Obchod s orgány: Čína ještě žijícím vězňům odebírá orgány

China: Van used in China as an alternative to the traditional method of execution by firing squadBýt v Číně politický vězeň je hodně tvrdé a to z mnoha různých důvodů. Člověk je zbit, mučen, dostává příliš málo jídla a je ponížen. Navíc se ještě může stát, že mu proti jeho vlastní vůli mohou být odebrány orgány. Alternativní zpravodajská webová stránka The Anti-Media a magazín Newsweek informují o tom, že čínská vláda způsobila celosvětové pobouření a čelí stále větší mezinárodní kritice. To se stalo kvůli novým obviněním, že čínské úřady politickým vězňům pravidelně odebírají orgány.

Různí renomovaní investigativní novináři a další vyšetřovatelé z celého světa taková tvrzení zkoumali podrobněji. Dospěli k závěru, že čínský stát tisícům vězňů orgány odebral. Provedl to částečně násilím a často dokonce bez jakékoliv anestezie.

Mnoho z obětí patřilo v roce 1992 založené a v roce 1999 zakázané náboženské skupině Falun Gong (http://www.falungong.cz/), která kombinuje prvky buddhismu a taoismu. (Oficiálně Čína nemá žádné státní náboženství, komunistické vedení upřednostňuje, aby obyvatelstvo vzdávalo hold jejich straně.) Osoby, které přiznají, že patří do nějaké náboženské skupiny, jsou často pronásledovány vládou. Anti-Media o tom píše následující: ,,Náboženské pronásledování je pro mnoho lidí v Číně vážnou hrozbou a to navzdory skutečnosti, že komunistická vláda žádné oficiální státní náboženství nenastolila.“

Bez anestezie

V průběhu času, bylo mnoho členů různých disidentských skupin, včetně členů Falun Gongu, křesťanů a Tibeťanů uvězněno. Mnoho ze zadržených proti svým pronásledovatelům vzneslo vážná obvinění. Patří mezi ně vážné zneužívání, včetně nuceného násilného odebírání orgánů. Zneužívání a nucené odebírání orgánů, včetně odstraňování rohovek, ledvin a jater, sahá přinejmenším do roku 1990.

,,Ví se, že čínští chirurgové [na politických vězních] provádějí operace a>dárce< je během odebírání orgánů v různých případech dokonce ještě naživu. Odebrání orgánů je pak skutečnou příčinou smrti,“ řekla Dr. Katrina Bramstedt, profesorka na Bond University v Austrálii pro Newsweek. Australský list The Sidney Morning Herald k tomu v dubnu 2015 napsal:

,,Bývalá členka čínského nemocničního personálu a manželka lékaře, jehož totožnost je držena v tajnosti uvedla, že její manžel odstranil rohovky 2000 ještě žijícím lidem. Potom byla jejich těla spálena.“

Za těchto podmínek není překvapivé, že Čína má druhou nejvyšší míru transplantací na celém světě. Často je čekací doba na určité transplantace pouze dva až tři týdny. ,,Někdo je kvůli svým orgánům zabit,“ vysvětluje právník a obhájce lidských práv David Metas v listu Morning Herald. ,,Žádné jiné rozumné vysvětlení neexistuje.“

Čínská vláda to vždy opakovaně popřela tvrzením, že orgány byly pořízeny výhradně od dobrovolných dárců.

Čínský prezident Xi Jinping v březnu 2015 řekl, že program transplantace by měl být ukončena v srpnu téhož roku. Xi za případné problémy a chyby učinil zodpovědným svrženého bývalého šéfa bezpečnosti Zhou Yongkang.

V dokumentárním cyklu s názvem ,,Odebrání orgánů u lidí: Čínský obchod s orgány, který se vysílá každý týden na SBS Dateline, hovoří jeden čínský student lékařské fakulty. Má ještě v živé paměti jak z těla >dárce< který byl ještě naživu tekla krev [v rytmu srdečního tepu], když jeho tělo rozříznul. Pak ještě dodal, že dotyčné osobě odebral játra a dvě ledviny. Operace byly prováděny za velmi nedbalých podmínek a ve velké rychlosti.

,,Ještě naživu“

,,Dokument odhaluje, jak ještě žijící >dárci< byli tajně drženi v nemocničních kotelnách poté, co z jejich těl byly již orgány odstraněny,“ tvrdí Anti-Media.

Dále se v dokumentu uvádí, že podle výzkumů které trvaly osm let, odebralačínská vláda každý rok politickým vězňům asi 10 000 orgánů bez anestezie. Také vyšetřování OSN (Vereinten Nationen) v roce 2008 dospělo k závěru, že vláda politickým vězňům orgány uloupila.

Ve zprávě se uvádí, že ,,velký počet členů Falun Gong byl na mnoha místech donucen, proti jejich vůli k dárcovství orgánů, aby tyto orgány byly k dispozici na transplantaci. Stoupencům Falun Gongu byly od roku 2001 systematicky odebírány životně důležité orgány jako je srdce, ledviny, játra a rohovky v nemocnici Suijiatan v provincii Liao-ning.“

Autor: J. D. Heyes

Zdroj: http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/enthuellungen/j-d-heyes/organhandel-china-entnimmt-noch-lebenden-gefangenen-organe.html
33 Komentářů k Obchod s orgány: Čína ještě žijícím vězňům odebírá orgány

 1. hel napsal:

  no, paráda:(..ještě by mě zajímalo,kde jsou ti australští aj. investigativci, když se totéž děje ve velkém na ukrajině nebo v kosovu…a dokonce jsou zveřejněny např. maily objednávek orgánů z německých klinik :-/

  • hel napsal:

   jak to, že je nezajímá, proč doslova každé mezinárodní vyšetřování šlo „do ztracena“ a nikdo nebyl potrestán! cui bono…

   • Ekklesian napsal:

    To máš tak. Některé zprávy (i pravdivé) jsou šířeny z různých důvodů v různé okamžiky.

    Myslím, že ani tak nejde o Čínu (a případný postoj proti ní) jako prostě o to vyvolat strach. A strach je na místě.

  • Jan Jinsky napsal:

   Tohle je přibližně stejná kravina jako to Kosovo a Ukrajina. Možná používají orgány odsouzenců k smrti. Ale proč by odebírali bez anestéze atd.

   Další pitomost – tentokrát dokonce namířená proti „hodné“ Číně.

   • hel napsal:

    je na to poměrně obsáhlý materiál, jak fotodokumentace tak výpovědi svědků…vrazi opravdu nelitují své oběti a neposkytují jim anestézii před vraždou..

    • Marian napsal:

     Asi prvy krat suhlasim s Jinskym, odoberat organy bez anestezy je blbost uz len z toho dovodu, ze obet je pocas zakroku nekludna.

     • Jaris napsal:

      Ti, kteri organy odebiraji, to zcela jiste neprovozuji nekde v trave ci na hline. Predpokladam, ze nestastnika prenesou do jakesi pojizdne nemocnice, vybavenou anasteziovymi injekcemi takze raneny kuchani neciti. Tak nejak to probiha.

      • hel napsal:

       kosovo bylo zaživa, ukrajina rovněž…je to tak popsáno…opakuji- copak vrah poskytuje anestézii své oběti, když jí vraždí? jste se zbláznili asi…vy je podezíráte z nějaké lidskosti snad, či co….

       • Jaris napsal:

        Hel, je to svinstvo. Hrozne.Vim jen, ze cloveku musi stale bit srdce, z mrtvoly jsou organy k neupotrebeni. Verim Ti, ze mnozi raneni byli vykuchani bez umrtveni.

        • Ekklesian napsal:

         Záleží čemu se říká orgán.

         Kloubní chrupavky, myslím i rohovky lze odebírat i mrtvým. A bude toho více.

         Ne vše co se odebírá končí na orgány, které se pak v operují do druhého člověka.

         Vyrábějí se náhrady, kolagenové preparáty, tkáňová lepidla,… A vím já co ještě? Ty si pak kupují třeba jen bohatší v Německu (ale vlastně běžní lidé), nemusí jít hned o další srdce pro Choroše a spol.

        • hel napsal:

         jaris, já jsem byla v šoku, když jsem viděla ty dokumenty a ač jsem se pravdu dozvědět chtěla, tak stejně rychle jsem se snažila pak informace vytěsnit v zájmu vlastního duševního zdraví..takže info z kosova už si nepamatuji přesně, ale myslím, že se toho dotknul i dokument „uloupené kosovo“ od rež.dvořáka (je na youtube) a kniha carly di ponte…z ukrajiny jsou mi známy nálezy pytlů s rozřezanými těly v lesích, hromadné hroby s mrtvolami bez někt.orgánů, fotky z letiště s množstvím přenosných lednic, maily mezi právníkem tymošenkové a německou klinikou o objednávkách orgánů, fotky hromady těl“ po odběru“ v márnicích, většinou se to týkalo obyvatel donbasu, nejčastěji zraněných, které zkrátka tímto dorazili namísto léčby, atd. je toho hodně…ukrajina mi vzala nadlouho důvěru v lidi a přinesla imunitní onemocnění, ještě se léčím, neunesla jsem to ani coby pouhopouhý konzument informací…běžně asi lékaři anestezii poskytují, zvlášť, když chudý člověk si jde vydělat prodejem své ledviny- strašné i tak:((- ale ve válce, zvlášt, když spousta útočníků je pod speciálními drogami jako byli na majdanu, necítí normálně lidsky , touží co nejvíce ublížit, je to zvěř, viz oděsa nebo ty vypíchnuté oči…brr…radši o tom musím přestat mluvit:(..je to zřejmě nezapomenutelné

       • Marie napsal:

        hel: videla jsem dokument, kde svedek, ktery zaziva vyrezaval srdce cloveku, se ospravedlnoval tim, ze jenom tak si mohl zachranit zivot, protoze ti, kteri to odmitli, byli na miste zastreleni!

        To je strasne! A co se tyka pouzitelnosti odebraneho organu, tak tam jde o cas ( nevim presne, do kolika hodin ), ale ten clovek musi byt zivy pri odberu. Vubec nechapu, jak muze Jaris vubec pomyslet na nejaky soucit u vraha, to se vylucuje, spravne to rikate…

        V Mexiku se to deje taktez! A ridi to zidi. Vi se to o nich po celem svete, nejen v USA. Maji nejvyssi potrebu organu a krve na svete, protoze jsou nejvice zdegenerovani (incestem ) ze vsech narodu sveta, a to konkretne 6x vice nez ostatni. Maji dokonce v Izraeli muzeum lidskych organu, videla jsem o tom dokument.

      • Marie napsal:

       Jaris: bez urazky, ty jsi strasne poznamenana virou v boha, coz ma za dusledek, ze veris v dobro! Spatne!

       • Jaris napsal:

        Proc myslis, Marie? Dobro i zlo existuje, jenze v dnesni dobe to zlo nesrovnatelne prevazuje. Clovek je zodpovedny sam za sebe a pokud se mne vira v Boha dotkla, tak pouze v dobrem slova smyslu.

   • Ekklesian napsal:

    Kvůli údajné vyšší kvalitě odebraných orgánů a tedy lepší šanci na přijmutí v druhém těle.

    Jinak je to pochopitelně celé práce zlého.

    Ještě před ukrajinskou válkou se i do české televie dostal (o půlnoci) film o tom jak jsou odebírány orgány mrtvým na Ukrajině. V té době prolétla i zmíňka o vykrádání mrtvol v Česku.

    Přitom o Ukrajině, a daleko větších zvěrstvech, se hovořilo již několik let. Také se hovořilo o Slovinsku, dokonce v souvislousti s experimentem (testovacím programem) ohledně kradení dětí.

    Tohle vše mělo být připraveno i pro naše země, Slovensko (před pár lety) vedlo v přípravě na podobná zvěrstva (dnes asi spíše Česko). Vše překryla válka na Ukraině a další zvěsti, takže dnes nevím jaký je stav. Přitom pokud někdo slyšel o Ukraině během „války“, je mu jasné že odběr orgánů přinejmenším pokročil do dalšího levelu, nebo se stal natolik masivní, že iniklo více detailů.

    • Ekklesian napsal:

     To vše pochopitelně nebylo v české televizi, tam byl jen ten dokument o odebírání tkání mrtvým na Ukrajině. I tak to byl asi (mnoho let nemám televizi) na ČT nebývalý výkon.

   • Pepa z Depa napsal:

    Karliku pozor!!
    už je tady zas

    já opakuji Karliku, Karliku, pozor už je tady zas!!

 2. martin bareš napsal:

  Ekklestian: hraješ to, co povídá hel, do autu. Ale blbě.

 3. marmaris napsal:

  A kdy to začne u nás?

 4. Pepi napsal:

  No celkem zadne velke prekvapeni.Nekteri naivni „odpurci“NWO povazuji USA za ty „zle“(celkem pravem)a Rusko a Cinu za ty hodne.Ve skutecnosti je nejspis jak Cina,tak i Rusko casti NWO.Rovnez Rusko je zkorumpovana zeme,kde vladnou tajne spolecnosti a zivot cloveka znamena pramalo.Do jake miry tomu tak je,tezko rict.

 5. Holy napsal:

  Jedine co me na te premire zla troch uklidnuje je to, ze prijemci tech organu ziskaji vlastnosti a cast genove pameti tech nebohych darcu. Doufam, ze prevzmou jejich odpor k rezimu a diky takovemu zlu nebude v Cine 10000 disidentu, ale bude jich 100 milionu.

  • Pepi napsal:

   Holy,nevim jestli to myslis vazne,ale tohle je skutecne dost znamy fenomen hlavne pri trasplantaci srdce.
   V pripade,kdy je darovano srdce maleho ditete(zemreleho treba pri autonehode),reaguje casto obdarovany prijemce na rodice(zemreleho) darce(!!!)Treba se k nim rozbehne a spontane je obejme a nazve je mami!tatinku…Preziva „pamet“zemreleho v tomto organu?Rovnez byla pozorovana treba i zmena stravovani ci sexualni orientace po transplantaci organu(prijemce organu se zacal nahle chovat jako mrtvy darce,bez toho aby se pred tim znali).

   • proud napsal:

    Tady vicemene souhlasim.A neni to jen o osobnosti,takhle odebrany organy jsou tikajici bomba,coz samozrejme experti vedi,ale ti kdo za ne platej a dostanou je,nevedi zhola nic!Mozna si nekdo vzpomene na studii o kvalite masa zvirete z porazky,umirajiciho v soku a strachu ze smrti a o kvalite masa zvirete ktery do posledni chvile nic netusilo,ani ve chvili smrti,kdyz uz to pisu tak bez obalu.

 6. ARZENOVA SLEZINA napsal:

  Uz aj OSN sa divi, ze takyto bullshit sem nwoo zaradilo…toto je priklad clanku, ktory zjavne sluzi nechutnej kampani – fabrikovat antipatiu, ociernovat, poskodzovat, rozleptavat, nahlodavat, infiltrovat, rozlamat na kusy, ovladnut. Tentokrat – image ciny a jej vedenia .. pouziju vsetko – raz osvedcenu tibetsku kartu, raz falun gong … niekto je dost nervozny z ekonomickej prosperity „Cinskej ludovej rep“. Videli ste ako vyzera napr. SHANGHAI, alebo taky CHONGQING o ktorom ste este ani nepoculi ? Ze by to financovali z predaja tych organov? :-)
  https://www.youtube.com/watch?v=kI3Oc-sxSoA
  https://www.youtube.com/watch?v=tojbZECYmE0

 7. Carlos IV napsal:

  Fakt nevim proc sem nekdo prepisuje matros z Newsweeku, ktery si lze koupit dnes uz i na zachodech. Australani by si meli radej zamest pred vlastnim prahem znam je dost dobre a vetsi eklhaft se da tezko najit (krajanu se timto nechci dotknout).

 8. Ikema Monika napsal:

  No a copak židák Sores ?? Tam ma orgány mladých Ukrajinců a krev jsi dává novou kterou získává transfuzi od malich děti po dvou -třich měsících proto se mu také říká Zombi je udržován při životě krvi ! Věřím že vězni byli třeba odsouzeni na trest smrti a orgány jim byli odebrány ! Navíc v Číně je minimální čekací doba na ledvinu několik měsíců ! Narozdíl v USA pacienti čekají několik roků a velké procento umírá ! Takže Čina tímto nelidskými zacházení z vězni pomůže žít život jiným lidem !!

 9. Pavel napsal:

  Odebírat orgány bez anestezie je blbost, je mnohem větší riziko, že je hostitel nepřijme. Dárce je vystaven stresu, tep 200, žíly a tepny roztazeny, napumpovane krví, adrenalinem a podobnými enzymy. Toto vytváří sokove stavy u příjemce a v konečném důsledku ho to spíš poškodí, než vyléčí. Toto můžou Australané zkoušet na kralicich

  • Paul Durham napsal:

   to víte, to jasánci a nástěnkáři neřeší , hlavně to musí být barevné a úderné

  • proud napsal:

   Ona je otazka transplantaci vubec zajimava uz jako takova,chapu,zit se chce,ale je transplantace reseni a kdyz,tak jaky?Pohravam si s myslenkou ze jde spis o uchylarnu a business,neco nepatricnyho!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!