Tribunál s Monsantem, Haag, 12. až 16. října 2016

monsanto-tribunalPro rostoucí počet obyvatel na světě je americká korporace Monsanto symbolem průmyslového zemědělství. Způsob produkce, která používáním chemických látek v ohromných objemech znečišťuje životní prostředí a urychluje ztrátu biologické rozmanitosti. Od začátku dvacátého století přineslo Monsanto na trh řadu vysoce toxických produktů, které způsobily tisícům lidí nemoc nebo smrt a na trvalo poškodily životní prostředí.

Mezi ně patří:
- PCB (polychlorované bifenyly), jedna z dvanácti látek, které jsou uvedeny ve Stockholmské úmluvě na seznamu ,,perzistentních organických polutantů“ (POP), které poškozují plodnost u lidí a zvířat.

2,4,5-T kyselina (kyselina 2,4,5-trichlorfenoxyoctová) je součástí defoliantu Agent Orange, který obsahuje dioxin. Ten byl používán americkou armádou během války ve Vietnamu a stále způsobuje vrozené vady a rakovinu.

- Lasso (alachlor), herbicid, který nyní v Evropě zakázaný.

RoundUp je nejpoužívanější herbicid na světě, který je v centru největšího skandálu ohedně zdraví a životního prostředí v moderní historii. Tento vysoce toxický herbicid je široce využívaný, spolu v kombinaci s geneticky modifikovaným osivem tzv. ,,Roundup Ready“. Jedná se především o pěstování sóji, kukuřice a řepky ke krmení zvířat a na agropaliva.

Monsanto podporuje model průmyslového zemědělství, který celosvětově způsobí nejméně jednu třetinu emisí skleníkových plynů. Průmyslové zemědělství je do značné míry zodpovědné za ztrátu úrodnosti půdy a zásob podzemních vod. Dále za ztrátu biodiverzity a vymírání druhů nebo vysídlení milionů drobných zemědělců po celém světě. S patentováním živých organismů a semen ohrožuje potravinovou soběstačnost nás všech.

Kritici Monsanto obviňují ze systematického mlžení, které umožňuje poškozování životní prostředí a člověka prostřednictvím jeho produktů. K tomu patří i lobbování u legislativních agentur a vlád, lži a korupce, financování podvodných vědeckých výzkumů, nátlak na nezávislé vědce a manipulace se zpravodajskými agenturami atd.

Ve dnech 12. až 16. října 2016 se v Haagu koná tribunál s Monsantem. Budou na něm vznesena obvinění proti Monsantu a vyhodnocena způsobená škoda. Soudní tribunál bude vycházet z přijaté rezoluce OSN v roce 2011 s názvem ,,Hlavní zásady podnikání a lidských práv“.

Tribunál se rovněž zabývá trestnými činy Monsanta proti životnímu prostředí ve formě ekocidy, což bylo navrženo v mezinárodním trestním právu. Soudní tribunál bude zkoumat, zda se římský statut o Mezinárodním soudním tribunálu z roku 2002 dá reformovat a zda do něj může být zahrnuta ekocida jako trestný čin. To by umožnilo hnát k zodpovědnosti fyzické nebo právnické osoby, které jsou podezřelé ze spáchání trestného činu.

Vzhledem k této globální výzvě volají iniciátoři tribunálu s Monsantem všechny občanské společnosti a všechny občany na celém světě, aby tuto jedinečnou iniciativu podpořili velkou crowdfundingovou kampaní.

Zachování naší planety, která je základnou života, se týká nás všech. Pouze společný a rozhodný postup může zastavit tento likvidační proces.

Facebook:https://www.facebook.com/monsantotribunal/videos/1716574501919276/?fref=nf

Monsanto v ČR: https://www.monsanto.cz/o-nas/

Zdroj: http://www.monsanto-tribunald.org/home/warum-das-tribunal/
17 Komentářů k Tribunál s Monsantem, Haag, 12. až 16. října 2016

 1. contumax napsal:

  No nevím, do té doby se může stát cokoliv jiného… už nedoufám v nějaké instituce, které jdou fašismu na ruku…

  • contumax napsal:

   Přemýšlím co je větší zlo…

   Jestli chemikálie nebo média, např. TV …???

   Peníze…???

   Demence mocných…???

   • contumax napsal:

    Jaris

    Soudci u nás i v zahraničí se zaprodali ďáblu, páchají víc zločinů než galérka, ta je proti nim holubička…

    Mezinárodní soud by sám sebe musel odsoudit za zločiny, který celý léta provádí a zločince kryje, tím kryje sebe…

    Protože je to mezinárodní zločinný systém, zločinné spolčení…!!!

 2. Jaris napsal:

  O tomto tribunalu neuslysime v mediich. Bud Monsanto nebude odsouzeno nebo bude naoko odsouzeno a pojede vesele dal, po zaplaceni smesne pokuty. Jo, „veda“ se neda zastavit.

  • Jaris napsal:

   No a to jsou ti „pravi“, kteri o tom budou rozhodovat! Komedianti!

  • contumax napsal:

   Jaris

   Tak nějak to bude…

   • contumax napsal:

    Medved

    Máš i nemáš pravdu Medved…

    Samozřejmě zlo i v malých podobách je pořád zlem …

    • contumax napsal:

     Medved

     Matka zem musí mít zploditele, a ten Stvořitel je Bůh…

     A veškerá moudrost je v Bohu pane Medved…

     Celý lidstvo a všechny jejich skutky se vidí Bohu jako by jsme byli pod drobnohledem…

 3. medved napsal:

  contumax,neexistuje menšie ani vätšie zlo,je to proste zlo,..!Toto je dalšie zlo obludnych rozmerov,..Monsanto,Nestle a vela dalšich potravinarskych a farmac. spoločnosti a korporacii,to su vredy na našej Matke Zem,ona,naša Matka si s tymi vredmi poradi,.!mi „HOMO SAPIENS“ ,sme zase rakovinou našej Matky,a ver mi aj s tou si poradi,..! Triedenie a očista začala,…!MOR HO !

 4. Ikema Monika napsal:

  Neměl nebo nemá s Monsanto něco do činění také Babišem ??? Dnes jsem jsi všimla v potravinách levné konzervy kukuřice Made in USA ale ani zde lidé nejevíli zájem a to nekupuji ani hovězí maso když je to USA nebo Kanada lidé nejsou hloupý a každy se zajímá od kud to je když je to podezřele levné !!

  • contumax napsal:

   Ikema Monika

   Správný připomínky…

   • contumax napsal:

    peter

    Přesně,a to by se bylo dalo říct, že je to dávno a ono nic…

    Skoro nikdo se nechce z vládců poučit z dřívější tragédie II. světový války…

 5. peter napsal:

  Norimberský proces, hovorí za všetko po 2.svetovej vojne tam sme videli ako američania pristupovali k vojnovým zločincom vela z nich odišlo zo smiešnými trestami.

  • contumax napsal:

   Ikema Monika

   Díky díky…

   Vrátím se ke chemtrails, existuje to v celým západním světě a to i v Japonsku…

   Je o tom v internetu spousta dokumentů…

   Mimo RF, ti by je sestřelili, a žel “ náš “ V. Klaus podepsal úmluvy o cizích letadlech nad naším územím, že se musí hlásit ČR…

   Klid po pěšině… všichni dělají mrtví brouky…

   Obávám se aby se naše vrchnost neumrtvila navždy… bylo by to velmi přínosné…

  • oldo napsal:

   Víťazi píšu dejiny, aj tribunál zriadili víťazi. Väčšina aktívnych účastníkov zo strany víťazov boli židia. Špinaví židáci môžu všetko, bieli nič. Abe Kovner a podobní vražední hajzli ostali nepotrestaní, a nie jeden, ale tisíce. Vymysleli si holokaust a urobili z toho zárobkový priemysel. Najväčšie zlo pod slnkom v dejinách sú židáci.

 6. Ikema Monika napsal:

  Contumax : děkuji za pochvalu já naopak moc ráda čtu vás !!!

 7. oldo napsal:

  Za každou nadnárodnou spoločnosťou sú židia. Oni nás ovládajú, zabíjajú a manipulujú. Ani Monsanto nie je výnimka. Grc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!