Francouzský president hrozí národům, které volí „krajně pravicové“ politiky, „suspendováním“

francois-hollande-feb-600Minulý měsíc jsme dokumentovali narůstající rozkol mezi Bruselem a Polskem kvůli posledním krokům při schválení nových zákonů, které umožní konzervativní (a euroskeptické) straně Zákona a spravedlnosti (PiS) jmenovat šéfy veřejnoprávní televize a rádia a vybrat soudce do polského ústavního soudu. Polský ministr Zbigniew Zibro v reakci na odpor v celém bloku posla dopis Eurokomisaři Güntherovi Oettingerovi, v němž Zibro kritiku těchto nových zákonů zavrhuje jako „bláznivou“.

Oettinger před tím navrhl, že by Polsko mohlo být podrobeno dohledu kvůli možnému porušení demokratických principů a poté, co polský týdeník Wprostvydal titulní stránku líčící Angelu Merkel, Jean Claude-Juncera a další eurokraty jako nacisty, kteří „už zase nad Polskem uvalují dohled,“ vrátil Brusel úder zahájením revize nových mediálních zákonů v této zemi. Evropská komise může mechanismem „vlády zákona“ členské státy přinutit, aby změnily ustanovení, která představují „systematickou hrozbu“ pro demokracii.

Wprost full cover page_0

To ale není všechno. Podle pátečních komentářů francouzského presidenta Francois Hollanda by Evropa mohla přistoupit k „suspendování“ zemí, ve kterých se k moci dostanou krajně pravicové vlády.

„Francouzský president Francois Hollande v pátek varoval, že členské státy EU, když by se v nich dostala k moci krajní pravice, mohly být vystaveny sankcím – mohly by být z tohoto bloku i suspendovány,“hlásí AFP.

„Taková země může být z Evropské unie suspendována,“ řekl president rádiu France Inter.

„Dozorčí nad lidskými právy Rada Evropy minulý týden vyjádřila obavy z legislativních změn navržených novou polskou pravicovou vládou, které byly jak doma, tak v zahraničí popisovány jako protiústavní a nedemokratické,“ uchyluje se k tvrzení AFP s dodatkem, že „podobné obavy byly vyjádřeny i ohledně pravicového maďarského ministerského předsedy Viktora Orbána.“

„Když je ohrožena svoboda médií, když jsou předměty útoku ústavní a lidská práva, tak Evropa nemůže zůstat jen záchrannou sítí. Musí spustit procedury k suspendování (zemí) – co by mohly zajít až příliš daleko,“ řekl Hollande.

Pro Polsko jsou nezbytné určité „zarážky“, řekl.

Tady je pár věcí, které je tu třeba zmínit. Zaprvé, není vůbec jasné, proč by to mělo být na Francii, jak v nějaké jiné zemi občané volí. Opravdu, na tom je cosi strašlivě ironického, na nápadu trestat zemi za její volební preference ve jménu demokracie. Na tom určitě není nic demokratického říkat celým zemím, koho mají dovoleno volit.

Zadruhé Hollandovy komentáře vypadají jako odraz obav, že by zhoršující se utečenecká krize mohla vést k oživení nacionalismu v Evropě. Mezi rostoucí podporou PEGIDY, která tento měsíc uspořádala po celém bloku demonstrace)…

… a popularitou skupin jako „Vojáci Ódinovi“ ve Finsku…

Odin2_0

… je jasné, že krajní pravice opravdu chystá návrat. Člověka by mohlo zajímat, kolik národů jsou Hollande a Brusel připraveni „suspendovat“.

Nebo je to možná úplně opačně. Vzhledem k posuvu v sentimentu je to možná krajní pravice, kdo „suspenduje“ blok takových Francois Hollandů za to, že neudržel Západní Evropu v bezpečí tváří v tvář myriádám hrozeb pro územní celistvost a kulturní dědictví tohoto bloku.

Submitted by TylerDurden on 02/21/2016 20:31 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-02-21/french-president-threatens-suspend-nations-elect-far-right-polticians
33 Komentářů k Francouzský president hrozí národům, které volí „krajně pravicové“ politiky, „suspendováním“

 1. Ridge napsal:

  aha, skvele, takze pokud lide chteji zmenu a jsou nuceni volit jine zlo, nez to jejich je vse spatne… a proto zavedeme sankce pokud se tak stane… ubohost

  • novapalo napsal:

   Tu sa nejadná o žiadnu zmenu. Tu sa jedná o to, že Západ chce koristiť aj ďalej v Poľsku, ako to robili doteraz. A keď sa Poľsko chce brániť, tak sa použije demokracia, ako zásterka Západu, aby zničili svoju konkurenciu v nových východných štátoch EU. Nič iné. Západ nás chce mať za otrokov a akýkoľvek ideologický argument bude vhodný na dosiahnutie tohto cieľa.
   Počítajte aj na Slovensku a v Česku, že už skoro proti nám tiež vytiahnu „demokratické“, humanistické, …. homosexuálne a iné argumenty. Ako nás donútiť poslušne odvádzať zisky na Západ. Čítajte knihy pána Kysuckého, aby ste aspoň niečo pochopili.

 2. medved napsal:

  Hollande,si uplny magor tak ako ostatny predstavitelia zapadnej, otrasnej,ubohej kultury ohlupovania,okradania a manipulovania,!Ste osprosteny,mocou,peniazmi a postavenim.!Zabudate na jedno,žiadny strom nerastie do neba,ani ten vaš! A pad s toho vašeho bude pre vas bolestivy a kruty,niektory z vas neprežiju, a to je spravne,..!MOR HO!

 3. jan napsal:

  Hollande jen projevuje,že bude muset vypadnout a toho se bojí.
  Jinak bych ho bral za slovo,tím by přispěl k rozpadu EU.Mám spíš jinou obavu a právě Hollande ve Francii to prokazuje,prodlužováním stavu ohrožení.Potom není problém,odložit,nebo zrušit volby.

 4. lukeš napsal:

  tak to po volbách budou s největší pravděpodobností suspendovat Francii u EU, no když to chce….

 5. more napsal:

  Vždyť co se dívíme, máme tu v diskuzích jeho českého souvěrce Boguše Socbotku – anála a ten tu svou „inteligenci“ předvádí stejně debilně jako žabožroutský socan.

 6. Ray Smutný napsal:

  Sobotka v rozhovoru pro Rudé Právo: „Uprchlíky nemusíme vítat, ale máme povinnost jim pomáhat.“ Na otázku, zda nepovažuje za bezpečnostní riziko a problém integraci 900 Afričanů a muslimů, které letos rozhodl dovézt do republiky z Itálie a Řecka, Sobotka říká: „V 90-letech jsme integrovali muslimy z BiH. Není žádný problém, aby země s 10,5 mil. země integrovala během několika let 2-3 tis. cizinců. Takovéto množství nepředstavuje žádné reálné bezpečnostní riziko. Česká společnost se nemůže zcela uzavírat a ani bychom neměli stavět společnost na vyhraněném náboženském principu. Pokud se budeme takto vymezovat a neustále akcentovat nacionální linii, kdo zaručí, že v budoucnu se nenávist neobrátí třeba proti Ukrajincům nebo Polákům?“ Sobotka, pomocník šíření parazitické ideologie hnědého moru v praxi nekompromisně plní vol. program strany cssd.cz/strana/ „ČSSD podporuje šanci všech lidí na důstojný život bez ohledu na to, zda se narodili v chudé či bohaté rodině…a nekompromisně hájí lidskost, rovnost a solidaritu.“ Všimněte si, že v programu této socialistické strany není záměrně psáno o rovnosti a solidaritě „českých občanů“, leč všech lidí! (rozuměj: světa). http://www.novinky.cz/domaci/395326-sobotka-pokud-lide-utikaji-pred-valkou-mame-povinnost-jim-pomoci.html

 7. Paul Durham napsal:

  newspeak : suspendovat
  význam: zničit, zabít, rozvrátit

  viva la france

 8. Vlastenec napsal:

  Sionističtí židobanksteři díky zrůdným metodám kapitalizmu,
  mají koupené a ovládají média, většinu parlamentů a představitelů EU!
  ..proto jejich činy a prohlášení neodpovídají NÁZORŮM A POTŘEBÁM LIDU
  a NAPLŇUJÍ PODSTATU VELEZRADY !!!!!!!
  ***************************************
  To umožňuje HRSTCE TĚCHTO ZRŮD pomocí barevných revolucí VLÁDU NAD SVĚTEM!

  Hoš_land a Sra_lbotka jsou velezrádci a jednají proti vlastnímu lidu = FUJ !!!!!!!!!
  Ale už se na ně voda vaří ..proto kvičí takovéto do nebe volající nesmysly a demagogie!

  PRYČ S TĚMITO ZRŮDAMI, PRYČ S takovou „demokracií“ !!!
  ********************************************************

  AŤ ŽIJE LIDOKRACIE = VLÁDA LIDU NÁRODŮ v Evropě !!!!!!!!!!!!!!!

 9. Hum napsal:

  Holand moze byt rad ze mu este nesuspendovali hlavu gilotinou

 10. Anna napsal:

  Tyrani vycenili své krvavé zuby. Ale ať se třeba podělá, raději budu chudá, než mít ze země Zmrdistán!

 11. Hansen napsal:

  Treba ist okamzite volit ultrapravicu, aby nas z toho eurobordelu cim skor suspendovali. Je nacase.

 12. Tartar napsal:

  Koho to presne treba voliť o 2 týždne? Okamžite mi dajte návod aby nás z tej bandy zlodejov suspendovali, pretože ako sa dá nazvať to, že EU z našich daní neustále podporuje imigrantov a teroristov v rôznych krajinách sveta.

 13. Všímálek napsal:

  A proč si lidi po celé Evropě takovéhle …….. pořád dokola volí?

 14. Swon napsal:

  Hollande je vrchol demencie. Z tohto Satanskeho spolku nazyvanom EU sa nedostaneme von ani keby sme chceli. A keby k tomu malo dôjsť našimi voľbami tak by nás radšej obsadili Uss armádou ako by nás mali pustit z diabolskeho zovretia. Debil…

 15. Jojak napsal:

  No konečne spôsob ako sa z EU dostať. Takže to typujem vzhľadom na narastajúce preferencie určitých strán na Francúzsko, Nemecko, Maďarsko, Poľsko no určite som niekoho zabudol a v týchto voľbách ešte asi nie ale možno o 4 roky aj Slovensko :-))))

 16. hitlary clifton napsal:

  To krpate camembertove francuzske okuliarnate hovno moze akurat tak kopkat svojimi plochymi nozickami. Este aj vlastni slobodomurari ho povazuju za absolutnu 00 :-D :-D :-D

 17. proud napsal:

  A ze to francis pako neprijde vynadat me,pekne z oci do oci? :-))))))))))))))))))))))))))))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!