit uvázlá mírová jednání v Ženevě. Problém pro US a jejich regionální spojence je jednoduchý: pokud Rusko s Íránem opozici smetou na bitevním poli, tak už není třeba žádných mírových rozhovorů. Assadova vláda bude obnovena a bude to prostě tak. ISIS bude sice ještě operovat na východě, ale to je problém, který Moskva s Teheránem vyřeší krátce nato, co budou hlavní městská centra země zabezpečena.

Jak jsme uvedli v sobotu, Rijád s Ankarou jsou extrémně znepokojené, že to pětileté úsilí o svržení Assada jim brzy zkolabuje a je to až tak, že už v Saúdské Arábii a v Turecku vypustili i zkušební balónky s pozemními vojsky. Rusové a Íránci za svou stranu už naznačili svou ochotu diskutovat o zastavení palby, ale podle Johna Kerryho samotného opozice teď není ochotná k vyjednávacímu stolu přijít.

„Neobviňujte mě – běžte obvinit vaší opozici,“ řekl rozčilený Kerry tento týden v Londýně humanitárním pracovníkům na postranní konferenci dárců Sýrii.

Tento vrcholný americký diplomat rovněž řekl, že země by měla očekávat další tři měsíce bombardování, které bude „decimovat“ opozici, jak uvádí Oko Středního východu (MEE), které rovněž sděluje, že Kerry nechal v humanitárních pracovnících „zřetelný dojem“, že US vzdávají úsilí o podporu bojovníků rebelů.

Jinými slovy Washington se už smířil s faktem, že teď už z toho je jen jediné východisko. Buď jít do války s Ruskem a Íránem nebo přiznat, že tato konkrétní snaha o změnu režimu na Středním východě prostě už zachránit nejde.

„Řekl, že to byla v podstatě opozice, kdo nechtěl vyjednávat a nechtěl zastavení palby, a že to oni odešli,“ řekl druhý humanitární pracovník MEE.

„Co byste ode mě chtěli? Abych šel do války s Ruskem? Tohle chcete?“ tvrdila humanitární pracovnice, že jí Kerry řekl.

MEE rovněž říká, že US už úplně vzdaly myšlenku, že by Assad měl odstoupit. Teď Washington zjevně jen chce, aby Assad přestal používat barelové pumy, aby US „tu historku mohly udat u veřejnosti.“ „Třetí zdroj, který tvrdí, že sloužil jako prostředník mezi syrskou a americkou vládou během posledních šesti měsíců, řekl, že Kerry poslal syrskému presidentovi Bashar al-Assadovi v říjnu vzkaz, že US ho odstranit nechtějí,“ uvádí MEE. „Tento zdroj rovněž tvrdil, že Kerry řekl, že kdyby Assad přestal s barelovými bombami, tak by ‚tu historku mohl Kerry udat u veřejnosti‘, uvedl zdroj.“

Samozřejmě, že Kerry nebude tuto historku moci „udat“ u Saúdů a Turků, nebo Katarců a všech těch, kdo jsou teď na svoji opozici sami, když US hází ručník do ringu. „Kerryho smíšené vzkazy po kolapsu ženevského procesu vyvinuly větší tlak na Turecko a Saúdskou Arábii,“ dospívá k závěru MEE. „Obojí jsou extrémně nespojeny z potenciálního kolapsu US za opozici uznané Svobodné syrské armády.“

A jak už jsme tento týden uváděli, teď je to pro Rijád, Ankaru a Doha čas buď zvítěz, nebo zemři. Buď se ta zástupná válka během příštích dvou týdnů přetvoří na válku ve skutečném světě, nebo Aleppo „padne“ a Assad zasadí jednak vskutku pokořující porážku US zahraniční politice, a co je ještě důležitější saúdskému cíli zřídit nad Arabským poloostrovem sunnitskou hegemonii.

Jedinou další možností je pro Johna Kerryho střetnout se s Rusy v bitvě. Jak je však zřejmé od výše citovaných zdrojů, na to ale Washington evidentně nemá nervy.

Submitted by Tyler Durden on 02/07/2016 09:48 -0500

Zroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-02-07/exasperated-john-kerry-throws-towel-syria-what-do-you-want-me-do-go-war-russians
90 Komentářů k Rozčilený John Kerry hází ohledně Sýrie ručník do ringu: „Co byste ode mě chtěli, abych šel do války s Rusy?!“

 1. jan napsal:

  Ta situace je pro USA hodně komplikovaná,vlastně se dostali do léčky,kterou chtěli nastavit Rusku,bojem proti IS.Takže můžeme čekat něco horšího,jak se jinde píše,popouzí Erdogana a Saudi,provést pozemní vojenské operace proti Assadovi.

  • to je jedno napsal:

   vlastně můžeme očekávat, že nám nad hlavami mohou každou chvíli vyrůst jaderné hříbečky...

  • Pepi napsal:

   Ono to muze zacit kdekoliv,nejen verze Turecko-Syrie-Rusko+NATO.
   Na Ukrajine se znovu bojuje,Norsko a dokonce i neutralni Svedko se otevrene pripravuji na valku s "kvalifikovanym nepritelem"(pojem prevzat ze skandinavskeho tisku-Aftenposten;kv.nepritel je samozrejme Rusko).Budto "to" muze muze zacit eskalaci v Syrii,nebo incidentem v Baltiku,Skandinavii ci Moldavii nebo na nekolika mistech zaroven.Jako obyvatel CR bych se obaval spis atomizace nez islamizace.
   Nejhorsi je ze prakticky neexistuje zadne hnuti odporu,zivotaschopne mirove hnuti.Cesi bojuji s imaginarnim nepritelem,ktery jim byl zamerne nastrcen za ucelem odvedeni pozornosti(muslimove,nutno nenavidet,zapomenout na skutecnou hrozbu).
   Jedinou moznost ze by se obyvatele Evropy masivne postavili svym zlocinym vladcum a pokusili se zabranit dalsimu sireni valky vidim v pripade atomoveho nestesi(nehode)nebo izolovaneho atomoveho utoku(kohokoliv)treba v Syrii nebo na Ukrajine.Pak si obyvatele,tvari v tvar skutecne hrozbe mozna uvedomi ze je nutne vykaslat se na hlouposti a zastavit silenstvi.Otazka je jestli pak ale uz nebude prilis pozde.

   • contumax napsal:

    Pepi

    Mluvíš mě z duše...

    Jen dodávám, že atomová elektrárna "může být dobrá mina "...

   • proud napsal:

    Uplne v klidu zapomen na atom,leda by nejakej sebevrah zesilel.....a presto by se to do nuklearni svetovy nezvrhlo,ani by se to nestacilo zvrhnout!

    • Pepi napsal:

     Proude 8.2(18.35)
     na atom by se nemelo zapominat spis by se mel ten problem resit misto toho aby lide plitvali energii na hlouposti.
     Osobne si tak jisty nejsem ze neni vule ho pouzit.
     Ochuzeny uran v Iraku ci Jugoslavii Vam nestaci?
     Konvencni valka taky neni legrace.Cesi na valku nejsou zvykli,protektorat se poradnou valkou neda nazyvat ac to byl zrudny rezim.Rovnez obyvatele Skandinavie jsou rozmazleni,ale jejich vedeni se otevrene pripravuje na konvencni valku s Ruskem(napr.podle Aftenpostenu loni v prosinci).Zda valka bude konvencni nebo ne,o tom bohuzel nerozhodujete Vy nebo ja,ani nesejde na tom cemu verite.Na svete je silencu vic nez dost.

    • contumax napsal:

     proud

     Můžou použít menší atomovky i z děl, to snad víš...

 2. blázen napsal:

  Co to tady v úvodu článku plácá za nesmysly. Aleppo od samého začátku kontrolovali rebelové. Vlastně lidi kteří se řídili v podstatě stejnou logikou jakou tady hlásá věčně nalitej zeman viz kalešnikov.A tady se pak ryčí radostí. Ten autor je žalostně neinformován o tom jak vzniknul problém v syrii přesněji řečeno lže jako když tiskne když říká že alepoo bude osvobozeno.

  • MartinT napsal:

   jo začalo to demonstarcema poklidného Damašku a vyostřili to snajpři,aby to mělo šťávu popřadného majdanu ,ale to už byly na cestě kalachy a zbraně od mírotvůrců...vynechal jsem něco? ty informovaný...i ten nalitý Zeman mluví víc v pravdě než ty " blázne"

   • blázen napsal:

    Zeman plácá o něčem čemu nerozumí to zaprvé a za druhé to co jsi tady napsal dokazuje jak velký lejno o problému víš nebo to můžu přisoudit tvoji chabé inteligenci a tedy neschopnosti uvažovat nezaujatě nad problémem. Popis co jsi uvedl by spíš seděl na jiný stát světa.Taky bych to mohl hodit na omezené znalosti zeměpisu. Vožralej prezident si jen chce zajistit místečko u koryta na další volební období. Teda pokud někdo nevezme kalacha.

    • Josef Švejk napsal:

     Máte dobrý nick.

    • MartinT napsal:

     tak jo zase jeden intelektuálně nadřazený...dělá ti to dobře, budiž, hádat se s tvým nikem nebudu...hledej a najdeš na Ytube příslušné video z demonstací z Damašku ty ŤuŇťo

     • blázen napsal:

      Tady je ale intelektualně nadřazený každý. Pročti si diskuze. Už jsem řekl Martine že zeměpis ti dělá trochu problémy. A fakta, ty nepoznáš i když tě mlátí do nosu. Asi jako tomu mašinfírovy co vozil plný dobytčáky lidí tam a nikdy nikoho nevezl nazpátek a nikdy mu to nepřišlo divný. Já se nehádám jen se ptám,argumentuji a lehce utočím.To poslední přišlo až když jsem začal být napadán sám. Diskuze vám tady v tý stoce nic neříká a hloupostí a omezeností to tady jen přetéká.

      • 0^n napsal:

       Já ti do toho tedy nechci mluvit, ale osobně když se mi někde nelíbí, což jsi, myslím, popsal dostatečně jasně a barvitě, že pro tebe je to přesně tenhle web, tak tam nelezu.
       Ušetříš si zbytečný zdravotní problémy z toho plynoucí.

    • who cares napsal:

     tak nam pod povedet jak pekne vis co se tam deje,muzes nam nezaujate vysvetlit proc amerika zas vyvezla naky ty lidsky prava na druhej konec planety.

     • blázen napsal:

      můžu. prostě američani si myslí a ne jenom jejich elity že demokracie je nejlepší možný systém. A to bezesporu je i přes všechny své chyby. Američanům prostě nedochází že k demokracii se musí dospět nebo se musí systematicky udržovat a pěstovat. Tady by měl k tématu co říct mistr Machiavelli. Je chybou američanů že odešly z irak i afganistanu. Ale tvrdit že jen američani jsou ti nejhorší je taky zcestné. Protože když se něco podělá tak západ se otočí k americe a čeká a vyzývá k akci ameriku. A byla by spousta dalších maličkostí které musíte zahrnout a promyslet. Ale ovečky potřebují lehké odpovědi bez ohledu jak nesmyslná je odpověď. Myšlení je většině ovcí cizí.Žrát a pobavit se.

      • Josef Švejk napsal:

       Nejenže máte dobrý nick, ale vy si jej dále vylepšujete. Budete-li i nadále takto vytrvalý, stanete se moudrým jako Óvokaki.

       • blázen napsal:

        Vojíne co to tady plácáš? Ty "česku" co že je Óvokaki. Nebo se nauč psát česky.

        • Paul Durham napsal:

         Vy nevíte kdo je to Óvokaki ? To jste mne zklamal.

      • who cares napsal:

       aaaaahahahaahh ty ses tu novej vid? prave si rek ze ze usa vede valky aby oprostila nebohy lidi od zlejch diktatoru,no nic tvl uz nic nepis radsi a sedni si zpatky k tv nova

      • 0^n napsal:

       Je chybou američanů že odešly z irak i afganistanu.

       A nebyla spíš první chyba, že do těch zemí vůbec lezli? Resp. že je spíš vojensky napadli? A uvrhli do totálního sektářského chaosu a spirály násilí?
       Anebo co bylo dřív - slepice nebo vejce? Asi kohout, že?

    • WIKINGER Petr napsal:

     Q,Q,Q má fakt dobrý nick

    • Jindřich napsal:

     Jestli je tady někdo ožralej, tak jedině ty blázne, opravdu to máš v hlavě hodně přeházený, je mě z tebe smutno

    • Ondráš napsal:

     Blázen a idiot v jednom. Ďalej bez komentára!

   • jano napsal:

    blázen pekné méno, Zeman je jeden človek na ktorého by ste mali byť hrdý, on jediný rozpráva to čo si naozaj myslí. Sýria bol jeden z mála štátov ktorý si zakladal na sekularizme, podobný štát tam ani nie je. O čom píšete?

  • Adolf Balík napsal:

   Všiml sis, že má být osvobozeno od těch "rebelů"?

   • MartinT napsal:

    konečně skvělá příležitost jak uzavřít Allepo a tudíž definovat i co do počtu a ideologie opoziční umírněnou bojovou frakci... určit tam vůdce a poslat ho do Ženevy jednat...jasně definovatelný náčelník a uzavřít s městem příměří ...lepší než ho bombardovat...škoda,že to neprojde takový skvělý nápad:-)

   • blázen napsal:

    jestli to bylo ke mě Dolfe uvědomuješ si vůbec že rebelové jsou syřani. Obyčejný lidi co chtěli aby se jejich vládce choval jako demokratický politik. Jedinou odpovědí byla střelba a bomby na vlastní obyvatele. Představ si to na sobě. Že jen pro to že myslíš jinak tě zastřelí. Trochu byste měli o věcech přemýšlet ne jen přijímat nesmysly které vám servíruje jedna nebo druhá strana. Nadává se tady na USA ale rusové jsou viděni jako ti co by dítěti vlas nezkřivili. Jen vám asi nedochází že když rusové pachají ta dobra tak nezřídka umírají lidé kteří chtěli jen v klidu žít ženy děti muži. díky dobru rusů se počet uprchlíků zvedne ale to nevidíte. jen dokazujete svoji ubohost svým přistupem k uprchlíkům. Místo toho aby jste tlačily na řešení příčin tak se tady hystericky reaguje na něco co se neděje.

    • who cares napsal:

     ted nevim jestli si delas kozy nebo ne.v syrii pred ruskym zasahem nevalcili zadny syrani ale daesh,coz je normalni zoldacka armada s pravidelnou vejplatou.potom zmenili vlajku a stala se z nich umirnena opozice.rikas teda ze tam rusove meli ty zeny a deti nechat pokojne zit v islamskym state a ze odtamtud zdrhaj lidi kvuli ruskejm naletum?

    • Adolf Balík napsal:

     DAESH, Ahrar al-Sham, Jaysh al-Islam a Jabhat al-Nusra čili al-Kaiída v Sýrii a všechny další podobné žoldnéřské armády ve službách salafistických islámských dobyvatelů krmené miliardami z Kataru, Turecka, Saúdské Arábie aj. to je spontánní lidová opozice za svobodu, demokracii, lidská práva a liberální hodnoty. :-) Takovými pitomostmi nás už nezkouší krmit už ani ČT. Čím omámili tebe, že's jim to zbaštil?

    • Justass napsal:

     Ten s výstižným nickem:

     "uvědomuješ si vůbec že rebelové jsou syřani"

     Ale to fašisté a benderovci na Ukrajině jsou také
     "obyčejní" Ukrajinci.

    • Fanny napsal:

     Jak by řekl Jan Hus "svatá ty prostoto"

  • Medwin napsal:

   Blázne, jestliže mají pacienti u Chocholouška přístup k počítači, tak ty svoje nesmysly napřed zkonzultuj s ošetřovatelem, než je zveřejníš. A když už do debaty o Sýrii pleteš pana Zemana, tak tam šoupni i tu o červené Karkulce, ať to máš komplet.

  • Bogus Sobotka napsal:

   blazen:

   "Co to tady v úvodu článku plácá za nesmysly.....Ten autor je žalostně neinformován o tom jak vzniknul problém v syrii přesněji řečeno lže jako když tiskne když "

   Ano tento autor pod pseudonymem Tyler Durden je ve skutecnosti bulharsky podvodnik Daniel Ivandjiiski zijici v USA , ktery byl pokutovan a vyhozen za podvody na financnim trhu.

   Tahle ta pro-kremelska figurka je propagandisticky pisalek, ktery pred par dny mimo jine psal,ze na Ukrajine unikl smrtelne nebezpecny virus "kalifornska chripka".
   Ve skutecnosti zadny smrtelny virus "kalifornska chripka" neexistuje :D

  • Drak napsal:

   Ty nejsi blázen. Ty jsi cvok a provokatér.
   V tom horším případě jsi debil.

   • blázen napsal:

    A už je tady napadání. Argumenty nejsou tak se utočí. možná že jsem debil ale draku ty strháváš stupnice hloupost do ještě větších hlubin.Takže jsem ještě na výši.

    • Josef Švejk napsal:

     To není napadání, to je diagnosa. Napadání jste předvedl 8.2.2016 (13.06) Té poslední věty by si měla všimnout policie.
     Přeji vám dlouhé mládí, neb řečeno s klasikem: "Člověk by neměl zestárnout, dokud nezmoudří." I když soudím, že vám to nehrozí.

     • Bogus Sobotka napsal:

      Josef Švejk

      "Té poslední věty by si měla všimnout policie."

      Celkem smesne,ze se tady ohanite policii.

      Zrovna na tomto serveru,kde v diskuzich mnozi pisou o vrazdeni zidu/sionistu atd.

      • contumax napsal:

       1***

      • proud napsal:

       Vrazdeni zidu je spatny,ovsem vrazdeni sionistu neni vrazdenim,ale zasluznou cinnosti.........a to milanku klidne reknu komukoliv do oci,treba i ty hlavni americky opici :-)))))))))))))

    • Marian napsal:

     Blazon, zbytocne sa strapnujes. Studuj, citaj, spajaj informacie, lebo si naozaj sprosty.

 3. Miloslav Dědek napsal:

  Informace, které obsahuje článek, vypovídají o tom, jak neutěšená a neurčitá budoucnost čeká lidstvo v následujících letech. Vezmeme-li v úvahu, že technická a materiálová základna lidstva dosáhla takové úrovně, která umožňuje budoucnost lidstva určovat dohodou, potom je na čase tuto dohodu-plán budoucnosti lidstva vypracovat. Tuto dohodu-plán budoucnosti lidstva by mohla vypracovat např. globální demokratická vláda. Jedna možná cesta vzniku celosvětové demokratické vlády je uvedená v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html
  Ideovým základem uvedené vlády by mohl být Jednotný výklad vědeckého a náboženského vnímání světa, který je zveřejněn na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/12/jednotny-vyklad-vedeckeho-nabozenskeho.html

  • proud napsal:

   "Informace, které obsahuje článek, vypovídají o tom, jak neutěšená a neurčitá budoucnost čeká lidstvo v následujících letech." ...... jak vidis tak nejen co popisuje clanek,ale i co popisuje samotna zdejsi diskuse,to je panecku mistama material,kdo se tu vyjadruje! Ono to nebude s tou buidoucnosti jen o tom vyporadat se s parazitama,ale taky s tema uplne blbejma a blaznivejma blbama!

 4. vilon napsal:

  Bravo, takže Kerry podľahol emócii, a vyriekol nahlas, čo nemal. Teraz už viem, koľko bije. Je otázkou času, kedy sa vyčistí Sýria od "moru", a znormalizuje život v krajine. Možno aj "prisťahovalci" z Europy sa vrátia domov.Nuž ale ak Rusi s Iránom prestanú potom bojovať, za nejaký čas USáci skúsia inak a inde. Ja byť Putinom, tak prenesiem vojnu do Saudov, na Katar, Jemen, aby to vrelo aj tam, zbombardovať ich infraštruktúru a vrátiť požičané.....

 5. MartinT napsal:

  Jestli saudi vlezou do Sýrie tak at jsou první dřív než turci, protože Putin bez mžiku na saudy zautočí a važene je z tama...byla by to velmi vážná praktická ukázka turkům, že to nemaj dělat..avšak obávám se opačného pořadí, kdy by pozemní vojska turků vtrhla na uzemí kurdů v severní sýrii...tehdy protiuder musí vest Asad a né Rusko..ale jak to udělat prakticky a čekat jestli Nato použije článek o napadení členské země Nato nebo né... a nechá v tom turky samé...no prostě průser
  ..ještě,že je tam ten Kerry ...být tam nějaký jestřáb jako MC"Cejn"...už nám to padá v evropě na hlavu a zjevně velmi přesně..pač žádnej deštník neexistuje

  • vilon napsal:

   ano martinT, to je to, čo chcú USáci, rozšíriť vojnu na Blízkom Východe, ale tak, aby skončila v ich prospech. Nuž ale ked ju rozšíria Rusi s Iránom, skončí to v prospech Rusov. Treba vyrobiť zámienku. Kto bude mať lepšiu, ten vyťaží konečný efekt. Je treba Saudom dať na frak, je to predlžená ruka Izraela, aj neoconov.McCain tan nemusí ísť, jemu to ide určite na ruku. Len nevie, ako to potom dopadne.
   Ako Vanga povedala - rok 2016, potom 2018, a potom to skončí v 2023!

   • MartinT napsal:

    počkej Vanga také něco řekla na rok 2014-15 :-)) to ji trochu nevyšlo
    ale jinak souhlas..jenže co je to "rozšíria rusi a Irán"...Pjakin říká ..chce li se někdo bít, udeř první...Putin má však strategii nechat věci dojít do nejzazší zádele a pak dá průchod své strategičnosti se v situaci orientovat a udeří....myslím, že nechce začít válčit s nikým..proto tam ani "severní vítr" nezafoukal

   • contumax napsal:

    Martin T

    Vanga a Nostradamus a Sybila, to nejsou žádní proroci, zase je to úskok odvézt pozornost jinam... většinou jejich předpovědi vůbec nevyjdou...

    To je jako všelijací jasnovidci, ti se zkoušeli najímat třeba policii při únosech a ani jednou nic neuhádli...

   • gandalf napsal:

    Tím jsem chtěl říci, že tam je důležitý hlavně výklad článku 51 charty OSN - myslím, že ten kdo vpadne ozbrojenou silou na území sousedního státu se nemůže dovolávat toho, že že je na něho páchána agrese. Ale znáte to .....

  • proud napsal:

   Ja bych to videl sice jako jisty riziko,ale neco mi rika,ze pruser by to nebyl...........uz totiz vidim primo v barvach jak NATO a USA jdou valecne proti Rusum............panove,to prece nemyslite vazne,ze by byli tak kratkozraci a sami dobrovolne si zajistili tak kratkou budoucnost a zivotnost ;-).Vzdyt oni vlastne toho Rusa potrebujou,kdyz se nechaj vymlatit a vsechno Rusku....skoncili,mate snad za to ze si to lajznou?!!!

 6. Jano napsal:

  Jednoducho sa ukázala a znova potvrdila historicky známa skutočnosť - porekadlo: "Je tisíc spôsobov ako dostať ruského medveďa z brloha ale ani jeden ako ho dostať naspäť!", rep. prímer; "Rusi dlho sedlajú kone, ale keď ich osedlajú, tak im všetci utekajú z cesty" !

 7. Definitiva napsal:

  "už není třeba žádných mírových rozhovorů"
  Krátko a múdro definovaná situácia vo svete.

  USA odnástupu Trumana nedodržiavajú dohody, zmluvy, zákony a silou presadzujú svoju vládu vo svete.

  Už žiadne mierové rozhovory. Nie s medzinárodným zločincom!

  • contumax napsal:

   Definitiva

   Tak ták...

   • koloděj napsal:

    kuš, se mi to odeslalo ..

    JEHO RODINY (víte, jak ti gangsteři si potrpí na své rodiny a "rodinnou čest") dělá partu neschopáků. Dodávky musí tedy obnovit stůj co stůj. A další věc -

    2) Erdo není sám, kdo by rád lízal smetánku z kradené ropy. Takových je tam více. Ale on je teď capo tuti de tuti .. dokud tedy ropu dodává. Když přestane, nahradí ho "odběratelé" někým jiným. Navíc jak je emotivní (jako správný fuhrer) dělá kopance, a dělá ze sebe blázna, ač jim tedy není.
    Erdo je prostě pod ohromným tlakem .. má nakřečkováno, má moc, a chce více zlaťáků a více moci. Jenže ti Rusové mu rozkopávají bábovičky a navíc - serou i jeho odběratele tý ropy ...
    Ze strany Turků či spíše toho pošuka to nevidím dobře, je jako krysa zahnaná do kouta. Pokud s nim samotni Turci něco neudělají, tak až mu lupne v kebuli, zavelí k útoku.

  • koloděj napsal:

   Tak to bylo míněno tak, že něž se rozhoupou a sednou si k jednacímu stolu, "umírněná opozice" už nebude.

   Saud do Sýrie nepůjde, leda že by koupil a vycvičil nějaký Afrikánce, dyť ta jejich armáda si nedokáže poradit ani s Jemenem a jejich rebely.
   Erdogan. to j horší případ .. něco jako Blázen ... Erdo je zavázán na dvou frontách
   1) nasmlouvané dodávky syrské ropy neplní, což z něj a JEHO RODINY

 8. Karel 4 napsal:

  Adresováno tomu, kdo píše komentáře pod jménem " blázen ", či blázen. Dovolíš si zde hanlivě urážet demokraticky zvoleného presidenta této naší republiky Miloše Zemana. Nazýváš jej věčně nalitej zeman, kalašnikov. Ať se ti to líbí, nebo ne, Miloš Zeman byl zvolen nadpoloviční většinou lidí v České republice, kteří se demokratických voleb zúčastnili, nikdo žádnému " bláznovi " nezakazoval se zúčastnit boje o post hlavy státu. Tento president je absolvent VŠE a studium ukončil s " Červeným diplomem " a titulem inženýr. A jaké máte vzdělání vy blázne.

  • proud napsal:

   Dobra pripominka! Bravo. Kam prijdeme kdyz uz ani vetsinovy rozhodnuti naroda nebudeme respektovat?!!!Nikdo nam nebrani se k nemu svym nazorem,i nesouhlasnym slusne vyjadrit,ale s respektem jakej si sami vyzadujeme.

  • Definitiva napsal:

   ...zvolený nadpolovičnou väčšinou voličov... ale beriem ho. Zeman je človek, ktorého životný štýl ho nabudí na efektivitu a produktivitu v PROSPECH VOLIČA. Aj keď sa niektorí bránia, tak Zeman im pácha dobro.
   A táto výnimočnosť nie je dopriata mnohým či už triezvym, alebo nalitým a ostala im len závisť.

  • koloděj napsal:

   Něco vám řeknu .. blázen je normální neschopka co za peníze plní diskuze svými duševními zvratky.

   Motá Zemana, Sýrii, páté přes deváté. Nahazuje jakési "informace, o kterých my chudáici nevíme, ale on ano (dyť mu dali i příručku a databázi "nejčastějších diskuzních omylů extrémistů" nebo tak nějak (že jo ? ), se kterou nás roznese na kopytech)

   Kdo to nepoznal hned z jeho prvního výblitku, tak prosím vás, reagovat na něj, to je jako rozmazávat hovno po koberci. On není hloupý, neinformovaný, on tu pracuje. Neřešte ho. Kdo to má číst.

 9. Robo napsal:

  Prudkou stúpli investície do náboru ďalších trollov alebo odteraz má JJ alias BS alias Jep alias blázen...príplatky za každý ďalší nick.

  • Justass napsal:

   Jep? Myslím, že jop - ne?

  • proud napsal:

   Nebo kvaka takovy voloviny,ze mu soupli honem posilu,protoze je svou hlouposti uz kompromituje.Ovsem z tohohle pohledu se "blazen" hned pro zacatek taky moc nepovedl:-))))))))))

   • proud napsal:

    Holt ta krize nedostatku obornejch pracovniku doleha i na trollingovy agentury........kdyz stat kazdyho kdo neco opravdu umi "donuti" jit za praci do ciziny za penize,misto aby daval dokupy doma svoje na adekvatne placeny pozici,na tu uz nejsou penize,kdyz je rozkrade "plzensky" (v)zdelanej..........statni aparat vlastizradcu a amateru.

 10. gk napsal:

  Ale stejně, co ten Kohn-Kerry má s tím xichtem, není to nějaký klon?

  • joda napsal:

   Normálně si pokládám stejnou otázku...:)..Připadá mi jako ten sedlák z MIB jak měl ten mimík jeho tělo jako oblek.Připadá mi že se Kerry sám do sebe nemůže vejít(prostě špatný oblek)...:)

 11. more napsal:

  No vida, už se tu sešel anál-lytik Socbotka a blázen, to je opravdu dvojka, jeden větší hňup jak druhý.

  • Marie napsal:

   Ovsem kdyz vidite to mnozstvi reakci na nw, tak musite uznat, ze jsou uspesni, bohuzel!

   K otazce Syrie: Sleduji i jine zdroje a uz davno vim, ze USA do otevrene valky s Ruskem nepujde, protoze na to jsou prilis velci sraci, maji plne kalhoty...

   Dokud to pujde, budou porad za sebe proti Rusku nastrkovat druhe, vcetne nas.

   A kdyz bude potreba, klidne obetuji kazdeho. Turci a Saudska Arabie jsou pro ne takova hovinka, zrovna tak jako cela Evropa.

   • Justass napsal:

    Přesně tak Marie - moje řeč. Jsou to sráči a hajzlové. Směji se těm kecům mnohých našich činovníků i obyčejných ovcí o článku 5 smlouvy NATO. Nechají nás i kohokoliv jiného, kterého místo sebe nastrkují na holičkách, protože sami na Rusa si nikdy netroufnou.

    • contumax napsal:

     Justass

     Sou to sráči ale na Rusko si troufnu, tomu zase věřím já...

     • Justass napsal:

      No, contumaxi věříš, že troufnou? I když se Rusové dívají periskopy svých ponorek na Sochu svobody a vidí ji naprosto zřetelně? To na východní straně. A ne té západní mají ty ponorky
      pár desítek mil o Yeloustounu naťukané ve svém Glonassu jeho souřadnice. Každá z těch ponorek má 12 raket a každá z těch raket
      6 samonaváděcích hlavic. Tak to bys udělal lépe, když už věřit, tak to raději věř té své "knize knih" -

 12. Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

  Vy dva čuráci Bohuš s Bláznem jste se hledali,až jste se našli...
  Z toho,co tu předvádíte vyplývá:

  1.hovno o tom víte,co se vůbec děje

  2.jste až po paty pohrouženi v siofašistickou-americkou prdel

  • Jan napsal:

   Musel jsem se zasmát. Moc se mi ta definice pro oba blby (Bohuše a Blázna)líbí. Fakt dobrý.

 13. nick y napsal:

  O tom nastrkování ostatních před Pindostánce netřeba diskutovat, předvádějjí to už dlouho, i když někdy méně úspěšně (Viet Nam) . Když už jsem se úspěšně dostrkal na konec příspěvků, chtěl bych něco podotknout k "emerické demokracíi" , třeba pro Blázny a jim podobným : Nepochybuji ani ve snu o tom, že vaše názory zde nejsou ani nemůžou být tak fundované, jako uvádí pan Roberts , Paul Craig . http://www.paulcraigroberts.org/ Měli byste si to přečíst, než začnete vydávat (od slova vydávit) hovadiny , hrubé a irelevantní ve všech směrech, i v tom do té W1ashingtonské zadele . Demokracie ve státech dávno skončila , je to policejní stát a všechno další možné, to neříkám já , ale zmíněný Američan a mnoho dalších . Je třeba se jenom informovat. Pokud ta nutnost vyhledávat někoho bolí, je totální V#ů#l (výživa senem) . Je na místě otázka: Jak můžou Pindostánci vyvážet demokracii, když ji a) nemají , b) ani ji už neznají (většinově) ?? To jejich rozhazování bomb lze asi pojmenovat jinak, ne ?

 14. Anna napsal:

  Ti Švédi jsou totální idioti, je na nich vidět, že pěkných pár století neměli na svém území válku. Tak chrastí zbraněmi, asi aby z nich vyhnalo šváby. Takoví rozblemtaní blbové, vůbec nechápou, po čem tak prahnou.

 15. Jaris napsal:

  Vypada to, ze to sestreleni z kola Kerrymu prospelo. Zeby si spravne uvedomil, ze US bojovat neumi, ze jsou to pouze strasaci v zeli a k bojum pouzivaji jinych lidi? My vime, ze americti "bojovnici" se nanejvys pysne projizdeji ve vojenskych vozidlech sem a tam, hlavne, aby byli videni. Bojuje za ne hlavne falesny dolar na burze.

  • koloděj napsal:

   Tak šestá priorita je stejně jen pro blbečky. Bohužel, na jiných jim to taky moc nevychází, nebo ne tak rychle, jak by potřebovali.

   Proto, když poznali jak drahá a nic neřešící je válka vlastními vojsky, přešly ke scénáři "mezinárodní terorismus". Zoufalci a hlupáci plní adrenalinu zabíjejí a nechávají se zabíjet za potištěné papírky.

 16. Slonda napsal:

  Komentáře ,,blázna´´ jsou skutečnou troll-perlou :-) zdejší debaty. Jestli jste pane ,,blázen´´ nikdy nebyl v SSA se přesvědčit o stavu demos-kracie, tak si alespoň najděte relevantní zdroje, abyste zjistil co objevují sami občané v SSA, to jest, že dnešní zájmy ,,demokracie´´ na Capitol Hill ,,hájí z 90 % miliardáři (vpravdě z lidu), což nebylo v SSA za celou jejich historii. Rovněž fakt, že 9 z 10 lidí ve vládnoucích postech má duální občanství, což ,,lehce´´ tříští jejich zájmy..... Kvízová otázka: Které je to druhé ? :-)

  • Justass napsal:

   Ruské asi ne-že. Bude to kousek jižněji - tuším. Ale tam také nebude bezpečno - tuším podruhé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!