Lavrovovo ulitimátum

2f6633225_4757368-400x300V rozporu s diplomatickou tradicí neříkat nic důležitého nebo konkrétního na veřejnost řekl Lavrov ve svém velkém interview s Moskovskij Komsomolec otevřeně, že 1) Rusko nabídlo US, aby splnily několik „jednoduchých“ podmínek k realizaci syrského příměří; 2) situace se teď může vyvinout do jedné ze tří variant: do vyjednání kompromisu, do Assadova vojenského vítězství a do velké války za účasti všech zahraničních hráčů. Lavrov také objasnil, že přes všechny hrozby ze strany NATO a Turecka, US a EU nejsou tito na třetí variantu připraveni, a teď už je jedinou otázkou, kdo donutí koho, aby přijal jeho podmínky při jednáních o syrském osudu; 3)Turecko se teď přes všechny své hrozby těžko odváží začít plnocennou intervenci, když tam jsou nasazené ruské Aero-kosmické síly.

1. „Aniž bych odhaloval příliš podrobností, uvedu, že na rozdíl od těch, našich kolegů včetně US, kteří neustále požadují okamžité zastavení palby, což je cosi, proti čemu se US spojenci v regionu staví, protože trvají na tom, že o otázce zastavení palby lze diskutovat jedině, když Bashar Assad odejde, jsme Washingtonu navrhli konkrétní scénář, který vzali v úvahu. Ministr zahraničí Kerry o něm mluvil ve svém interview. Doufám, že Washingtonu nezabere zvážení našich jednoduchých návrhů příliš mnoho času.“

S tím, jak mají Assadovy a íránské síly obklíčené Aleppo, drží Rusko teroristům zbraň u hlavy, a když se obrací na panikařící šéfy těchto teroristů, tak uvádí několik podmínek k vyjednávání. Ty jsou dost jednoduché – stáhněte své teroristy, nechte Assadovu politickou opozici a nechte je vypracovat podrobnosti ústavních reforem a poněkud cyničtěji, rozdělit Sýrii do sfér vlivu při udržení suverenity a integrity této země. Jestli nebudou tyto podmínky akceptovány, obklíčení se uzavře, Aleppo bude vyčištěno od teroristů, hranice s Tureckem bude pod kontrolou – a vaši militanti tak budou zbaveni vaší pomoci.

2. „Známý ruský znalec Východu Vitalij Naumkin mi nedávno řekl, že v Sýrii vidí tři možné scénáře: kompromis v Ženevě, vojenské vítězství syrských vládních sil a velkou válku s přímou účastí několika vnějších mocností. Souhlasíte s tímto hodnocením? Pokud ano, které z nich se vám jeví jako nejpravděpodobnější?“

Lavrov: „Souhlasím, toto vše leží na stole. Pokud nebudou jednání úspěšná nebo se znemožní, aby vůbec začala, bude kladen důraz na vojenské řešení.“

Lavrov souhlasem s Naumkinovým  hodnocením dal na srozuměnou, že jedinou alternativou ke kompromisu v Ženevě je buď naprosté vojenské vítězství Assada nebo plnocenná válka za účasti NATO. Protože jak Turecko, tak Saúdská Arábie zdůrazňují, že své síly do Sýrie vyšlou jedině jako součást US vedené koalice. To zní hrozivě, ale ve skutečnosti to znamená, že do Sýrie bez US nepůjdou. Tady si člověk musí připomenout, že jak US, tak NATO rozpoutávají vojenské intervence jedině proti těm, kdo jsou o pár řádů slabší a nejsou schopni jim způsobit těžké ztráty. Přítomnost ruských Aero-kosmických sil v Sýrii situaci radikálně mění a je to hlavní překážkou intervence. „Důraz na vojenské řešení“ je možná tím, co by chtěli, ale slova a činy nejsou to samé.“

3. Při odpovědi na otázku týkající toho, co by Rusko dělalo v případě plnocenné turecké invaze do Sýrie: „Nemyslím si, že k tomu dojde, protože ty provokace v malém měřítku, které jsem už zmiňoval (stanová města, opevnění 100-200 m v syrském území o délce několika kilometrů) nejsou to samé jako plnocenná invaze. Nemyslím si, že US vedená koalice, k níž Turecko patří, by dovolila, aby se tak iracionální plán realizoval… Přijali jsme všechna nezbytná bezpečnostní opatření: naše bombardéry už nelétají bez krytí stíhači. Vyslali jsme S-400 a další obranné systémy, které zajišťují, že vzdušný prostor používaný našimi piloty bude ochráněn.“

Uznává, že NATO s Tureckem vysílají jednu hrozbu za druhou, provádí přípravy na invazi, dopouští se drobných porušení hranic a – pozor – diskutují s ISIS, co dělat dál, stejně jako připravují koridory mezi kurdskými silami, aby mohli ty militanty zásobovat. Lavrov však věří, že přes to všechno, že se ani Turci ani jejich pánové neodváží plnocenné pozemní války na syrském území. Rovněž naznačil, že jeho důvěra není nepodložená, nýbrž spíše založená na přítomnosti ruských systémů protiletecké obrany. Myslím si, že to je dost rozumný důvod k takové důvěře.

Na druhou stranu Rusko pojmenováním všeho pravými jmény jednou rukou obralo Západní teroristy o tuto hrozbu a varovalo, že přímá turecká intervence na podporu teroristů povede ke ztrátám a tou druhou US nabízí jednání za svých podmínek. Jednání, které je otevřené kompromisům o vnitřních syrských záležitostech, ale kategorické v důležitých principech: zaprvé, teroristé budou ze Sýrie vyhnáni, a pak rozhodneme o jejím osudu.

Lavrov nadnesl další důležitou otázku, která se netýká konkrétní mezinárodní záležitosti, nýbrž má universálních povahu: volby mezi salámem a ctí. Vzpomeňte na tato slova, vy pánové, kteří kritizujete současný ruský stát tak, abyste v budoucnu nepsali nesmysly a nepovídali, že nechápete principy ruské za hraniční politiky:

„Můžete říci, že vše, co chcete, je kus chleba se salámem a marmeláda s vaším čajem, protože ‚koho zajímá Krym a co se bude dít s tamními Rusy, nebo nějaký puč.‘ Nebo si můžete vybrat jinou cestu. Nikdy nebudete upřednostňovat úplné přehlížení ekonomických zájmů, nutnost zařídit výhodné podmínky pro svůj ekonomický rozvoj a růst. Země jako Rusko se ale nemohou „otáčet jak korouhvička“ po větru podle toho, jak zrovna panující světové mocnosti zatouží, jen proto, že si myslí, že mohou rozhodovat o osudech všech zemí a lidí na této planetě.“

Proto nás ti „zrovna panující“ chtějí zničit. Zrovna tak, jako to udělali během časů carismu a za sovětů. I tak jsme ale připraveni ke kompromisům mezi rovnými, nejsme korouhvička a nelze nás koupit za salám. Tečka.

Originál od ruskijmalčik vydáno cont.ws;

Zdroj: http://southfront.org/lavrovs-ultimatum/
21 Komentářů k Lavrovovo ulitimátum

 1. Robo napsal:

  Už aby sa zmrdi odstrihli aj od kompromisov.
  Furt budú len vymýšľať, ako nás dostať na kolená. Iný program ani nemajú..

  • Marie napsal:

   Robo: SIOzidaci v USA byli prilis dlouho navykli, ze jim vsichni lezli do riti a nebo zobali z ruky… viz pujcky…

   S tim vyrostla i jejich arogance, ktera jim prijde naprostou samozrejmosti. S timto Rusko nepohne. S pijavici se taky nedomluvis, aby toho nasavani nechala, musis ji sundat…

   Karta zastrasovani a vydirani, ktera jim funguje vsude jinde, tady nikoliv. Neustoupi ve jmenu tech investic, ktere uz do valky narvali.

   USA vydirani cim dal vice vsechny mozne zeme. Nikde se o tom nepise, ale v karibskych zemich a Jizni Americe to vre. I na Haiti. Tam lidi ukamenovali nejakeho vojenskeho cinitele a president odstupuje a ted je bitka o to, aby nebyl v cele zeme opet nejaky emericky sasek, ktery uz tak zbidacenou zemi dorazi..
   Kazda zeme na tuto dobyvacnou valku doplaci prisernym zpusobem, ekonomicky i prudkym zhorsovanim mezilidskych vztahu, protoze drahota ruinuje vsechny ( v souvislosti s umelym nadhodnocovanim dolaru). Lide to resi nenakupovanim zbozi, byznysy padaji, takze stejne ten dolaru dolu jit musi.

   Italsky premier uz to nevydrzel a rekl verejne, ze v EU nejde o zadny ekonomicky rust, protoze je vycarovany pomoci narustajiciho dluhu mezi 4 az 5 procenty DPH. To je hodne. Lidi o tom nevedi, ale logika to da, ze se zeme na ty privandrovalce zadluzuji, a prudce.

  • novapalo napsal:

   Len zopakujem, čo som už písal v nejakominom komentáre.
   Ja byť na mieste Ruska, tak urobím všetko preto, aby sa rozpútala veľká vojna v Sýrii, ktorá zničí nielen Turecko a Saudsku Arábiu (a tým sa okamžite zvýši cena ropy na 100 USA za barel), ale hlavne sa zničí vláda USA na Ukrajine a v EU. A to všetko ale veľmi efektívne vojnou na cudzom území…….

   • Robo napsal:

    Novapolo, tymto názorom si u mňa skončil.
    AK nerozlišuješ mezi zmrdami a luďmi, sám k ním patríš.

    Marie, Rusko má furt snahu sa dohodnut, ale zmrdi takto furt len ziskaju čas. Tentokrát teda dufam, že „překročila aj tú najposlednejšiu červenú čiaru“, aby dostali riadne pomfrňáku.
    A tiež dufam, že sa k Rusku přidáme včas..

   • weissbach napsal:

    Uznávám, že to strategickou logiku má, ale z mnoha důvodů je to naivní. Kdo tam má bojovat s kým, koho to posílí a kdo to zaplatí? Já si zase myslím, že to je přesně to, co by si bankovní mafie přála. Upoutat Rusko do dalšího Afgánistánu, nechat ho krvácet a ještě tím odůvodnit další migrační invaze do Evropy.
    Takže nemyslím, že by to bylo dobré řešení, kdybych byl stratégem v Moskvě…

   • Definitiva napsal:

    Turecko a Saudi sa už zničili sami, nie je potrebná vojna, stačí počkať. USA sa Turkov nezastanú a vznik Kurdistanu je na pláne už dávno. Bránili tomu vojenské záujmy USA v Turecku, ale tie už skončili, Turci sa samo zničili.

    Stále platí, že aby sa USA štátna „elita“ zachránila pri moci, tak SÚRNE potrebuje vojnu, hocikde na svete, ale takú, aby USA neboli do vojny priamo zatiahnutý. Preto vojny na Blízkom Východe, Ukrajine a NATO v poľsku a Pobaltí, preto aj migrácia do EÚ. Svet je od USA moci plánovaný do vojny!!!

    Doteraz sa USA takúto vojnu nepodarilo vyvolať, teda aj o USA samo deštrukcii platí, že stačí čakať, USA sa ničia sami a tento proces sa NEDÁ ZASTAVIŤ. Vedia to aj v Rusku, aj v Číne.

    • rafael napsal:

     Myslim, ze Putin Obamovi velmi jasne dal najvo, ze ak USA vstupia do vojny s Ruskom, vojna bude prinesena k nim domov. Jadrove ponorky su pripravene a v pohotovosti.

   • koloděj napsal:

    Ǎáááá Hurvínek jde do války … Co na to pán Kysucký, souhlasí s tím?

    K

 2. jan napsal:

  Myslím si také,že i Američané ví,pokud nedosáhnou vyhovující ujednání,budou muset obětovat Turecko.

  • Marie napsal:

   a klidne to udelaji, ale od valky neodstoupi…

   Vcera jsem cetla na presstv.ir, ze zoldaci se bouri, protoze nedostavaji slibene penize, a tak se to resi tak, ze v Iraku oblehnou vesnice a kdo se chce dostat ven a zachranit si krk, tak musi zaplatit 1 000 dolaru.

   Az takto ta zkurvena valka jede… a lidi z te oblasti pisi na internetu prispevky, ze prosi Putina, aby to tam vybombardoval, at radeji padne s temi barbary i par vesnic nez cela zeme…velice smutne a desive.

 3. Dušan napsal:

  Ja som v šoku z katolíckej reštitučnej verbeže – najvyšší Zástupca Boha na Zemi sv. Franz ich nástojčivo vyzýva, aby mu pomohli odvrátiť III.WW (už mali biť zvony po celom Svete,pastieri zvolávať svoje ovečky k podpore, písať cirkuláre a buly…) a oná hostiová verbež radšej čumí na Markíži, prípadne schoppuje a plní si bruchá…a kanci v sutanách kľajú na Putina či Fica (koho som zabudol…Zemana???).

 4. Definitiva napsal:

  V rozporu s diplomatickou tradicí neříkat nic důležitého nebo konkrétního na veřejnost řekl Lavrov ve svém velkém interview…

  Ak sa Lavrov takto nediplomaticky vyjadruje, znamená to, že US zahraničná politika dosiahla svojho amatérskeho vrcholu a pre Rusov USA prestali byť rovnocenným partnerom.

  Lavrov odhaľuje špinavú zločineckú politiku USA pred celým svetom, pred občanmi!!! Zánik štátu USA naberá na rýchlosti.

 5. bb napsal:

  Na bezpecnostnych mierovych rokovaniach v Mnichove vystupil Lavrov,ze zastavenie palby sa ma tykat len Rusov a ich spojencov,americania si budu so svojimi kamosmi dalej hrat na „piesocku“ Dostal sa mu do ruk list od am.generalaa pritom Kerry mu slubil,ze amici budu solupracovat v Syri vo vsetkych otazkach.Avsak v liste sa vyslovene pise,ze ziadna spolupraca sa nekona,len ak v oblasti letec.utokov,aby sa predoslo incidentom.To iste vyhlasilo mzv usa.Takze na rokovania poslali nesvojpravneho Kerryho a mysleli si,ze s Rusmi zase „vybabru“.A Kerry vysiel naposmech s tym svojim niekolkomesacnym tahanim „medovych motuzov popod fuzy“.Jednoznacne Lavrov je kapacita ,len velmi tazko ho moze niekto dobehnut.od 11.50 minuty https://https://www.youtube.com/watch?v=H3lt9BfIBLs

 6. bb napsal:

  S tím, jak mají Assadovy a íránské síly obklíčené Aleppo, drží Rusko teroristům zbraň u hlavy, a když se obrací na panikařící šéfy těchto teroristů, tak uvádí několik podmínek k vyjednávání. Ty jsou dost jednoduché – stáhněte své teroristy, nechte Assadovu politickou opozici a nechte je vypracovat podrobnosti ústavních reforem a poněkud cyničtěji, rozdělit Sýrii do sfér vlivu při udržení suverenity a integrity této země. Jestli nebudou tyto podmínky akceptovány, obklíčení se uzavře, Aleppo bude vyčištěno od teroristů, hranice s Tureckem bude pod kontrolou – a vaši militanti tak budou zbaveni vaší pomoci.-Toto je Ien nazor autora -Iavrov v originaInom interview nic take nepovedaI

 7. MartinT napsal:

  chápu Lavrova, že musí dělat diplomacii, ale dle mě se nechal vehnat do pasti…souhlasil s příměřím během týdne s opozicí?!?!

  Kdo to je?…ani Allepu není nikdo schopen říct to je opozice a to je Al Nusra…když to příměří nedodrží RF a SSA, tak jak říká Kerry , koALICE NEBUDE STÁT STRANOU…BUDE TO ZÁMINKA VEJÍT S VOJSKY NATO, TURECKA A SAUDY DO SÝRIE !!!
  ..a že se to nedá dodržet je víc než jasný, protože kamkoli v době příměří padne RF bomba tam bude stát opoziční bojovník ač byl celý v černém a držel vlajku Daeš!!!
  …nechápu to maj Allepo obklíčené, všechny trumfy na jejich straně , v tom Mnichově měl Lavrov kroutit hlavou až ho za krkem mě lo bolet a nic by se zlého nemohlo stát!!! tady vidím chybku

  ..je tu i ta nejednoznačná rezoluce RB OSN vyzývající k boji kdo má ruce nohy

  takhle je blízko invaze těch sr..čů

  • Marian napsal:

   Ale ved on len slubil, nic viac. Ja Ti ale rozumiem, usakom nikto neveri sluby. A ked nieco povie Lavrov, kazdy to berie ako bernu mincu. Ale uci sa aj on, ako s tymi“kamaratmi“ jednat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!