Saúdská Arábie připravuje vyslání speciálních sil do Sýrie; chce bojovat jako součást „US vedené koalice“

1034257940Jak jsme referovali včera, v jednom z nejpřekvapivějších vývojů událostí v rámci syrské zástupné války by se v poli měla objevit Saúdská Arábie a US, v tomto posledním obratu Turecko se Saúdskou Arábií přemítají nad plnocennou invazí, zatímco Rusko a syrská vláda pokračují se svým postupem k vymýcení US a Saúdy financované rebelie. Aby bylo jasno, bylo to zmatečné, když CNN Arabia nejdříve hlásila, že Saúdové by mohli vyslat až 150 000 vojáků přes Turecko, což tisková agentura Anadolu rychle popřela.

Avšak toto popření samotné bylo měkce popřeno Saúdskou tiskovou agenturou, která dále dnes rozčeřila vodu, když referovala, že nejenže je Saúdská Arábie připravena poslat speciální síly do Sýrie, nýbrž toto vyslání, že jí navrhly US, které by na Saúdská vojska jako na součást US vedené koalice v Sýrii dohlížely. Pro osvětlení:

 • AL JUBEIR ŘÍKÁ, ŽE US NAVRHLY VYSLÁNÍ POZEMNÍCH VOJSK: SPA
 • SAÚDSKÉ SÍLY BY BOJOVALY JAKO SOUČÁST US VEDENÉ KOALICE: SPA
 • SAÚDSKÝ MINISTR ŘÍKÁ, ŽE O VYSLÁNÍ POZEMNÍCH VOJSK SE DISKUTUJE: SPA
 • SAÚDSKÁ ARÁBIE JE PŘIPRAVENA K VYSLÁNÍ SPECIÁLNÍCH SIL K BOJI S IS V SÝRII

A tak, to, co bylo donedávna čistě leteckou kampaní se zapojením všech hlavních globálních mocností (zatím kromě Číny) se chystá se stát se plnocennou pozemní válkou nejen se zapojením sunitů a šiítů (hlavně Írán se do té mely zapojí), ale i ruských vojsk na jedné straně a US a Saúdů na straně druhé.

Zvláště pozoruhodné je to, že ropa se odmítla byť i o píď hnout i během toho, co se rychle formuje do předzvěsti III. světové války.

Submitted by Tyler Durden on 02/09/2016 09:51 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-02-09/saudi-arabia-prepares-send-special-forces-syria-will-fight-part-us-led-coalition
9 Komentářů k Saúdská Arábie připravuje vyslání speciálních sil do Sýrie; chce bojovat jako součást „US vedené koalice“

 1. weissbach napsal:

  „Migrace je především nelítostný byznys, na němž mají velmi podstatný podíl Turecko, Saúdská Arábie a Albánie. Jsou to jednoduché počty. Za „lístek do Evropy“ zaplatí jeden běženec v průměru 10 tisíc dolarů. To znamená, že proud migrantů vynesl jen za rok 2015 mafiím, které tento byznys ovládly, minimálně 15 miliard dolarů. Náklady „turecké trasy“ ze Sýrie jsou ještě vyšší – dosahují 20 tisíc až 23 tisíc dolarů za osobu. Pašování lidí do Evropy provozují stejné zločinecké syndikáty zabývající se pašováním drog, nezákonným obchodem se zbraněmi a také s lidskými orgány. Do byznysu s falešnými dokumenty, na jejichž výrobě a distribuci se podílí několik stovek lidí, jsou podle všeho aktivně zapojeny i oficiální turecké úřady. Plán na „otevření Evropy“ se zřejmě připravoval dlouho, nejméně 15 až 20 let, ale jeho benefity stojí za to. Jak ty finanční, tak geopolitické, které samozřejmě zajímají i jiné než zde zmíněné aktéry.“

 2. Putinka napsal:

  Saudská arábie si zatím neporadila ani s takovým malinkým státem jako je Jemen. Ti jim dávají pěkně na p…l! Tak ať sedí doma, starají se o to, aby kromě ministerstva štěstí měli i další nějaká taková podobná.

 3. peter napsal:

  Ja,by som to nepodcenoval lebo USA uz neraz dokazali co vedia spravit pokial ide o udrzanie si vplyvu na vychode.

  • jan napsal:

   peter.
   Jsem stejného názoru,otevřít válčení a aspoň ze tří stran,napadnout Rusko.Jenže sami se bojí,tak strkají do toho Turecko a S.Arábii.Ukrajincům slíbit dolary,tak naženou na Rusko i důchodce.

 4. Josef Švejk napsal:

  Stačí řádňácky zadupat (viz. obr.) a dá-li Alláh, zvítězíme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!