Syrské válčiště 25.2.2016 – video a jeho přepis

25.02.16_Tiger-Forces-liberate-KhanasserSyrská arabská armáda (SAA) se svými spojenci pokračuje v protiofenzivě v oblastech zásobovací trasy pro Aleppo držených ISIS. 24. února ‚Tygří síly‘ SAA znovu dobyly vesnici Rasm al-Nafl a postoupily na okraj vesnice al-Kabirah. Tygří síly 25. února pokračovaly v postupu a osvobodily strategické město Khanasser.

Protiofenzivu SAA podporuje i Hezbollah a brigáda Liwaa Al-Quds a je pro ni příznačné masivní nasazení dělostřelectva, tanků a bojových letounů. Podle zpráv stejně ale militanti ISIS a Jund al-Aqsa pořád kontrolují asi 7 km této silnice.

Vypadá to, že syrská vláda v této situaci přerušila své hlavní ofenzivní operace ve městě Aleppo. SAA se svými spojenci má však pořád ještě několik možností jak militanty v této oblasti obklíčit.

Ruské letectvo pokračuje s nálety proti ISIS, Frontě Al-Nusra a proti s nimi spjatým organizacím. Ruské válečné letouny za poslední 2 dny provedly 63 misí a zničily 186 teroristických cílů. Mluvčí ministerstva obrany generálmajor Konašenkov uvedl, že jen v provincii Hama bylo zničeno10 teroristických bašt a zneškodněno přes 50 militantů.

Turecký president Recep Tayyip Erdogan 24. února řekl, že síly syrských Kurdů musí být z dohody o zastavení palby mezi válčícími stranami v Sýrii vyloučeny. Připomínáme, že Turecko pokračuje v neustálém ostřelování jednotek kurdské YPG, které bojují v severní Sýrii s teroristy.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-feb-25-2016/
3 Komentářů k Syrské válčiště 25.2.2016 – video a jeho přepis

  • Karel napsal:

   Fuj! Už jen ten název vládního úřadu ČR
   „Odbor koordinace evropských politik“
   přeloženo do češtiny:
   „Odbor vlastizrady“

 1. tomáš napsal:

  spíš odbor koordinace všech evropských kriplů….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!