NATO obviňuje Rusko z hybridní války vůči Lotyšsku

nato-obvinila-rossiyu-592-4480642Ředitel Centra strategických komunikací NATO Janis Sarts ve vydání „Ranní panoramy“, kterou vysílal ve středu lotyšský televizní kanál LTV1, obvinil Rusko z rozpoutání hybridní války s Lotyšskem.

„Situace se zhoršila. Začínáme pozorovat hybridní válku nejen na Ukrajině, ale i v Pobaltí, ve střední Evropě a Skandinávii. Je třeba si uvědomit, že hybridní válka může vést ke skutečným bojovým akcím,“ – řekl Sarts.

Přitom jako příklad ruské agrese představitel NATO uvedl „propagandistický projekt RT a Sputniku“. Sarts slíbil, že jeho úřad bude sledovat činnost „proruských internetových stránek“ a lotyšským občanům naopak doporučil je ignorovat.

Minulý týden vydání The Daily Telegraph zveřejnilo obavy vedení NATO z toho, že Rusko údajně může zorganizovat hybridní válku, nebo dokonce totální invazi do pobaltské země a států východní a jižní Evropy. V této souvislosti proto navrhl rozmístit v Estonsku, Lotyšsku, Litvě, Polsku, Rumunsku a Bulharsku další jednotky NATO.

3. února promítla BBC film „Třetí světová válka: na velitelském stanovišti“, jehož scénář je vystavěn na narůstajícím mezinárodního konfliktu způsobeném pomyslnou vojenskou invazí Ruska do členských zemí Aliance – Lotyšska a Estonska. Mluvčí prezidenta Ruska Dmitrij Peskov po vysílání konstatoval, že v poslední době BBC vysílá nekvalitní produkty, na něž je mu „líto ztrácet čas“. Poslanec Evropského parlamentu za Lotyšsko Andrej Mamykin dokonce požadoval zahájit proti tvůrcům filmu trestní řízení.

Zdroj: http://politrussia.com/news/nato-obvinila-rossiyu-592/
14 Komentářů k NATO obviňuje Rusko z hybridní války vůči Lotyšsku

 1. jan napsal:

  Když to ten ředitel Sarst tak dobře ví,tak už se plánuje otevřít proti Rusku další váleční frontu.

 2. jan napsal:

  Přeloženo z NATO-štiny:
  Rusko je agresor, ano Rusko je agresor vlastně tím že je!

  • Karel napsal:

   No vidíte, my tady taky vedeme hybridní válku za Rusko tím že jsme.

   • Paul Durham napsal:

    neblbněte, nebo si toho některý zmrd všimne a udělá na vás §§ hybridního válečného zločince jen tím, že jste

 3. Marco napsal:

  Proč jen nacisti trpí neoriginalitou? Neprovokovali konkrétně v Lotyšsku už před válkou? Štvali je proti Rusku tehdy a štvou je i dnes a přitom jejich důvody jsou stále stejné…majetek Ruska. Proč by se někdo bál Sputniku, pokud by tam šířili lži. Každá lež lze přece snadno vyvrátit, pokud máme v ruce fakta a vše ostatní si už lidé přeberou a porovnají sami. Oni prostě ztrácí moc a tak se všude mstí. Doufám, že se tentokrát povede vojna na území USA, aby poznali, co druhým cpou.

 4. more napsal:

  Mohl by nám NATO-blb Janis vysvětlit, k čemu by asi byly tyto vykradené a vylidněné pobaltské pidistáty Rusku? Že by zvýšit výdaje na zbrojení ze strany těchto států NATO, na co? O zprávách bulvární multi kulti BBC (British Bullshit Corporatin) se nemá cenu zabývat.

 5. Putinka napsal:

  Ajajaj!!!! Tak pán z NATA má strach ,že Rusko vede hybridní válku proti pidistátům? Asi už se jim pomalu zatemňují mozky. K armádám těchto ukřičených státečků poznamenal pan Lavrov, že jejich armády jsou tak velké, že by se mohly zaseknout ve výtahu!

 6. konzerva napsal:

  Rusové jsou rádi, že se těch státu zbavili. Výsledek je ten, že pokud tam nenaženou emigranty tak tam za chvíli nikdo nebude bydlet…

 7. petr366 napsal:

  Tihle malí čoklové štěkají aby si jich vůbec někdo všiml.

 8. Jura11 napsal:

  TWL. Tak ruskou hybridní válkou je vysílání RT. ….. Co potom byla Svobodná Evropa, Svoboda a Hlas Ameriky ???

  • Marie napsal:

   Vyprskla jsem smichy… prej RT. Vetsi kravinu uz si ani vymyslet nemohli, dementi. Ja RT sleduji denne a neni tam nic, co by se dalo povazovat ani za stvave…

   Tady vidite dukaz obrovske nadrzenosti na tu valku. Agresor dela z obeti agresora, to je tak pruhledne, ale bohuzel moc lidi se tim nezabyva, a klidne to sezere.

   Za cesky narod se stydim, tedy za ty mlade, kteri nemaji zajem se pravdu dozvedet, ikdyz nase povalecna generace ji zna..

 9. Justass napsal:

  „NATO obviňuje Rusko z hybridní války vůči Lotyšsku“

  Jen víc takových „obvinění“, víc takových článků, víc takové stupidity.

  To jen dokazuje jejich zoufalství a bezmocnost nad jejich, do úplného vybělení, blednoucí mocí, na kteréžto si tak mocně zakládali.

 10. ANALfabet napsal:

  Presne tak justass pravdu mas, ryba smrdi od hlavy a tato ryba tu smrdi uz pekne dlho a dost neochvejne a je to okate.a trapne.ale media musia byt niecim naplnene.a podla toho cim su media naplnene tak im uz pekne tece do bot.a su zufali.:D nikdo im to uz nezere,teda okrem stada oviec pri tv prijimacoch..

 11. Stanislav Hošek napsal:

  NATO se zoufale snaží dokazovat obyvatelům zemí, jež jsou jeho členem, že je potřebnou institucí. Oni ho totiž ani v Pentagonu či Bílém domě vůbec nepotřebují, protože si stejně ve světě dělají, co chtějí. Nanejvýš ke svým eskapádám vyzvou jiné k vytvoření „svazu“ ochotných. Prakticky ho nepotřebuje ani stará Západní Evropa, ta je vůči běžným bezpečnostním rizikům silná dostatečně. Takže NATO se pouze vnucuje až přitrouble rosofobním státečkům Východní Evropy. Pravdou je, že většina z nich se stejně časem vylidní, protože Rusky hovořící lidé je opustí a ostatní budou emigrovat za prací do Evropy. Pro Rusko jsou ta země neperspektivní, protože by na ně jen a jenom doplácelo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!