Vyšetřování odhaluje, že Saúdská Arábie přímo úkolovala a financovala jednotku Black Ops organizace CIA

isis-saudi-arabia-the-cia-and-is-1024x576Zatímco vláda USA veřejně odsoudí pouze mizivou část případů, kdy dochází k porušení lidských práv v království Saúdské Arábie, přesto se tajně paktovala s tímto brutální režimem, který až donedávna financoval tajné operace americké CIA v Sýrii. Místo aby sloužila a zodpovídala se americkému lidu, stala se CIA poslušným nohsledem saúdské vlády. Více než tři desetiletí od saúdské vlády také přijímala obrovské úplatky, a to zcela beztrestně.

New York Times nedávno zjistily, že prezident Obama v roce 2013 tajně povolil CIA zahájit vyzbrojování syrských povstalců. Peníze a zbraně pro rebely pocházely z fondů Saúdské Arábie a několika dalších zemí. Timber Sycamore (česky sykamora, dřevina) byl krycí název tajné operace, v jejímž rámci původně bylo povoleno CIA, aby rebelům poskytla nevojenskou pomoc a výcvik, ale nikoli výzbroj. O několik měsíců později prezident Obama změnil parametry operace a umožnil CIA vyzbrojit povstalce a dodat jim i ostré zbraně. Finanční prostředky a zbraně obdrželi od saúdskoarabské pobočky zpravodajské agentury, General Intelligence Directorate (Všeobecné ředitelství pro zpravodajství), a to včetně protitankových střel TOW a útočných pušek AK-47.čee

Kromě Saúdské Arábie také americká CIA syrské rebely tajně financovala z Kataru, Turecka i Jordánska. Americká vláda financovala opozici proti syrskému prezidentu Bašáru al-Asadovi a zároveň poskytovala finance a výzbroj vnějším nepřátelům Sýrie, jako byla Al-Kájda a cizí džihádisté. Ačkoliv CIA odmítá prozradit, kolika penězi Saúdové přispěli na výzbroj a podporu syrských rebelů, odhady rozvědky uvádí až několik miliard dolarů.

V roce 1980, Saúdové začali uplácení CIA tím, že přispěli na její utajené operace v Angole, poslali miliony dolarů na vyzbrojení mudžahedínských povstalců proti Sovětům v Afghánistánu, a skrze bankovní účet na Kajmanských ostrovech darovali 32 milionů dolarů na financování protipovstaleckých sil v Nikaragui v průběhu incidentu Írán-Kontra. V roce 1990 se stal současný ředitel CIA John Brennan šéfem pobočky v Rijádu. Bývalí kolegové tvrdí, že Brennan udržoval blízké přátelství s princem Mohammedem bin Nayefem, který, jakožto saúdský ministr vnitra, dostal za úkol vyzbrojit syrské rebely.

Dne 30. září 2011 vyletěly dva bezpilotní letouny Predator z tajné základny CIA v Saúdské Arábii a překročiy hranici severního Jemenu. Zde vypálily rakety Hellfire na vůz, ve kterém seděl Anwar al-Aulaqi, obyčejně nesprávně psaný jako „al-Awlaki,“ původem z nového Mexika. Americká vláda později zjistí, že jeden ze spolucestujících v Anwarově vozidle byl další americký občan, Samir Khan. Večer 14. října 2011 zahynul při útoku dronu Anwarův nevinný 16letý syn, Abdulrahman a s ním účastníci společenské akce, široké příbuzenstvo a přátelé.

Podle reportu 2013 NSA (Americké špionážní agentury), který unikl do éteru díky informátorovi Edwardu Snowdenovi, se vztahy mezi americkou a saúdskou zpravodajskou službou zhoršily, a to po první válce v Perském zálivu v roce 1991. NSA ve spolupráci se saúdským ministerstvem obrany a jejich rádiovým oddělením zažívalo roky stagnace. Ale v prosinci 2012 ředitel Národní zpravodajské služby James Clapper vydal rozkaz ke vzájemnému sdílení signálového zpravodajství (SIGINT) s technologickým oddělením saúdského ministerstva vnitra (MOI). Clapper poskytl saúdskému MOI technickou asistenci a stroje na dešifrování, také dal Saúdům možnost vylepšit své sledovací systémy a spyware proti politickým disidentům, bloggerům a aktivistům za lidská práva.

Rok za rokem americké ministerstvo zahraničí hlásí, že Saúdská vláda opět páchá svévolné zatýkání, odepírá řádný proces, zadržuje politické vězňě, obchoduje s lidmi, mučí vězňě až k smrti, a páchá nesčetné množství dalších zločinů proti lidským právům. Saúdský obhájce lidských práv a aktivista Waíd Abu al-Khair dostal rozsudek 15 let vězení za rozvracení státu a urážku soudu. Blogger Mukhlíf Šammari dostal 5 let, jelikož psal o týrání saúdských žen. Během své vazby musel být aktivista Mekhlef bin daham al-Šammary hospitalizován, jelikož mu vládní úředníci nalili do krku savo.

Minulý měsíc americká vláda odhalila, že v roce 2014 dal saúdský král prezidentu Obamovi a jeho rodině dary zhruba v hodnotě 1 350 000 dolarů. Než vloni odešel na onen svět, v letech 2012 až 2013 král Abdulláh údajně poskytl přes 9 800 000 dolarů americkým lobbyistům.

Politická prostituce se stala nejenom pro americké politiky a lobbisty předpokladem práce, CIA se rozhodla navázat spojenectví s brutálním režimem, který se neštítí veřejných poprav a křižování politických disidentů. Po desetiletích přijímání úplatků od Saúdů se CIA stala spoluviníkem financování teroristických organizací v Sýrii, zatímco se oficiálně snažila podpořit americké spojence. Navzdory tomu, že ministerstvo zahraničí běžně kárá saúdskou vládu za četné případy porušování lidských práv, se Obamova administrativa neměla k tomu veřejně odsoudit nedávnou veřejnou popravu šíitského duchovního a disidenta Šejkha Nimra al-Nimry.

24 .1.2016

Autor: Andrew Emett, TheFreeThoughtProject.com

Zdroj: http://www.activistpost.com/2016/01/investigation-exposes-how-saudi-arabia-has-been-tasking-and-directly-funding-cia-black-ops.htm

 

 
5 Komentářů k Vyšetřování odhaluje, že Saúdská Arábie přímo úkolovala a financovala jednotku Black Ops organizace CIA

 1. Ikema Monika napsal:

  A stejný zrůdy ze Saůdi dnes vyhrožují Syrii Rusko Íránu napadnuti a použití jadrových zbrani !

  • Pepa z depa napsal:

   kdo ma rozum ..

   vi odkud je: 44th President of the United States

   vi kde se rozestoupilo more a Mojzis s ostatnimy presel : Nuweiba

 2. openeyes napsal:

  skôr naopak, to CIA je riadiacim centrom teroristických skupín, účasť monarchií a ich financovanie je klasickou krycou operáciou, ktorá má oblbnúť verejnosť, a, v prípade potreby, ukázať predpripraveného „viníka“…

 3. kakadoo napsal:

  - „Rok za rokem americké ministerstvo zahraničí hlásí, že Saúdská vláda opět páchá svévolné zatýkání, odepírá řádný proces, zadržuje politické vězňě, obchoduje s lidmi, mučí vězňě až k smrti, a páchá nesčetné množství dalších zločinů proti lidským právům.“

  A tato krajina predseda rade pre ludske prava v OSN… :)

 4. kolbih napsal:

  ..je mi z toho na zvracení,opravdu takový gauneři vládnou světu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!