Na Ukrajině vystřihli z internetu děsivé video

na-ukraine-operativno-940-4485470Nepříliš odvážný a nevýznamný zaměstnanec si chtěl patrně šplhnout před nadřízenými. A vydal to, na co v žádném případě nebylo potřeba obracet pozornost společnosti. Řeč jde o faktickém přiznání, že státní moc spustila genocidu občanů Ukrajiny. Před několika dny mně známý v sociálních sítích poslal odkaz na video – zprávy jednoho ukrajinského televizního kanálu. To, co jsem viděl, mě šokovalo. Ani snad ne obsahem (pro člověka soustavně sledujícího události na Ukrajině bylo jasné, že toto dříve či později začne), ale spíš to, že se to dostalo do vysílání. Nicméně vše se velmi rychle vrátilo do starých kolejí. Když jsem za pár dní sedl k napsání tohoto materiálu, video už bylo na YouTube nedostupné, a to i ve skupinách, které ho sdílely. Navíc ze stránek části ukrajinských médií zmizely i k němu se vztahující zprávy. Pravda, naštěstí texty zpráv zůstaly dostupné v záložní „paměti“ (cache).

Na tomto videu zaměstnanec dněpropetrovského Komenergoservisu s hrdostí hlásil, že jeho organizace během krátké doby za pomoci ozbrojenců odebrala byty 36 rodinám obyvatel města, které dlužily komunální platby za teplo… Reportér pak dodává: „A tak to dopadne s každým“…

Zamysleme se nad tím. Jedno město ze stovek ukrajinských měst. Jedna z komunálních služeb z několika. První zima s „novými tarify“. A 36 zabavených bytů kvůli dluhu! Provedu v hlavě jednoduchý početní úkon a představím si, co asi probíhá na celé Ukrajině. A potom přemýšlím, co se bude dít, až tato topná sezóna skončí… Pochopení podstaty tohoto procesu může způsobit Ukrajincům mnoho dalších problémů. Proto média „prvního sledu“ o tom prostě pomlčí a média menšího kalibru se nepříjemné informace operativně zbaví. Mezi nimi i prostředky masové informovanosti. Jenže pak díky lehké ruce nějaké ho redaktora začne po internetu běhat tento děsivý rozhovor… 34. kanál (Dněpropetrovsk). Pikantnosti situaci přidává skutečnost, že 67 % akcií kanálu patří strukturám opozičního oligarchy Rinata Achmetova a 34 % je v držení radnice. Už i opozice se bojí lidem sdělit pravdu o tom, co se doopravdy děje?

Situace s tarify na Ukrajině je ve skutečnosti prostě katastrofální. V červenci 2015 byla ukrajinskými odborníky zveřejněna informace, podle níž ekonomická obsluha průměrného třípokojového bytu „sovětské“ dispozice od 1. listopadu 2015 přijde na 2.111 hřiven. Jednopokojového a dvoupokojového 910 a 1.452 hřiven. Není těžké si spočítat, že lepší bydlení přijde na 2.500 až 3.000 hřiven. Nejhůř na tom jsou nyní majitelé soukromých domů a bytů ve starém bytovém fondu s nezávislým topením. Podle informace od kamarádů na Ukrajině musí za vytápění malého domku (o rozloze pouhých 70 – 80 m) vysolit 2.500 hřiven – a to je jen na to nejzákladnější vytopení. K tomu musí zaplatit elektřinu, vodu a odvoz odpadků. Celkem to pak dá více než 3.000 hřiven. Je to v ukrajinské realitě hodně nebo málo? Porovnejme to s platy. V listopadu roku 2015 průměrný hrubý plat v provinčních oblastech jako třeba Termopolské nebo Chersonské činil 3.200 – 3.400 hřiven. Na ruku to dá 2.000 – 2.700 hřiven (asi 8.000 rublů)… Celkem musí „průměrný pracovník“ v ukrajinské provincii v zimním období zaplatit za komunální služby v třípokojovém bytě téměř celý svůj plat a na udržování malého domku mu průměrná mzda nestačí vůbec. A to má alespoň plat. Jak je to však s více nechráněnými lidmi – s důchodci? Průměrný důchod na Ukrajině je oficiálně 1.670 hřiven. Je tu však jeden háček. Na Ukrajině žije 13,5 milionů důchodců. 300 tisíc z nich (zasloužilí lidé nebo bývalí vysocí úředníci) mají důchod ve výši více než 9.000 hřiven, 2 miliony (veteráni, bývalí vojáci, milicionáři, záchranáři) od 2.000 do 9.000 hřiven, 4,5 milionu od 1.000 do 2.000 hřiven. A více než polovina (!!), to je 7 milionů, dostává méně než 1.000 hřiven! V převodu na kurz to je okolo 3.000 ruských rublů nebo něco přes 35 dolarů. Takže aby si „typický“ ukrajinský děda mohl držet malý domek na vesnici nebo v soukromém sektoru, potřebuje na to každý měsíc tři své měsíční penze. Můžete se samozřejmě pokusit dostat do „zvýhodněných“ limitů za světlo a plyn, ale ty jsou takové, že budete sedět ve studeném bytě a světlo rozsvítíte jen občas.

To, jak systém poplatků za bydlení a služby funguje v praxi, demonstroval jeden případ, který oběhl ukrajinská média. V Nikolajevské oblasti pětaosmdesátiletému válečnému veteránovi a likvidátorovi černobylské havárie jen za plyn vystavili účet na 2.000 hřiven (to nepočítám platby za elektřinu a vodu). Stařík má penzi 1.500 hřiven, a tak se rozhodl situaci zachránit tím, že se obrátil na úřady o pomoc. Výsledek? Dostal 40 hřiven a 75 kopějek… To, že stařík má platit tarify, které jeden a půlkrát převyšují jeho důchod, nikoho nezajímá. Je dobré, když takoví lidé mají děti nebo vnoučata, kteř&iac ute; jsou schopní mu pomoci. A když ne? Když ne, pak je čeká stejný osud jako oněch 36 rodin v Dněpropetrovsku. Do domu se jim vlámou úředníci v doprovodu „nové policie“ a dál budou žít někde v popelnici nebo pod mostem… Ó, nová, úžasná Ukrajina!

Chci však ještě upozornit na fakt, že stávající tarify nejsou konečné. V únoru plyn zdražil téměř na dvojnásobek pro část spotřebitelů, v říjnu více než jedenapůlkrát vzroste cena za teplo, v dubnu na teplou vodu, v březnu a září vyskočí tarify na elektřinu. Další etapa zdražování pak Ukrajince čeká v příštím roce. Celkově začátkem roku 2017 podle plánu vlády budou obyvatelé Ukrajiny platit za komunální služby dvakrát víc než nyní… Jak se říká – můžem za to poděkovat Majdanu a evropské volbě…

Zvlášť kuriozní je, že ukrajinští účastníci ATO dostávají 3 – 4x vyšší plat, než je průměrná mzda v ekonomice, a navíc mají 75 procentní slevu na bydlení a komunální platby! Ti, kdo podporují svými bajonety režim okrádající své občany, tedy zůstávají v pohodě. Jinak řečeno – dělník pracující za „průměrnou mzdu“, živící ženu a dvě děti a žijící v malém domku má zaplatit jen za komunální služby víc, než kolik vydělá. Přitom se z jeho platu ještě odečtou daně, včetně odvodu na válku, to znamená, že fakticky navíc krmí ukrajinské voj&a acute;ky. V sousedství žijící „hrdina ATO“, který zabíjel na Donbase děti a starce, nejen že si tam nakrade domácí spotřebiče a ložní prádlo, ale dostává 6.000 – 7.000 hřiven (pokud je voják) a za komunální služby platí 4x (!!!) méně než jeho soused dělník. Proč to tak je? Protože když ten už nebude mít sílu trpět a začne se bouřit, pak ho onen „hrdina ATO“ na příkaz vlády pro výstrahu zabije (aby to snad nenapadlo ostatní) jako „separatistu“, a stejně tak i jeho ženu a děti. Díky Donbasu v tom totiž získal obrovské zkušenosti… Morální bariéra byla překonána. A Porošenko a Jaceňjuk velmi dobře pochopili, že než se starat, jak zlepšit život milionům důchodců, zaměstnanců a obyčejných dělníků, je l epší zvednout životní úroveň několika stovkám svých vzteklých psů. Nejsou první, kdo na to přišel. Tím si prošly mnohé latinskoamerické diktatury. Pravda – většina z nich skončila. Lidé nekonečně trpět nevydrží. A všechna bída Ukrajiny je v tom, že čím déle budou její občané tohle všechno trpět, tím déle pak bude trvat dát to zas do pořádku.

Zdroj: http://politrussia.com/world/na-ukraine-operativno-940/
23 Komentářů k Na Ukrajině vystřihli z internetu děsivé video

 1. jan napsal:

  No u nás to nemá tak rychlý průběh,ale pomaličku je doženeme také.Oligarská Ukrajina náš vzor.

  • contumax napsal:

   Jan

   To si myslím už delší dobu, že je to tu nápadně podobný až na to, že se tu zatím nestřílí…

   Co není může být…!!!

   • Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

    Co se furt divíte !?!? Vždyť o to tu jde,kam přijde demokracie,přijde privatizace/rozkradení,uvržení do chudoby likvidací místního hospodářství,s tím zadlužení a výprodej země při splácení nesplatitelného dluhu/otroctví bez okovů.
    A pokud je to možné,za pomocí místní kompradorské oligarchie využít i lidi,jako dobytek do války za žida v tomto případě proti „neposlušnému Rusku“.To je osud Ukrajinců i Evropanů….

 2. Holy napsal:

  PODPORTE NAS! Vyvedeme nasi zemi z EU i NATO, zadny TTIP, vyhlasime neutralitu, uzavreme hranice vuci nechtenym imigrantum a spravedlive zuctujeme se vsemi dle zasluh.
  narodnidemokracie.cz/strana/program-ve-zkratce/
  narodnidomobrana.cz

  • Robo napsal:

   Nechcem byť neutrálny poseroutka.

   Jasne sa hlásim ku slovanstvu.
   Až prídeš so Slavianskou Úniou, či niečim podobným, podporím Ťa.

   • martin bareš napsal:

    robo díky.

    A navíc nesplnitelné bláboly, i když vypadají sebepřitažlivěji, my normální, nečteme.

    Přidávám se.

 3. Zighartice napsal:

  Jak překvapivé, když je již všechno s.r.o.

 4. Tykva Bukvatyr napsal:

  Škoda, že už sa neozýva Jan Jinský, zaujímal by ma jeho komentár. Asi im v pavilóne v Bohniciach nefunguje internet.

 5. Karel 4 napsal:

  Je to smutné, ale Ukrajinci si na Majdanu zvolili svojí novou cestu a své nové vedení. Jediné štěstí, že je zima od té doby Ukrajině milostivá a lidé přežívají. Co se týče dnešní ekonomické situace Ukrajiny, není co závidět, i zde jak se dá vypozorovat tak většina populace stejně jako v případě zimy, přežívá. Vše se děje v době, kdy Ukrajina jíž 25 let buduje bez SSSR svojí samostatnost. Je s podivem kam se tato země dostala za tuto dobu od r.1991, kdy po rozpadu SSSR byla bez dluhů, které za ní převzal nástupník SSSR Rusko a byla nejbohatší zemí z bývalého SSSR. Co jím poradit nevím, ani mi si tu v Česku nedokážeme sami poradit.

  • proud napsal:

   Taky jsme byli bez dluhu a mnohem sobestacnejsi,mame s Ukrajinou dost spolecnyho……jen se tu neremcalo a leze se dobrovolne do chomoutu a postupuje tise k sebezniceni,jedinej rozdil-jdeme jako ovce.

 6. proud napsal:

  Vsude strihaj videa jak se jim to hodi!Video ktery se „nehodi“,vydrzi malokde a malokdy delsi dobu.Co kdyby si ho nekdo vsimnul a chtel neco napravit jinym zpusobem nez se to elitam hodi,no to prece nejde……

 7. Definitiva napsal:

  A všechna bída Ukrajiny je v tom, že čím déle budou její občané tohle všechno trpět, …

  Problém stáda je, že nie je akcie schopné, ani keď mu ide o život. Genetika funguje tak, že až na výnimky, stádo koná vždy podľa rozhodnutia vodcu. Dejiny štátov sú toho plné dôkazov.

  Vid aj SR, čakajú nás voľby, všetko staré kreatúry, žiadny nový vodca, žiadna zmena v živote spoločnosti.

  Žiadna priama demokracia, odvolateľnosť a trestná zodpovednosť politikov, referendum na všetky rozhodnutia parlamentu. Toto sa nesmie stať. lebo by sme sa postavili na odpor dolárovému režimu USA, otrokárstvu korporácií, dlhovej politike a bankovej úžere FEDu a centrálnych bánk, MMF…

  A to si nelízne ani najväčší „demokrat“. Základom úspechu je pchať sa do zadku diktátorskej EÚ, Sloveni to robia už vyše tisíc rokov, len ten zadok bol vo svätom Ríme.

  Stádo si poslušne zvolí svoju horšiu budúcnosť, tak ako to robí slobodne od r.1989.

 8. Karel 4 napsal:

  Ukrajinské vedení stále dokola vyřvává, že je Ukrajina ve válce s Ruskem, který jí napadl a obsadil dvě separatistické samozvané republiky DLR a LLR. President Ukrajiny Porošenko uvádí, že se na území Ukrajiny nachází od 8 000 do 10 000 příslušníků jednotek RF. Při počtu 250 000 vojáků Ukrajiny, cituji presidenta Porošenka je počet vojáků pravidelné armády RF v počtu cca 10 000 vojáků něco, co by 250 tisícová, udatná Ukrajinská armáda měla smést ze stolu jako drobky. Ať si vládcové Ukrajiny rozmyslí naštvat Putina. Během pár dnů stojí jeho vítězná vojska u hranic s Polskem a jsem přesvědčen, že NATO nebude zasahovat. Na Ukrajině se budou opět stavět pomníky vojevůdcům a státníkům SSSR.

 9. Carlos IV napsal:

  Karlove (vidim ze se tu s nami roztrhl pytel :-) nemyslim ze Jinsky = Sobotka. Spis ze Sobotka = Vladimir Kulik, ex Novinky (zvlaste jedovaty a sprosty ale asi musel ubrat). Ostatne tak to tvdila i Marie. Jinak mne je celkem jedno kdo je kdo, nikdy jsem se po tom nepidil – pripada mne to STB-ctina a to nikdy nebyla ma parketa. Diky Bohu (sorry Marie – zas ten Buh :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!