Turecko se zapřísahá „drsnější reakcí“ na kurdský postup v Sýrii, přičemž rakety zasahují nemocnice a školy

Zraněný po útoku na Azaz

Zraněný po útoku na Azaz

Během víkendu byla hlavním příběhem geopolitického světa turecká eskalace v Sýrii. S tím, jak stojí sunnity podporovaná opozice v Aleppu na své poslední noze a pod téměř neustálým leteckým bombardováním Ruska a údery Hezbollahu na zemi, musí Ankara s Rijádem učinit rozhodnutí buď intervenovat, nebo dovolit rozdrcení této rebelie.

Vytrousili jsme celkem dost digitálního inkoustu na vysvětlování, proč dovolit vykořenění rebelů pro ně opravdu není možnou volbou. Znamenalo by to klíčové vítězství pro Írán v době, kdy se tato země už rozjíždí. Mezinárodní sankce byly zrušeny, výnosy z ropy by měly do konce roku osminásobně vzrůst a Teheránský úchop iráckých vojsk a politiků je ještě pevnější, než kdy jindy. Vítězství v Sýrii by bylo trapasem pro Saúdy, kteří tu opozici financovali a vyzbrojovali, a vítězství v Aleppu poskytne Íráncům právo se vychloubat v sektářském konfliktu v době, kdy napětí mezi Rijádem a Teheránem se už vystupňovalo kvůli popravě prominentního šíitského duchovního Nimr al-Nimra.

A tak, s takto vysokými sázkami vyslali Saúdové na turecké letiště Incirlik bojové letouny a Turecko slíbilo okamžitou „eskalaci“. Problém ovšem, jak už jsme řekli, je ten, že Turecko se Saúdskou Arábií potřebují přijít na to, jak útok na kurdské YPG a snahu o záchranu opozice v Aleppu, překroutit jako operaci proti ISIS, i když v této oblasti ISIS zrovna moc není.

No, ten problém sice vyřešen nebyl, ale Turecku, vypadá to, je to jedno. Ankara přes víkend začala ostřelovat pozice YPG na letišti Menagh, které Kurdové jen před pár dny sebrali Tureckem podporovaným rebelům.

Turecko tvrdí, že to je kvůli sebeobraně. Erdogan dává YPG (které značně podporují US) na roveň PKK, tj. arcinepřítele Ankary, kterého i Washington uznal za „teroristickou“ skupinu.

YPG konsolidovala v severní Sýrii své zisky a v podstatě se pokouší překlenout území, která drží východně od Eufratu s územími na jeho západě. O tom Turecko říká, že k tomu nedojde. „Živly YPG byly vyhnány z okolí Azazu. Když tam vlezou zase, zažijí tvrdší reakci,“ řekl v pondělí turecký premiér Ahmet Davutoglu. „My nedovolíme, aby Azaz padl.“

Samozřejmě, že Azaz už „padl“ – ovšem do rukou islamistických rebelů podporovaných Turky, kteří mají v úmyslu uzurpovat si vládu v tomto suverénním státě.

Každopádně v pondělí bylo v Azazu zabito více než tucet civilistů, když tam rakety zasáhly dětskou nemocnici. „Nejméně 14 civilistů bylo zabito, když rakety zasáhly dětskou nemocnici, školu a další místa v rebely drženém syrském Azazu u turecké hranice,“ hlásí Reuters. „Nejméně pět raket zasáhlo nemocnici v centru města a blízkou školu, kde jsou ubytovaní uprchlíci utíkající před velkou ofenzivou Syrské armády, a další uprchlíci jsou ubytovaní jižně od města, a i ty zasáhly bomby shozené z tryskáčů, o nichž se věří, že byly ruské.“

Ano, o tryskáčích se „věří, že byly ruské“, avšak Davutoglu právě ukončil vysvětlení, s jakou se bude YPG potýkat „drsnější reakcí,“ když postoupí k městu.

Předpokládáme, že není vůbec možné, aby Turecká armáda udělala maličkou chybu při zaměření nějakých minometných granátů.

V pondělí byla zničena i nějaká nemocnice náležející Lékařům bez hranic v Idlibu. „To vypadá jako záměrný útok na zdravotní strukturu,“ řekl šéf mise Lékařů bez hranic v Sýrii Massimiliano Rebaudengo. „Zničení nemocnice ponechává místní obyvatelstvo asi 40 000 lidí bez přístupu k zdravotním službám v aktivní válečné zóně.“ Tady je, co z této budovy po útoku zbylo:

Jak dále Reuters sděluje: „Desetitisíce lidí uprchly do Azazu, poslední bašty rebelů před hranicí s Tureckem.“

„Vytahovali jsme z nemocnice spoustu křičících dětí,“ řekl jeden zdravotník.

Podle Davutoglua školu a nemocnice zasáhly „ruské balistické rakety.“ Premiér rovněž řekl, že Rusové s YPG uzavřeli „humanitární hranici“ severně od Aleppa. Ve skutečnosti Rusko s Íránem uzavřely tureckou zásobovací trasu k rebelům. To nemá nic společného s „humanitární pomocí“. Moskva s Teheránem nemají žádný zájem na tom, aby lidé z Aleppa hladověli. Mají však záměr vyhladovět zbraně rebelů.

A právě o tom, to víkendové nepřátelství bylo. Turecko nepřišlo na to, jak přesně intervenovat do Aleppa, aniž by se dostali do otevřené konfrontace s Ruskem, ale všichni vědí, že Erdogan nenávidí YPG, a tak Ankara vymyslela ostřelování syrských Kurdů postupujících na Azaz ze západu, aby tak v podstatě zabila dvě mouchy jednou ranou: pomohlo by to udržet otevřené zásobovací trasy pro rebely a navíc by se během toho zabilo i pár Kurdů. A Turecko si myslí, že tím nikoho nevyvedou z míry, protože vždyť se na to podívejte, Turecko přeci Kurdy v Sýrii ostřeluje už měsíce.

Ať je za ty četné civilní oběti, k nimž v pondělí došlo v celé zemi, odpovědný kdokoliv, tak to Rusy neodradí od vykořenění opozice… tedy … „těch teroristů.“ My bojujeme s teroristickými skupinami (Islamistický stát), Fronta Nusra a s dalšími přidruženými k al Kaiídě, řekl ruský náměstek ministra zahraničí Genadij Gatilov v interview s Der Spiegel. „Údery na teroristické skupiny budou pokračovat i v případě, že bude v Sýrii odsouhlaseno zastavení palby.“

„Cílem Moskvy je ponechat mezinárodnímu společenství v Sýrii jen dvě volby: buď president Bashar al-Assad, nebo Islamistický stát,“ řekl v pondělí Davutoglu.

Člověk by se ale mohl správně zeptat, proč vlastně by do toho to „mezinárodní společenství“ mělo co mluvit? Kdyby se nechalo na Sýrii, aby si vyřešila své vlastní záležitosti před pěti lety, tak bychom nebyli v tomto binci a svět by se nepotácel na pokraji globálního konfliktu. No, přinejmenším ne kvůli Sýrii.

Submitted by TylerDurden on 02/15/2016 11:14 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-02-15/turkey-vows-harshest-reaction-kurdish-advance-syria-missiles-hit-hospitals-school
85 Komentářů k Turecko se zapřísahá „drsnější reakcí“ na kurdský postup v Sýrii, přičemž rakety zasahují nemocnice a školy

 1. Bogus Sobotka napsal:

  Při pondělních útocích na tři nemocnice a školu v syrských provinciích Halab a Idlib zemřelo nejméně padesát civilistů, desítky dalších Syřanů utrpěly zranění. Informovala o tom Organizace spojených národů (OSN). V jedné ze zasažených nemocnic působili Lékaři bez hranic, kteří z náletu nařkli Rusy nebo Syřany.

  Podle Lékařů bez hranic (MSF) musely být útoky na nemocnice cílené, protože byly vedeny čtyřmi raketami, které budovu zasáhly v rozmezí přibližně pěti minut. „To nás vede k závěru, že nešlo o nehodu, ale o záměrný útok,“ řekl BBC mluvčí MSF pro oblast Sýrie Sam Taylor.

  „Za útoky je zcela jasně odpovědná buď syrská vláda, nebo Rusko,“ řekl agentuře Reuters prezident francouzských MSF Mego Terzian.

  Co myslite? Omluvi se Putin za bombardovani nemocnic jako Obama za jednu zbombardovanou nemocnici v Afganistanu nebo to zas Putin vsechno popre?

  • admin napsal:

   Proč bychom měli věřit tomu, že to bylo Rusko nebo syrské vládní jednotky?
   Nějaké důkazy?
   Prohlášení jedné osoby nelze ještě brát jako důkaz.

   • weissbach napsal:

    Přesně

   • Josef Švejk napsal:

    Pokud nestačí fakt, že to řekl Bogus Sobotka, mohu doplnit že tutéž informaci uvedli i na hovínkách.cz a ČT24. Takže to je už na 300%. :)

   • Justass napsal:

    „Prohlášení jedné osoby nelze ještě brát jako důkaz“. Řek bych, že ani prohlášení deseti, či více osob z této strany „břehu“ nelze brát jako důkaz.

   • Bogus Sobotka napsal:

    Protoze je to v oblasti, kde operuje Ruske a syrske letectvo.

   • Jaris napsal:

    Bogus – rejpal, je nesvepravny jedinec, ktery vzdycky tvrdi pravy opak toho, co se deje.

    • koloděj napsal:

     Kecáš, Plešoun není nesvéprávný, ale placený. Reakcemi na něj a rozmazávaním diskuze mu jen zvedáte rating. Nedávno už už měl být povýšen na vedoucího diskuzní skupiny ( při organizaci Homouš v plísni ), ale vyfoukl mu to nějaký Honza.

   • Bogus Sobotka napsal:

    Admin ,
    ale je zajimave, ze veris uplne vsemu co reknou Rusove…2 ukrajinske SUcka sestrelila Boeing, spanelsky dispecer Karlos atd atd a jeste pripomenu zlaty rubl a dalsi blbosti kteryma krmi sve verne ovecky tento server. A jeste ke vsemu ten vcerejsi hoax o prezivsim pilotovi ze ztraceneho letadla :D

   • Jan Jinsky napsal:

    A proc verite, ze jone utoky jsou americke? Presne – je ro o vire.

    A Rusove nikdy chybu nepriznaji. Tak jako vy zde. Mate s Rusy jedno spolecne – patent na pravdu

    • Jaris napsal:

     Rusove momentalne zadne chyby nedelaji, jelikoz si to nemohou dovolit, Jinsky. Pokud by chybu udelali i treba malou, byl by z toho poprask na lagune. Zapad se modli, aby Rus tu chybu konecne udelal a ono furt nic, protoze Rus postupuje podle pravidel! Je to naopak zapadni prolhana strana, ktera porusuje zakony a vubec zakladni pravidla slusneho chovani.

   • gandalf napsal:

    Vzpomeňte si na to, že „vrazi bez hranic“ pomáhali čečenským teroristům.

   • pedros napsal:

    Tohle video se mi setsakramentsky líbí!
    https://www.youtube.com/watch?v=0WwVltCoY2I&feature=youtu.be

  • Ridge napsal:

   Buhvi jak to tam bylo.. aby to nebylo stejny jako v pripade ukru, kdy schovavali ke skolam a nemocnicim tanky a delostrelectvo.

   By the way Bohusi, je vhodny zadat po Erdoganovi omluvu za bombardovani YPG?

  • slovan napsal:

   Bogušu ty idiote vypadni z těchto stránek seš úplně vedle a tvá inteligence se rovná snad jen slepici.

   • Jaris napsal:

    Prosim, Slovane, slepicky neurazet. Jsou inteligentni a uzitecne, zatimco Bogusek se jeste nezmohl na sneseni jednoho vajicka.

  • MartinT napsal:

   čti at víš jak to bylo na začátku a v průběhu povstání
   http://outsidermedia.cz/poznamky-z-aleppa-teroriste-kteri-obklicili-mesto-jsou-nyni-obkliceni/

  • jarda napsal:

   Aktuálně se medii středního proudu šíří dezinformace o leteckých raketových útocích na nemocnici Ma’arat Al Numan v syrské provincii Idlíb, provozovanou neziskovou organizací Lékaři bez hranic. Ve městě Azáz poblíž turecké hranice, v provincii Aleppo, prakticky ve stejnou dobu došlo taktéž k zásahu dětské nemocnice a školy, která sloužila jako ubytovna pro uprchlíky, při kterém údajně zahynulo šest dětí. I zde není doposud zcela jasné, kdo na budovy útočil, nicméně je známo, že město bylo od soboty pod palbou tureckého těžkého dělostřelectva, které krylo Tureckem sponzorované teroristy působící v oblasti, proti postupu kurdských jednotek YPG, které hodlají odříznout teroristy od zásobovacích cest z Turecka do Sýrie.

   I česká media středního proudu, včetně ČT uvádí, že za útoky (podle svědků a agentury AFP) stojí ruské letectvo a syrské vládní jednotky. Obviněné strany toto nařčení nicméně popírají, což samozřejmě v komentářích České televize a dalších štvavých medií u nás i v zahraničí již nezazní

 2. Josef Švejk napsal:

  Blesková zpráva generovaná bankovním komunikačním systémem SWIFT. 15. 2. 2016. Kachna, nebo přituhuje?
  Bankéři a investoři jsou vyzýváni aby neprodleně stáhli své kapitálové investice (hotovost i akciové pozice) z Turecka a Saudské Arábie.
  Zpráva důrazně doporučuje, že investorům zbývá 48hod. na bezpečné odklonění jejich investicí ze zmíněných zemí.

  • Justass napsal:

   Kachna možná ne. Přituhuje totiž už nezdravě dlouho. Mráz ale tentokrát přichází z Washingtonu DC.

   • jan napsal:

    Pro Justass.
    Přesně tak,už musí člověka zarazit,odkud přichází varování,takže ví i něco víc.Je fakt,že v případě konfliktu,Turecko zablokuje všechny peněžní toky,ve svůj prospěch k vůli nákladům na válku.

 3. Justass napsal:

  „Za útoky je zcela jasně odpovědná buď syrská vláda, nebo Rusko,“ řekl agentuře Reuters prezident francouzských MSF Mego Terzian.“

  Och och – už zase? Pokolikáté už a zase bez důkazů – že.
  V titulcích dnes na ČT 24. „Pravděpodobně ruské letadlo“.
  Fotky by nebyly? Jsou už trapní – a to sice tak že hodně.

  • contumax napsal:

   Justass
   Komu patří Reuters… a jiný mediální agentury…???

  • Ivana napsal:

   Justass
   Ve večerních zprávách tam to slůvko „pravděpodobně“ už vypadlo. Místo toho uvedli, že Rusko vybombardovalo už 3 nemocnice.

 4. contumax napsal:

  No ta “ naše “ TV to je něco, ti rozjeli svinstvo, doufám, že to mý oči uvidí až padnou až se jim to všechno vrátí s vysokým úrokem…!!!

 5. Henry napsal:

  Kurdy nemaji rádi turci ani syřani,jedno ale vím jistě,ze Usa nemají rádi všichni arabové,k vůli Israeli….zajímavé je,že embargo na Ruko se natýká ropy a plynu….ale chtěli by Rusko odříznout od EU,a ropu posílat ze saudie,kuvaitu pres Turecko do EU a tím vyřadit Rusko od EU energie….jo petrodolar si zatím hraje na schovku. Usa přijede k požáru vždy až poslední a chce pomáhat a brát maximum….viz 2 sv.válka atd,—-

 6. Jochen napsal:

  Pane Sobotka.Tak lekari bez hranic z toho narkli Rusy? To oni asi maji operacni saly na strese a nebo na zahrade a jeste to jsou taky odbornici na druhy letadel,ze? Mezase sousedka rikala,ze toletadlo pilotoval Erdogan a Davotaglu strilel.Prej to slysela v trhu.Ja ji verim!

  • Jan Jinsky napsal:

   Minule to byli Americane. Ale ti aspon mají koule na to, aby priznali chybu. Rusove a vy to hodite na jine

   • weissbach napsal:

    Problém je jinde: V tom, že jsou to zprávy typu „pravděpodobně“, „asi“, „agentura jednoho pána co mu patří butik z Londýna hlásí co se děje v Sýrii“….
    To ukáže čas a další zdroje co a jak bylo.
    Pláčete na špatném hrobě.
    Účelově, protože vaše argumenty obvykle stojí za starou bačkoru…

    • Jan Jinsky napsal:

     To same plati o Rusku.

     • weissbach napsal:

      Ale nějak jsem si nevšiml, že by se ty prokazatelné lži následně dementovaly poté co se týdny a měsíce rozmazávaly a komentovaly jako hotová věc… Zejména když ospravedlňovaly různé sankce.
      Taky jsem si nevšiml, že by se nějak probíraly turecké výpady na cizí území a porušování státní hranice. Zato se mlelo měsíc o sestřelení letadla, které údajně /5 sekund/ narušilo turecký vzdušný prostor.
      Nic? Dobrý? Postřílení neozbrojených Kurdů na ulici z kulometu, dobrý? Pohoda? Zdokumentováno, natočeno a co svobodná média? Nic, nula. Ale agentura JPP Terzian, to je tutovka…
      Takže já si počkám jak to bylo doopravdy.

     • MartinT napsal:

      …Jene neustup ni krok

      …znovu se tě ptám. To opravdu souhlasíš stím co dělalo NATO v Jugoslávii, Líbii a Iráku a Afgánistánu a zástupně v Sýrii

      …seš z toho tak nadšený, že USA jde a zkoutí ruku každému, kdo mu nejde „pod fousy“ (slabým)

      …koho tady obhajuješ sebe nebo USA potažmo NATO?

      Jednou odpověz na otázku, plííís!!!

      Že útočíš na naše fandovství vůči Rusku to se dá pochopit..to se ti nemusí líbit…,ale co k tomu výše řekneš?

      Jinak se spoustou věcí na tomhle webu nesouhlasím, ale to je přece normální ke každému info webu…jen kritický pohled tě udrží

      odpověz!!!

      • Vlad napsal:

       Martin T: Jinský Ti neodpoví. On není placen za psaní argumentů, ale za rozvracení diskuze. Já jsem mu dal x-krát otázku na „práci“ ukrajinských dispečerú při sestřelení malajského boiengu. Odpověď Jinského byla vždy stejná: Já nejsem ukrajinský dispečer :-))))

      • Jan Jinsky napsal:

       Nesouhlasím. POdle mně Arabské jaro byla obrovská prasárna ze strany USA a EU. Nevidím tyhle státy jako dokonalé.

       Ale na druhou stranu ani automaticky neberu každou zprávu z Ruska jako pravdu. Oni taky nejsou svatí a jde jim o jejich zájmy.

       Jo, a pořád nejsem dispečer na Ukrajině.

       • MartinT napsal:

        Uaaúúú…není to tak pěkné jako to psát americky

        Ale Jene !! tys odpověděl..a to tak ,že velmi přakvapujícně

        …nemyslím si, že je tady každý zaslepený a bere každou info za svatou pravdu o RF

        …semtam se píšou koniny..ale to i já i ty děláme totéž

        …nemám rád válku mám rád lidia ač jsem asi geneticky ariec ..jsem čech jak poleno a slovan a rusové jsou mi mentálně bližší

    • Bogus Sobotka napsal:

     Weissbach

     „Problém je jinde: V tom, že jsou to zprávy typu „pravděpodobně“, „asi“, „agentura jednoho pána co mu patří butik z Londýna hlásí co se děje v Sýrii“….“

     Problem je spis v tobe, ze to mas popletene.
     Tahle zprava nepochazi od toho pana v Londyne, ale od Lekaru bez hranic.

     Tvoje argumenty, kdy ani nevis ktera bije, jsou na urovni neinformovanyho prostacka.
     Co se tyka Rusaku, tak ti poprou aji nos mezi ocima.
     Jak dlouho trvalo nez se priznali ke Katyni?? A do dnesnich dnu porad lzou, ze po nich v Praze v ’68 strileli z Narodaku kulometem.

     • konzerva napsal:

      Joo katyň tak na to je více verzi a stím střílením u rozhlasu a musea je pravda , ale to se v lihovém domě neučí tam mají jen prázdné láhve od lenin vodky…

     • contumax napsal:

      Ivana

      Přesně tak, odjakživa byly zdegenerovaný…

      A s odstupem času zjišťuju,že se mě to potvrzuje,jejich hnusným pokrytectvím, záštitou demokracie…

      Přesně podle Písma, šelma vypadala jako beránek ale mluvila a jednala jako drak…

     • MartinT napsal:

      to bebyli rusáci to byli sověti :-)

   • Ivana napsal:

    Američané a koule? Si děláš srandu, ne? Ti si vždy, ale vždy, troufli jen na slabšího.

 7. jan napsal:

  V tom zmatku útoku Turecka na Sýrské území,nebyl problém bombardovat i ty němocnice,jenom další provokace a propaganda proti Rusku.I to Turecko může mít Ruskou stíhačku přes Ukrajinu,jsou to teď kámoši s Porošenkem.Tohle všechno znamená,jak vyprovokovat Rusko a Assada,provést nějakou odplatu Turecku,aby pak Turecko vyrukovalo jako napadený stát NATO.

 8. ochránce napsal:

  Pokud se týče pravdivosti této zprávy,je to opět dezinformace.Nikdo v Sýrii,nemá tak přesné zprávy o táborech teroristů,jako ruská rozvědka.Proč?Protože sami syřané,kteří vědí nejlépe kde se teroristé vyskytují,je informují a s potěšením.Takže to bezpečně ruské rakety nebyly.Je to opět operace pod falešnou vlajkou,jako obvykle.

 9. konzerva napsal:

  https://www.youtube.com/watch?v=0WwVltCoY2I ruský PTRK Konkurs proti Isil…

 10. Korytnak napsal:

  Stačí zapojiť obyčajný sedliacky rozum. Rusko sa podľa nejakej BBC po troch mesiacoch intervencii v Sýrii bombardovat nemocnice z dôvodu že rebel išiel dole,tak majú zbytočné lacné rakety.

 11. Korytnak napsal:

  Trochu mi to inak odoslalo. Edit : Rusko sa po 3 mesiacoch rozhodlo a miesto rebel je rubel.

 12. Maca napsal:

  Podařilo se mi najít videa z náletu na nemocnici podporovanou lékaři bez hranic v Marat Al Numan i s letounem – světě div se, nálet provedl stařičký syrský MiG-23 (ten, pro někoho bohužel, rusové nemají) na výšce cca 600-1000m:

  https://youtu.be/UTsL_z35z6g
  https://youtu.be/gU7TAvfR_4M

  a zasaženou nemocnici v Azazu:

  https://youtu.be/_g1I7GUSP-c

  Myslím, že tento rok bude v tomto ohledu předělový. Nedávné ultimátum Sergeje Viktoroviče Lavrova bylo tvrdé, velmi tvrdé, takto ještě nikdy nemluvil. Washingtonu hladce prošlo nejedno „arabské jaro“, ale v Sýrii Rusko jasně ukázalo, že nedovolí USA, aby se snažily svrhnout jakéhokoliv vedoucího představitele, který odmítá jednat podle jejich pokynů. Smyslem je očividně přimět Rusko, aby nechalo situaci v Sýrii tak, jak je, tedy i s Daešem a Al Kajdou, aby Západ mohl nerušeně a donekonečna pokračovat ve své „válce proti teroru“ – ruské letectvo v Sýrii jen za poslední týden v rámci 510 bojových náletů hlásí 1888 zasažených cílů, zatímco Spojené státy i s celou více než třicetičlennou „koalicí proti Daeši“ jen 16, slovy šestnáct. Dvojí metr, pokrytectví a neustálá palba absurdních prohlášení amerických politiků a státníků na téma mezinárodní právo, zatímco ho sami ignorují, by jistě leckoho přiměly pochybovat o duševním zdraví washingtonských elit . Ale ať už jde o druh národní psychózy – což vypadá nejpravděpodobněji – nebo ať je vysvětlení jiné, celý svět stojí před hrozbou existence “loupeživého národa”.
  Jestli se to po víkendu v Sýrii opravdu semele, dostanou saudi z turkama kuvajt nekuvajt po čuni až se poserou. Ale je tam to riziko že se do toho zamýchá emerika a bude hledat díru jak vymazat Rusko. Ale podle toho jak všechno avízují dopředu, tak na to Saudi s Turkem hrají doufajíc že Rusko vyměkne. Včera(za jediný den) syrská opozice PYD obsadila a převzala kontrolu nad městem Tal Rifat a Azaz je nyní z půlky obklíčen, následně stačí otočit na severovýchod a obsadit Džafer a Kafrahu, a pokud začne i synchronní útok větší skupiny YPG na osadu Bab al-Salameh ze severozápadu, tak se setkají v osadě Niyara, kde uzavřou obklíčení Azazu, jedna turecká dělostřelecká baterie https://youtu.be/jsr_SyVXVws je nebude schopna zastavit :-)

 13. Tomas napsal:

  Neviem prečo sa semo sérum ti kreteni ani slovak ani cech a ani rus by neodpalil budovu vo vlasti a ešte k tomu s tisickou krajanov toto urobí len zapredany p1cus ktorý celý život klame,intriguje, kradne a vraždí. A ten kto nepochopil čo som tím myslel tu nemá čo robiť viď bogus a spol.

 14. houbeer napsal:

  Tak me by opravdu zajimaly nejake dukazy-pls admina ci nekoho schopneho od mistnich,jestli by je nesehnal.nechce se mi verit ze rusove si to nechaji hodit takhle na hlavu,cely „civilizovany“svet si ted mysli jaky ti rusaci opravdu jsou špatní.me to sere,muj tata a dalsi mi znami a kamaradi si prectou hovinky ci tv a v prdeli…rusko tam ma s400,a snad ksou schopni presne urcit kdo to byl!a jaktoze nechaji litat nekoho jineho?nejsem odb.vojensky,ale dle me jsou strely kuwa presny a ne ze minou budovu ci dokonce o x10m vedle???

  • veronika napsal:

   ha ha..
   tohle je (dle mě) pořádný false flag..

   nemám to podložený, jen takový postřeh-

   Oficiálně je nám tvrzeno, že Rusko je náš nepřítel. Zaznamenal jste jediné vysvětlení, jak nás NATO hodlá ochránit proti případnému útoku Rusů jejich Kalibry?
   Na narozeniny prezidenta Putina 4. října 2015 vystřelili Rusové rakety Kalibr z Kaspického moře, ty letěly 1500 kilometrů s odchylkou 3 metry. Doletěly všechny na syrské území tam, kam byly namířeny. Reakce Pentagonu? Trapné prolhané vysílání CNN, že asi 4 rakety dopadly omylem do Iránu. Ten toto tvrzení popřel, naše prolhaná média to ignorovala a jen citovala dál CNN. Pokud se podíváte na mapu evropské pevniny a na mezinárodní vody, tak je prokazatelné, že Rusko nás má jen těmito raketami jako na dlani.

   a k té nemocnici.. – díra v zemi vedle ní…
   myslím, že byla narychlo opuštěná, děti tam v době útoku nebyly..
   protože syřané jsou kulturním národem a v těch postýlkách na videu nebyly matrace, prostěradla…
   a už vidím, že ve moderním sterilním prostředí nemocnice, (dle viditelně moderního plechového nábytku a dalšího zařízení), děti spí bez matrací a prostěradel…
   nebo že by děti odnesli s těmi matracemi a prostěradly..???

   • veronika napsal:

    z videa se zdá, že ta nemocnice je mimo provoz už nějakou dobu…
    ty matrace v oknech.. si kdosi asi chtěl vzít..

    řekněme, že onen kameraman tam přišel, aby TU „SPOUŠŤ“
    po útoku nafilmoval….
    ptám se – kde jsou léky a obdobné věci, které do fungující nemocnice neodmyslitelně patří??

    vzhledem k oněm čumilům, kteří tam jsou přítomni, asi jsou záběry pořízeny hned po útoku..
    takže mi to nesedí s vybaveností nemocnice, která byla právě zničená… mnoho věcí tam chybí..

    moc dobře si pamatuju videa, která byla pořízena bezprostředně po útocích v lybii.. – kde se sesulo půl domu a bylo vidět část dětského zařízeného pokojíku…
    na to se fakt NEDÁ NIKDY ZAPOMENOUT….

    TAKŽE TOHLE JE PROSTĚ KACHNA – TA NEMOCNICE ZŘEJMĚ NEBYLA FUNKČNÍ….
    A BŮHVÍ, KDO SE V NÍ SCHOVÁVAL…..

    • veronika napsal:

     A PODÍVEJTE SE 1:47 NA VIDEJKO
     u té modrozelené zdi cosi dříve stálo – je špinavý horizontální pruh……- + opodál u okna na stole narovnaný přístroje zřejmě včetně klávesnice?……(nevím, chce to zvětšit)

     podle mě to nevypadá na FUNKČNÍ NEMOCNICI….ani v nouzovém, válečném stavu….
     to se fakt na mě nezlobte, ale tohle nepapám…

   • contumax napsal:

    Veronika

    Podobné před víc jak 6 léty v Afghánistánu, bylo to v únoru dobily úspěšně SSA nějaké město asi 15 000 obyvatel, naši kriplové z ČT to ukázkově po vzoru CNN zopakovali ukázky …

    A filmový záběr byl z února… Afghanistan má průměrnou nadmořskou výšku kolem 1 500 m, je to hornaté území…

    No a česká TV ukazovala autentický záběry od CNN, kde v únoru rostla 1 metr vysoká tráva…

 15. martin bareš napsal:

  nejhorší je, že si na tu permanentní a obludnou lež zvykáme.

  A trolli jako Sobotka tady můžou žvanit o nějakém nose mezi očima Rusu a Katyni.

  Sobotka dobře ví, že Katyň je masakr, který spáchali Němci, zrovna tak, jako že Hitler napadl Sovětský svaz a díky válce tam zahynulo 25 milionů lidí a stejně tak ví, že Langšádlová vyzývá k jaderné válce proti Rusku za „svobodu a demokracii“.

  • contumax napsal:

   Martin Bareš

   Včera a předevčírem jsem měl tu čest se dívat na TV něco tak obludnýho jsem dlouhý léta nezažil, co ti neznabozi provádí, jakou manipulaci dělají s celým národem…!!!

   To už je rouhání, připravují nás na válku, lžou pětkráte v každý větě…

   Dokonce na Via Sat History si vymýšlí,o rusech ani ň, vyzdvihují válečný akce spojeneckých vojsk…!!!

   Zásluhy Ruského národa podle nich žádný, takže časem se lži lidem, hlavně dětem vnutí a uvěří tomu, že II. světovou válku začal Sovětský svaz…

   • Marco napsal:

    Také mám ten pocit, že oni vyhráli válku. Přitom by si bez Ruska ani neškrtli a druhou frontu otevírali až v době, kdy se báli, že Rusové dorazí až do Londýna. Stalin je stále jako tradičně prosil a oni si hráli na mrtvého brouka, dokud se jim to nehodilo do krámu. Takových bojovníků se Rusko bát nemusí, snad jen pokud by mu Západ zkurvil děti a to bylo snad odvráceno, jelikož se vrací k výuce před rozpadem CCCP. Dnešní školství chrlí dementy, kteří mají jednu super vlastnost, skloní záda před kýmkoliv.

   • contumax napsal:

    Marco

    Vždyť to celý uskupení spojeneckých vojska, hlavně jejich vládců čekali až bude Sovětský svaz na kolenou, zda prohraje či ne, čekali jako hyeny ale když se to otočilo a Sovětská armáda hnala Němce zpět a kdyby chtěla zastavila by až u Giblartaru…!!!

    Zapomělo se ještě na jedno…

    Kdyby Stalin chtěl, mohl vyhnat Němce jen ze svýho území a mohl nechat zbytek Evropy ve spárech Němců …

    Nevím a nechápu proč zrovna ČR tak proti RF proudí, vždyť v plánu Hitlera bylo ponechat jen 20 % obyvatel ČSR…

    Kde by jsme byli, možná bych se nenarodil a možná další milióny Čechů…???

    • Marco napsal:

     Mám stejný pocit Contumaxi, ani už nedokážu koukat na tv, od rána do noci samá manipulace. Ani už nevím v kolika dokumentech, které nemají s politikou nic společné, jsem viděl negativní informaci o Rusku. Už na to opravdu nemám nervy, vždy okamžitě přepnu, jelikož autor místo informací předkládá čirou propagandu a to nemluvím ani o filmech, kde je nepřítelem vždy Rus. Jsou to ubožáci! Rusáky jsem po revoluci nemusel ale postupně jsem zjistil, že měli v dosti věcech pravdu i s tvrzením, že Západ se přirozeně fašizuje každých 100let. Také nechápu, jak můžeme vzhlížet k zemím, které nás po staletí vraždili, kde se dalo. Však jsme čelili i mezinárodní intervenci ve formě křižáků v době husitské, takže nás nenechali nikdy dýchat a mají tu drzost ukazovat na bratry Slovany. Chtějí naše děti, ženy a suroviny, nic nového pod sluncem. Koukněme jak jsou severské národy zdegenerované a tak do své záchrany zatahují jiné národy a makují to humanismem(Norské fondy)atd atd

    • martin bareš napsal:

     marco, contumaxi:

     doporučujte všem studovat materiály o první světové válce.
     Je to úžasný a je to smutný.

     jenom vypíchnu:
     - mrtví na frontách v jednotlivých bitvách či ofenzivách se počítali na statisíce. Slovo jatka nevyjadřuje tuto hrůzu, 50 milionů mrtvých.
     - Carské Rusko válku nechtělo, bylo nejslabší.
     - Británie hrála svou zákeřnou hru na vše strany téměř až do úplného konce. Díky své brilantní diplomaciii velmi dobře.
     - Natvrdlý prezident W. Wilson, byl napůl idealista a žvanil, napůl nerozuměl Evrpopě. Američani ale stihli to, co dělají, přijít na poslední chvíli a sebrat hodně kořisti.
     - E.Beneš odvedl s Masarykem neskutečnou práci. Začali doslova s holýma rukama a přes všechny výhrady klobouk dolů.
     - Po VŘSR se zájmy Sovětského Ruska a Beneše rozcházejí, Beneš posouvá revoluci národnostní, Lenin revoluci sociální. To co v nastalém zmatku píší různí histerici současnosti a to co hlavně zamlčují, je prorežimní sračka. Viz legionářský vlak, akce České obce legionářské – nějak tam dědečkům a mladým revoluciolegionářům hrabe.
     - Lenin chce mír, jinak by prohrál. Ostatní spojenci chtějí válku. I Beneš, protože chce vytvořit ČSR. Je to ale jediná možnost. Angličané toho ihned využívají k intrikám.
     - Celá válka je jen imperialistický kšeft. Německo více kolonií, Itálie váhá, kdo dá víc a hlavně Dalmácie, atd.
     - John Reed(?): Deset dní které otřásly světem. Dává plastický obraz Kerenského a jeho „revoluční“, ale hlavně neschopné vlády předvečeru VŘSR. Kdybyste dosadili za socialisty „revolucionáře“ Kerenského a jeho menševiky naši ČSSD se svými kumpány, neuděláte žádnou chybu. V žvanivosti a neschopnosti určitě.

     • Marco napsal:

      Máš pravdu Martine, však nyní Rusko pracuje na demaskování skutečných snah Kataru, SAE a Turecka. Pokud vstoupí do Sýrie, ukáží světu svou pravou tvář. Jinak jsi zapomněl dodat, že válku chtěl zastavit hlavně Rasputin, na kterého Car dal a proto ho britský agent zavraždil nebo přesněji mu zasadil poslední ránu do hlavy, jelikož potřebovali otevřené 2fronty, aby se všichni nevrhli na Brity. Každý ukazuje na Rusko, přitom nejhnusnějším národem světa jsou Britové. Je mi jen záhadou, že řádili po celém světě, kolonizovali a vykradli kde koho a stále k nim svět vzhlíží, to je na posrá…

     • Maca napsal:

      Seznam hlavních amerických intervencí, tajných operací a různých válečných zločinů – GOD SAVE THE US!

      http://www.chelemendik.sk/Seznam_hlavnich_americkych_intervenci_tajnych_operaci_a_ruznych__275539487.html

     • contumax napsal:

      Marco

      Ta záhada mě zajímala snad od mých 15 let, jak to, že se jim podrobil celý svět, a kdo vlastně anglosasové jsou…

      Odpověď je v historii a ještě v jiných duchovních a tajných řekl bych společností spřaženými z temnými silami, neboli satanskými…

      • Marco napsal:

       Je toho celkem dost Contumaxi. Na svobodném vysílači povídal pan Doležal už minulý rok, že ta královská pinda je satanistka. Jako důkaz uváděl fakt, že při jedné z jejich návštěv ve svých koloniích vyvedla na procházku snad 30dětiček a nevrátila se s ní ani 1/3. Už si to nepamatuji přesně ale myslím, že povídal o nějakém projednávání tohoto incidentu na oficiálních místech. Samozřejmě v té době a tak jsem si vzpomněl na Angeliku, kde byl podobný rituál:o)

 16. martin bareš napsal:

  ještě takovou zásadní drobnost.

  Nějak pan Tyler Duren, či Durden si hraje na nezaujatého komentátora.

  My tady v „zaprděným Česku“ pokud nejsme hluší a slepí, vidíme kolem sebe doma, za hranicema a všude okolo i bez Durdena, jak na nás sypou lži, polopravdy a všechno možný, jen co neodpovídá skutečnosti

  A jak svět a především my Evropani přičinlivě lezeme do US zádele, prdele a Brusele, abychom se přiživili.

  Co kdyby něco z tý Sibiře jako ohladaná kůstka spadlo, stačí malinko, přežranýmu a zasmrádlýmu americkýmu a izraelskýmu židáčkovi od stolu, zatímco si povoluje opasek u kalhot a nahoní si péro, protože na tu americkou přestárlou a plesnivou bachyni a sexbombu s vyhřezlejma osmičkama na druhý straně stolu už nemá, aby ji obskočil. A bachyně tak žádostivě chrochtá a slintá.

  Celá filosofie zdegenerovanýho civilizovanýho světa. A hlavně nadávat na migranty – to je hit.

 17. Marco napsal:

  Já si myslím, že by jsi to tu měl admine zavřít a přenechat vedení lidem typu Jinského, Boguse atd, jelikož ti mají informace z první ruky a vždy vědí vše nejlépe. Zdejší myslitele mají za plebs, tak proč jim nedat šanci, aby je už konečně někdo vyslechl a dal jim za pravdu:o)
  Vem si admine jen to sloučení příjmů, dostali by za narušení diskuzí a ještě by jim káplo něco z provozu webu, tomu se říká kapitalismus, dejme jim šanci, moc prosím:o)))

 18. Dežo napsal:

  „opozice v Aleppu“
  Odkedy sú IS a FSA opozícia?

 19. Maca napsal:

  To by mě tedy zajímalo, proč admin nezveřejňuje můj komentář. Asi se bojí doložitelně neprůstřelné pravdy, kterou jsem napsal o lži v Erdoganově prohlášení, kdy prohlásil, že včerejší útok na nemocnici podporovanou lékaři bez hranic v Marat Al Numan byl „raketový a z oblasti Kaspického moře“. A o pseudo chudnutí USA asi ani nemluvě. No jo, tady se musí zřejmě taky držet huba a krok s mainstraemem :-)

  • houbeer napsal:

   Nejsem admin,ale se mi zda ze tady nejak cenzura nejni.

   • kolemjdoucí napsal:

    To je právě ten problém!
    Na fóru bez povinné registrace cenzurovat diskusi je jedna věc, moderovat diskusi druhá.
    Ale zdejší admin to vidí jako jedno a to samé, takže nedělá nic.
    I z tohoto důvodu je tu jen pár skalních diskutujících společně s neodmyslitelnými troll-parazity.
    Kdo chce diskutovat na úrovni jde jinam.
    Jediné co tu má hodnotu jsou některé články. Tečka.

    • houbeer napsal:

     Nejni to tak,ze admin neprispiva je jeho věc,clovek zde prijde k spouste odkazum a info mimo clanky!ale preji pekny den kolemjdoucí.

 20. Karel 4 napsal:

  Který hlupák natočil toto video, které dokazuje prolhanost jeho autorů v žoldu západu. Už by konečně měli udělat něco pořádně, jako Hitler stvořil akci “ Glivice “ a zahájil tak válku proti Polsku. Rusové nechtějí válku, chtějí obchodovat, mimo jiné i s ropou a zemním plynem a USA a jejich spojenci jim to chtějí překazit. Rusku jde nyní o holé přežití a Rus je schopen všeho. V této napjaté době je veliká možnost zahájení válečného konfliktu. Ta strana, které se bude cítit být v nevýhodě, může použít zbraně hromadného ničení. USA je daleko za mořem, Rusko je rozloženo na rozloze 1/6 Světa, a co Evropa?

 21. Paul Durham napsal:

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/394909-povstani-proti-merkelove-pisi-v-nemecku-k-v4-v-praze.html

  a takhle vytvářejí sračkomety u stáda debilů svatozář kolem vlády národních zrádců

 22. gandalf napsal:

  Psal jsem to už nahoře – nezapomínejte, že „vrazi bez hranic“ stáli na straně čečenských teroristů. Tam se nic nezměnilo, jen plní něčí zadání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!