„NAŠI BRATŘI Z ALEPPA“: TURECKO SI POHRÁVÁ S ANEXÍ ČÁSTÍ SÝRIE

Tbasbakan-ahmet-davutoglu-8141907_x_ourecký ministerský předseda Davutoglu vyzýval, aby tato země vrátila svůj historický dluh „bratrům z Aleppa“, kteří bránili turecká města během 1.světové války. Akhmet Davutoglu řekl, že jeho země má v úmyslu bránit syrské Aleppo, o čemž mluvil jako o vrácení historického dluhu.

 „Vrátíme svůj historický dluh. Svého času naši bratři z Aleppa bránili naše města Shanlyurfa, Gaziantep a Kahramanmarash a my teď budeme bránit hrdinské Aleppo. Celé Turecko stojí za jeho obránci,“ řekl Davutoglu na schůzi parlamentní frakce Strany spravedlnosti a rozvoje, kterou vede.

Komentář J. Hawka: Davutoglu je jen ministerský předseda Turecka, nikoliv president, což znamená, že jeho prohlášení má ještě menší váhu než slova ministra zahraničí. Připravuje tedy Davutoglu půdu pro nadcházející prohlášení Erdogana s tím, že toto prohlášení vypouští jako zkušební balónek, nebo se snad pokouší vyvíjet na Erdogana nátlak a ponoukat ho k agresivnějším akcím? Vztahy mezi Erdoganem a Davutoglu si zaslouží bližší přezkoumání, aby se vyhodnotilo, kdo z těch dvou je větší jestřáb či holubice (je velice nepravděpodobné, aby oba sdíleli to samé hledisko na události v Sýrii, zvláště když na své úrovni dělají, co mohou, aby se na veřejnosti neprojevila žádná rozdílnost v názorech. Ať tak či onak, bez ohledu na to, co je za Davutogluovými slovy, představuje formulace o „bratřích z Aleppa“ významnou změnu v turecké rétorice. Návrhy na tureckou intervenci do Sýrie už nejsou zahaleny za povídačkami o boji s teroristy nebo ani za řečičkami o humanitární pomoci. Místo toho se to podává jako znovusjednocení s dávno ztracenými „bratry.“

Původně vyšlo na RIA; zkrácený překlad do angličtiny od J.Hawka

Zdroj: http://southfront.org/turkey-hints-at-annexing-aleppo/
17 Komentářů k „NAŠI BRATŘI Z ALEPPA“: TURECKO SI POHRÁVÁ S ANEXÍ ČÁSTÍ SÝRIE

 1. Josef Švejk napsal:

  Chlapci budou nejen v Turecku špekulovat tak dlouho, až dostanou rozporkou do tejla takovou mordu, že jim vylétne nudle z nosu jako opratě.
  „Pravidlo č.1, na straně 1 v knize války zní: Nepochodujte na Moskvu. Různí lidé to zkusili a nedopadlo to dobře.“ gen. Montgomery, sněmovna lordů.

  • MartinT napsal:

   …super příspěvek
   ..mě se líbí jaks řekl…“ paní… moc tady neřvěte nebo vám dám přes držku !!!!

   • Josef Švejk napsal:

    Myslím, že příhodnější je citovat:
    „…z protějšího bytu vyšel nějakej Turek. Na hlavě měl fez a pokusil se rušit noční klid… – Jak to dopadlo? – No dal jsem mu přes držku a byl zticha.“

 2. MartinT napsal:

  hoří jim koudel…panická hrůza ze vzniku Kurdistánu nejen na severu Iráku…plán nárazníkového pásma na syrských hranicích zase padá s Kurdama a postupem SA a RF…ted ropa neteče jako předtím…no tak co po nás potopa…doufám že už maj rusáci na cestě lodě plný šikovných kluků a víc S400 vek

  • gandalf napsal:

   Kurdistán by byl problémem i pro Asada, co si budeme povídat. Ten systém S400 je odstrašující, ale jen v případě, že by to vyšlo i „na ostro“ a napoprvé. Znáte to – „když se něco může posr.., tak se to pose..!“ A to by byl konec mise.
   Proti pozemní invazi nikdo nic nenadělá /snad jen JZ/, jen protesty v OSN, ale to je pro US mašinerii marginálie, maj to zmáknutý.

 3. Ridge napsal:

  Na severu od Aleppa, je dost pocetna komunita Kurdu. Myslim, ze anexe teto casti by je vysla hodne draho.. Ale pokud chteji zaplatit za plane pisku krvi jejich lidi.. proc ne..

 4. petr366 napsal:

  Domnívám se.že je na čase aby Čína převzala zodpovědnost úměrnou velikosti této země a poslala do Syrie alespoň milion dobrovolníků.

  • gandalf napsal:

   A kdo ji odsud potom dostane??

   • Leviathan napsal:

    Dobrá otázka. Ostatně pro čínské vojenské jednotky je problém v jazykové komunikaci. Aleppo nikdy nebylo trval turkické, takže ani těžký sentiment po „Velkém Otomanu“ ani v nejmenším neopravňuje Davutogluovy bláboly

  • Skolastikus25 napsal:

   Čína je buď podělaná strachy neboť nemá žádné válečné zkušenosti, nebo si myslí kdo si počká ten se dočká ovšem nevím, nevím a ptát se nechci.

   • Josef Švejk napsal:

    Zeptáš-li se, budeš pět minut vypadat jako osel. Když se nezeptáš, budeš oslem po celý život. (Čínské přísloví)

 5. jan napsal:

  Proběhla informace,Turci zajistili 60 ISisáků s celou výzbroji.Co mají chudáci dělat,když si chtějí zachránit život a v Turecku byly vycvičeny,tam to znají,tak pochopitelně i s výzbroji,přeci to nenechají Rusům.

 6. Art napsal:

  Kdepak, Turek hranici nepřekročí, riskoval by válku s Ruskem a NATO by mu pomohlo pouze hubou maximálně dodávkami zbraní.

  • gandalf napsal:

   Ale no tak – překročil ji do Iráku, který je z větší části protektorátem USA a nic se nedělo. Jsou to takové pokusné balónky, nejen od Turka, kam lze až zajít a neriskovat vlastní ztráty. Vzpomeňte na prohlášení Anglie za I. SV – „proto nám dal bůh Turka, abychom nemuseli prolévat vzácnou anglickou krev“ /volná parafráze/.

   • Justass napsal:

    No, do Iráku tu hranici překročili právě proto, že Irák je protektorátem USA a oba parchanti jsou v NATO. No, to se ale netýká vůbec Sýrie. Tam překročí a dostanou po tlamách jak od syrské armády, tak od Rusů.

 7. Michal napsal:

  To jsou hloupé kecy, to ještě mohou přijít do Evropy splatit dluh Zápolskému, nebo jak s jmenoval ten kolaborant s Turky. Bohužel, v Turecku to zabírá, jinak by tato zkurvená strana s těmito nesmysli nedostala 49% hlasů ve volbách. Čím hloupější prohlášení,tím více fandů b této zemi jim to přitáhne. Už se svou bezcharakterností dotáhly na německý standard, tož vstup do EU je již na cestě.

 8. Zed napsal:

  Bilderbergy dosazená do svého úřadu frau Merkel je opět otřesená a na pomoc Erdoganovi pošle armádu. To bude mela, která se velice rychle ze Sýrie rozšíří do celé Evropy. Že ta Bilderbergteroristka nebyla zděšena před 2 lety, když vznikající Daeš likvidoval obyvatelstvo jak na běžícím pásu.
  Je to svině non plus ultra, díky které se tady budeme koupat v krvi také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!