DO JAKÉ MÍRY Rada bezpečnosti OSN podporuje ruskou rezoluci o syrské suverenitě?

Tiskový tajemník ruského presidenta Dimitrij Peskov. Vladimir Astapkovich/Host photoagency

Tiskový tajemník ruského presidenta Dimitrij Peskov.

Koncept ruské rezoluce předložené Radě bezpečnosti OSN nezískal očekávané přijetí.  Mluvčí Kremlu Dimitrij Peskov vyjádřil politování Moskvy nad pochybením Rady bezpečnosti OSN nepřijetím konceptu rezoluce předložené Ruskem, týkající se tureckého porušení syrské suverenity pokračujícím ostřelováním jejího území.

V sobotu Kreml oficiálně informoval, že při hlasování za zavřenými dveřmi šest členů Rady bezpečnosti Spojených národů, včetně Francie, Británie a US, odmítlo ruskou rezoluci, která rozhodně odsuzuje tureckou agresi vůči syrskému území.

Na tiskové konferenci svolané dnes Dimitrijem Peskovem tento konstatoval:

„Můžeme vyjádřit pouze politování nad skutečností, že se tomuto konceptu nedostalo podpory. Rusko bude však postupovat ve svém transparentním, konzistentním a logickém kurzu k zabezpečení stability, boje proti terorismu a ochrany územní celistvosti zemí v tomto regionu.“

V reakci na pokračující turecké ostřelování severozápadního syrského města Azaz s požadavkem na ústup kurdských sil sebeobrany z oblasti navrhlo Rusko tento zmiňovaný koncept rezoluce k ochraně syrského území a suverenity.

Jak Rusko, tak Spojené státy Turecko požádaly, aby skončilo s nepřátelstvím vůči syrskému území, Moskva však byla opravdu znepokojena možností, že by brzy mohlo dojít k tureckému vojenskému vpádu.

Podle informací poskytnutých ruským ministerstvem obrany budí aktivity Ankary u syrské hranice vážné obavy, že jde o intenzivní přípravy na vojenský vpád.

Počátkem tohoto měsíce se v médiích objevily informace o saúdskoarabských plánech na vyslání pozemních vojsk na syrské území v součinnosti s Tureckou armádou.

Kreml podle Peskova vyjádřil obavy z eskalace napětí v regionu (na syrsko-turecké hranici) a ten dodal, že: „Rusko považuje počínání tureckého dělostřelectva provádějícího přeshraniční bombardování syrského území za nepřijatelné.“

13. února zahájila Turecká armáda neustálé bombardování pozic držených v Aleppu v Sýrii kurdskými Lidovými ochrannými jednotkami (YPG) napojenými na syrskou kurdskou Demokratickou unii (PYD).

Written by LisbethMechter

Zdroj: http://southfront.org/unscs-support-to-russian-resolution-on-syrias-sovereignty/
2 Komentářů k DO JAKÉ MÍRY Rada bezpečnosti OSN podporuje ruskou rezoluci o syrské suverenitě?

  1. Ikema Monika napsal:

    OSN předseda je se Saůdi Arábie což je jinak zločinecká vláda chce to rozpustit cely bordel zvaný OSN dosadit neutrální lidi a pak se můžou země radit! Je těžké přinést koze trávu a říkat ji nežrat!!!

  2. contumax napsal:

    OSN

    Byl od samého počátku založen na to, aby v budoucnu ovládli celý svět…

    Pod rouškou mezinárodních práv a dohod, a mírových smluv je cíl zničit a ovládat všechny národy bez výjimky…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!