Pětiminutovka zdravého rozumu: O příměří v Sýrii

pyatiminutka-zdravogo-smysla-636-4488091Pojďme si hned zkraje všechno pojmenovat. USA tuto etapu syrské partie prohrály, nehledě na to, že pseudopatrioti ruské blogosféry opět tvrdí, že „Putin slil“. Před USA v Sýrii stály konkrétní úkoly, na jejichž splnění byly vynaloženy nemalé finanční prostředky a diplomatické úsilí.

Američané minimálně potřebovali odstranit Asada, zlikvidovat syrskou státnost, otevřít syrské území pro katarský plynovod do EU s cílem vytěsnit z evropského trhu Gazprom, a vytvořit v Sýrii pseudoislámský stát, který by teroristé z DAIŠ používali na zničení Íránu s následným přístupem na jižní hranice Ruska.

Není problém jmenovitě připomenout všechny ty analytiky, kteří ještě zcela nedávno tvrdili, že Asad je s konečnou platností zrazen, Rusko Sýrii prohrálo a Damašek spolehlivě padne.

A teď se podívejme na průběžné výsledky syrské partie z pohledu plnění amerických úkolů.

Asad, živý a zdravý, rozdává rozhovory evropským médiím a jeho režim je stabilní a nechystá se rozpadnout.

O nevyhnutelném rozpadu syrská státnosti, i když je zpochybňována, není vůbec řeč.

Na plynovad Katar – Evropská unie klidně zapomeňte. Nebude a kdesi v kanceláři Gazpromu už otevírají šampaňské. Nedávno další podepsané memorandum o dodávkách ruského plynu do Řecka a Itálie je potvrzením toho, že i v Evropské unii tohle všechno chápou.

Za snahou vytvořit v Sýrii pseudoislámský stát pod záštitou DAIŠ můžeme udělat kříž. Stejný kříž lze udělat i za autoritou těch expertů, kteří tvrdili, že ruská intervence bez krvavé pozemní operace nemůže situaci ve válce proti terorismu změnit. Dokonce i těm obzvlášť nenadaným expertům musí být nyní už jasné, proč Kreml tak úporně pracoval na snětí sankcí z Íránu. Bez íránské podpory v podobě tisíců profesionálních „dovolenkářů“, kteří bojují v Sýrii, by se totiž nepodařilo tak rychle a efektivně zvrátit průběh války. Mýtus o nepřemožitelnosti DAIŠ byl defin itivně zničen.

Pokud z rusko-amerického příměří sejmeme diplomatickou slupku a podíváme se na něj s ohledem na akce VKS RF už po jeho podpisu, ukazuje se, že v Sýrii (za podpory USA!) je zaveden režim, při němž ruská vojska bombardují všechny, kdo se s Moskvou nedohodl na zařazení do seznamu umírněných. A pokud se na věc podíváme úplně cynicky můžeme se zeptat: a co když ruská vojska budou přijednom bombardovat, koho se jim zachce, tedy včetně takzvané umírněné opozice, tak kdo je zastaví nyní?

Samozřejmě, že takzvaní umírnění bojovníci mohou psát do Washingtonu stížnosti. Ale já teda neznám poštovní službu, která může doručit státnímu tajemníkovi dopis z tohoto světa. Ano, Američané také budou výsledky mírových jednání sabotovat. Jenže na ruské straně jsou prostředky nátlaku, zatímco oni normální nástroje na ovlivnění situace nemají. Dá se říci, že příměří není nic než nástroj, který dostal Obama na řešení svých vnitřně-politických problémů. Tímto příměřím teď může zavřít pusu svým jestřábům v Pentagonu a těmto jestřábům pak zůstane jen možnost psát vzteklé komentáře do Wall Street Journal s požadavkem něco s tím Ruskem konečně udělat.

Putin přivedl situaci v Sýrii do logického vítězného konce aniž by se Sýrie pro Rusko stala druhým Afghánistánem. A ještě k tomu získal solidní bonusy: katarské trubky do Evropy nepovedou, dramaticky se zvýšil prodej ruských zbraní, stejně dramaticky stoupl respekt k možnostem ruské armády a jako třešinka na dortu – možnost v klidu a zasvěceně se vypořádat s problémem „Ukrajina“, aniž by se musel starat o vypuknutí války na druhé frontě.

Zdroj: http://politrussia.com/world/pyatiminutka-zdravogo-smysla-636/
13 Komentářů k Pětiminutovka zdravého rozumu: O příměří v Sýrii

 1. martin bareš napsal:

  moje obvyklé: „kéž by“

 2. tomáš napsal:

  i já se přidám,kéž by to tak bylo…ale těm Ušáckejm sráčum se nedá věřit ani Kerryho rypák mezi očima!!!!

 3. MartinT napsal:

  ..chlapci situace se hodně zlepšila,ale vítězství to ještě není…čím víc na jich či sever a východ postupuje RF a Syrská armada tím víc klacků a zdržování od Saudů Turecka a koalice USA

  …tady nejde o lidi ale o moc a bohatství

 4. J. Hruška napsal:

  Myslím, že se málo zdůrazňuje to, že příměří umožní
  klanovým a rodovým skupinám, které se přidaly k vítězícímu Daeš, včas změnit stranu. Tím se ušetří spousta lidských životů a zachrání „normální“ (v tamních poměrech) Syrie.

 5. Jamail Yareshi napsal:

  „….no chlapci, ako sa hovori – nevravte hop, pokial ste nepreskocili….“
  ….vsetke tieto udalosti su iba len na pociatku velkej svetovej vojny zvanej „Velke preformatovanie Blizkeho Vychodu“ s cielom z definitivnou platnostou ustanovit vladcu a rozhodcu nad najvacsimi energetickymi tokami cierneho zlata do zbytku sveta……. cize ide tak povediac o grandiozne a monstrozne sustredenie toku penazi a tym aj ekonomickej moci a mocenskych pak do jednech ruk na planetarnej urovni, ruk vsemohucieho globalneho prediktora GP, symbolizovanym okom na pyramide dolarovych bankoviek a znakom siedla americkeho FEDu.
  Neverte tomu,ze sa budu chciet z kymkolvek delit…..to v ziadnom pripade nepripustia, a ak je z historie zrejme, ako ze ide o vojnu, ta zpozna vzdy len jedneho vitaza, napokon vitaz vzdy berie vsetko…..
  Preto uvedene primerie je iba strategickou hrou na cas, preskupenie, maskovanie a podpasovky ….a priestorom pre nasadeni inej strategie, taktiky, ludi a techniky na dosiahnutie ich vitazstva. Musime si uvedomit, aj ked sa nam to nepaci, ze prebieha 3WW (…..aj ked nebola nikym oficialno vyhlasena ), aj ked este nie v priamej horucej fazi.
  No parazitne sily – predstavujuci svoj vrchol cez institut globalneho prediktora – v toku dejin nezvyknu prehravat…..
  Nastupujuci blizky horizont udalosti ukaze, ze v tejto vojne nepojde iba o Blizky Vychod, ale pojde o eliminaciu sil, predstavujuce pre nich smrtelne nebezpecenstvo – Rusko a ich spojencov. Rusko je ich najvacsou prekazkou pre uskutocnenie ich konecneho riesenia cez formu ich NWO, a preto z ich pohladu musi byt znicene.
  Niet sa na co tesit….velke bitvy su este aj vzdy pred nami, a vysledok …….nie je isty.

  • Definitiva napsal:

   Od dôb Starovekého Egypta, od zrodu ideológie sociálneho parazitizmu a biblického projektu, sa začala vojna civilizácií, ktorej forma je chrakterizovaná úrovňou vedomostí stáda, ktoré je ovládané sociálnymi parazitmi.

   Situácia sa vďaka vedomostiam a poznaniu dejín výrazne zmenila v prospech stáda, humanizmu, keď v mene Slovanskej humánnej civilizácie Putin vypovedal vojnu sociálno parazitickej anglosaso židovskej civilizácii.
   Západná civilizácia si tisícky rokov pílila konár pod vlastným zadkom a civlizačné procesy dospeli do štádia, kedy sú už nevratné. Už Levašov oznamoval prebudenie Slovanstva a začiatok éry Slovanských úspechov po tisícročnej genocíde kresťanstvom, potomkom to biblického projektu.
   Putin bol iba ten, kto stlačil červené tlačítko. Procesy sú naštartované, bežia zotrvačnosťou, nedajú sa zastaviť, sociálni paraziti budú stále slabší, ale nikdy sa nevzdajú.

   Slovanská genetika sa prejavila aj v konaní Vyšegrádskej štvorky-migranti a je úplným protipólom Západnej impotentnej „elity“, ktorá má príkaz plniť program korporácií a USA. Lebo tzv. migrácia je plánovitý proces, je to genocída bielej rasy, jej prekríženie pre potreby korporácií, je to o otrokárskom spoločenskom zriadení pod vládou sociálneho parazita.

   Žijeme tisícky rokov vo vojne civilizácií, v malých vojnách, revolúciách, všetko pod diktátom sociálneho parazita. Táto vojna potrvá dlho, možno storočia, lebo ľudská duša je morálne zvrhlá, lakomá, teší sa konzumnému životu, blahobytu na dlh, bankovej úžere. Ľudská duša má radosť z nešťastia druhých. Ľudské duše sa nedajú kúzlom vyliečiť do poslednej.

   A žiaľ vždy tie podlé a morálne zvrhlé duše sú agresívne, sú vodcami stáda a zotročujú svoj ľud. Slušný človek sa venuje rodine a práci, aby rodina prežila.

   Preto nehľadajte v politike slušného človeka, ten pracuje, tvorí hodnoty a venuje sa rodine. V politike sú psychopati bažiaci po moci a bohatstve a ak nie sú, tak po príchode do politiky sa nimi zaručene stanú!

  • Hansen napsal:

   Eliminovat Rusko?? ;-) Na to amici trosicku zaspali dobu, na to mali jedinecnu moznost v rokoch 1990-1992, ked bolo Rusko v troskach, na kolenach a nemali co jest. Ale dnes sa situacia trochu zmenila. Okrem toho ja dost pochybujem, ze aj vtedy by mohli Rusko eliminovat, kedze atomove zbrane aj vtedy boli funkcne a okrem toho, povedzme si to na rovinu, ani amerika ani NATO nieje schopne elimonivat ani pastierov koz v Afganistane, tak ako mozu vôbec uvazovat o vojne s Ruskom. Je mi jasne, ze bez Ruskej eliminacie a bez ovladnutia jeho zdrojov zapad skratba a jasne zbankrotuje. Ale nieje ina moznost. Rusi si uz svoj bankrot prezili, tento zapadny bude ovela viac bolestivy. A ako tak pozeram na akciove trhy, ten bankrot uz zacal.

 6. Jura11 napsal:

  Viděli jste už vyznačená území příměří ???

  Já jo … 97 oddílů a jen mrňavoučká část území Sýrie je vyznačena jako, že tam bude platit příměří.

  Ještě se to bude měnit, nebo je tam nějaký problém?
  …na mapě modrá
  http://syria.liveuamap.com/en/2016/26-february-the-fsa-fighting-ypg-sdf-forces-in-ayndaqnah

 7. Ikema Monika napsal:

  Peter Hansen :: naprostý souhlas – osobně jsi ještě myslím že dostane přes hubu Turecko a odchod
  Erdogana jsi již Turci mezi sebou zajistí sami no a vznik Kurdů ke kterým se připojí i Kurdi co žiji vTurecku ! Rusko jste již z hodnotil ! No a myslím také že Rusko vidí hodně do předu a vy co mohou od západní sebranky čekat takže hezky pomalu ať jsi udělají přestávku důležité je aby padl FED pak to půjde jak po másle.!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!