Další psychologické operace v horké fázi syrské krize

crush_psyop-620x381Aktuálně se medii středního proudu šíří dezinformace o leteckých raketových útocích na nemocnici Ma’arat Al Numan v syrské provincii Idlíb, provozovanou neziskovou organizací Lékaři bez hranic. Ve městě Azáz poblíž turecké hranice , v provincii Aleppo, prakticky ve stejnou dobu došlo taktéž k zásahu dětské nemocnice a školy, která sloužila jako ubytovna pro uprchlíky, při kterém údajně zahynulo šest dětí. I zde není doposud zcela jasné, kdo na budovy útočil, nicméně je známo, že město bylo od soboty pod palbou tureckého těžkého dělostřelectva, které krylo Tureckem sponzorované teroristy působící v oblasti, proti postupu kurdských jednotek YPG, které hodlají odříznout tertoristy od zásobovacích cest z Turecka do Sýrie.

I česká media středního proudu, včetně ČT uvádí, že za útoky (podle svědků a agentury AFP) stojí ruské letectvo a syrské vládní jednotky. Obviněné strany toto nařčení nicméně popírají, což samozřejmě v komentářích České televize a dalších štavých medií u nás i v zahraničí již nezazní. ZDE (stopáž: 1:20 – 9:20)

Ruská media, například RT.com ZDE naopak zmiňují jednoznačné dementi příslušných orgánů. To ovšem není objektivní zpravodajství, ale čirá pro-ruská propaganda, uslyšíme v takových případch okamžitě z řad protirusky orientovaných skupin. Inu, Quod licet Iovi, non licet bovi.

Stáváme se opět svědky toho, že jak se situace na Syrském bojišti vyostřuje – tentokrát hrozbou pozemní invaze Turecka a Saudské arábie, rozjíždí se opět rozsáhlá psychologická operace manipulace veřejného mínění. Je proto nutno připomenout nedávné bombardování nemocnice v afghánském Kundůzu, provedené vzdušnou podporou speciálních jednotek Spojených států amerických 3. října 2015. Toto bombardování zanechalo na místě 42 mrtvých, 33 nezvěstných a 30 zraněných.

Odveta za tuto blamáž usamerických vzdušných sil přišla záhy. Admirál Kirby z ministerstva obrany SSA v tiskové konferenci konané dne 29 října 2015 uvádí, že Rusové taktéž bombardovali jakousi, blíže neurčenou nemocnici. Nicméně tehdy nebyl schopen upřesnit, kde k bombardování došlo.

Záběry z této zoufalé tiskové konference patří k největším ostudám současné Obamovy vlády, viz následující video:

Toto vide lze shlédnout se slovenskými titulky ZDE.

Není divu, že tato blamáž, stejně tak jako ostuda utržená za útok na nemocnici v Kunduzu, představuje vítanou inspiraci pro vhodnou psychologickou operaci vedenou proti Rusku a Sýrii. Naštěstí tyto země nedisponují obdobnými lidskými zdroji, jaké mají k dispozici Spojené státy americké v osobě admirála Kirbyho, nebo 4. letky speciálních operací usamerického letectva. Takže tato psychologická operace pravděpodobně zůstane bez odezvy. To ale obětem bombardování již život nevrátí. Opět nelze než pomyslet na osvědčené přísloví „zloděj křičí: chyťte zloděje!“, které v současné situaci musí znít „vrah kričí: chyťte vraha!“

Podlé vražedné akty teroristů a jejich sponzorů aochránců, zejména Turecka, Saudské arábie, Kataru, za blahosklonné součinsti Spojených států amerických, Izraele, Jordánska, Francie a Velké Británie je nutné v každém případě a v každém okamžiku pojmenovat a odsoudit!

PSYOPS

Zdroj: http://danielsolis.cz/dalsi-psychologicke-operace-v-horke-fazi-syrske-krize/




45 Komentářů k Další psychologické operace v horké fázi syrské krize

 1. bůh určený (k) mučení lidí napsal:

  Takže rusové bombardují aleppo už nějakou dobu tady na NWOO se o tom píše každou chvíli ale když to koupí nemocnice tak to byl někdo jiný. Vyberte si které lži chcete věřit. Jestli tohle není propaganda tak co jiného pak. Kupříkladu amici se aspoň za bombardování nemocnice téže organizace omluvily. Rusové typicky házejí vinu na jiné.Trocha počtů aleppo je od hranic s tureckem přibližně 60km běžná děla střílí okolo 30km. Jak mohli turci něco trefit? S boží pomocí?

  • contumax napsal:

   Asi nic nevíš o dělostřelectvu, střela může dosáhnout i 40 km

   • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

    Ale vzdálenost je 60km od hranic. Tak ti furt nějaký ten kilometr chybí. Ani matiku neumíš.

    • contumax napsal:

     Umím ale Ty vůbec nevíš, že 1+1=11…

     • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

      zase špatně. 1+1 muže být 2 nebo taky světe div se i 10 ale to pro ty co rozumí dvojkový logice. 11 je to jen pro debila kterému to přijde vtipný.

      • contumax napsal:

       Sám jsi debil i s Tvou babičkou…!!!

       • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

        No jo když blbci dojdou argumenty příjde agrese. Jak prosté a zábavné.

        • contumax napsal:

         bůh určený k umučení lidí

         Nemučíš se sám…???

         To byla agrese co, když napíšu, že jsi debil i Tvoje babička, to je agrese…???

         Hraješ si na chytrýho a základní věci nezvládáš…!!!

         Pýcha je sestrou hlouposti..

        • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

         ContumaxoviNeznáš a tvrdíš že jsem debil a ještě do toho taháš moji rodinu. To už lze považovat za agresi. Já si na chytrého hrát nemusím tady je každý kdo kriticky uvažuje o světě genius oproti tomu ovčímu zblitku.
         A jaký že základní věci to nezvládám? Nepotřebuju jako vy nikoho kdo mi předkládá jednoduché odpovědi. Já si odpovědi hledám sám. A rádoby lidové rčení na závěr. Vážně jsi mě dostal.

        • contumax napsal:

         bůh určený k umučení lidí

         Mluví z Tebe povýšenectví, a kdo se povýšuje bude ponížen…

         Ať jsi si sám sobě “ chytrý “ sebevíc…!!!

        • jara cimrman napsal:

         Aluminium – jemu dle JC patří budoucnost

    • Pavel napsal:

     Aleppo je od turecké hranice 35 km. Stačí se podívat na mapu

  • Pavel napsal:

   Jedná se o Azaz v provincii aleppo. Azaz je od turecké hranice asi 10 km

   • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

    A kde si k tomu udaji přišel? Z křištálový koule. Zdroj! Jedna lama povídala mě nezajímá.

   • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

    Nesnaž se už jsem našel. Tak pro tvoji informaci to je útok z pondělka. O tom tady řeč zatím nebyla tady jde o útok ze středy minulého týdne.

    • Pavel napsal:

     Píšou to v článku. Nemocnice a škola

    • Pavel napsal:

     Pak je v článku o raketovem útoku na nemocnici v ildibu. Na toto téma mektal erdogan o balistické střele z kaspickeho moře, protože žádné letadlo nebylo poblíž. Tak ti nevím, ale tento článek není o bombardování aleppa

     • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

      Ten článek je tak zmatený že ani autor nerozumí tomu co že to napsal. Ale u toho azazu či co tam lekařibez hranic nemají svoji nemocnici. A já se vyjadřoval pouze k tomuto allepu viz. výše.

      • Pavel napsal:

       Ale v tom článku není nic o bombardování aleppa. A ta nemocnice lékařů bez hranic je v provincii ildib, mimochodem asi 28 km od turecké hranice

      • contumax napsal:

       bůh určený k umučení lidí

       Už ten Tvůj Nick vypovídá o Tobě dost , že jsi mimo – zemšťan…

       • Justass napsal:

        „bůh určený (k) mučení lidí“
        = Nuzota rozumu z lidí blbce činí – to by o tomto „bohovi“ řekl přítel Villon.

  • proud napsal:

   Logika mi rika,ze prave proto ze Turci strilej tezkym delostrelectvem na velkou dalku,nemajice moznost poradne zamerit a trefit,jde to na jejich triko,zvlast kdyz si predstavim jejich techniku.Zjisti si s jakou presnosti zasahujou Rusove ze vzduchu a vezmi i psychologickej moment,kdy Rus pomaha,takze se snazi zbytecne nenicit,zato Turek vyslovene nici a rozbiji a vubec se tim netaji,navic v cizim state bez pozvani………..potrebujes snad vedet vic,nebo mas s logikou problem? :-)

  • Solis napsal:

   Řeč byla o městu Azáz v provincii Aleppo. Nikoliv o městě Aleppo. Město Aleppo bombardují američané (to asi nebude propaganda) – viz: Vodárna která zásobuje pitnou vodou 4 miliony obyvatel: http://sana.sy/en/?p=62788
   Nebo elektrárna: http://sana.sy/en/?p=58236

   Dobré je si uvědomit, jak se vede informační válka. Pertinentní příklad je nedávné bombarování devíti cílů v Aleppu dvěma A-10 Thunderbolty, které mělo být taktéž v rámci informační kampně svedeno na RF: https://syrianfreepress.wordpress.com/2016/02/11/usa-bombs-aleppo-blames-russia/

 2. konzerva napsal:

  Pán byl v alepu osobně….a neviděl a-10….

 3. Maca napsal:

  Podařilo se mi najít video z náletu na nemocnici podporovanou lékaři bez hranic v Marat Al Numan i s letounem – světě div se, nálet provedl stařičký syrský MiG-23 (ten rusové nemají) na výšce cca 600-1000m

  https://youtu.be/UTsL_z35z6g

  • Jan Jinsky napsal:

   Hmmm… podle čeho jste poznal, že to je MIG 23, když tam letadlo není v záběru kromě asi vteřiny, kde je maličké? A jak víte, že to je ta nemocnice?

   Přijde mi to, že vám sáhli na milované Rusy. Tak vymýšlíte všechno možného, aby se to dalo hodit na Turky, Američany, prostě kohokoli.

   Jak už jsem psal mnohokrát, je dobře, že tu zaslepenost můžete provozovat jen na takovýchto webex a že se nedostanete k moci. Svět podle vás by vypadal jako ideologický koncentrák.

   • petr napsal:

    pane Jinsky, není svoboda jako svoboda. Když detsku zakážete strkat prsty do mixéru nazveme vas diktátorem?

   • antiAgent napsal:

    „A každýmu z nich jsem tady na tý točně říkal: Neber úplatky, neber úplatky, neber úplatky nebo se z toho zblázníš, ale je to marný, je to marný, je to marný…“

  • MartinT napsal:

   škoda, že tam nespadl hned vedle té nemocnice..byly by pěkné fotky:-)

   …jaká to neskutečná smůla přes 500 náletů/ týdně a hned po dohodě „příměří“ to padá jen na školy a nemocnice

   ..je to fakt neštěstí ,ale někým záměrné..počkáme na Ge. Konaševa a jeho sídlo 007..myslím, že ví kdo to provedl
   ..ale rusové to nebyli

 4. konzerva napsal:

  https://www.youtube.com/watch?v=IwEjwhNrOvM&feature=player_embedded a koncentrák už nám připravuje bureš a jeho kobliháří,,,

 5. Karel 4 napsal:

  Hlavně, že můžete kydat špínu na Rusy. V roce 2011 začalo vlastně v Alepu povstání proti demokraticky zvolenému presidentovi Asadovi, když na náměstí vybuchl automobil naložený trhavinami. Jen málokterý stát a takový president by se dokázal více jak 4 roky bránit soldatesce z celého světa včetně Dajš, i když před více než rokem proti němu zahájili USA a její koalice letecké útoky. Před veliteli a řadovými vojáky B. Asada smekám, je dnes zcela jisté, že za podpory letectva RF, které o tuto pomoc požádal legitimně zvolený president, vyženou veškeré povstalce ze své země. A vám, kterým leží Putin a RF v žaludku chci pouze říci, podívejte se co jsme dopustili v Korei, Vietnamu, Iráku, Libii a Afganistánu. Nedělejme někomu jinému to, co nechceme, aby oni dělali nám. A poslední věc: Nejdou nás ty zástupy migrantů ztrestat na životech, jako odplatu za naší aroganci.

  • weissbach napsal:

   Ti gauneři se chystají rozpoutat armagedon. Klidně těm magorům dají materiál na špinavou bombu. Svoloč

 6. Justass napsal:

  Myslím, že autorem bombardování té nemocnice je nějaký pan Cui bono. A kdo má rozum v hlavě, ví že Rus to není – nějaký Turko-američan řek bych.

 7. jara cimrman napsal:

  Anglie – tam Kuncová posílala zprávy…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!