Saúdská Arábie teroristy vybaví protileteckými raketami

al-nusra-front-syria-1024x576Zatímco ruské a syrské bombardéry zatím ještě každodenně útočí na pozice teroristů v Sýrii, saúdský ministr zahraničí nevěří, že v Sýrii vypukne WW3 a navrhuje vybavení teroristů raketami země-vzduch. Fronta Al Nusra je klasickým příkladem „umírněných rebelů“ podporovaných Saúdskou Arábií

V interview vedeném německým Spiegel Online řekl saúdský ministr zahraničí Adel al-Jubeir, že Saúdové v Sýrii poskytnou umírněné opozici rakety země-vzduch. Al-Jubeir řekl, že protiletecké rakety „umírněné opozici umožní neutralizovat vrtulníky a letouny režimu“ – a tudíž „změnit rovnováhu sil zrovna tak, jako ty rakety rovnováhu změnily už v Afghánistánu.“

Když se al-Jubeira ptali, čeho chce Saúdská Arábie v Sýrii dosáhnout, tak jasně řekl, že v dlouhodobé perspektivě bude Sýrie pořád ještě existovat, jako existuje dnes, ale bez Bashara Assada. A pokračoval, že čím déle to potrvá, než k tomu dojde, tím to bude horší. Saúdský ministr zahraničí uvedl dva způsoby řešení syrského problému, a oba končily bez Bashara Assada.

Zaprvé „je tu politický proces, kterého se snažíme dosáhnout prostřednictvím toho, co se nazývá Vídeňská skupina. K tomu patří zřízení vládní rady, která převezme moc od Bashara Assada, napíše ústavu a otevře cestu k volbám, řekl al-Jubeir.“

Když se ho ptali, jaká je další možnost, odpověděl: „Další možností je to, že válka bude pokračovat a Bashar Assad bude poražen. Když, jak jsme rozhodli v Mnichově, dojde k přerušení nepřátelství a do Sýrie bude moci proudit humanitární pomoc – tak to otevře dveře pro začátek procesu politické transformace. Jsme na velice delikátní křižovatce, ale musíme to zkusit. Pokud ale politický proces nebude fungovat, je tu vždy i jiný přístup.“

Magazín Spiegel pokračoval prohlášením Medveděva, v němž na Mnichovské bezpečnostní konferenci mluví o nebezpečí „III. světové války“, a zeptali se al-Jubeira na jeho názor na toto.

Saúdský ministr zahraničí odpověděl, že si myslí, že Medveděvovo prohlášení je přehnaně dramatizované a pokračoval faktem, jak to všechno začalo, když někdo měl osmi devítileté děti, co píší po zdech. Jejich rodičům pak řekli: „Už je nikdy neuvidíte. Když chceš mít děti, jdi za svou ženou a udělej si nové.“ A tak jeho lid rebeloval a on je brutálně rozdrtil. Věděl, že jeho armáda ho nemůže ochránit, a tak požádal Íránce, aby mu přišli pomoci.

Írán vyslal do Sýrie Revoluční gardy, ty přivedly i šiítské milice, Hezbollah z Libanonu, milice z Iráku, Pákistánu, Afghánistánu, všechno šiíty, ale ani ti mu nemohli pomoci. Teď si přivedl Rusy a ani ti ho nejsou schopni zachránit, řekl al-Jubeir.

A teď tu máme probíhající válku s Daesh, což je důvod, proč jsme sestavili koalici vedenou US, v níž je Saúdská Arábie jedním z prvních členů. Saúdská Arábie vždy říkala, že kdyby se tato koalice pustila do pozemní operace, takže se jí se svými speciálními silami zúčastníme.

I Rusové říkají, že jejich cílem je porazit Daesh. Jestli by vyslání pozemních vojsk v boji proti Daesh pomohlo, tak proč by to automaticky znamenalo III. světovou válku? Bojí se snad Rusové, že porážka Daesh otevře dveře porážce Bashara Assada? Já si však nemyslím, že v Sýrii vypukne III. světová válka, řekl al-Jubeir.

Podle al-Jubeira vypadají vztahy s Ruskem pořád velice dobře, i když spolu ohledně Sýrie nesouhlasí. Saúdové na tento nesouhlas pohlíží více jako na taktický než jako na strategický. Saúdská Arábie chce stejně jako Rusko vidět jednotnou a stabilní Sýrii, kde budou všichni Syřané požívat rovných práv.

„Dvacet milionů Rusů jsou muslimové. My máme stejně jako Rusko zájem na boji s radikalismem a extremismem,“ řekl Saúdský ministr zahraničí.

To interview pak pokračovalo Íránem a jeho vztahy se Saúdskou Arábií. Al-Jubeir konstatoval, že Írán po revoluci 1979 zahájil politiku sektářství a začal s politikou rozšiřování své revoluce vměšováním do záležitostí svých sousedů, řekl saúdský ministr zahraničí.

Podle něj Írán nejenže odpovídá za četné teroristické útoky v tomto království, ale také za pašování výbušnin a drog do Saúdské Arábie a zřizování sektářských milicí v Iráku, Pákistánu, Afghánistánu a Jemenu, jejichž cílem je tyto země destabilizovat.

Al-Jubeir popírá všechna tvrzení íránského ministra zahraničí, že Saúdové financují extremistické skupiny jako al-Kaiída, syrská al-Nusra a jiné skupiny.

„My terorismus netolerujeme. Jdeme po teroristech a po těch, kdo je podporují a jejich činy ospravedlňují. Naše minulost je v tomto velice čistá, na rozdíl od jejich minulosti,“ řekl saúdský ministr zahraničí.

Když byl dotázán, zda zpochybňuje podobnosti mezi extrémně konzervativní interpretací islámu v Saúdské Arábii a náboženskou ideologií v Islamistickém státě, přirovnal al-Jubeir ISIS ke Ku Kux Klanu v Americe. Řekl, že ISIS je zrovna tak Islamistickou organizací, jako je KKK v Americe křesťanskou organizací. Ti upalovali lidi s africkými předky na kříži a říkali, že to dělají ve jménu Ježíše Krista. Dodal, že je nešťastné, že v každém náboženství se najdou lidé, jejichž víra se takto zvrhne.

Co se týče otázky lidských práv v Saúdské Arábii, řekl al-Jubeir, že i když jejich právní systém svět poněkud šokuje vzpomínkou např. na 2. ledna, kdy bylo sťato 47 mužů a mezi nimi i Sheikh Nimr al-Nimr, tak by svět jejich zákon měl respektovat a nevměšovat se do jejich vnitřních záležitostí. Pokračoval tím, jak i US a Írán mají hrdelní tresty. Vzpomněl, jak v Íránu pověsili lidi a nechali jejich těla viset na jeřábech. Jasně rozčilený řek: „Írán loni poslal na smrt více než tisíc lidí. A já nevidím, že byste o tom referovali.“

Když se ho ptali na Nimr al-Nimra, řekl Saúdský ministr zahraničí, že to byl terorista. Že rekrutoval a financoval teroristy, vedl s nimi spiknutí a v důsledku jeho činnosti bylo zabito mnoho saúdskoarabských policistů. Byl postaven před soud, šel k nejvyššímu soudu a rozsudek byla smrt.

Interview pak pokračovalo krizí v Jemenu. Podle Spojených národů bylo od počátku saúdskoarabské ofenzivy v březnu 2015 v Jemenu zabito asi 6000 lidí.

Když byl dotazován, čeho chce Saúdská Arábie touto válkou dosáhnout, tak odpověděl, že válka v Jemenu není válkou, kterou chtějí. Řekl, že nemají žádnou jinou možnost, protože se tam země zmocnily radikální milice spojenecké s Íránem a s Hezbollahem. Tyto milice vlastní těžké zbraně, balistické rakety a dokonce letectvo.

„Nemůžeme nečinně přihlížet, když se toto děje na našem prahu, v jedné ze zemí, ve které je mohutně přítomna i al-Kaiída,“ řekl al-Jubeir.

Na závěr se al-Jubeira ptali, zda se Saúdové cítí nějak ohroženi íránskou jadernou dohodou mezi US a Íránem? Řekl, že oni podporují jakoukoliv dohodu, která Íránu odepírá vývoj jaderných zbraní, která má trvalý a robustní mechanismus inspekcí a která má okamžitá nápravná opatření pro případ, že by Írán tuto dohodu porušil.

Napsal Mario Andrijasevic exkluzivně pro SouthFront

Zdroj: http://southfront.org/saudi-arabia-to-equip-terrorists-with-surface-to-air-missiles/
38 Komentářů k Saúdská Arábie teroristy vybaví protileteckými raketami

 1. doktor napsal:

  Pokud si pamatuji, tak Amíci dodali protiletadlové ruční střely do Afghanistánu spřátelené Al-Kaidě a ta je prodala do světa.Amici je pak za těžké peníze vykupovali zpět a to div ne na základě vývěsek a inzerátů (objevily se např.v Bolivii,Venezuele a Mexiku u drogových kartelů).Myslím si, že si Dubaj bude moci své letiště strčit za klobouk….

  • Paul Durham napsal:

   tedy kdo investoval do ropných emirátů a jejich tzv. rozvoje, má dnes asi hoňky a bobky, osobně mi to dokazuje, že sázky jsou vysoké, a šejkové hru sledují jen ze šatny

 2. Bogus Sobotka - vojensky analytik napsal:

  Jasne, ja to psal o clanek driv a zdejsi blbeckove se tomu smali :-)))) (nejvice prostoucky hlupak PROUD)
  Kazdemu , kdo se o tento konflikt zajima je jasne ,ze k tomu proste dojde.
  Rusaci budou ztracet letadla, jejich prezivsi piloti budou verejne zabijeni a Rusaci, kteri speji k bankrotu nakonec budou muset stahnout ten svuj ocas.
  Take se na syrske -turecke hranici budou objevovat turecti „dovolenkari“ (tak jako se na Ukrajine objevuji rusti dovolenkari), kteri budou ovladat sofistikovanejsi protiletecke zbrane.
  Tim budou Rusaci v prdeli a nezmeni to ani zdejsi Putinovsti prostitute a ani prodavani Putinovych tricek ( zde na serveru se prodavaji za nejdrazsi hahhaha proc asi )))

  • Solium napsal:

   Ty si evidentne z prazskej kaviarne, ze, slnieckar. Platia dobre? Len podporujte kozomrdov, ked Ti budu o par rokov obrabat zensku ci dcerku par dni po sebe, potom sa asi naplnia Tvoje vlhke multikulty sny a budes happy…No, ale co uz, aj rozum je dar bozi!!

   • Bogus Sobotka - vojensky analytik napsal:

    Solium,

    ty si evidentne cobolak placeny z ruske ambasady.
    Doufam,ze si penize vybiras okamzite ty sprosty cobolacky baco :-)))
    Jedna rada pro slovenskeho ovco-mrda.. never ruskym pohadkam o ruskem zlatem rublu :-)))
    Ty jeden Horno-Uhersky somar, nikdy nedostanes zadny zlaty rubl je ti to jasne ?? :D

  • Solium napsal:

   Ak odchytia Tvojho haranta, som zvedavy, ci tu budes este pustat tie svoje mudrosti:http://www.zemavek.sk/articles/view/nevinne-dieta-viacnasobnou-obetou-propagandistickeho-hyenizmu

   Vam zjavne nedochadza, ze ak by padol Assad, ovladli Syriu sunnitske bandy, to by este zacal exodus zo Syrie! Ale asi o to vasim paniskom z poza oceana ide…!!

   • Jozef napsal:

    Načo reaguješ na toho zmrda sobotku je to obyčajný provokatér.
    A podľa jeho slovníka pochybujem o jeho inteligencii.

   • weissbach napsal:

    Ale to ten trol přesně chce!

   • contumax napsal:

    Solium

    Ta údajná dívenka z Berlína, to vůbec nebyla pravda, divím se, že o tom nevíš a divím se podruhý,že i když to není pravda, stejně to někdo otiskne…!!!

  • Hansen napsal:

   Bogus SObotka: Tebe zjavne nedochadza skutocnost, ze ked rusi zacnu stracat lietadla tak v tom momente vymazu saudov z mapy tejto planéty. Aj taka moznost existuje, nie iba ta, ze budu nieco Rusi stracat. Zaoven ropa vyleti na 300 dolarov za barel a RUsi byudu vysmiati. Jednoznacne bombardovanie saudov zacne bombardovanim ropných poli. potom kralovskeho palaca a nakoniec ich daju do doby kamennej, ,,,ci skor pieskovej??? asi to je jedno

   • Bogus Sobotka napsal:

    Hanse,

    Bogus SObotka: Tebe zjavne nedochadza skutocnost, ze ked rusi zacnu stracat lietadla tak v tom momente vymazu saudov z mapy tejto planéty. Aj taka moznost existuje, nie iba ta, ze budu nieco Rusi stracat. Zaoven ropa vyleti na 300 dolarov za barel a RUsi byudu vysmiati. “

    Hansene, ty jeden rusky oslik, tobe nedochazi, ze kdyz rusaci zautoci na saudskou arabii tak maji problem??
    Saudska arabie ma dost dobre vztahy s Pakistanem. Kteryvjim doda po rusackym utoku v pondeli hned v utery jaderne zbrane a take hned druhy den bude v saudske arabii americka protiletadlova obrana.
    A nezapomen jak dopadli smradlavy rusaci v Turecku :D
    Kde mongolske pastevce sestrelili z oblohu behem sekund ty slovensko-ruskej ovco-mrde :D

    • pavel napsal:

     Po ruskem utoku v pondeli uz pro saudy zadne utery nebude, osliku.

    • Hansen napsal:

     Ty tupy mongoloid, ako dopadli Rusi?? v Turecku?? Myslis to, ze Turci stracaju 11 miliard dolarov rocne na tom, ze tam viac Rusi nepridu na dovolenky a nic od nich nekupia, alebo myslis tych 1300 hotelov v turecku na predaj?? Ako moze byt niekto az tak vypatlany, ako si ty, to je nepochopitelne. Alebo myslis to, ze turecke letectvo je pribite k zemi, odkedy je v Syrii S 400?? Ty kozojeb, chod di dat transplantovat mozog miesto toho vakua co mas v dutine lebecnej.

  • hitlary clifton napsal:

   Snivaj dalej. Spoliehat sa na saudskych a tureckych kozojebcov – bojuju rovnako ako hraju hokej :-D :-D :-D

   Ale info pre amatera – SU-24 a vrtulniky lietaju maximalne v 2 km vyske, to naozaj mozu kozojebci zostrelit. Tak Rusi nebudu lietat s vrtulnikmi a SU-24 a nabehnu SU-27 a SU 30 vo viac ako 5 km vyske. Tie kozojebci svojimi raketami nezostrelia.

   Aby si to pochopil ako laik, co bol odchovany Rambom – Na zostrelenie lietadla v tejto vyske treba uz take rakety zem – vzduch – co su na avtickach. 300 a 400 ruske su uz v Syrii a preto kozojebecke opice nelietaju :-D :-D :-D

   A turecki dovolenkari? To su buzeranti, ktori dokazu bojovat len proti neozbrojenym Kurdom, proti ozbrojenym sa boja. Alebo si tak sprosty ze nevies ze hektolitre tureckych kozojebcov (dostojnici a special tureckej armady) uz Rusi v Syrii eliminovali? :-D :-D :-D

   A hlavne je ze do Turecka uz nebudu chodit ziadni dovolenkari :-D :-D :-D. A Recept bude moct trtkavat prasce :-D :-D :-D

   • Bogus Sobotka napsal:

    hitlary clifton

    Ty me rozesmivas ty polo-mongolsky ruso-somar :D

    Stacila jedna hlupa turecka raketa a somarsky rusky ivan se v tryskacu roszypal jak sracka :D
    Co teprve az se zapoji protiletecka obrana proti ruskym mongolskym asiatum?? HAHAHA ty jeden sprosty somar :))
    V Afganu dostali pres pizdu jen on primitivnich STINGERU. Si predstav jak pres picu dostanu od sofistikovanajsich zbrani ty hlupy pro rusky somarik haha :D

    • pavel napsal:

     Ach jo, ty trdlo. Byly potreba tri nejmodernejsi americke stihacky, aby sestrelily jednu starou ruskou popelnici. Navic jeste nedokazali ani zabit piloty. Odbornici. To pred peti lety jedna syrska rachejtle poslala za allahem celou posadku turecke stihacky. Hahaha.

    • more napsal:

     Pokud socbotkův anále chceš někoho napodobovat v jeho rodném jazyku, tak se ho alespoň nauč nebo nic nevypisuj, není to ani směšné a dokazuje to jen tvou nevzdělanost a omezenost. Ten „hlůpy“ jsi tu pouze jen ty, obtloustlá teplá buzno. Havlokavárně dělás medvědí službu, primitive.

     • sudetský čech napsal:

      CHlapci proč se s takovým imbecilem ztrapnujícím se v každém příspěvku bavíte.Má příznačný nick Sobotka,kterému v čechách říkáme psí dečka.Věřte,že takový člověk je nemocný a měli bychom s ním mít spíše soucit.

    • hitlary clifton napsal:

     este daj nieco trapne, kamarat kozomrdov. Vsak teba je tu skoda, utekaj do pentagonu. Tam ta budu potrebovat ty analytik. Len sa nauc chodit v lodickach, lebo to je na usa generalnom stabe teraz in :-D :-D :-D

     A nezabudni, ked Rusi bojovali v Afganistane, americania tam posielali protiletecke rakety. Ked teraz saskovali americania v Afganistane, rakety nikto neposielal. Takze ich vyplieskali afganski kozomrdi len tak bez pomoci :-D :-D :-D

    • Hansen napsal:

     Sobotka:Ty kokotia hlava, a preco potom je cele turecke vojenske letectvo pribite k zemi?? A viac si ani neprdnu?? Daj nam pribeh ty fas. MAs velmi vystizny nick, aj tvoja predloha je rovnako vypatlana ako ty

  • pavel napsal:

   Myslim, ze peskov rekl docela jasne, ze pokud takova situace nastane, zmeni se Rijad na hromadku popela. Takze uvidime

  • more napsal:

   Anál-lytiku sosane, co tu zase stříkáš ty prostoduchý imbecile, jsi snad na práškách nebo to máš od narození? Proč tu odpovídáš na něco co se tě nikdo neptá? Aha, havloidní zachráněný potrat, to tomu odpovídá. Klidně si nos tričko s tím ušatým makakem, přesně by tě to vystihlo.

  • Hansen napsal:

   Sobotka: Ty si utrpel uraz dutiny lebecnej uz v porodnici, alebo ta tvoja mater bila po tom vakuu este v pokrocilom detstve??

  • mimozemstanka napsal:

   jaternice zapomněl jsi na čínu

 3. Solium napsal:

  Tak saudsky pes, kde je monarcha pri moci, zenske prava neexistuju, ak si inoveriaci, hlavu uz nemas a o demokracii sa Ti ani snivat nemoze, volebny zakon neexistuje bude pyskovat o Assadovi?! To uz nik nevie povedat, aby laskavo zavreli tie kozomrdne papule?!

 4. Ikema Monika napsal:

  Saůdi Arábie nevlastní pouze jednu bombu ale 7. —SUPERSTATION -95 .

  • contumax napsal:

   Ikema Monika

   Jsi dobrý rozvedčik…

   • contumax napsal:

    Hansen

    Ty jsi nepochopil jak to Ikema Monika psala, co tím myslela…

    Myslela tím, že SA má atomovky a je to jedno kolik, jde o to, že psala že je mají…

    Ač nevím o jaké síle…!!!

    • Ikema Monika napsal:

     Peter Hansen : nevím jestli jsou atomové pouze USA potvrzuje že je Saůdi vlastni a dodalo šmejdi NATO již sníma kouli kukle přes 10 let a Saudi caluji !

  • Hansen napsal:

   Monika: Rovno 7 atomiek?? No to je uplne uzasne, to tych 7 tisíc ruských asi lahko zrusia a rusi sa rovno poseru od strachu… Este keby tak saudi doriesili problem, ako tu atomku dopravit na ciel, tava ju asi tazko odnesie medzi hrbmi

 5. KAROLkos napsal:

  Bogus sobotka to hra na kokotka:-)

 6. jan napsal:

  No nevím jak to bude,S.Arábie své věrné si hýčká,na kdejakou práci má cizince.Jak je to s její armádou nevím,ale spíš jsou pro okrasu a chránit Saudi.Proto se myslím,že pro nějakou intervenci do Sýrie si najme žoldnéři.Jinak všechno řídí USA,včetně dodávek nejmodernějších zbraní a právě i atomovek,které mají pod palcem.

 7. contumax napsal:

  No nějaká by se hodila, bral bych to…

 8. Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

  Šetřte si plíce,ten kripl mele nesmysly a stejně jako „psí dečka“nestojí za rozčilování…jisté je,že spolek úchylných sadistických kozomrdů z Rijádu si kromě velbloudích hoven,není schopen vyprodukovat nic a proto je v každé válce ztracen zvlášť s mocností,jako je Rusko.Vždyť mu nakopali prdel i ti jemenští pastevci v sandálech,kteří když nadávají nepříteli je Saudy ani nejmenují,jen proklínají USA a Izrael….Saudi jim nestojí ani za řeč,tak jako nestojí za řeč nějaký idiot,co se schovává za Bohuše „psí dečku“mluví z cesty….

  • hitlary clifton napsal:

   suhlas, tiez som videl videa z Jemenu ako likvidovali Saudov a davali len o preklinani izraela a usa. Saudi su pre nich naozaj len hovna, ktorych matere su kurvy a otcovia su spinavi prasopsi :-D :-D :-D Sallamu Snackbar, jak sa pise v Konare :-D .-D :-D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!