Turecko ostřeluje Aleppo a říká, že v Sýrii nadchází „ohromná eskalace“, zatímco Saúdové se chystají k náletům

CbGw4K2XEAIjRquI když všechny strany – včetně US, Ruska, Saúdské Arábie a vybraných skupin rebelů – předstírají, že budou spolupracovat na zastavení palby a na diplomatickém řešení pětiletého konfliktu v Sýrii, tak činy mluví hlasitěji než slova, a řekneme-li to co nejzhuštěněji, všichni pořád bojují.

Boje jsou ve skutečnosti ještě intenzivnější než kdy jindy. Rusové s Hezbollahem se blíží k Aleppu, tj. k největšímu městu země a klíčovému městskému centru, kde jsou rebelové zakopaní v tom, co představuje poslední baštu. Pokud bude toto město osvobozeno (ano, „osvobozeno“, což je přesnější než, že „padne“, protože toto okupované území patří syrské vládě, nikoliv sunnitským extremistům), tak Assad obnoví kontrolu nad páteří země na západě.

To by v podstatě znamenalo konec rebelie a monarchie ze Zálivu, ani nemluvě o Turecku, z toho moc šťastné nejsou. „Hlavní bitva je o odříznutí silnice mezi Aleppem a Tureckem, jelikož Turecko je hlavním kanálem zásobování těchto teroristů,“ řekl Assad v pátek při interview s AFP.

Tato zásobovací trase je zpřetrhaná a teď, nastal pro sponzory sunnitských rebelů v Ankaře, Rijádu a v Doha čas, zvítězit nebo zemřít. Buď budou intervenovat, nebo se budou dívat, jak Hezbollah pod krytím ruskými nálety opozici převálcuje, čímž obnoví Assadovu vládu a zabezpečí pro Íránce šiítský hřeben.

Jak už jsme tento týden rozsáhle dokumentovali, Saúdové a Turci jsou odhodláni k intervenci. Assad slíbil, že je bude „konfrontovat“, což samozřejmě znamená, že IRGC a armáda Hassana Nasrallaha jsou nachystány vstoupit do přímého kontaktu s tureckými a saúdskými vojsky, čímž připraví jeviště pro všeobecnou sektářskou válku, která téměř nevyhnutelně skončí uvržením NATO proti Rusku. Všimněte si, že je to jiné než v Jemenu, kde Teherán bojuje přes zástupce, místo přímého střetu se Saúdskými vojsky.

V sobotu se sázky zvýšily, když Turecko řeklo, že Saúdská Arábie je nachystána vyslat bojové letouny do Incirliku.

Jen pro připomínku, přístup do Incirliku byla ta mrkvička, kterou loni v létě Erdogan použil, aby přesvědčil NATO, aby Ankaře schválilo brutální rozdrcení PKK. „Nechte mě vést válku proti mým politickým rivalům a můžete použít moje letiště,“ takové je výstižné shrnutí Erdoganovy propozice.

Teď to vypadá, že Saúdové jsou nachystáni tuto základnu použít jako odrazový můstek k náletům na Sýrii.

Jak hlásí RT: „Saúdská Arábie má vyslat vojenské tryskáče s personálem na turecké letiště Incirlik na jihu země.“

Samozřejmě, že záminka je ta samá, jako byla pro všechny zapojené: boj proti ISIS.

„Toto nasazení je součástí US vedeného úsilí o porážku teroristů ze skupiny Islamistický stát,“ řekl turecký ministr zahraničí Mevlut Cavusoglu. „Na všech koaličních schůzkách jsme vždy zdůrazňovali potřebu rozsáhlé na výsledky orientované strategie k boji s teroristickou skupinou Daesh,“ dodal.

Cavusoglu mluvil s novinami Yeni Safak poté, co promluvil k 52. Mnichovské bezpečnostní konferenci, kde se sešlo více než 60 ministrů zahraničí a obrany (viz více o tomto shromáždění zde).

„Když už máme takovou strategii, tak by Turecko se Saúdskou Arábií mohly zahájit pozemní operaci,“ dodal.

Vzpomeňte, že primární starostí Ankary je, aby tato země zajistila, aby YPG (tj. kurdská opozice, kterou dává Erdogan na roveň s PKK, a tudíž s „terorismem“) neskončila vyhlášením suverénního státu na turecké hranici. To, jak se Erdogan bojí, by mohlo osmělit Kurdy v Turecku, kteří už teď tlačí na větší autonomii.

Krátce: Turecko se Saúdskou Arábií nějak potřebují vykoumat, jak překroutit útok na YPG a snahu zachránit opozici v Aleppu jako operaci proti ISIS, i když v této oblasti ISIS moc přítomná není.

Jak to plánují provést se může každý domýšlet, ale následující tweety vám řeknou všechno, co potřebujete vědět o tom, kam to směřuje.

CbGwqVvVAAA5fnA

BREAKING: Turecké dělostřelectvo buší do Kurdy držených postavení na letišti Minnigh v syrském Aleppu, tvrdí militanti

BREAKING: Tuečtí činitelé říkají, že během následujících 24 hodin dojde k ‚masivní eskalaci‘.

BREAKING: Turečtí činitelé potvrzují, že vojska této země útočí na Kurdy kontrolované pozice v severní Sýrii.

PHOTOS: Údajné snímky z turecké dělostřelby na pozice #YPG u #Aleppo k níž zrovna dochází – @ALAMAWI pic.twitter.com/AFEzzVpDdh

#BREAKING#Turkey teď ostřeluje pozice #SDF v blízkosti #Azaz, čímž zajišťuje, aby zásobovací trasy #ISIS z Turecka do -#Syria nebyly přerušeny.

Turecké dělostřelectvo ostřeluje #SDF v #Azaz, tu samou SDF, co bojuje proti ISIS za US vedenou koalici, čímž ukazuje skutečné záměry Turecka.

 

Jak vidíte, Turecko už začalo ostřelováním Aleppa během toho, co je opravdu velice vážná eskalace, která nejspíš vyvolá ruskou reakci.

„Dělostřelba byla hlášena z letiště Menagh, z bývalého zařízení Syrského letectva, které Kurdové jen před několika dny sebrali islamistickým rebelům, a také ze tří dalších pozic mezi letištěm a tureckou hranicí,“ hlásí Independent. „Toto letiště bylo od roku 2012 klíčovým cílem pro několik stran Syrské občanské války, když jej rebelové obléhali téměř rok, dokud jej v srpnu 2013 nezabrala koalice, k níž patřila raná forma ISIS a k al-Kaiídě přidružená Jabhat al-Nusra a v rukou rebelů zůstalo až do čtvrtka, kdy bojovníci kurdského PYD využili rozvratu způsobeného silami Bashara al-Assada a ruskými nálety útočícími na oblasti rebelů na jihu, aby Menagh zabrali.“

„Kurdský činitel potvrdil dělostřelbu na letiště Menagh na severním venkově Aleppa, o němž řekl, že jej zabrala s Kurdy spojenecká skupina Jaysh al-Thuwwar, nikoliv kurdská milice YPG,“ uvádí Reuters s dodatkem, že „obojí jsou součástí aliance Syrských demokratických sil.“ Připomínáme vám, že tato skupina byla předmětem intenzivního přezkoumávání koncem loňského roku, jak jsme dokumentovali v našem klasickém článku „Úplná mentální retardace: US zahajují „na představení založený“ program leteckého shazování munice, aby ‚syrští Arabové‘ uvěřili.“ To je ta samá skupina, které US shazovaly zbraně.

Abychom to shrnuli, Turecko se svévolně pokouší zvrátit zisky dosažené US podporovanými Kurdy v oblasti obléhané Rusy a Íránem. Čili jednodušeji: naprostý chaos.

Submitted by Tyler Durden on 02/13/2016 11:36 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-02-13/turkey-says-massive-escalation-syria-imminent-saudis-set-launch-airstrikes
38 Komentářů k Turecko ostřeluje Aleppo a říká, že v Sýrii nadchází „ohromná eskalace“, zatímco Saúdové se chystají k náletům

 1. Janek napsal:

  S400

  • Žabák napsal:

   Přesně.

  • mimozemstanka napsal:

   jiz brzi pujdou češi k odvodu umirat za nato za turka

   • weissbach napsal:

    To nepůjdou, to je počátek hroucení. Brzy nastanou úplně jiné starosti a úplně jiná polarizace sil. Říká se tomu domino efekt.

    • Žabák napsal:

     Taky si myslim, že ten vlak je už tak rozjetej, že ty procesy už jedou samovolně a nějaký řízení už je možný jen trochu tam nebo tam, ale zastavit to už prostě nejde.
     Tomio spolýhá na volby, ale to je celkem optimista, protože jestli sem vlítne i „jenom“ 3 miliony kobylek, tak je hotovo a nastane takovej bordel, že nastane ten domino efekt a ten natlakovanej kotel prostě bouchne.

 2. Karel napsal:

  Kredibilita Západu ohledně „snahy o příměří“ je už pod úrovní nula!
  V každém případě bude muset Rusko sundat letectvo teroristů. A NATO nebude moci ani ceknout!
  A Kurdistán musí být vytvořen!

 3. Ridge napsal:

  Turci odstreluji nejen pozice YPG na severu Aleppa, ale i provladni sily v Latakii. Valka je na spadnuti..

 4. Alena napsal:

  Víte co bude zábavné?
  Jak se k tomu všemu postaví majitelé tureckých hotelů (vesměs mafie).
  Být Erdym tak raději ani nespím.

 5. stefan goga napsal:

  Byt na mieste Lavrova tak tym klamarom nacistickym ani ruku nepodam.A nespoleham ze zmenia nazor.Zrania ich v najnevhodnejsej chvili a to zakerne a zozadu ako judasi.Dufam,ze sa poucili od svojich predkov ako to bolo za 1 a 2 svetovej vojny a ako podviedli naivu Gorbacova a potom Jelnica spiteho medveda.Do trtice vela zdaru a nikdy viac neverit Judasom.

  • Justass napsal:

   stefane – myslíš, že Gorbačov byl naiva? Já myslím, že byl zrádce. No a Jelcin začal VÍC chlastat protože nemohl už vydržet ten tlak na likvidaci Ruska Západem. Pomstil se alespoň tak, že svým nástupcem jmenoval Putina. Prodávám jak jsem koupil. A je fakt, že tomu i věřím.

 6. weissbach napsal:

  Rusko bude muset udělat i tuto špinavou práci a v zájmu obecného dobra ten saudský a turecký hnůj jednou provždy vykydat.
  S těmi magory to prostě jinak nepůjde.

  • proud napsal:

   Ma to hacek,kdyz ji zacne delat,je z toho otevrena treti svetova…..co znamena svetova,asi vis.Vsichni si zacnou vyrizovat ucty se vsema,kdo to odsere vzdycky nejvic je vic nez jasny.

   • Žabák napsal:

    Turecko se nezadržitelně rozpadá v přímém přenose. Defakto se může hroutit dalších několik desítek let, ale tak jak se pracuje na svobodné Sýrii a Kurdistánu, tak stejným tempem se Turecko hroutí.
    Ten sultán je dost magor na to, aby tam vlítl, ale ani tak si nepomůže. NATO se na něj prostě vykašle, protože kvůli nějaký pitomý smlouvě do 3. světový nepude.

    • Robo napsal:

     On by aj šiel, ale má v gatiach.
     rusi nie sú ….nechcem nikoho menovať, aby som nikoho neurazil… Proste Rusko ie iná liga… Liga, na ktorú už západ nemá. Vojensky nie.
     V intrigach sú zas špička oni..

 7. Matt napsal:

  Kuwajtske a Saudske letadla už pristaly v Icirliku. Rusové prisunuji ve velkém tanky, dělostřelectvo a pěchotu pomocí nákladních Antonovu a lodí ze Sevastopolu. Kolona vojenských vozidel a materiálů na Krymu už meri 208km. Jižní vojenský okruh je v plné bojove pohotovosti a ostatní Ruske vojenske okruhy mají zvysene stupně poplachu. Do Stredozemniho more přibyla raketova ruska loď s jadernými hlavicemi na palubě. Vojenští činitele Británie mají zrušeny volna a jsou také v pohotovosti.
  PS: Omluvte hrubky a překlepy, autobus trochu hází :-)

  • weissbach napsal:

   Bohužel se situace nebude vyvíjet tím směrem, který by si přáli slušní a mírumilovní lidé. To je realita. Původci a viníci jsou jasní, odkopaní a svět včetně jednotlivců je nucen k definitivní polarizaci. Tím chci říct, že doba, kdy to šlo hrát na různé strany prostě došla ke konci.
   Nejspíš je to tu…

   • Matt napsal:

    Soudě podle objemu vojenske techniky aktivovane na obou stranách je to asi opravdu tady. Turci svine, mají pripraveno 20.000 vojáků s tanky na severní hranici Sýrie a buší do chudaku Kurdu. Je to masivní delostrelecka baraz a je to peklo. Chtějí vybudovat velký nástupní prostor, ze kterého muzou vyrazit do cele Sýrie. A urcite nepůjdou sami…

    • Justass napsal:

     Myslím, že syrskou stranou a tím i Rusy budou prohlášeni za teroristickou skupinu, která nemá bez pozvání Asada v Sýrii co pohledávat – a to pak asi bude mazec. Amící od toho (Turků i Saudů),
     dají ruce pryč – do války s Ruskem nepůjdou – to si piš.

    • proud napsal:

     Nepujdou sami,ani Rusove ne,a mame tady co jsem psal vejs…..Rusko,Syrie,Cina,Iran kontra NATO,USA,Saudi a dalsi plevel,kazdej se bude snazit urvat co se da a kde se da,pochopitelne i v Evrope…

 8. Dušan napsal:

  Tá kurwa Merkel to celý čas nevedela, keď tam na hranici operovala jej Luftwaffe – snímky a rešerše boli k dispozícii – čo robila slovútna novinársko-ľuďsko-humanitárna ŽUMPA…?

 9. proud napsal:

  Jen poznamecka,dokud mame internet,zacnete se starat o tak zvany preziti(survival),a dobre u toho premejslejte,hodne dobre,ke stazeni je toho na nem dost….tak pro vsechny pripady,stesti preje pripravenejm.

  • weissbach napsal:

   S tou přípravou bych nejásal… Ono se na všechno připravit nedá. To je holý fakt. Na kolik týdnů máte zásoby, kolego? Pokud vypukne mazec se vším všudy, tak se to zásobování položí na roky…

   • proud napsal:

    Zasoby si delaji prepperi……….v naivni vire,ze jim je nejaka banda nesebere….

   • proud napsal:

    Psychika,pristresek,ohen,zbrane,zakladni vybaveni(+ adekvatni obleceni a boty) s tim ze si dokazes opatrit vodu a jidlo…..je vsechno co potrebujes do terenu.Tvoje „doma“ te od jisty chvile(0 elektriny a plynu) bude jen drzet na fleku a ubirat ti sance na preziti.Zaroven jsme „predpoli“.

    • weissbach napsal:

     To je celkem rozumné, ale předpokládá to samostatnost, kterou zvládnou cvičení muži bez žen a dětí. Mám v tom značnou zkušenost, ale nedovedu si představit jak to může absolvovat rodina dejme tomu s malými dětmi. Takže jako jednotlivec můžete nějakoých pár týdnů, možná měsíců přežívat. Ale musíte mít výbornou imunitu.

     • proud napsal:

      Rodina to skutecne bude mit tezky,cim mensi deti,tim hur.Sam bych vydrzel „neomezene“ dlouho,ale takovej neni plan,ani zadnej zalozni….navic se pocita s tim ze muzu narazit na nekoho kdo bude potrebovat pomoc,treba zrovna nejaka rodina o ktery pises……ale co je dneska jednoduchy :-).Jeste porad k tomu nemusi dojit.

      • weissbach napsal:

       V to s ohledem na rodiny s malýma dětma doufám…

       • proud napsal:

        Taky muze bejt jeste vsechno jinak a muze se probudit „Ceskej lev“,aby vyuzil nastalyho zmatku a udelal si doma poradek a jasne povedel svetu kam patri,pak bude nasledovat uplne jinej plan ;-)

 10. Matt napsal:

  Už sestřelili nějaké letadlo ale zatím se neví čí bylo. Z Jordánska je připraveno zaútočit 40 Saudských letadel. Iráčani se přepravují k Saudské hranici :-) Turci překročili hranici (zatím v utajení, bez označení) a s dodávkama zásob pro ISIS. Americká základna proti balistickým raketám je plně aktivována a jsou do ní dodávány zásoby ve velkém. Putin s Obamou intenzivně volají (nechci vidět ten účet za telefon, doufejme že mají paušál :-). Francie volá po zastavení palby ze strany Turecka, taktéž USA intenzivně jednají s Tureckem, aby zastavilo palbu. Turecké drony létají nad severní Sýrií a hledají další cíle pro artillery. Do dělostřelecké palby se dostávají i Asadovy jednotky a dokonce Ruská základna v Latákii !!!!

  • weissbach napsal:

   Novinky zarytě mlčí. Mrtvý brouk…

   • Žabák napsal:

    Jo celej českej mainstream chrápe. Však je víkend, vo co de :D Už i na BBC a CNN to je hlavní zpráva, ale tady pohoda klídek.
    Titulky novinek:

    ČSSD potřebuje člověka, který zemi připraví na obranu před migrační vlnou, řekl Zeman

    Nový Bor truchlí nad odchodem Bořka Šípka

    Zeman ve vysílání opět použil vulgarismy

    Astronaut přiblížil život na ISS. Ukázal, jak se vaří káva a jak se chodí na záchod

    Slovanská epopej se po asijském turné do Národní galerie už nevrátí

    Prostě opravdu žhavé novinky :P

   • Jaris napsal:

    Ja bych cely stab ceske televize a rozhlasu nechala proji tzv. ulickou hanby. Museli by projit Vaclavak odshora az dolu na Mustek a lidi by mohli libovolne ustedrit kazdemu facku za lzi ktere vysilali za jejich penize. Verim tomu, ze by tito pracovnici TV a rozhlasu byli modri jak chrpy uz v polovine Vaclavaku.

 11. josé napsal:

  Škoda, že tyto stránky a především komentáře nečtou Turci. To by určitě do Sýrie nelezli…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!