Marek Obrtel / František Krejča – Domobrana – Debatní klub

obrtel-domobrana

Martin Koller v rámci debaty Co bylo a co bude na téma iniciativy vojáků v záloze proti válce organizované NATO s Markem Obrtelem, prohlásil na adresu Františka Krejči výroky, které lze vyložit jedině tak, že jde o provokatéra, tajného agenta a tak dále. František Krejča se s námi spojil a žádal o možnost debaty s Martinem Kollerem, aby mohl dosáhnout před kamerami satisfakce. Pozvali jsme oba do Debatního klubu, ale Martin Koller účast odmítl. Recipročně jsme nabídli Františku Krejčovi debatu s člověkem, kterého si sám vybere. Zvolil Marka Obrtela a ten souhlasil s tím, že tématem debaty bude domobrana.

Pokusili jsme se s ohledem na téma pozvat dva reprezentanty aktivních záloh, Václava Marhoula a Ludvíka Cimburka, aby se mohli osobně vyjádřit a na myšlenky Krejči a Obrtela případně reagovat, ale oba účast odmítli. Samotný termín "domobrana" není v českých zákonech nijak specifikovaný. Souvislost s funkcí domobrany mají mít aktivní zálohy, což je koncept rodící se z popudu generála Šedivého po roce 1999, sledující cíl zmnožit nedostatečné kapacity české profesionální armády.

Co je, či má být domobrana? Je v dnešní době její existence vhodným prostředkem k tvorbě paralelních ozbrojených složek v souvislosti s bezpečnostními strukturami státu? Jak by měla vypadat, co by mělo být její obsahovou náplní? Měla by být autonomní s vlastním velením nebo podřízená oficiálním strukturám ozbrojených sil České republiky? Tyto a další otázky se pokusí zodpovědět pánové podplukovník Marek Obrtel a předseda Armádní a obranné komise Národní demokracie František Krejča.

Diváky zároveň žádáme o omluvu snížení technické kvality zvuku.
34 Komentářů k Marek Obrtel / František Krejča – Domobrana – Debatní klub

 1. MartinT napsal:

  Kluci dobrý,ale v době, ve které bude domobrana třeba za tyto ideály se zároven stáváte partizány a jste mimo zákon pač jsme vpodručí armády NATO...staneme se rebely tak jako mnozí v sýrii s ideály proti Assadovi a za svou svobodu a nejednou jsou spolubojovníky s An Nusrou a nevěděli jak se to stalo..prostě je to semlelo...věřím ,že takových jsou tisíce a ted jim padaj na hlavu přesný ruský bomby
  ...já mám osobně neustále otázku jak bojovat za svou vlast v této době...bojoval bych za svou rodinu proti evropskému chalífátu islamských radikálů,ale proti rusovi bych nebojoval a pro Nato už vubec né...je to schíza

  • weissbach napsal:

   "…staneme se rebely tak jako mnozí v sýrii s ideály proti Assadovi a za svou svobodu a nejednou jsou spolubojovníky s An Nusrou a nevěděli jak se to stalo..prostě je to semlelo…"

   To beru jako žert. Nic se nikdy nesemele jen tak. Pokud někomu padají ruské bomby na hlavu, tak právem, protože měl 3 roky na prozření a nikdo z těch současných fanatiků či žoldáků už dlouho nebojuje za ideály.

   • MartinT napsal:

    ... chápu,ale říkáš to z tepla svého křesla před kompem a ani já ani ty jsme ještě nemuseli vzít kalachy do ruky a udělat to nejméně zlé rozhodnutí s těch všech špatných a jít bojovat... no a střízlivět uprostřed bojů je asi stejně hloupé jako si říct, že uvěřím ve spasu v Krista až na smrtelné posteli... času dost

    a mluvíme za araby ze sýrie a nevíme co se jim v makovici děje a nemluvě jako muslimové...jsou jiná civivilizace
    ...chceš mi říct že 300tis Allepanů jsou prostě totální debilové,kteří neprozřeli a žili si v područí teroristů...já říkám je to složitý a nerozumíme tomu co se tam děje ani jeden z nás

    • weissbach napsal:

     Jen pro dokreslení jeden fakt. V českých médiích se to sice běžně nedočteme, ale podle informací OSN se do Sýrie za minulý půlrok vrátilo kolem jednoho milionu lidí. To příliš nekoresponduje ani s tvrzením o celým národem nenáviděném „krvavém Asadovi“, prezentovaném s oblibou západními médii, ani s propagandistickou „novinkou“ posledních dnů, podle níž mohou za růst počtu migrantů ruské bombardování a úspěchy syrských vládních vojsk. Spíše to souvisí s obratem v syrské válce díky ruské podpoře armády Bašára Asada a s postupným vytlačováním ISIL a dalších protiasadovských sil z území Sýrie.

    • weissbach napsal:

     "…chceš mi říct že 300tis Allepanů jsou prostě totální debilové,kteří neprozřeli a žili si v područí teroristů…já říkám je to složitý a nerozumíme tomu co se tam děje ani jeden z nás"

     Chci říct, že nejsou debilové a své důvody pro to měli. Například tam mají domovy... Lidi většinou do poslední chvíle doufají, že to nějak přečkají a že to přejde. Pak už bývá pozdě. A taky si nemyslím, že těch 300 000 nenávidí Asada. Prostě uvázli v kotli podobně jako se to stalo lidem ve Stalingradu a Leningradu. Takže moje poznámka se týkala těch "s ideály proti Asadovi", kteří jsou na jedné lodi s Al Nusrou...
     V Sýrii byla amnestie a kdokoli dnes bojuje vedle Al Nusry a Isilu je fanatik, nebo žoldák. Ostatní mohli dezertovat. O civilistech není řeč. To jsou oběti událostí, které nemohou kontrolovat a příliš ovlivnit pokud mají den co den starost s přežitím.
     Ale pokud jsme se dotkli těch debilů, tak jich je tam asi taky dost, jako na Ukrajině. Protože jenom debil se podílí na likvidaci vlastního domova v cizím zájmu....

  • Marie napsal:

   Vydrzela jsem to poslouchat 12 minut a nezbylo mi nez zkonstatovat, ze ani jedna konkretni veta z nich nevypadla....

   A Krejca mi nesedi... pry problem rizeni... jasne.

   A jestli se nechate ovladat vladnoucimi dementy, tak nejste domobrana, ale jiny druh policie. Domobrana je od braneni domovu i z vnejska, i zevntitr. Ukol tot nelehky, ale pokud nema plnit to, k cemu ma byt, tak at radeji neni...

 2. Jarka Š. napsal:

  Souhlasím, ani já bych nešla proti Rusům. Pořád tvrdím, že vstup do NATO a zrušení Varšavské smlouvy nebyl dobrý krok a bylo by lepší se k tomuto uskupení vrátit v rámci zemí V4. Vlastně tím, že jsme součástí NATO, souhlasíme s její politikou, která je ale v zásadním rozporu s alianční smlouvou. Toto by se mělo urychleně řešit, protože v případě války s Ruskem (a doufám, že k tomu nedojde) bychom byli prvními pěšáky, hrozilo by totální nasazení pro naše muže. Slovenská armáda se prý vyjádřila, že v případě konfliktu proti Rusům nepůjde, nevím, co je na tom pravdy, ale schvaluji to. Byla by to prakticky sebevražda.

  • Pepi napsal:

   Jarko:Polsko je V4 a jsou to NATO fanatici,Madarsko neni o moc lepsi.Nejvetsi nebezpeci pro CR je NATO,vetsi nez EU a prez to proti tomu neexistuje prakticky zadna opozice,a to vlastene vubec nikde v Evrope s vyjimkou mozna Cerne Hory.Manipulace strachem z Ruska funguje,rovnez i vira ze NATO ochrani Evropu pred teroristy,ac uplny opak je pravdou.
   Ja osobne odmitam umirat za nejake stare dedky ci bàby uctivajici Baphometa.Ti maji svoje temne skryse v pozdzemi,ktere budovali desitky let.
   To radsi budu rikovat ze umru hlady v nejake rozvojove zemi daleko od Evropy nez abych chcipal kvuli nejakym degeneratum jako je Jens"2minutestomidnight"Stoltenberg abych plnil moji "obcanskou povinost".

   • Justass napsal:

    Pepi - souhlas.

   • Pepi napsal:

    "Mala oprava:"To radsi budu riskovat ze umru hlady v nejake rozvojove zemi daleko od Evropy."
    Clovek pripadne v "rozvojove zemi daleko od Evropy"umirat hlady vybec nemusi pokud svuj odchod+pobyt tam dobre naplanuje.
    Znam americany kteri emigrovali do zemi "daleko od Evropy"a od USA.Duvod:"Nase vlada zesilela".Fandim jim.Ac jeste zcela neovladaji mistni rec,zrekli se dokonce dobrovolne svych obcanstvi.

  • nazdar napsal:

   Ta „Varšavská smlouva“ v rámci V4 není špatný nápad. Mohli bychom začít tím, že si nyní sami ochráníme hranice zemí V4. Alespoň do doby, než EU nezačne ochraňovat Schengen. Což asi nebude nikdy.

 3. MartinT napsal:

  ...průšvih je v tom, že USA nemají jednotnou strategii zahraniční politiky..jedna lajna je Obama/Kerry a další Mc"CEjn"/Nulandová..jestli se stane prezidentem jestřábice Clintonová, tak bude myslím horko...ta drží lajnu neoconů a tudíž strategie "vždycky nějaká válka"...já bych toho Havla... ,aby ho husa kopla.

  • Jarmila napsal:

   nic se neboj, clintonová presidentkou nebude, neboť patří k masovým vrahům a je spojena s nedávno zatčeným narkobaronem. Jako Bush. Trump představuje ilumináty.

 4. xxx napsal:

  http://narodnidemokracie.cz/strana/program-ve-zkratce/

  Strana, ktera pozaduje okamzite vystoupeni jak z NATO tak z EU!

 5. contumax napsal:

  Pokud spustí válku, přejde ta válka 2x přes Čechy...!!!

  Já se hlásím k Ježíši Kristu a k RF...

  • MartinT napsal:

   no takže máš dva velké problémy...spasený slovane...říkám v bázni boží pač vím co to znamená odsobně...dej mi vědět nej trasu do RF:-))

 6. bantustan.czechia napsal:

  Fascinuje mně naprosto idiotsky pruhledné divadlo FÍZLU https://www.youtube.com/watch?v=V-fcGZ6PRJU Pak mi zvedlo obočí prohlášení uniformovaných fízlu k šikaně dříču Českého rozhlasu...Cítím,že to divadlo je k odstoupení Chovance a dosazení zombie na podporu NWO..Nela Lisková hezoučky prosazuje zajímavé teze,pak si ZVOLÍ demonstraci s NĚJAKÝM BARTOŠEM..Takže je JASNÁ...PRUZRAČNĚ SLÁDKOVSKY..Domobrana je podle mně banda profiku,záložáku,která nepoužívá vubec mobily,internet a dohaduje se navzájem postaru per huba,HLAVNĚ NEKECÁ A jedná..

  • weissbach napsal:

   Já to taky vidím jako pokračující centralizaci tvrdého kurzu ve smyslu přípravy na noc dlouhých nožů.

   • weissbach napsal:

    Celá ta akce byla tak profesionálně neprofesionální, že ze tím hledejme zpravodajskou hru vyšší kategorie. Celá ta mediální příprava, vyšachování bezpečnostních složek státu do role pasivního fackovacícho panáka, Pelikánovo rychlé padání hlav atd.

    • Eschatolog napsal:

     Zda se, ze ve fronte Na Trziste kadry z ANO predbihaji ostatni smluvnevladneopozicni soudruhy. Jak trapne.

 7. Putinka napsal:

  Velmi pozorně jsem si poslechla pány Obrtela a Krejči. Přála bych jim, aby se všechno, co si předsevzali se jim a tím zároveň i nám splnilo.

 8. Michal napsal:

  Já půjdu za Rusko klidně bojovat, dědeček střílel Němčoury u Bachmače a Zborova a já půjdu s radostí střílet každého Němčoura, co sem vleze.

 9. Jamail Yareshi napsal:

  Vojenská přísaha vojáků Československé lidové armády od roku 1961:

  Já, občan Československé socialistické republiky, vědom si své čestné vlastenecké povinnosti, přísahám před bojovou zástavou věrnost pracujícímu lidu vedenému Komunistickou stranou Československa.
  Slibuji, že budu vojákem statečným a disciplinovaným, že budu důsledně a iniciativně plnit ustanovení vojenských předpisů, rozkazy velitelů a zachovávat vojenské tajemství. Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně, svěřené mi pracujícím lidem a připravovat se na boj, abych mohl na rozkaz prezidenta a vlády Československé socialistické republiky co nejlépe bránit svou rodnou, vlast a její socialistický řád proti každému nepříteli.
  Na obranu socialismu jsem vždy připraven stát pevně v řadách ozbrojených sil Československé socialistické republiky po boku Sovětské armády i armád ostatních socialistických států v boji proti jeho nepřátel a nasadit i svůj život k dosažení vítězství.
  Tak přísahám!

  .......takto a v tomto duche som ja aj moji rovesnici a vobec - moja generacia skladali na vojne vojensku prisahu, ktorej v kazdomom pripade ostanem verny do smrti - z ostupom casu som na to este viacej hrdy, lebo az v tych ostatnych 25 rokov zvrateneho vyvoja v nasej spolocnosti mi plno dochadza a znie v usiach jej hlboky a pravdivy vyznam.
  ...... Nikto nikedy ma neprinuti podvihnut zbran voci bratskemu ruskemu narodu ani armade RF, ktora je jedinou skutocnou zarukou existencie a svojbytnosti slovanskych narodov.
  ......Kazdy kto ma bude nutit vzopriet sa tejto prisahe a este ma bude chciet nutit bojovat za zvratene imperialne zaujmy po boku mojho nepriatela = NATO + USA , kazdy taky musi ratat s tym, ze ma vo mne svojho odhodlaneho protivnika i opolcenca, nevahajuceho splnit si svoju prisahu.
  .......Prvy prikaz strielat na bratov, bude tiez ich poslednym.
  Pre tych, ktory sa k tomu napokon odhodlaju mam len tento vzkaz:
  Zradci,vas osobny skutocny nepriatel bude vsade okolo vas a odplate neujdete - to si dobre pamatajte !!!

  • contumax napsal:

   Jamail Yareshi

   Souhlas i já se k Tobě přidávám, vidím to stejně...!!!

  • Falsovatfalesnezpravy napsal:

   Směšný odevzdanecký slohovky (ty "přísahy":D). Koukám vojáctví jako vojáctví-kdekoli na světě, na názvu státu nezáleží. To nevyžaduje tvrdé nýbrž natvrdlé "muže" (za muže nelze považovat poddané čoklíky něčímu štěkání...bez vlastní hlavy.)

  • MartinT napsal:

   vídíš a já myslel ,že jsem tvůj brat...to asi dělaj ty arijské geny co mám...nechca
   ..ale bububu to bylo pěkné:-)a to jsem tě neviděl v mundůru to bych se připo
   ...mám jen strach, že než bude jasný, že je to naspadnutí tak já nebudu mít čas ani přejet do ruska na jejich stranu a picne mě tu nějaká jejich prskavka..a to jsem měl v úmyslu bojovat za ně..je to paradox a tech je plná prdel ve válce

 10. contumax napsal:

  NATO pokud mě paměť neklame bylo založeno v roce 1948 a až 7 let po té došlo východním zemím a Sovětskému svazu založit Varšavskou smlouvu, to bylo v roce 1955...

 11. Petronius napsal:

  Pánové, pěkně tady oblbujete veřejnost. Proč nepřiznáte na rovinu, že jediný a hlavní důvod který vám všichni velitelé vytýkali na poradních setkáních, byl ten, že vámi protlačovaná domobrana, byla založena a stále spojována s ND p.Bartoše, jejíž členem byl i Krejča. Pokud jste veřejně prohlašovali, že jste nadstraničtí, tak vám přeci velitelé tohle ani nikdy nemohli schválit. A nedivím se že vám to stále vytýkali a vedli se kvůli tomu dlouhé debaty. Domobranu jste odpojili od strany ND až 26.ledna 2016. Do té doby patřila stále ND. Takže mluvte příště pravdu a neoblbujte nezasvěcené. Až lidé prokouknu to, že jste se jen pasovali do čela domobrany bez jakýchkoliv závazků a odpovědnosti, tak se vám tenhle projekt zhroutí jak domeček z karet. Chcete si jen zviditelnit svoje tvářičky a mediálně vystupovat za organizaci, jejích stavbu ale necháte na tom nejposlednějším členovi v nejzapadlejší vesnici. Na to se vám všichni rozumní lidé vykašlou, k čemu by měli před sebou tlačit byrokraty typu Obrtel - Lísková - Krejča, když jim nic nejsou schopní nabídnout a ani jim nejsou nikterak prospěšní. Pokud si založí vlastní domobranu, tak se zcela jistě obejdou bez vašeho tria. Váš trapný pokus někoho oblbnout nášivkou zdarma, je opravd hodně ubohý. Lituji všechny co vám skočí na špek a pak jen budou čekat, kdy že se začne něco dít. Nebude se dít nic. Smiřte se s tím, že vy prostě nejste typy, kteří by dokázali něco vést, možná tak kolo z hospody. Zdar. P.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!