SYRSKÉ VÁLČIŠTĚ 9.2.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

Syrian-government-supplies-Kurdish-anti-ISIS-effortsSyrská vláda po nedávných územních ziscích v Severním Aleppu zase dostala šanci využít své předsunuté pozice na letišti Kuweires jako odrazového můstku pro ofenzivní operace proti ISIS. Syrská arabská armáda (SAA) se svými spojenci vede západně od letiště Kuweires vojenskou operaci zaměřenou na obklíčení kapsy ISIS, která ohrožuje klíčový logistický uzel Al-Safira a zásobovací trasu do města Aleppo. Dalším směrem ofenzivy je ISIS kontrolované město Al-Bab. Po zničení kapsy Rayyan budou mít loajalistické síly optimální postavení k osvobození tohoto významného městského střediska.

Kurdské YPG postupují na vojenské letiště Menagh ležící u města Azaz. 8. února po střetech s militanty Harakat Al-Sham a Svobodné syrské armády (FSA) zabraly YPG vesnice Kafr Antoun a Mraniz a tábor Al-Aijar u tohoto letiště. Ke střetům dochází rovněž ve městech Meranaz a Der Jamal, kde YPG postupují na pozice al Nusra a Ahrar al-Sham.

ISIS se přihlásila k odpovědnosti za automobilní bombu, která 8. února zasáhla hlavní bránu bezpečnostního střediska převážně kurdských Syrských demokratických sil (SDF) ve městě al-Hawl v provincii Hasakah. Tento teroristický útok 9 bojovníků SDF zabil a 4 zranil.

Podle zpráv 7. února přiletěly na letiště Qamishli v provincii Hasaka čtyři vojenské letouny Syrské armády vezoucí zbraně a munici pro kurdské bojovníky. Tyto zbraně byly dodány na podporu kurdského postupu zaměřeného na osvobození města al-Shadadi od ISIS.

SAA spolu s domobranou NDF zabrala v provincii Homs strategické návrší Taloul Al-Sid ležící v horách Al-Hazzm. To má výhled na velkoměsto Quraytayn. Tento postup je součástí ofenzivy SAA proti ISIS v oblasti Maheen a Quaraytayn. Jakmile bude tato oblast osvobozena, získá SAA šanci převzít kontrolu nad pohraničním přechodem Tanf do irácké provincie Al-Anbar.

Vojenské operace pokračují v provincii Daraa. Podle těchto zpráv zabila SAA 8. února nejméně 20 teroristů, zranila jich 28 a zničila 7 vozidel. K hlavním srážkám dochází ve čtvrtích al-Karak a al-Abasiyia a v oblasti obklopující město Khrbit Ghazala. V Tafas byl zabit velitel Katibat Hamza Assad Allah jménem Mohamed Ali Abu Nuqta.

V Latakii osvobodily syrské síly 4 vesnice: Al-Hawr, Al-Ruweisat, Al-Sweida, and Wad Al-‘Zaraq. Vládní síly touto akcí směřuj k osvobození strategického města Kinsibba ležícího u turecké hranice.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-feb-9-2016/
10 Komentářů k SYRSKÉ VÁLČIŠTĚ 9.2.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

 1. Adolf Balík napsal:

  Ahmed Davutoglu - velkovezír sultána Erdogana - už vykřikuje, že budou muset ty bratry z Aleppa zachránit a kus Sýrie zabrat sami, když na to ISIS, al Nusra a jejich další nájemné armády nestačí, a Saúdská Arábie vykřikuje, že by jim s tím ráda pomohla jako součást US vedené koalice. Tak to ještě může být napínavé.

 2. Bogus Sobotka napsal:

  Letecké údery zasáhly nemocnici v Sýrii v okresu Dara'a, kterou podporuje organizace Lékaři bez hranic. Usmrtily tři lidi a zranily nejméně šest, včetně zdravotní sestry, uvádí organizace Lékaři bez hranic.

  Od začátku letošního roku bylo zasaženo v Sýrii leteckými údery 13 zdravotnických zařízení, takže už nemocnice a kliniky nejsou místem, kde by se pacienti mohli uzdravovat v bezpečíá.
  Organizace Lékaři bez hranic požaduje ochranu civilních životů a respekt pro zdravotnická zařízení od všech stran konfliktu. Zdůrazňuje, že opakované útoky na zdravotnická zařízení jsou flagrantním porušením mezinárodního práva.

 3. Bogus Sobotka napsal:

  Opoziční bojovníci ve východních částech obklíčeného Aleppa uvádějí, že počítají s vojenskou podporou arabských států, které oznámily, že do Sýrie vyšlou pozemní vojska, aby je zachránily před ofenzívou prezidenta Asada a před porážkou od ruských leteckých úderů. Vzbouřenci nyní uvádějí, že nemohou ofenzívě odolat bez obdobných zbraní a vojáků, jaké mají Asadovi loajalisté. Mezitím prchají tisíce uprchlíků směrem k turecké hranici.
  Saúdská Arábie, Bahrain a Spojené arabské emiráty o víkendu přislíbily, že vyšlou do Sýrie své pozemní jednotky. Avšak zatím se tak nestalo a jsou pod výrazným tlakem USA, aby tak neučinily.

 4. Jamail Yareshi napsal:

  Bogus Sobotka
  .....uz zas blbnes?....tu nemusis nasilne prilepovat zblitky z iDĚS a inej domacej korporatnej zumpy, ...onanujes sice dobre ale na zlom mieste

  • Adolf Balík napsal:

   Bogus sice blbne, ale když mluví o těch kecech, které islamisté vykřikují, tak nekecá, opravdu to slibují.

 5. Ikema Monika napsal:

  Saúdská Arábie začala prodávat veškerá státní USA dluhopisy a je velmi pravdě podobné že Saůdi budou brzo následovat Íránu a Ruska a nebudou již více prodávat ropu za USA dolar !! Navíc Saudsky král po dohodách odvolal ministra obrany který plnil více požadavky CIA a USA útok na Jemen podpora Isis v Syrii a v Iráku propad cen ropy a somotnou Saudí přivedl na pokraj bankrotu!!! Saůdsky 80 lety král po dohodě se svými bratry do čela Saůdi dosadil svého syna!! Navíc se celá Saudí Arábie no konečném projednání přiklání k Íránu aRusku !!!!!!!

  • Adolf Balík napsal:

   Uvnitř Saúdské Arábie je neskutečné napětí, které hrozí vybuchnout a jakýkoliv střet, do kterého se zapojí, hrozí, že to zažehne. Číňané - největší držitelé US dluhopisů - začali s masivním výprodejem, čímž jim pochopitelně sráží cenu. Ropáci i tak postižení nízkými cenami jejich komodity, jednak musí sahat do rezerv, tedy rozprodávat ty dluhopisy taky jen kvůli hotovosti, i kdyby neměli jiný úmysl, ale také se poohlížet po jiných aktivech ve svém portforliu než propadající se US pokladniční poukázky. I kdyby v tom nebyly žádné zlé úmysly vůči US, prostá tržní dynamika podtrhává US dluhopisům a systému petrodolaru kobereček pod nohami.

 6. weissbach napsal:

  Jen pro dokreslení jeden fakt. V českých médiích se to sice běžně nedočteme, ale podle informací OSN se do Sýrie za minulý půlrok vrátilo kolem jednoho milionu lidí. To příliš nekoresponduje ani s tvrzením o celým národem nenáviděném „krvavém Asadovi“, prezentovaném s oblibou západními médii, ani s propagandistickou „novinkou“ posledních dnů, podle níž mohou za růst počtu migrantů ruské bombardování a úspěchy syrských vládních vojsk. Spíše to souvisí s obratem v syrské válce díky ruské podpoře armády Bašára Asada a s postupným vytlačováním ISIL a dalších protiasadovských sil z území Sýrie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!