Syrské válčiště 23.2.2016 – video a jeho přepis

23.02Syrská arabská armáda (SAA) se svými spojenci za podpory ruských válečných letounů vytlačila ISIS a al Nusra z jejich nedávno zabraných pozic okolo Khanaser, Rasm Al-Nafal a Shillalah Al-Kabeera podél silnice Khanaser-Aleppo. Ruské letectvo podle zpráv provedlo na pozice ISIS a al-Nusra více 60 náletů, čímž umožnilo SAA posílené o jednotky Hezbollah a Harakat Al-Nujaba zabezpečit tuto jedinou a tenkou tento tepnu propojující Aleppo s „jádrem Sýrie“. Loajalistické síly rovněž převzaly kontrolu nad vesnicí Zabad východně od této silnice.

ISIS následně zahájila ofenzivu a zabrala strategické město Khanasser. Bez něj tuto zásobovací trasu do Aleppa otevřít nelze. Těžké srážky tam teď právě probíhají.

Vojenské zdroje hlásí, že SAA se připravuje na rozsáhlé operace k obnovení kontroly nad strategickými baštami a oblastmi na venkově Idlibu. Plánované vojenské operace začnou z jižního Aleppa ve směru na severní Hama, aby vydláždily cestu k opětovnému vybojování Jisr al-Shughour.

ISIS po těžkých srážkách s domobranou SDF 22. února zase zabrala značnou část města Al-Shadadi v provincii Hasaka. Střety tam teď probíhají.

Turecké dělostřelectvo mezitím bombardovalo kurdské bašty ve městě TalRifat a na letišti Minaq v severní části Aleppa, aby jim tak bránili v postupu proti teroristům.

Syrské demokratické síly (SDF), které sestávají převážně z kurdských bojovníků stejně jako z trochy jednotek syrských Arabů získaly výcvik od US a US vedená koalice jim poskytuje i určitou leteckou podporu v provincii Raqqa v severovýchodní Sýrii. Avšak v severní a v severozápadní Sýrii operují převážně jako kurdské „Lidové ochranné jednotky“ (YPG) a dostává se jim ruské letecké podpory, přinejmenším od únorového dobytí přehrady Tishrin na Eufratu.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-feb-23-2016/
4 Komentářů k Syrské válčiště 23.2.2016 – video a jeho přepis

 1. Adolf Balík napsal:

  Takže Aleppo je považované na lopatkách. Jestli ho rozbít o týden dřív, než se položí o týden později, toť otázka. Hlavní důraz teď bude na dobytí pohraničí Idlibu se zkrocením místních Turkmenů.

 2. konzerva napsal:

  A jinak porošenko z ukrajiny posilá tanky a děla na rusko- krymskou hranici, že by další konflikt….

 3. Zighartice napsal:

  V roce 2014 vyvezla Česká republika do Saúdské Arábie vojenský materiál a zbraně v hodnotě 1,9 miliardy Kč, čímž se Saúdská Arábie stala největším příjemcem českých zbraní. Kromě nákladních vozidel TATRA určených armádě byly vyvezeny i součásti pancéřování a střelivo. „Je zahanbující, že Česká republika, známá svou dlouhou humanistickou tradicí, vyzbrojuje jeden z nejbrutálnějších režimů současnosti,kde Jsou tam zakázány politické strany, svobodné volby se nekonají a opozice je pronásledována, stejně jako náboženské, etnické či sexuální menšiny. Známý je případ blogera Raifa Badawiho, který dostal za zveřejňování svých názorů deset let vězení a tisíc ran bičem.” Evropský parlament bude ve čtvrtek 25. února přijímat usnesení k humanitární situaci v Jemenu. Hned několik návrhů usnesení obsahuje požadavek na ukončení vývozu zbraní do Saúdské Arábie. „Vyzývám české europosrance a europosrankyně, aby hlasováním jednomyslně podpořili zbrojní embargo na Saúdskou Arábii, a zabránili tak dalšímu krveprolití i porušování lidských práv.” Vývoz zbraní do Saúdské Arábie je podle mne v rozporu se Společným postojem Rady 2008/944/SZBP ze dne 8. prosince 2008, kterým se státy EU zavázaly dodržovat osm kritérií. Ta upravují licenční proces schvalování jednotlivých vývozů zbraní a vojenského materiálu.
  Podle Společného postoje členské státy EU dle kritéria 2. a) „zamítnou vývozní licenci, jestliže existuje zřejmé riziko, že vojenské technologie nebo vojenský materiál, které mají být vyvezeny, mohou být použity pro vnitřní represi.“ Podle 3. kritéria „členské státy zamítnou udělení licence na vývoz vojenských technologií nebo vojenského materiálu, které by podněcovaly či prodlužovaly ozbrojené konflikty nebo zhoršovaly existující napětí a konflikty v zemi konečného určení.“ Howgh

  • Jana napsal:

   Zájmy SSA jsou u nás na prvním místě.
   A dokud budeme v NATO tak s tím nepohneme.
   A vyhlídky nejsou dobré.
   Schapiro odvádí skvělou práci: korupce české politické a mediální scény nikdy nebyla na takové úrovni jako dnes!
   Dobře ví, že Češi jsou ze Střední Evropy nejvíce prodejní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!