Je Rusko schopné odrazit agresi Turecka?

1455517217_player_preview_16_9_share_picture-0e9c2aa2-aef4-4747-a24a-1df984d12245Hrabě Orlov nepřikládal důležitost faktu, že turecká flotila je několikrát větší, a prostě ji zcela v Česmenské bitvě zničil. Protože v blízkých hodinách, dnech či týdnech téma hrozící turecké intervence do Sýrie a z toho vyplývající střety mezi Tureckem a Ruskem je hyperaktuální, chtěl bych přispět svou troškou do diskuze. Z lehké ruky některých hrdinů minulých dní v patriotickém sektoru internetu zavládla jistá nervozita vzniklá, jak se alespoň mně zdálo, z nepochopení řady prostých věcí. Nyní se pokusím to rozložit do bodů – krátce, tezovitě a axiomaticky.

 

1) V případě agrese Erdogan zůstane prakticky sám proti koalici Rusko, Sýrie, Irák a Írán a budoucího kurdského státu.

Je očividné, že pokud NATO podpoří Erdogana v bojových akcích proti Rusku, už si nebudeme muset s ničím dělat starosti, protože mrtví jsou ti nespokojenější.

Účast Saúdské Arábie v tomto konfliktu přímo také není možná, protože SA není člen NATO a s ní v případě něčeho se bude moci udělat cokoli. Jak ukazuje praxe války v Jemenu, armáda saudovských monarchů, v jejichž základě leží složitě propletené rodinné vztahy, mění vertikálu samovlády podle bojeschopnosti. V případě turecké invaze na jih budou Írán i Irák prakticky automaticky zapojeny do války. Pro obchodníky pivem a spisovatele sci-fi připomínám, že v Latákii a Idlibu se nachází n-tý počet íránských dobrovolníků, a Irák, pokud to snad někdo zapomněl, byl na hraně války s tureckem sotva před půldruhým měsícem. Vojenská rovnováha Turecko – Irák: Erdogan vítězí na počet…

 

2) Turecká armáda není schopná provést totální ofenzívu protože v jejím týlu zuří ta nejopravdovější partyzánská válka.

Skutečně: je velmi obtížné útočit v horách, když ti v týlu partyzáni ruší komunikaci a snaží se atakovat důležitou leteckou základnu – Turecko, bitva o Diyarbakir: tucet nožů do zad Erdogana.

 

3) Teze třetí logicky vyplývá z prvních dvou: Turecko není schopné narušit ani zásobování a tím spíš zničit leteckou skupinu Ruska v Sýrii.

Uzavření Bosporu Turecku nepřinese nic kromě bolehlavu ve styku s přidunajskými satelity USA a EU. Pokus zničit leteckou základnu v Hmeimim a ruskou středomořskou eskadru leteckým útokem by Turecko stálo neúměrné ztráty v letectví a pak – totální destrukci vojenské infrastruktury minimálně na východu Turecka. Pokud nějaký spisovatel sci-fi uvízl mozkem v devadesátých letech a myslí si, že Rusko nemá na křídlaté rakety a prostředky elektronického válčen&ia cute;, je to jeho osobní škoda.

 

4) Krym zůstane ruský. Není jiná možnost – po té, co se Krym vrátil do rodného přístavu, Černé moře se opět stalo ruským.

„Bastiony“, eskadrily Tu-22M3, „Bora“ a „Samum“ zcela eliminují možnosti turecké flotily v Černém moři.

Být na místě Erdogana, neriskoval bych to.

Zdroj: http://politikus.ru/articles/69982-sposobna-li-rossiya-otrazit-agressiyu-turcii.html
46 Komentářů k Je Rusko schopné odrazit agresi Turecka?

 1. pedros napsal:

  židákům hoří koudel pod tou smrdutou řití,tak zoufalství plodí zoufalé činy-v jednom dni zničit 4 nemocnice a 2 školy a snažit se to připsat rusům,to je teda NĚCO!
  A že se najednou ozvala židácká cundra merkel s bezletovou zónou a polští pindosáčtí tupci chtějí vrhat bomby na isil,to nevěští nic dobrého!Doufám,že ty ruské kalibronocse v černém a středozemním moři mají nabito plutoniem.

 2. contumax napsal:

  To je bez debat, že by si vylámali zuby…!!!

 3. tomáš napsal:

  Ti Amíci jsou smšní hlupáčci…svět se už nebude řídit podle nich,proto tolik kopou kolem sebe..

 4. Všímálek napsal:

  Docela by mě zajímalo, proč EU trpí okupaci svého státu (Kypr)?

 5. slovan napsal:

  svět prokouk plány USA a chazarů typu Rotschield Rokefeller atd a bude velmi těžké pro ss aby něco zvrátili.Supervelmoc Čina a Rusko nedovolí SS již téměř nic.A pokuUSA vyvolají 3 světovou bude to konečná především pro USA.

  • contumax napsal:

   Marco

   To je dobře, že jsi to napsal, protože lidé nic moc, nebo spíš hodně málo ví co je to ruský národ…

   V kosmonautice byli a jsou nepřekonatelný a vzpomněl jsem si, že vlastně jsem se tento týden „nedopatřením“ díval na TV a opět neuvěřitelná sviňárna…

   Byl to dokument o ISS MIR 2, představ si, že tam neuvěřitelně ponižovali, degradovali Sovětský svaz a jejich kosmonauty, přitom bez nich by nikdy nedokázali postavit nic podobného…

   Ještě v dalších věcech…

   Všechny starý ruský auta u nás vydržely nejdýl, Lada vaz Žiguli, Moskviče, nebo Volha…

   Osobně si chci pořídit starou Nivu, líbí se mi a je levná i díly jsou levný…

   No rozjeli válku až mě je z toho zle… válku pomluv a manipulace…někdy úplně dementní zprávy, např. ČT v Rusku byli demonstrace k vůli bankovním valutovým půjčkám na bydlení… záběr ČT TV v bance tak 10 lidí a venku před tím, před bankou na ulici asi 15 lidí…

   Fakt pro prosťáčky, debily, který jim to žerou a platí jim za to nehorázné peníze, že jsou manipulovaní…

   Voni amíci se už můžou leda jít klouzat ale ne na sníh nebo led ale na svých extrementech, kterými zasírají celý svět…!!!

   Jednou se u džbánu ucho utrhne, jednou se kolo u studny zlomí…

   • Marco napsal:

    Máme dost společného Contumaxi, stejný dokument o stanici Mir jsem sledoval také(nic jiného než dokumenty nesleduji)a rovněž jsem zaznamenal ponižování sovětů ale i tak jim museli přiznat pár věcí. Dle mého názoru nemá Amerika nic v ruce, jen pár zfalšovaných snímků „údajného“přistání na Měsíci. Sice ještě dnes neexistuje skafandr, který by podobné přistání na Měsíci umožnil ale nechme jim jejich vylhanou slávu, však celá Amerika je založena na lži, už od svého založení. Ani se neřídí dle jejich slavného cáru papíru pod sklem, kde otcové zakladatelé měli jaksi jinou vizi.
    Nivu chci také chlape:o) Super auto, které tě přežije a jak říkáš, neexistuje spolehlivější stroj. Sice papá kolem 10L, uvnitř výbava spartanského rázu ale v případě potřeby mě spolehlivě dopraví z bodu A do bodu B. Nacisti měli také dokonalou techniku a k čemu jim byla, když se tak na každém kilometru zastavil a tím pádem byl dobrým cílem. To je i dnešní problém Západu, jeho hračky se prostě zastaví, jelikož vše nese znak plánovaného zastarávání. Ani nevíš, jak jsem naštvaný, že musím u západního křápu měnit po 6letech od výroby, celé světlomety, jelikož jsou nyní z plastiku i u Audi a sluníčko ti s plastem udělá krátký proces. Soused má Favorita a má na něm ještě originální skleněné lampy, to je prostě k pos… Lada Niva nemá chybu a nejlepší jsou ještě bez elektroniky:o)

   • contumax napsal:

    Marco

    Juchuu tos mě potěšil…

    Lada Niva samozřejmě starší, tak rok 1997 – 2001…

    Plechy, diferaky a stěrače vyjdou cca 8 000 Kč…

    Chci si koupit starší a k tomu spousty dílů, a pomalu na něm dělat, větší kola, trochu odhlučnit a jiný vychytávky…

    10 litrů tak po městě a někde víc ale je to úžasná mašina…

    A železnou zásobu benzínu…

    • Marco napsal:

     Až se to tu všechno podělá, bude to jediná mašina, která bude rajtovat i po blackoutu:o)

     • proud napsal:

      No,nechci ti brat iluze,ale jak by doslo k original blackoutu,nesvitila by ani kapesni baterka,takze cokoliv by potrebovalo elektrinu ke svymu provozu,by stalo,jak bys to pustil,nebo otocil klickem v zapalovani,zajiskrilo(mozna i to) by se a energie by byla odsata…..ale zato ty staticky by bylo zrejme neprijemne hodne,ale na tu se jezdit neda,zato vsechny umelotiny v obleceni by nas slusne serezaly:-)

      • contumax napsal:

       Marco

       Přesně Marco jsem rád, že jsem našel alespoň jednoho z mála, který má „vytříbený vkus“ oproti těm co se předvádějí v předražených pojízdných konzervách…

      • contumax napsal:

       proud

       To by museli použít EM bombu, ta by to vyřadila ale blackhout je něco jiného, to jenom vypadnou elektrické sítě proude…

       • proud napsal:

        Omyl,na to staci jedna dobre mirena silnejsi slunecni erupce!

       • proud napsal:

        Nejen ze „vypadnou“,ale oni nepujdou ani nahodit!!!!!!!!!!! A nikdo nebude vedet jak dlouho,10 let? 100?….500?….

        • contumax napsal:

         proud

         Musím se Ti proude přiznat, že elektrice nehovím, jak jsem koupil, tak jsem i prodal…!!!

 6. Marco napsal:

  Nedávno jsem sledoval na čt2 dokument o ponorkách. Začalo se samozřejmě u německých ale pak pokračoval vývoj skrz USA, Británi a já nevím co ještě uváděli, aby zakryli úspěchy sovětů. Kdysi jsem o ponorkách v rámci svého modelářského koníčku dost četl a v rámci vývoje sověti předběhli dobu. Rusko mělo vždy dostatek surovin, tak na ponorkách, jako Západ, nikdy nešetřili z hlediska použitých materiálů. Snad všechny lodní šrouby byli ze slitiny Titanu, četl jsem, že vlastnili i celé ponorky z titanu. Tehdy taková ponorka musela dráždit Západ jako červený hadr býka. Takže se určitě o Rusy neobávám, natrhnou zadek komukoliv, jelikož kromě jiného bojují srdcem a nespoléhají se na prázdná dogmata. Ještě v dnešní době maká v jejich armádě spousta lidí, kteří umí pilotovat i bez přístrojů a co víc, bez přístrojů zasáhnout i svůj cíl. To vojáci z NATO si bez elektroniky ani neuprdnou a to je jejich obří mínus. Pobavilo mě jejich vylodění myslím ve Španělsku minulý rok. Ty zapadaná auta jsou živou připomínkou, že levá ruka neví co dělá pravá. A ta jejich příkladná bezradnost, když je tahali z písku, byla obzvláště legrační:o)

  • Panda napsal:

   Rusové připravují proti USA jadernou odvetu v případě napadení. Jsou dvě varianty: jedna je úder jadernou pumou na Yellowstonský supervulkán, což by ale způsobilo na celé Zemi jadernou zimu, a druhá, lepší pro nás, je výbuch silné jaderné pumy u východního, atlantického pobřeží USA. Následná vlna tsunami výšky přes 100 metrů by spláchla rovinnou část USA až do poloviny. Zpětná vlna by se převalila přes Británii a spláchla západní pobřeží Evropy, což by způsobilo zánik NATO.

 7. Deratizér napsal:

  To jsi nepochopil že to bylo jen JAKO!? Jen aby uchlácholili ruského mužíka. Američtí soudruzi mají vznášedla, neviditelé tanky a flinty co střílejí za roh. A to mají ještě v záloze toho chlapa se zrzavejma vousama pocelý hubě a pak toho svalovce s křivou hubou. Mají to vyhraný, to mi věř.

  • contumax napsal:

   Deratizer

   Terminátora a Ramba a zeleného Hulka…

   S těma bych fakt vyhrál pouliční válku…!!! ???

 8. ňivák napsal:

  Chalani na NIVE som najazdil toľko,koľko ani jeden tu z Vás, ak si kúpite novú 1.7 určite neoľutujete jazdné vlastnosti, majú však zopár chybyčiek, ktoré vás dokážu riadne nasrať a mohli si to už dávno vychytať kurňa. Na motor a podvozok sa môžete spoľahnúť. Komfort v kabíne je na dnešné pomery slabý. Súčiastková základňa je bohatá a lacná. Spotreba je okolo 10 litrov/100km, v teréne 15 litrov a viac. A čo som miloval na Lade Nive ? Ten neskutočný podvozok,ako to urobili, že sa im to nerozhegá ako ostatným 4×4 to nechápem do dnes. Kúrenie besné, ventilátor by bodol silnejší, aj viac prieduchov by bodlo, hlavne na okná, lebo tie sa svinsky rosia.

  • houbeer napsal:

   Trochu jsem se o to zajimal take-jo niva nejni uplne vychytana,zajimalo by me kolik je schopen nakroutit motor km,mercedes208,ale hlavne 608 je spolehlivej,velkej,vse si opravis,da az 2milionky,atd-z ruskych aut se da urcite vybrst mnohe slusne kousky,,jo niva je trodku hladova a mala,me ukradli iveco,minibus r.90,mnou opraveny kompletne,ted jsem po 5letech koupil auto,i kdyz jsem nechtel,ale zatim ok,snad budou brzy kone a povoz,-nicmene za par ecek staryho landrover santana-spanelske auto, jen anglani dodaly motor,r.78:)

  • contumax napsal:

   nivak

   Jde mě o to, že je dobrá do terénu…

 9. Justass napsal:

  Tu situaci kolem Turecka, Ruska, Sýrie a Kurdů jsem si zanalyzoval stejně jako Valbi.

 10. martin napsal:

  letecky to maj prohrané kvuli S 300 A S 400 a pak sučka a sChibinami…je jedno ,že jich maj na 2 stovky těch F16…duležité je jim natrhnout prdel jen nad sýrií..at se do toho NATO nepřisere

  a přes hranice pujdou bud za sebou nebo vedle sebe a to je jasný terč pro SU 25 a vlastně pro cokoli v jeji a syrském arzenálu

  Sultán potřebuje halt vidět věci v reále

  avšak myslím ,že Putin ustojí co my všichni už dávno né

 11. petr366 napsal:

  Kašlete na nivu.Kupte jawku.Az to padne zahrajte si na Mad Maxe.I kdyz v tom novém jasně vede Tatra.

  • houbeer napsal:

   ;)))

  • contumax napsal:

   Petr366

   Díky za radu, když já si jí zamiloval víš Petře…

  • padre napsal:

   Já si oprašuji Pragu V3S a hlavně má vícepalivový motor a žádnou elektroniku. Když nebude baterie stačí drcnout.

   • contumax napsal:

    Padre

    To máš sice pravdu ale benziňák je benziňák…

    A Niva je jednoduchá a dá se do ní taky drcnout…

    • padre napsal:

     No samozřejmě jak říkáš benzín je benzín, ale má to háček. Spotřeba u Tebe cca 10L u mně cca 25-30L podle podmínek. Já mám skladem různé oleje a pod. Vydrží to na skladě mnoho let a kvalita zůstává. Benzín tolik nevydrží hlavně proto, že obsahuje řepku a tedy se poměrně brzy znehodnotí a? nejedeš.Když to nabídneš mně tak můj motor to zmlaskne. Kolik si myslíš, že můžeš skladovat benzínu aby se dal použít? Já klidně podojím odstavená auta o všechny oleje. Průměrný osobák má 2-3L převodového, něco má v řízení a něco má v motoru, bratru tak 12L kvalitního paliva pro V3S ale ne pro Nivu. Radši bych šel do staré nafty s rotačkou, která toho pobere také hodně. Já mám čtyřkolku, ta toho také udělá hodně. Samozřejmě na průjezdnost bude lepší Niva. Tož jsem se vyzpovídal, ale ne ze všeho.Celé knou hou neřeknu páč by mně zůstalo hou nou.

 12. Maca napsal:

  Od 10. do 16. února letadla ruské letecké skupiny v Sýrii provedla 444 bojových letů, během nichž nanesli 1593 bodových úderů po objektech teroristů v provinciích Deir ez-Zor, Daraa, Homs, Hama, Latakia a Aleppo.Během poslední noci na severu a severozápadě Sýrie bylo plně osvobozeno od ozbrojenců více než 100km2 území, včetně 7 osad.
  Zároveň od začátku měsíce bylo v Syrské arabské republice od teroristů osvobozeno více než 800km2 území a 73 osad. …
  Od konce minulého týdne, Turecko masivní ostřeluje z těžkého dělostřelectva syrské vládní sily a vojáky vlastenecké opozice v příhraničních oblastech.
  Objektivním prostředky kontroly zaznamenaly více než 100 výbuchů tureckého dělostřelectva v pohraničních osadách v provincii Aleppo.
  Ankara zahájila agresivní informační kampaň v předních světových mediích proti Rusku s cílem zamezení ztráty své kontroly nad severní a severo-západní části Sýrie, kde turecké úřady, de facto v posledních letech byly absolutními vládci.
  Od včerejška bylo provedeno tureckým vedením mnoho obvinění proti nám, jeho spojenci a spřízněných známých organizací.
  Premiér Ahmet Davutoglu při návštěvě na Ukrajině včera uvedl, že údajně Rusko z vod Kaspického moře útočilo, zdůrazňuji balistickými střelami po nemocnicích v provincii Idlib.
  Součásti Kaspické flotily nejsou žádná lodě schopné provádění úderů balistickými střelami.
  Navíc, v průběhu včerejška se informace ve zprávách západních médií o údajných úderech ruského letectva po nevojenských objektech v Sýrii a obětech rozrostla jako sněhová koule.
  Od údajně jedné nemocnice v dopoledních hodinách v provincii Idlib, až po 5 nemocnic a dokonce i několik škol do konce dne. Přičemž nejen v Idlibu, ale i ve městě Azaz, v provincii Aleppo.
  A pro zvýšení ohlasu o všech údajně zasažených nemocnicích nejprve bylo oznámeno, že jsou „podporovány“ zástupci organizace „Lékaři bez hranic“.
  Jistě že, pro maximální podobnost se zničením nemocnice v afghánské Kunduze americkým letectvem, slovo „podporovány“ byly jako na povel zapomenuta všemi západními médii.
  O žádné nemocnici organizace „Lékaři bez hranic“ v Idlibu nebo v Azazu do včera nevěděl nikdo jiný, než turecké orgány z nějakého důvodu. Žádné informace o těchto institucích nikde není k nalezení, včetně internetových stránek organizace „Lékaři bez hranic“.
  Kromě toho, na stejném serveru je poměrně snadné najít zprávu o údajném zničení nemocnice a škol v Azazu, ze dne 10 února.
  To znamená, že toto zadání bylo připravené, ale nebylo realizováno v předvečer setkání šéfů MZV Ruska a USA v Mnichově, – proti jeho výsledkům, jak předpokládáme, proti nimž aktivně vystupuje Turecko.
  A v prohlášení ze dne 15. února, o údajně zničené nemocnici v Idlibu nenajdete na tomto serveru jakékoliv fotografie nebo videomateriál: celku nebo poškození.
  Obě zprávy o údajně zničených nemocnicích a školách v Azazu z 10. února, i v Idlibu 15. února, obsahují stejná zdrojová data – „Gaziantep, Turecko“.
  Informace o tom, kde píše tyto kachny, pravděpodobně v důsledku přehlédnutí autorů a redaktorů tohoto webu, byla zveřejněná.
  To je místo, kde, podivnou shodou okolností, pod záštitou turecké tajné služby je nyní největší výcvikový tábor v zemi, kde se cvičí ozbrojenci – včetně těch ze zemí SNS, kteří po výcviku jsou odesíláni do bojů v Sýrii jako součást teroristických skupin.
  Pokud se někdo v Turecké republice domnívá, že ministerstvo obrany RF o tom neví – tak ať si nedělá žádné iluze.
  Ruské ozbrojené síly, společně se svými partnery provozují několikaúrovňový zpravodajský systém, který poskytuje dnem i nocí spolehlivé informace o aktivitách teroristů v Sýrii, i u sousedů.

 13. Maca napsal:

  Už jste slyšeli o nedávném příletu letadla s ruskými vojáky do Kámišlí? Podle veřejných informací a podle našich zdrojů v blízkosti letiště Kámišlí — ano, je to pravda.
  Přesný počet není znám, pravděpodobně kolem 50 důstojníků, techniků a odborníků. Jak Kurdové přistupují k ruské účasti v operaci proti IS a přítomnosti ruské armády v Kámišlí?
  Většina kurdské populace se domnívá, že spojenectví s Ruskem slouží naším zájmům, takže vojenská základna, jakmile bude zprovozněna, přispěje k posílení bezpečnosti kurdských oblastí. Jasně vidí, že USA nevěnují Kurdům pozornost na jednáních o Sýrii v Ženevě, na rozdíl od Ruska, které nás silně podporuje na těchto jednáních. Kurdové se obávají, že úzké vazby mezi Spojenými státy a Tureckem, budou při vojenském spojenectví se Spojenými státy obsahovat vliv Turecka.

  https://www.flightradar24.com/8d60ec9

  takže tam Rusové jsou

  to je syrský Il-76T, ale létá tam poslední dny z Damašku každý den – viz. https://www.flightradar24.com/data/airplanes/yk-atb/

 14. Maca napsal:

  Novinář z Kamíšlí v Sýrii hovoří o tom, že ruská armáda je na místním letišti
  Už jste slyšeli o nedávném příletu letadla s ruskými vojáky do Kámišlí?
  Podle veřejných informací a podle zdrojů v blízkosti letiště Kámišlí — ano, je to pravda.

  právě od tama vzlétl IL76

  https://www.flightradar24.com/8d60ec9

  takže tam Rusové jsou…..to je syrský Il-76T, ale létá tam poslední dny z Damašku každý den.

 15. proud napsal:

  Uz jenom jako odpoved na nadpis: Kdyz Rusko vytahne co ma a umi,davam Turecku zivotnost asi tak 2 hodiny cistyho casu od zacatku operace.Rusko to samozrejme neudela,zatim jeste ne…..a vzhledem k civilum to ani nema v umyslu,si myslim,ledaze by slo o mnohem vic a obeti by byly nutny aby se zachranilo mnohem vic zivotu.Rusko nema strach ze treti svetovy,natoz z NATO,naopak by to prakticky urychlilo celej proces,ovsem malokdo chce videt ze Rusko bere ohledy a nechce bejt diktator a mit tedy stejny chovani a manyry jako USA.Takovej je muj pohled.

 16. Vladimír napsal:

  Je velmi dobré, že jsou tu ještě tací, kteří se zpříma postaví, a řeknou: Medvěd Tajgu nikomu nedá. Táhněte nenažranci germánský. Když jiní prodají všechno, a pak ve vlastním domě fungují jako hadry na podlahu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!