Výzkumníci vyvíjejí metodu na zkapalnění tumorů používáním zvukových vln a léčí bezpečně rakovinu bez chemoterapie nebo ozařování

Liver(NaturalNews) Je vyvíjena nová ultrazvuková metoda, která může umožnit, aby rakovinové nádory byly zkapalněny bez použití chemoterapie nebo elektromagnetického ozařování. Kupodivu poslední výzkum do této techniky provedený vědci z Washingtonské university napovídá, že by též nakonec mohli umožnit plnou regeneraci poškozené tkáně či orgánů.

Nálezy byly prezentovány na 168. schůzi Americké akustické společnosti (ASA) v Indianapolisu v říjnu.

Dotyčná technika, známá jako histotripsie, používá ultrazvuk, aby mechanicky zničila rakovinové nebo jiné  cílené tkáně. Toto je odklon od tradiční ultrazvukové terapie, která ničí tkáně používáním horka.

 

Technika ničící nádory používá technologii dostupnou v současné době

V histotripsii vede ultrazvukově indukovaná vibrace k produkci bublin tvořících se z rozpuštěných plynů. Pokud vibrace pokračuje v dostatečně vysokých intenzitách, bubliny nakonec zkolabují, vypustí šokovou vlnu, která úplně zkapalní buňky. Série těchto kolapsů (známá jako inertinální kavitace) může zničit obrovskou část tkáně, jako například nádor. Vědci mohou tento proces urychlit injekcemi mikrobublin do tkáně před procedurou.

Studie ukázaly, že histotripsie může totálně zkapalnit nádory, a může tak učinit s pozoruhodnou přesností a minimálním dopadem na zdravou okolní tkáň.

Do dnešního dne byly vyvinuty tři druhy histotripsie. Originální metoda, šoková rozptylová  histotripsie, používá pulsy vysoké intenzity v rozpětí od 2 do 20 mikrosekund. V poslední době vědci vyvinuli dokonce ještě vyšší formu intenzity, vlastní prahovou histotripsii, která používá pulsy pouze 0, 1 – 2 mikrosekund dlouhé.

Vědci z Univerzity ve Washingtonu experimentovali se třetí formou, známou jako vařící histotripsie, která kombinuje vibraci a horko, aby poskytla ten samý efekt jako více konvenční histotripsie. Hlavní výhodou této techniky je, že vyžaduje o mnoho méně energie, a může být snadněji vyráběna adaptací stávající technologie.

V používání vařící histotripsie s účelem eliminace rakovinných nádorů vědci očekávali, že jakmile bude jednou nádor zkapalněn, tělo odklidí všechny jeho zbytky jako buněčný odpad. Ke svému překvapení však shledali, že zatímco nádory v jejich experimentech byly skutečně zničeny, v některých případech podkladová extracelulární struktura zůstala.

„V některých z našich pokusů jsme objevili, že něco ze stromální tkáně a cév bylo necháváno pozadu,“ řekl výzkumný pracovník Yak – Nam Wang. „Takže jsme dostali nápad použít toto, abychom decelularizovali tkáně pro tkáňové inženýrství a regenerativní medicínu.“

 

Může vlastnit klíč k orgánové regeneraci

Přeživší struktura, známá jako extracelulární matrice, je vláknitá síť, kterou buňky používají, aby řídila jejich růst. Neporušená extracelulární matrice by hypoteticky mohla být oseta kmenovými buňkami, umožňujíc tak opětovný růst nové, zdravé tkáně.

Z tohoto důvodu vědci hledali po desetiletí způsob, jak odstranit tkáň bez zničení extracelulární matrice. Avšak téměř všechny metody používané v současné době k ničení buněk též ničí okolní tkáně a vlákna. Také trvají mnohem déle než histotripsie.

„V tkáňovém inženýrství, jedním ze svatých grálů je vyvinutí biomimetických struktur, abyste mohli vyměnit tkáně za originální tkáň,“ řekl Wang.

Wang naznačil, že nová technika by dokonce mohla být používána, aby vytvořila extracelulární matrice k implantaci do jiných částí těla, které byly poničeny před dlouhou dobou.

„Další myšlenkou je, že možná byste mohli pouze implantovat extracelulární matrici a potom tělo samotné by samo oselo tkáně, pokud je to pouze malý kousek tkáně, kterou měníte,“ řekl Wang. „Nebudete mít žádné imunitní problémy, a protože máte toto biomimetické lešení, které je bližší přirozené tkáni, uzdravování bude lepší, a tělo jej rozpozná jako normální tkáň.“

Wang nyní zkoumá decelularizaci tkáně ledvin a jater u velkých zvířat. Potom doufá, že pokročí k ohodnocení regenerativní schopnosti rozsáhlé decelularizované tkáně.

Pátek 5. února 2016, autor: David Gutierrez

Zdroje k článku:

http://www.newswise.com
http://www.fusfoundation.org
http://www.fusfoundation.org

Zdroj: http://www.naturalnews.com/052873_histotripsy_cancer_treatment_ultrasound.html
20 Komentářů k Výzkumníci vyvíjejí metodu na zkapalnění tumorů používáním zvukových vln a léčí bezpečně rakovinu bez chemoterapie nebo ozařování

 1. proud napsal:

  Zajimava cesta,a nadejna,kdyz se to udela ale dobre.Koukam ze „veda“ znovuobjevuje davno objevene a uspesne zapomenute: zvuk ve vztahu k vibracim,hmmmmm :-)).Mel bych tleskat,misto toho jsem znechucen,ale alespon ze tedy znovuobjevujou…….

  • prumysl-nemoci_zalozeno-na-vire napsal:

   V interních oběžnících pojišťoven uvedli nový termín: živola.

   Takto označeným pacientům chtějí zdravotní pojišťovny zajistit péči,

   která je sice nevyléčí, ale ani nezabije.

   - Funguje tak jako výtečný PRŮTOKÁČ předražené „péče“ k těm „správným firmám“..

 2. nick y napsal:

  myslím ano, p.Proude , velmi nadějná cesta , vyzkoušená na podobné bázi elektromagnetického vlnění (plazma ) panem Dr. R.R.Rife . Vibrace, rezonance , likvidace patogenů, prakticky všech nemocí, (rak je spoluzpůsobena podle Dr,Rife viry Bx , By, ve spolupráci s mikrobiology označili pleomorfizmus těchto organizmů , rozpoznali jejich „překabátění“ a jedno ze stadií označili jako „fungus“ , houba, myslím, že to může mít co do činění s prací Dr. Tulio Simoncini , který rak jako houbu likvidoval sodou bikarbonata do doby ,než ho Italská justice strčila za mříže. Teď Dr,Simoncini poskytuje porady (i telefonem) , zajímavý je souběh poznatků z různých směrů bádání, různých doktorů . O biorezonanci Dr.Rife více třeba na Z-technology . Co se týče pocitů člověka, včetně nausey(dávení), je to u vnímavých jedinců způsobeno pobouřením nad taky „lidmi“ typu třeba Gates, Rockefeller a podobných . A zásadně, poznatky o tom nebyly zapomenuty, nýbrž cíleně potlačeny, bohužel. Snad se dočkáme lepších časů.

 3. Hum napsal:

  Otazka kolko si za to budu uctovat, ked si za devastujucu nic neriesiacu chemoterapiu uctovali nehorazne sumy…

 4. tomek napsal:

  Pre plebs takato metoda nebude zverejnena . To bude len pre vyssiu slachtu .

 5. proud napsal:

  Panove,jde o to,ze jestlize zvuk a rezonanci umeli pouzivat kdysi k leceni,zrejme i ke stavebnictvi a buhvi k cemu vsemu jeste,pak nevidim duvod aby ji nemohl pouzit za jistejch okolnosti kdokoliv z nas.Vlastne staci ze se to dostalo takhle otevrene mezi lidi a tim se nastartovalo takzvany „amatersky badani“ ;-).Takze naprava je jen otazkou casu.

 6. mimozemstanka napsal:

  tyto adalsi technologie jsme tu mneli uz kdyz sme staveli piramidy to je mejdan

  • Vladislav napsal:

   Měli jsme tu kdysi i kvalitní zvládání mateřského jazyka a zdravou dávku sebekritiky, než někam vlezu. To taky nejsou věci k zahození.

   • weissbach napsal:

    To dělá schválně…

   • Roman napsal:

    Nechci mimozemšťanku obhajovat. Její příspěvek může být obyčejná provokace. Ale chtěl bych se zastat třeba cizinců, dlohodobě žijících v naší zemi. Přestože jsou mnozí z nich vzdělaní a česky mluví slušně, v psaném projevu se gramatické chyby dopustí. Proto bych byl v tomto směru toleratní. Také psaný projev našich neslyšících spoluobčanů pro nás může být obtížně srozumitelný. Ale v žádném případě bych těmto lidem neupíral právo účastnit se diskusí. Obsah sdělení je důležitější než jeho gramatická správnost.

 7. Jaris napsal:

  Tohle nebo neco velmi podobneho pouzival jeden lekar pred lety v Australii. Mel velke uspechy a v TV hovorili o tomto zpusobu vyleceni rakoviny jak onen lekar, tak jeho uzdraveni pacienti. Byl dokonce usporadan novy specielni meeting techto lidi s tehdejsim ministrem zdravotnictvi, Tony Abbotem, ktery slibil, ze se ho zucastni nebot ho to velice zajima. Hadejte, co se stalo. Abbot neprisel a ani se neomluvil. Hmmmmmmmm…Proc asi?

 8. nick y napsal:

  Frekvence 2,127 kHz je například jedna ze základních pro likvidaci Bx viru. (Při pochybnostech o virech jako spolupříčinách vzniku rak si uvědomte, že očkování proti papillomaviru , praktikované i u nás , je (prý) očkování proti vzniku rak děložního čípku u žen , další chronicky známý vliv pro rak žaludku se připisuje Helicobacteru Pylori atd.). Dr. Rife patogeny i tyto viry pozoroval při aplikaci elmg. vlnění plazmou, sledoval frekvence a rozpad obalů breberek. Funguje to i uvnitř vyšších živých organizmů bez vedlejších účinků, jenom si musí zbytky breberek „vyklidit“.Seznam (bohužel asi účelově doplněný , musí se z něj extrahovat potřebné údaje) je uveden pod názvem CAFL , nebo také existují výsledky výzkumu Dr. Clark s uveřejněním .
  Zjištění stupně výskytu patogenních (nejen) mikroorganizmů obstará švýcarský přístroj F-scan (obvyklá cena neinvazivní metody cca 500,- Kč za hodinu) , jsou též používány různé přístroje jiných výrobců,zjištěné výsledky poslouží k naprogramování nejlépe přístroje Zapper , buď s dotykovými elektrodami nebo ve spojení se smyčkou RaMaLoop ,( cena asi 200 až 330 Kč/hod ) , nebo nastavení přístroje „plazmový generátor „(cena asi 600 Kč/hod. Diskutuje se potřebná doba působení, vzhledem k četnosti výskytu různých frekvencí různých patogenů a snaze „vypořádat se se všemi“ je doba působení obvykle 1 až 2 hodiny , opakovaně 2x týdně , po dobu 1 až 3 měsíců . Poznatky jsou získány studiem závěrů Dr.Rife , omezeným shromažďováním údajů současně pracujících terapeutů u nás a vlastním ověřováním . Směrodatné je též zjišťování a potlačování hladiny aminokyseliny Homocysteinu (ten je pravděpodobně mnohem nebezpečnější než LDL cholesterol) v krvi, zabývá se tím klinika civilizačních chorob primáře MUDr.Erbena , případně detašovaná pracoviště v ČR, t.zv. Paralelní péče o zdraví . Komplexní přístup k civilizačním chorobám zahrnuje více oblastí , třeba i řešení „zátěží“ parazity , (ing. Bláhová a další ). Věnujte pozornost vztahu výživa-zdraví (civilizační choroby) S přáním pevného zdraví

  • weissbach napsal:

   Děkuji za informace. Mohu potvrdit ze zkušenosti mého kamaráda, který měl chronické potíže a zbavil se jich teprve metodou, kterou zmiňujete.

 9. Justass napsal:

  Tady, ve FN v Olomouci nedávno MUDr Šmucler zlikvidoval u pacienta zhoubný nádor v hrtanu prostým světlem ( ozážil ho na pár sekund laiserem), po injekci do nádoru, která zvyšuje nádoru citlivost na světlo. Po pár týdnech pacient nádor prostě vykašlše. Vše bez narkózy, bez skalpelu, bez chemoterapií, bez „sípátka“ namísto vyoperovaných hlasivek.
  Cena zákroku cca 150 000,- pojišťovny to ovšem nechtějí hradit. Hradí jen tu, pro pacienta drastickou klasiku, která ovšem stojí cca 500 000,-. Farmaceutické loby asi (chemoterapeutické) se činí. To je ovšem na po tlamě – ne.

  • proud napsal:

   Mezi nami…..ono je na potlame i tech 150 litru…….

   • Justass napsal:

    No to sice je, ale klidně bych je dal i ze svého, než trpět s nejistým výsledkem a nechat se zmrzačit s jistým výsledkem. No a pak bych se mohl třeba soudit s Ministerstvem zdravotnictví – ovšem opět s nejistým výsledkem. Ale alespoň by byla sranda – ne.

   • Kladbo napsal:

    Milý proude, zajímalo by mě, jak bys tedy chtěl aby se zaplatilo přístrojové vybavení (lasery jsou i xx milionů), údržbu (výměny hlavic atd.), nájem nebo nákup prostor, energie, výpalné státní vrchnosti zvané eufemisticky státní daně, spoustu „povinných“ nákladů kolem abys vůbec směl jakoukoli činnost započít a provozovat a to ještě počítám s tím, že si to vše bude děat jen jeden čověk bez najatého personálu (ani uklízeček…to pak teprve lítají statisíce s tím jak šíleně je kvůli státu, protože to neúměrně prodražuje dokud nevyplatíš kdejaký pantáty „držhubnými odvody“, pak tě možná nechají s laserem něco podnikat…No ještě vlastně roky „vzdělávání“ (od konkrétní praxe beztak příliš teoretické, vše se budeš muset naučit až podle potřeb poté, ale úřední štempl, je úřední štempl)…
    …až toto vše ovlivníš a ještě mnohé další „něčí“ nároky…
    tak to bude za pakatel, uvidíš.

    • proud napsal:

     ……o tom „ovlivnovani“ to prece vsechno je,ne?Proto jsme tady,predpokladam:-).Zivot ma bejt o cloveku a ne o majetcich…

 10. Martin napsal:

  Čo to urobí s DNA rakovinovej bunky? Nehrozí, že by sa roztečený nádor rozniesol krvou po tele a vytvoril množstvo metastáz?

 11. Kladbo napsal:

  Není zcela jisté, zda biologicky vzato žijí tvé buňky v pohádkové říši bez nutnosti efektivně nakládat se zdroji i materiální povahy?

  „ma bejt o“ – Jak se k tomuto „hodnotovému soudu“ mají ostatní přesvědčit ?
  (třeba i ti, co chtějí živit své rodiny a děti a v těhle krajích prostě nestačí jít si s holejma rukama…to bez povolení nadvládou byrokratů vzít do pralesa…kde rostou lasery na plantainech…)
  Tak že „podnikat“ smějí pouze státem vyvolení a posichrovaní „soudruzi“ (což pak podle toho vypadá, že…) a ostatní ať se ani nesmí naučit se majetky něco užitečného i pro ostatní podnikat (podnikat nějaké činnosti s majetky bylo přímo zakázáno 40 let…učit se to směli jen „národohospodářští plánovači všeho za všechny a za prostředky všech…astronomické stovky a stovky miliard v přepočtu jsou jen „drobné školné“ které si klidně dovolili,) no a že to nejdřív neuměli, s takovými rezervami poddaných za zády se jim to učilo..až z nich vzešli tzv. „TRŽNÍ BOLŠEVICI“)…

  „Kdo to může vydržet s vědomím, že drtivá většina jeho práce se proměnila v uspokojení klientelistických parazitů se správnou partajní knížkou či jejich loutkovodičů?“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!