Senát USA bude moci vyhlásit mezinárodní stanné právo – a dát americkému prezidentovi neomezenou vojenskou pravomoc

ObamaConstitutionSenát USA je na nejlepší cestě k tomu, aby současnému prezidentovi USA i tomu příštímu svěřil bezprecedentní válečné pravomoci, díky nimž budou moci vyhlásit stanné právo po celém světě. Starší senátor Mitch McConnell na počátku února skoro každého překvapil, když prohlásil, že podstoupí k hlasování návrh zákona o vyhlašování válek.

Tato rezoluce si klade za cíl nově autorizovat použití vojenské síly (AUMF) k vyhlášení války proti ISIS. Díky ní by prezident USA získal ještě více moci, než kolik prezidentu Bushovi poskytla dodnes platná AUMF po 11. září.

Rezoluce AUMF předložená McConnellem by prezidenta nijak neomezovala ohledně užívání pozemních vojsk, a to bez ohledu na časové pásmo či geografickou lokaci. Rovněž neřeší platnost rezoluce AUMF z roku 2001, již Obamova administrativa využila k útoku na ISIS, přestože v pokynech jasně stojí, že povolení použít vojenské síly se vystavuje především proti zločincům, kteří naplánovali teroristické útoky 11. září.

Víme, jak Bush či Obama naložili s AUMF z roku 2001. Anektovali země v rámci „preventivních“ válek, zakládali nelegální sítě agentů, popravovali bez soudu… Dokonce vynalezli nový termín „nepřátelští kombatanti“, aby obešli mezinárodní právo. Krom toho vynalézali nové formy mučení, z bezpilotních letounů shazovali bomby na ženy a děti a vraždili i americké občany. Z přízraku nové a rozšířené AUMF jde opravdu hrůza.

„Nová AUMF je celkovým přepsáním pasáží o válečných silách z americké Ústavy,“ řekl senátor Chris Murphy z okrsku Connecticut. „Je to v podstatě vyhlášení mezinárodního stanného práva, prudký přesun vojenské moci do prezidentových rukou. Umožní prezidentovi či prezidentce vyslat americké vojáky téměř kamkoli na světě, téměř z jakékoli příčiny, tedy v podstatě bez jakýchkoli omezení.“

Nová verze AUMF od senátora McConnella dokonce jde dál, než o co Obama vloni požádal. Což však hraje jen malou roli, jelikož Obama vedl válku válku proti ISIS bez povolení, a to včetně nasazení speciálních sil. Obamova administrativa odmítla předložit novou právní úpravu, trvala totiž na tom, že AUMF z roku 2001 je dostačující.

Deník New York Times poukázal na skutečnost, že ISIS vznikla dlouho po 11. září a stal se zní opravdový konkurent Al-Kajdy. To znamená, že Obamova válka proti ISIS není podle úpravy AUMF z roku 2001 legální. Dokonce i členové Kongresu uznali, že současné vojenské operace neměly pražádnou právní oporu.

„Jsem přesvědčen, že (tato) válka je nelegální,“ řekl senátor Tim Kaine. „Dle mého názoru pro ni není žádné právní ospravedlnění. A myslím si, že hrozí, že povolíme prezidentovi vést války bez svolení Kongresu.“

Kaine a ostatní kongresmani jsou napjatí při vyhlídce, že by se v blízké době měla odhlasovat nová verze AUMF. Někteří by v aktualizaci uvítali více restrikcí, ale konečným faktem je, že nové AUMF představuje abdikaci ústavních povinností, které by svěřily obrovskou vojenskou pravomoc do rukou jednotlivce.

Senátor John Cornyn v úvodu hlasování sáhl po klasických frázích: „Vojáci, které jsme vyslali čelit zlu, potřebují vědět, že jejich země za nimi stojí,“ a také „Není v našem zájmu svazovat příštímu prezidentu ruce.“

Podle některých zákonodárců nový návrh AUMF skutečně znamená, že se příštímu prezidentu propůjčí neomezená moc. O současného prezidenta Obamu podle nich primárně nejde. McConnell od svého prosincového vyjádření názorově obrátil o 180°. Vyjádřil tehdy, že nemá žádný zájem na novém hlasování o AUMF. Jeho změna názoru může také být pouhý trik, jak otázku AUMF prosadit jako hlavní téma prezidentských voleb. Pro široké masy neexistuje lepší způsob, jak vybičovat strach a odvést pozornost od podstatných věcí, než je postrašit válkou.

Není náhodou, že na konci ledna ministr obrany Ash Carter řekl o boji proti ISIS toto: „Hledáme možnosti, jak posílit naše pozice, a bude řeč o válečných pravomocích a pozemních jednotkách, to jasně přiznávám.“

Příkladem budiž ISIS, který je částečně produktem americké intervence na Blízkém východě, původně totiž byl vytvořen ze salafistické sekty, aby pomohla se změnou režimu v Sýrii. Ony „válečné pravomoci“ by jen pomohly uzavřít kruh pro obchodníky se smrtí a zkázou. Hegelovská dialektika funguje podle principu: vytvořit problém, podpořit reakci, nabídnout řešení. To je lety vyzkoušený způsob, jak donekonečna vést válku.

Už jsme viděli mnoho oslích můstků a záminek, k nimž sahají podněcovatelé válek, aby ospravedlnili válečnou smrt a zkázu ve válkách, které vedou po celém světě a které se obrací i na jejich vlastní lid. McConnellův návrh nové AUMF by odstranil poslední chabé překážky, které stále ještě stojí v cestě k vojenské diktatuře.

Zdroj: http://www.activistpost.com/2016/01/us-senate-to-declare-international-martial-law-give-president-unlimited-military-powers.html
37 Komentářů k Senát USA bude moci vyhlásit mezinárodní stanné právo – a dát americkému prezidentovi neomezenou vojenskou pravomoc

 1. martin bareš napsal:

  Bohužel. Ekonomická krize a židáčkovská nenažranost je hnacím motorem současnosti a budoucnosti.

  • Justass napsal:

   martine, myslíš i budoucnosti? Já myslím, že budoucnost nemají. Ovšem bude to stát asi hodně krve – bohužel.
   Nicméně myslím, že POTOM bude svět úplně o něčem jiném.

 2. proud napsal:

  “ Senát USA bude moci vyhlásit mezinárodní stanné právo – a dát americkému prezidentovi neomezenou vojenskou pravomoc“……..to je ke konci casu Ameriky jako svetovyho hegemona opravdu prinosny :-))))))))))))))))))))))),asi tak jako by to pravo mel nas prezident :-)))).Navic je to celkove pitomost,dat osud celyho naroda do ruky jednomu cloveku….navic labilnimu negrovi,v tomhle pripade.

  • vilon napsal:

   Ten neger už nie. On iba vydláždí cestu pro zdivočelú Hillary! Jak začne platit AUMF, čo je najväčšia satanská falošná vlajka neoconov, tak Hillary nebude váhať ani minutu.
   Tento zákon bude posledným klincom nielen pre US hegemoniu, ale aj pre nás v Europe. Je to jednoduché: ešte tento rok, a presídlencov tu bude asi 2 miliony, to stačí na to, aby dostali do rúk zbrane a do hláv ideologiu Chalifátu.Každý incident bude Soros reprodukovať ako činnosť Daesh v Europe. No a Hillary jednoducho vyhlási stanné právo v Europe v rámci boja proti Daesh.Bude sa akože bombardovať bunka Daesh, ale náhodou to odnesú elektrárne, a priehrady. Bez elektriny nastane chaos, ekonomika skolabuje, miestne vlády uteču do bezpečia von, a civilné obyvateľstvo bude s kladivami, a nožíkmi brániť svoje domovy. Policia tiež ujde,naši vojaci dezertujú, kedže oni sú zvyknutí „bojovať“ na misiách a cvičeniach len v pracovnej dobe.Ani plyn nepôjde, US humanitárné bombardovanie dokončí likvidáciu EU, ako základ pre vládu Chalifátu.Až potom zasiahne Irán s Kurdami, a Rusmi.Nás tu ale nebude. Tak to vidím ja. Otazka pár mesiacov, až nastúpi Hillary.

   • proud napsal:

    Nestras,neni zadnym tajemstvim,ze zrovinka my jsme energetickym srdcem Evropy.Jak se tu neco semele,odnesem to mezi prvnima.Ani presto se nedokaze nas par v ty zemicce dat dokupy a rozehnat tu sebranku co nas zene hrobnikovi na lopatu.

 3. Abukadusander2 napsal:

  Pokud ma zajem senat USA rozpoutat 3 svetobou valku, pak se mu ji timhle narizenim povedlo priblizit.

 4. Vlastenec napsal:

  Ó – já blbec !
  = jak jsem miloval USA a vše americké.

  ..a DNES ..

  JE TO FUJ, JE TO HNUS !

  Vlastizrádné vlády se všemocně snaží PŘIZPŮSOBIT uSSa SATANOVI !!!

  OMEZIT LIDEM DÝCHAT A PŘÍSTUP K INFORMACÍM ..PŘÍJMÁNÍM „ZÁKONŮ“, které jsou V ROZPORU S LISTINOU ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD A ÚSTAVOU(ČR) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  = JE TO TRESNÝ ČIN !!! za který se musí zodpovídat vedoucí LEGISLATIVA A NAVRHOVATEL (u nás v ČR Chovanec (MV ČR))!!!!!!!!!

  Takže ze zákona by měl státní zástupce, nebo jakýkoli exekutivec podat na něj trestní oznámení ..pokud tak nečiní sám se tak dopouští TRESNÉHO ČINU !!!!!!!!!!!!!

  ***************************
  uSSa SATAN ovládl OSN = ta je dnes na HO_VNO !!!!
  Svět chce ŘÍDIT PÁR ZDEGENEROVANÝCH ŽIDOBANKSTERŮ
  ..a klidně OBĚTUJE CELÉ LIDSTVO .. TO JIM NESMÍME DOVOLIT !!!

  = PRYČ s odporným nelidským globálním židobanksterským KAPITALIZMEM !!!
  = PRYČ se špijónskými pijavicemi z uSSa a jejich „DEMOKRACIÍ“ !!!

  ****************************
  AŤ ŽIJE MÍR = PRAVDA ZVÍTĚZÍ !!!!!!!

  • Marie napsal:

   A ci pravda?

   Nejspise ta jejich, protoze siozidaci tvrdi, ze nadvladu i valky chceme, a proto je podporujeme. Kdybychom to nechteli, tak s tim neco udelame.

   Muzes rict, ze to neni pravda?

   S pravdou a laskou opatrne, protoze si ji sami nerikame, a kdyz ji nekdo vyslovi, okamzite je napaden i temi, kdo po ni volaji. Proc? Je totiz neprijemna. A laskou je to totez. Lidi se nemiluji. Ani sebe, ani druhe. Laskou nazyvaji to, co jim dela dobre.
   Myslis, ze ten Jew World Order je o nenavisti a vrazdeni lidi take? Neni. Dela jim to dobre a nemame pro ne zadnou hodnotu.

   Kdysi jim delalo dobre nas zotrocovat a okradat, uz ale maji tolik, ze to ani nepotrebuji a nas taktez uz ne…takze si udelaji vyber z otroku osvedcenych ( barevnych) a zbytek zlikviduji.

   Terorista je pro ne kazdy, kdo s jejich nadvladou nesouhlasi, a na vyvrazdeni techto pouziji kohokoliv, nebot lidi se nemiluji, a pod vlivem latek, ktere si berou vrchovatymi hrstemi a ktere jim delaji dobre, budou provadet cokoliv je napadne… s potesenim vrazdi i deti, pred tim je ohavi, jak se jim zlibi.

   Jeste si to nataceji na videa a davaji na internet, aby lidi videli, co je ceka taky..
   Dela s tim nekdo neco? Nedela, protoze je to lidem jedno, nechali si znicit veskere city a jen tupe cekaji, kdy na ne dojde rada…

   tohle je pravda, kterou vidis, a priznas to? Radeji ne….

  • contumax napsal:

   Vlastenec

   1***

  • Adam Čech napsal:

   zapomněl sis vzít prášek?

  • oldo napsal:

   V tomto máš kamoško úplnú a stopercentnú pravdu, z tej duše mi hovoríš! Bodaj by nás bolo viac!

 5. Rebel napsal:

  SSA je zdechající kobyla, co kope a může už hovno. A kdyby snad nějaké psychopaty z SSA napadla nějaká hovadina, tak by bylo asi nutné, aby Rusko vytvořilo Stalinův průliv – volný oceán mezi Kanadou a Mexikem. Pád vodíkových pum do Yellowstonského vulkánu a je to !

 6. Rudolf napsal:

  Pochytat, svázat, vykastrovat. Okamžitě.

 7. Karel 4 napsal:

  Nevím proč vás tento návrh překvapil tím, že se o další kus posunula možnost vypuknutí III. světové války. Za celou dobu svého trvání byla USA aktívní ve 200 válečných kontaktech, které sama vyprovokovala a nikdy k tomu nepotřebovala žádné povolení vyhlásit mezinárodní stanné právo. Je zcela nelogické, když na území USA / nelze jej nazvat státem, ale společenstvím národů a národností / žije 350 milionů občanů, kteří se jmenovali do funkce těch, kteří dosud zcela beztrestně poroučí cca 6 miliardám občanů žijících ve zbytku světa. Každá diktatura vzniklá na území této planety nakonec zanikla tím, že jí někdo dokázal zničit. A je pravda, že dějiny se opakují.

  • Eschatolog napsal:

   Je nelogicke, kdyz se do cela smecky hyen, postavi hyena nejvetsi nejprohnanejsi a nejvzteklejsi ? Nikoliv, je to absolutne logicke. A soucasne je logicke, ze to funguje do te doby, nez smecku hyen rozprasi smecka lvu.

 8. Drak napsal:

  Takže poslat USA do řiti i s jejich celoplanetárními zákony.
  Když někam vtrhnou, vyhubit!

 9. contumax napsal:

  SSA s něčím přijdou… bude to šílený, odpovídá to jejich naturálu…

 10. hitlary clifton napsal:

  Ak to usa politici ozajstne vypotili, tak by mali menej masturbovat a jest viac vitaminov.

  Uz teraz su oblubeni v celom svete a bude to ako vo Vietname. Vela americkych vojakov zdochlo na diskoteke ked ich postrielali komunistky prezlecene za prostitutky.

  Holt bude lov na opice :-D :-D :-D.

  • martin bareš napsal:

   teď jsi mi něco připomenul.

   Jel jsem na začátku sedmdesátých let za kámošem na kolej do Pardubic. Dělal tam vysokou chemickou (pak se doživotně zamiloval do Semtexu. Nikdy se mu nic nestalo a ví o něm všecko – i to údajné „bolševické“ obchodování, tuší podle svědků na 99%, kdo nastražil Semtex do letadla, které se rozlítlo nad Lockerby atd.) Šli jsme tam v koleji po chdbě a na nástěnce jsem viděl reportáž z války Vietnamců s Američany. Nějaký Vietnamec, co tam studoval, to tam vyvěsil.
   Američani na Vietnamce sypali Agent Orange, defoliant a Vietnamci ta Americká prasata (i Steinbeck si to v z americké helikoptéry zkoušel) stříleli a doráželi s chutí, když se jim podařilo nějaký vrtulník sestřelit. Američani se jich hrozně báli a prosili o milost, většinou bezúspěšně. Alespoň podle té reportáže plné jasné nenávisti k przničům života, tedy Američanům, to tak vypadalo. Reportáž byla krutá.

   A dnes Vietnam podepsal nějakou oceánskou obdobu TTIP, myslím, že se to jmenuje TTP a Vietnam je plný fabrik, jako Volkswagen a pod. To samý Čína.

   Tak kde skončili, bohužel.

   A chovanec Sobotky Chovanec si tady honí ptáka na Vietnce, protože na nic jinýho nestačí s celou zaprděnou vládou.
   Tahle komunita svatá vůbec není, ale je ve srovnání třeba s cikány nesrovnatelně slabší a nesrovnatelně pracovitější – i v těch drogách a pašování.
   A je taky ve srovnání s cikány nesrovnatelně chudší, ale skromnější.

   To je jen taková vzpomínka bokem na Američany, Vietnamce a dnešní svět vůbec.

 11. Definitiva napsal:

  Hitler mal svoju ríšu v Európe, USA „elity“ majú svoju ríšu na celej Zemeguli. Ale len ak mi to dovolíme.
  Keď USA-Briti financovali Hitlera, keď sa v 30-tich dostával k moci a sfanatizované davy ho volili, nikto neočakával svetovú vojnu.
  Keď zločinci v USA rokujú v parlamente a trieskajú sprostosti, tak si málokto domyslí, kam až to môže viesť.
  Nová svetová vojna môže zvrátiť vývoj ľudstva do doby kamennej.

  Musíme voliť politikov, ktorí dostanú od voliča presné príkazy, mandát a budú pod kontrolou občanov, čiže:
  priama demokracia, voľby z regiónov do parlamentu,
  referendum na všetky rozhodnutia parlamentu
  odvolatelnosť a trestná zodpovednosť politikov.

  Dnešní politici sú sluhami svetovlády sociálnych parazitov a ich úlohou je držať otrokárske zriadenie v prevádzke podľa príkazov bankárov a nie starať sa o blaho voličov.

 12. Všímálek napsal:

  Ovšem Pavlína to vidí jinak. Americká vojska miluje, dodnes je nadšená, jak je zažila tancovat bugy-bugy v r. 1945. Navíc prý USA chrání mír po celém světě, zavrněla.

  • Fanny napsal:

   Kráva jedna.

  • Jaris napsal:

   Chudak tatinek, pokud jde o penici Filipovskou se skrehotavym hlasem. Dodnes slysim ten diletantsky skrehotavy hlas kdyz pela „Vcera nedele byla“.

   • Eschatolog napsal:

    Pozoruhodny jev se zmocnil tzv. ceske umelecke elity, nahle hromadne doporucuji v tv, radiu a na sitich pareni bilych s barevnymi. Koho chleba jis, toho pisen zpivej ?

    • weissbach napsal:

     Když jim to chlebodárci přikážou, budou zítra volat po koncentrácích, pak se slzami v očích řeknou jak strašně trpěli, když to museli říkat, protože jinak by nesplatili hypotéky na luxusní bydlení a nemohli by s dětmi na dovolenou v Miami…

 13. medved napsal:

  Voliť nejakych politikov? Važeny ,NEVOLIT absolutne žiadnych!nech cely tento zvrateny system skolabuje a sa zruti! inak nedôjde k žiadnej zmene,! Všetci voleny politici su obyčajny smradlavy hajzly, od prezidentov po regionalnych nizkych funkcionarov,všetci pred volbami hovoria o nas ale SUROVO myslia len na seba a svoje zakonamy chranene obrovske vyhody,DOST! očista beži,ste na rade politicko-ohlupovacie monštra!!MOR HO !!

 14. slovan napsal:

  Doktrina ss. 1-vytvořit problém,znamená nasadit tajné služby,vyvolat neklid v dané zemi,znemožnit vládu,prezidenta.2-podpořit reakci,znamená posílit negaci k vládě prezidentovi pomoci lží a manipulaci(CIA)posílit opozici.3-nabídnout řešení,znamená pomoci agentů CIA rozšířit manipulaci s vědomím,že vše je špatné a nasazením „USA demokracie“ bude vše lepší.Prostě zblbnout národ a pomocí „Šapirů“ a různých neziskovek vyvolat chaos a přispět s řešením.

 15. Ikema Monika napsal:

  Clinton prodělal mozkovou mrtvici lékaři mu dali pouze pár měsíců a propustili domů ! Clintonova ma 28. 2 soudní proces ohledně pošty internetový plno toho vlastní hlavně Rusko ! Táhne se to Libye kde urputné s CIA hledala 143 tun Kaddáfio zlata a vyvraždili přes 30.000 lidi z jeho rodiště ! To by měli byt válečné zločiny navíc velké přesuny peněz pro teroristy vRusku ji označili za napomáháni teroristům ! Když se to dostane ven má konec !!!

 16. Carlos IV napsal:

  Karle 4, nezapomen na fakt, ze vic nez 50 milionu obyvatel Ameriky je na potravinovych listcich. Tedy spolehaj na vladu aby se mohli nazrat.Tedy – pokud pro ne najake zradlo (z)bude, jakmile „shit hits the fan“.

 17. Solis napsal:

  Záměry USAmerické zahraniční politiky jsou relativně nepokryté, jak je z řejmé z jejich bezpečnostní strategie a Baráčnickém lednovém projevu o stavu unie, které jsou rozebrány zde:

  http://danielsolis.cz/daniel-solis-obamova-labuti-pisen/
  resp o rok starší rozbor bezpečnostní strategie SSA
  http://danielsolis.cz/bezpecnostni-strategie-ssa-schema-globalni-sikany/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!