Zpráva: Putin Turecku hrozí taktickými atomovkami

220216putinMoskva Ankaru varuje, že bude na invazi do Sýrie reagovat zuřivě. Cenami ověnčený žurnalista za případ Írán-Contras Robert Parry se od zdroje blízkého Vladimiru Putinovi dověděl, že Rusko Turecku pohrozilo použitím taktických jaderných zbraní, pokud se Saúdskou Arábií provede společnou invazi do Sýrie.

Parry píšící pro Consortium News varoval, že riziko, že Spojené státy se svými spojenci eskalují konflikt v Sýrii kvůli záchraně rebelů, kteří jsou teď na pokraji porážky, by mohlo zažehnout „III. světovou válku“.

„Pokud Turecko (se stovkami tisíc vojáků soustředěných u syrské hranice) a Saúdská Arábie (se svým sofistikovaným letectvem) dostojí hrozbám a budou vojensky intervenovat na záchranu svých klientů rebelů, k nimž patří Fronta Nusra patřící k Al Kaiídě, před mohutnou Rusy podporovanou ofenzivou syrské vlády, pak se Rusko bude muset rozhodnout, aby ochránilo svých asi 20 000 vojáků v Sýrii,“ píše Parry.

„Zdroj blízký k ruskému presidentovi Vladimiru Putinovi mi řekl, že Rusové tureckého presidenta Recep Tayyip Erdogana varovali, že Moskva, bude-li třeba, je připravena použít taktických jaderných zbraní k záchraně svých vojsk tváří v tvář turecko-saúdskému vraždění. Jelikož je Turecko členem NATO, tak by jakýkoliv takový konflikt mohl rychle eskalovat do plnocenné jaderné konfrontace.“

Parryho zázemí poukazuje, že tato informace by se měla brát vážně. Ten referoval o skandálu Írán-Contras pro Associated Press a pro Newsweek a později dostal cenu George Polka za svou práci na zpravodajských záležitostech.

Podle Parryho, ač se president Obama „snažil Erdogana uklidnit a dát na srozuměnou, že US vojska se k invazi nepřipojí,“ tak „nebyl ochoten takovouto intervenci každopádně zakázat.“

Údajná hrozba Moskvy, že odrazí tureckou invazi do Sýrie jadernými zbraněmi, přichází po komentářích ruského ministerského předsedy Medveděva, v nichž varoval před novou světovou válkou, pokud do Sýrie Spojené státy a jejich spojenci vyšlou pozemní vojska.

Zdejší informace o těchto hrozbách v češtině:

Ruský ministerský předseda varuje, že když Saúdové vpadnou do Sýrie, dojde k „permanentní světové válce“

„Jsme v nové Studené válce“: Ruský premiér vysílá NATO drsné varování

Turecko se „určitě“ přidá k pozemní operaci v Sýrii a obviňuje Rusko z „válečných zločinů“

Jak Turecko, tak Saúdská Arábie už signalizovaly, že uvažují o pozemní invazi do Sýrie, aby pomohly uprchlíkům a tzv. „umírněným rebelům“ bojujícím proti Assadovu režimu.

Turečtí činitelé minulý týden volali po zřízení „bezpečné zóny“ uvnitř Sýrie, co by umožnila útočiště pro uprchlíky před ruským postupem, ač Spojené státy argumentovaly, že takovýto koridor by nebylo možno zřídit bez bezletové zóny.

Zdejší informace o posledních hrozbách z Turecka: Rozzuření Turci říkají, že US „jednají jako nepřátelé“ a požadují, aby Washington Kurdy označil za „teroristy“

Saúdská Arábie v současnosti vede největší vojenské cvičení, jaké tento region zažil za čtvrt století. Severní bouře se účastní 150 000 vojáků z 20 zemí a někteří na něj pohlíží jako na předzvěst možné invaze do Sýrie.

Saúdský ministr zahraničí Adel al-Jubeir tento měsíc řekl CNN, že když politický proces selže, tak bude muset být president Bashar al-Assad odstraněn „silou“.

Informace o posledním interview Jubeira o možné operaci v Sýrii: Saúdská Arábie teroristy vybaví protileteckými raketami

Přes oficiální popírání, že toto království vlastní jaderné zbraně, řekl minulý týden saúdský politický analytik arabské síti RT, že Saúdové opravdu tuto bombu obdrželi a její test brzy proběhne.

Paul Joseph Watson
Prison Planet.com
February 22, 2016

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/report-putin-threatens-turkey-with-tactical-nukes.html
36 Komentářů k Zpráva: Putin Turecku hrozí taktickými atomovkami

 1. hel napsal:

  já se hlavně stydím za to, že rusům chce už zase nato vpadnout do zad…hadi úskoční!…to, co prohlásil „náš“ gen.petr pavel a martin stropnický v posledních dnech, to přece nemůžeme přijmout…nato nechrání evropu před invazí migrantů a naopak chce útočit na rusko z pobaltí..v takovém paktu je mi hluboce stydno a trapno…líbí se mi probouzející se srbsko se svojí antinato demonstrací v bělehradě ( doporučuji videa z dem. na youtube)

  • contumax napsal:

   hel

   Souhlas, jsou to satanovi slouhové… na video v Srbů se podívám…

  • weissbach napsal:

   Srbové se nemusí probouzet, to oni jsou už dávno. Zažili na vlastní kůži jak vypadá lhaní včetně humanitárního bombardování, ponížili je, ukradli jim historickou část jejich území, oni byli donuceni hrubým nátlakem a ekonomickým vydíráním se podvolit, ale nejsou zlomení. Ani omylem.

   • Fanny napsal:

    No ale vezměte si tu drzost a aroganci od těch amišmejdů,oni jim zničí zemi,zabíjejí civilní obyvatelstvo a pak přijdou s nabídkou do NATO,to je vrchol tuposti,nebo nevím jak se to dá nazvat.Snad si myslí,že jsou Srbové tak hloupí a neví,kdo má tu jejich nynější situaci na triku.Odpudivý národ ti amišmejdi,co?

    • weissbach napsal:

     Souhlas. Až na to, že amišmejdi nejsou národ, to je hlavně oligarchie debilizující občany své vlastní kolonie USA a taky další kolonie EU. V USA totiž ve skutečnosti žádný národ neexistuje. To je pouze množina vykořeněných a vykořeňovaných jednotlivců. Nejúžasnější národ jim říkají akorát kandidáti před volbama, aby si vytvořili demokratickou kulisu pro to, jestli vyhraje přítel ze Skull and bones, nebo jeho přítel ze Skull and bones…

    • Jaris napsal:

     Nevedela jsem, Fanny, ze Srbsko neni ve spolku NATO. Ja myslela, ze tim humanitarnim bombardovanim se tam uz usidlili. Dejte mi tri neutronky a ja je hodim na Washington, Jew York a Izrael, ze zbude po tech parchantech akorat dira v zemi.

  • Pavolt napsal:

   Som s vami zajedno.

  • Hansen napsal:

   Turci sa snad preberu zo svojho tupého sna o ovladnuti Blízkeho vychodu az vtedy, ked budu mat Bospor a Dardanely sirku 500 kilometrov. Putin to je schopny vo vlastnej sebeobrane prekopat na vhodnu sirku aj hlbku, o tom niet pochyb. Rusom ide o existenciu, tak sa s turkami urcite srat nebudu

 2. jan napsal:

  Já se Putinovi nedivím,když by musel zasáhnout taktickými atomovkami.Válí se na Rusko všechno možné a ze všech stran.
  Proto uvažuji,že když nebude vyhnutí,někdo to odskáče,nebo všichni,pak bude těžké říci kdo toho zavinil více.

  • jan napsal:

   Velice pochybuji o pravosti téhle „údajné“ informace.
   Putin rozhodně není člověkem, který by vyhrožoval jaderným konfliktem.
   Pokud by ovšem bylo nutno použít sílu tak má Rusko dostatečně silné konvenční zbraně. Například vákuové bomby.

 3. Dušan2 napsal:

  Je do toho zabraná AP. Môže to byť dezinformácia zo strany GP aby sme sa mali báť ruska (skôr si myslím západné obyvateľstvo)

  Nebral by som toto vážne. Turecký generáli pôjdu proti Erdoganovy a žiadny útok sa nebude konať aj bez vyhrážky zo strany Ruska.

  viď. „Parryho zázemí poukazuje, že tato informace by se měla brát vážně. Ten referoval o skandálu Írán-Contras pro Associated Press a pro Newsweek a později dostal cenu George Polka za svou práci na zpravodajských záležitostech.“

 4. gandalf napsal:

  Divim se, že jim /Turkům/ nenavrhli zřídit si tu bezpečnou zónu na vlastním území :-)

 5. Karel 4 napsal:

  Putin jako bývalí příslušník KGB není žádný lidumil. Je to člověk který dokáže pomoci každému, ale běda když mu to někdo stejnou měrou v případě potřeby nevrátí. Rusko je pro něho vším a chce za dobu svého vládnutí vybudovat opět Rusko silné a hospodářsky na výši. Chce vrátit Ruskému lidu opět jeho hrdost z toho že patří do RF. V případě armády RF se mu to daří a je s podivem, jak jdou lidé za nim, když dokáže vytvořit nové divize, z nových branců o síle 100 000 vojáků a mi Česko chceme zvýšit počet vojáků do roku 2020 o 5 000. Kde je vlastenectví našich mladých lidí, že se nikdo do armády nehlásí. A to, že Rusové dokáží v extrémním případě použít zbraně hromadného ničení je pravdou. Oni dnes vlastně bojují o přežití a o to, zda jejich národ bude existovat jako národ, či zda bude vůbec existovat na této planetě. To vám nic neříká II. světová válka a oběti a hrdinství vojáků SSSR?

  • Fanny napsal:

   Nedá se než s Vámi souhlasit.

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   Máte pravdu, ale uvědomte si, že není nad to mít nad sebou spolehlivé důvěryhodné vedení své země… Není nic horšího, než mít v čele země vlastizrádce a zaprodance. Za takovým vedením se nedá jít, a za tím v čele Ruska ano…

 6. weissbach napsal:

  Dle mého mínění je to zpráva JPP /zdroj blízký Putinovi?!/. Okolo Sýrie probíhá hra nervů, protože likvidace Saudy a Erdoganem podporovaných militantů pro ně samotné bude znamenat brzký konec a zhroucení snů o vládě nad většinou arabského světa /připočtěme k tomu hru, kterou hrají v Iráku a Jemenu a co plánovali získat vydíráním EU s migranty/. Evidentně se pokoušejí v posledních křečích vydírat a zastrašovat /co jiného je saudská zmínka o vlastnictví jaderných zbraní a velkohubá prohlášení z posledních týdnů?/ k čemuž patří vojenské manévry turecké armády a zmíněné cvičení se 150 000 mužů. V terénu obsazeném Kurdy a syrskou armádou silně chráněnou ruskou protivzdušnou obranou a raketovými systémy na lodích a ponorkách, které Rusko do oblasti přesouvá týdny bych chtěl „úspěch“ takového šíleného plánu vidět. Zvlášť když Rusko pomocí satelitů ví o každém pšouku, který se v Sýrii a blízkém okolí vyskytne. Američané a NATO do toho s Turky a Saudy nepůjdou. Přímý střet se silným protivníkem není jejich „styl práce“. Ostatně Putinův poslední projev tady to potvrzuje. Saudsko-turecká bublina brzy splaskne a pokud ne, bude mapa regionu brzy vypadat úplně jinak. V případě, že se do toho NATO zaplete, bude to jeho konec, protože území od pobaltských republik ke Kavkazu směrem na kanál La Manche bude vyčištěno během týdne. Což nikdo s minimem zdravého rozumu v Evropě nepřipustí. Něco jiného jsou loupeživé výpady a něco jiného evidentní sebevražda.

 7. Vladislav napsal:

  Proč to oficiálně neřekl přímo Putin?
  Je to „jedna paní povídala“ – takže zase provokace, která má z Putina udělat hrozbu světovému míru.

 8. MartinT napsal:

  ..DOKUD SE CHRASTÍ ZBRANĚMI JE TO DOBRÉ..A MÁ TO SVŮJ EFEKT UŽ OD PRADÁVNA…HODNĚ ŠTĚSTÍ A NERVŮ PUTINOVI

  UVIDÍME CO DOHODA RF/USA JESTLI ZAČNE VŮBEC PLATIT:-)

 9. pavelka70 napsal:

  Toho Robrta Perryho kdo vlastně ovenčoval cenama? Rusové taky? Nebo je to jen loutka neoconů na vytváření světového strachu? Pavlíčku, tenhle článek tady vůbec nemusel bejt.

 10. Holy napsal:

  Putin nikomu nevyhrozoval. Kazdemu na poloticke svetove scene je znama aktivace vojenske doktriny RF „Obrana israele“, ktera spociva v predani pravomoci velitelum polnich jednotek k pripadnemu pouziti taktickych jadernych prostredku v pripade ohrozeni a mozneho premozeni jednotky bez souhlasu Putina!Putin jenom pripomnel, ze toto jiz plati a armada RF bude v takovych pripadech postupovat v souladu se smernicemi.

 11. Vesna napsal:

  Nikdy neuverím, že by rusi použili jadrové zbrane. Bolo by to v rozpore s tým, čo presadzuje pán Putin, a to riešenie sporov diplomatickou cestou. Verím, že sa nájdu užitoční ididoti, ktorí by najradšej posiali planétu jadrom, mysliac si, že sa zachránia v tých bunkroch, čo si vybudovali.

  • weissbach napsal:

   To není otázka Putina, ale ruské vojenské doktríny a ta určuje důvody možného použití jaderného arzenálu pouze v případě přímého vojenského napadení Ruské federace, nebo jejich ozbrojených sil. S tureckými sbory si poradí konvenčními zbraněmi. Erdogan to má stejně spočítané a je dost možné, že ho zlikviduje armáda, protože ho má nepochybně tím zatahováním do války s Ruskem, Irákem a Kurdy plné zuby.

   • Justass napsal:

    .. „To není otázka Putina, ale ruské vojenské doktríny a ta určuje důvody možného použití jaderného arzenálu pouze v případě přímého vojenského napadení Ruské federace,“

    Přesně tak weissbachu!

 12. Bogus Sobotka napsal:

  Doufam,ze Koralovci budou prostestovat proti pouziti jadernych zbrani pred ruskou ambasadou.

  • Holy napsal:

   Pouziti ZHN neni zadna legrace. Pokud uz k nemu dojde je to vazny signal celemu svetu. Nicmene je dobre, aby kazdy agresor vedel, ze neni mozne zabijet Rusy jako ovce a nebyt potrestan. Verim, ze vedeni RF udela pred timto cokoli, aby se vyhlo pouziti ZHN. Nicmene v pripade mozneho precisleni a potencilni likvidace jejich jednotek je toto pouziti ZHN legitimni k obrane pred agresi zejmena pokud tento postup je kazdemu verejne znam.

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   spíše jde o zprávu jedna paní povídala, i kdyby na tom bylo něco málo pravdy, tak to nevíte… a kvůli takovýmto zprávám se neprotestuje = to bychom se „udemonstrovali“ k smrti…

 13. Josef Švejk napsal:

  Jestliže vás někdo udeří do tváře a vy mu to vrátíte desetinásobně, je vysoká pravděpodobnost, že si to dotyčný důkladně zapamatuje a příští pokus so lépe rozmyslí. Frantíci to poznali před cirka 200 lety, Němci před 70ti a ještě si to dobře pamatují. Turci jsou patrně méně inteligentní. Ještě si nezafixovali v těch svých islámských tuřínech pod fezy minulé zkušenosti a bude tedy nutné jim to řádně připomenout. Putin jako správný psycholog ví moc dobře, že nejúčinnější je odložený desetinásobný výprask.

 14. Kolemjdoucí napsal:

  Já bych to tak horké neviděl. Putin vyhlásil příměří z nějakého důvodu a to je, že Syřani potřebují přestávku mezi bojovýma akcema na doplnění. Toho využijí Turci, Saudové, Izrael i amíci k posílení opozice nebo IS. Pak to začne nanovo, ale bez regulérních armád prozápadních států na území Sýrie.

 15. host napsal:

  Moc tomu nevěřím. Vítr by ten radioaktivní bordel odfoukl do Sýrie a na vlastní vojáky.

  Asi to je jen tradiční nasazování psí hlavy Putinovi.

 16. Ikema Monika napsal:

  Arabsky šmejdi přepravují loděmi vojáky do Libanonu jako civilisty a Izrael zase rozmistňuje na Golanskych výšinách —SUPERSTATION 95 ….navíc se nám zbláznil Stoltenberg který prohlásil : Brusel aktivně již dlouho hledá spolupráci s Moskvou !! Asi ho někdo pro fackoval !!!

 17. Carlos IV napsal:

  Weissbach – dik za link of Terezy S. , dlouho jsem po nem patral.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!