Rusko žádá ukončení tureckých snah o podvracení syrské suverenity

n_92206_1Turecko bylo v posledních několika dnech zaneprázdněno vedením světa po kurzu k III. světové válce. YPG syrských Kurdů – kterou Ankara klade jako totožnou s tureckou „teroristickou“ PKK – se přidala k ruskému a íránskému úsilí od odříznutí koridoru Azaz, tj. poslední zbývající zásobovací trasy pro rebely bojující za svržení Bashara al-Assada v Sýrii. Kurdské snahy o sjednocení syrských území, která tato skupina drží východně od Eufratu s městy západně od této řeky, rozzuřilo Ankaru, která na postup YPG pohlíží jako na předzvěst kurdské nezávislosti na Turecku.

Řešením je, jak říká Turecko, 10 km zóna průniku do Sýrie v rámci úsilí o zřízení „bezpečné zóny“ pro ty, kdo prchají před násilím, které zamořilo obležená městská centra této země. To je samozřejmě pro Ankaru jen pouhá záminka k vyslání pozemních vojsk do země, kde se sunnity sponzorované úsilí o svržení Assada potácí na své poslední noze.

Smrtonosný bombový útok v Ankaře, který si ve čtvrtek vyžádal životy několika tuctů lidí,byl, jak šlo předvídat, spěšně použit jako záminka ke spočinutí turecké nohy na syrské půdě. „Před několika měsíci jsem mu na schůzce s ním (s US presidentem Barackem Obamou)řekl, že US dodávají zbraně. Dorazily tři letecké náklady a polovina z toho skončila v rukou Daesh(Islamistického státu) a druhá polovina v rukou PYD,“ řekl v pátek turecký president RecepTayyipErdogan. „A proti komu byly ty zbraně použity? Byly tam použity proti civilistům a přivodily jejich smrt,“ dodal.

To je zjevně naprosto absurdní. Turecko valí zbraně a peníze syrské opozici už roky. Když Ankara kohokoliv obviňuje z „dodávek zbraní“ sunnitským povstalcům, kteří ohrožují civilisty, tak je to ztělesněním pokrytectví. V tomto případě je Turecko rozhněvané jen na US a Rusko, protože jak Washington, tak Moskva podporují kurdský živel, na který Ankara pohlíží jako na stejnou hrozbu pro tureckou územní celistvost jako AKP.

A na tomto rozcestí událostí je jediným způsobem k záchraně rebelie a k ochraně proti-Assadovského boje vstoupit tam s pozemními vojsky, což je krok, nad kterým jak Ankara, tak Rijád vážně uvažují. Přítomnost tureckých a saúdských nohou na syrské půdě by znamenala značnou eskalaci a vrhla by sunnitské síly přímo do bitvy s mocnými íránskými šíitskými zástupnými armádami spolu se vznikem scény pro katastrofickou sektářskou bitvu, která by navždy změnila rovnováhu sil na Středním východě.

Moskva v pátek ve snaze vyhnout se všeobecnému globálnímu konfliktu vyzvala Radu bezpečnosti OSN k diskusím o tureckých plánech na vyslání vojsk do Sýrie. „Turecko oznámilo plány, že spočine nohou na půdě severní Sýrie, čímž podráží úsilí o ustanovení politického vypořádání v Syrské arabské republice,“ řekla dnes Maria Zacharova.

Oznámení Ankary (stejně jako Rijádu a Doha) není v souladu s vůlí Damašku, který k boji s „teroristy“ pozval jen Rusko a Írán. Všichni ostatní – včetně US, Británie a Francie – jsou v podstatě protizákonnými vetřelci.

V květnu 2014 Rusko s Čínou zablokovaly rezoluci Rady bezpečnosti k postoupení syrského konfliktu do Haagu. Teď uvidíme, jestli Západ ochrání své spojence v Ankaře a v Rijádu, nebo jestli, když přijde na rozdmýchávání nevraživosti v Sýrii, někdo v mezinárodní komunitě konečně vystoupí a řekne: „Co je moc, je moc.“

Poznámka překladatele: Situace je podezřele podobá předjímané situaci v analýze od Sakera, která zde nedávno vyšla v češtině – 17. týden ruské intervence v Sýrii: Chce Erdogan válku s Ruskem?

Sakerovy odhady ohledně Ukrajiny a Sýrie patří v posledních letech k nejlépe se plnícím, jaké čtu.

Submitted by TylerDurden on 02/19/2016 13:06 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-02-19/russia-demands-end-turkeys-efforts-undermine-syrian-sovereignty

 
6 Komentářů k Rusko žádá ukončení tureckých snah o podvracení syrské suverenity

 1. Ikema Monika napsal:

  Když Rusové na několik vteřin prěletli prěs jejich území letadlo šlo dolu a piloti byli zabiti ale Turci drze chtějí zabrat 10. Km vSyrii a to ma byt jako co ??? Normální invaze do cizi země okupace a nedodržování žádných práv ! 150 upálených Kurdů za živá to je co ?? Přitom nám OSN ještě pořád spinka !!!

  • Tartar napsal:

   A ty si večeral s Putinom a Šojgu a tí ti určite prezradili že ruské lietadlo preletelo tureckú hranicu, pretože pokiaľ viem neexistuje o tom žiaden dôkaz a Rusko to poprelo.

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   Tážete se jakým právem? Právem silnějšího se tak děje! Erdogan s Davutoglu mají za zády USA a celé NATO! Nejde tedy jen o akt Erdogana, ale akt celého NATO!!! Tedy i náš…!!! Vše kolem je zastírací maskovací omáčka… USA je trapně, že opět podráží Kurdy… ale znáte to, bližší košile vlastních zájmů, nežli kabát práva a principů…

   • Jaris napsal:

    USA je trapne? Nikdy jim trapne nebylo, pokud slo o jejich zajmy. Lzi a podrazy jim trci i z bot jako slama. Zlociny se z USA linou jako nekonecna lava, ktera nici vse, ceho se dotkne. Pokud nebude fyzicky zlikvidovan Washington, New York a Izrael ala Hiroshima, bude stale ta sama hrozba valek a nadvlady demokracie americkou cestou. Nepritel se musi znicit v jeho samotnem centru. Zbytek Americanu se vzajemne demokraticky popere a daji svetu konecne pokoj!

 2. Andy napsal:

  Ruská rezoluce byla v RB OSN dle očekávání vetována. Turci si tak dále mohou dělat co chtějí. Celá tato OSN je dobrá jenom k prosazování globalistických zájmů NWO. A Rusko se staví NWO na odpor, takže se mu v ničem nesmí vyhovět. Situace bude dál eskalovat, protože někdo nutně potřebuje velikou válku a do kouta zahnaný šílený Erdogan mu jde krásně na ruku. Ve Washingtonu si mnou ruce, jak jim to krásně vychází. Válčit se bude a oni jsou z obliga. Však za to může ten Erdoban a arogantní Putin… to my ne… my jsme jim to rozmlouvali, ale oni si nedali říct. Teroristická NATO nezůstane dlouho stranou a věci se dají rychle do pohybu. Hlavně, aby to sežrala veřejnost. A z té už zanedlouho moc nezbude.

 3. Ikema Monika napsal:

  Merkelka podražila Putina- zajímavý odhalení Ruské rozvědky tajné plány proti Rusku :: Nová Republika článek je pod názvem :: Pavel Sviridov rozvědka získala —

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!