Ukrajinský politik červoněnko o blokádě ruských nákladních aut: Změnili jsme se v Somálsko

9ba3154a1ba7dfd9a025141190d659a7Známý ukrajinský politik, bývalý ministr dopravy Ukrajiny, Jevgenij Červoněnko je šokován akcí „ukrajinských patriotů“ na zablokování ruské nákladní dopravy po celém území Ukrajiny. Politik se obrátil na všechny, „kdo se účastní šílené blokády nákladních aut, jejímž výsledkem bude zničení celého odvětví“ a vyvolávají nechuť a nepochopení druhých zemí a nejen u Ruska. Červoněnko byl nucen konstatovat, že Ukrajina se mění v Somálsko. Výsledek akce bude deprimující: země ztratí reputaci, ztratí veškerý tranzit a tisíce lidí se stanou nezaměstnanými.

„Konstatuji, že ekonomická situace naší země i našich pracujících je našemu kabinetu ministrů úplně jedno. A ještě něco musím zkonstatovat – změnili jsme se v Somálsko.

A o tom svědčí nejen případ s rozstříleným BMW, o tom svědčí i to, co se děje s mezinárodní automobilovou dopravou, která byla jedním z klíčových nestátních článků k získání valuty do země.

Nějací aktivisté začali blokovat tranzit. Nejprve je odklidila milice, ale pak jich přišlo mnoho. Z čehož plyne, že je to připravená akce. A ti zablokovali pohyb, čímž porušili všechny mezinárodní závazky a smlouvy Ukrajiny.

Čekat na ukrajinská moudra ve stylu: „Pojď, dáme někomu po hlavě!“ – „A co když dá on nám?“ – „Nám? A proč?“ není nutné. Reakce Ruska byla správná a adekvátní. Rusko nejdříve vyčkávalo, očekávalo od Ukrajiny nějaké vysvětlení, a když ho nedostalo, zablokovalo jí tranzit.

Ukrajině se to vrátilo. Zaměstnavatelé ztratili několik set vozů, které byly v RF zablokovány, k nimiž se sice chovali zdvořile, ale přicházejí k nim prostě řidiči, zdůrazňuju, že ne policie, ale ruští řidiči, a říkají: „Jestli naše nepropustíte, zapálíme vám návěs.“ To je normální odpověď na to, že nějací nepochopitelní debilové pomalují cizí majetek a pak to ukazují v TV a pokládají to za umění žít.

Na Ukrajině už přeprava skoro není a to se tady vozilo hodně, s Poláky jsme bojovali o zásilky, dávali jsme státu 75 % valut, aby bylo z čeho platit důchody, platy… to o čem mluví vláda.

A co máme dnes? Máme v Rusku zablokovaný majetek, Evropě jsme pro smích, protože jsme porušili mezinárodní smlouvy a nezměnili jsme se na federaci, ale na Somálsko. Nějací aktivisté, ale já jim říkám bandité, se pletou nejen do hospodářské činnosti, ale už se míchají i do záležitostí státu.

Co z toho vzejde? Poláci vztahy s Ruskem nepřerušili. Příští týden bude v Polsku velká ruská delegace. Poláci usmlouvají velká povolení. Z Běloruska byly sňaté sankce a všechen tranzit – a do krize to bylo několik miliard dolarů – celý tranzit ze západní Evropy půjde do Běloruska a Polska. Narozdíl od Ukrajiny polské vedení za své dopravce bojuje, za svou ekonomiku.

My zatím běháme s křikem „Sláva Ukrajině!“ Jakápak sláva? Že obrovské odvětví se 40 tisíci nákladních automobilů bude bez práce? Je to jedno z posledních odvětví, které ještě přinášelo nějaké peníze!

Přivádí mě k zuřivosti, když vidím tyhle aktivisty, zejména ze Zakarpatí, ale i dalších obcí, kde třetina pracuje v Rusku, třetina tam a třetina jsou lenoši, kteří z hlouposti udělají na zakázku kdeco. V Zakarpatí je celkově hrozná situace: na jedné straně jsou ti, kdo znemožňují průjezd ruským vozům, a na druhé ti, kdo jsou proti, protože většina vozů, co zůstala v Rusku, je odtud. Odděluje je policie a SBU, ale nevměšují se.

Chci se zeptat, je u nás ještě nějaká vláda, když už jí platíme daně? Žijeme v nechráněné zemi, kde nefunguje zákon, kde nepracuje policie… To není jako běhat za chlapcem z BMW, ale postavit se ozbrojeným lidem. Nevím, kdo oni jsou. Možná nezaměstnaní, možná opilci, a možná taky patrioti… Ale přinuť hlupáka modlit se k Bohu a on si lebku rozbije.

…Přinášíme neštěstí své zemi, na mnoho roků dopředu. Ztratit tranzitní toky se dá velmi snadno. Ztratit je kvůli ztrátě důvěry. Ztratit je kvůli nefungování zákonů,“ – hořce konstatuje politik.

„Díky aktivistům, díky těm, kdo je poslali, díky vládě, která nepodnikla nic, aby se postarala o ukrajinské řidiče, teď mrznou někde v Rusku, na různých jeho místech. Dochází jim palivo, mizí náklady… Na můj dotaz na ministerstvo dopravy, kdo zaplatí za náklady a za ztráty kontraktů se mi v odpověď dostalo – výsměchu,“ – shrnul Červoněnko.
17 Komentářů k Ukrajinský politik červoněnko o blokádě ruských nákladních aut: Změnili jsme se v Somálsko

 1. atos napsal:

  Je mi líto ukrajinských obyvatel… Západ zorganizoval puč s cílem zabrat nerostné bohatsví Ukrajina a následně Ruska. Nic jiné v tom není!!! Jednou ale vše vyjde na světlo a lumpové, které si západ (USA) koupil, jako je Jaceňuk a Porošenko, budou za to těžce pykat. Být jíma, už teď bych nespal… Ta země je vlastně už teď v bankrotu.

  • martin bareš napsal:

   atosi: není to úplně tak k lítosti.
   Přišel jsem zde do styku se třemi Ukrajinci, se kterými se mi trochu podařilo nakousnout politiku.

   Dva z nich otevřeně označili Rusa, nebo lépe Rusko za nepřítele, se kterým bojují. Bez dalšího argumentu.

   Třetí, operní zpěvák zdejšího divadelního sboru a na začátku jasný podporovatel Majdanu, kterému Oděsa neříkala nic, Porošenko taky moc ne, se dneska poznenáhlu proměnil z fašisty na něco mezi nacionalistou a vlastencem.

   Pro všechny tři případy je pro mě příznačné jejich myšleni. MY JSME UKRAJINCI. Dál nic.

   • trtkuss napsal:

    mne jich neni lito…
    je to zdegenerovana fasisticka pakaz a nic dobreho si nezaslouzi…
    A jak to tak sleduju, Satanisti nenavidi Ukrajince ze vsech Slovanu nejvice….Nasa dili jim tam sileneho vraha Banderu i s jeho ideologii Ciste Ukrajiny a i ten Chazary rizeny a organizovany hladomor tam zabil rekordni pocet lidi…

    Jedini Rusove je vzdy zachranovali a zase mohou zachranit, ale ty ti pitomci bezduvodne nenavidi…Mnoz i ziji jen pro nenavist k Rusum..
    Ta spinava pakaz nemusi ani zrat, staci nenavidet Rusa…

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   Jednou jistě vše vyjde na světlo… tak za 100 let… Současní „otmavení“ (opak osvícení) Banderovští ukrovelevlastenci si tímto tempem zničí svou vlast během let! Už teď v té zemi prý není k žití – s HDP na hlavu 7-10x nižším, jak u nás (dovede si někdo představit tu bídu?). Až si ti debilci svou zem vlastenecky doj.bají úplně, zbude na Ukrajině tak polovina obyvatel – zbytek uteče do světa za lepším…

   • cestovatel napsal:

    v zapadni evrope se setkavam se zajimavym jevem u ukrainskych pristehovalcu ….jsou snad skorovzdy chytrejsi a zkusenejsi nez kdokoliv druhy…presto ale neradi priznavaji ze jsou ukrainci radeji rikaji ze jsou Rusove …
    mozna i proto je takovy komunikacni sum v zapadni evrope protoze s epresne nevi kdo je ukrainec a kdo je rus … mne teda v naproste vetsine nasere ukacko nez rus ..ten uz mne peknych par let nenastval…

    • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

     No vidíte, já měl vždy zase radši Ukrajince, ale nějak jsem je měl tak nějak za Rusy verze 2.0. Ale nad tímhle co si dělají mi zůstává rozum stát.

  • Jaris napsal:

   Atosi, mne ne! Maji to, co chteli. Zidovskou nadvladu a demokracii. Snad vsichni co meli rozum, odesli do Ruska. Kdyby se dnes Ukrajina propadla do zeme, vubec by ji nebylo skoda. Hloupy lid + hloupa vlada = zanik statu. Uz ted tam radi bandy, ktere cihaji na lidi, kteri vyjdou z obchodu, aby jim ukradli nakoupene potraviny. A bude hur!Bida se na ne usmiva z kazdeho kouta.

  • JosefCZ napsal:

   Mě jich líto není,co zaseli, to sklízí.

   • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

    Mě jo. Pamatuji na našeho knížete a jiné frajery, co je jezdili povzbuzovat na majdan… Ač to tak necítím, v principu jsme tak trochu zodpovědní za to, že jsme se nepostarali o to dát naše pravdoláskaře do ústavu pro duševně choré a nechali je takto škodit…

 2. oskar napsal:

  Změnili jsme se v Somálsko…Jó, pokrok nezastavíš. Ale nic si z toho nedělejte, stačí se podívat na úroveň a bezpečnost v zemích před a po vývozu USA demokracie

 3. marmaris napsal:

  No, kdo by to byl. Pravosekové jako vždy. To ví přece každý malý dítě.

 4. doktor napsal:

  doktor úkáčka nejsou žádní dobráci, tak se jim vrací co zaseli.Mají ,co chtěli – „sláva Banderovi až na věky“

 5. Paul Durham napsal:

  kdepak, Somálsko je proti vám civilizovaná země

 6. Martin napsal:

  Pověsit tu Banderovskou sebranku u moci,co nejrychleji, čím déle u moci budou tím více bude Ukrajinský lid trpět.

 7. medved napsal:

  Otrasne,stud a hrôza,americko-zapadoeuropska demokracia,chaos a rozvrat,rozdel,znič a panuj,farebne a rôzne ine revolucie,STOP,!.imperialisticko-kapitalisticky hajzly,bezcitne obludy,Ukrajina je brana do Ruska,tuto branu neotvorite,nikdy!

 8. contumax napsal:

  Obávám se, že to přijde i sem…

  Že by ČR byl úžasnéj stát, mě o tom denně přesvědčují, že opak je pravdou…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!