Ankara a teroristé společně kontrolují tábor pro uprchlíky v Sýrii

uprtaborPremiér Turecka Ahmet Davutoglu informoval o výstavbě nového tábora pro uprchlíky na území Sýrie. Videoagentura RUPTLY publikovala záznam, na němž je zachycen jeden z podobných táborů; předpokládá se, že ho kontrolují teroristé skupiny Front an-Nusra, kteří dosáhli jisté dohody s Ankarou. Historik Gerald Horn se domnívá, že akce Turecka je do očí bijícím porušením suverenity Sýrie. Podrobnosti má RT.


Turecko začalo výstavbu tábora pro běžence nedaleko syrské hranice, přičemž podle slov premiéra Ahmeta Davutoglu práce probíhají na území Sýrie.

„Přijmeme Syřany, kteří si budou přát dostat se do Turecka. Ale zároveň spolupracujeme na výstavbě nového tábora, který poslouží jako útočiště pro Syřany na jejich území,“ – řekl turecký premiér.

Kanál RT požádal o informace místní zdroje. Ty sdělily, že v Sýrii se nachází několik táborů, které působí pod dohledem tureckých humanitárních organizací. Jejich zaměstnanci se snaží do tábora přilákat co nejvíce lidí, kteří se chystají překročit hranice. Svůj názor na to sdělil RT politický komentátor Barzan Iso.

„Turecké úřady se snaží udržet uprchlíky v Sýrii a nutí mezinárodní společenství, především NATO, dát Ankaře povolení nebo dokonce projevit jí podporu v organizování táborů nebo nárazníkové zóny na syrském území. Vyčistily tuto oblast, aby postavily tábor. Je umístěn blízko hranice a je kontrolován spojenci Turecka,“- řekl.

Tento případ s táborem komentoval i čestný předseda Demokratické strany národů Turecka Ertugrul Kjurkčju.

„Nemyslím si, že by požádali syrskou vládu o povolení. Vycházeje ze současné situace by Sýrie stejně odpověděla zamítnutím žádosti,“ – sdělil.

Ani velvyslanectví Turecka v Damašku, ani Ankara zatím na dotaz RT týkající se výstavby táborů neodpověděly.

Videoagentura RUPTLY publikovala záznam, na němž je zachycen ještě jeden tábor organizovaný Tureckem na syrském území. Většina v něm umístěných uprchlíků přišla z provincie Aleppo. Podle místních obyvatel tábor hlavně kontrolují teroristé, kteří patrně dosáhli jistého dohody s tureckými úřady. Ankara to kategoricky popírá.

„Tábor pro uprchlíky byl postaven před týdnem na území Sýrie, v blízkosti turecké hranice. V něm jsou jen Turkmeni a Arabové, Kurdy tam nevpouštějí. Tábor je provozován Tureckem, nicméně kontrolu provádějí Front an-Nusra a další skupiny spojené s Al-Kajdou: jejich lidé sedí na kontrolních bodech. kromě toho má k tomuto táboru vazby jedna turecká nezisková organizace: neustále sem přijíždějí jejich nákladní vozy. Zdá se, že o těchto vozech existuje nějaká dohoda mezi Tureckem a DAIŠ,“ – řekl RT jeden z obyvatel provincie Aleppo Hikmat Kahlil.

Spisovatel a historik Gerald Horn se domnívá, že Turecko nemá právní nárok stavět tábory na syrském území.

„Zaprvé je to do očí bijící porušování syrské suverenity. Zadruhé občany Saúdské Arábie, Kataru a Kuvajtu a také některé turecké síly často kritizují za otevřenou spolupráci se skupinami, které jsou počítány k teroristickým. To znamená, že Turecko je natolik tvrdě namířeno potlačit kurdské povstání, že se rozhodlo nejen zavírat oči nad činností teroristů, ale v některých případech aktivně s nimi spolupracovat,“ – řekl Horn.

Zdroj: https://russian.rt.com/article/148216
7 Komentářů k Ankara a teroristé společně kontrolují tábor pro uprchlíky v Sýrii

 1. PKK napsal:

  Svobodný Kurdístán!
  Čím dřív tím líp!

 2. Janek napsal:

  Výcvikový tábor ISIS přestavěn na uprchlický!
  To si dělaj srandu z koho?

 3. Žabák napsal:

  No chlapci a děvčata, držte si klobouky, letos v létě pojedeme z kopce. Doporučuju alespoň ty pepřáky.
  https://www.youtube.com/watch?v=YhZvvR1Xx-w

 4. jogín napsal:

  Zajímavá bude speciálně evropská situace po tureckém zásahu v Syrii. Takže ani džihád v Evropě nemusí začít až napodzim.

 5. ANALfabet napsal:

  je to zo všetkych stran poistene, dzihad v europe, chaos vo svete, stupajuca tektonicka cinnost Zeme, prepolovania ovce pri prijimacoch, armády zbroja a už su na dostrel , vakciny pripravene, kapitál zaisteny, zasobnik plny,planeta na dohlad, možeme ist, .. zbohom stara planeta, tento rod neboj najvydarenejši, narodila sa tu kopa deb-lov a taktiez vela uplatkarov a vela nenazranych svin.. holt ten buduci sa dufam uz viac poučime.
  PEACE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!