Skynet:  NSA využíva  automatizovaný program na zabíjanie

NSA-Komplex-620x330Dokumenty Snowdena sú podľa Glenna Greenwalda a jeho tímu len trochu prístupné verejnosti. Portál  “The  Anti  Media“  informuje konkrétne o programe NSA  /Národná bezpečnostná agentúra/, ktorý bol nazvaný Skynet. Názov naráža ma film Terminátor, kde proti sebe viedli vojnu ľudia a roboti.

USA vyrobilo medzi 2.500 až 4.000 vražedných dronov, pomocou ktorých boli zabité len dva tucty teroristov. Zvyšok boli nevinní ľudia, ktorý boli vybraní na základe metadát. Program Skynet je program, ktorý analyzuje údaje a sám sa ďalej automaticky rozvíja.

Anti Media okrem iného uvádzajú, že NSA zozbieralo údaje z  55 miliónov mobilov z Pakistanu a okolia. Z týchto údajov  rozhodne  špeciálny analytický softvér o tom, kto má byť zabitý pomocou dronu. Ako je známe, každý softvér má aj svoje chyby, a je preto takmer denne optimalizovaný.

Práve preto je pre výkonného riaditeľa organizácie Human Rights Data Analysis, Patrika Balla, takéto jednanie NSA „smiešne a úplne slabomyseľné“, súčasne ale aj veľmi nebezpečné, pretože veľa nevinných ľudí je nesprávne identifikovaných ako teroristi.  Veľký problém tejto analytickej metódy je skutočnosť, že vychádza z údajov siedmich známych teroristov, pričom záver analýzy môže sedieť na milióny ľudí.

Veľké IT- spoločnosti ako IBM a Intel sa špecializovali na trh objemných dát a týmto softwarom chcú svojich zákazníkov pripraviť na budúcnosť. Portál Glenna Greenwalda, „The Intercept“,  napríklad zistil, že IBM pracuje tiež pre NSA a jej spoločnosť.

Celkovo by malo byť podľa „The Anti Media“ dronom zabitých 3.058 ľudí. Toto vyplýva z toho, že len 25 osôb bolo skutočne identifikovaných ako teroristi. Článok s ďalšími detailmi a zdrojmi je k dispozícii  na stránke AnonHQ.

Autor: Chirstian Saarländer

Zdroj: https://www.contra-magazin.com/2016/02/skynet-die-nsa-nutzt-ein-automatisiertes-programm-um-zu-toeten/

 
7 Komentářů k Skynet:  NSA využíva  automatizovaný program na zabíjanie

 1. Karel napsal:

  Cynizmus vrahů nemá meze.

 2. marmaris napsal:

  Existují ještě jiné programy. Třeba „milosrdná pilulka“ pro lidi nad 70 let, propagovaná k dobrovolné euthanazii v Belgii a v Dánsku.

 3. pozorovatel napsal:

  Keby niekoho zaujímalo, tu je link do diskusie so sumarizáciou starších Snowdenových dokumentov na tému akými technikami NSA špehuje celosvetový internet:
  http://www.hlavnespravy.sk/za-hranicami-absurdity-newyorska-policia-a-fbi-vypocuvali-muza-pretoze-si-precital-clanok-o-isis/740162#comment-2495575135

  • contumax napsal:

   Pozorovatel

   No a z toho se dá pozorovatel vypozorovat, že se to sem už taky plíží…

   Stačí se podívat na hysterii médií proti RF…

 4. contumax napsal:

  “ Skynet “ mají možná už i Číňané nejen SSA a o RF už vůbec nepochybuju…

 5. Carlos IV napsal:

  No a i diky tomu maji Pakis temer dvere dokoran coby imigranti do EU, cehoz bohate vyuzivaji. Prave oni jsou ti, co dokazi benevolentni zapadoevropsky socialni system nalezite vydojit.
  V GB o tom vedi svoje uz dlouho, v CR se teprve zacinaji mlade slunickarky ucit – jak vidno z reportazi z (italskeho) Hlavniho nadrazi v Praze, kde jim vrele pomahaji. Vsak Pakis se i jim brzy nalezite odvdeci (jen co si zvyknou jako zasadovi muslimove na dobrou Plzen – vim o cem mluvim) :-)

 6. Carlos IV napsal:

  Glen Grreenwald – Edward Snowden – a jeho kniha „No place to Hide“ (Neni se kam schovat). Skvele cteni, ale nevim jak je dostupna v CR. Spise asi ne :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!