„Jsme v nové Studené válce“: Ruský premiér vysílá NATO drsné varování

750x-1Bylo to jen před dvěma dny, kdy ruský premiér Dimitrij Medveděv varoval, že když Saúdská Arábie, UAE a Katar vpadnou do Sýrie, aby provedly průhledný pokus o podporu svých sunnitských zástupných armád, které v současnosti obléhají válečné letouny Moskvy a Hezbollah, tak bude „nová světová válka“ nevyhnutelná.

Zdejší český článek o tom: Ruský ministerský předseda varuje, že když Saúdové vpadnou do Sýrie, dojde k „permanentní světové válce“

Rovněž poukazoval, že takovýto konflikt by se nejspíš táhl „desetiletí“.

„Opravdu si myslí, že by v takové válce mohli velice rychle zvítězit? To není možné, zvláště v arabském světě,“ řekl Medveděv. „Tam každý bojuje s každým… všechno je daleko komplikovanější. Mohlo by to trvat roky nebo desetiletí.“

V sobotu Medveděv zase přišel s nadsázkami (nebo přinejmenším doufáme, že to je nadsázka), a to v Mnichově, kde se sešlo více než 60 ministrů zahraničí a obrany na 52. Mnichovskou bezpečnostní konferenci. Premiér ve své řeči napadl vojenské manévry NATO v Pobaltí stejně jako obecný přístup této aliance ke vztahům s Kremlem.

„Politická linie NATO vůči Rusku zůstává bez přátelství a uzavřená,“ řekl v projevu na této konferenci. „Lze to říci i ostřeji: Sklouzli jsme k časům studené války.“

„NATO ve středu schválilo nové posílení pro východní Evropu včetně vystupňované rotace vojsk na svých východních křídlech a více námořních hlídek v Baltském moři,“ uvádí Bloomberg. „Kreml v reakci na to odmítl argument této aliance, že tento krok je čistě obranný.“

„Ruská rétorika, pózování a cvičení se svými jadernými silami je zaměřené na zastrašování jejich sousedů a podvrací v Evropě důvěru a stabilitu,“ řekl před tím této konferenci generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. „My toužíme po konstruktivnějších a kooperativnějších vztazích s Ruskem,“ uvedl ještě.

Toto vše přichází v patách roku, v němž NATO vyvinulo konkrétní snahy umístit na ruských hranicích nová vojska a nové zbraně a připravit spojence na rychlé vyslání vojsk v případě, že by Moskva vpadla do sousedních států. Kreml říká, že tyto obavy jsou neopodstatněné, ale Západ poukazuje na Krym a Ukrajinu jako na příklady „ruské agrese“.

„Rusko má jednoduchou volbu: buď plně realizuje Minsk nebo zažije pokračování těch poškozujících ekonomických sankcí,“ řekl v sobotu Kerry v Mnichově, když mluvil o křehké dohodě o příměří na Ukrajině, která se už v různých časech rozpadla. „Rusko může svými činy dokázat, že bude respektovat ukrajinskou suverenitu zrovna tak, jako chce, aby byla respektována jeho vlastní.“

Kerry rovněž Rusko proklínal za to, co nazýval „opakovanou agresí“ na Ukrajině a v Sýrii.

„Kerry řekl, že Rusko se svou podporou separatistům na východní Ukrajině a svou vojenskou intervencí v Sýrii na straně presidenta Bashara Assada se vzpírá vůli mezinárodního společenství,“ napsala dnes ráno AP s dodatkem, že „rovněž opakoval domněnky, že ruské nálety v Sýrii nejsou zaměřené proti teroristům, nýbrž spíše proti skupinám umírněné opozice podporované US a jejich evropskými a arabskými partnery.“

Kerryho příspěvky na sociálních sítích:

Je dobře, že jsem tu zase @MunSecConf. Transatlantické vztahy jsou kritické, protože se soustřeďují nejen na regionální problém, nýbrž na na ty globální.

— John Kerry (@JohnKerry) February 13, 2016

US s Evropou jsou v čele boje proti násilnému extremismu. Nedávné strašné útoky jen posílily naše odhodlání porazit Daesh.

— John Kerry (@JohnKerry) February 13, 2016

S tím, jak @poroshenko, naléhal na jednotu, stabilitu, reformy, rychlejší pokrok boje proti korupci; US znovu ujistily o své podpoře realizace Minsku.

— John Kerry (@JohnKerry) February 13, 2016

„Podle našeho názoru byla až dosud velká většina ruských útoků proti skupinám legitimní opozice a myslíme si, že při dodržování přijaté dohody je kritické, aby Rusko své cíle změnilo,“ řekl Kerry. „Pokud jsou lidé, kteří chtějí být součástí těchto rozhovorů, bombardováni, tak s tím procesem moc nehneme.“

„Opozice může být sice zatlačena tuhle a tamhle k ústupu, ale nevzdají to,“ dodal.

My bychom to prosím viděli jinak. Mohou sice, až se usadí prach, z krátkodobého hlediska zase vést vleklou opotřebovávací válku, ale téměř s jistotou to vzdají. Nemají na vybranou. „Rusko v sobotu řeklo, že dohoda o zastavení palby v Sýrii odsouhlasená velmocemi daleko spíše neuspěje, než aby uspěla, jelikož syrské vládní síly podporované dalšími ruskými nálety získávají proti rebelů v Aleppu další zisky,“ píše Reuters. A není to jen Aleppo, některé zprávy teď naznačují, že vládní síly postupují do Raqqy během toho, co by mohlo být prvním projevem toho, že Rusko s Íránem si vzaly na mušku hlavní město ISIS, což je krok, který by mohl zabránit intervenci států ze Zálivu tím, že v podstatě odstraní záminku pro přítomnost Saúdů v Sýrii a Rijád donutí, aby buď přiznal, že vede válku za svržení Assada, nebo zůstal doma.

Když je řeč o Saúdech a jejich průhledné zámince pro vyslání pozemních vojsk do Sýrie, máme tu, co řekl na této konferenci jejich ministr zahraničí Abdel bin Ahmed Al-Jubeir:

„Když by odešel Assad, tak by byla v Sýrii odstraněna úrodná půda pro operování Daesh, a my bychom s nimi mohli jednat.“

To je jasně absurdní. Neexistuje jakýkoliv důvod k předpokladu, že by Sýrie bez Assada přestala být „úrodným prostředím“ pro ISIS. Ve skutečnosti si lze snadno představit, že ISIS převáží nad ostatními ozbrojenými militanty v zemi právě tam na západě, kde Rusko, Írán, Hezbollah a SAA nebojují, za obnovu vlády.

Sergej Lavror za sebe konferenci řekl, že všechny strany v Sýrii páchají špatnost. „Skupiny lidských práv a OSN uznávají, že všichni v poli dělají něco, co je z hlediska humanitárního práva špatně,“ řekl. „Podle mého názoru,“ dodal, „byste Assada neměli démonizovat. V Sýrii byste neměli démonizovat nikoho kromě teroristů.“

To se odráží i v prohlášení proneseném Basharem al-Assadem samotným v pátečním interview s AFP.

Ač je smyslem této konference prosazovat mezinárodní spolupráci v naléhavých bezpečnostních záležitostech, bylo v tom zřetelné napětí. Možná, že situaci nejlépe shrnul Medveděv: „Někdy si říkám, jestli je fakt rok 2016, nebo žijeme v roce 1962.“

Submitted by Tyler Durden on 02/13/2016 09:45 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-02-13/we-are-new-cold-war-russia-pm-delivers-stark-warning-nato
38 Komentářů k „Jsme v nové Studené válce“: Ruský premiér vysílá NATO drsné varování

 1. Všímálek napsal:

  Zatím jen plané Ty-ty-ty. Doufám, že pak se naopak nestáhnou.

  • novapalo napsal:

   Jednoduché. Ak Turecko a Saudská Arábia zaútočia, tak Rusko ich zničí. Pre Rusko je najvýhodnejšie, aby k takejto stupidite zo strán týchto štátov došlo.
   Najlepšia vojan je vojna na cudzom území.
   Treba potom preniesť vojnu aj na územie EU??!!
   Ja byť Ruskom, tak maximálne podporujem islamským utečencov, aby sa dostali do EU. Čím viac islamských degenov v EU, tým rýchlejší rozpad EU. Rozpad EU definitívne zaistí pričlenenie Ukrajiny k Rusku………
   Nie ste náhodou všetci vy humanisti a demokrati totálne hlúpi????

 2. Ikema Monika napsal:

  Saudí má přípraveno 350.000 vojska 2500 letadel a 500 vrtulníku na invazi do Sýrie ! Řekl pán s ručníkem na hlavě asi jsi zapomněl všimnout že pánové zJemenu operují na jeho území a dále ho zabírají ! Měl by nám také vysvětlit kde že nabral 350.000 vojáku když nedokáže ubránit svoji zemi proti lidem v pantoflych! Je ale pravda že Rusko vyhlásilo evakuaci všech svých lidi z Turecka do 24hodin –dál číst sami -SUPERSTATION 95 –

 3. jan napsal:

  Je jasné,že Rusko udělalo USA čáru přes rozpočet.Proč by mělo Rusko souhlasit ze zastavením bojů,když se ukazuje,že IS dostávají na frak,vždyť o tom mluví a jedná USA už 5let,porazit IS.USA se dostali do vlastní oprátky,proč by jim měli Rusi pomoci,aby se neudusili.

 4. Josef Švejk napsal:

  Sergej Lavrov je slušný člověk a vyjadřuje se tedy dle doporučení Gutha Jarkovského. My prostí občané si to musíme přeložit, abychom tomu rozuměli.
  Takže: Naši zdaleka největší přátelé by měli dobrovolně posbírat svých 5 švestek v Sýrii a táhnout tam odkud přišli, nebo dostanou přes hubu a posbírají si své 3 švestky a odtáhnou tam odkud přišli.
  Putinova nabídka je demokratická, neboť mají možnost výběru. Jen by už mohli vědět (po zkušenostech z minula), že když Putin něco nabídne, je třeba s tím okamžitě souhlasit, neboť příští nabídka bude výrazně horší.

 5. jop Rastislav Horváth napsal:

  pod Pjakinom som sa chvastal, že mám analytické myslenie.
  Mám na vás tu otázky, skúste odpovedať, aspom sebe v duchu.
  Najprv informačná predohra.

  Boli tu odkazy, že piata kolóna bojujúca proti Putinovi je Medvedev, jeho klan, jeho ministri, národná banka ruska.
  Medvedev je teda piata kolóna bojujúca proti Putinovi?
  A ak je, tak prečo má tieto vyhlásenia proti západným oligarchom, proti NATO?
  Prečo, veď Medvedev je piata protiruská kolóna, veď je kamarát zápaďákov.
  Logické protirečenia celej situácie, možné iba v prípade, že všetko to divadlo, ktoré vy nejakým pomýleným spôsobom chápete, je len lož určená pre vaše oči a uši.

  Medvedev bojuje alebo nebojuje proti globálnemu prediktorovi?
  Je to predsa piata kolóna v rusku, mal by byť na strane západu, a západ je predsa priamo ovládaný globálnym prediktorom.
  Ako to teda je?

  Globálny prediktor GP je totožný alebo nie je totožný s americkými oligarchickými klanmi?
  Alebo GP je najvyššia skupina v riadení pyramídy a americké elity sú iba nižšia skupina, ktorá poslúcha GP?
  Poslúchajú americké elity GP úplne alebo majú aj rôzne dokonca protichodné záujmy?

  Ak sú americké elity len nižšie postavené, stoja pod GP a môžu mať protichodné miestne záujmy, tak kto z nich potrebuje vojnu v Sýrii? Americké miestne elity alebo GP alebo obaja?

  Ak váš Pjakin vysvetloval vo videu, ako GP nechce celosvetový konflikt, ako sa chce s Putinom dohodnúť a nedopustiť ten konflikt, prečo nie je Sýria rýchlo ukončená?
  Prečo americké loďstvo pláva do Stredozemného mora? Aby zabránilo imigrantom plávať do EU? Alebo si myslíte, že NATO lode budú strielať na turkov, ak tí vpadnú do Sýrie?
  Je NATO plne ovládané GP, alebo je ovládané americkými miestnymi elitami?

  V predošlých vystúpeniach Pjakin hovoril o tom, že GP chce vybudovať Európsky chalifát, veď ten chlap si často protirečí, len vy tie protirečenia nevidíte.
  Alebo EU chalifát už chcú iba americké elity a GP už nie?
  Prečo imigrácia nielen pokračuje, ale zvyšuje sa prítok do EU?

  Tak kto sa chce s Putinom dohodnúť? GP alebo americké miestne elity?
  O čom je dohoda?
  Kde bude konflikt pokračovať a prečo?
  Ak sa GP chce dohodnúť, musí Putina aj podporiť, ale zároveň ho musí spolu s americkými miestnymi elitami udržať na krátkej reťazi od búdy, aby obaja nemohli skočiť proti GP.
  GP si nemôže dovoliť, aby sa ruské a americké elity dohodli, lebo tak stratia nad nimi oboma kontrolu.
  Konflikt musí pokračovať, americké elity musia byť v konflikte s ruskými, aby sa nespojili.

  Pjakin stále spomína GP, už hovoril aj mená, že sú to Rothschildovci, aj ďalšie. Mená už nespomína, hovorí iba GP.

  Počuli ste Putina aspom raz povedať niečo o tom, že nejaký GP existuje??????????????????????
  Tak bojuje Putin s GP alebo sa s nimi chce dohodnúť?
  Jak sa volal ten ryšavý americký prezident, ktorého zastrelili v divadle?
  Ten sa postavil bankárom, dostal gulku.
  To isté aj Kenedy. Dostal gulku, lebo o nich hovoril, aj americké ministerstvo financií vydalo doláre, priamo bez Fedu. Gulka, koniec.

  Tak bojuje Putin proti záujmom Fedu alebo nebojuje?
  Prečo o nich nepovie ani slovo? Prečo pred všetkými rusmi verejne nepomenuje nebezpečenstvo v plánoch GP?
  Prečo ani raz verejne nepovedal, že ruská národná banka je riadená systémom GP a robí kroky protirečiace záujmom obyčajných ruských voličov?
  Prečo ani raz to nikde priamo nepovedal??????

  Prečo si vy barani myslíte, že chápete záujmy Putina napriek tomu, že jeho kroky vôbec nesmerujú proti GP, ale len proti americkým elitám?

  Putin tu nie je na to, aby chránil záujmy ruského národa, ale využíva ho ako svoju mocenskú politickú základňu.
  Prečo Medvedev ako piata protiruská kolóna robí tieto vyhlásenia proti americkým elitám, rovnako ako Putin???
  Lebo vy Putinovi prisudzujete ciele, ktoré on nemá, a ktoré on nedokáže ani náhodou dosiahnuť, lebo on nie je národný vodca ruska, ktorý bráni rusko proti GP.
  On sa chce s GP dohodnúť, a GP ho potrebuje na to, aby sa navzájom držali s americkými elitami v konflikte voči sebe, a v podriadenom voči GP postavení.

  Putin je excelentný politik, o hlavu prevyšuje ostatných. Problém je v slove politik.
  On nie je národný vodca, lebo väčšina Rusov nechápe politiku, a rovnako ako vy nechápe rozdiel medzi existujúcim excelentným politikom Putinom a neexistujúcim národným vodcom Putinom.
  To je obrovský rozdiel, Stalin bol a Putin nie je národný vodca, a ani nebude.

  Politici tu nie sú na to, aby sa postavili voči GP, aby zmenili systém ovládania každého štátu pomocou nadnárodných financií a centrálnych bánk.
  To by musel urobiť národný vodca, musel by začať vysvetlovať národom kto a prečo ničí ich ekonomiku.
  Prečo Putin ani raz nespomenul slová NWO, keď som počul aj toho mentálne zaostalého Busha mladšieho chváliť sa, ako im to NWO dobre ide.
  Prečo Putin nepovedal verejne, že NWO je proti záujmom nielen ruského národa, ale voči záujmom každého obyčajného človeka?
  Politici nechcú a nebudú meniť NWO systém, ani sa mu nechcú postaviť, chcú si len udržať svoje postavenie.

  Putin sa ani raz nevyjadril voči NWO, voči GP, lebo ani on nechce zmeniť systém!
  Putin je POLITIK!
  Ktorý posiluje svoje postavenie, využíva Rusko a robí kroky také, aby rusko nespadlo na tú úroveň, kde nebude nič znamenať. Lebo v ten okamžik aj Putin bude nikto.
  Putin Rusko potrebuje, inak sa stane pánom nikto, možno mŕtvym pánom nikto, lebo americkí šizoidi sa mu pomstia.
  Putin je POLITIK, excelentný, dokázal presvedčiť celý národ že je na strane národa.
  A vy ste nadšené híkajúce ovce.

  Príjemný víkend
  Rastislav Horváth

  • Robo napsal:

   „Putin sa ani raz nevyjadril…“

   Klameš, trolle.

  • Josef Švejk napsal:

   Je jasné, že na Vašich 1001 „analytickou“ otázku dostanete nejméně 2002 fundovaných odpovědí. Zdejší komunita vám ráda pomůže – pokud Vaši „analýzu“ vůbec někdo bude číst.
   Analýza by měla končit tvrzením. Otázky umí chrlit i malé děti a zhusta to i dělají. Obvykle proto, že netuší která bije.

  • jan napsal:

   Horváthe,mluví s Vás závist.
   V současnosti to není o národních vůdcích,jak za krále klacka.
   Absolutně jeden člověk,nemůže obsáhnout všechny státní záležitosti.Známe národní vůdce a také kam to dotáhli,Franko,Musollíni.Pinochet.Mao,no je jich více.

  • proud napsal:

   Mozna mas analyticky mysleni,ale psycholog jsi vic nez mizernej:-))))))).Co myslis,zajimaj tyhle slohy a slozite popisovany svetovy picoviny beznyho domaciho clovicka po krk ve vlastnim svrabu kteryho je plna republika? Co je potreba resit driv? ;-)

   • jop Rastislav Horváth napsal:

    ja viem, ale toho bežného človiečika nie je možnosť zaujať. Ten sem ani nechodí čítať tie moje nudné príspevky. Ani tvoje nečíta.
    Čo chceš riešiť prv? Na úrovni elít sa to rieši zložito, lebo 99% ľudí nemá potuchu o čom je reč. Ani ich to nezaujíma. Počúvajú a volia Fica alebo iného kohosi z televíznej obrazovky, a nič s tým neurobíš.
    Zmeniť svet je jednoduché, ak by bežný človiečik chápal v čom je problém. Jeho to nezaujíma, zdola sa teda nič nezmení, lebo nie je záujem.
    Takže či som ja skvelý psychológ alebo pitomec je v konečnom dôsledku šumafuk, lebo pár ľudí si prečíta moje výlevy, pár sa zamyslí, zvyšku som hlboko ukradnutý.
    Čo s tým ďalej neviem, v sračkách ostávame všetci naďalej, aj tí obyčajní ľudkovia, aj ja na hovno psychológ, aj ty proude

  • šchita napsal:

   Keď už hovoríš o analýzach a logických protirečeniach. Pýtaš sa a čuduješ sa, prečo Putin nič verejne nehovorí o FEDe a tesne predtým spomínaš ako všetkých tých, ktorí to urobili zastrelili. Nebude toto odpoveďou na tvoju otázku? :) Žeby mal Putin jednoducho rozum?

  • Marian napsal:

   Rasto, kedze kazdy vie, ze Medvedik je sucastou piatej kolony, iba tym jednoduchsim treba vysvetlit, ze nikto im priamo do oci nepovie, ze je ich sucastou. Ved on nemoze prist na Cervene namestie a revat do zapadnych kamier, ze je piata kolona! Ako agent piatej kolony, to musi robit sofistikovane, aby taki, ako si ty sa v tom nevedeli zorientovat a kladli tu take hlupe otazky. Odpovedam iba na prvu otazku. Ostatne studuj.

 6. jop Rastislav Horváth napsal:

  ale robko,
  ak Putin bojuje proti GP tak by to mal hovoriť 2x denne, aby si to ľudia nielen zapamätali, ale pochopili o čom hovorí.
  Mal by stále vysvetlovať ekonomiku, ako cetrálna banka ruska bojuje proti záujmom ruska až dovtedy, kým by sa za neho ľudia nepostavili ako za skutočného národného vodcu, ktorý bojuje za záujmy ruského národa.
  Mal by ten ruský národ dennodenne presviedčať rovnako ako to robil Hitler, keď sa za neho postavil nemecký národ.
  Na rozdiel od Hitlera ktorý hovoril o nadradenosti Nemcov, by Putin mal hovoriť o reáliách ekonomiky, ako to funguje, čo to je Fed a ako Fed ovláda ruskú centrálnu banku aj priamo aj nepriamo.
  On je politik, ja nie som trol a ty si nadšená naivná ovca.

  Práci česť, ovciam bé, rozmýšlajúcich zdravím nech naďalej rozmýšlajú.

  Rastislav Horváth

 7. jop Rastislav Horváth napsal:

  švejku, ja tu stále niečo tvrdím, už som tu napísal tony vysvetlujúcich argumentov, ktoré sú založené na verejne dostupných informáciách.
  Väčšina z vás má len krátke neanalytické emotívne výkriky do tmy v štýle „jop je trol“.
  švejku, keď nebudeš čítať dlhé analýzy, umrieš hlúpym švejkom.
  Keď mám byť osobný, teba moc nečítam, nemusíš ani ty mňa.
  Ja ťa nečítam preto, lebo nič zaujímavé som sa od teba konkrétne nedozvedel. Ty mňa nečítaj preto, lebo moje blbé analýzy ťa netankujú. Dohodnutí? Nereaguj na mňa.

  Kto nechce, nech nečíta moje príspevky, bude sa vám lepšie spať, nepokazím vám náladu zbytočným premýšlaním nad tým, že všetko je viac zložité, ako si to dokážete predstaviť.

  s pozdravom
  Rastislav Horváth

  • Josef Švejk napsal:

   Což o to, já se zařídím, ale měl byste to říci i všem ostatním, aby zbytečně neztráceli čas nad Vašimi tunami argumentů běžně dostupných z veřejných zdrojů. V ideálním případě je vůbec nepsat. Průměrně inteligentní člověk si je umí vyhledat sám. Najdou se i tací, kdo umí bez pomoci i chodit do schodů.
   Popis myšlenkových pochodů zajímá je specialisty – např. psychology apod.

   • jop Rastislav Horváth napsal:

    švejku
    priemerne inteligentný človek nemá čas ani záujem, aby sa venoval témam ktoré sú tu na serveri.
    Keby priemerne inteligentný človek chápal to, čo si myslíš ty že chápe, tak by neexistovali konšpiračné weby, kde pár ľudí ktorí nepatria do stáda priemerne inteligentných si tu píšeme.
    Priemerne inteligentný človek si zapne televízor a nič iné ho nezaujíma.

    Do schodov vie bez pomoci ísť aj pes.
    Priemerne inteligentný človek nechápe aká je realita, ty sám si toho dôkazom, lebo drísty o tom ako všetci všetko chápu aj bezo mňa sú len drísty.

    Do školy sa chodí preto, aby si sa niečo naučil.
    Ja sem chodím preto, aby som získal a pochopil aj iné názory ako mám ja, a zároveň som dal aj iným ľuďom svoj pohľad, ale nie emotívnymi výkrikmi a drístami ako ty.
    Ja píšem dlhé vysvetlenia, nemusíš ma čítaťˇ, keďže si priemerne inteligentný a vieš do schodov ísť sám.
    Bez dlhých vsvetlení a bez zamyslenia sa nad dlhými vysvetleniami zložitej témy ostaneš hlúpym švejkom
    Rastislav Horváth

    • Definitiva napsal:

     jop, politika je umenie možného, teda aj umenie donútiť oligarchu Medvedeva, aby ako oligarcha dobrovoľne pracoval pre záujmy Ruska a nie USA.
     Na tvoje otázky… nie je možné ťa presviedčať, nikoho nie je dobré presviedčať.
     Každý musí k poznaniu dospieť vlastným poznaním faktov a vlastnou logikou. Inak je z človeka len veriaca ovca, zombie ovládaný svojím pánom.
     Veriacich v islam, židovstvo a kresťanstvo je plná Zemeguľa a presviedčaním produkovať nové veriace ovce je zločin proti ľudstvu.

  • kolkobudeszit napsal:

   Vážení vyhľadal som si věci na základe pána Horvátha. Urobte si vlastný názor. Situácia je vážnejši. Skutočne zatiaľ Putin robí „globálnu“ politiku, ale jako „Putinovia“ podľa priania GP. Jedine ten má moc ich meniť! Putinovia sa menia, ale Medvedev zostáva. PÁN Pjakin možno vychádza z toho, že nový Putin je inteligentnejší a nechce nasledovať predošlých Putinov do hrobu. Ale skutočne podstatné věci – okrádanie Ruska a genocída obyvateľov je rozbehnutá a nikto ju nezastavuje!
   Путина ПОДМЕНИЛИ! ШОК!!! https://youtu.be/WUmqLEcSXCE
   Докажите мне, что это Путин! https://youtu.be/4VoXcEsiJqc dvojníci boli u Stalina, Brežneva, Jelciňa je škola dvojníkov, 6 Putinov
   Путин помолодел, и забыл немецкий язык…??? https://youtu.be/MNSQa_DJh3s
   https://youtu.be/GpSo9STrLd8
   Настоящий Путин найден в психиатрической лечебнице !
   Dobře – Клоны Путина – найди 10 отличий https://youtu.be/fJcEbslIF1w komentáre v cudzin. médiách – zmeny čo nie je možné plastikou urobiť, aj Jelcinove zmeny – Putinovia všetko zničili- vymierame, zničil ekonomiku, vojsko (raznesi.info, kontakt@raznesi.info, volya-naroda.ru)
   Путина подменили, и не только его https://youtu.be/GdYL6gzqi0o -súhrn aj Jelcin aj podrobnejšie Peter 1
   ДВОЙНИКИ ПУТИНА. РАЗОБЛАЧЕНИЕ | сирия 2016 январь последние новости | как сделать шапку для канала
   Starý Putin:
   https://youtu.be/8ODLt3o1_oA – Sankt Peterburgský Putin v KGB mal ideologickú úlohu, boj s inou mysľou a preto ho poverili „spracovávaním“ študentov a ľudí, Putin na univerzite ma úlohu donášať na priateľov.
   starý Putin Sankt Peterburgsky https://youtu.be/am_8EqJKDFs Кто такой Путин!? Запрещенное видео на ТВ
   Pro Putina – Ужас! Вся правда о Путине, смотреть всем!!! Gorbačov, Groznyj-tanky zničené, Rusi zajatí-Na konci 90tych rokov je Rusko v rukách oligarchov, iný Jelcin 1999 odstúpil-prvý Putin 1. vraví – úloha odstrániť kriminalitu a bezzákonnosť -“naši partnery nechcú spolupracovníkov ale vazalov“ „budeme reagovať na nebezpečenství od USA“ 2008 Saakašvili-prezident bol Medvedev od 2008 jeho milenka Dima“ „Rusko sa vrátilo do svetovej politiky, zaujalo vážnejšiu úlohu vo svete“
   Pozn. Nový Putin nevystupoval v Mníchove. Neviem, či starého práve po Mníchove neodstránili, či neprecitol.
   Všetci Putinovia v súlade s GP:
   Ekonomicke fakty- Экономический провал ПУТИНА. За этот фильм убили Б. НЕМЦОВА, автора конституции РФ https://youtu.be/yPKUHRS65QM, Rusko kleslo na úroveň Mexika
   КУДА ПРОПАЛА ЖЕНА ПУТИНА žena Putina posledn 2008 potom ju nikto nevidel,https://youtu.be/nWDzgwExVGU
   Дочери Путина.Фотоальбом https://youtu.be/-PQ4e1vcil0
   Nový Putin:
   https://youtu.be/MNSQa_DJh3s – výmena Putina, čo od nej čakať, bude ozaj dnešný Putin iným jako minulý Sankt Peterburgský zločinec, čo predával ruské suroviny za 1000x nižšiu cenu? Asi nie, keď vyhovuje klike, Medvedejevovi a iným-tí musia poznať, že je to iný člověk! Čo sa zmenilo, čo sa deje a jako to skončí? To Pjakin musí vedieť!
   Путина послал всех нахуй, путин материться снято скрытой камерой https://youtu.be/lub37lkuqM0 Nový Putin poslal všetkých do riti, že zle robia a „náhodou“ bola zapnutá kamera – jako s vyrába mýt o Putinovi?
   Путин послал Обаму на х*й в прямом ефире Putin kandidát Medvedejeva toho „zlého“ podľa Pjakina. Slovíčka v prejave ..sláva Rusku…presne na city jako u nás- nie je im pomoci-iné slová iné činy..!
   https://youtu.be/Yl47-nJnSkY – rozne vyroky, celkom dobre
   https://youtu.be/p4ky9fNYMDo – 2min.
   Oponenti -potrebné je vždy poznať argumenty oponenta pre zdar obhajoby svojho názoru:
   Berezovski:
   Березовский о семье Путина https://youtu.be/nUO3CZWkB3o – čo hovoria nepriatelia Putina
   Березовский о богатстве Путина https://youtu.be/k9nKfN0Cak0
   Березовский о Медведеве (Димон больной человек) https://youtu.be/1wqD2XvgnEs (Medvedev nemůžu nič samostatne robiť je to chorý člověk)
   Litvinenko
   А.Литвиненко о взрывах жилых домов https://youtu.be/amVj-EzkPU8
   Правда о ФСБ и Путине рассказывает Александр Литвиненко Для тех кому не всё https://youtu.be/9fYJDls-dFs
   Čína a vojna
   5minКитай готовиться воевать против России. https://youtu.be/_l7T5cX6JcQ
   5min.К какой же битве и с кем готовится Китай? Интервью китайского генерала! „chcú mier, tak zbroja“ – jako Hitler
   Китай строит города-призраки!! Зачем? – https://youtu.be/3LUUuaArDFs – sťahovanie „obslužného“ personálu GP? Číňania tam nemůžu bývať.

   • weissbach napsal:

    To bych nebral příliš vážně…

    • Josef Švejk napsal:

     kolkobudeszit a jop Rastislav Horváth jsou výkvětem inteligence. Padá to z nich jak z parní mlátičky. Je to způsobeno konstantním množstvím inteligence ve vesmíru a jak se lidé množí neustále se ředí. I novapalo už jim přispěchal na pomoc. Možná všichni vycházejí z jedině správného pohledu na svět od pána Kysuckého.
     Je úžasné sledovat co se nám všechno urodilo pod tatrami.

     • Definitiva napsal:

      Švejk, nebuď za šaša, skús prispieť serióznou diskusiou, tiež nie si majster sveta.

      • Josef Švejk napsal:

       Ano, nejsem mistr svět. Naprostý souhlas! Proto bytostně „mistry světa“ nesnáším, zejména když melou páté přes deváté, tváří se moudře jak Óvokaki, mají všechny ostatní za pitomce, chvástají se analytickým myšlením a na závěr svých analýz napíší „A vy ste nadšené híkajúce ovce“, případně „Nie ste náhodou všetci vy humanisti a demokrati totálne hlúpi????“ atd. S něčím takovým se diskutovat nedá, jedině po tom sarkasticky šlehnout!
       Možná se mýlím u Franze Liszte i když on hrdě tvrdí že je maďar od narození až do smrti. Ale považuji za dobré vznést námitku proti tvrzení „..bol Slovák ako repa“. V opačném případě bych nakonec mohl dopadnout jako ukrajinský expert prohlašující, že Budha a Ježíš Kristus se oba narodili na Ukrajině.
       PS: Máte pocit, že je každý „šašo“ kdo odmítá být híkajúcí ovcí? Jak byste pak nazval člověka hájícího řečníka, který vás „híkající ovcí“ nazývá?

   • proud napsal:

    A ted kolik z toho je pravda a kolik je prani jeho odpurcu? :-))))))))))

 8. Libuše napsal:

  Dobrý pokus o nahlodání pohledu na Putina.Když už se díváš na
  Pjakina,tak poslouchej,on jasně vysvětluje práci GP.Dokonce je i video o GP.Tak se na to podívej.To,že práci Putina,jeho
  rozhodnutím,jeho reakce,jeho tahy-nerozumí ani představitelé
  USA-o tom zrovna mluvil Pjakin 8.2.2016.–Pak nebudeš mít tolik otázek a ty jich máš dost,což značí že velmi málo jste pochopil.Už ten názor,že většina Rusů nechápe politiku,Stalin byl vůdce-Putin nikdy–Pane-jste osel

  • Robo napsal:

   Je to budúci poradca prezidenta RF.. :-)))

   Žiadny div, že zmrdi nás nechápu.
   Rozdiel medzi nimi a nami je SVEDOMIE. Zmrdom chýba, tak by aspoň toho Pjakina mohli sledovať..

  • jop Rastislav Horváth napsal:

   Libuška, ak si prečítaš môj komentár niekde pod starým Pjakinom, tak tvrdím že odvtedy sa Pjakin zmenil, že ho niekto už platí, že on sám už manipuluje aj slovami, aj vysvetleniami. On sám už hovorí o tom, že niektoré veci nemôže verejne hovoriť.
   Veď to je smiešne veriť niekomu, kto ti otvorene povie, že ti nemôže povedať pravdu, lebo on má nejakú svoje iba jemu známe dôvody nehovoriť otvorene celú pravdu.
   Libuška, maj sa pekne, raz z toho vyrastieš.
   Vieš čo je smutné?
   Ja som na tvojej strane, a na 99% aj na strane tých mudrákov, čo ma tu nazývajú trolom.

   Rastislav Horváth

   • Marian napsal:

    Horvath si chudak ani nevies aky velky. Putin nemoze nahlas povedat, ze ked Saudi vojdu do syrie, ze sa ich severna hranica posunie az na uznu, Jemensku.
    Ale hlavne neurazaj tu diskutujucich.

  • Marie napsal:

   Odpoved je jednoducha: planeta je jenom jedna a zajemcu o jeji ovladani hned nekolik, a je jedno je, podle jakych kriterii si nekdo toto nesmyslne pravo vzal do hlavy. Takze mezi nimi jsou boje o to, a lide se casto nechavaji zmast podvedomym zvykem rozdelovat podle zemi, ci spolecnosti. Jinymi slovy, kdyz nekdo rekne, ze USA jsou proti Rusku, bere to tak, ze cele zeme, a hotovo.
   Nikdy to neni tak. Jako priklad uvedu sankce proti Rusku, kdy spousta prachacu, co s Ruskem maji byznys, maji vyjimky. Ikdyz se politicke a ekonomicke vazby prolinaji, budou to vzdy dve oddelene oblasti.
   Pripomenu tady Kubu. Embargo. Nemecke spolecnosti dokonce zaplatily pokutu za obchodovani s Kubou, zatimco Spanele tam postavili a stavi hotely.

   Nebo u nas: podivejte se na souboje dvou zidaku, tj. Kalouska a Babise. Ani na verejnosti nedokazi svou vzajemnou nenavist skryt. A o co jde? No o prachy prece. Kalous je odstaveny od velkych zisku a kdyz vidi, jak Babis rejzuje, ma vztek a veliky.

   Nebo si vemte takoveho Hitlera. Dosadili ho bankeri a financovali mu vse, protoze puvodni dohoda byla, ze dobude Rusko.On je pak ale odstavil od zisku tak, ze dokonce jim nedal vydelat ani na prevodech z obchodu. Vzajemne boje mezi temito panaky vyplavou na povrch jen obcas, ale probihaji soustavne.
   Jeste pripomenu zahadne sebevrazdy bankeru v USA, nahodne pady ze strechy, ze…

   Gorbacov, Jelcin, ti prece na NWO kyvli, ovsem byly jim dane sliby, ktere se nedodrzely ( viz NATO). Putin se k NWO vyjadril. Napad na jednu svetovou vladu by nebyl spatny, kdyby v ni byly zastoupeny vsechny zeme, ale tu radpbu svetovladci nechteji. Siozidi chteji vladnout sami, aniz by jim do toho nekdo kecal..

   A jak jsem jiz psala, ani mezi sebou se nedohodnou o posty, proto zadny NWO, ktery je naplanovan uz pocitano na stoleti, nikdy nebyl a nebude.
   Co ale bylo a je, je valka o nej pres dobyti zdroju sveta. Putin v NWO nejede, viditelnym dukazem je Syrie.

   Je chytry a neodkryva karty. A jako chytry se rozhodne nema chut nechat ovladat dementy, coz sioni jsou.

   Ukazkovym dementem je treba Kerry, ktery pousti do eteru takovou kravinu, ze Rusko je zodpovedno za migracni vlnu tim, ze v Syrii bombarduje… a hemzy Stoltenberga ( nebo jak se jmenuje ten novy sef NATO), nema cenu vubec komentovat…

   Putin velice dobre vi i o planu na vyhubeni bile rasy.

   Proste v zadne zemi nepanuje jednota

 9. Paul Durham napsal:

  Mars útočí : „přicházíme v míru!“ ( o víkendu v tv , dokonalá alegorie NATO ).

 10. Libuše napsal:

  Horváth-Už by jste měl vědět,že vždy se nemůže vše říkat dopředu,tak to v politice už chodí.Na tomto by mohla stroskotat kdejaká akce.To snad chápete i vy.Vše má svůj čas.
  hezký den

 11. jop Rastislav Horváth napsal:

  joj moja.
  Pjakin nie je žiadny Putinov poradca, on nie je politik v jeho okolí, on si môže hovoriť čo chce z politického hľadiska.
  Mýlite sa, neviete o čom hovoríte.
  Pjakin pred tromi štyrmi rokmi hovoril otvorene, teraz nehovorí otvorene a aj to sám priznáva.
  Neviem či to priznal kvôli svojej hlúposti alebo naopak preto, aby ľudí prinútil zamyslieť sa nad tým, prečo sa priznal, že nemôže hovoriť otvorene.
  Takže tak, sám Pjakim poprosil, aby sme ho filtrovali, že on celú pravdu povedať nemôže.

  Rastislav Horváth

 12. Justass napsal:

  Doporučil bych neplýtvat BAJTY a hlavně časem na trolly, jopa, alisas Horváta, na toho „kolikbudeszit“ a samosebou i na další nám dobře známé.

 13. Carlos IV napsal:

  Medvedev ma takove pekne ruske prijmeni. Pred casem byl k videni obrazek medveda s malou holcickou jak ho hladi po tlame a pod tim text „Neublizuj, ale nenech si sr*t na hlavu“ (Make no harm but take no sh*t). Nestahl jsem si ho a uz ho nemuzu najit – nema nekdo link?

 14. Carlos IV napsal:

  Marie, Stoltenberg je rusky agent.Period.

  • Josef Švejk napsal:

   Za války se jmenoval SS Standartenführer Otto von Stierlitz.

   • Justass napsal:

    Omyl-on nebyl u SS anbrž u SD – Sicherheitsdienst, tedy v době kdy se sedmnástkrát zastavilo Jaro to tak bylo. Byl u toho i nějaký Justas
    ( s jedním „s“)- tuším. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!