SYRSKÉ A IRÁCKÉ VÁLČIŠTĚ 10.2.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

10.02.16_Syrian-Army-gains-ground-in-Northern-Latakia1Syrská arabská armáda (SAA) spolu s místními milicemi 8. února osvobodila město Bashoura v severní části provincie Latakia. SAA rovněž od teroristů vyčistila město al-Hour a vyslala své síly na předměstí al-Raqaqieh. Militantní skupiny údajně stáhly své jednotky z pozic u vesnic Dahret al-Baiday a al-Mohouq a Ard al-Kataf.

Mohutný konvoj teroristické skupiny Jeish al-Fatah naložený zbraněmi a municí zničily ruské Aero-kosmické obranné síly na silnici spojující východní část Idlibu se západní částí Aleppa. Při tomto náletu byla zabita a zraněna rovněž řada militantů chránících tento konvoj.

Syrské demokratické síly (SDF), převážně kurdské jednotky YPG, 9. února údajně zabraly vojenské letiště Mennagh v severním Aleppu. V důsledku toho byli militanti Harakat Ahrar Al-Sham, Syrská svobodná armáda (FSA) a Jabhat Al-Shamiyah nuceni se stáhnout ve směru na Azaz.

Připomínáme, že ruské válečné letouny na oblast tohoto letiště provedly 9. února nálety, zatímco US tuto oblast ignorovaly, aby se vyhnuly dalšímu zjitření vztahů s Erdoganovým režimem.

Irácké bezpečnostní síly (ISF) 9. února oznámily, že východní předměstí Ramadi vyčistily od ISIS a zabezpečily silnici mezi Bagdádem a Ramadi. Tato oblast však nadále zůstává zranitelná útoky a bude třeba ji vyčistit od IED.

Pešmerga a sunnitské kmeny provedly několik vojenských operací západně od Makhmur. US vycvičený 1. Batalion 91. Brigády z 16. Divize Irácké armády se toho účastnil s nimi. ISF spolu s místními milicemi pokračovaly ve střetech s ISIS mezi Samarou a jezerem Thar Thar i přes předchozí tvrzení o převzetí kontroly nad oblastmi západně od Samary. ISIS zahájila operaci k vytlačení ISF a jejich spojenců v Khat al-Layn a z pouště Jazeera.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-iraq-feb-10-2016/
16 Komentářů k SYRSKÉ A IRÁCKÉ VÁLČIŠTĚ 10.2.2016 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

 1. Ridge napsal:

  YPG obsadilo cele letiste, podporovani ruskym letectvem… povstalci jiz utekli.

  Take bych doplnil, ze syrske jednotky Tiger Forces na vychode od Aleppa, pomalu obklicuji jednotky Islamskeho statu pobliz mesta Rayyan.

  Na severu Aleppa se syrske provladni sily s Hizballahem z vetsi casti zmocnily mesta Kafernaya.

  • Jan napsal:

   Zajímalo by mne, když jsou teroristé-povstalci (ISIL a podobně) obklíčeni Asadovými vojsky, nebo i Iránci atd..Vzdají se, a pak jsou po zásluze postříleni, nebo jak se s nimi zpravidla zachází? Vím, že i kurdská ženská jednotka, kde jsou zpravidla bývalé ženské otrokyně terorisrů z ISIL, se toho zúčastňuje. Ženské se prý s teroristy vůbec nemazlí. Každého teroristu prý okamžitě popraví.

   • weissbach napsal:

    A divíte se?

   • Adolf Balík napsal:

    Na syrských anglických stránkách se občas po různých akcích objevují fotografie zajatců i s povídáním, ze které cizí země přišli aj. Také se jim spousta teroristů občas i hromadně vzdává. Takže pokud jde o vládní síly, nevím jak různé milice, tak ty asi zajatce berou.

   • domino svetík napsal:

    Podľa Islamskej viery, ak Ťa zabije žena, nemáš nárok na vstup do neba…

   • Ridge napsal:

    Nemuzu vam dat zadnou uspokojivou odpoved, pokud ma jednotka pri zteci nebo obrane ztraty, tak se na zajatce nehledi.. Kazdy chce pomstit sve mrtve kamarady. Ve vetsine pripadu se proste a jednoduse poslou rozvedce, tam to konci.. ale mozna i zacina.. kdo vi.

 2. Michal napsal:

  Za chvíli všichni ti muslimští zločinci utečou ze Syrii do Turecka a Erdogan už to spočítal, že jejich prokrmování bude stát EU bratru 30 miliard EUR, než jim USA někde najde další angažmá. Pro tyto lumpy budou muset být hotely, ti do stanů nepůjdou. Hotelů po ruských turisteh mají ted´v Turecku dost, a ty prachy dá Evropa, takže machometáni jsou ve vatě. Jen aby potom EU ještě zbylo na krmení těch neziskových organizací v Evropě.

  • martin bareš napsal:

   Michale zcela správně. Ten koncovej zákazník či „odběratel služeb“ EU, Turecka, Izraele, USA a jim podobných, nebo lépe plátce, jsi ty a já, atd.

 3. Ikema Monika napsal:

  Saudí prohrávali v Jemenu žoldáci hromadné utíkají a Jemenci překračují hranice do Saůdi Arábie ! Blackwater utrpěl těžké ztráty a stahuje se z Jemenu odhaduje se že počet mrtvých příslušníků B.W v Jemenu dosáhl již několik stovek žoldáků !! Poslední ranou pro Black Water je smrt jejich šéfa v Jemenu plukovníka Nicholase Petros spočetnou skupinou při útoku raketou Točna bylo zničeno i několik vrtulníků Apache stíhačky Typhoon a sklad zbrani ! Saůdi docházejí peníze a žoldáci hromadně utíkají před vojáky kteří mají na nohou candále před Rusi se už vůbec nepostaví ! Takže princátka budou muset jít bojovat do Sýrie sami !! V Turecku je ještě stále dost rozumných důstojníků kteří do války také jít nechtějí ! Opět trpaslík půjde asi sám !!!

  • Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

   Vy jste taky „Točna“,anebo spíš „Kvočna“,milá dámo z Dálného východu….ta rachejtle se jmenuje „TOČKA“,neboli česky „TEČKA“….

   • Jiří napsal:

    Co na tom záleží Benzíne? Ty seš taky jedno palivo.
    My odborníci dobře víme, že Točna je Točka. Nafťáku jeden. Ikema Monička je skvělá žena!

 4. Ikema Monika napsal:

  Jiří: Děkuji za zastání já jsem u vás nikdy nežila a do škol také u vás nechodila a vím že se občas chybně i vyjadřuji moc mi to v Češtině nejde takže se tímto omlouvám !!

  • Jan napsal:

   Neomlouvejte se. Vaše informace mnohonásobně předčí nějakou tu chybičku. A ten benzíňák ať zase zaleze do americké zádele, kam ostatně patří. Řečeno příliš slušně.

   • Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

    …ja natýrlich,….menstruace a manifestace,vono to je jedno,máte recht….

  • Miki napsal:

   Vše vpohodě Moniko.Jsme rádi že jsi tu!

 5. jan napsal:

  Také se přidám a oceňuji tyto dobré zprávy ze Sýrie.
  Už se to potvrdilo,jak utíkají bojovníci IS do Turecka.Propaganda zas zapracovala,prý těch 60 islamistů bylo vyzbrojeno,tak je Turci odzbrojili.Kolik jich ještě bude,nikde neřekne,ale až se trochu zotaví v těch hotelích,tak je Erdogan pošle do EU.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!