Syrské válčiště 17.2.2016 – video a jeho přepis

17.02.16_Clashea-in-AleppoSyrské síly pokračují ve vojenských operacích proti militantům ve městě Aleppo s hlavním zaměřením na okrsky Bani Zaid a Layramoum. Bani Zaid leží hled vedle nejhustěji obydlených čtvrtí Aleppa, což představuje pro Syrskou arabskou armádu (SAA) potíže. To SAA neumožňuje využít veškerou svou palebnou sílu.

Skupiny militantů údajně sestavily novou koalici, aby bránily postupu SAA. Tato aliance je údajně vedená vůdcem Ahrar al ShamHashimem al-Sheikhem a patří k ní takové skupiny jako Ahrar al Sham, Fastaqem, Divize sultána Murada, Suqur Jabal a Brigáda Muntasir. Tato organizace bude údajně trávit většinu času pokusy zastavit postup SAA do města Aleppo.

Pro-Západní propagandisté už tuto skupinu nazvali „významnou opoziční aliancí“. Ovšem ideologie zapojených skupin jasně ukazuje, že je to skupina obyčejných teroristů.

Rada bezpečnosti OSN diskutovala bombardování nemocnic a škol v severní Sýrii z 15. února, po němž zůstalo 50 lidí mrtvých. Rada bezpečnosti OSN však „nedospěla k žádné dohodě“ o tomto tématu, údajně kvůli „různým zdrojům“ informací o těchto incidentech.

Turecký ministerský předseda Ahmet Davutoglu 15. února tvrdil, že tu nemocnici zasáhla balistická raketa vystřelená z ruské válečné lodi vyslaná z Kaspického moře. Ruské ministerstvo obrany však v prohlášení uvedlo, že Rusko nemá ve flotile v Kaspickém moři žádnou takovou loď, která by mohla zasáhnout syrskou nemocnici v provincii Idlib balistickou střelou.

Ruská flotila v Kaspickém moři je zaměřená na účely regionální bezpečnosti a nemá schopnost ničit cíle ležící až v této oblasti. Všechny předchozí cíle, které byly zasaženy touto flotilou, ležely daleko blíže ke Kaspické oblasti.

Experti věří, že Turecko podporované Západními médii zahájilo plnocennou propagandistickou kampaň proti silám vítězícím v Syrské válce, aby protlačilo nápad na zřízení ‚bezletové zóny‘ na podporu teroristů v této zemi.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-feb-17-2016/




22 Komentářů k Syrské válčiště 17.2.2016 – video a jeho přepis

 1. pepi napsal:

  Podle norskeho http://www.vg.no zemrelo v atentatu(v Ankare) nejmene 28 lidi,podle novinek.cz 18.
  Jens „Jester“Stoltenberg tvrde odsuzuje atentat.
  Podle turku vsechno poukazuje na PKK(kurdske komunisty).

  • Adolf Balík napsal:

   Novinky to už také zvedly na 28. První zprávy byly 5. Pak přišla zpráva, že 18. Teď už 28.

  • Karel napsal:

   Minulou sobotu jsem jen tak přemýšlel jako co bych mohl udělat kdybych byl na Erdyho trpkém místě. No a myšlenka která se mi nabídla jako první byla: Zorganizovat mega-atentát v Ankaře (nejlépe na turecké vojáky) a svést to na Kurdy. Následkem bude mezinárodní odsouzení a požehnání „legitimního“ mega-útoku na kurdská teritória a Sýrii.
   Opravdu nekecám, tohle mne napadlo!
   No a je to tady!
   Je to ale primitivní řešení, protože otázka „Qui bono“ jasně usvědčuje pravého atentátníka.

   • jan napsal:

    Vážený Karle.
    Nejen souhlasím,ale dalo se to čekat.
    Jedna provokace za druhou,Erdogan už neví jak dál.

   • MartinT napsal:

    V Turecku je na 20 mil Kurdů..proč by měl tento atentát legitimizovat invazi na Kurdy v Sýrii

    …jestli to udělaj dostanou facku přes celou hubu..on totiž není žádný důvod, který by opravňoval k invazi na uzemí cizího státu

    …jedině agrese pravidelné armády sýriie..což se nedělo a neděje

    • jan napsal:

     MartinT
     Proč by měl atentát legitimizovat invazi na Kurdy?
     Na Kurdy nebo na IS (jak to Turecko hned poopravilo) to je jedno. Hlavně že se takhle legitimizuje vojenská invaze do Sýrie.
     Ono totiž v Turecku má Erdogan ještě Kurdy pod kontrolou, zatím.
     Ale pokud už vznikne nějaký zárodek svobodného Kurdistánu v Sýrii, tak těch 20 mil. už jednoduše neudrží. A to je právě to co tento neoosmanský spratek nemůže připustit. Není ale schopen ničeho jiného než řešení skrze 6. prioritu.
     Dnes se už téma vzniku Kurdistánu otevřeně diskutuje na diplomatické úrovni a zdaleka ne jen ruské!

 2. Leviathan napsal:

  Tureckým elitám věří pouze sériově produkovaný penězi intoxinovaný blb. Kulatněji to již říci nelze.

 3. Adolf Balík napsal:

  S&P snížila Saúdské Arábii dnes už podruhé za 4 měsíce rating navíc s negativním výhledem. (Také Ománu a Bahrajnu.) Myslím, že i Turecko si o to říká.

 4. Stabat Mater napsal:

  No turečtí mocipání zjevně oprášili Adolfové manuály na zapálení Reichstagu!
  S požehnáním NATO, of course.
  Zájmy jsou zájmy!

 5. Pepa z Depa napsal:

  jak bylo spozorovano.. sice novinky pridaly R.I.P. ale ubraly na zranenych…

  hokej – ukrainci versus mongolci
  https://youtu.be/gFku8lcKv0A
  ty branky z treningu na fotbal ..

 6. Ridge napsal:

  Doplnil bych, ze syrske vladni jednotky behem vcerejsiho dne obsadily tri dulezite koty nedaleko Kinsabby v Latakii. Behem dnesniho dne se podarilo obsadit strategickou dalnici M5 z Damasku do Homsu. Take jednotkam Tiger Forces se na vychode od Aleppa podarilo obsadit od Islamskeho statu Aleppskou elektrarnu.

  Mimochodem, ta mapa na Southfrontu je pomerne nepresna. V odriznute oblasti na severu od Aleppa a jizne od Azazu jiz nejsou v kontaktu vladni jednotky a povstalci.

  Pred dvema dny se YPG podarilo obsadit vesnici Kafr Nasih, podle nekterych zprav se YPG podarilo obsadit dalsi vesnici Shaykh Isa. Sevreni povstalcu zacina byt dost vazne.

 7. Ikema Monika napsal:

  Dobrá zprava potěší :: Indonésie hlásí že 4.000 ozbrojených teroristu přichystáných na odsun do Sýrie financovaných Georgem Soresem bylo zatčeno v Indonéské části ostrova Borneo . Tato pochodující mrtvola jsi nedá pokoj !!!

  • contumax napsal:

   Ikema Monika

   Neduchovní živí mrtvoly jsou všude kolem nás…

   Proto převažuje skoro všude a ve všem zmatek a bezcitnost …

 8. tomáš napsal:

  Soros – chodící mrtvola,co má od ukrajinských dárců už kompletně vyměněnej vnitřek!!Je do zdegenerované hovado a válečný štváč.Už aby se odebral na věčný svět,kripl jeden…

 9. konzerva napsal:

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=erefoyaKP0I ten prokletý putin už má i obranu na skvělé ptr tow…

 10. konzerva napsal:

  V latakii padla kinsaba a v tureckém kurdistánu zemřelo po atentátu 7 tureckých vojáků…

 11. Filip napsal:

  no žádné velké úspěchy v postupu a obsazování území. Proč Rusko nezníčí vše co přechází Turecko-Syrské hranice ? Dokud Turecko neodříznete, tak bude stále docházet k přísunu zbraní a lidí.

  • weissbach napsal:

   Protože v tu chvíli by bylo agresor a dodalo by palivo protivníkovi v informační válce. Stejně jako kdyby to udělalo na Ukrajině.

 12. NATO+NACO=NAHO napsal:

  Severné Aleppo

  o Už štandartom sa stalo ostreľovanie tureckej armády na pozície SDF a na kurdský Afrin Mesto Azaz je stále pod kontrolou džihádistov

  o Kurdi premenovali obsadené mesto Tel Rifat na Arpet. Ide o prastarý, pôvodne aramejský názov mesta Kurdi premenovali aj leteckú základňu Menagh. Jej nové meno je Serok Apo, čo je prezývka Abdullah Ocalana, vodcu PKK, ktorý je v očiach sýrskych Kurdov uctievanou osobnosťou. Zároveň asi nemohli dať lepší odkaz Damašku, aký je ich postoj k Sýrii…

  o Mesto Mare je stále pod kontrolou džihádistov, počas dňa na neho útočili jednotky Islamského štátu. Správy o prevzatí pod kontrolu SDF boli predčasné…Ukazuje sa, že jednotky SDF zložené z kurdskej YPG a arabských milícií možno majú nadšenie, ale rozhodne nemajú dostatok taktických skúseností – aj keď podľa svedkov, o podobné “nepodstatné veci”, ako je taktika, bojovníci ani nemajú záujem. Počas dňa stratili dedinu Kaljibrin, ktorú obsadila skupina džihádistov “Division 13” a obilninové silá medzi Kaljibrin a Tel Rifat (Arpet), kde kontrolu prevzala “Ahrar al Sham” Sever Aleppo

  Východné Aleppo:

  o Pokračujú intenzívne boje o kontrolu tepelnej elektrárne západne od letiska Kuweires. SAA obsadilo okolie elektrárne, ale IS sa nechce vzdať jej kontroly

  o Jaysh al-Thuwar vyhlasuje, že milície nespolupracujú ani so SAA ani s Rusmi. (komentár – Rusi aj SAA tvrdia opak, nakoniec, ich útoky Rusi podporujú zo vzduchu)

  Damašek

  o Jednotky SAA získali kontrolu nad diaľnicou M5 z Damašku do Homsu v úseku okolo predmestia Harasta. Dnes je okrem asi kilometrového úseku pri predmestí Jobar, celá diaľnica pod kontrolou vládnych síl Syria 17-02-2016

  Aleppo:

  o Pokračujú boje medzi SDF a teroristami v severnej časti mesta, ktorá je v rukách Kurdov a arabských milícií. Výpad na mestskú časť Hellok nebol úspešný, včera prebiehali boje v predmesti Sheikh Maqsoud

  Latakia:

  o Pokračuje záverečný útok SAA (Sýrska arabská armáda) na pevnosť džihádistov v Kinsabba. Oddiely SAA už bojujú v intraviláne dediny.

  Afrin/Idlib:

  o Rozširuje sa príprava YPG a SDF na útok v provincii Idlib. Okrem koncentrácie síl na východe kurdského územia v Afrine v blízkosti mesta Atimah, tesne pri tureckých hraniciach, je hlásená koncentrácia aj v okolí Deir Semaan, smerom na mesto Dar Ta Izaah, ktorá už kontrolujú teroristi

  Centrálna Sýria

  o IS poprel, že sýrske vládne vojsko obsadilo vyvýšeniny v blízkosti mesta Quaryatayn, ktoré je pod ich kontrolou. V lokalite prebiehajú boje, ISIS hlási zničenie niekoľkých kusov obrnenej techniky

  o SAA na postupe smerom na al Tabqah rozšírili kontrolované teritórium a obsadili ropné vrty Dzhibab-Marayta.

  Východná Sýria, Rojava:

  o Oddiely YPG zaútočili na IS a oslobodili dve dediny Mishtar a Howle na juhu kurdského teritória.

  Správy z regiónu

  o Turecko bude naďalej ostreľovať pozície kurdských sil – vraj ako odpoveď na údajnú paľbu z ich strany, prehlásil turecký prezident Tayyip Erdogan.

  o Rusko uviedlo, že v Sýrii bezletová zóna môže byť ustanovená len na základe rozhodnutia Bezpečnostnej rady OSN.
  oSýrsky prezident Bashar al-Assad vyhlásil amnestiu pre zbehov z armády

  o Daily Telegraph tvrdí, že nesmieme dovoliť Putinovi získať vplyv na Blízkom Východe a že do Sýrie je nutné poslať pozemné vojska NATO podporované letectvom paktu.

  o V oblasti Kilis je na tureckej strane pripravených okolo 15 tisíc vojakov. Zrejme aby vytvorili “bezpečnostnú zónu” 10km vo vnútri Sýrie, ktorá by zahŕňala mesto Azaz, ako uviedol turecký vicepremiér Yalcin Akdogan.

  o Podla tureckého premiéra je za teroristický útok v Ankare 17.2. zodpovedný Assad
  Turecký premiér:
  YPG je pěšák syrského režimu a režim je přímo zodpovědný za útok v Ankaře. Turecko si vyhrazuje právo přijmout veškerá opatření proti syrskému režimu,“ řekl.
  Hlavní velitel Syrských demokratických sil (pozn.: SDF – největší složka YPG) důrazně odsuzuje teroristický útok na neozbrojené civilisty v Ankaře…..

 13. konzerva napsal:

  Z těch 28 zabitých je dle tureckých medii 22 letců….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!