Správná putinovská privatizace

pravilnaya-putinskaya-privatizatsiya-967-4471733Chci se s vámi podělit o tragickou zprávu: agentura Bloomberg odhalila mazaný plán Vladimíra Putina a informovala o tom celý svět! Američtí novináři došli k závěru, že Putin se nechystá prodávat státní podniky zahraničním investorům, a oni tak doufali v možnost přikoupit lacině nějaké to sladké aktivum. A ještě agentura Bloomberg objasnila, že zahraniční investoři Putinovi nevěří. Na tomto místě se patrně předpokládá, že ruský čtenář se musí ze zoufalství oběsit, ale mně se to z nějakého důvodu nechce. Naopak, jsou to zahraniční investoři, kterým je možné vyjádřit soucit. Několik měsíců se vzrušením sledovali úsilí vlády na podporu nové vlny privatizace a zdálo se jim, že štěstí je už velmi blízko. Ale nevyšlo to.

Podmínky, které Vladimír Putin předložil pro privatizaci minoritních balíčků státních podniků, odstrašily mnohé představitele západního finančního světa. Fakticky Putin stanovil ideální filtr, který neumožňuje přístup k privatizaci západnímu spekulativnímu kapitálu.

Putin trvá na tom, že kupijícím minoritních balíčků může být pouze struktura, která se nachází v ruské právní oblasti, a to je důležitý aspekt. Hlasití, ale v jurisdikci se špatně orientující uživatelé sociálních sítí už označili tyto podmínky za levný píár-chod, protože podle nich nic nebrání tomu, aby cizí, nebo dokonce offshorové společnosti založily ruskou OOO (společnost s ručením omezeným) a podílely se na privatizaci při formálním dodržení všech podmínek.

Ano, je to tak, ale tady zahraniční spekulanti problém pochopili dobře: pokud akcie koupí ruská společnost v ruské právní oblasti, pak i všechny následující konflikty s vládou nebo potenciální vyvlastnění se bude řešit v ruské právní oblasti a s ruskou OOO jako účastníkem soudního řízení. Takže už nebude možné zopakovat situaci s JUKOSem, jehož akcie jsou ve vlastnictví offshorových zahraničních společností.

Ukazuje se, že v takové situaci se privatizace zúčastní jen ti zahraniční investoři, kteří se nebojí ruských soudů a nebojí se ve všem hrát podle pravidel ruské vlády. Ti, co chtěli levně shrábnout aktiva, prodat je a utéct, se vyřadí sami a orosí hořkými slzami stránky "Bloomberga", "Vědomostí" a "Gazety.ru".

Zdálo by se, že cizinci by měli skučet závistí vůči ruským oligarchům, protože každý internetový patriot přece ví, že nová vlna privatizací je rozkradení země. Nicméně zahraniční novináři a finančníci umí pracovat s kalkulačkou a umí se ponořit do detailů.

Ve skutečnosti to dopadlo takto: to, co bylo chápáno jako prodej majetku za každou cenu, se změnilo na zvláštní "donucení k investicím" pro ty oligarchy, kteří chtějí pracovat v Rusku. Zdroj agentury Reuters, který je podle informace agentury "blízký k procesu privatizace", tvrdí, že oligarchové budou nuceni vykoupit minoritní balíky akcií za vyšší než tržní cenu a samotná procedura tak proběhne v rámci programu návratu oligarchických kapitálů do Ruska.

Kontrola nad společnostmi zůstává v rukou státu, o čemž jasně mluvil Putin. Podle množství faktorů se ukazuje, že oligarchy nutí právě teď nalít peníze do rozpočtu a také investovat do těch společností, jejichž minoritními vlastníky se stanou. Výměnou dostanou naději, že když ekonomika výrazně vzroste, budou se moci těšit na nějaké dividendy nebo na možnost prodat svůj balík za vyšší cenu. Tento systém má ještě jeden pozitivní efekt. Bude spojovat zájmy obchodních elit se zdravím ruské ekonomiky a státních podniků, což nás může jenom těšit.

Je moc dobře, že máme prezidenta džudistu-kouzelníka, který využívá dokonce i nejnebezpečnější vlastnosti našich liberálů k tomu, aby zlepšil situaci v zemi. A špatné je u nás to, že podstatu některých dějů musí Rusům vysvětlovat ve svých komentářích západní média, zatímco státní a údajně vlastenecká vydání se zabývají vzrušenými diskuzemi detailů vztahů kozla Timura a tygra Amura.

Systematicky neúspěšná informační politika se nám může velmi prodražit.

Zdroj: http://politrussia.com/ekonomika/pravilnaya-putinskaya-privatizatsiya-967/
46 Komentářů k Správná putinovská privatizace

 1. Dwejse napsal:

  Jako stát je Rusko celkem nezajímavé (velké je akorát tím kolik mozkové kapacity lidem zabírá "kulturní invazí"-pomyslně) a vlastně nudné téma, vlastně až otravné.

  Už Ludwig von Mises řekl: "Nechte Rusko napokoji."

  Já bych se na to taky vykvák.)

  Jinak NWOO ve snaze o "vyvážení" se dalo na domnělý "protipól" (ve skutečnosti se ničím nelišící-pořád je to stát-ten zpuchřelý Leviathan) a tím se nechali zatáhnout do předpřipravené falešné hry (na hodnýho a zlýho cajta a podobně)-prostě vopruz.

  • jukos napsal:

   Dwejse,lysohlávky si picni až před spaním!

   • Dwejse napsal:

    Ale fakt, Rusko nikoho nezajímá.
    Jen se furt předstírá jakože těm státním vrchnostem tam furt chce někdo ubližovat chudinkám nebo jim brát něco z lupu, nás to nezajímá! A je to jen hrané.

    • MartinT napsal:

     rusko tu bylo a bude a my né ..a války proti němu jsou od nepaměti...historicky vzato je to nesmysl co píšeš...Rusko zajímá západní pidlivizaci odnepaměti...ted se třeba píše jak bezprecedentně se přiblížily hranice Ruska k základnám NATO !!!

     • Dwejse napsal:

      Nedělejte divadelní scénky. Ruský government a jeho vrchnostenské zájmy nikoho nezajímají, stejně jako nikoho nezajímaj další pohádkové postavy založené na víře a ne realitě.

      "Dobré a zlé STÁTY" jsou MÝTUS! Státní vrchnosti jsou založeny na násilí, manipulaci, vykrádání úsilí svých poddaných-na NADVLÁDĚ. Všude. Zájmy státní vrchnosti nejsou skutečným zájmem pro člověka. Tak neberte ty jejich příběhy vážně, tím jim dodáváte existenci, ale jsou jen vymyšlené a zdůrazněné ikdyž jsou to jen falešné PŘEDSTAVY a nějaké vybrané xichty, atd.

     • zalivka napsal:

      Ruský stát je součástí bezpečnostní "infrastruktury" států Evropy.
      "SP0R" je jen divadélko mířené k poddaným "dovnitř" (ruským státním věřícím v území Ruska i mimo něj)
      ba i používané k blbnutí "aternativně" laděných kdekoi po planetě
      - k tomuto účelu si musejí být představení představitelé vědomi, že to musejí tak a tak sehrávat - oboustranně si napomáhají v důvěryhodnosti, že "jsou fakt jakože proti sobě":D
      Taková chabá reminiscence na "studenou válku" a "bipolární svět států".

      Je to podobné jako ve scénáři Andělé a démoni kde pro úspěch svých zájmů "vzkřísil iumináty" - vytvořil fikci, že je to tady (zas).

    • Hum napsal:

     Rusko zaujima minimalne tvojich chlebodarcov..

    • Já2 napsal:

     Ano, máte pravdu, i když si to asi ani neuvědomujete !!
     Rusko a jeho lid Západ opravdu NEZAJÍMÁ.. Západ (USA hlavně..) zajímají jen ruské suroviny, půda, dřevo a životní prostor. Čili běží válka proti Ruskému lidu na všech frontách s cílem je zničit, či Rusko vylidnit. Třeba takové drogy, které se pěstují v Afgánistánu (pod dohledem jistých vojsk..) směřují taky na Ruský trh. No je to smutná historie.
     Ale Rusko a pan Putin to ustojí. Zlom k lepšímu nastane nejpozději v 2017, kdežte v USA to bude zlom k definitívnímu poklesu a ztráty velmocenské pozice. Blíží se zajímavé časy..

    • Miki napsal:

     Dwejse
     Mě rusko zajímá,tak ským tančíš?

  • to je jedno napsal:

   Mises by se dnes o Rusko převelice zajímal... Rusko je zajímavé i pro své lidské (opravdu vzdělané) i surovinové zdroje...

  • Rebel napsal:

   Kolikrát ses u těch kravin, co žvaníš, odbavil ? Běž mastrubovat na hajzl, demente ! Nemáš ani "Ahnung vo co go" !

  • host napsal:

   Spíš bych řekl, že židovský milionář Mises tu nikoho nezajímá.
   Možná tak hrstku pomatených gojimů, kteří naletěli na jeho falešnou ideologii.

 2. Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

  Ano,"využít sílu protivníka ve svůj prospěch",tak využít hamižnosti a nenažranosti investorů....i tu neviditelnou ruku lze zkroutit,aby nekradla a to bez velké námahy,je to chce chtít.

  • Dwejse napsal:

   "Kontrola nad společnostmi zůstává v rukou státu"
   "Stát" to rozhodně nejsou jeho obyvatelé!

   • Dwejse napsal:

    Ti obyvatelé-pokud neposluhují nadvládě státního Systému nad jedinci (úplně kdekoli ve "světě" států-bez ohledu na to jak se ten který rádoby odlišně nazývá) tam mají holé ruce-však to taky znáte.

 3. Libuše napsal:

  Dwejse---Prosím,kde jsi nechal mozek.Jestliže někdo řekne že Rusko nikoho nezajímá,vim hned,že to je blbec.Podcenuješ inteligenci čtenářů těchto stránek.A jelikož vím,že nejhorší srážka je s blbcem-tak další debata je zbytečná.

 4. Jarek* napsal:

  Zbytečno hovořit s volem o sobotě, má-li v pátek porážku.
  Zdroj agentury Reuters je tak trochu ve svých komentářích nesvůj. Ono se ty mocenské iluze sypou jedna po druhé. G.P. potřebuje posílit Evropu, tak Írán jí bude prodávat za eura. Nepříjemná pecka pro "anglosaský svět", osvobození Allepa je na spadnutí, čímž se otvírá volné pole na "smetení" amerických žoldáků z povrchu zemského. Saudové se svými kámoši so hrob vykopali dávno a čekají u něj na kulku do palice. Je skvělé, že G.P. nechápe kroky Putina a posílá co chvíli pana Henryho Kissingera do Moskvy, aby mu byly vysvětleny kroky Putina, které učinil. I ten Vatikánský papagáj je G.P. zatažen do akce. Na to jsem zvědav, co z toho idiota na Kubě v pátek vypadne. Rusko míchá a rozdává karty do globální hry.

 5. Justass napsal:

  Nikoho nezajímá Dewejse - Rusko oproti němu zajímá všechny.

  Jarek* 1****

  • ratomicin napsal:

   Co na státě zřízeném nad obyvateli ruských plání vnímáš tak zajímavého pro běžného čecha-který má úplně jiné založení i mentalitu (češi nejsou takoví válečníci a nemají rozlohou a demagogií největší stát kam by ani psa nevyhnal natož se tam hrnout...)?

   A ti "vlastenci"-evidentně nejsou "čeští vlastenci", nýbrž za svou vlast považují Kreml...podle toho jak se vyjadřují a zaměňují to...

   • ratomicin napsal:

    Aha, to bude tím, že to "vlastenectví" je jen další z řádky vymyšlenin zneužívaných k propagaci státu jako takového...(Pak vskutku je lhostejné jak se nazývá...jestli "Rusko", "Česko", "Usa", "británie","Římská říše východní či západní" je to fuk...)...k propagaci nadvlády.
    A poplácávají se po ramenou a "dávají za vzor" vzájemně takoví, kteří toto demagogické postátněné "vlastenectví"... (ukradené státními k zaštiťování se tím atd.)

    - opět založené na jakési slepé víře-odkojený pohádkami a jejich "dobro a zlo" hrdiny (sebe/klamu o tom že nezávisle existuje cosi co neexistuje a "není z tohoto světa"..)-vše podstrčené-manipulativní cizí výmysly...

    ...umí dovedněji zneužívat pro zájmy státních vrchností.
    Jak průhledné a omšelé.

 6. Vlastenec napsal:

  1. Díky Putinovi, že je tak rozumný !
  2. Díky autorovi článku = vtipně podané zprávy!!!
  3. Dúky rozumným diskutérům, zejména Libuši a Jarkovi
  _______________________________________________________

  Každý ví, že Rusko je dnes nejvýznamějším "hybatelem dějin"
  = SVĚTOVÁ VELMOC Č. 1 !!!!!!!!!!!

  ..a to jak ekonomicky(nízké zadlužení, soběstačnost, zásoby surovin, moderní zbraně), tak mentálně (nadčasové myšlení, politická prozíravost, NÁRODNÍ HRDOST)!

  ..a židobanksteři, takzvaní investoři, kteří okrádáním pracujících přišli k majetku, se MOHOU PO_SRAT !!!!

  ..a ikdyž MMF stanovil kurz dolaru cca 1:70, a oni byli natěšení,
  JAK ZA CENU COCA-COLY SI V RUSKU KOUPÍ DOMY A LESY, TAK MAJÍ UTRUM !

  = PUTIN SI RUSKO NEDÁ ROZKRÁST (jako my)!!!!!

  = takže si takzvaní investoři mohou se svým NADHODNOCENÝM A PŘESTO BEZCENNÝM DOLAREM jenom VYTŘÍT PR_DEL !!!!!!!!!

  *****************************************************************
  Ať žije MÍR A SPRAVEDLNOST PRO VĚCHNY = PRYČ S KAPITALIZMEM !!!

 7. Robo napsal:

  Rusko blbečkov nezaujíma, KEĎ SA MU DARÍ.
  Takže celkom aj verím dwajsovi alias ratomicinovi alias jopovi alias jj alias bs, že táto správa ho nepotešila..

 8. Josef Švejk napsal:

  Pan Putin to nedělá dobře. Jediná správná cesta je cesta naše! Prodat vše za 1/5 ceny a stát se svobodným jako Diogenes. Žádné starosti a být v sudu. Některým z nás se to už splnilo, ostatní na sud čekají. Zatím si krátí čas pojídáním banánů zapíjených pivem.

 9. Putinka napsal:

  Josef Švejk - :):):):):):):)

 10. Sycak napsal:

  Hezky napsanej clanek. Autor+++

 11. medved napsal:

  Dwejse,je štastie že tvoja mozgova choroba neni nakazliva,chudačisko prazdnohlave,konsky prd ma vätšiu hodnotu ako tvoje komenty,....

 12. Drak napsal:

  Taková zajímavost:
  Nová Lada stojí v Rusku 415000 rublů. Průměrný plat 45000 rublů. Rusko je v hrozném propadu ekonomiky.
  Nová Fabie, ta obyčejná stojí 300000 Kč. Průměrný plat v ČR 26000 Kč.
  ČR je v největším vzestupu s největším růstem.

  • tis napsal:

   Ach ti staistiky:) ti průměři a ti STÁTNÍ "ekonomové" demagogové-vykladači, kteří ani jinak nemohou neb to je nikdo nenaučil a sami se neučí z reality, ale z bájeslovných "učení" článků státní víry jak to či ono "správně" (tedy postátněně) ne/chápat.

   • Drak napsal:

    To je zajímavost, to není statistika, ale realita. Kecy na tom nic nemění.

    • Justass napsal:

     ..."ČR je v největším vzestupu s největším růstem!".

     To je tak když promluví ekonomický negramota

     ČR pouze zasypává díry (obrovské), které ji vznikli za 25 let budování kapitalizm. Takže o jakém růstu negramota hovoří. Ten zatím nenastal.
     Co však nastalo, tak je to, že 80% z majetku státu bylo prodáno ( za 20% jeho hodnoty ) zbytek potom rozkraden. Výsledek: Ten majetek ČR už tedy nepatří a ze státu odchází ročně cca 3000 miliard na dividendách do zahraničí ( západního). Navíc jaksi nastalo zadlužení ve výši 1 700.
     Sumář tedy obnáší bezmála 5 000 miliard v pr..li.
     Čili vzestup nebo propadák? Kvízová otázka.

    • Miki napsal:

     Drak
     Hóóchů zlatý 26000 hr.Možná v Praze ale u nás a okolo
     ani náhodou!

     • host napsal:

      Tak tak. Těch průměrných 26 000 by správně měli brát průměrní občané - středoškoláci. V praxi je velká část vysokoškoláků ráda, když se dostane na tuto částku. Navíc je to 26 000 nezdaněných. Medián je cca 22 000, rovněž nezdaněných.

      Takže typický Čech vydělává na laciné vozítko skoro 2x déle než Rus.

      A navíc Škodovka neplatí daně v ČR ale v Holandském daňovém ráji. Takže jsme oškubaní dvakrát.

 13. Stanislav Hošek napsal:

  Ve skutečnosti se Putin pokouší národohospodářský systém co nejvíce přiblížit Čínskému, který je v této fázi nejúspěšnější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!