„Zapomeňte na to“: Turecko hází uprchlický „plán“ EU do koše, zatímco NATO vysílá lodě k lovu „pašeráků lidí“

4928„Zapomeňte na to.“ Takový je vzkaz tureckého vyslance při EU Selima Yenela Evropě v odpovědi na holandský plán, kterým by se ročně přesídlilo 250 000 uprchlíků přímo z Turecka, když se Ankaře povede uzavřít trasu přes Egejské moře do Řecka. Turecko je samozřejmě klíčovým úzkým hrdlem pro migranty prchající ze Sýrie a očekává se, že situace se podstatně zhorší s probíhajícím postupem Hezbollahu a Rusů na Aleppo, druhé největší město v zemi, kde opozice buduje to, co obnáší poslední obrannou pozici proti letectvu Moskvy a postupující armádě Hassana Nasrallaha.

Takto vypadala scéna na hranicích minulý týden:

Syria5_0

„Když se do toho Turecko nezapojí, nezaváže se k tomu a nezačne to plnit…, tak bude tu situaci velice těžké zvládnout,“ řekl Dimitris Avramopoulos, komisař EU pověřený migrací. „Kdyby opravdu chtěli, mohli by tu práci v terénu provést.“

Žádné takové, říká Yenel.

„Je to neakceptovatelné a je to neproveditelné,“ řekl k zavrženému holandskému plánu.

EU od Turecka v podstatě chce, aby k sobě pustilo všechny uprchlíky prchající z Aleppa před tím, co nejspíš bude přímý útok na město v nadcházejících týdnech, ale jak uvádí Guardian, Brusel zároveň „požaduje, aby Ankara uzavřela západní a severní trasu do Evropy.“

„Udivuje nás, že nám Evropané mohli říct, že bychom měli pro Syřany otevřít hranice z Aleppa, když my to přeci děláme už pět let,“ řekl Yenel. „To všechno rozbíhá další tsunami. Jak si s tím poradíme?“ zeptal se v projevu podrážděnosti, jakou Turci zažívají, když už ubytovali 3 miliony Syřanů, tj. trojnásobek celkového počtu uprchlíků, které loni vzalo Německo.

„Avramopoulos odhalil nové plány na přinucení Turecka a Řecka vzít žadatele o azyl zpět ze zbytku Evropy,“ jak tvrdí Guardian. „Ale tento systém by se nevztahoval na Syřany, kteří mají téměř zaručenou úspěšnou žádosti o azyl v EU a snad i pro Iráčany a Afghánce.“

V podstatě jsou všichni ti, kdo přichází do Řecka cestou přes Egejské moře, buď Syřané, Afghánci nebo Iráčané. Aténám pohrozili vyloučením z Schengenu, když své procedury zvládání přílivu migrantů neuvedou do souladu s evropskými „normami“ – ať to znamená cokoliv.

Migrants_0

Toto vše přichází spolu s tím, jak uniklé dokumenty odhalily, že Erdogan v podstatě loni EU vydíral slibem, že „pošle uprchlíky do Evropy v autobusech,“ když mu Brusel nedá miliardy, a s tím, jak NATO posílá do Egejského moře lodi, aby odstrašily pašeráky lidí od převážení uprchlíků z Turecka k břehům Řecka.

Blackmail1_0

Tato mise NATO zjevně nevypadá úplně jako slučitelná s vášnivou politikou otevřených dveří, kterou Evropa tak nadšeně prosazuje, ale jak vám řekne Jens Stoltenberg, není to o „zastavení uprchlických člunů nebo jejich zahnání zpět,“ je to o získání „kritických informací a dohledu, který pomůže vzdorovat pašování lidí.“

„Toto rozhodnutí znamená první intervenci této bezpečnostní aliance do evropské migrační krize,“ píše BBC. US ministr obrany Ashton Carter říká, že je kriticky důležité, aby se NATO zaměřilo na „zločinné syndikáty, které vykořisťují tyto chudé lidi.“

Samozřejmě, že kdyby Ashi Carterovi opravdu dělali tito „chudí lidé“ starosti, tak by snad mohl uvážit, že nebude bombardovat ty země, ze kterých utíkají. Říkejte si, co chcete, o Saddámovi, Assadovi a Talibanu, ale Iráčané, Syřané ani Afghánci neutíkali o život do Západní Evropy po milionech před americkými intervencemi do záležitostí jejich zemí.

Submitted by Tyler Durden on 02/11/2016 14:20 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-02-11/forget-it-turkey-throws-eu-refugee-plan-nato-sends-ships-nab-people-smugglers
24 Komentářů k „Zapomeňte na to“: Turecko hází uprchlický „plán“ EU do koše, zatímco NATO vysílá lodě k lovu „pašeráků lidí“

 1. Pepi napsal:

  Ty lode NATO jenom eskaluji situaci a vubec tam nejsou kvuli uprchlikum.Jsou tam kvuli Rusku(muj nazor)aby mohly“strasit“.
  Jens je silenec,coz potvrdil svym utokem na Lybii,bez jakekoliv konzultace predem v Norskem stortingu(vlade).Zaridil ty utoky na Lybii behem 5 minut rozhovoru pres mobil.

  • Ne napsal:

   Ještě jednou řekneš „uprchlík“ místo „imigrant“ tak namouduši z toho vozíku vstanu a přerazím tě!

  • contumax napsal:

   Pepi

   Uprchlíci to jsou ,a to,že se k nim přidávají další je jiná…

   • Pepi napsal:

    Contumax 12.2(15.15)
    ja vim contumaxi ale musel jsem toho pana uklidnit,aby si neublizil.
    Taky zde plati jedno porekadlo:chytlavy jak h…o kosile,chapete?Reknete nejake slovo,hned se toho chytnou a uz by se chteli rvat,nadavat do zidu,posilat odkaz na tartarii. :-) :-) :-)

    • Alena napsal:

     No já nevím jako Vy? Ale já si představuji pod slovem uprchlík nějakého chudáka, (bez drahého mobilu, laptopu a drahého oblečení) kterému se podařilo uprchnout odněkud kde mu šlo o krk. Takový člověk je vždy vděčný lidem v krajině kde ho přijali, chová se k nim slušně, respektuje zákony, přijme s vděkem co se mu nabízí, snaží se přizpôsobit, nic neničí, nikoho nenapadá, neznásilňuje a nazabíjí.
     A co si pod slovem uprchlík představujete Vy?

     • Pepi napsal:

      Aleno 12.2(22.22)
      nebudu to prilis rozvadet.Mozna ze mate castecne pravdu.Na druhou stranu nici predstavy(ani Vase nebo moje)nemusi vzdy odpovidat skutecnosti.
      Predstavte si ze by treba Japonsko zasahla nejaka prirodni katastofa dosud nevidanych rozmeru nebo atomova valka s Cinou.Myslite ze Japonci v pripade ze by meli moznost utikat,by utikali polonazi a otrhani?Nebo se pokusili s sebou brat to nejcenejsi?
      Syrie pred valkou nebyla chudou zemi,stejne tak ne Irak,proto si sebou berou to co povazuji za dulezite(i kdyz i me jsou nesympaticti vyrostci s mobilem).
      Kdyby byla valka v Evrope,a vy mela moznost utikat,kam by jste utikala?Radeji do Tanzanie,ktera je bliz,nebo do Australie,ktera je daleko ale je tam vyssi zivotni uroven?Prchala by jste otrhana,bez penez nebo by jste se snazila zachranit co se da?

  • contumax napsal:

   Dubi

   Přesně, straší ale to se ještě uvidí kdo bude prchat…

   Aby ti nebylo jako předloni, všechno loďstvo SSA a VB a jiný zločinný země museli urychleně odplout se všemi ponorkami a lidstvem od Syrských břehů…

   Rusové nasadili 28 válečných plavidel…

  • Justass napsal:

   Pepi – přesně tak to je.

 2. Dubi napsal:

  Asi tak to bude. Len ďalšia falošná vlajka NATO, a príležitosť ako škodiť.

 3. Anonym napsal:

  Pryč z Evropy! Hned! Teď!
  Zemane odvolej vládu která škodí národu!
  Vypráskejme všechny EUROVLASTIZRÁDCE!
  Obnovme Československo!

 4. jan napsal:

  Další fraška s těmi loděmi NATO,když nemají v úmyslu vracet utečence.Horší je,jak utíkají z Allepa obyvatelé,kolik je mezi nimi bojovníků IS.

 5. Ikema Monika napsal:

  USA spoušti masivní odvetu proti Turecku za zabití 12 Amerických marines :: dál přečtete sami :: Watdoesitmean —

 6. henryho napsal:

  US Air Force stíhací bombardéry vstoupit do tohoto regionu a zcela vyhladit alespoň 7 velení a řízení centra ovládat pomocí Turecka National Intelligence Organization ( MIT ) na podporu fronta an-Nusrá ( Jan )

  ihned poté, co se tyto US Air Force A-10 vojenské letouny dokončila své „pomsta“ misi a vrátil se do tureckého vzdušného prostoru, americká armáda plukovník Warren v Bagdádu poté „bezostyšně lhal“, když se vydalo prohlášení Aerospace síly měly jen bombardoval dvě nemocnice v Aleppo, které pak způsobilo ministerstvo obrany mluvčí Igor Konashenkov pomstít tím, že “ Včera v 13:55 moskevského času (10:55 GMT), dvě American A-10 útok letadla vstoupila do syrského vzdušného prostoru z Turecka, letěl hned do města Aleppo a bombardovala cíle tam . “

  google :-)

  • Justass napsal:

   no asi ti rozumím – nicméně chtělo by to napsat česky – ne přes primitivní překladač. To by pak různí mohli pochopit různě. Myslíš tím, že USA provedli útok A-10 na 2 nemocnice v Aleppu a potom to sváděli na Rusko? Pokud ano, tak je to v pořádku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!