John Kerry vyhrožuje US bankám kvůli prodeji ruských dluhopisů

385238524Rusko chce prodat nějaké dluhopisy a president Obama z toho nejásá. Moskva se poohlíží po vydání zahraničních dluhopisů za „nejméně“ 3 miliardy $, což je pro tuto zemi první mezinárodní emise od uvalení sankcí na Kreml Západem v roce 2014 po anexi Krymu a po údajné ruské roli při „destabilizaci“ před tím velice stabilní Ukrajiny.

Od uvalení těchto sankcí ve vztazích mezi Moskvou a Washingtonem jen vzrostlo napětí, a když Rusko 30. září začalo létat na bojové mise z Latakie, tak se toho hned chytli jako důkazu, že Vladimir Putin je fakt odhodlaný obnovit ruský vliv otevřenou silou.

Ruská ekonomika se mezitím dostala do potíží. Je zaručeno, že Rusko není Brazílie, a že Rusko nejede s dvoumístným rozpočtovým deficitem jako Rijád, ale i tak s největší jistotou zažívá těžké časy. Rubl se propadl na 75 a jestli ropa spadne příliš na 20, tak bude s největší pravděpodobností na polovině 80, inflace hodně vyletěla a hroutící se ropa hrozí oslabením fiskální pozice Moskvy.

Toto vše se líbí Washingtonu a jeho evropským spojencům, kteří připisují značnou část toho strádání sankcím, i když v tom sehrává nejspíš hlavní roli propad ropy.

Na tomto pozadí se Rusko rozhodlo rozprodat 3 miliardy $ dluhu a činitelé na ministerstvech zahraničí a financí jsou na nohou, aby varovali US banky, aby tento obchod neupisovali. „US vláda už varovala některé vrcholné US banky, aby se nepropůjčily k nabídkám potenciálně sice lukrativních, ale politicky riskantních ruských obligací, když říká, že by to podvracelo mezinárodní sankce na Mosvku,“ hlásí WSJ s dodatkem, že „tato pravidla výslovně bankám nezakazují se tohoto obchodu účastnit, ale činitelé US ministerstva zahraničí jsou toho názoru, že pomoc s financováním Rusku by byla v rozporu s americkou zahraniční politikou.“

Rusko přizvalo BofA, Citi, Goldman, JPMorgan a Morgan Stanley k nabídkám tohoto obchodu, ale hrozby Washingtonu tlačí Wall Street na tenký led. V reakci na požadavky bank, k vysvětlení, zda se toho účastnit smí, uvedlo ministerstvo zahraničí Johna Kerryho toto: „Je důležité, aby soukromé společnosti v US, EU a po celém světě pochopily, že Rusko potud, pokud pokračují jeho akce k destabilizaci Ukrajiny, zůstává pořád vysoce rizikovým trhem. Při návratu k obvyklému businessu s Ruskem hrozí riziko pro reputaci.“

Ten „obvyklý business“ byl pro US finanční instituce desítky miliard ve státních emisích a stovky milionů v obchodech investičního bankovnictví.

To varování před „ohrožením reputace“ určitě vypadá, jako kdyby Washington hrozil, že bude banky, které pomáhají pro ruskou vládu zařizovat obchody, ostrakizovat. Tady se k tomu vyjadřuje svým ostrým jazykem mluvčí moskevského ministerstva zahraničí Maria Zacharova: „US se snaží od těchto obligací banky odstrašovat.“

Jsou tu jasně obavy, že Kreml tyto peníze přelije ke společnostem, které jsou v současnosti pod sankcemi, což znamená, že banky by „mohly mimovolně porušit ducha těchto sankcí.“ Není nám moc jasné, jak by mohlo být nejlepším způsobem zajištění globální bezpečnosti přinucení bank nátlakem, aby vytlačovaly Rusy z mezinárodních dluhových trhů v době, kdy je osud mezinárodního míru díky Putinově intervenci v Sýrii v podstatě v rukou Moskvy.

Také nám není moc jasné, proč má federální vláda pocit, jako by měla právo diktovat, s kým může soukromý podnik obchodovat. Kromě toho, jestli má John Kerry opravdu zájem na omezení finančních aktivit nekalých účastníků, tak by mohl také varovat Rusy, aby neobchodovali s Wall Streetem – ti bankéři jsou daleko nebezpečnější než Vladimir Putin.

Submitted by TylerDurden on 02/25/2016 09:25 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-02-25/john-kerry-threatens-us-banks-over-russia-bond-sale

 
8 Komentářů k John Kerry vyhrožuje US bankám kvůli prodeji ruských dluhopisů

 1. Zighartice napsal:

  To co píši, se může jevit jako vrcholně nebezpečné, neboť je budu kopat rovnou do koulí.
  Tak to se mi líbí, jak klábosí cosi o bankách a přitom jim to ujíždí pod nohama. No to jsou kosočverníci jak se patří. Tak například se neskutečným způsobem propadají světové komoditní trhy a navíc se včera investiční zlato zhodnotilo za jediný den o 1015,-Kč. To se ještě nestalo, že by cena vyletěla za den z 31225 na 32235,-Kč. Podle mě se jedná o první den, kdy světová krize vystrčila své drápy. Myslím si, že je to tady a se vším, co k tomu náleží. Bankéři si nestačí měnit plíny, politici neumí počítat a tak se jenom diví. Doslova a neustále se omílá, jak Čína svým zpomalením produkce likviduje západní trhy a burzy. Jenomže to není žádná pravda. Jak tvrdí rádoby ekonomové, tak v průběhu 7. let Čínský průmysl stagnoval. Jak může stagnovat, když i v případě roční produkce 10% to za 7 let dělá státní obrat + 100%. A to nepočítám čísla za desetinnou čárkou. I ta mají svůj podíl na růstu. Pokud na VŠ učí hlavně k nenávisti vůči RF, než učit ekonomiku pro praxi, tak se není čemu divit, že finance jsou tam, kde jsou. No vrátím se ke krizi. Tak ta zřejmě včerejším dnem nabyla na životní síle a nyní se ukažme, jak se s tím vypořádáme. Jako lidé, jako rodinní finančníci, jako srdcaři, kteří přežijí vše, jen aby bylo potom lépe a bez zbytečných nadřazených idiotů, kteří nám nemají co kázat jak a co dělat. Díky bohu za nadcházející krizi. Ta snad pomůže zformovat lidi v jedné společné věci a tou je samostatný a poctivý investiční výdělečný stát, který bude dobrovolně kooperovat se svými partnery. Snad pomůže odstranit tu šílenou lhostejnost a tupost některých lidí. Doufám, že otevře mnohým zrak a chápání věci. Bude záležet na každém z nás, jak se s tím dokáže poprat, případně pomoci tam, kde to bude třeba. A o zásobách zlata v USA bych raději pomlčel. Dal bych krk za to, že nemají nic, že všechno už dávno zpeněžili, včetně zlata Německého a i ostatních států, co měli v jůesej své zlato uložené. Nemusíme chodit ani daleko. Audit amerického zlata nebyl povolený už desetiletí, stejně jako odmítají i audit států, které mají u nich zlato uložené. Když chtějí své zlato repatriovat do svých bank, je jim to odepřeno. Pokud i část toho zlata dostanou, jako například Němci, dostali pár tun. Takže to, že USA má oněch 8 tisíc tun zlata, jak deklaruje , má asi takovou jistou váhu , jako když já prohlásím, že jsem reinkarnovaný Buddha. Díky dluhu 19,2 bilionu dolarů, má tak akorát jůesej potřebu oněch 8 tisíc tun zlata někde „získat“, jelikož uložený nemusí mít ani gram. Znamená to že každý kdo měl do teď ty papírky v ruce ( poukázky na zlato) dost vydělal že? Jak asi vydělal kdo má skutečné zlato? Schválně jsem napsal vydělal… ale opravdu vydělal nebo poklesla skutečná hodnota peněz?

  Zde se nachází indexy států západní EU a Ruska:

  http://www.bloomberg.com/markets/stocks/world-indexes/europe-africa-middle-east

  A zde USA:
  http://www.bloomberg.com/markets/stocks/world-indexes/americas

  Pro zajímavost Čína a Japonsko:
  http://www.bloomberg.com/markets/stocks/world-indexes/asia-pacific

  Doufám, že nemusím uvádět, že hodnoty červenými čísly a se znaménkem MINUS znamená propad …No a pokud toho nemáte dost, viz. vývoj akcií evropských Megabank za poslední období. Například Deutsche bank. Což je velmi zajímavé. Nebo Kommerzbank, nebo kterákoli EU banka. Sami zjistíme, že jsme zase a opět na bodě, kde jsme byli v roce 2008. Pouze že dluhy jsou mnohem vyšší než tehdy, úroky v záporu, peníze se tisknou a nepomáhá to. Tak si to spočítejme a sami zjistíme, kde budeme o půl roku, nejpozději o rok. K tomu si přidejme časovanou bombu v podobě utečenců a vyjde nám, že máme okamžitě vyrazit na velký nákup konzerv. Neboť když to padne, nebudeme mít co jíst dost dlouhou dobu.
  No a tady uvidíme v realitě prosperitu našeho „vzoru“ – USA. Nárůst dluhu Každou minutu času v milionech dolarů.

  http://www.usdebtclock.org/

 2. jan napsal:

  Pro Zighartice.
  Perfektní.
  Když je Fed soukromí,tak to zlato je v soukromích rukách a ne majetkem státu USA a také s ním stát nemůže disponovat.Už jsem to někde psal,che stát uplatnit dluhopisy,musí dát do zástavy své zlato do USA.Proto i naše zlato, se nějak ztrácí pánům z ČNB.

  • Marian napsal:

   Jan, CNB uz nema zlato. Predala ho do USA, ked malo historicky najnizsiu hodnotu. Za zlato dostala CNB papieriky popisane cislami.

 3. Definitiva napsal:

  Tisícky rokov žijeme v davovo elitárnom usporiadaní sveta. Elity sú sociálni paraziti. Dav, stádo, plebs, občan bežný, aj ten parlamentný, biorobot, to sú rôzne pomenovania pre otrokov.

  Svet do tohoto stavu dospel, lebo vzdelanie a vedomosti boli dovolené len elite a nie davu. Elity majú prístup ku všetkým vedomostiam, aby mohli vládnuť svetu a vo vidine svetovlády dohnať ľudstvo do skazy, ale nie ku vedomostiam, aby mohli viesť civilizáciu na Zemi smerom rozvíjajúcej sa spoločnosti na princípe morálky a bohatstva ducha, aby ľudstvo dokázalo na Zemi aj vo Vesmíre prežiť v súlade s prírodou a zákonmi Vesmíru.

  Mendelove zákony o krížení hrachu sú prírodným zákonom, ktorý stojí nad vôľou človeka.
  To platí aj o mentálne zdegenerovaných „elitách“ Západnej civilizácie, k tejto degenerácii dochádzalo počas tisícročí negatívnej selekcie,

  keď sa zrúdy krížili so zrúdami,
  udržiavali medzi sebou „modrú“ krv.

  Západná elitárska civilizácia je mentálne degenerovaná, lebo žila v rozpore s prírodným a Vesmírnym zákonom. V snahe ovládnuť svet, ľudstvo, prírodné zdroje na prežitie, prestala rešpektovať prírodný a Vesmírny zákon, presadzuje svetovládu za každú cenu!

  Pretože poznanie stáda, davu, nabralo na kvalite , neostáva elite nič iné, ako ovládnuť svet silou a terorom, čo nám USA a Británia prezentujú posledných 100 rokov.

  Konajú rýchle, musia sa chopiť moci silou korporátnych zákonotvorcov skôr, ako sa dav spamätá a postaví na odpor. Vid. Nemecko, ani po roku migrácie sa stádo nechopilo iniciatívy, nevylialo politikov do žumpy, ale stále väčšina Nemcov chce migrantom „pomáhať“.

  …prohlásí Juncker: „O něčem rozhodneme, pak to necháme ležet a čekáme, abychom viděli, co se stane. Když nikdo nezačne dělat povyk, protože nikdo nerozumí tomu, o čem bylo rozhodnuto, pokračujeme krok za krokem, dokud již není cesty zpátky“(http://domino50.blog.pravda.sk/2013/12/16/prvym-predsedom-europskej-komisie-bol-nacisticky-pravnik-walter-hallstein/.
  EÚ je súčasťou US elitárskej politiky, EÚ vždy mala záujem „zjednotiť“ národy, rozumej mocensky a ekonomicky ovládnuť, vždy sa vyznačovala ideami fašistov, ktorí ju zakladali.

  EÚ je dobrá myšlienka, lenže tá v nej dnes chýba a je na Slovanoch, aby boli motorom prestavby EÚ z fašistickej organizácie podriadenej korporáciám USA na humánny spolok. Slovania nezdegenerovali, nájdu sa zvyšky zdravého sedliackeho rozumu. Ale podmienkou je jednota Slovanov, o tom nás učia Slovanské dejiny, ale tie pravdivé dejiny sa detičky ani rodičia v škole NEUČILI!!!

  Ekonomické krízy sú súčasťou procesu uchopenia moci. Kríza 2008 nikdy neskončila, proces výroby peňazí na počítači podľa potreby bánk plynule pokračoval, zadlžovanie štátov, falšovanie štatistiky, banková úžera a ruleta s akciami a dlhopismy pokračovali vo svojom ničím nerušenom živote.

  Dnes sa ukazuje tzv. nová kríza, ktorá nie je nič iné, ako stav sveta vhodný na ďalšie „strihanie stáda oviec“. „Otcovia“ ľudstva dokormidlovali ekonomiku do fázy, keď sa peniaze, majetky, zdroje na prežitie…, pod hlavičkou ekonomickej krízy presunú z vrecka menej majetných do vrecka finančnej oligarchie.

  „Strihanie stáda“ je možné len a len vďaka morálnej kríze ľudstva, keď je stádo vychované a vzdelané tak, že najvyšším cieľom existencie človeka je
  -bohatstvo na dlh,
  -konzumný spôsob života,
  -banková úžera je „zaslúženou a ťažkou vydretou“ odmenou pre banky, —politici sa nechajú zvoliť z politických kandidátok, na ktoré sa sami zapísali, sú neodvolateľní a stádo o ich činnosti nechce vedieť a keď sa aj niečo málo dozvie, tak to patrí ku koloritu, k ľudovej kultúre. A tú si treba chrániť!

  Morálne kvalitná civilizácie je založená na rodine, rodení detí, ich výchove a vzdelaní, na rozvoji ducha jedinca aj spoločnosti, na živote v súlade s prírodou na Zemi a Vesmírom. Všetky morálne skutky ľudstva v minulosti boli rozvrátené biblickým projektom, kresťanstvom a „úspešnou“ politikou Britov a USA. Blahoželáme, skutočný úspech pre blaho ľudstva!!!

 4. Justass napsal:

  Zighartice- perfektní a fundovaný rozbor po stránce ekonomické. Závěr – jde to do kytek

  Definitiva – výborný rozbor po stránce filosofické.
  Závěr – jde to do kytek.

  Oběma pak dík – není co dodat!

  • Definitiva napsal:

   Justass, dobrý postreh, záver ide do kytek, lebo ľudia, ľudstvo ako celok ide do kytek a nie a nie sa zobudiť a definovať si svoje priority.

   Lenže ľudstvo je stádo a koná vždy podľa rozhodnutia vodcu.

   Teda ľudstvo ide do kytek, lebo nemá vodcu. NWO, pápež, USA, dedičná moc, to nie sú vodcovia, to sú najväčší nepriatelia ľudstva.

   Putin je málo, a doma má nebezpečne silnú opozíciu.

   Ľudtsvo sa nespamätá ani vtedy, keď sa vo vývoji vráti do doby kamennej. Prijme svoj osud ovce na bitúnku so stoickým pokojom. To neznamená, že nebude pindať, ale z pindanie sa nikto nenaje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!