Nezabiješ!

murder-451752I když člověk není věřící, jistě ví, že existuje jakési Desatero Božích přikázání, které by mělo být pro křesťana tím nejzákladnějším a nejpodstatnějším souborem pravidel pro jeho život. Obecně všichni víme, že z hlediska věřícího křesťana je přestoupení jakéhokoliv přikázání tzv. ,,hříchem“, tedy proviněním proti samotnému Stvořiteli všeho. Proto jistě žádný křesťan nechce ,,hřešit“, protože dobře ví, že hřích proti Bohu je docela veliký problém, který se těžko napravuje. Křesťané by tedy, proti ateistům, měli být mnohem pozornější a důslednější v tom nikomu neublížit, protože Desatero se kromě jednoho přikázání, týkají hlavně bezvadného vztahu k ostatním lidem. Jedním z přikázání je ono jmenované ,,Nezabiješ“.

Pokusme se o určitou modelovou situaci, která je nyní docela aktuální pro každého a pro křesťana snad ještě více. Dejme tomu, že věřící, nebo jakýkoliv jiný, člověk pojede na dovolenou do zahraničí, tam vidí nějaké lidi jiné rasy. Připadají mu zajímaví, cizokrajní, zábavní. Nic o nich neví, jen je tak zdálky párkrát zahlédne, snad si s nimi i vypije čaj, ale jistě se nedá říci, že by zcela poznal jejich podstatu. Vrátí se domů a nějací známí mu říkají, že se těm lidem ve vzdálené zemi nějak dobře nedaří…inu, napadne našeho křesťana, rád bych jim nějak pomohl, je to křesťanské a lidské… Mluví o tom se známými, ale oni mu to vymlouvají. Že už viděli mnoho důkazů, že ti lidé tam jsou jiní, ale hlavně že jsou dost agresivní a vyvolávají moc problémů. Panu Křesťanovi se to ale nezdá, vždyť byli takoví zábavní a i to jejich oblečení bylo ohromně interesantní… Ne, on tomu nemůže uvěřit – takoví zábavní lidé nemohou být zlí. To není prostě možné. Ale znovu a znovu jej varují všichni kolem a říkají mu, ať se podívá na důkazy, že je mnoho zcela konkrétních důkazů, filmů, výpovědí. Ať si až pak udělá svůj názor. Ale on je na své známé už naštvaný, chtějí mu pokazit jeho radost, tak se těší na to, že udělá někomu radost. Nebude se dívat na nějaké filmy, nebude ničemu z toho věřit, ne! Nakonec se se všemi pohádá a sám jede pro ty chudáky, aby je přivinul ke svému srdci.

Doveze si tedy nové přátele. Chovají se sice jinak, než tehdy u nich, ale jeho přání je zachránit je tak silné, že vše ignoruje.

Potud to není nijak zvláštní a žel ani neobvyklý příběh. Zajímavé je jeho pokračování pod úhlem Desatera. Dejme tomu, a není žádná utopie, ale mnohdy skutečnost, že některý z jeho svěřenců někoho zabije. Kdo bude viníkem? Jistě ten vrah, ale jaký podíl na vraždě ponese Pan Křesťan? Vždyť on chtěl jen dobro, je tedy snad taky viníkem? Ano, jistěže je! Dostal dostatek důkazů, že jeho čin, ke kterému ho nikdo nenutil, vytvoří velké nebezpečí. Mohl se o tom snadno přesvědčit z mnohých věrohodných materiálů, ale on to odmítl. Tím převzal plnou odpovědnost za své rozhodnutí. A protože jsou tito imigranti skutečně nebezpeční a agresivní, provedl to, že ze své vůle dovezl zabijáka a postavil ho mezi bezbranné lidi.

Pokud by kdokoliv odněkud vědomě dovezl zabijáka a strčil ho mezi bezbranné – musel by být považován za zločince, nebo dokonce za samotného vraha svých obětí, na které ,,nasadil“ útočníka. Je to stejné, jako vypustit bojového psa na hřiště s dětmi a pak říkat, že on ten pes je vlastně hodný, ještě nikdy nikomu neublížil, asi byl jen nervózní proto, že ty děti křičely, byla to jen náhoda, když potrhal několik dětí. Všichni jsme v takové situaci zajedno, věřím, že i křesťané – je jedno, jestli majitel psa neměl ,,zlý úmysl“ a byl jen hloupý, přesto nese za svou hloupost plnou odpovědnost. I když pes nikoho nezraní – stačí, že ohrozí bezpečnost lidí – už je to vina jeho majitele – a to zcela jistě! Tak i křesťané na tom nemohou být jinak jen proto, že jsou ,,věřící“ – ba naopak, oni mají ještě větší odpovědnost, protože by měli chápat svět v širších souvislostech. Je úplně lhostejné, že to ,,myslí dobře“, nebo že jsou ,,naivní“, neznalost neomlouvá. Každý má dnes možnost si najít dost informací, aby se nemusel naivně chovat. Že to neudělá – to je jeho odpovědnost a proto, z hlediska Desatera, i jeho hřích.

Pokud sem importují Křesťané imigranty, berou na sebe plnou odpovědnost před Bohem, společností, a spolubližními za vše, co z toho vyplyne. A není to nebezpečí jen násilného činu, ale i nepokojů ve společnosti, rozvratu, vystupňovaného napětí a nebezpečí možné následné občanské války. Je v tomto smyslu jedno, že jedna rodina neudělá takovou škodu, ona je ,,precedentem“, příkladem, spuštěním nějakého děje, který pak už běží dál tímto ,,započetím“ samovolně. To vše pak vytváří křesťané svým ,,dobrem“, které však vytváří mnoho ,,zla“. Žádné skutečné dobro nemůže současně přinášet zlo. To prostě není možné – pak to nikdy není ,,dobro“.

Vystavovat své spolubližní nebezpečí je taky hříchem…a pokud se toto nebezpečí stane skutečnou újmou na zdraví, na životu, na míru v národě a mezi lidmi – pak je to hřích těžký a velmi rozsáhlý.

Každý věřící by proto měl mnohem důkladněji přemýšlet o svých činech, protože on si je vědom, že i když ho společenské zákony nepotrestají a snad ani neobviní – před Bohem se nikdy nikde neschová, a když vytvoří jakékoliv zlo pro své spolubližní a národ – neobhájí to svým dobrým chtěním, láskou a solidaritou. Zlo zůstává zlem i v ozdobných pláštích morálních, nebo dokonce náboženských slov. Pak se to navíc stává lží. A lhát svému Bohu, toho by se křesťan měl skutečně obávat!

http://cozivotdal.eu/
367 Komentářů k Nezabiješ!

 1. jan napsal:

  Kultivovaný člověk nikdy nepotřeboval víru (a už vůbec ne náboženství) na to aby rozeznal Dobro od Zla.

  • soudce napsal:

   Je to pravda !!! I v 16 století bylo spoustu „kultivovaných“ lidí , kteří málem popravili Galilea Galileie , toho „tmáře“ :-)

   Dnes to není o mnoho lepší :-) Kultivovaní lidé by , dnes ,ve 21 století , chtěli „temnotu“ odstranit věšením , střílením , zesměšňováním , ironizací :-) … Kdo dnes vůbec může rozeznat Dobro od Zla ?

   • proud napsal:

    Dobro od zla rozezna kazdej kdo umi pouzivat vlastni hlavu : Co nechces aby druzi delali tobe,necin ty jim……kdyz ucinis,pocitej s nasledkama…..

    • contumax napsal:

     proud

     Pokud je normální tak jo, jenže spousta lidí si myslí, že normalní jsou a vtom je ta potíž…

    • contumax napsal:

     proud

     No vidíš proude, že používáš Boží slovo z Písma…

     • proud napsal:

      Nepouzivam,pouzivam svoje slova a svoje presvedceni nezalozeny na papouskovani!

     • contumax napsal:

      proud

      Ale jó, vím i já jsem na tom podobně…

      Pamatuju si, že za socialistického realismu bylo motto : Kdo není s námi je proti nám…

      Tohle je taky z Písma proude…

      Takových příkladů je mnoho a mnoho dalších…

   • blázen napsal:

    Taky si uvědom že dobro a zlo jsou jen uhly pohledu na problém. Jen filozofické pojmy. Každý národ vlastně každý jedinec to vidí jinak. V rámci národa dříve spíš osad a vsí lze dojít ke společenské dohodě co všichni považují za špatné a co za dobré pro společnost. Takže dobro a zlo lze hodnotit jen z pohledu společností protože jedinec nemusí souhlasit se vším proto jsme si vymysleli demokracii kde si může každý myslet co chce a dělat co chce pokud nepřekračuje meze společensky konstituovaného zla či dobra.

    • weissbach napsal:

     „Taky si uvědom že dobro a zlo jsou jen uhly pohledu na problém. Jen filozofické pojmy. Každý národ vlastně každý jedinec to vidí jinak.“

     S tím se nedá souhlasit. Například krást je evidentní zlo bez ohledu na filozofické pojmy. Totéž lhát, pomlouvat, znásilňovat atd… To je naprosto univerzální princip.

     • Marie napsal:

      souhlasim s blaznem. Deleni na dobro a zlo je zcestne, zavadejici a hlavne manipulujici.

      Je to uhlem pohledu, protoze tototez, co je pro jednoho dobrem, je pro druheho zlem.

      Uvedu priklad: Vezmu Babisovi pudu a rozdelim ji nezamestnanym a bezdomovcum. Bude to zlo a nebo dobro?
      Eutanazie: dobro a nebo zlo? Interupce.
      Kdyby Hitler skuecne zbavil lidstvo zidu, bylo by to dobro nebo zlo?

      A znasilnovani? No prece podle potapanych krestanu je zivot dar, tak jakepak znasilneni. Dar je prece dobro, ne?
      A lhani? Kdyz adoptovanemu diteti (jako mimino ) zalzou jeho nepravi rodice a reknou, ze jsou pravi, tak to je pro to dite dobrem, protoze v nem odpadne pocit zrady od vlastni matky, kterym by mohlo trpet.

      Nebo zitra poslu Zemanovi a vlade dopis, ze maji 24 hodin na opusteni zeme, protoze je pripraven utok a je zapojena do toho Moskva. Oni nemaji sanci si overit, jestli je to pravda a Zeman a dalsi sednou do letadla a zmizi do Izraele. Bude to dobro a nebo zlo?

      A pomoc uprchlikum? Ani tem skutecne ublizenym valkou nesouhlasim, protoze sami jsme zebraci.
      A likvidace bile rasy rasou cernou? Pro cerne je to dobro, protoze konecne bude nadvlada bilych nad cernymi potrestana.

      Hranice mezi dobrem a zlem se neda stanovit, proto jde o chybne rozdelovani.

      • Robo napsal:

       To je blbosť, prepáč.
       Weissbach má pravdu. Zmrdi tu robia rôzne pletichy a preto je to na pohľad takto komplikované.

       Príklad z Tvojho príkladu – pôda od Babiša. Vziať Babišovi – Áno!
       Dať ju bezdomovcom – nie! Je potreba urobiť súčasne i druhý krok – o pôdu sa správne starať, aby nás tu uživila.
       Podobne tak s ostatnými Tvojimi príkladmi. Ten príklad bieli vs. čierni mi normálne „píli uši“, veď predsa vieš, kto za tým (aspoň od istej úrovne) stojí!

       Marie, tento Tgoj príspevok je pre mňa jeden z Tvojich najpomylenejsich, prepáč.

       • Marie napsal:

        Robo, nemyslela jsem pouze bezdomovce, ale proste potrebnym, co nemaji prostredky k zivotu, kazdemu, kdo ji potrebuje. Vzdyt ona ma tolik, ze by to uzivilo pul republiky…

        A s tim dobrem a zlem uz jsme to resili… tam je opravdu problem vykladu a pohledu vic nez to, ze by nekdo necitil, kdyz dela neco spatne…a zase jsou vyjimky, je proste nemozne generalizovat vse a divat se na barevny svet cernobile…

        • Robo napsal:

         osobne výhodné / osobne nevýhodné NEROVNÁ SA dobro / zlo!

         Prvý prípad dnes typicky používajú anglosasi, druhý my…..

      • Robo napsal:

       ..a pre krypla Jinskeho a pre tých, čo v tom nemajú jasno – pomoc uprchlikom… Áno!
       Ibaže podobne, jak to robí RF v Sýrii!
       Samozrejme každý podľa svojich možností. Napríklad šírením osvety..

      • weissbach napsal:

       Marie
       Nezlobte se, ale to co jste napsala je obyčejný mravní relativismus.
       Nechci to rozebírat, ale jen krátký příklad z Vaší teorie:
       „A znasilnovani? No prece podle potapanych krestanu je zivot dar, tak jakepak znasilneni. Dar je prece dobro, ne?“

       -Když Vás někdo znásilní, je to pro Vás dobro?

       • Marie napsal:

        Samozrejme, ze neni. Ovsem podivej se na to, jak se k tomu stavi cirkev….zakaz interupce i v tomto pripade..

        Mluvim ironicky, proto pisi potapanych, tj. poblbenych….

        • weissbach napsal:

         Mě ale nezajímá, jak se k tomu staví nějaká instituce. Ta přece nemůže rozhodovat o tom, co je dobro nebo zlo. Co je dobro nebo zlo pozná každý ve chvíli kdy se dokáže postavit do pozice toho, komu se dobro nebo zlo děje. Takže pokud něco nechci sám, tak to nebudu přát ani druhým. To je celé.
         Takže:
         Chci být okraden?
         Chci být znásilněn?
         Chci být zavražděn?
         Chci být podváděn?
         Chci aby se to stalo někomu z mých blízkých?
         Takže to je jediný správný úhel pohledu. Ne ten, který vymyslí nějaká instituce, jedno zda církev, nebo politická strana….

        • Jaris napsal:

         A jsme u toho zas. Dnes je tolik antikoncepcnich prostredku, ze by interrupce nemusely byt. Pokud vim antikoncepci zakazuje oficialne pouze katolicka cirkev. Dneska se potraty provadeji jak na bezicim pase. Kde je zodpovednost tech dvou, kteri si uzijou sexualnich radovanek a nasledky nejsou ochotni prevzit? Nakonec i ten posledni pilir ditete, matka, jde s klidnym svedomim dite zabit, pricemz zapadni zeme svobodne matky zaopatruji velice slusne, takze sve deti nemusi v dnesni dobe hazet pod splav jako Viktorka a nemusi chodit na interrupci. Nakonec matka muze nechat dite po porodu adoptovat.
         Potrat by mel byt povolen pouze v pripade, ze dite je poskozene natolik, ze by jeho zivot bylo utrpenim, ato jeste se souhlasem obou rodicu.

        • Marie napsal:

         weissbachu: odpovidam Ti tady, protoze pod prispevkem to nejde:

         Ano, ja mam naprosto stejny pristup k otazce zla, a da se rict, ze je to muj soukromy panbu:

         nedelat nikomu to, co nechci, aby se delalo mne.

         A mam jednoduchy zivot, ve svem nitru bez problemu.

         Ten problem je mi vytvaren umele prave tim diktatem, co je dobre a co neni, a na to ja reaguji opet dle stejneho pravidla, akorat v opacnem sledu, tj. jakmile se mi snazi nekdo udelat neco, co bych nikdy neudelala, okamzite reaguji, necekam, az to udela, ci dokona, v tomto bode jsem i velice ostra, rychla a taky nepredvidatelna, zpusobem kterymzto jsem zachranila zivot sobe a dalsim 4 lidem v situaci unosu.

         Mne tady nazyvaji nekteri krvelacnou Mery, ovsem opak je pravdou, protoze ja propaguji rychly a dobre naplanovany odchyt dementu prave proto, aby nedoslo ke krveproliti a v pripade domobran a primeho boje s privandrovalci vim, ze potece a navic Cesi nemaji sanci se jim ubranit, protoze na ne mentalne nemaji vyzbroj. ( a nemela jsem ji ani ja, nez jsem zacala vandrovat po svete…)

         Taky Ti chci pripomenout, ze to je nase kultura, ze resime otazku dobra a zla, ovsem to, co se na nas vali, si takovouto otazku ani nepokla..proto jde mi i o sirsi pohled na toto tema…

        • weissbach napsal:

         Marie
         „weissbachu: odpovidam Ti tady, protoze pod prispevkem to nejde:“

         Nic proti tomu. To je srozumitelné.
         Akorát je třeba to uvádět v kontextu, aby to nemátlo ostatní.
         Jinak nemám důvod s tím nesouhlasit…

      • contumax napsal:

       Krvavá Méry alias Marie Dikyová

       Podejť by jsi z bláznem nesouhlasila…

      • proud napsal:

       „souhlasim s blaznem. Deleni na dobro a zlo je zcestne, zavadejici a hlavne manipulujici.“……..neni,dobro a zlo jsou vcelku jasny pojmy v beznym pojeti kterejm kazdej rozumi.Kazdej normalni.Filosofovat a prevracet jde jinak cokoliv,ale ma to malo spolecnyho s realitou.

     • soudce napsal:

      Zlo a dobro nejsou jen pohledy na problém !… Na zlo a dobro je třeba se dívat z pohledu mravnosti , což u tebe nehrozí .

      Sobectví je sobectví ze všech pohledů . Láska je láska ze všech pohledů . Nesobectví je nesobectví ze všech pohledů . Vědění je vědění ze všech pohledů . Tupost je tupost ze všech pohledů . Nevědomost je nevědomost ze všech pohledů !!!!!!! O čem to vlastně meleš ? :-) Jsi stejný primitiv jako Marie – ze všech pohledů :-)

      • contumax napsal:

       Soudce

       1 *******

       • weissbach napsal:

        Jsi si jistý, že víš, čemu tleskáš..?

        • soudce napsal:

         Ano on ví !!!

        • contumax napsal:

         weisbach

         Vím vím, jinak bych nic neocenil…

         A přidám ještě něco…

         Soudce ho si vysoko cením…!!!

        • contumax napsal:

         weissbach

         Všiml jsem si, že často pochybuješ o mém rozumu…

         A také jsem si weissbachu všiml, že jsi často byl s tzv. stádem zde na NWOO stránkách…

         Místo aby jsi byl spravedlivý, tak jsi schvalovat urážky, byl jsi při těch, kteří mě pohaněli a plivali na mě a když jsem jim tvrdě odpověděl…

         Tak jsi ještě prohlásil, že Ti je z toho zle, nebo něco na ten způsob…

         Mě je zle z toho jak se člověka skoro nikdo nezastane… mimo pár normálních lidí…

         Ale jsem tomu vděčný…

         Díky Pánu Bohu za ně ale i za Tebe weissbachu…

      • weissbach napsal:

       Soudce
       Jako správný „primitiv“ ani nejste schopen reagovat na správný text, protože si ani nejste ochoten přečíst vlákno diskuse a tím vám logicky uniká i smysl napsaného. To je ale charakteristický rys určitého typu diskutujících skálopevně přesvědčených o své nadřazenosti. To berte jako diagnózu…
       Takže když soudíte /jako správný?soudce/, soudíte především sám sebe…

       • soudce napsal:

        Soudce
        Jako správný „primitiv“ ani nejste schopen reagovat na správný text, protože si ani nejste ochoten přečíst vlákno diskuse a tím vám logicky uniká i smysl napsaného. To je ale charakteristický rys určitého typu diskutujících skálopevně přesvědčených o své nadřazenosti. To berte jako diagnózu…
        Takže když soudíte /jako správný?soudce/, soudíte především sám sebe…

        Ale no tak BLÁZNE :-)

        Napsal jsi komusi ; „Taky si uvědom že dobro a zlo jsou jen uhly pohledu na problém. Jen filozofické pojmy. Každý národ vlastně každý jedinec to vidí jinak.“

        Na tohle jsem reagoval takhle ; „Zlo a dobro nejsou jen pohledy na problém !… Na zlo a dobro je třeba se dívat z pohledu mravnosti , což u tebe nehrozí .
        Sobectví je sobectví ze všech pohledů . Láska je láska ze všech pohledů . Nesobectví je nesobectví ze všech pohledů . Vědění je vědění ze všech pohledů . Tupost je tupost ze všech pohledů . Nevědomost je nevědomost ze všech pohledů !!!!!!! O čem to vlastně meleš ? :-) Jsi stejný primitiv jako Marie – ze všech pohledů :-)“

        Ty na moji repliku reaguješ tímhle ; „Soudce jako správný „primitiv“ ani nejste schopen reagovat na správný text, protože si ani nejste ochoten přečíst vlákno diskuse a tím vám logicky uniká i smysl napsaného. To je ale charakteristický rys určitého typu diskutujících skálopevně přesvědčených o své nadřazenosti. To berte jako diagnózu… Takže když soudíte /jako správný?soudce/, soudíte především sám sebe…“

        Vnímáš svojí debilitu ? :-) Ty nejsi schopen reagovat na správný text a tobě uniká smysl napsaného !!! Jsi snad DEBIL ???

        • weissbach napsal:

         Ne opravdu nejsem debil, jen jsem se vás snažil upozornit, že se motáte v bludném kruhu nejsa schopen sledovat nit diskuse, jelikož jste natolik přesvědčen o vlastní genialitě a správnosti svých bonmotů, že vás nestačí ani slušně požádat, abyste si dal tu práci a přečetl si psaný text. Pak byste totiž pochopil, že to co jsem já údajně napsal a co mi tak vehementně /a z mého pohledu naprosto hloupě/ předhazujete jsme nenapsal já, ale nick „blázen“, kteréhož jsem citoval. Aby bylo jasno na co reaguji, opatřil jsem ve své reakci jeho výrok úvozovkami /víte co to je?/. Pod títmto se nachází můj text. Stačí umět číst a sledovat alespoň s minimálním úsilím psané slovo a diskusní vlákno….
         Jenže to vám ve snaze se blýsknout a vyrobit ze mě debila jaksi uniklo. Podobně jako další věci zde. Přiznám se, že konverzace s takovým člověkem je obtížná a trudně neradostná činnost i pro mě / a to se snažím reagovat na myšlenky diskutujících, nikoli vést osobní spory…
         Takže jsme v naší diskusi uvedli v život názorný příklad několika moudrých přísloví:
         „Kdo jinému jámu kopá…
         Tak dlouho se chodí se džbánem…
         Co sám nechceš, nečiň…
         Vidíš třísku v oku bratra svého… atd“
         Děkuji za personifikaci /byť vámi jistě nechtěnou a neplánovanou/ těchto moudrosti…
         Budeme pokračovat? Podle mě to nemá valného smyslu…

        • soudce napsal:

         Wiessbach :-)

         „Ne opravdu nejsem debil, jen jsem se vás snažil upozornit, že se motáte v bludném kruhu nejsa schopen sledovat nit diskuse, jelikož jste natolik přesvědčen o vlastní genialitě a správnosti svých bonmotů, že vás nestačí ani slušně požádat, abyste si dal tu práci a přečetl si psaný text. “

         No podle mne DEBIL jsi ? :-) Prosím ukaž mi tu niť diskuse která mi uniká ? :-) Blbe :-) Moje genialita je tvůj výmysl :-) Vyvrať moje argumenty nebo raději mlč :-) .. Ještě jednou to zopakuji ; Ukaž mi tu niť diskuse která mi uniká :-) ?

         Zopakujme si to , abys to i ty , jako jednoduchý člověk mohl pochopit :-) !!!

         Píšeš TY ;

         „Pak byste totiž pochopil, že to co jsem já údajně napsal a co mi tak vehementně /a z mého pohledu naprosto hloupě/ předhazujete jsme nenapsal já, ale nick „blázen“, kteréhož jsem citoval.“ … Ty jsi ale opravdu asi BLBEC ! Nicka „blázen“ do tohohle „sporu“ netahej :-)

         weissbach napsal:
         19.2.2016 (13.47)
         „Taky si uvědom že dobro a zlo jsou jen uhly pohledu na problém. Jen filozofické pojmy. Každý národ vlastně každý jedinec to vidí jinak.“

         Já na tebe reagoval takhle ;

         soudce napsal:
         19.2.2016 (22.10)
         Zlo a dobro nejsou jen pohledy na problém !… Na zlo a dobro je třeba se dívat z pohledu mravnosti , což u tebe nehrozí .
         Sobectví je sobectví ze všech pohledů . Láska je láska ze všech pohledů . Nesobectví je nesobectví ze všech pohledů . Vědění je vědění ze všech pohledů . Tupost je tupost ze všech pohledů . Nevědomost je nevědomost ze všech pohledů !!!!!!! O čem to vlastně meleš ? :-) Jsi stejný primitiv jako Marie – ze všech pohledů :-)

         Ty na mně reaguješ tímto ;

         weissbach napsal:
         20.2.2016 (17.25)
         „Soudce .Jako správný „primitiv“ ani nejste schopen reagovat na správný text, protože si ani nejste ochoten přečíst vlákno diskuse a tím vám logicky uniká i smysl napsaného. To je ale charakteristický rys určitého typu diskutujících skálopevně přesvědčených o své nadřazenosti. To berte jako diagnózu…
         Takže když soudíte /jako správný?soudce/, soudíte především sám sebe“

         Já na tebe reagoval takhle ;

         soudce napsal:
         20.2.2016 (17.51)
         „Soudce .Jako správný „primitiv“ ani nejste schopen reagovat na správný text, protože si ani nejste ochoten přečíst vlákno diskuse a tím vám logicky uniká i smysl napsaného. To je ale charakteristický rys určitého typu diskutujících skálopevně přesvědčených o své nadřazenosti. To berte jako diagnózu…
         Takže když soudíte /jako správný?soudce/, soudíte především sám sebe…“

         Ale no tak BLÁZNE :-)

         Napsal jsi komusi ; „Taky si uvědom že dobro a zlo jsou jen uhly pohledu na problém. Jen filozofické pojmy. Každý národ vlastně každý jedinec to vidí jinak.“

         Na tohle jsem reagoval takhle ; „Zlo a dobro nejsou jen pohledy na problém !… Na zlo a dobro je třeba se dívat z pohledu mravnosti , což u tebe nehrozí .
         Sobectví je sobectví ze všech pohledů . Láska je láska ze všech pohledů . Nesobectví je nesobectví ze všech pohledů . Vědění je vědění ze všech pohledů . Tupost je tupost ze všech pohledů . Nevědomost je nevědomost ze všech pohledů !!!!!!! O čem to vlastně meleš ? :-) Jsi stejný primitiv jako Marie – ze všech pohledů :-)“

         Ty na moji repliku reaguješ tímhle ; „Soudce jako správný „primitiv“ ani nejste schopen reagovat na správný text, protože si ani nejste ochoten přečíst vlákno diskuse a tím vám logicky uniká i smysl napsaného. To je ale charakteristický rys určitého typu diskutujících skálopevně přesvědčených o své nadřazenosti. To berte jako diagnózu… Takže když soudíte /jako správný?soudce/, soudíte především sám sebe…“

         Vnímáš svojí debilitu ? :-) Ty nejsi schopen reagovat na správný text a tobě uniká smysl napsaného !!! Jsi snad DEBIL ???

         Jenže to vám ve snaze se blýsknout a vyrobit ze mě debila jaksi uniklo… Ale no tak wiessbachu :-) Já přece nemusím z tebe vyrobit DEBILA , ty se tak projevuješ sám :-)

         Na tvé ostatní plky nemíním reagovat :-) Bylo by to jako mluvit lidskou řečí na vzteklého psa :-)

        • weissbach napsal:

         Soudce, nejste schopen sebereflexe, uznání vlastní chyby. To co jsem napsal v našem dialogu je naprosto srozumitelné i dítěti v první třídě,jen vám ne? Čí je to problém?
         Můj? Kdokoli /tedy kromě vás/ si tady tu diskusi a diskusní vlákno přečte, bude v obraze.
         Že jste udělal blbce ze sebe a ne ze mě, to není moje chyba, ale vaše. A místo abyste se nad sebou zamyslel a omluvil se /což by slušný a přemýšlivý člověk učinil/, útočíte a „BLÁZNUJETE“ jako kdyby to mohlo něco změnit. Nemůže. S tím ani já už nic nenadělám i kdybych vás z toho faux pas chtěl dostat. Ale nechci, zasloužíte si to.

        • soudce napsal:

         Hlupče :-)

         „Soudce, nejste schopen sebereflexe, uznání vlastní chyby. To co jsem napsal v našem dialogu je naprosto srozumitelné i dítěti v první třídě,jen vám ne? Čí je to problém?“

         Ty jsi snad opravdu retardovaný :-) Přečti si ještě stokrát , minimálně , ten text na který ty jakoby reaguješ .:-) Nechápeš ? Stále nechápeš wiessbachu , ty slovutný ŽVANILE ? :-)

         Ano každý kdo si přečte tu diskusi , musí uznat , že jsi DEBIL :-) …Blbce jsem z tebe nemusel udělat :-) To ty sám jsi ze sebe udělal blbce :-)

         Jsi asi opravdu BLÁZEN , když si troufáš diskutovat o věcech o kterých nemáš moc znalostí :-)

         Ano , útočím na každého sebestředného BLBA , který znevažuje náboženství . … Měj hezký večer BLBEČKU :-)

       • contumax napsal:

        weissbach

        Co čekáš od křesťana…???

        Že bude otloukánkem…???

        Bude si nechat sr.t na hlavu od nějakýho “ mladýho prestárlýho mudrce „…???

        Vždyť křesťané bojovali za svý právo a za pravdu a Ty jí potlačuješ a tvrdíš, že nevěřím v Boha a že špatným slovem vraždím…

        Kdepák Ty nevíš co je správný a spravedliví…

        Ten spratek, při kterým jsi stál, potřebuje do zubů…

        • soudce napsal:

         Stačí si přečíst nějaký jeho „výplk“ o náboženství
         Např;

         „weissbach napsal:
         19.2.2016 (15.58)

         Paul Durham
         „Psychotropní chemické zbraně zněl titulek článku, absolutně nejdrtivější psychotropní zbraní je bible.“

         Jakékoliv náboženství je de facto myšlenkový virus.“

         Pak se diví , že ho nazvu primitivem :-)

        • proud napsal:

         Ma vlastne pravdu!

       • Marie napsal:

        weissbachu: namahas se zbytecne… sleduj ten slovnik a budes v tu ranu „doma“…contumax si tady pise sam se sebou pod dvema nicky, takze dusevne chory tvor nema sanci udrzet nit hovoru, peni jak male pivo…

        Vyprdni se na schizouse, soudce si rika…. to odpovida..on je nastvany, ze mu nikdo neodpovida, tak proto se porad prirazuje jednickami s hvezdickami, ale i to odkoukal od nekoho, myslim, ze od Paula, ale nevim presne.

        Zbytecne plytvas energii…

   • Karel napsal:

    soudce

    Kdo dnes vůbec může rozeznat Dobro od Zla ?
    No podle toho co jste tu napsal pane Jinský, vy očividně ne !

    • soudce napsal:

     Dej si heřmánkový čaj broučku :-) S Jinským mne nemůžeš srovnávat , neboť on má vyšší intelekt než já :_)

     Zřejmě ti straší ve věži

    • contumax napsal:

     Karel

     To je zvláštní, že už půlroční dítě umí rozlišit dobro od zla…

     • contumax napsal:

      didik

      Adam se nechal oklamat satanem , nejdříve Eva a ta dala ze zakázaného ovoce jíst Adamovi…

      Oba Adam a Eva žádný zlo neznali, nevěděli o něm a vůbec o zlu neměli potuchy…

  • didik napsal:

   jane…dobro od zla nerozoznal už sám Adam v rajskej záhrade…takže bez boha je človek len „organické hnojivo“, ale máš pravdu v tom že by bolo človeku lepšie bez falošného náboženstva.

   • Robo napsal:

    ujedli zo stromu poznania = boli vyhnani….
    Dobro nenájdeš v zdroji, ktorý je od základu zlý.
    Výsledkom je, že sa tu dohadujeme, čo je dobro a zlo.

    Kto má a používa SVEDOMIE, toto prirodzene rozlíši a pýtať sa nemusí..

    • Jan Jinsky napsal:

     Robo, a poskytnout domov rodinám na útěku je dobro nebo zlo? To kritizuje autor článku.

     • Robo napsal:

      To je podobné, ako s príkladmi od Marie a už som sa k tomu vyjadril, kryple.

      • Jan Jinsky napsal:

       Ok blboune. Neumíš než nadávat. tak jdi do slovanské prdele Robo – ať ti taky jednou odpovím tvojím slovníkem. K tématu nic, jen urážky… Prostě Robo Slovan

       • Robo napsal:

        Slovan už nieje naivný, ako pred 1.000 rokmi. Vysporiadame sa s vami, kryple, nemaj pochybnosti..

        • Jan Jinsky napsal:

         To je zbytečný. Bohužel jsi pohlcen svými bludy. Žij blaze Slovane slovenský

     • Marie napsal:

      Neni to dobro, pokud na to ukrades prostredky lidem, kteri doma pracovali a pracuji a likvidujes je tim. Je to zlo, a tecka.

      Pomahat musis mit z ceho a my nemam, jsme zadluzeni a nechavame stare lidi zivorit a tem privandrovalcum cpeme do riti.. Takze jdi s tim provokovanim taky tam, nebot to velice dobre vis, jak to je!

    • Marie napsal:

     To je pohadka, Robo.

     Zaprve ta mohla obstat jen tehdy, kdy se nevedelo o vsech ostatnich rasach, tj. v dobe, kdy se lide jeste nedostali kolem sveta.. Zjisteni, ze jsme tak ruzni a v ruznych castech sveta, totalne likviduje tvrzeni, ze jsme detmi Adama a Evy.
     A jelikoz neexistovali, tak pada i ta bachorka o stromu poznani.
     Nemuze prece buh dat lidem svobodu a pak jim neco zakazovat, vzdyt je to kravina.

     • Robo napsal:

      Rozprávam o tom, že samotná Biblia je zlo….

      • contumax napsal:

       Robo

       Pro Tebe je Bible zlo a pro mě Písmo Svaté je POKLAD NA ZEMI…!!!

       Nedá se vyvážit ničím, ani všemi poklady, vším zlatem na zemi ani pod zemí ani pod vodou…!!!

    • contumax napsal:

     Robo

     Svědomí člověka jednou chválí a podruhé ho obviňuje…

     Někteří žel svědomí postrádají…

  • josifek napsal:

   janku ty hlupaku – bez viry neni nic !!
   kdyzby jsi neveril ze to tu nekdo jiny precte nic by jsi nepsal a kdyby jsi neveril ze na Wc lze vypustit ze sebe ty tvy exkrementy tak zajiste by jsi vypoustel jinde … zivot neni o nevire ale o vire hlupaci otevrete oci !

  • Pepa z Depa napsal:

   člověk je věřící a hlavne zvlaste ten kdo tenhle vyplod napsal nebot on sam veril to lze sem napsat a jake to bude mit nasledky .. takze prosim uvazujte vice delate vse protoze verite a nebo vse delate protoze neverite … posudte se sami ja totiz verim ze skutecni lide na to drive ci pozdeji prijdou ze bez víry nic neni a nikdy nebylo ..

   je to jako kdyby jste chtely jit na WC a pred tim zadnou potravu nepozrely

   presto se najdou taci kteri nem tvrdi ze nic nezerou a presto hojne serou ..
   prominte mi tu nezdvorilost ale pro tihle neverici je treba mluviti trosku take jejich jazykem kteremu bezne rozumi

 2. Paul Durham napsal:

  křesťanská odpovědnost končí v neděli v kostele desetikorunou a mumláním nesmyslů , to už byste pane Fritz mohl za ta staletí vědět

  • proud napsal:

   Zapomels kua na odpustky:-)))

   • contumax napsal:

    proude

    Oni se o sebe už postarat nemůžou, jsou to opravdu chudáci buď jsou moc starý anebo opravdu vykořeněný že společnosti…

    Ale to bych Ti se musel vypisovat a vypadalo by to, že se chlubím…

    Když dává pravá ruka tak levá nesmí vědět co dává ta pravá ruka…

    • proud napsal:

     „Když dává pravá ruka tak levá nesmí vědět co dává ta pravá ruka…“………pro me je mnohem vetsi pruser kdyz nevi prava ruka co dela leva,nebo leva nevi co dela prava…….preber si to.

  • proud napsal:

   Bez nekoho odpravit,pak zaplat do kasicky,vyzpovidej se,dej si otcenas,kup odpustek a pristi tejden muzes zase…..

   • proud napsal:

    Lidi je prece dost,clovek uz je jen cislo ve statistice….

   • contumax napsal:

    proud

    Desátý díl z peněz nedávám do církve ale dávám je chudéjm, který to fakt potřebujou…

   • contumax napsal:

    proud

    Bůh odpouští dokonce i vrahům, ale nikdy mě nenapadlo, že bych vraždil s tím, že to po mě Bůh chce anebo, že tím prokazuju Bohu dobrý skutek, když někoho sejmu…

    • proud napsal:

     Kdyz sejmes zrudu,prokazujes sluzbu lidem,o tom to je! Jak to kdo nazve uz je veci dalsi,v tu chvili me nezajimajici.

  • contumax napsal:

   Paul Durham

   Končí tomu kdo nechápe, kdo chápe a chce chápat,pochopí…

 3. Miloslav Dědek napsal:

  Nezabiješ. Přikázání, které se nevztahuje na války, v nichž zabíjí mnoho věřících a obvykle s požehnáním představitelů příslušných církví. Proč musí ve válkách tolik lidí zemřít pro naplnění potřeb pár mocipánů? Vysvětlení je jednoduché: V současnosti považuje většina lidí válku za něco normálního a samozřejmého. Válka je chápána jako normální pokračování politického soupeření s použitím zbraní. Všeobecně je boj o moc a bohatství vnímán jako globálně rozšířený a uznávaný sport. Naštěstí vývoj politického uspořádání světa je možné pouze zpomalit, ne zastavit. Dříve, či později si lidé uvědomí, že jsou především občané lidstva a občanství státu, jehož jsou příslušníci, přestane pro ně mít podstatný význam. Pravděpodobná budoucnost globálního politického uspořádání světa je uvedená v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html
  Ideovým základem nového politického uspořádání světa by mohl být Jednotný výklad vědeckého a náboženského vnímání světa, který je zveřejněn na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/12/jednotny-vyklad-vedeckeho-nabozenskeho.html

  • Pepa z Depa napsal:

   Dedku ty uz ty drogy nezer !!!
   nezabijes se vztahuje uplne na vsechny !! tzn: na tebe taky ..

  • contumax napsal:

   Pepa z depa

   To samé platí V. přikázání… Cti otce svého a matku svou…

   Není tam v tom V. přikázání napsáno, že pokud je matka alkoholička nebo otec bere drogy anebo, jsou chamtivý…

   Nic takového tam není…

   Ctít rodiče musím ale pokud jsou v rodinách třenice, je dobré odejít…

 4. Karel napsal:

  Jenže těch kultivovaných jaksi rychle ubývá.
  :(

 5. proud napsal:

  Opravdu „perfektni“ :-))))))))))))))))) „Jedním z přikázání je ono jmenované ,,(Ne)zabiješ!“.:-)))))))))))))))))))))))

 6. Spektátor Čumilovič Puk napsal:

  Skvělý článek. Jen má doplnění:
  1. V létě jsem zabil mračna much a komárů. Domnívám se tedy, že v desateru by mělo být a asi původně bylo uvedeno „Nezavraždíš“ místo nezabiješ.
  2. Desatero není jen křesťanské, ale i židovské, je ze Starého Zákona. Pro nás křesťany je aktuálnější „Zlaté pravidlo“: „Miluj bližního svého, jako sebe samého.“ a „Nečiň jinému, co nechceš, aby jiní činili tobě samému – čiň jiným, jak chceš, aby jiní činili tobě samému.“ To se dá tedy jednoduše zasadit do rámce, že nikdo nechce, aby jej druzí vystavovali bez jeho souhlasu rizikům a nebezpečím… De facto, když papež František vyzývá křesťany, aby přijímali sobě nepřátelské muslimy do svých zemí, vystavuje je vědomě velkým rizikům…
  3. Na „Zlatém pravidlu“ je velice sympatické to, že jím mohou řídit všichni – i nekřesťané či materialisté!!! Je prostě univerzální!!!
  4. Z výše uvedeného plyne, že běžně křesťané v historii slova Kristova příliš nenásledovali… A to je zdrojem velkých bolestí naší civilizace dnes.
  5. Masochistickým ničením vlastní civilizace se však hříchy minulosti nenapravují… Masochismem se minulý sadismus nenapravuje, jde o deviaci a ta jako taková s etikou/morálkou nemá nic společného = masochistickým zvaním sobě nepřátelských imigrantů se Německo rozhodně nestává morální velmocí!!! Ba, spíše naopak, protože příliv imigrantů skrze sousední země tyto země zneklidňuje a ohrožuje. Je to stejné, jako si nějaká hloupá nezbedná holka rozhlásí na „ksichtoknize“, že pořádá doma „mejdlo“, a sousedé po půlnoci musí volat policii, aby rozehnala davy neznámých příchozích, že je v ulici děsný „brajgl“ = od té dívenky to bylo k sousedům velice bezohledné! Ano, A.Merkelová je k nám Evropanům velice bezohledná!

  • Jaris napsal:

   Spektatore, neustale svalujete vinu na krestany a kam jste to dotahli vy, ceho jste dosahli, neznabozi? Chaos vladne vsude na svete, valky, revoluce,materialismus souvisejici s dluhy, upadek moralky a dekadence kultury. Vladnou vam chazari, kteri diky krestanstvi byli drzeni pod prisnou kontrolou. Krestanske zeme jako takove dnes neexistuji k vasi skode. Vsak on vas imam nauci po kostele hvizdat!

   • Anti Marie napsal:

    Jaris

    Braň pravdu, miluj pravdu, bojuj za pravdu…

   • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

    Já nejsem neznaboh. Ke křesťanství se hlásím. Jen nelze nevidět chyby lidí. Pro mnohé křesťanství začíná a končí snahou o odpuštění hříchů bez vztahu na pokání – a pak hřeší hůř než ti neznabozi…! On se Bůh o vše nějak postará, že… Tím se tito křesťané od muslimů neliší…

    • contumax napsal:

     Spektator čumilovič puk

     Některým muslimům by mohli křesťané závidět, jak jsou věrní a čistí ve víře…

     • contumax napsal:

      weisbach

      OMYL

      Křesťanství mrtví není a nikdy nebude, to před Tebou chtěli mnozí… po celá staletí… !!!
      A mnozí je označovali za fanatiky jenom proto, že věří…???

      Jenom proto, že ctí Pána Ježíše Krista…???

      Zajímavý na tom je to, že se to nikomu nepodařilo zničit křesťanskou víru, žádný režim, žádný války, žádní diktátoři… prostě nikdo nemůže Boží lid zničit nadobro…!!!

      • weissbach napsal:

       contumax
       „Křesťanství mrtví není a nikdy nebude, to před Tebou chtěli mnozí… po celá staletí… !!!“

       Nevím o tom, že bych něco takového chtěl. O to se starají křesťané sami.
       Sami se většinou podle toho co hlásají nechovají.
       Když to vztáhnu na Tebe, tak nevím, co je křesťanského na tom psát, že něčí matka je ku..a. To je přímo porušení přikázání Nezabiješ! Protože vraždit je možno i slovem, morálně. Třeba říkat o někom, že je k…a v případě, že to není pravda. Takže se k tomu ještě přidává „Nevydáš křivého svědectví“
       A navíc i porušení „V Jednoho Boha věřit budeš“, protože Tvůj Bůh ti takové věci zapovídá a ty je přesto děláš, čímž dokazuješ, že v něj ve skutečnosti nevěříš. Tomu se říká farizejství /pokrytectví/.
       Atd. Takže podobným způsobem sami „křesťané“ přivádějí křesťanství“ ke smrti. A to jsou ti lepší křesťané. Ti horší to dělají ještě hůř.
       Ač nejsem křesťan, mohl bych tady uvést citáty z Bible, které jsou v přímém rozporu s tím, co tady slovy hlásáte, ale skutky popíráte. Je to smutné a jak jsem tu zmínil, přemýšlivý člověk by se zastyděl a uvažoval o sobě. Jsi toho schopen, nebo zase budeš chtít aby to za Tebe udělal Kristus?

       • contumax napsal:

        weissbach

        A proč ne, zapoměl jsi na jedno…

        Nejdeš na příčinu, začal si on a dělá to pořád opakovaně několik měsíců…

        A co jsi udělal…???

        Místo aby jsi se mě zastal, tak jsi mlčel…!!!

        Obvinil jsi mě, že jsem sprostý…!!!

        Jo budu, když mě někdo bude napadat a urážet…!!!

        A dokonce se s ním porvu, protože to potřebuje… je drzý a troufalý a za chvíli by si dělal s lidmi co by si umanul…

        Navíc, to, že jsem nazval jeho matku ku. vou, jsem usoudil podle toho, že jablko daleko od stromu nepadá…

        Toho jsi si nevšiml ani náhodou viď…!!!

        Vidím, že Ti to nedochází a podle toho co jsem četl od Tebe i ostatních jste z jednoho těsta, tedy většina…

        Ale i to je tak dobře alespoň vím kdo je kdo…!!!

        • contumax napsal:

         Pepa z depa

         Neměj péči, čtu si Písmo a to co jsi psal vím dávno…

         Bůh nejlíp kdo je dobrý a kdo ne…

         Já to o sobě netvrdím…

         Bůh ví kdo je svatý a ne že katolická církev prohlašuje kde jakou a kdejakýho za svatého… dokonce luciferiány ze svých řad…

        • weissbach napsal:

         Nemůžu se Tě zastat, protože urážet druhé není argument.

         Argumentaci se kterou nesouhlasíš a kterou nedokážeš vyvrátit chápeš jako drzost a troufalost. To je na pováženou.

         Já si všímám všeho co stojí za reakci. Osobní napadání a urážky za to nestojí.

        • proud napsal:

         „Bůh ví kdo je svatý a ne že katolická církev prohlašuje kde jakou a kdejakýho za svatého… dokonce luciferiány ze svých řad…“………Nedelas nic jinyho,nez ze z boha delas onu cirkev a vymlouvas se na nej……z deste pod okap,nevidim zadnej rozdil,dostali te!

       • contumax napsal:

        weissbach

        To jsi mě nas.al… teď jo…

        Ty si myslíš, že když věřím v Boha, že se nechám ponižovat a ještě když se ozvu a bráním se… tak Ty bráníš člověka, který mě neustále ponižival a Ty jsi mlčel jako pařez…

        S Tebou bych vyhrál válku…

        • weissbach napsal:

         Pokud Tě nas..e, že Ti někdo napíše pravdu a nastaví zrcadlo, jsi na tom blbě, protože za to by měl člověk být vděčný. Ukazuje mu to v čem se mýlí, kde má trhliny a kde má napřít energii. Ale to chce pokoru o které tady sice hodně lidí píše, ale když přijde na věc reaguje zkratovitě výbuchem a vyhrožováním. Nejde přece o ohrožení života, ale o pouhé ego. Nevnímáš rozdíl?
         Sahá Ti někdo na majetek, rodinu a ohrožuje Tvůj život? Ne! Jenom se nedokážeš vyrovnat s tím, že Tě někdo kritizuje /a v mnoha případech oprávněně/. Jestli si myslíš, že to vyřešíš výhružkama a urážkama….
         Když čtu jak argumentujete tak mě napadá jak by asi dopadl Kristus, na kterého pořád čekáte, přišel dnes mezi vás, co byste s ním asi provedli. Nic pěkného by to nebylo, protože za ty tisíce let se lidi vůbec nezměnili. Pořád stejná lenost, sklony k báchorkám.
         Netvrdím, že jsou špatní všichni křesťané, stejně jako netvrdím, že jsou špatni všichni muslimové, židé, hinduisté. Tvrdím, že problém jsou ideologie do kterých se náboženství transformovala. Ale to dělají zase lidi, ne Bůh

        • contumax napsal:

         weissbach

         Máš krátkou paměť…???

         Ten člověk mě neustále napadal…

        • proud napsal:

         „Ale to chce pokoru o které tady sice hodně lidí píše, ale když přijde na věc reaguje zkratovitě výbuchem a vyhrožováním. Nejde přece o ohrožení života, ale o pouhé ego. Nevnímáš rozdíl?
         Sahá Ti někdo na majetek, rodinu a ohrožuje Tvůj život? Ne!“ …..Bohuzel s tebou Weisbachu tentokrat nemuzu souhlasit,protoze fanaticky hajeni bludu je jen predpoli pro novou vlnu zverstev,kterejch se cirkve a nabozenstvi napric spektrem dopoustely tisicileti az do ted,to nebezpeci je porad stejne realny,pro vsechny! Podivej co nastava,jdou do sebe krestani s islamem a aby to nebylo malo,uz se navzajem napadaji i krestani s ateistama,co vic i ti s virou s cirkevnima pochlebnikama…….takze ano,jde o ohrozeni zivotu!Cirkve zase zneuzijou pomatence a s jejich pomoci se pokusej upevnit vladu,nebo naopak mozna cilene pomuzou NWO dostat se ke konecnymu cili.Neni horsi pata kolona nez banda pomylenejch fanatiku hlasajicich na kazdym kroku vycteny a zafixovany bludy o bozich s lidskejma vlastnostma a lidskym pohledem,lidskou hlouposti….

        • proud napsal:

         Bohama rozdelujicima ,majicima uz ve svym „uceni“ rozdelovani a cukr a bic!!! Cinicima jednotlivce nesvobodnejma a poslusnejma,svou armadou hlupcu,stavice sebe jako nepostizitelnou nejvyssi autoritu,bosse vsech bossu,nejvyssiho z mafianu……

        • weissbach napsal:

         proud
         Chápu, jak to myslíte, to je všeobecně platné, co jste napsal. Reagoval jsem na jednu konkrétní věc, která contumaxovi vadí.

        • contumax napsal:

         proud

         Ani to nechápeš…???

         Ten pablb machroval, neustále mě napadal a Ty píšeš o tom, že mám být pokorný…???

         No to mě podrž, takže podle Tebe si na mě může kdokoli vyléčit svůj debilní útok, který nepatří mě a nepatří ani Ježíši Kristu…

         Vždyť mě nazýval různě…

         Urážek bylo z jeho strany opravdu hodně a do držky bych mu dal…

         Protože jsem v právu…

         Říkejte si co chcete ale to že se hlásím ke Kristu neznamená, že budu otloukánkem…debílkem, kteréj zaleze a strachy bude kňučet jako pes

       • contumax napsal:

        weissbach

        Si špatně vykládáš Písmo…

        Je mě to jedno jak mě vidíš…

        Ten spratek byl neuvěřitelně vlezlý a drzý až až…

        Prostě nebudu patřit ke křesťanům, který budou tvrdit, že to tak má být, že Kristus je mírný blbeček, který všechno promíjí…

        Ne ne jsi vedle, urážek bylo dost a navíc urážel Pána Ježíše Krista…

        Takže znovu, jsem v právu se bránit a třeba i pěstním soubojem…

        • weissbach napsal:

         „Si špatně vykládáš Písmo…“

         Já, nebo Ty, nebo kdo jiný… Kdo to posoudí?

         „Je mě to jedno jak mě vidíš…“

         V pořádku, to mně tak je fuk jak mě kdo vidí, přesto uvažuji, jestli náhodou nemá pravdu..

         „Prostě nebudu patřit ke křesťanům, který budou tvrdit, že to tak má být, že Kristus je mírný blbeček, který všechno promíjí…

         Ne ne jsi vedle, urážek bylo dost a navíc urážel Pána Ježíše Krista…“

         Myslíš, že jsi oprávněná osoba trestat případně dělat Ježíši tiskového mluvčího?

         „Ne ne jsi vedle, urážek bylo dost a navíc urážel Pána Ježíše Krista…

         Takže znovu, jsem v právu se bránit a třeba i pěstním soubojem…“

         Možná jsem vedle, ale co je to za Boha, který potřebuje lidského červa, aby za něj boxoval…?
         Není to pouze Tvoje potřeba? Budeš pak po knock outu vlastním, nebo toho druhého lepším křesťanem, věřícím, člověkem?
         O tom mám vážné pochybnosti.
         Ale dělej jak myslíš, respektive jak chceš. Protože v tom je jádro pudla, že lidi dělají co dělat chtějí. Kdyby to tak nebylo, nedělali by to. Pseudovíra jim akorát pomáhá si to omlouvat. Kdyby to nebyla pseudovíra, nemohly by je rozhodit nějaké názory etc…
         Tož tak, synku… jak říkával můj děda…

       • Marie napsal:

        weissbachu: totez jsem mu psala uz nekolikrat…on neni krestan, to uz u Jaris tomu verim, ale on?

        Dela jim ale sakra spatnou vizitku. Jenze za to nemuze, je pomateny…

     • proud napsal:

      Spousta fasistu byla taky verna a cista ve vire………o cem tedy tocis??!

      • contumax napsal:

       proud

       Fašisti a čistý…???

       V čem byli čistí…???

       • proud napsal:

        Uhel pohledu,je to naprosto stejny jako s tebou,oni o sobe byli presvedceny ze jsou cisti a konaji dobro v zajmu sveta i ve svym……nevidim mezi vami rozdil,presvedceny fanatici co nehodlaji ustoupit ani kdyz jsou „chyceny na svestkach“ pri papouskovani.

   • contumax napsal:

    Jaris

    Správně Jaris, jen do něj…!!!

    • Marie napsal:

     Ty jsi fakt magor, kdyz jeste navadis k nasledovani Jaris. Ta ma, na rozdil od tebe, rozum a nechodi se sem s nekym prat…

   • contumax napsal:

    Jaris

    Bude se všechno zlo svádět na křesťany, i neúroda i záplavy a zemětřesení…

    Nastanou hony a veliké pronásledování křesťanů…

    • Marie napsal:

     Jo, jo. presne o tohle zidakum jde. Krestani se pomlati s muslimy a oni na tom vydelaji…. dobre vam tak, sezrali jste jejich navnadu o bozich… a zadny buh vas nezachrani, ani vas ani jejich… to uz by musel buh, kdyby existsoval, se z toho picnout, co se deje za hruzu na svete…

  • Pepa z Depa napsal:

   tadyhle.. syn hokejisty.. cumilovic puk spektator..

   !!!!!!
   ma vice mene pravdu az na to:
   „Z výše uvedeného plyne, že běžně křesťané v historii slova Kristova příliš nenásledovali… “
   se sakra plete, ze to byly krestane
   !!
   naopak tenkrate moc krestanu jeste nebylo
   (pouzivej aspon svuj mozek kdyz ti vynechava srdce)
   tzn nebyly to krestani nebot nebyly zadni bezni a nebezni ani jini ..fantasmy
   neni tak davno a mato jeste dozvuky dnes v cirkvich ze BIBLE BYLA ZAKAZANA a kdo ji mel a siril ..sel casto na opratku .. ci hranici
   neni to tak davno co tam skoncil nas JAN HUS

   ..pravym krestanem jsi zevnitr a ne na povrhu !
   ..pravy zid take neni ten co se jen obrezal !

   precti si Bibli tam se to jasne pise !!

 7. weissbach napsal:

  Křesťanství v dnešní podobě je buď mrtvé církevnictví, nebo fanatické blouznění. První je ideologie ovládání stáda, kde jsou možné jakékoli veletoče a cirkusové kousky, jak předvádí názorně katolíci a papež v roli globalistického aparátčíka, který se plete do politiky ale vždy způsobem, který škodí prostému člověku, druhé je iracionální mysticismus odtržený od reality.
  Obojí je pak svatebním obřadem mezi tupou nesamostatnou stádností a skrytým sobectvím. Ono je to podobné i v jiných náboženských ideologiích, ale nikde to nemá takový do očí bijící cejch pokrytectví a falše.

  • contumax napsal:

   baco deci

   První 4 přikázání vypovídají o Božím charakteru, to především…!!!

   Vůbec nejde o “ Tvé sebestřednosti Boží „, ostatní Boží přikázání vypovídají o vztahu lidí, tedy i právní zákony…

  • Jaris napsal:

   Weisbachu, ale ja neblouznim a uz vubec nejsem fanatik. Vazim si Bible a porovnavam ji s historii lidstva. Je to vlastne jiny uhel znalosti dejin. Tolikrat musely svetske dejiny priznat, ze Bible ma historickou pravdu! Dokonce veda jednoho dne prisla k uzasnemu objevu, ze zeme neni placata, protoze uz Bible v davnych casech ji popisuje jako sferickou „visici na nicem“. Bible mne velice zajima z historickeho hlediska, a to, ze zivot na Zemi nevzniknul z jakehosi „bigbengu“ je jasne kazdemu, kdo trochu premysli.To je stejne jako vybuchem usporadat poradek v knihovne.

   • contumax napsal:

    Jaris

    1***

    Správně jsi to napsala…

   • weissbach napsal:

    Jaris
    Z ničeho Vás neobviňuji. Já si vážím lidí, kteří si stojí za svým a podle toho taky žijí. To se vidí málo. Jde o to, aby to mělo hlavu a patu a vycházelo to z reality.
    Podívejte, zatím si pokaždé lidi z informačního pole vždy vybrali pouze to, co se jim hodilo. Z toho vytvořili konstrukt, zbytek zavrhli a když je na to někdo upozornil, pořádně s ním zametli. A to se vine jako červená nit celou historií.
    Bible samotná je poskládaná dohromady z různých textů, které byly v průběhu doby upravovány a byl měněn význam slov atd. Nepochybně ho ji sepsali a následně poskládali a přeskládali zase lidé. Na nějakém shromáždění, koncilu si to odhlasovali a hotovo, nejede přes to vlak. Jako se svatořečením: Pracovals pro nás, uděláme z tebe ikonu a budme se na tebe odvolávat /skoro jako dnes s Havlem, ne?/Děje se to pořád a můžeme se o tom přesvědčit pokaždé, když si přečteme co o realitě vypovídají například média a politici. Není to nic jíného než překrucování a deformace významu slov. Jako příklad stačí pravda a láska, nebo humanitární bombardování. Momentálně je to zase všude xenofob, nacista, extrémista a žongluje se s tím jak v cirkuse.
    Aby to člověk mohl alespoň trochu objektivněji posoudit, musí se z toho informačního deformovaného pole vymanit, jinak pořád zůstane zavřený v myšlenkové kleci. Musí být schopen se na sebe podívat zvenčí, očima druhých. Ale koho vůbec napadne takto uvažovat? Lidi jsou vycvičení výchovou se podřizovat autoritám /nic proti když si to autority zaslouží=jsou skutečné autority/ a nepoužívat vlastní rozum. Jak vznikly církve, náboženské spolky, sekty, hnutí? Na základě přání jednotlivce ovládat druhé a tím nad nimi získat moc. K tomu, aby to mohl udělat se potřebuje zaštítit vyšší autoritou a strachem.
    V praxi to znamená, že sedí dvě opice na stromě a sbírají banány. Pak jedna té druhé ukáže na Slunce a řekne jí: „On si přeje, abys mi dala svůj podíl a poslouchala mě.“
    Takže otázka zní: „Je to přání Stvořitele, nebo té opice?“ Aby moc mohla ovládnout lidi náboženstvím, musela jim něco nabídnout, musela jim něco dát, aby je nalákala a oni poslouchali. To je koncept zástupné oběti, koncept vyvolenosti, koncept odpuštění hříchů, koncept zmrtvýchvstání, koncept zázraků. Člověk jako tvor hříšný, líný a záměrně udržovaný v nevědomosti na to rád slyší.
    Je to pro jeho ego super slyšet, že se dostal do klubu vyvolených, někdo jiný za něj vykoupí jeho lumpárny a ještě mu předvede cirkusové kousky, aby mu dokázal, že je ze všech bohů ten nejlepší, nejsilnější a nejmocnější.
    A stačí tak málo, jen se k tomu přihlásit, říct, že věřím a přijmout koncept, který mu kontroloři nabídnou, občas se pomodlit, chodit do kostela nebo sboru, kde se vzájemně umocňuje ta jediná správná cesta k Bohu, posílí se sounáležitost tlupy, platit desátek, posilovat vliv a moc té jediné pravé církve /to o sobě prohlašuje každá/…
    A já se ptám: Co s tím má společného Ježíš, Bůh, Duch svatý, Mohamed, Buddha, Krišna? Podle mě vůbec nic, když pomineme fakt, že je ty koncepty zneužívají na bilboardech a zaštiťují se jejich jménem.
    Jenže chápe to křesťan, když si myslí, že mu k vyvolenosti stačí „víra“ v „nabídnutou hotovou projekci“ /v případě církví atd./, případně ve vlastní projekci /u blouznivých mystiků/? Podobné je to u islámu, kde to má jen mírně odlišnou hierarchii a názvosloví.
    Pokud někdo horlí pro náboženství a nazývá blbem každého, kdo mu tu projekci naruší, nechť si uvědomí, že obhajuje to, že mravenec, nebo žížala vysvětluje jinému mravenci nebo žížale, co chce a co dělá například orel. Co ví mravenec, nebo žížala o orlu? A přesto se kvůli tomu jsou lidi ochotni hádat do krve a případně se navzájem pozabíjet. A Bůh s tím má mít něco společného? S takovým zmatkem a chaosem? Já bych řekl, že když ho do toho někdo zatahuje a tvrdí, že to tak chce, tak ho tím de facto uráží. Nebo je to jinak?

    • Jaris napsal:

     Weisbachu, ja chapu Bibli bez cirkve. Beru ji jako knihu nebo lepe svazek knih, ktere prezily tisice let. Zadna jina kniha nemela tolik nepratel jako tato. Nikdo vic se nerozciloval nad jejim obsahem. Tolikrat ji palili, tolikrat zabili lidi, kteri se ji zastavali. Tahle kniha je skutecne specielni. Proto se ji rika spravnymi slovy – Pismo Svate. Presto vsechno se dnes vydava v rekordnich cislech. Ano, je pozmenena hlavne tim, ze z ni bylo vynato jmeno autora – JHVH, YHWH, Jehova nebo Hospodin. Puvodne tam bylo skoro 7000x! Ovsem vyznam zustava nepozmenen. Byl napriklad porovnan text Izijase se skroll, ktery byl nalezen v Qumranu minuleho stoleti. Byl az na nepatrne zmeny stejny, jako dnes. Ja verim, ze tuto knihu psala vyssi ruka a drzi nad ni ochranu dodnes, protoze neni mozne, aby za takovych okolnosti, jakymi Bible prosla, prezila do dnesniho dne.

     • Marie napsal:

      Jaris: zajimalo by mne, jestli veris tomu platnu s otiskem obliceje Jezise.

      • Jaris napsal:

       Ne, Marie. Turin shrine je sice stary par stoleti, ale z informaci, ktere znam se priklanim k tomu, ze je to „fake“. Jedna zajimavost je, ze kdyz byl Jezis vzkrisen Bohem, to udajne platno ve kterem byl zabalen, bylo hezky slozeno. Znamena to, „Skoncil jsem“. To se tykalo zidovskeho zvyku. Pokud pri hostine byl ubrousek pohozen, znamenalo to, ze osoba bude pokracovat. Pokud vsak byl ubrousek slozen, slo oznameni hostiteli, ze host s jidlem skoncil a dalsich chodu se uz nezucastni.

 8. baco deci napsal:

  Cože? „Desatero se kromě jednoho přikázání, týkají hlavně bezvadného vztahu k ostatním lidem.“
  koukám že autor jen o desateru slyšel protože toto tvrzení výše je nesmysl. První čtyři se týkají sebestřednosti boha až po tom jsou tu ty o kterých by se dalo říct že jsou o vztahu mezi lidmi. No a co civilizace kterým tohle dobro nebylo dopřáno. Došly ke stejným závěrům a žily podle nich v rámci možností které lidé mají.

  • Marie napsal:

   Presne: ta sebestrednost na prvnim miste!

   Pro mne to indikuje jen jedno: ze autori, co si vymysleli boha tim nasoukali do lidi nejen svou vyvolenost, ale povinnost u lidi uznavat pany, tedy lidske. Tim je clovek pak doslova nakazen. A vsimni si, ze krestane jsou apoliticti lide, v drtive vetsine. Nejsou zvykli se zvednout a postavit se necemu. Nejvice je to videt na jejich mlceni ve veci tzv. cirkevnich restituci, to je prece megazlodejina vsech megazlodejin!! 200 miliard nakradeneho majetku a oni mlci, a dal chodi v nedeli jeste nosit do kasicky, pokrytci. Pohrdam krestany od te doby… pred tim jsem proti nim nikdy nevystupovala, byli mi jedno, jak se rika…

   A to same s privandrovalci. Oni se predvadeji, jak maji soucit, ale akorat lzou, protoze tentyz soucit nemaji s nami, kteri jsme cely zivot makali a platili a chcipame hlady…

 9. Pepi napsal:

  Takovou hloupost jako tento clanek jsem uz dlouho necetl nedokazal jsem to precist do konce.Jde tady jenom o ideologicke programovani,agitka,nic vic.

  • weissbach napsal:

   Naopak. Není to ani agitka a není to ani hloupé. Je to naprosto logická úvaha ve smyslu „kdo řekne A, musí říct taky B“. Ale nedivím se, že právě Vy to tak hodnotíte.

   • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

    Je to hodně hloupý článek. Autor o logice slyšel ale co to vůbec je a jak se používá to neví. Stejně jako vy pane weissbachu.

    • weissbach napsal:

     To je věc názoru podléhajícího vlastnímu přání „hodnotitele“…

    • Pepa z Depa napsal:

     nemam moc v oblibe sudetaka z bileho potoku.. presto mam respekt k jeho slovum
     maji nekdy hlavu a patu …a i kdyby nevedel vse ..
     tak pouziva rozum a aspon uvazuje..

     ale ty
     jsi opravdu odpadlik lidske spolecnosti a to doslova a do pismene jak napovi jiz tva misti prezdivka:
     bůh určený (k) mučení lidí = satan

   • Pepi napsal:

    Jen tak naokraj:co je to vlastne krestanstvi?2 „trochu neortodoxni pohledy“:1.Krestanstvi je vlastne kult Slunce dobre zamaskovany pribehem v evangeliich.Namet na celou knihu.Tak za prve:Novy zakon je plny astrologickych symbolu.Kriz ve zverokruhu(12znameni+Slunce)=Jezis a jeho ucednici(12 apostolu,Jezis v jejich stredu).Jezis je Beranek Bozi(souhvezdi Berana?tam nekde se nachazi Slunce v obdobi Velikonoc)4evangelia=4zivly=zeme,voda,ohen,vzduch(tato evangelia byvaji casto symbolizovana bykem=zeme,orlem=vzduch,lvem=ohen,andel=voda?
    Kdo dokaze promenit vodu ve vino?Krome Jezise?No prece Slunce.Voda se meni v hroznech ve vino(diky Slunci).Kdo vecer umira a rano vstava z mrvych?Jezis(a Slunce).Vsechny krestanske svatky se vztahuji k pouti Slunce zverokruhem.Vecere pane:chleb a vino-typicke „produkty“ Slunce.Napr.Islam je nabozenstvi mnohem vic ovlivnen fazemi Mesice(zidovstvi stejne tak).Tohle je kratce jeden z pohledu na krestanstvi,jako „zakukleny“
    Slunecni kult,Jezis je viden pouze jako symbolicka postava znazornujici Slunce.Krestanstvi rovnez symbolizuje ryba(souhvezdi Ryb,v astrologii)
    2.pohled je castecne podobny prvnimu,jenze na rozdil od toho prvniho povazuje Jezise za historickou osobnost spojenou s Bohem pri krtu v Jordanu,a jeho zivot jako kosmicke drama s vyvrcholenim udalosti na Golgate,ktera zmenila chod dejin i vesmiru.
    V obdobi pred prichodem Krista existovaly jako bajne postavy nejruznejsi spasitelske postavy v antickem svete;Krishna,Apolon,Mithra,Osiris(zemrel mucednickou smrti a vstal z mrtvych,vladne v Risi mrtvych),Orfeus.Tyto myty mozna poukazovaly na blizici se prichod historickeho Krista Jezise.To ze zivot Krista souzni s astrologickymi a numerologickymi symboly(cisla 12,3,4,7,13,jsou bohate zastoupena v Novem Zakone)je v tomto pohledu chapano jako potvrzeni dulezitosti Udalosti na Golgate jako Kosmickeho dramatu.Oba pohledy jsou mnohem obsahlejsi nez jsem mohl popsat zde a zadny z nich nemusi byt pohled/nazor muj.
    Clanek je hloupy,povrchni a snazi se pouze manipulovat lidi ke skatulkovani.Nic nevysvetluje,pouze manipuluje.

    • Jaris napsal:

     Krestanstvi neni kult slunce, Pepi. Krestanstvi je uceni Kristovo, ktere se rozsirilo temer do vsech zemi na svete. Nevim, kde jsi sebral tu hloupost, ze Novy Zakon je plny astrologickych znameni. Astrologii totiz prisne zavrhuje jak Stary, tak Novy Zakon. Jezis Kristus mel 12 apostolu, to je fakt. V Bibli cislo 12 symbolizuje dokonalost a rovnovahu (12 mesicu, 2x 12 hodin a s astrologii to nema co spolecneho). Beranek symbolizuje mirnost, pokoru a obet. Tehdejsi obyvatelstvo bylo s ovcemi obeznameno, protoze to byl jeden z hlavnich zpusobu obzivy a kuze slouzila k odivani nebo se z ni delaly pytle na vino. Velikonoce Stary zakon nezna,ty vytvorila katolicka cirkev, zrovnatak jako vanoce. Stary Zakon slavi Pasije. To byla oslava noci Passover, kdy andel smrti vynechal obydli, jejichz tramy dveri byly natreny jehneci nebo kuzleci krvi. Bylo to v dobe pred odchodem z Egypta a zidi dodnes tento svatek Passover pamatuji a slavi. Jezis Kristus je casto prirovnavan k beranku bozimu, jelikoz slouzil jako obet. Matous, Marek, Lukas, Jan jsou knihy, ktere popisuji zivot Jezise a jeho kazani. Matous a Jan jsou primymi svedky a zaroven jeho apostolove. Marek byl svedkem zatceni Jezise a Lukas byl historik a lekar, ktery peclive zpracoval vsechna jemu pristupna fakta. Tyto ctyri knihy nemaji naprosto nic spolecneho s cinskymi symboly – Zeme, Voda, Ohen, Vzduch. To je holy nesmysl!
     Promena vody ve vino je prvnim Jezisovym zazrakem. Byl schopen delat zazraky teprve po svem krtu, protoze dostal tuto moc od sveho otce – Boha.
     Jmenovani anticti hrdinove jsou opravdu jen myty, zatimco Jezis Kristus je historicka a skutecna postava o ktere pise i sekularni historie.

    • contumax napsal:

     Jaris

     Správně

     Velikonoce jsou katolický výmysl, převzatý z Babylonu…

     Když půjdeš do hloubky a do vnitřního kruhu katolické církve, zjistíš, že jsou ve skutečnosti luciferiány…

     Pro ovečky z venčí, kruhu vně, pro gojími se tváří, že jsou oddáni Ježíši Kristu…

  • Marie napsal:

   Kdyz jsi to neprecetl, tak jak vis, ze je to hloupost?? contumx

   • Pepa z Depa napsal:

    Marie napsal:
    19.2.2016 (18.39)
    Kdyz jsi to neprecetl, tak jak vis, ze je to hloupost?? contumx

    to nevis marie ze:
    tyhle panove vedej vsechno i bez cteni ??

    • contumax napsal:

     Pepa z depa

     I Ty liško podšitá jak to víš, že víme všechno…???

     V tom případě víš víc než víš…???

     • Pepa z Depa napsal:

      contumax napsal:
      20.2.2016 (20.23)
      Pepa z depa

      I Ty liško podšitá jak to víš, že víme všechno…???

      V tom případě víš víc než víš…???

      Pepa z Depa napsal:
      cti pozorne !!! neprekrucuj anivedome ani nevedome !! nepsal jsem o sobe ale o (pro) marii .. mozna ze to ona vivsechno…

      osobne se priklanim spise k Sokratesovi:
      „Scio me nihil scire“

      ale to neznamena ze, za ty kratka leta nepoznam kdyz hovno uz z dalky smrdi …
      pokud ctes bibli a veris tak vis ze, nemusime az tak vse vedet..ale spise verit a bude nam dano ..

      • Robo napsal:

       Vedieť nesmieš. …Podľa Satanskej knihy Biblie….inak predsa budeš vyhnaný z raja … vari tú diablovu knihu nečítaš, kresťan?

       • contumax napsal:

        Robo

        Kterýho myslíš křesťana…???

        • Robo napsal:

         Píšem to do Depa.

         Pýtať sa, či vám nieje podozrivé, že nesmiete vedieť….či vám to na sto honov nesmrdí…je asi zbytočné, však?

         To už sa pýtam všetkých kresťanov..

       • Jaris napsal:

        Robo, napis, proc si myslis, ze Bible je satanska. Zajima mne to.

        • Robo napsal:

         Jaris, tu už to je jak na inkvizicnim súde.
         Ak máš mail na Eda, tak mu napíš o môj.
         Edo, pošli Jaris môj mail, prosím.

         V skratke – Biblia Ti priamo zakazuje vedieť, máš slepo veriť.
         No a potom nieje žiadny problém z Teba vyrobiť to, čo tu vidíš u niektorých diskutujúcich..

        • Pepa z Depa napsal:

         Jaris napsal:
         21.2.2016 (7.25)
         Robo, napis, proc si myslis, ze Bible je satanska. Zajima mne to.

         Robo napsal:
         21.2.2016 (10.01)
         Jaris, tu už to je jak na inkvizicnim súde.
         Ak máš mail na Eda, tak mu napíš o môj.
         Edo, pošli Jaris môj mail, prosím.

         V skratke – Biblia Ti priamo zakazuje vedieť, máš slepo veriť.
         No a potom nieje žiadny problém z Teba vyrobiť to, čo tu vidíš u niektorých diskutujúcich..

         pepa z Depa napsal:
         prosim muzes nam sem dat odkaz z bible (kniha,kap,vers) kde se to tam pise .. velice dekuji

       • contumax napsal:

        Robo

        Na Jaris email nemám žel Ti nemůžu posloužit…

        Písmo mluví, o tom, že nemám slepě věřit různým šarlatánům, kteří budou mluvit o Bohu a tvářit se zbožně…

        Většinou se záhy prozradí a to podle svých skutků Robo…

        • proud napsal:

         „Písmo mluví, o tom, že nemám slepě věřit různým šarlatánům, kteří budou mluvit o Bohu a tvářit se zbožně… “ Volne prelozeno: Zlodej varuje pred zlodeji!

        • Jaris napsal:

         Pro Pepu z depa:
         NAOPAK ! Bible primo nabada a doporucuje, aby byla studova na. Zakaz cteni Bible vydala katolicja cirkev, ale to je jiz par stoleti nazpet. Dnes je Bible kazdemu dostupna, kdo ma o ni zajem.
         …“Ja Jehovah/Hospodin, jsem tvuj Buh. Ten, ktery te vyucuje k tvemu prospechu. Ten,kdo pusobi, ze slapes cestou, kterou bys mel chodit. Kdybys jen opravdu venoval pozornost mym prikazanim! Potom by byl tvuj pokoj jako reka a tva spravedlnost jako morske vlny.“ Iza 48:17,18

        • Robo napsal:

         Jaris!
         V Biblii sú prikázania bez vysvetlenia!
         A to o zákaze poznania…Čo iné je to jablko ZO STROMU POZNANIA?!!

      • contumax napsal:

       Pepa z depa

       Prepáč Pepa… prijmi moju omluvu…

       • Pepa z Depa napsal:

        contumax napsal:
        20.2.2016 (21.02)
        Pepa z depa

        Prepáč Pepa… prijmi moju omluvu…

        ..nekdo uz davno pred Pepou z Depa to napsal :

        Otče náš, jenž jsi na (nebo: v) nebesích,
        posvěť se jméno tvé,
        přijď království tvé,
        buď vůle tvá
        jako v nebi, tak i na zemi.
        Chléb náš vezdejší dej(ž) nám dnes
        a odpusť nám naše viny,
        jako(ž) i my odpouštíme našim viníkům
        a neuveď nás v pokušení,
        ale zbav (nebo: chraň) nás od zlého.
        [Neboť tvé je království i moc i sláva navěky.]
        Amen.

 10. soudce napsal:

  „…druhé je iracionální mysticismus odtržený od reality.“

  Hmm . A co je to ta tkz. realita ? Není ONA snad jen subjektivním vnímáním „reality“ , na které se shodly tupé OVCE , vedené KÝMSI (židi to nejsou) na jatka ? Nebyla snad ta REALITA těm OVCÍM vštěpována už od kolébky ? … Co je platné OVCÍM to , že mohou pohybovat od ohrady k ohradě , na pastvu a zase zpátky ! :-)

  Kolik druhů je „realit“ ? Jinak chápe realitu vůl , jinak weissbach , jinak eskymák , křovák … jinak duchovní člověk , který má zkušenosti VOLOVI nedostupné … Psát o tom , že existuje „iracionální mysticismus odtržený od reality“ , je jako plácání dětskou lopatičkou do vody :-)

  • weissbach napsal:

   Realita je skutečnost nezávislá na subjektivním vnímání. Je to kmitání energie podle souvztažného energetického vzorce. Vlnění, které s ochlazováním nabývá forem /přírodní zákony/.
   Odtržení reality je úsilí o podrobení své vůli toho, co na vůli jednotlivce nezávisí. Výsledkem může být například představa, že jsem středem vesmíru, že můžu vykoupit něčí hříchy, že se může vzkřísit mrtvá hmotná forma atd. Fantaziím se meze nekladou…

   • Paul Durham napsal:

    On ten „soudce“ měl třeba na mysli jinou realitou např. vlnění, které s ohříváním ztrácí formu, přestože stále zůstává vlněním dle vlastního vzorce. Nebo možná si „soudce“ smazává rozdíl mezi realitou a jejím vnímáním , když dáte asociálovi ránu pěstí , chápete ji jako dobrý skutek, zatímco on ji chápe jako zlo, třetí pozorovatel ji chápe jako ránu pěstí.

    • weissbach napsal:

     To se nevylučuje, ani nenapadám..

     • Paul Durham napsal:

      Dodatečně se vám omlouvám, ten pisatel je duševně nemocný. Je jich tu čím dál víc, asi DDOS (ze synagogy), evidentně „tlustý lezou do tenkejch“ pro jistou „filosifii“ vyvolenosti.

    • contumax napsal:

     Paul Durham

     Některý lidi člověk mlátit nemusí… hloupost je uvede sama do záhuby…

   • soudce napsal:

    Píšeš – „Realita je skutečnost nezávislá na subjektivním vnímání“ ! Když ale nebude žádného subjektu , který by vnímal „realitu“ – nemůže existovat vůbec NIC ! To ale zatím nemůžeš pochopit .

    Vyjadřuješ se učeně – „souvztažný energetický vzorec“ . No ani strejda Googl tento „terminus technicus“ nezná a to je co říct ! Jsi zřejmě vesmírná kapacita v oboru „reality“ :-)

    „Odtržení reality je úsilí o podrobení své vůli toho, co na vůli jednotlivce nezávisí.“ – Promiň , ale tohle co jsi napsal je hrozný blábol :-)

    Co se týče představ , tak jistě souhlasím , že lidé tvého typu si představují , že všemu rozumí :-) V duchovních disciplínách je tomu jinak , tam nesmí být žádné představy , jinak by nešlo o vědění ale bludy ! Tam se musí všechno domnělé vědění „zahodit“ a začít znovu na „nepopsaném papíru“ . „Tabula rasa“ … Jde to i tak , že se adept svěří do Božích rukou a o nic jiného se nestará …

    No ale přece jen se částečně chytnu toho co jsi napsal :-) „Realita je skutečnost nezávislá na subjektivním vnímání. Je to kmitání energie…“ No , tak to laskavě taky vztáhni na sebe :-) Jsi jen kmitání energie !!! A přesto myslíš , cítíš , rozumuješ , sníš , uvědomuješ si atd…. To přece nemůžeš popřít !!!
    Celý vesmír se vědě jeví jako kmitání energie , stejné je to ale i s člověkem , který myslí , cítí , rozumuje , sní , uvědomuje si atd. … Proč ateisti upírají tytéž duševní vlohy „vesmíru“ (Bůh) je mi vskutku záhadou :-)

    • Eschatolog napsal:

     Z vaseho vylevu je zrejme, ze jedina vase spravna realita se pro vas nachazi v synagoze, ktera je vecna a nezavisla na poctu subjektu. Proti gustu zadny disputat. Pouze upozornuji, ze vas subjekt ma stejnou vahu nicoty argumentu jako libovolny jiny subjekt, tudiz je vase pycha symptomem vady osobnosti.

     • soudce napsal:

      „Z vaseho vylevu je zrejme, ze jedina vase spravna realita se pro vas nachazi v synagoze, ktera je vecna a nezavisla na poctu subjektu.“

      Jsi cvok ? … Určitě nejsi při zdravých smyslech :-)

      „Pouze upozornuji, ze vas subjekt ma stejnou vahu nicoty argumentu jako libovolny jiny subjekt, tudiz je vase pycha symptomem vady osobnosti.“

      Blbečku :-) ! Nerozlišuješ a ani nemůžeš rozlišit co nebo kdo je subjekt :-) Blázne ! … Pokud budeš znát a vědět , pak pochopíš , že pýcha je znakem „dobytčat“ , tvorů , jako jsi TY , Eschatologe :-) Jsi hňup , bez pýchy :-)

    • weissbach napsal:

     1/ Nepotřebuji Google, abych dokázal zformulovat vlastní myšlenku…
     2/To, že nejsem postižený myšlenkovým virem náboženství neznamená, že jsem ateista…

     • proud napsal:

      Presne spravne. I kdybys byl ateistou,neni to zadna vada,vada je nebejt clovekem.Zaroven ani vira neni zarukou lidskosti.

      • weissbach napsal:

       Samozřejmě.

      • soudce napsal:

       „I kdybys byl ateistou,neni to zadna vada,…“

       „ateismus (z řec. zák!.) myšlenkový směr popírající existenci Boha. Z mysticko psychologického hlediska vyplývá ateismus z nepokročilého stadia psychického
       a mravního vývoje . Jeho hlavní závadou je, že vytváří psychologické bariéry proti vyšším kvalitám našeho světa. Ateismus je také prokletím za karmické nezásluhy člověka. Tyto nezásluhy se projevují v tom, že se člověk následkem psychického
       uzavření vyšším kvalitám našeho světa otevírá kvalitám strhujícím do špatných duševních stavů a prožitků, což se rovná inkarnaci do pekelného stavu. Proto vliv ateismu můžeme pozorovat nejprve v silné
       orientaci do smyslového světa a jeho požitků, potom v rozvoji závadných znaků charakteru a posléze v naprosté bezohlednosti ke všem mravním zřetelům, které zlepšují společenské soužití.
       Tedy vlastně znak jednoho ze stupňů na mravním scestí, který má psychologický podklad.“

       „Přesně správně“ ! I kdybys byl ateistou je to TĚŽKÁ vada ! … Pak jsi vskutku DÉMONEM .-)

       • weissbach napsal:

        Těžká vada je žít v bludu, nikoli být ateistou.
        Z pohledu absolutní spravedlnosti je užitečný a slušný člověk mnohem hodnotnější než fanatik, nebo zločinec věřící v Boha. A vůbec nejodpornější jsou ti, co svoje zločiny ve jménu Boha páchají.

        • soudce napsal:

         Těžká vada je žít v bludu a současně být ateistou :-) To je tvůj případ wiessbachu :-) … Nepiš o absolutní spravedlnosti , prosím :-) Proč ? Protože jsi hlupák a netušíš co vlastně je ta absolutní spravedlnost :-)

       • proud napsal:

        Pak nema bejt nase soudnictvi a tim i (ne)spravedlnost v hajzlu……….

        • contumax napsal:

         proud

         Soudnictví v ČR je naprostý zločinecký systém a patří k NWO…

         A opět může za to Bůh anebo nemůže…???

        • proud napsal:

         Podle tebe samozrejme muze,vzdyt prece muze za vsechno a nechava delat lidi jen to nejlepsi pro ne,vi prece nejlip co potrebujou…..tvoje slova:-)))))))))

       • Marie napsal:

        Ty jsi cvok, contumaxi…

        Prej ateisti se orientuji do smysloveho sveta a jeho pozitku… to uz jsi mi jednou vnucoval… ale marne.

        Ja nejsem ani ateistka ani nejsem orientovana na nejake pozitky, s vyjimkou normalniho zivota…

        Hrajes si na soudce, ale nemas na to, debo. Soudce musi mit logiku, a tu mas davno… davno … sezranou svou virou…

      • contumax napsal:

       proud

       Bez víry v Ježíše Krista by pro mě život neměl žádný smysl…!!!

       • Robo napsal:

        Edo, Ty ale neveríš v JK, Ty veríš v Bibliu.
        A to je priepastný rozdiel, Edo…..

        • contumax napsal:

         Robo

         Já vím o sobě víc než Ty a to samé víš o sobě i Ty…

        • Robo napsal:

         Mal 12 apoštolov, v Biblii sú z nich len dvaja (sloválen dvoch z nich)….
         Tých príkladov je milión, Edo. Príde mi, že nechceš vidieť..

         Maj sa pekne, Edo..

        • contumax napsal:

         Robo

         Aj Ty sa maj… pekne…

        • contumax napsal:

         Robo

         Slovo je Ježíš Kristus…!!!

         Písmo Svaté je Ježíš Kristus…!!!

         Všechna proroctví ukazují na Ježíše Krista…!!!

         Všechno je prodchnuto Ježíšem Kristem…!!!

        • Robo napsal:

         Edo, nieje to pravda.. Nemám šancu ťa presvedčiť, nemáš šancu ma presvedčiť.

        • contumax napsal:

         Robo

         Já Tě nemůžu přesvědčit…

         To je na Tobě…

        • Jaris napsal:

         Jaky ze je to propastny rozdil mezi Bibli a Jezisem Kristem, kdyz Bible hovori o Jezisi on sam z ni tolikrat citoval, Robo?

       • proud napsal:

        Pro me ho ma dokud zivot vnimam tak jako tak,nikoho k tomu nepotrebuju,obzvlast ne nejakej imaginarni vejmysl,jeste upravenej k obrazu kohosi:-)

      • contumax napsal:

       proud

       Buď si ateista ale nebudeš spasený a není Ti to líto…???

       K vůli umíněnosti několika desítek let, ztratit život věčný…???

     • soudce napsal:

      „1/ Nepotřebuji Google, abych dokázal zformulovat vlastní myšlenku…“ … hahahaha :-) Tvoje vlastní myšlenka je „„souvztažný energetický vzorec“ ? No ty jsi ale k smíchu :-) Takový blábol :-) … Navrhuji léčbu elektrošoky , 3 x denně po 380 voltech :-) BLázne :-) … Zformulovat myšlenku , ne smyšlenku , bys dovedl až tehdy , když bys zvládl „ovládnutí mysli“ :-) hahahaha :-) Jsi jen plagiátor myšlenek !

      2/To, že nejsem postižený myšlenkovým virem náboženství neznamená, že jsem ateista… :-) … Takže ty jsi vlastně teista ale nejsi ovládnutý virem nábožensví ? Tak to je cool :-) Víš co je to náboženství ? :-)

      • weissbach napsal:

       Silná slova a výsměch nejsou známkou znalosti a pravdy už vůbec ne….
       Na druhé straně doporučování elektrošoků zcela v souladu praktikami inkvizice a dalších „ušlechtilých“ organizací beru na vědomí.
       Co z naší „konverzace“ vyplývá především?
       To, že argumenty nahrazují urážky?
       Zkuste se toho zbavit a formulujte přesně, abychom všichni věděli co vlastně chcete sdělit…
       Kromě staré a ověřené pravdy, že jen blbec je absolutně přesvědčen o tom, že blbci jsou všichni ostatní…
       Pěkný den!

       • soudce napsal:

        No ty jsi úžasný wiessbachu :-)… Silná slova a výsměch si může dovolit jen ten kdo zná pravdu :-) Pokud si silná slova a výsměch dovolí ten , kdo pravdu nezná , projeví se jako BLÁZEN , tedy jako ty wiessbachu :-)

        Já argumentuji , ale ty wiessbachu to nedovedeš zachytit :-) To je tvůj problém :-) Jsi blbec a přesto se chceš prosadit ve věcech o kterých nemáš moc znalostí . Proto se mi jevíš jako BLÁZEN :-) Ano souhlasím s tím co píšeš- “ že jen blbec je absolutně přesvědčen o tom, že blbci jsou všichni ostatní…“ To je přesně tvůj případ BLBČE :-) Pěkný den ! BLBČE :-)

        • weissbach napsal:

         „Já argumentuji , ale ty wiessbachu to nedovedeš zachytit To je tvůj problém“

         Vaše argumentace je založena na neznalosti psaného slova, neschopnosti se soustředit a sledovat nit. Ale to už jsem vám napsal nahoře. Proto už to nehodlám dál rozpitvávat…
         Ale děkuji za ten názorný a úžasný příklad fungující zákonitosti, že člověk soudí sám sebe. Nepotřebuje k tomu ani nějakou vyšší bytost. Vystačí si zcela sám. Sám se popíše, sám sobě se vysměje a sám se i odsoudí. To napsal sám život… V tomhle jste se tady stal absolutní jedničkou. Vskutku.
         Dovolte mi, abych vám za ten názorný a ukázkový příklad pro ostatní ze srdce poděkoval…

        • soudce napsal:

         Ale no tak wiessbachu :-) Ty mně píšeš o neschopnosti se soustředit :-)? Víš co je to vlastně to soustředění ty BLBE :-) ? … Jsi jen tlučhuba :-) Nic nevíš , nic neznáš , nic neovládáš a jen žvaníš :-) Hlupáku :-) !

         Ano nemusíš dál rozpitvávat svojí HLOUPOST ! :-) Mně je to jasné :-) Žvanile :-)

         Nemusíš děkovat za to , že jsem ti ukázal tvoji ubohost :-)… Pokud odložíš svou pýchu , svojí nafoukanost , pak , možná , za tisíc let , se dopracuješ k pokoře , která ti umožní dostat se ke skutečnému poznání :-) BLBEČKU :-)
         ¨

         Ano , vysmál jsem se ti , odsoudil jsem tě , popsal jsem tě … to napsal sám život :-) BLBEČKU !

         Nemusíš ze srdce děkovat , za to , že jsem ti nadstavil zrcadlo a že jsem ti ukázal jaký jsi DEBIL :-) Bylo mi potěšením :-)

      • houbeer napsal:

       Ja jeho formulaci plne chapu-ano zni to zvlastne-ale to pro vas asi vse co nejni pohádkový slovnik bible…treba S.Grof,take jsem mu zpocatku nerozumel,a hle,vhled a pochopeni jde ruku v ruce s vnitrni praci

      • Marie napsal:

       Contumaxi, uz tech saskaren a hrani si na boha ci soudce, to vyjde nastejno, nech. Je to trapne..

     • Pepa z Depa napsal:

      Bílý Potok (německy Weißbach)
      je obec v Libereckém kraji,…

      https://cs.wikipedia.org/wiki/B%C3%ADl%C3%BD_Potok

      • weissbach napsal:

       Pro Vaši informaci. Jsem z Jeseníků v Moravskoslezském kraji. V Liberci jsem byl jednou v životě. A sudeťák taky nejsem.

  • Pepa z Depa napsal:

   soudce napsal:
   19.2.2016 (13.50)
   „…druhé je iracionální mysticismus odtržený od reality.“

   Hmm . A co je to ta tkz. realita ? Není ONA snad jen subjektivním vnímáním „reality“ , na které se shodly tupé OVCE , vedené KÝMSI (židi to nejsou) na jatka ? Nebyla snad ta REALITA těm OVCÍM vštěpována už od kolébky ? … Co je platné OVCÍM to , že mohou pohybovat od ohrady k ohradě , na pastvu a zase zpátky ! :-)

   ….

   Pepa z Depa napsal:
   moc hezky soudce

 11. ochránce napsal:

  Bůh je nádherný a velkolepý.Církev,kterou založil Kristus,náš Pán,byla čistá.Ti co měli hlídat její čistotu byli zabiti.V církvi,stejně jako v jiných společenstvíc,jsou dobří pastýři a špatní pastýři.To desatero,jsou zákony Boha živého,které osvobozují.Lidé,kteří chtějí mít zákony na každou blbost jsou teď vlastními zákony spoutáváni,tak,že nebudou ani dýchat.Máme tolik zákonů,že se v nich nikdo nevyzná.Co se týče Božích darů,které vůbec nevyužíváme,je mezi nimi dar velmi cenný.Totiž svědomí.Kdo poslouchá své svědomí,které je napojeno na anděla strážce,ten se nemusí bát ničeho ani nikoho.Možná si někdo myslí,že když člověk umře,tak je to jako když se zhasne lampa a je tma.Konec.Kdepak přátelé.Každý člověk vždy prožívá šok když zemře,vidí svoje smrtelné tělo a zjišťuje,že má to samé tělo,akorát trochu jiného složení.Ale sáhne na sebe a opět cítí,maso i kosti.Je v jiné dimenzi.A pak jde na soud.Slovem i obrazem je vždy usvědčen ze lži,ještě než otevře ůsta svá.A mnozí jdou kam nechtějí,ale musí.Špinavé prádlo nelze smíchat s čistým.Tam kde je celý svět,hlavně Evropa a také my sami,je důsledkem toho,že jsme se od Boha sami vzdálili a hráli se na chytré.Následky dobře znáte.Co nse týče Bible,zvané ,Kniha knih,tak věřte,že je to slovo živého Boha,kterému nerozumíte a ani rozumět nemůžete.Vše je tam předpovězeno a vše se plní.I ti imigranti jsou tam zahrnuti,jako trest Boží.A moc se pletete.Znám mnoho lidí,kteří se zachránili tím,že se jim dal Bůh poznat.Kdyby to neudělal,tak by z nich byli zloději nebo i vrazi.Jsem hluboce věřící protože jsem Boha poznal.A On,mi dal poznání,které se vymyká lidskému chápání.Jsem tvrdě proti imigrantům,neboť je to řízená migrace.Pokud je křesťan ohrožen na životě,má od Boha pud sebezáchovy a musí bojovat.Je to jeho povinnost.Takže jsou dvě cesty jak se můžete zachránit.Padnout všichni na kolena a Bohu se omluvit.To samozřejmě neuděláte.Druhá možnost je celoevropská revoluce a svrhnout všechny zrádce a kolaboranty,kteří nám vládnou a tvrdě je potrestat.Třeba doživotním vězením a odebráním nakradeného majetku.Toto jediné může zachránit vaši zemi i národ.Jinak kromě jiného,hrozí,že vypukne občanská válka a to nikdo jistě nechceme.Ale na závěr,věřte mě,že v Katolické církvi,je hodně nádherných lidí,kteří nikdy netvrdili abychom sem zvali imigranty.Nejsou jako Halík,ani jako papež.

  • Marie napsal:

   Ano, tve predstavy o nem jsou pro tebe velkolepe…

   Ja ale vidim realitu: Tedy nic velklepeho na sadismu nenalezam. A jestlize dnes a denne naveky se udajnemu panbozkovi chce divat na to, jak kazde zvire, ktere se postavi na nohy uz se musi bat, kdo ho sezere a jeste u toho trpet, tak dekuji nechci, z takoveho boha je mi na zvraceni a i kdyby nakrasne existoval, prdim mu na takovou lasku… a to nemluvim o lidech, co miliard lidi uz bylo zavrazdenych za dobu, co lidstvo existuje… fujtajbl..

   Kdyz myslis, ze jsem zahorkla, tak to neni zrovna vystizne receno. Ja to proste neprijimam a tim je to pro mne vyreseno.

   Kdybych dostala moznost volby, zda na ten jeho svet chci, moje odpoved by byla ne. A jeste mi nekdo bude tvrdit, ze mame svobodnou vuli…hahaha

  • contumax napsal:

   Ochránce

   1***

  • contumax napsal:

   ochránce

   Souhlasím, správně…

   • contumax napsal:

    Jaris

    Správně je z Nového zákona ústy Ježíše Krista :

    Milovati budeš Boha svého z celé své duše, z celého svého srdce a z celé své mysli…

    Milovati budeš bližního svého jako sebe samého…

    V tom jest všechen zákon, myslí se tím desatero přikázání…

  • Jaris napsal:

   Ochrance, vyborne! Libi se mi postreh, jak lidi kritizuji pouhych 10 bozich zakonu, ze je „pry“ nesnesitelne svazujou a pritom si neuvedomuji, jak jsou podrobeni tisici zakony kazdodenniho zivota. Vzdyt bez semaforu nemohou prejit ani silnici na prechodu! Na urcitych mistech mohou jet jen prislusnou rychlosti, jinak zaplati pokutu. Ze ridic nesmi pit alkohol kdyz ridi, je dalsi zakon. Je to zbytecne popisovat. V Novem Zakonu tech deset bylo shrnuto pouze do dvou. Milovat Boha a mit rad (vazit si) souseda. Na tehle dvou stoji vsech deset prikazani.

   • proud napsal:

    Psal jsem to uz x krat: samotny pri-ka-za-ni! je hovadina,jiny by bylo napriklad „doporuceni“,to hned na zacatek.Plus jakykoliv sugestivni NE-smis,NE-mas,NE-zabijes,uz u cloveka kterej „zna“,nepotrebuje dalsi komentar a ten kdo tu knizku daval dohromady se dobre sam „odkopal“!!!

    • proud napsal:

     Knizka urcena sefem,svejm otrokum-ovcim!

     • proud napsal:

      Prikazujici,zastrasujici,slibujici a trestajici…….co dodat? Knizecka funguje jako voditko na psa,mlsek za odmenu,bic za trest.Tedy: NASRAT NA HROB! :-)))

      • proud napsal:

       Genialni podraz,kdo na nej nalitne,nikdy nebude samostatnej,jako by byl porad v praci,vedenej za rucicku….tohle smis,tohle nesmis….ne proto,ze sam chces a sam jsi k tomu dosel,ale proto,ze JA to tak chci,jinak te strcim do pekla!!!

       • proud napsal:

        A nerozsviti se vam,a nerozsviti…………….co si tedy zaslouzite??!

        • contumax napsal:

         proud

         Já nevím co si zasloužím, ještě se uvidí, ještě není všem dnům konec…

       • contumax napsal:

        proud

        Jakéj podraz, si myslíš o Bohu takový šílený…

        Bůh je milující osoba, miluje všechno co stvořil, přeci nás nestvořil z nenávisti…???

        Navíc za všechny lidi zástupně zemřel na kříži proude…

        Neumíš si představit jak trpěl… to by málokterý muž vydržel…

        Musel by jsi si to prostudovat…

      • contumax napsal:

       Proud

       Bible je skutečně Kniha knih…

       • Marie napsal:

        Presne jsi to napsal, proude: “ uz jenom myslenka zastupne smrti je uchylna“…. a ja dodavam, ze autori uchylove skutecne byli, tahne se ta uchylnost uplne ve vsem, co si ve Starem zakone prectes…
        Hnus fialovej, od a az do z…

     • contumax napsal:

      Bible je zázrak proude, kdyby jsi ji četl, změnil by jsi názor…

     • contumax napsal:

      proud

      Víra Tvá Tě uzdraví proude … i učiní z Tebe občana Královstvího Nebeského…

    • Jaris napsal:

     Proude, nemuzes se „vyzvejknout“ souvisle v jednom prispevku? Takhle mam dojem ze koktas.

    • contumax napsal:

     proud

     V Bohu je všechno o svobodný vůli…

   • contumax napsal:

    proud

    Bůh je nejvyšší autorita ve vesmíru, a je Bohem hrozným, kdyby si to člověk uvědomil, že Ten, který stvořil celý vesmír a udržuje ho bez toho, že by viseli planety a hvězdy na šňůrách…

    A všechno funguje jak poručil, všechno Pána Boha poslouchá…

    Nemysli si, že je slabí a že se Ti neukazuje…

    On se Ti ukazovat nemusí…

    Jeho Svrchovanost je nade vším co jest…

    Andělé nejsou obtoustlí odulí chlapečci ale silní mužové, neuvěřitelné síly a moci…!!!

    Kdyby se Ti zjevil anděl, věř tomu, že by jsi padl jako podťatý strom, prostě by jsi omdlel…

    • soudce napsal:

     1*****************

    • proud napsal:

     Jo no,ja su ale padavka:-))))))))))))))))))))),a obzvlast padam z „hroznyho boha“ :-)))…..smichy :-)

     • proud napsal:

      Vas co jste dopustili aby cirkve dostaly svet tam kde je,nez predaly zezlo nadnaroidnim koncernum,za patricnou apnaz,samozrejme,je mi uprimne lito,nicmene by mi to nebranilo vam za tu vasi nebetycnou zboznou pitomost poradne zkopat prdele,sasci!!!Jelikoz uz muj tata rikaval kdyz me vychovaval: Kdyz to nekdy nejde synu hlavou,tak to musi jit prdeli,a sundal pasek…..a mel pravdu.

      • proud napsal:

       Jak by to bylo krasny,kdyby mi slusnost a vychova nekdy dovolily dojit do kostela ke kazani a vsem vam tam,ovce blbe,poradne nafackovat.A toho kazatele ,hlavniho kretena,bych si postavil do rady prvniho,a pak bych ho jeste poslal na konec.Vam by se sice nerozsvitilo,protoze kdo uz uplne zpitomel,tomu bejva sotva pomoci,ale me by to aspon zahralo u srdce a verim tomu,ze bych cejtil i ulevu stvoritele,ze neni na svete jen tupy stado.

       • soudce napsal:

        Pěkné proude :-)Jen bych chtěl vědět ? Kdo ,že ti vštípil tu slušnost a výchovu , která ti brání , těm blbým ovcím v kostele nafackovat ?

        • proud napsal:

         Moje svedomi,protoze ty lidi maji na svy hlouposti jen malej podil,v tomhle pripade,jsou to z vetsi casti obeti!Takze hlavne nekdo jinej potrebuje nafackovat,ale pro nej je to malo,tam uz bych kopal do tlamy az do samyho konce,poslal bych ho se reinkarnovat!

      • contumax napsal:

       proud

       Zase pryštíš vedle proude …

       Já ne, já papeženec nejsem…

       • proud napsal:

        Nevim co nejsi,ale zato vim co jsi…….ten popletenej,hypnoza a sugesce v rukach cirkve,jsou strasny zbrane.Stejne tak v rukach verejnopravnich medii.

      • contumax napsal:

       proud

       Všichni proude i Ty za to můžeš… I já…

      • Jaris napsal:

       Proude, Ty se neustale zasekavas v dejinach, protoze krestanstvi dnes na svetove scene nedominuje jako v 17. stoleti. Pochop to, ze kostelum, krizackym valkam a nasilnemu obraceneni k vire katolicke je davno odzvoneno. Halo! Mame zde 21. stoleti, stoleti atheismu, legalni homosexuality, kulturniho upadku, chaosu, valek a revoluci, stoleti materializmu. Co ma s tim dnesni krestanstvi spolecneho??? Nic, vubec nic a proto by Te melo tesit, jak svet dnesni doby vypada jedna radost. Uz se konecne probud a svou nenavist obrat jinym smerem, „pac plives na nespravny hrob“.

     • contumax napsal:

      proude

      Ani nevíš co se Ti může přihodit za Boží zázrak, někdy člověk neví a neumí si spoustu věcí vysvětlit…

      Byl bych rád kdyby jsi alespoň uznal, že jsme Boží stvoření…

      • proud napsal:

       Nestojim o „bozi“ zazraky Contumaxi:-)))).Me by naopak stacilo kdyby kazdej clovek zacal pouzivat vlastni hlavu a hlavne kdyby se to naucily lidsky ovce!Pak by zazraku,onech falesnejch berlicek a nadeji,nebylo potreba.

    • proud napsal:

     Tvuj buh je Contumaxi velky,neexistujici,smysleny hovno!Ale ty nejsi schopnej to pobrat :-).

     • Pepa z Depa napsal:

      proud… nezavid

     • contumax napsal:

      proude

      Ty teda prudíš… anebo prdídíššš…

      • proud napsal:

       Spis jenom premejslim,overuju a sleduju pokrokovy pruzkumy,skladam si veci dohromady,misto vereni podvrhnutymu,hotovymu,tisice let stejnymu podvodu,mam radeji otevrenou a pristupnou mysl,nez hloupou zkostnatelost…..

     • Marie napsal:

      Proude: to mas to same jako hucet do zamilovanych… to nema cenu..nevidi, neslysi…

      Krestane jsou zamilovani do predstavy posmrtneho zivota, vecny raj….

      Ano… uplne stejnej, jako nez jsme se narodili. Nic jsme o svete nevedeli, a jen se vratime do tehoz stavu..
      Mne vadi to, ze se s temi nabozenskymi fanatiky neda spolupracovat na svobode. Oni jsou uzamceni v otroctvi a jeste si pestuji a jeste navrch k tomu nabadaji druhe, a tim mi lezou na nervy, tj. jsou na facky, a to je pripad contumaxe… alis soudce… alias dalsi jeho nicky…
      Chtel by, abys uznal, ze jsme bozi stvoreni, hahaha…na nem je to primo videt. Chodi se sem navazet do lidi, urazet je a nadrazovat se jim svou virou v boha…

    • houbeer napsal:

     Jo smich musi být :))) hlavne ze jdou to silni MUZOVE TI ANDĚLÉ! Bible je pekna pohadka,tak jako spousta jinych-nema to nic spolecneho s JK.

     • contumax napsal:

      houbeer

      Až přijdou andělé, strachy oněmíš…!!!

      Až uvidíš… vzpomeň si na to… jak jsi se posmíval…

      • houbeer napsal:

       Jo vyborny argument-pane silný muzi,co by jste se i popral…andele strazne mam,vidim je a komunikuji s nimi-ale bibli nectu,necituji a nevnucuji.hlavne na me posli andele at mam strach!-nemaji byt ti „hodní“ a neposmivam se tady nikomu,ani ho nenalepkuji jako tu marii a dalsi,miluji vas vsechny a tak si tady nemusim honit krestanske ego….- cim blize jsi svetla,tim vetsi tma

       • contumax napsal:

        houbeer

        Já je poslat nemůžu, to snad chápeš…

        Psal jsem o něčem jiném a to nechápeš…???

  • Pepa z Depa napsal:

   ochránce napsal:
   19.2.2016 (13.59)
   Bůh je nádherný a velkolepý.Církev,kterou založil Kristus,náš Pán,byla čistá.Ti co měli hlídat její čistotu byli zabiti.V církvi,stejně jako v jiných společenstvíc,jsou dobří pastýři a špatní pastýři.To desatero,jsou zákony Boha živého,které osvobozují.Lidé,kteří chtějí mít zákony na každou blbost jsou teď vlastními zákony spoutáváni,tak,že nebudou ani dýchat.Máme tolik zákonů,že se v nich nikdo nevyzná.Co se týče Božích darů,které vůbec nevyužíváme,je mezi nimi dar velmi cenný.Totiž svědomí.Kdo poslouchá své svědomí,které je napojeno na anděla strážce,ten se nemusí bát ničeho ani nikoho.Možná si někdo myslí,že když člověk umře,tak je to jako když se zhasne lampa a je tma.Konec.Kdepak přátelé.Každý člověk vždy prožívá šok když zemře,vidí svoje smrtelné tělo a zjišťuje,že má to samé tělo,akorát trochu jiného složení.Ale sáhne na sebe a opět cítí,maso i kosti.Je v jiné dimenzi.A pak jde na soud.Slovem i obrazem je vždy usvědčen ze lži,ještě než otevře ůsta svá.A mnozí jdou kam nechtějí,ale musí.Špinavé prádlo nelze smíchat s čistým.Tam kde je celý svět,hlavně Evropa a také my sami,je důsledkem toho,že jsme se od Boha sami vzdálili a hráli se na chytré.Následky dobře znáte.Co nse týče Bible,zvané ,Kniha knih,tak věřte,že je to slovo živého Boha,kterému nerozumíte a ani rozumět nemůžete.Vše je tam předpovězeno a vše se plní.I ti imigranti jsou tam zahrnuti,jako trest Boží.A moc se pletete.Znám mnoho lidí,kteří se zachránili tím,že se jim dal Bůh poznat.Kdyby to neudělal,tak by z nich byli zloději nebo i vrazi.Jsem hluboce věřící protože jsem Boha poznal.A On,mi dal poznání,které se vymyká lidskému chápání.Jsem tvrdě proti imigrantům,neboť je to řízená migrace.Pokud je křesťan ohrožen na životě,má od Boha pud sebezáchovy a musí bojovat.Je to jeho povinnost.Takže jsou dvě cesty jak se můžete zachránit.Padnout všichni na kolena a Bohu se omluvit.To samozřejmě neuděláte.Druhá možnost je celoevropská revoluce a svrhnout všechny zrádce a kolaboranty,kteří nám vládnou a tvrdě je potrestat.Třeba doživotním vězením a odebráním nakradeného majetku.Toto jediné může zachránit vaši zemi i národ.Jinak kromě jiného,hrozí,že vypukne občanská válka a to nikdo jistě nechceme.Ale na závěr,věřte mě,že v Katolické církvi,je hodně nádherných lidí,kteří nikdy netvrdili abychom sem zvali imigranty.Nejsou jako Halík,ani jako papež.

   Pepa z Depa napsal:
   AMEN

 12. bůh určený (k) mučení lidí napsal:

  Buh je zrůda která sedí doma v křesle honí a kouká jak zrovna někdo przní dítě nebo masakruje děti a nebo něco podobného. A když ho bolí ruka tak mu ho kouří JCS aka jeho syn.

  • soudce napsal:

   Přesně jsi se sám popsal :-)

  • Pepa z Depa napsal:

   soudce napsal:
   19.2.2016 (14.29)
   Přesně jsi se sám popsal :-)

   Pepa z Depa taky jeste neco napsal:

   Přesně se sám popsal :-))

   ……………………………………………………

   psy rodi stenata – vsichni mali velci strazci lovci pastevci.. stekaji a knuci ..

   kocka rodi kotata a vsichni mali velci holky kluci ..predou a mnoukaji ..

   kazdy dela (pise) co je mu prirozene, blizke,..to co zna, tak jak byl vychovan..

   my vime ze kocka nesteka a pes neprede ani nemnouka..(ja vim ze americani a jini krizi co se da a nejen zvyrarata posledni krizeni se deje prave ted v nasem novem multykulty.. jak dopadny a jestli teda budem mnoukat nebo budem vicebarevni ..to se necham prekvapit ale uz ted se smeju od ucha k uchu tomu satanasovi a jeho poskokum jako treba tadyhle majstro :
   bůh určený (k) mučení lidí
   atd.

 13. Jan Jinsky napsal:

  Nejsem příznivcem toho, co se děje s imigranty. Podle mně je jich většina ekonomická a bude velký problém s jejich integrací.

  Ale předjímat, že těch pár křesťanských rodin jsou vrahové mi přijde praštěné. To je opačný extrém – proč by měli být extrémisté, když to jsou celé rodiny? Vrahy v nich fakt nevidím.

  • Pepa z Depa napsal:

   Karliku pozor!!!
   už je taky zas

   já opakuji

   Karliku, Karliku, pozor!!!
   už je tady zas.

   • contumax napsal:

    Krvavá Méry alias Marie Dikyová

    Bůh nenařizuje mu věřit, to je na rozhodnutí člověka…

    Bůh ví nejlíp co lidem prospívá,protože je stvořil…

    • proud napsal:

     Proto je nechava se vyvrazdovat ve valkach :-))))

     • contumax napsal:

      proud

      Jo nechává… přesně ale pak budou stejně všichni u Božího soudu…

      • proud napsal:

       „Bůh ví nejlíp co lidem prospívá,protože je stvořil…“……..nooo,tak hlavne ze nam to prospiva……….

       • contumax napsal:

        proud

        Bůh opravdu ví přesně na každýho člověka co na něho platí, některý už Bůh ztratil, protože nemají o Pána Boha zájem…

        Nemůže nic dělat, oni se tak rozhodli od Něho odejít a žít si po svým…

        Ale věřící Bůh trestá jako správný otec…

        Žádná výchova se neobejde bez trestů…

        Kdo netrestá svého syna, ten svého syna nemiluje…

        Humanita je zcestí, vše je dovoleno i buzíci…

        Takže Boží nařízení a Boží řád je naprosto geniální a v pořádku…

        • Marie napsal:

         Contumaxi, ty jsi cvok: jak muzes tvrdit, ze kdo sveho syna netresta, tak ho nemiluje? Takova kravina!
         Ovsem odpovida to tvemu zborcenemu mysleni na pouze cernobilou, bud nebe nebo peklo, nic mezi tim, ze…

         Ja jsem sve deti netrestala, protoze nebyl duvod. A podle tve dementni poucky jsem je tedy nemilovala? Jdi do riti, soudce. Vzdyt ty si tady chodis hrat na pana boha …

 14. Marie napsal:

  Kdyz si projdeme to desatero:

  1. V jednoho boha veriti budes.

  Uz tady je znat, ze jde o cilene rozdelovani a diktat lidem, coz vylucuje otazku svobodne vule a svobody jako takove.

  Uz v tomto bode je sdeleno, ze bohu bude vice, jde o zamer lidi dostat proti sobe, protoze neni receno kdo je tim bohem, ve ktereho se ma verit.
  Jestlize mam svobodnou vuli, tak proc si muze nekdo dovolovat mi narizovat, ze musim verit?
  Jestlize je funkce zivota na zemi postavena na logice, musely by i zakony od boha byt logicke, a to nejsou.

  • Marie napsal:

   jeste dodatek: tak stvoritel a pan vesmiru je takovy kripl, ze nedokaze komunikovat s kazdou stvorenou bytosti a potrebuje si vybrat nekoho, pres koho bude sdelovat svoji vuli? Vzdyt to nema zadnou logiku. K cemu to hrani si na schovavanou? Takoveho boha si nemuzu vazit, ani kdybych chtela, proste to by musel byt nekdo na urovni a ne debil, co si hraje na schovku. A jeste diktuje. A jeste takove zakony, ktere viditelne jsou o paralyzovani lidske mysli, o utrpeni, poslusnosti a otroctvi.

   Neni mozne proste postavit funkcnost sveta na pudech a pak tem lidem ty pudy brat a nebo je nutit, aby se jim branili, vzdyt je to sadismus primo ukazkovy.

   • Pepa z Depa napsal:

    Maru :

    s tou komunikaci je to jako s radiem
    pokud ti nejde radio (naladit stanice) resp. ta o ktere tu hovorime..

    tak to neznamena ze nevysilaji – ale ze ty to neprijmas
    a nebo tam mas treba FM misto DV,VKV…

    ps kdovi jestli ho mas vubec v zasuvce..?¿?¿

    • Marie napsal:

     Srovnavas stvoritele s radiem, to je uf… ujete…

     Si uvedom, ze pokud by existoval, bylo by primo jeho povinnosti dat uplne vsem lidem o sobe vedet a ne jako nejaky primitiv cmarat neco prstem na kamennou desku a pak si vyvolit narod…muze jit do riti ( ten, kdo to vymyslel, byl dement).

  • Pepa z Depa napsal:

   logicke..

   Marie to ale musis uvazovat logicky !!
   nejprve se uklidnit pak ti to mozna nekdy dojde ..ze jiny buh neni proto v jedineho boha a ze satanas se povazuje take za boha to je jako by ten druhy ale pokud budes uvazovat logicky dojdes k zaveru ze je to rebel a dostane co si zaslouzi a a snim jak je psano vsichni kdo mu budou posluhovat ..takze marie zpytuj svedomi a pros o odpusteni, protoze az prijde uz nebude zadny cas … amen

   • contumax napsal:

    Pepa z depa

    Ta poslední věta je vynikající, pravdivá pro všechny…

   • proud napsal:

    Nepotrebuju se o odpusteni prosit,snazim se chovat tak,abych nemusel,jelikoz je to pokrytecky,spravny je napravit co jsem pokazil a ne se omlouvat a cekat odpustek,a kdybych ho nahodou potreboval,dokazu si odpustit velice dobre sam,nepotrebuju k tomu neexistujiciho „boha“,nastesti,protoze netouzim po zhovadilosti :-)))

   • Marie napsal:

    prdim na nejake odpusteni, mne nema co nejaky vymysl odpoustet…

    kdyz uz jsme u te logiky: kdyz prave jiny buh neni, tak neni potreba rikat, ze v jednoho boha veriti bude!

    To je dane, tedy podle logiky!

    Neco jineho by bylo, kdyby rekl, ze jsou bozi dva, a ze nad tim druhym nema moc…

 15. Marie napsal:

  2. zakon „bozi“: Nevezmes jmeno bozi nadarmo

  Dalsi kravina, nelogicka. A proc ne? Naopak, buh by prece mel byt rad, ze ho lidi volaji, vzyvaji.

  Proc tam ten prikaz je a hned ze zacatku? No logicky proto, aby se autorum ta lez o bohu porad nepripominala, lepe receno nevycitala…

  Kdo ma rad, kdyz se mu vycita? Nikdo. Pravda boli.

  • OldNoe napsal:

   Tento materiál je úplný hnoj. Navyše, ak tam pletie „kresťana“ namiesto aby inak označil daného človeka (kľudne mohol napísať i ekológa, alebo komunistu) mu dáva pečať zlého úmyslu a z neho prameniacej ideológie. Môžeme od autora v budúcnosti očakávať, že o chvíľu napíše článok, v ktorom bude vyčítať tomu istému „kresťanovi“ napr. križiacke vojny. Z toho vidíme, že diabol (a jeho sluhovia) nedokáže nič nového vymyslieť. Musí preto dookola omieľať tie isté „severokórejské“ argumenty.

   • Marie napsal:

    Zadny dabel neni, je jen lidska rozezranost, ktera nema meze, protoze ani fantazie nema meze.

    Lide by mohli byt zli jak chteji, ale bez toho, aniz by ukradli druhym prostredky k zivotu, je ovladat nemohou, kdyby je ovladalo i milion dablu, chapes?

    • Jaris napsal:

     Ze tomu veris Ty, Marie, jeste neznamena, ze Satan neexistuje. Existuje, jinak by ho nejvyssi vladcove neuctivali. Prikladem je napriklad Bohemian Grove, kam se schazi kazdorocne „smetanka lidstva“. Jiste o tom take vis.

     • Marie napsal:

      Jaris: satanisti neoslavuji satana, ale neexistenci boha, tj. satan je symbol sily.

      Premyslej: kdyz si boha vymysleli, tak museli k nemu dat protiklad, a ten si oslavuji, protoze to jejich sila, raduji se ze svych uspechu a ne z nejakeho satana.

      Zatimco pomateni krestani veri, ze buh je silnejsi nez satan, oni vedi, ze zadny neni, a ze tedy ten jejich symbol sily je ten vitezny…

      Dokazes si uvedomit, ze pokud by existoval buh, ktery by zvitezil nad satanem, tak by si nikdy nedovolili, co si dovoli. To da logika. Prece mi nechces tvrdit, ze by jim i svetovlada stala za to, aby byli naveky zatraceni…uvedomujes si, jak je zivot kratky? Nikomu z nich by to nestalo za to.

      Maji z nas srandu, vysmivaji se nam, protoze jsme pro ne slaby hmyz… tady si precti, co mi jednou prislo emailem:

      Vyhladovte a umrete, prasata!
      Skrty funguji tim, ze stahnou ekonomiku do bankrotu a deprese, aby majetek zemi se dal ziskat za pakatel bohatymi cizinci. Potrebujeme vice casu zhroutit ekonomie zemi na takovou uroven, kdy budeme citit, ze lide uz jsou na kolenou dost na to, aby od nas prijali jako sve spasitele, kteri je zachrani z naseho vlastniho drancovani jich a hlad vyvolavajicich taktik. Jeste neni dost mrtvych tel na ulicich. Potrebujeme videt 10 az 20 procent populace hladove k smrti a pachajici sebevrazdy. Chceme krev! Bavte nas dal svou mizerii vy bezcenna prasata!

      • Jaris napsal:

       A kdo to prosim Te psal, Marie? Vim, ze princ Philip nechal slyset, ze by se chtel vratit na zem jako virus a vyhubit vetsinu obyvatelstva. O nem je znamo, ze je nekultivovany blb, ktereho Alzbeta(o neco mene blbejsi)nepusti na verejnosti ke slovu, aby zase neudelal dalsi ostudu.

       • contumax napsal:

        Jaris

        To se jí už nedá nic vysvětlovat…

        Ona vidí jen materiálně, tělesně…

       • Marie napsal:

        Jeden zidak, to jmeno si nepamatuji, ja si s nimi pisi leta…. s dementy. Mimochodem, to byl jeden z dalsich, ktery priznal, ze si krestanstvi vymysleli kvuli zotroceni… jo. Princ Philip… dalsi magor…

     • Marie napsal:

      Jo a Jaris, tam k tomu prispevku nahore ( o interupcich ) nejde odepsat, tak ti napisi tady:

      Muzes mi rict, kde je na svete postarano o svobodne matky tak, ze maji duvod si dite nechat? Copak nevis, jaka je situace jenom treba u nas? To nemas sanci zvladnout! Asi jsi sama nikdy deti nevychovavala, protoze jinak bys vedela, ze to je polosebevrazda…

      • Jaris napsal:

       Samozrejme, ze deti mam a dobre vychovane.Jsou uz velke a tesi mne, kdyz mi reknou, ze jsem to s nimi delala dobre.
       Stojim za tim, co jsem napsala, Marie. Svobodne matky v zapadnim svete nejsou chudinky, jak to bylo pred sto lety. Dostavaji vsude nemalou podporu. Nerikam, ze to maji lehke, ale pri trochu snahy to zvladnou, protoze jsou psychycky silnejsi. Tady jde o zdraveho jedince, kteremu neni dovoleno se narodit, protoze se to matce jaksi nehodi. Ona je pro to dite posledni nadeji a poslednim pilirem existence. Ne, placu pro nenarozene deti, kterych se lekovazne zeny zbavily jako nechtene koule u nohy. Je mi nevyslovne smutno a zle, jak se kseftuje s nenarozenymi jedinci, kdy jim „lekari“ odebiraji nahradni dily pro jine.

       • contumax napsal:

        Jaris

        Jsem při Tobě…

       • houbeer napsal:

        Jaris,prominte ze vstupuji jako muz,ale i otec-tak mam kamosku co ma jednoho prcka a ma 130ecek na mesic!tak to asi se moc nepostara o dite-kde bude bydlet?musi do prace!kdo bude hlidat?a mohl bych pokracovat o tom jak nektere pripady jsou fatal.potraty by podle me nebyly treba kdyby lide fungovali cool,zelena mesta,obchod volny dle nabidky a poptavky,rád.mozna by laska opet mela vyznam mezi lidmi.

        • Jaris napsal:

         Houbeer, tomu neverim! Pokud je nezamestnana, musi dostavat podporu. Pokud pujde do prace jako mnoho jinych zen bez muzu, ma treba babicku nebo dite muze dat do skolky. Navic je zakon, ze otec ditete musi platit prispevky na dite.

        • Marie napsal:

         Jaris: to si nemuzes dovolit mu napsat, ze tomu neveris! To jsou fakta! Tady se projevuje v tobe krestanske mysleni. Promin, ale zmagorene. Proste cemu se ti nechce verit, tak tomu neveris a presne i naopak. To je opravdu smutne…

         Ano, i ja mam dost znamych, co jsou svobodne matky a nebo rozvedene, a je to peklo, z ruky do huby a muzsky neplati, co to meles, ze je zakon na to! Jako kdybys nevidela na vlastni oci, ze se zadne zakony nedodrzuji!
         Pres polovina otcu neplati vyzivne a kdyz se jim neprokaze zamestnani, tak maji matky s detmi smulu!
         Tominova dokonce prisla s navrhme zakonu, ze by za ty otce platil vyzivne stat, a pak to od nich vymahal, ale neproslo to! Povazuji to za alarmujici situaci, kdyz se tato baba v tom dokonce angazovala…

         Ty jsi nikdy nevychovala deti sama, tak prosim, mlc o tom. To si musis zkusit a pak muzes mudrovat. Ne kazdy ma babicku a dedecka a nejhorsi je, ze tezko shanis s deckem praci!

       • contumax napsal:

        Jaris

        To znám o tom neseni Kristem, o těch stopách…

     • contumax napsal:

      Jaris

      Existuje zrovna tak jako je noc a den, tma a světlo, voda a oheň, žena a muž…

    • Pepa z Depa napsal:

     BUH ani zmetek satan neexistuje…zrejmne protoze je jeste nekteri nevideli.. no ja hledam porad tu elektriku za kterou platim zrejmne podle maru tez neexistuje a co teprva magneticke pole,ci internet … ?? videl je nekdo nekdy ? ;)

     • contumax napsal:

      Pepa z depa

      No jo kdo vidí elektromagnetické vlny…???

      A přesto existují…

     • proud napsal:

      Jsou prokazatelny,hmatatelne prokazatelny……….sahni si do zasuvky:-)

      • contumax napsal:

       proud

       A Ty mě zkus zvážit jednu molekulu…

       • proud napsal:

        Az mi privedes panbicka na osahani a pokec…….

        • contumax napsal:

         proud

         Dočkej času, jako husa klasu…

         On přijde brzo, věřím tomu, že Ho uvidíš ještě v tomto čase, v tomto těle…

        • proud napsal:

         To budes Contumaxi,na rozdil ode me,dost zklamanej :-)

        • Jaris napsal:

         Stopy v pisku.
         Zdalo se mi, ze jsem se prochazel s Bohem po plazi. Na obloze se mi promitaly ruzne obrazy meho zivota a pokazde jsem zaznamenal v pisku dva pary stop. Jedny byly moje a ty druhe patrily Bohu.
         Kdyz jsem uvidel posledni scenu meho zivota, otocil jsem se, abych se podival na stopy v pisku. Zaznamenal jsem, ze v ruznych etapach meho zivota byly v pisku pouze jedny stopy a vzdycky to bylo v mych nejtezsich a nejsmutnejsich dobach meho zivota.
         To mi opravdu vadilo a vrtalo hlavou a proto jsem se na to zeptal Boha. „Pane, jak je mozne, kdyz jsem se rozhodl Te nasledovat a Ty jsi mi slibil,ze pujdes se mnou celou cestu zivotem, tak jsem zpozoroval, ze v mych nejtezsich chvilich, vidim pouze jeden par stop. Nerozumim tomu, protoze kdyz jsem Te nejvice potreboval, tak jsi mne opustil.“
         Buh odpovedel:
         „Me drahe dite, miluji Te a nikdy jsem Te neopustil a neopustim. Behem tech tezkych chvil,zivotnich zkousek a utrpeni, kdyz jsi spatril pouze jedny stopy v pisku, to bylo tenkrat, kdyz jsem Te nesl v naruci.“

        • contumax napsal:

         proud

         Naopak až přijde Ježíš Kristus podruhé…

         Tak to bude pro největší radost jakou budu moct kdy zažít…

     • Marie napsal:

      Co to zase meles…. elektrinu nevidis, ale citis ji.

      Jenze ten tvuj buh ci satan se neprojevuje vubec nijak.

   • contumax napsal:

    OldNoe

    Souhlasím…

  • contumax napsal:

   Krvavá Méry alias Marie Dikyová

   Vyzývát jméno Boží s bázní.. a úctou… o čemž Ty nemáš ani potuchy co je úcta…

 16. Marie napsal:

  3. zakon desatera:
  Pomni, abys den svatecni svetil.

  A ktery den uz nerika ( kazdy ma jiny ), a jak ho mas svetit taky a duvod uplne chybi. Proc? Prece mam svobodu, tak mohu svetit vsechny dny jako svatecni a nebo zadny a rict rovnou, ze jsou vsechny svate :-)
  Na udajneho pana sveta prilis lacine a hloupe…

  • contumax napsal:

   Krvavá Méry alias Marie Dikyová

   Pomni na den odpočinku… je IV. přikázání a je nejdelší… z ostatních přikázání… tudíž bude mít zvláštní význam…

 17. Marie napsal:

  4. zakon desatera: cti otce i matku , abys dlouho zil a dobre ti bylo na zemi.

  Ani sebevetsi ucta k rodicum nezajistuje dlouhy zivt a ani to, aby ti bylo dobre na zemi. Tech vlivu, ktere tomu, abys dlouho zil brani, je takrka nevycerpatelne mnozstvi, napr. v pripade zemetreseni a zaplav, je uplne jedno, kdo sve rodice cti a kdo ne, zalezi, kde se naleza…

 18. Marie napsal:

  5. zakon desatera: Nezabijes

  Tady presne jde o nelogickou kravinu, protoze zviratum i lidem je dana potreba dodavat telu potravu.

  Jde o bod naprosto promysleny autory v tom smeru, aby chranili sami sebe pred hrozicim nebezpecim ztraty svych zivotu pri prosazovani sve nadvlady, kvuli ktere cele to desatero bylo sepsano.

 19. Marie napsal:

  6. zakon: Nesesmilnis.

  Opet kravina. Zakon o zachovani zivota je postaven na neustalem plozeni, protoze zabijeni je pudova zalezitost v souvislosti s potrebou prijimat potravu. Proto taky je tomu uzpusobena neustala tvorba semene, a lidi neprovadeji sex z nejake lasky, ale z potreby. Z puzeni.
  Tamhle eskymaci jdou do kostela po msi jdou vzajemne soulozit a je jim jedno ci dite se narodi, hlavne ze se narodi, protoze maji tak nizkou plodnost. A nikoho nejake smilneni nezajima.

  Proste buh da lidstvu sexualni pud a pak jim bude zakazovat jeho funkci? Vzdyt je to postavene na hlavu, to mohl napsat jedine dement. A ne zadny buh. Ten, ktery chtel mit kontrolu nad tim, kolik bude lidi… a nutno dodat, ze prave dnes je videt, kdo je autorem toho a kdo tak prosazuje Jew World Order…

  A ta veta, kterou vlozili vymyslenemu bohu do ust : milujte se a mnozte se a naplnte zemi, je jednou z nejvetsich kravin a dukazu, ze zadny buh neexistuje. Mnozeni totiz neni vysledkem lasky. To by byla jina, kdyby se dite zplodilo jen v pripade, ze se dva miluji.

  Spojenim s jednou zenou nekonci pritazlivost druhe, takze viditelna funkce zakona o zachovani zivota za kazdou cenu, tudiz i za cenu znasilnovani, proto je zenska slaba, aby se ubranila..

  Viditelna vlada prirodniho zakona a ne nejakeho boha, ktery to udajne stvoril.

 20. Marie napsal:

  7. zakon: Nepokrades.

  Kde je stanoveno, co je ci? Nikde. Takze o jake kradezi a komu je rec? Kdyz nikomu nic nepatri, tak mu nemuzes prece ani nic ukrast.
  To byl panbu tak liny, aby k tomu rekl neco vic?

  Naopak, tvurci panbicka a jeho zakonu to udelali takto zamerne. A sice proto, aby jim to, co si privlastni nikdo nemohl vzit.
  Viz siozidovska megazlodejina tisicileti vzletne nazvana cirkevnimi restitucemi…

 21. Marie napsal:

  8. zakon: Nepromluvis kriveho svedectvi.

  Opet ucelovy a nekolikatery mozny vyklad. Autorum jde o to si zajistit, aby se dozvedeli o vsem, co jejich poddani rikaji, protoze slova predchazi skutkum. A aby si to jeste vice potuplovali, zavedli zpoved…A na co by panbicek potreboval zpovedi, kdyz je vsevedouci???? Logika v riti uplne na entou…

 22. Marie napsal:

  9. zakon: nepozadas manzelky blizniho sveho…

  Zase dukaz nadvlady muzu nad zenami. Jinak by tam totiz od spravedliveho boha muselo byt i manzela blizni sve…kdyz uz.
  Neni to tam…

  A specifikace nikde. Zamerne tam neni. Zato je tam znat majetnicky prvek autora, ktery nechce, aby mu za jeho zenskou nekdo lozil.
  Navic je to v primem rozporu s tim „bozim“ vyrokem o naplneni zeme…
  Nadvlada jako vysita.

 23. Marie napsal:

  10. zakon: Nepozadas statku blizniho sveho.

  Ten je uplne nejsmesnejsi. Jak uz jsem psala. Co je ci statek??

  Co si kdo zabere na zaklade sily? Ve skutecnosti jde o ochranu nakradeneho majetku, viz opet Vatikan..

 24. ochránce napsal:

  Milá Marie.Máš to v té hlavičce trochu pomotané.Nechci a ani nebudu s Tebou diskutovat,ale přece jenom Ti musím říci,že Jsi nic nepochopila.Třeba-nesesmilníš.Každý normální člověk a nemusí to být ani křesťan,tak ten ví co to znamená.Bůh miluje rodinu jako takovou.Chce,aby se děti rodily z lásky a ne jen z potřeby,nebo ze chtíče.Jestliže muž,nebo žena,kteří jsou manželé jeden druhému zahýbají s někým jiným,je to smilstvo.Následkem jsou rozvody a rozvrácené rodiny.Člověk má poslouchat svůj rozum a ne svůj chtíč.Tím se liší od zvířete,které má jen rozmnožovací pud.Nebo třeba-Nepokradeš! To je přece zákon,který má v srdci každý slušný člověk.Kdyby byli mnozí mladíci vychováváni v křesťanském duchu,nikdy by nepřepadávali staré lidi kvůli pár korunám.Někteří se také nestydí starého člověka mučit a následně zabít.Co není mé,je pro mě tabu!Nebo-křivé svědectví.Jestliže někoho křivě obviním ze zlého skutku,který nespáchal,je to dobře?Můžou zavřít nevinného člověka do vězení.Křivým svědectvím můžu rozbít fungující normální rodinu,způsobit smrt člověka atd.Boží desatero člověka nespoutává,ale osvobozuje.A co zákony,které vymyslel člověk.Za chvíli bude v této zemi i uprdnutí trestným činem.To je opravdu otřesná věta-co není zákonem zakázáno,to je dovoleno.Už nebudu reagovat.Piš si tam co chceš,ale přece jenom mě to nedalo.Snad Tě to zbaví zahořklosti.Bůh Ti žehnej.

  • tomek napsal:

   Kto miluje svoju polovicku nepotrebuje smilnit .:)

   • Marie napsal:

    Jenze se podivej na realitu… kolik lidi zustane s jednou zenou cely zivot a jeste je ji verny? To samozrejme plati i naopak. Nejsou neverni jen muzi. Ti jen maji vice prilezitosti a jsou od prirody vzrusivejsi a schopnejsi k opakovanym stykum….

    • tomek napsal:

     No to ja dobre viem . Som mlady a sam som este nemal ziadnu zensku a som vela razy nadrzany ako byvol .Ale ako pisem , mne staci k zivotu jedna .A viem ze by som ju nedokazal podrazit keby som ju skutocne lubil .Proste svedomie by mi to nedovolilo.

     • Jaris napsal:

      Tomku, potkas tu pravou a ze srdce Ti preji, abyste se meli radi a byli si verni. Je to mozne, sama mam tu zkusenost.

     • Marie napsal:

      Blahopreji…. Ale je vas malo… ja se divam na celek, vis? Nebo ty vidis neco jineho nez ja? Cely svet je v riti….logika postavena naopak.

  • tomek napsal:

   Ale suhlasim inak aj ked niesom zastancom krestanstva .Moralne zakony su tym cim sa lisime od zvierat .Ja tiez niesom dvakrat dokonaly ale rad by som zmenil svoje nedostatky k dokonalosti.Keby nebolo ziadnej moralky medzi ludmi , najskor by sme sa uz vytlkli , ale ked tak nad tym uvazujem a sledujem tento svet , ani od toho niesme velmi daleko .

  • Marie napsal:

   Mily ochrance: drtiva vetsina rodicich se deti je nechtena, nikoliv z lasky, a ty to vis…. proc si hrajeme na pravdu, kterou bychom chteli misto toho, abychom si rikali tu skutecnou??

   To je pokrytectvi….krive svedectvi jako vysite…

   Lide provozuji sex proto, ze je to prijemne. Kdyby tomu tak nebylo, tech planovanych deti by bylo sotva na preziti lidstva, bracho! Chces zavirat oci pred skutecnosti? To muzes, ale tim se ona nezmeni…

  • Jarmila napsal:

   Marie má dokonalé názory a vždy žasnu nad tím, jak s ní se vším na sto procent souhlasím. Zato Vy je kecáte a bohužel jste neprojevil sebemenší hlubší myšlenku. Tolik k Vašemu velmi plytkému příspěvku pane ochránce.

   • OldNoe napsal:

    Marie! Dievčatko zlaté! Už dlho som sa tak nenasmial! Naozaj, vydarená karikatúra desatora. Neviem nakoľko je vhodné sa z neho smiať, ale nemohol som si pomôcť. Samozrejme, nesmial som sa z neho, ale z Tvojej interpretácie. A teraz vážne: domnievam sa, že hádam nikoho nepresvedčíš o tom, že desatoro je zlé, hlúpe, prípadne zbytočné. Pretože práve ono je základom európskej kultúry. Tej kultúry, ktorú si chceme chrániť pred útokmi: ako zvonku, tak i z vnútra. Určite nebudeš so mnou polemizovať o tom, že kradnúť, zahýbať, ohovárať, atď. sa nemá. Máš svätú pravdu v tom, že sa desatoro často nedodržiava a potom to vyzerá tak, ako píšeš. Teda, Tebou vymenované negatíva vznikli preto, že niekto nedodržal základný morálny a kultúrnotvorný zákon. Ale ten preto nie je zlý – naopak, je to nepriamy dôkaz jeho opodstatnenosti. Súhlasím s Tebou aj v tvrdení, že muž bude mať vždy tendenciu zahýbať. Na druhej strane poznám kopu rodín, kde to mužovi ani len nenapadne. Napokon, aj moji rodičia si boli celý život verní – vo vyššom veku – aj v chorobách. Samozrejme, kto podlieha nwo propagande, pletie si úplne logicky lásku so sexom, v lepšom prípade s náklonnosťou. Láska je však niečo iné a je to to najkrajšie, čo môže človek užívať. Pravdu má sv. Ján evanjelista, vo vete: „Kto nemiluje, ostáva v smrti“. A je to pravda, ktorú chápu všetci: veriaci i ateisti. Na záver si dovolím pridať verš jednej slovenskej poetky:
    „Ak je to láska, nezabudnem na ňu.
    Ak je to bolesť, nezabudni na mňa.“

   • Marie napsal:

    Dekuji za porozumeni. Vazim si toho.

  • contumax napsal:

   ochránce

   1 ***

  • Jaris napsal:

   To jsi napsal bajecne, Ochrance. :-)

 25. houbeer napsal:

  Diky pepi za aspon trosku snahu nekterym naznacit neco,co i dle mého nazoru může byt…ano lidé-marie,jarmila,.-tak nejak nechapou ze Bůh je vse-univerzum,nezna dobro a zlo,nerozlisuje!nevyslal nikoho asby hlasal jeho nazory-ti lidé-jezis,budha,a dalsi bezejmeni po celem svete se probojovali k Bohu kazdy svou cestou,v svuj cas.a pote se jen tak nejak chteli podelit,protoze ano je to velkolepe,ten pocit svobody,jezis mozna vubec zadne zakony neudal,on vselijak popisoval archetypalne jeho poznani a souzneni s bohem.princip treba adama a evy je v dokonalem souzneni,ale pokud jeden je nespokojen,chce byt lepsi,je jen krucek od ochutnání jablka.osobne nejsem krestan,ježíš rikal-zadne vzyvani mne az odejdu….ale v osobu mistra verim,citim ho v sobe a vidim ho v kazdem-jde o archetyp,ne muze ci zeny,ale cloveka bozskeho ten co je v kontaktu…a buh se nediva ani necítí,jen z urciteho popudu dal impuls k tvorbe vseho mozneho uvnitr sebe-zeby z nudy?:) zlo je jeho soucasti tedy a kazdy ho chape ruzne ale jak pise waisbach,realne je to jasne co je dobro-energeticky vysilat pozitivum-modlitba,utecha,pomoc,ucta a dalsi moznosti ktere jsou nam nadosah kazdy moment,i kdyz jsme sami muzeme „konat dobro“ ale zároveň realita je promenna,tzn.“zustat s Bohem“kazdy okamzik jde jen nejcetsim mistrum,my „normalni“lide vypadavame ze spojeni a vubec navazat spojeni je hafec prace-úsilí, ja treba jsem marie nemel pred mymi 20lety zadnou zenu-vedel jsem ze čekám,ze chtic me neovládá,…pak prisla,vedel jsem to,a ted mame 5deti z lasky,neplánovaně,a i kdyby umrela ci tak neco,nevadi uz tedy nebudu mit sex,nepotrebuji jinou,je spoustu prace kde je potreba energie. Je toho opravdu hodne co se da o křesťanství napsat a jinych náboženstvích,pokud nekoho zajima,studujte religionistiku,mam kamarady co studovali a ano ja citil a videl boha,mir a lasku všude,ale to je newage,je miriada variaci na tema emoce,myšlení…ale jen jeden buh-vsehomir pro cely svet,i samani ameriky znaji Boha a chapou jednoznačn princip jezise,ale k tomu poznani dosli po jine ose,ani neslyseli o křesťanství. A kdo by se citil moc v tele zavřeny- tak doporučuji 1kapku :)))

  • contumax napsal:

   I.

   JÁ JSEM HOSPODIN BŮH TVŮJ, KTERÝŽ JSEM TĚ VYVEDL Z ZEMĚ EGYPTSKÉ, Z DOMU SLUŽBY. NEBUDEŠ MÍTI BOHŮ JINÝCH PŘEDE MNOU.
   II.

   NEUČINÍŠ SOBĚ RYTINY, ANI JAKÉHO PODOBENSTVÍ TĚCH VĚCÍ, KTERÉŽ JSOU NA NEBI SVRCHU, ANI TĚCH, KTERÉŽ NA ZEMI DOLE, ANI TĚCH, KTERÉŽ U VODÁCH POD ZEMÍ.
   NEBUDEŠ SE JIM KLANĚTI, ANI JICH CTÍTI.
   NEBO JÁ JSEM HOSPODIN BŮH TVŮJ, BŮH SILNÝ,HORLIVÝ, NAVSTĚVUJICÍ NEPRAVOST OTCŮ NA SYNECH DO TŘETÍHO I ČTVRTÉHO POKOLENÍ TĚCH, KTERÝŽ NENÁVIDÍ MNE.
   A ČINÍCÍ MILOSRDENSTVÍ NAD TISÍCI TĚMI, KTEŘÍŽ MNE MILUJÍ, A OSTŘÍHAJÍ PŘIKÁZÁNÍ MÝCH.
   III.

   NEVEZMEŠ JMÉNA HOSPODINA BOHA SVÉHO NADARMO; NEBOŤ NENECHÁ BEZ POMSTY HOSPODIN TOHO,KDOŽ BY BRAL JMÉNO JEHO NADARMO.
   IV.

   POMNI NA DEN SOBOTNÍ, ABYS JEJ SVĚTIL. ŠEST DNÍ PRACOVATI BUDEŠ, A DĚLATI VŠELIKÉ DÍLO SVÉ. ALE DNE SEDMÉHO ODPOČINUTÍ JEST HOSPODINA BOHA TVÉHO, NEBUDEŠ DĚLATI ŽÁDNÉHO DÍLA, TY I SYN TVŮJ I DCERA TVÁ, SLUŽEBNÍK TVŮJ I DĚVKA TVÁ, HOVADO TVÉ I PŘÍCHOZÍ, KTERÝŽ JEST V BRANÁCH TVÝCH. NEBO V ŠESTI DNECH UČINIL HOSPODIN NEBE A ZEMI, MOŘE A VŠECKO CO VNICH JEST, A ODPOČINUL DNE SEDMÉHO; PROTOŽ POŽEHNAL HOSPODIN DNE SOBOTNÍHO A PO SVĚTIL HO.

   V.

   CTI OTCE SVÉHO I MATKU SVOU, AŤ SE PRODLEJÍ DNOVÉ TVOJI NA ZEMI, KTEROUŽ HOSPODIN BŮH TVŮJ DÁ TOBĚ.
   VI.

   NEZABIJEŠ

   VII.

   NESESMILNÍŠ

   VIII.

   NEPOKRADEŠ

   IX.

   NEPROMLUVÍŠ PROTI BLIŽNÍMU SVÉMU KŘIVÉHO SVĚDECTVÍ.

   X.

   NEPOŽÁDÁŠ DOMU BLIŽNÍHO SVÉHO, ANIŽ POŽÁDÁŠ MANŽELKY BLIŽNÍHO SVÉHO,ANI SLUŽEBNÍKA JEHO, ANI DĚVKY JEHO, ANI VOLA JEHO, ANI OSLA JEHO, ANI COŽKOLI JEST BLIŽNÍHO TVÉHO.

   • contumax napsal:

    houbeer

    Opět vedle, jsi mimo, věříš bachorkám…

    Všechno jsou to podvrhy, že Ježíš Kristus byl v Indii nebo až v Japonsku…

    Anebo že měl několik žen a že měl s nimi děti…

    Bůh Ježíš Kristus musel být v těle jako člověk aby se lidem přiblížil a aby Ho chápali musel jíst a pít jako člověk, proto o sobě často mluvil Ježíš Kristus jako o Synu člověka…

    Ale ve skutečnosti je Ježíš Kristus Bůh…

    I když je nazýván synem Božím, pořád je to ten jeden Bůh ve své Podstatě Trojjediný Bůh Boží trojice…

  • contumax napsal:

   houbeer

   No nic…

   Máš v tom zmatek, srovnávat budhu a Ježíšem Kristem…???

   • houbeer napsal:

    A proc ne-oba byli mistři,dosahli urciteho stavu!pak jednali jako bytosti lasky,vse pekne vysvetlili svym posluchacum,dle jejich soc.mistniho kontextu.vus ze jezis se ucil v indii?a ze oak tam dosel umrit?v kasmiru,znali ho pod jmenem isa

   • contumax napsal:

    houbeer

    Pro Tebe byl budha mistr a pro mě vůbec žádný mistr budha nebyl a není a nebude…

    Ježíš Kristus a Jeho učení a Jeho oběť na kříži a z mrtví vstání nemá v žádným náboženství na světě konkurenci…

    Žádný náboženství nemá a nenabízí vykoupení člověka z hříchů, vykoupení zástupně, že za mě někdo zemře, vezme za mě mé hříchy na sebe…

    Východní náboženství mě přestaly dávno zajímat…

 26. Pepi napsal:

  Nekdo houbeere hovori o „Kristus“principu.
  Historicky Jezis je pro ne sice dulezitou historii,ale prece jen historii sepsanou lidmi.Dulezite pro tyto lidi je Kristus zmrtvychvstaly,zivouci.Osobni zkusenost s Kristem.
  Je to tak trochu naznaceno treba v ortodoxnich vychodnich cirkvich.Jeste mnohem vyrazneji se toto chapani projevuje v antroposofii,ci v kosmologii. http://www.martinus.dk se zabyva kosmologii,i v cestine.
  Toto se nemusi ztotoznovat s mymi nazory,snazim se prezentovat ruzne pohledy.
  Co se tyce nazoru treba Marie:vidim to tak ze pro ni je Buh velice dulezity pojem,jinak by neuzivala tolik casu/energie o tom psat.
  Mozna se mylim.

  • houbeer napsal:

   Jj te chapu,rad jsem cetl vsechny mozne knihy náboženské,svetske,hlavne zajimave-antropo…mam velmi rad,tak jako idniany(např.inipi-chyse) a dalsi smery prace s energii,treba rod,statek;))to je prace s energii!kdyz jsem poznal moji zenu,behala po lese,bylinky,bydleni u lesa,takova keltoslovanka s odporem ke křesťanství!tedkom po 11letech uz i ona rekne,např.kdyz nejni ani ecko celej mesic a je treba mouka…-nechej to na bohu,to neznamena,flakej se,holub se upece sam a nacpe se ti do pusy.jen jeto o víře,a hle on jeden reznik co my dava maso kdyz jesem ve meste(pro psa),tak se me zeptal jestli umim delat nádrže-a ja umim anebo jedna pani se zepta jestli umim prorezat stromy,a hle ja umim a mam praci,na dva dnů-ale to je PRESNE co ja si přeji!zivot je slozity….. Ale nechci nicim urazit,poucovat marii!-jeji nazory chapu,mnohdy souhlasim,ona vidí!ale nekde bych take byl radsi za mirovou variantu-s politiky,-jen tak je zabit nejde,ale mit dobrej nahradni plan,tak to jo-sesadit je vsechny hned a hned soudit soudem zrizenym k tomu a oni se dopustili zverstev,kradezia tak bez milosti zavřít.chytreerychle,dusledne,ale s pokudmozno dobrym vysledkem,zadna ukrajina ci sýrie,ci libye,a takovych statu je mnoho kde ty dobre tendence potlacili.

   • Robo napsal:

    Houbeer, rád Ťa „vidím“..

    • houbeer napsal:

     Poteseni na me strane. At se dari jak nejlepe je ti mozno.

     • Robo napsal:

      Ďakujem.

      Vždy sa darí najlepšie, ako to ide. Záleží len na uhle pohľadu :-))

     • contumax napsal:

      Nezabiješ ale bránit sebe a druhé musím…!!!

      A kdybych v boji nedopatřením někoho zabil, prostě jsem neměl myšlenku ho zabít, jsem pořád na tom lépe… než li ten, který plánuje zabití, přeloženo vraždu…!!!

      Lhát budu, klidně zalžu… když svou lží zachraním něčí život před smrtí, budu lhát jako sedmilhář…

      Nezabiješ je o tom, že nezabiju zbytečně pro zábavu zvíře… v miliónech viz bílý muž v Africe či v miliónech bizony v Americe…

      • Pepa z Depa napsal:

       s tim zabitim a ublizenim je to nejak tak ze:

       pokud te nekdo napadl (napada) a ty muzes uteci tak utikej pokud muzes – obrana neni nutna !
       (casto se nechame strhnout k tomuto typu hrichu kvuli majetku)

       pokud uteces a vzapeti toho budes litovat
       vratis se a protivnika zabijes
       budes pikat zrejmne jeste vice nebot to jiz je zly umysl a ne afekt ci rozhodne ne nutna obrana …

       NESUD!! nebo Odsoudis sam sebe ..

       • contumax napsal:

        Pepa z depa

        Tohle taky vím… psal jsem o nevyhnutelné situaci…

       • proud napsal:

        „pokud te nekdo napadl (napada) a ty muzes uteci tak utikej pokud muzes – obrana neni nutna !“……….odmitam bejt celej zivot na uteku jen proto,ze kdosi si vymyslel zakon pro sebe.Co kdo chce,ma se mu dostat z plna hrdla.Chces tedy ponasledovat,ublizovat,okradat? Prijd! si pro svuj POSLEDNI lup!!!Neexistuje „neprimerena“ obrana,existuje pouze obrana a kazda je spravna a dobra!

        • proud napsal:

         Pro rejpaly,jde o obranu pred agresi mezi dospelejma lidma co uz musej umet rozlisovat.Par fackama agresivni chovani jednou provzdy neodnaucis,pouze v konkretnim pripade,az agresor padne na slabsiho,bude stejne agresivni vuci nemu.Chce to tedy logicky silnejsi kalibr,aby ho presla chut uz jen pri tom napadu!!!Zaroven klast duraz na vychovu od malinka jako na nejlepsi prevenci.

        • contumax napsal:

         proud

         V tomhle jsem s Tebou za jedno proude, nenechat se nijak od nikoho omezovat a pokud mě napadne budu se bránit…

        • proud napsal:

         To se Contumaxi ale protivis slovu a pismu svatymu :-)))).Jestli ono to nebude tak,ze podle toho co se ti zrovna hodi,jestli to tak je,nebo neni je uz vec jina :-)))).A me hodne zajima jak to skutecne je.At se mi to hodi nebo nehodi.A to nevim,jen se domejslim,tusim.Zato ty mas jistotu,jenze………..jak se ti to prave hodi:-)))))))))))))))

    • Jaris napsal:

     i ja houbeer…, zdravim Tvou pocetnou rodinu.

     • houbeer napsal:

      Tak tomu věř!je spousta holek co nepracovali moc,ona nejakej ten patek mela brigadky v hospodach,ale tak treba babicka daleko,otec je hajzl co neplati(nemuze)a skolka je zverstvo z dilny NWO! Je takovych pripadu hafec,muj je takovy podobny-jsme na „vylete“ve spanu,ok tak jsme tu dyl,sak se nam tu libi a jsme prece EU,ale takze nam stoply pridavky s vysvětlením ze neciti ČR bztah k nam!a od spanelska teke nic oac jina byrokracie,i cesky ombudsman uznal nasi kauzu ale DOPORUCIL snam se dale tim nezabyvat!takze mam dve deti nar.v cesku a 3 v spanu a krome prvniho,na ne nemam s zenou ani korunu,zadny porodny zadny nic!ale at si to strci do… Ja to vybojuji za celou rodinu,aspon mam cisty svedomi ze necucam mlicko od bestie.opravdu znam dost matek bez muze-je to trend-a maji to hafec tezky,spanelky,italky,nemky ovsem take,i kdyz tedy pokud splňují tak ty aspon ty prachy dostanou…

 27. Pepa z Depa napsal:

  Matouš 6

  1
  Varujte se konat skutky spravedlnosti před lidmi, jim na odiv; jinak nemáte odměnu u svého Otce v nebesích.
  2
  Když prokazuješ dobrodiní, nechtěj budit pozornost, jako činí pokrytci v synagógách a na ulicích, aby došli slávy u lidí; amen, pravím vám, už mají svou odměnu.
  3
  Když ty prokazuješ dobrodiní, ať neví tvá levice, co činí pravice,
  4
  aby tvé dobrodiní zůstalo skryto, a tvůj Otec, který vidí, co je skryto, ti odplatí.
  5
  A když se modlíte, nebuďte jako pokrytci: ti se s oblibou modlí v synagógách a na nárožích, aby byli lidem na očích; amen, pravím vám, už mají svou odměnu.
  6
  Když ty se modlíš, vejdi do svého pokojíku, zavři za sebou dveře a modli se k svému Otci, který zůstává skryt; a tvůj Otec, který vidí, co je skryto, ti odplatí.
  7
  Při modlitbě pak nemluvte naprázdno jako pohané; oni si myslí, že budou vyslyšeni pro množství svých slov.
  8
  Nebuďte jako oni; vždyť váš Otec ví, co potřebujete, dříve než ho prosíte.
  9
  Vy se modlete takto: Otče náš, jenž jsi v nebesích, buď posvěceno tvé jméno.
  10
  Přijď tvé království. Staň se tvá vůle jako v nebi, tak i na zemi.
  11
  Náš denní chléb dej nám dnes.
  12
  A odpusť nám naše viny, jako i my jsme odpustili těm, kdo se provinili proti nám.
  13
  A nevydej nás v pokušení, ale vysvoboď nás od zlého.
  14
  Neboť jestliže odpustíte lidem jejich přestoupení, i vám odpustí váš nebeský Otec;
  15
  jestliže však neodpustíte lidem, ani váš Otec vám neodpustí vaše přestoupení.
  16
  A když se postíte, netvařte se utrápeně jako pokrytci; ti zanedbávají svůj vzhled, aby lidem ukazovali, že se postí; amen, pravím vám, už mají svou odměnu.
  17
  Když ty se postíš, potři svou hlavu olejem a tvář svou umyj,
  18
  abys neukazoval lidem, že se postíš, ale svému Otci, který zůstává skryt; a tvůj Otec, který vidí, co je skryto, ti odplatí.
  19
  Neukládejte si poklady na zemi, kde je ničí mol a rez a kde je zloději vykopávají a kradou.
  20
  Ukládejte si poklady v nebi, kde je neničí mol ani rez a kde je zloději nevykopávají a nekradou.
  21
  Neboť kde je tvůj poklad, tam bude i tvé srdce.
  22
  Světlem těla je oko. Je-li tedy tvé oko čisté, celé tvé tělo bude mít světlo.
  23Je-li však tvé oko špatné, celé tvé tělo bude ve tmě. Jestliže i světlo v tobě je temné, jak velká bude potom tma?
  24
  Nikdo nemůže sloužit dvěma pánům. Neboť jednoho bude nenávidět a druhého milovat, k jednomu se přidá a druhým pohrdne. Nemůžete sloužit Bohu i majetku.
  25
  Proto vám pravím: Nemějte starost o svůj život, co budete jíst, ani o tělo, co budete mít na sebe. Což není život víc než pokrm a tělo víc než oděv?
  26
  Pohleďte na nebeské ptactvo: neseje, nežne, nesklízí do stodol, a přece je váš nebeský Otec živí. Což vy nejste o mnoho cennější?
  27Kdo z vás může o jedinou píď prodloužit svůj život, bude-li se znepokojovat?
  28
  A o oděv proč si děláte starosti? Podívejte se na polní lilie, jak rostou: nepracují, nepředou –
  29
  a pravím vám, že ani Šalomoun v celé své nádheře nebyl tak oděn jako jedna z nich.
  30
  Jestliže tedy Bůh tak obléká polní trávu, která tu dnes je a zítra bude hozena do pece, neobleče tím spíše vás, malověrní?
  31
  Nemějte tedy starost a neříkejte: Co budeme jíst? Co budeme pít? Co si budeme oblékat?
  32
  Po tom všem se shánějí pohané. Váš nebeský Otec přece ví, že to všechno potřebujete.

  ……………………………………………………………..
  33
  Hledejte především jeho království a spravedlnost, a všechno ostatní vám bude přidáno.
  ……………………………………………………………..

  34
  Nedělejte si tedy starost o zítřek; zítřek bude mít své starosti. Každý den má dost vlastního trápení.

 28. houbeer napsal:

  Musim rict ze by me zajimalo jak se zaopatrujete,vy kteri hltate bibli a jeji verse a citaty-jestlipak berete penize od statu?soukromnici?zamestnanci?tak doufem ze zarucene jen V SPRAVNEM A JEDINEM sektoru prace…-zadna podpora elit,mafii?vrahů???

  • contumax napsal:

   houbeer

   Samozřejmě Ti nic neprozradím…

   Živím se rukama, řemeslo…

   • houbeer napsal:

    Jo take jsem delal remeslo-pak uz jsem nemohl,jezdit autem do práce?ne!koupit pytel cementu?ne!pouzivat motorovku?ne!sice neco udelam,ale je to k hovnu!-dle me je jen malo praci smysluplnych z hlediska bozi,tzn,osvicenstvi,tzn.z moralne duchovniho hlediska pokrocileho člověka.- zachranovat zivoty,byt u porodu,davat najist druhym z vlastního,…

  • contumax napsal:

   houbeer

   My žijeme co hltáme Bibli že Slova Božího a pracovat musíme…

   • houbeer napsal:

    A to ti kdo prikazal ze musis pracovat?!zit ze slova boziho znamena odevzdat se mu,on se o tebe postara,staci jen hlasat jeho slova,ja si nedokazu predstsvit jak tedy se to slucuje s dobyvanim vlastniho bohatstvi v praci?-vzdyt staci jen almuzna od lidi a co si na cestach nasbiras…

  • Pepa z Depa napsal:

   houbeer napsal:
   20.2.2016 (22.28)
   Musim rict ze by me zajimalo jak se zaopatrujete,vy kteri hltate bibli a jeji verse a citaty-jestlipak berete penize od statu?soukromnici?zamestnanci?tak doufem ze zarucene jen V SPRAVNEM A JEDINEM sektoru prace…-zadna podpora elit,mafii?vrahů???

   Pepa z Depa napsal:
   spravna otazka …

   od statu..? TFUJtajXXL – uz je mi zase zle…
   To stat bere od nas !!!!!

   … treba i tak ze zbavili jsme se majetku jak nam nas pan poradil (viz o neco vysse.. M 6)

   (Neukládejte si poklady na zemi, kde je ničí mol a rez a kde je zloději vykopávají a kradou.)

   A hle : oci se nam jeste vice rozevrely a uz nas tolik netizi …

   • Marie napsal:

    co to meles, zase, nesouvisle…. drz se toho, co napsal houbeer…na to mu nedokazes odpovedet normalne?

 29. proud napsal:

  „Ano , útočím na každého sebestředného BLBA , který znevažuje náboženství . … Měj hezký večer BLBEČKU :-)“…………ano,a proto horely hranice a marnily se lidsky zivoty,likvidovaly se vsechny pokusy o samostatny konstruktivni mysleni a hlavne jeho nositele……..ted uz je mi z tebe „soudce“,tak akorat na bliti,o duvod vic vystupovat proti cirkvim a nabozenstvim jak to jen jde a na plny pecky!!! Diky tobe a dalsim fanatikum k tomu mam novou chut a motivaci.Meli byste si vy „zbozny“,tupy ovce precist odshora az dolu,co jste tady „stvorili“,to by panbicka nad vama slak trefil,kdyby nejakej existoval.Evidentne si ani nejste schopny uvedomit,ze jste naprosto stejny mozny,budouci vrazi jako islamsky hrdlorezove namichany mezi nestastny utecence,protoze mezi fanatikama neni rozdilu!Ceka se jen na cirkevni „rozkaz“,kterej mate davno zakodovanej v sobe sikovnyma kazanima a ctenim ty vychcanosti,bible!

  • proud napsal:

   Musim si udelat seznam techhle potencionalnich vrahu ve svym okoli,abych vedel koho „vypnout“ mezi prvnima,nez stacej udelat nejaky skody co budou zase obycejny lidi stat zivoty,tak jako to delaj fanatici neustale,co svet svetem stoji!

   • contumax napsal:

    proud

    To je přesně podle toho co je v Písmu předpovězeno,co předpověděl Ježíš Kristus, že křesťany bude nenávidět celý svět… nenávidět a zabíjet pro Mé jméno řekl Ježíš Kristus…

    Že nás budete zrazovat a zabíjet…

    • proud napsal:

     Jsme u toho,primo se nabizi ona otazka……kdoze vlastne koho zrazuje a kdoze zacal se zabijenim ve jmenu imaginarniho boha…..

     • proud napsal:

      Kdo se jeho jmenem napakoval na bolesti a mrtvolach…….

      • contumax napsal:

       proud

       odpověď je snadná…

       Církevní hodnostáři vraždili ve jméno Ježíše Krista, všelijací podvodníci v rouše beránčím, ale vevnitř byli vlci…

       • proud napsal:

        To je typicky prehazovani zodpovednosti…….oni si svoje rucicky nemazali,nechali je zmazat ruznejm „Contumaxum“ co za ne delaji spinavou praci,ale pak hazeji zodpovednost za to co udelali na ty kdo je poslali,ovce!……

        • proud napsal:

         A tohle se zdaleka netejka jenom cirkvi,to je celosvetovej nesvar a maler!

    • Marie napsal:

     V Pismu neni nic predpovezeno, ale je to docela obycejny plan, podle ktereho se jede..

     Je jasne, ze az viry v bohy splni svuj ucel, tak co s temi potapanci, samozrejme, ze panstvo ( autori Bible ) se jich zbavi. Budou umirat ve jmenu sve viry, uz to maji zakodovane. Tim kodem je ukrizovani Krista, jehoz predhozeni hloupym oveckam nemelo jineho ucelu nez naucit ovce prijimat bolest a obeti…

   • contumax napsal:

    proud

    Křesťané budoucí vrazi stejně jako islamisté…

    No a co s tím, když nějací poťapanci křesťanský začnou zabíjet a věřit tomu, že to Bůh chce, je to jejich problém…

    Ne proude ja nejsem pacifista, mě davy nebrali od mládí, vlastně od dětství…

    Jde mě o mý syny a o další lidi, který potkám a s těmi lidmi se bude moct dělat něco smysluplnýho…

  • contumax napsal:

   proud

   proude do církve nechodím nejmíň dva roky a na žádný rozkaz od církve nečekám a církvím nevěřím, protože jsou to většinou pacifisti se systémem…

  • soudce napsal:

   No je to trochu složitější proude :-)

   Ty , wiessbach , durham a další jste zřejmě ateisti , jste nositelé temnoty !

   Definice ; „Nositel temnoty ten, kdo propaguje a prosazuje životní názor, který neobsahuje ani vyšší zřetele ani vyšší nadsvětské tendence. Zejména nyní, kdy náboženství není lidem mravní oporou a každý špatný příklad neobyčejně imponuje, může být každý, kdo prosazuje elementární životní názor, považován za nositele temnoty , protože se takový názor rychle uskutečňuje. Nositel temnoty může být podle duchovních zákonů klasifikován jako černý magik, neboť skutečně zasévá a rozmnožuje zlo!!!“

   Co s „lidmi“ , kteří rozmnožují zlo a považují náboženství za virus ? Nechat je řádit ? … Marné je s vámi ztrácet čas :-)

   To , že ti je ze mne na blití je zcela v pořádku :-) Jak jinak , když jsi nositel temnoty :-)

   Nevím , možná jsi retardovaný ale už jsem tady psal , že nejsem
   církevník a ani křesťan … Tak si to konečně zapiš do té své tupé ateistické palice :-)

  • Marie napsal:

   Vis, proude, ze jsem nad tim mockrat premyslela, ze k tele mele mezi muslimy a krestany skutecne dojde?

   A mezi fanatiky doopravdy neni rozdil, prave z tohoto duvodu.
   Budou se vrazdit, jak nakonec to delali i v minulosti. Kazdy zarve ve jmenu sveho boha… a zid se zasmeje…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!