Německá kancléřka přezdívaná „královna Evropy“ stojí před kritickým summitem EU na tenkém ledě

0_94d2b_214a70a1_LSvět před nedávnem viděl německou kancléřku Angelu Merkel ověnčenou slávou. Rozdíly mezi Východním a Západním Německem byly v podstatě překlenuty. Země začala být daleko tolerantnější k Němcům s tureckými předky v mainstreamové společnosti a spělo to k vrcholu. Velká koalice mezi Sociálními demokraty a Křesťanskými demokraty fungovala efektivně a hladce. Trvalo to dlouho. Německo bylo nezpochybnitelným vůdcem EU, co to mělo v Evropě na povel. Ještě loni se objevil obrázek kancléřky na obálce magazínu Time, jako osoby roku 2015.

Takovéto dny jsou zjevně už minulostí. Paní Merkelová ztrácí podporu své Křesťanskodemokratické unie (CDU), přičemž její bavorská sesterská strana Křesťanskosociální unie opakovaně Merkelovou žádala, aby zavedla strop na počet uprchlíků vstupujících do Německa. Asi 40 konzervativních poslanců nedávno Merkelové napsalo dopis žádající změnu imigrační politiky.

Krajně pravicová strana Alternativa pro Německo otevřeně volá po uzavření hranic. Podle předpovědí v nadcházejících zemských volbách dostane 7-15 procent hlasů a ty odebírá i Sociálním demokratům.

Poslankyně Evropského parlamentu Beatrix von Storch ze strany Alternativa pro Německo vyvolala vzpomínky na nacistické válečné zločince, kteří ve 40. letech prchali před pronásledováním za válečné zločiny do Jižní Ameriky. Řekla, že kancléřka Angela Merkel nakonec také před hněvem veřejnosti za svou liberální migrační politiku uprchne z Německa do bezpečí Jižní Ameriky.

Německý spolkový ministr dopravní a digitální infrastruktury Alexander Dobrindt zaútočil na migrační politiku otevřených hranic kancléřky Merkelové v interview s bavorskými novinami Münchner Merkur.

Pan Dorindt – který je členem sesterské strany paní Merkelové, Křesťanskosociální unie (CSU) – žádal, aby jakákoliv změna politiky musela akceptovat nevyhnutelné uzavření hranic, a přípravu na tuto eventualitu. Toto interview je až dosud nejotevřenější kritikou kancléřky Merkelové zevnitř její vlastní koaliční vlády, hlásí EUobserver.

Ministr vnitra Thomas de Maiziére ztrácí trpělivost a dožaduje se rychlé redukce přílivu uprchlíků. „Čas se krátí,“ varoval v interview ve Spiegelu na konci ledna.

Hněv a nepokoje se přelévají do ulic se vzestupem násilí vůči uprchlíkům. Vysoká míra schvalování Merkelové byla po mnoho let neotřesitelná; teď chce ale 40 procent respondentů, aby kancléřka rezignovala. Její osobní míra schvalování spadla o 12 procentních bodů na 46 procent.

Příští týden s nejvyšší pravděpodobností určí budoucnost kancléřky a snad i budoucnost země samotné. Zasedání summitu EU 18. a 19. února je pro Německo poslední šance zvítězit se svou politikou otevřených dveří pro uprchlíky nad zbytkem Evropy. Tento summit bude zkouškou ohněm pro EU – tj. pro organizaci známou svou schopností zvládat problémy budováním konsensu a využíváním byrokracie k záplatování trhlin. Ale tentokrát i samotná Merkelová sotva věří, že summit příští týden přinese nějaký průlom.

Mnozí si myslí, že agenda, k níž patří i uprchlická krize, ohrožení měny euro a britský plán na referendum o vystoupení z EU, by se mohla pro tuto organizaci stát příliš těžkým břemenem. K této události dojde na pozadí dočasných pohraničních kontrol zavedených mnohými jednotlivými členskými státy, které ignorují oznámený program EU na přesídlování uprchlíků a válečné lodi NATO připlouvají do Egejského moře ve snaze zavést pořádek do chaotického přívalu migrantů a navíc sporné hroucení rozpočtů ohrožuje budoucnost jednotné měny euro – symbolu evropské integrace. Autoritu EU už také podvrátil neúspěch při zavedení Německem uvaleného systému kvót volajícího po přesídlení uprchlíků do četných dalších členských států EU.

Francouzský ministerský předseda Manuel Valls během nedávné Mnichovské bezpečnostní konference otevřeně německou uprchlickou politiku odmítl.

Francie podle něj nechce přijímat už žádné další uprchlíky. Paříž odporuje německému plánu na zavázání dalších zemí EU k uplatnění kvót na migranty. Kancléřka Merkelová tudíž ve věci uprchlíků ztratila mocného spojence. Kancléřka Angela Merkel se opuštěná Francií a odmítaná Východní Evropou stává ve svém zápasu za „solidaritu“ v uprchlické krizi před tímto summitem osamělou postavou.

Ruský ministerský předseda Dimitrij Medveděv na Mnichovské bezpečnostní konferenci konstatoval, že: „Je prostě úplně stupidní otevřít dveře Evropy dokořán a vítat každého, kdo se chce do vaší země dostat.“ „Evropská migrační politika je totální propadák a to vše je úplně děsivé,“ řekl deníku Handelsblatt.

Kromě problému uprchlíků je čím dál více považována za další kancléřčina prohru politika k Rusku. Německo vedlo utváření politiky EU k Ukrajinské krizi a za protiruské sankce. Nedávno i Spojené státy, které nejsou stranou Minských dohod, změnily kurz a více se zapojily do Ukrajinské krize, když diskutovaly tyto záležitosti z očí do očí s ruskou vládou, jelikož německá diplomacie Ukrajiny v posledních měsících ztratila hybnost.

Bavorský premiér Horst Seehofer otevřeně kancléřku napadl, když počátkem února navštívil Moskvu.

„Prodloužení proti-ruských sankcí bylo chybou,“ řekl Seehofer, když mluvil o rozhodnutí EU o prodloužení cestovních omezení a ekonomického embarga proti ruským jednotlivcům a společnostem z konce loňského roku. „Je třeba uvážit realitu – nelze je rovnou odstranit. Ale můžeme nasadit politické prostředky k jejich odvolání… Myslím, že by je šlo v blízké budoucnosti odvolat,“ uvedl.

Tato Merkelovou neschválená cesta v Německu vyvolala bouři s obviňováním tohoto politika z porušování konsensu EU. Bavorský vůdce ale i přesto slíbil, že se do Ruska během roku 2016 ještě vrátí v rámci daleko rozsáhlejší zemské delegace.

Loni Evropskou unii a německou kancléřku Angelu Merkel kritizoval za vedení proti-ruské politiky i německý zákonodárce Franz Wiese. Politika Evropské unie ve vztahu k Rusku podle tohoto poslance ničí německý business. Tucty německých společností už kvůli anti-ruským sankcím zbankrotovaly.

Později začali různí další evropští tvůrci politik poukazovat, že proti-ruské sankce se ukázaly být jak politicky neúčinné, tak ekonomicky poškozující nejen Rusko, ale i evropské země. Business komunity v Německu, Itálii, Řecku a v dalších zemích Evropské unie už proti pokračování sankcí proti Rusku veřejně protestovaly. Evropské podniky tvrdí, že se staly „rukojmími politiky proti-ruských sankcí.“ V některých zemích EU to ve skutečnosti pod pokličkou vře, protože jejich domácím ekonomikám ty sankce způsobují značné škody. V Itálii bývalý president Evropské komise Romano Prodi varuje před ekonomickou katastrofou. Řecko už je proti sankcím. Tato zbankrotovaná země musí sehnat miliardy, aby zaplatila opatření jak si poradit s uprchlíky. Maďarsko bojuje s EU kvůli energetické politice. Rakousku přivodila spoustu škod, což už rozhněvalo i jinak rozvážného presidenta Obchodní komory.

Francie se přimlouvala za zrušení těchto sankcí.

I německé hospodářství se odvažuje diskrétně Angele Merkel vzdorovat. Východní komise Německého hospodářství rozhodně proti-ruským opatřením oponovala.

* * *

Kancléřka si tentokrát nenašla ani čas, aby se objevila na Mnichovské bezpečnostní konferenci 2016 (12-14 února). S tím, jak se propadají čísla předvolebních průzkumů, zdvihají koaliční partneři hlasy proti těmto politikám a spojenci v EU ji nechávají na holičkách, jelikož utečenecká krize vyvolala hluboké rozpory, takže Merkelová, dlouho přezdívaná „královna Evropy“ už začíná stát na tenkém ledě. US by mohly brzy ztratit tohoto ozkoušeného a pravého spojence v Evropě, jelikož EU se nejspíš nikdy nestane, ač to tak chvíli bylo, organizací, která bude efektivně řešit problémy na základě základního konsensu. Německá kancléřka a Evropa vstupují do svých nejtěžších časů. Toto je nejhorší okamžik v zhoršování vztahů s Ruskem místo spolupráce ve snaze poradit si s řadou problémů společného zájmu. Naopak zlepšení vztahů Německa s Ruskem by mohlo kancléřce v dnech nejistoty dost pomoci.

Alex GORKA | 17.02.2016 | 16:00

Zdroj: http://www.strategic-culture.org/news/2016/02/17/dubbed-queen-europe-german-chancellor-stands-shaky-ground-before-crucial-eu-summit.html
34 Komentářů k Německá kancléřka přezdívaná „královna Evropy“ stojí před kritickým summitem EU na tenkém ledě

  • Nevinna-statni-byrokracie napsal:

   „Nevinná byrokracie

   Byrokraté mají ještě horší pověst než parlamentní poslanci za nimi jsou v žebříčku už jenom tchyně. Nikdy nikdo se nepostavil na jejich obranu. Až teď.

   Byrokracie neboli vládnutí prostřednictvím úředníků není ve státních institucích závislá na vyprodukovaných příjmech a zisku. Žádné neprodukuje a produkovat nemůže, existuje na základě přiděleného rozpočtu. Jejím prvním přirozeným cílem je tedy získání maximálního rozpočtu. Výkony státní instituce nejsou ovšem měřitelné, protože neprocházejí trhem, nikdo je totiž dobrovolně nekupuje. Občan se nemůže rozhodnout, kolik výstupů si koupí z činnosti Ministerstva lesů, vod a strání nebo Ministerstva pro rozvoj všeho možného ani kolik jim ze svých daní poskytne. Hodnocení výkonnosti takových ministerstev a jimi řízených ústavů, podniků a organizací musí být tedy čistě formální, a proto se každoročně znovu a znovu odehrává boj rozpočet, který bude tomu a tamtěm přidělen. Když se usadí prach, zpravidla se zjistí, že všichni dostanou totéž co v loňském roce a nějaké procento navíc. To je celá filozofie sestavování státního rozpočtu.
   Svět mimo trh“…

   Read more: http://dolezite.sk/Nevinna-byrokracie-w2Xunr.html#ixzz40Whrz65r

 1. peter napsal:

  Členské štáty sa boja jednej političky, a zobú jej z ruky ake ubohé.Ale na tuto politiku riťolezectva, doplacajú obyčajný ľudia,preč z tohto hnoja EU.

 2. Andy napsal:

  Po dobře načasovaném atentátku v Ankaře, kde Erdogan obětoval několik vojáčků k náležitému otřesení a ovlivnění účastníků zmiňovaného summitu EU, se Eurosvini Merkel zase půda pod nohama náležitě zpevnila, o čemž svědčí její výzvy k zavedení bezletové zóny nad Sýrií. Je zajímavé, jak se v souvislosti s uprchlickou krizí mluví jedině o Sýrii, ale uprchlíci plavící se do EU na lodích pod americkou vlajkou z Afriky a nebo přicházející z Balkánu (hlavně Kosova), na podobných konferencích nikoho nezajímají, ačkoli je jich většina. Potom veškeré padání Merkelové a potažmo celé EU na hubu před Erdoganem a jeho mafiánsko-teroristickou klikou nemůže vyřešit problémy s uprchlíky ani z poloviny. Z toho všeho je jasné, že jde znovu a především o Sýrii, nikoliv o řešení uprchlické krize.

  • Marco napsal:

   Ta viditelně nic neřídí, jen jezdí po světě a tu a tam se s někým vyfotí. V hlavě má ale prázdno, však si všimněte, že mele stále jen v heslech, jako to dělali komunisti. Chybí ji chytrost Putina, který dokáže odpovědět na jakékoliv otázky a i proto je Putin tak dráždí, jelikož pak vyniká jejich vlastní hloupost.
   Mimochodem jsem si nějak nevšiml, od kdy rozhoduje představitel Německa o bezletových zónách na území svrchovaného státu. Ta 3světová nás nemine chlapci, je to horší a horší. Nyní ale máme možnost vidět, jak to Západ po dlouhá staletí dělá, když už jsme nechtěně na jejich břehu.

   • jan napsal:

    Přidám se a souhlasím s Vaším příspěvkem.
    Ano,jedna pomýlená osoba rozhoduje o EU a chtěla by rozhodovat snad o celém světě.Nějak mě do toho zapadá i ovládnout Rusko,až moc se činila kolem Ukrajiny.I to co kují s Erdoganem smrdí.Navíc ještě pro Turecko bezvízový styk,tak máme i půl Turecka tady.

    • proud napsal:

     „Ano,jedna pomýlená osoba rozhoduje o EU a chtěla by rozhodovat snad o celém světě.“……….Jak to rict….no,neridi,jen se tak tvari,vsechny zasadni rozhodnuti jdou „odjinud“,vlady nejsou jen nasim „zastupci“,nybrz v prvni rade jde o zastupce „vladce sveta“,ten fakticky rozhoduje,pro nej neni nic co muze vypadat jako chaos,skutecnym chaosem,protoze to cilevedome zavedl a ridi…..takze oni „zastupci“ jou v prvni rade jen „dobry“ herci!

     • jan napsal:

      Pro proud.
      To kdybychom věděli,co v Merkelové vězí.
      Jedno je pro mne také srozumitelné,nic se neděje ze dne na den a tomu bych i věřil,že ve své pýše snad ani neví,jak je ovládána.Jak píše další,zasedání hlav EU,stejně nic nevyřeší,jenom odklad nutných činů.Jsem zvědaví,jestli si Sobotka obhájí dohodnuté výstupy z jednání V4.

     • contumax napsal:

      proud

      1***

    • Marco napsal:

     To není poprvé, Turky dráždili už Sověty, vzpomeňme na slavnou kubánskou krizi, kde byl hlavním důvodem umístění raket USA na tureckém území ale chraň bůh, když si na Kubu chtěli umístit Sověti. To se ihned USA začali chovat agresivně ale úplně stejná činost kolem Ruska jim nevadila, to agrese nebyla. Lžou už moc dlouho.

   • Andy napsal:

    Jistěže je to Bilderbergy dosazená loutka. Než jí umožnili získat tento post, byla na slyšení u Biderbergů. Podle toho vypadají i její projevy. Co dostane befelem, to taky prohlásí a to bez ohledu na to, jak moc je to v souladu, nebo rozporu s předchozími projevy. Že se Bilderbergům začala Sýrie vymykat z rukou je taky jasné a tak nasazují všechny prostředky na zvrácení situace. Husajn Obama je stejná loutka a dosazená stejnými kruhy. Putina tam nedosadili a nemohou jej ovládat, takže je jim nebezpečný. Jedná samostatně a pro zájmy Ruska, nikoliv pro zájmy globalistů z Bidarebergu a CFR.
    Na summitu EU se nic nevyřeší, ani nezmění. Nanejvýš se tam shodnou na dalším přitvrzení postupu proti Rusku, což je normální Biderbergteroristy nastavený směr, tedy nic přelomového. Žádné naděje, že by snad Merkelová mohla utrpět nějakou ztrátu, proto nesdílím.

   • weissbach napsal:

    1*

  • Anna napsal:

   Erdogan se jí otevřeně vysmívá – a ta stará vypelichaná slepice mu poníženě leze do řiti. To je na blití! Ať si tam tedy leze, ale nás ať do toho svinstva netahá!!!

 3. Jarek* napsal:

  Je to jen dlouho dopředu připravené divadlo se vším všudy. Vzestup a pád, jako na divadle. Toto jezuité tvořili již v době, kdy vymýšleli a sepisovali Korán. Z tohoto svinstva je jedna šance na únik. A to definitivní odstoupení od biblického pojetí civilizace a návrat k původnímu Slovanskému pojetí. Otázkou je, kdo toto pojetí zná a kdo jej je schopen urychleně lidstvu předat. V tom je klíč problému.

  • Marco napsal:

   Také bych se rád vrátil k původnímu Slovanskému pojetí, to jest k vztahu s přírodou:o) Když se ale koukám kolem sebe, spousta lidí by si poté myslelo, že jim na Západě něco uniká, co zde nikdy nezažijí. Nejdříve musí padnout Západ a s ním i jejich šíření propagandy západního stylu života.

   • weissbach napsal:

    1*

    • contumax napsal:

     finito

     Jarek* má pravdu, zjisti si to, prosím…

     Mohamed si vzal katolickou jeptišku za manželku, přesný datum nevím ale islám vzniknul kolem roku 650 n.l. tuším…

     Vatikán skutečně podvrhnul střednímu východu Korán,ale v tom se Jarek* spletl, jezuité v té době ještě nebyli, ti vznikli někdy před 400 léty, zakladatelem Ignácem z Loiloly…

     V tom máš pravdu…

   • contumax napsal:

    Marco

    Za…

    1 ***

  • finito napsal:

   „Toto jezuité tvořili již v době, kdy vymýšleli a sepisovali Korán.“

   Ty si mi ale kxkxt, to je niečo neskutočné…..

 4. Paul Durham napsal:

  To je hnus, nazývat tuhle řízenou hajtru královnou.

 5. Anna napsal:

  Podívejte se na ni, je mrtvá duše, zombie. Už na světě nic nemá. Před ní je jen pekelný žár, který roztaví její duši. A mezi 19.-22. únorem 2016 skončí i tento mizerný směr politiky. Nikomu se už nic nepovede! Všechny zvrácené plány skončily. A NA VÝSTRAHU VŠEM: DOBŘE SE NA NI DÍVEJTE, AŤ VIDÍTE, JAK SKONČÍ TEN, KDO ZAPRODAL DUŠI ĎÁBLU.

 6. Byrokrad napsal:

  Pani kancléřka je majetkem církevmédií (sahat jen s copyright!:D dovolením), tak jako jiná hochštaplerská jména…Jména jsou vyměňována, ale státní moloch zhoubně bují dál…

 7. Pepi napsal:

  Myslite,Anno?
  ze Merklova je mrtva duse,zombie?Mozna ano,ale mozna taky ze ne vic nez kdokoliv z nas.
  Nase civilizace je zaprodana dablu jako celek,vsichni jsme Faustove.
  Vsichni,kdo platime dane(na EU,NATO),vsichni jsme zkorumpovani,zbabeli,zhypnotizovani,tancujeme tanec smrti,vsichni jsme zaprodani zradci,jidasove,kolaboranti,odsouzeni k peklu,nebo pri nejlepsim k ocistci nebo ke spatne karme na aeony.
  Nesvadejme to vsechno na Merklovou,Obamu nebo na muslimy.Jedem v tom vsichni,a jedine co dovedeme je nenavidet!Copak to nikdo nevidi?
  Kdopak dava tu moc tem ktere tolik nenavidime?My,vsichni,za jidasuv mrzky gros.Bez nasi podpory nebo aspon ticheho souhlasu ale vetsinou diky nasi prime ucasti na teto spinave hre by uz davno zadnych valek ani „elit“nebylo.
  Zadne vymluvy nepomuzou,varovani prislo vcas a hodne davno.
  Za dve minuty pulnoc…

  • contumax napsal:

   Pepi

   1 ***

  • Jaris napsal:

   Vidim to jinak, Pepi. Dneska volby nic neznamenaji. Nezalezi, kdo ma kolik hlasu, ale zalezi na tom, kdo je pocita. Navic do kola voleb se davaji provereni kandidati, kteri pojedou podle planu globalizace a mezi ne se nastrci nejake figurky, ktere reprezentuji lid. Tyto figurky jsou predem vylouceny a nemaji sanci dostat se mezi vyvolene vlky. Je to jen komedie pro lidi, aby meli pocit, ze volili „demokraticky“. Opet musim zopakovat, ze kdyby volby mohly neco zmenit, uz davno by byly zakazany. Lide za tu habaduru nemohou.

   • Pepi napsal:

    Jaris
    v mem komentari nikde neobhajuji volby ani se o volbach nezminuji.Jenom poukazuji na to ze stav vedomi obcanu neni prilis rozdilny od stavu vedomi tech kdo jim vladnou.Obyvatelstvo je stejne naprogramovane jako „vladcove“i kdyz stoji nize na stupni pyramidy.A nakonec Merkel ani zadny vladce neni stejne tak jako Obama neni vladcem,jenom zastupuji skutecne vladce.

 8. contumax napsal:

  Je to hnus nazývat Merkel královnou…

  Je to hnus dát Arafatovi Nobelovu cenu míru…

  Je to hnus vydávat dobré za zlé, sladké za hořké a tmu za den…

 9. Všímálek napsal:

  Tuhle Němku nezachrání ani podobnost s Marlen Ditrich před poklesem voličů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!