Erdogan: Turecko „Kurdský pás“ nedovolí

1372306059-490x278Ankara syrským Kurdům nedovolí, aby zřídili koridor mezi regiony, které kontrolují v severní Sýrii, řekl v pátek Erdogan novinářům. „Rusko se silami Assadova režimu stejně jako strana syrských Kurdů Demokratická unie a s ní asociované syrské kurdské sebeobranné síly operují koordinovaně. Rusko vytváří území, které je jim k dispozici, aby se zde rozmístily síly kurdské sebeobrany a vytvořily tak koridor (mezi kurdskými regiony na syrském severu – poznámka redakce). A to my jim nedovolíme,“ řekl Erdogan.

Erdogan zdůraznil, že Ankara nedovolí, aby syrské město Azaz, které je blízko k hranicím s Tureckem, padlo pod kontrolu kurdské strany Demokratická unie.

„Naše útoky jsou zaměřené tak, aby zabránily pokračování tohoto. Nebudeme se tiše dívat na ilegální aktivity na našich jižních hranicích,“ dodal Erdogan.

Turecké dělostřelectvo pálí na síly kurdské sebeobrany na letišti Minneh a v blízké vesnici už pátý den. Turecký premiér Davutoglu to vyhlásil za odvetná opatření proti hrozbě představované kurdskými jednotkami na turecké hranici, a požadoval, aby opustily své pozice severně od Aleppa, což kurdský vůdce Salih Muslim odmítl.

US vicepresident Joe Biden Turecko vyzval, aby přestalo s ostřelováním kurdských jednotek v Sýrii. Ruská MFA oznámila, že Moskvě dělá turecké bombardování syrského území starosti a považuje je za otevřenou podporu terorismu a porušení rezoluce Rady bezpečnosti OSN.

Komentář J.Hawka: Konečně od Erdogana něco konkrétního a „proveditelného“. Požadavek, že by tam měl vzniknout „koridor“, je relativně minimalistický, uvážíme-li jeho původní cíle války v Sýrii. Vypadá tedy, že už se smířil s faktem, že na hranicích s Tureckem k autonomii syrských Kurdů dojde – i když prozatím, aby došlo k velké kurdské autonomii, nechtěl, a to ze strachu, že by to destabilizovalo situaci na druhé straně hranice. Erdogan z perspektivy přežití Tureckého státu (a svého vlastního politického přežití) nemůže vypadat, že byl Kurdy a jejich mezinárodního příznivci poražen, když těmi příznivci jsou sice převážně Rusové, ale už i US se přes Erdoganovo vydírání postavily za kurdské síly. Podrobnosti se přirozeně pořád ještě vypracovávají, ale předáním této oblasti mezi kurdskými enklávami nějaké frakci „umírněné opozice“, která se v posledních měsících přidala na stranu Assada) by Erdoganovi umožnilo s Tureckem vycouvat bez ztráty tváře. Vzhledem k všeobecnému zamítání jeho plánů na bezletové zóny, bezpečné zóny, pozemní operace NATO atd. mu toho zbývá už hodně málo, v co může doufat bez vojenského střetu s Ruskem.

Původně vyšlo na RIA

Zdroj: http://southfront.org/erdogan-turkey-will-not-permit-a-kurdish-belt/
27 Komentářů k Erdogan: Turecko „Kurdský pás“ nedovolí

 1. Pavel napsal:

  No, bezletova zóna je v této chvíli spíš nad tureckem, když mu kurdi zlikvidovali většinu pilotů.

  • Karel napsal:

   No silně pochybuji že to udělali kurdi!
   Tohle byla učebnicová False Flag operace!

   • Adolf Balík napsal:

    Mně to připadalo jako krásná ukázka falešné vlajky, ale když přišla zpráva, že to byli piloti, tak to mě překvapilo. Ti jsou příliš cenní, než aby se takto obětovali. Jsem z toho tedy dost zmaten. Ovšem nevíme určitě, že to fakt piloti byli. Také to může být dezorientace. Ale že by to mohl být výstražný útok Kurdů bych nevylučoval.

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   Turecké vojenské letectvo má přes 60 000 personálu a přes 730 letadel! Gůgl gůgl gůgl…

   • Ecthelion napsal:

    Zapomněl jste dodat, že z toho počtu je bojeschopných 222 ks F-16 C/D a 127 ks F-4E Phantom II. A s těmito stroji se pouštět do křížku s letectvem RF ??? Nedej Bože, přiblížit se k systémům S-300 či S-400 ??? Ale jistě, pravdu máte v tom, že jim nesejmuli většinu pilotů, ale faktem zůstává, že jejich letectvo pro RF nepředstavuje vážnou hrozbu.

 2. weissbach napsal:

  „Erdogan zdůraznil, že Ankara nedovolí, aby syrské město Azaz, které je blízko k hranicím s Tureckem, padlo pod kontrolu kurdské strany Demokratická unie.“

  No, dobrý vtip, pane Erdogan…

  • Adolf Balík napsal:

   Mně se nejvíce líbilo to, že nepřipustí tu „ilegální“ aktivitu. Ilegálně v suverénní Sýrii odřezávají zásobovací koridor z Turecka pro teroristy.

 3. jan napsal:

  Asad teď může prohlásit že nebude tolerovat výcvikové tábory a zásobárny IS na území Turecka a bude je tvrdě likvidovat.

 4. Adolf Balík napsal:

  Dnes jsem řadu hodin na NWOO přes IE nemohl, i když jsme napsal IP adresu do prohlížeče místo běžné adresy, což obvykle před tím fungovalo. Ale server spadlý nebyl, protože přes Chrom jsem se sem dostal. Asi to postihlo spoustu lidí, protože se mi zdá, že denní sledovanost je dnes menší, než toto dobou bývá. :-(

 5. ___ napsal:

  Nešlo to ani přes Tor.

 6. František Koudelka napsal:

  Tak to máte kritický den!

  Potřebujete silné nervy, potřebujete citovou odolnost, hvězdička znamená úspěch!

  To víte – nemažete, klepe to…

 7. Ikema Monika napsal:

  Tak Erdogan jsi nepřeje ale vlist 10km do Syrie zabrat cizi zem a okupovat krást vesele dál to by moc chtěl že ???? USA odvolala veškeré bombardéru s Iráku i se Sýrie důvod oznámili opravy !!! Vážně ?? Co možná nevíte ::Stealth F-22 neviditelná vyvinutá a zestrojená za obrovské miliardy tajná špionážní byla bohužel sundána Čínou v Jihočinském moři kde prováděla špionáž !! Slavná USA opět vám nic nefunguje jako to přistání na měsíci !!!

 8. Ikema Monika napsal:

  Contumax : to viž pro tebe ano !!!—-Politikus.RU —20. 2. Zahraničí -Svět ahoj jde se spát !!!!

  • contumax napsal:

   Ikema Monika

   Moc Ti díky Moniko…

   Moc rusky neumím… ale zkusím si to nějak přeložit…

   Používám dotyk. telef.je sic “ chytrý “ ale zkopírovat stránku nebo zkopírovat web neumí…

 9. Ikema Monika napsal:

  Contumax:politikus.ru/event/70461-knr-snyal-shap

 10. KROKODÝL napsal:

  Zde je správná adresa na kterou Ikema Monika ukazuje:
  http://politikus.ru/events/70461-knr-snyal-shapku-nevidimku-s-f-22-vvs-ssha.html

 11. KROKODÝL napsal:

  V podstatě píší,že F22 nakopala čínská PVO do koulí při čmuchání poblíž tzv. „sporných ostrovů“,pomocí analogu ruského PV systému S-300, v čínském označení HQ-9.Dále píší,že si USáci mohou trhnout levou zadní,protože jejich oblíbená finta pomocí sankcí tady fungovat nebude,neboť spousta „emerických firem“ má továrny v Číně.Přelouskal bych to sem na NWOO,ovšem časově jsem v …no řekněme zaneprázdněn.Pěkný den všem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!