Obamovu pokrytectví věří snad už jen Američané

Bashar-al-assad-obamaVčera jsem ho viděl na obrazovce ČT. S výrazem velice vážným a jako by v hlubokém zamyšlení pronesl, že po uzavřeném příměří bojujících stran v Sýrii nepřipadá v úvahu, aby Sýrii vedl dál prezident Asad. Člověk, který prý neváhal střílet do vlastních lidí…

Možná mu tuhle uboze zahranou moralitku spolkli jeho běžní američtí spoluobčané, kteří dle někdejího ministra Reaganovy vlády Robertse patří (možná i díky tomu, že je vzdělal nejhorší světový školský systém), k nejnaivnějším a nejlehkověrnějším (most naive and most gullible), lidem na zeměkouli, ale rozhodně jí neuvěřili lidé informovaní. Těm totiž neušlo, že za Obamovou obsedantní nenávistí vůči Asadovi není skryto nic jiného, než obyčejná lidská msta. A to msta za to, že jedenkrát v životě nezatancoval Asad tak, jak mu Washington pískl, což mu největší velmoc světa nemůže pochopitelně nikdy odpustit.

A o co šlo a též dodnes jde? Jde o nerostné bohatství, ale nikoliv Sýrie, ale bohatství ležící od Sýrie na severovýchod, čili o nerostné bohatství Ruska. To leží vládě USA na žaludku tak těžce, jako by šlo o železnou rudu. Nejde ovšem o ruskou rudu, ale o ruskou ropu a plyn. A proč právě tyhle dva nerosty ve vlastnictví Ruska Washington tak úporně tíží? Inu proto, že by je za prvé a v případě nejideálnějším chtěl vlastnit sám, jak svými slovy o tom, že Rusko má nespravedlivě příliš mnoho nerostných surovin prozradila Madeleine Albrightová, a za druhé proto, že ruský plyn a ropa i s jejich už zbudovanými ropovody a plynovody do evropských zemí, jsou balvanem, který leží na cestě nejžhavější americké touhy, kterou je následující: rozseknout jakékoli hospodářské spojení Ruska s Evropou, spatřit Rusko konečně nejen od Evropy, ale i od světa dokonale odizolované, čili oslabené, a tedy zralé k tomu, aby už konečně dalo kalhoty dolů a ruce nahoru. Načež by Evropu začal plynem i ropou ( a to za správnou cenu), zásobovat konečný vítěz o postavení jediného světového hegemona – on, Washington sám.

A kde by tu ropu a hlavně ten plyn vzal?

Pokud by vyšla zmíněná alternativa s ruskými kalhotami dole, pak ze Sibiře, ale aby vyšla, bylo nutno udělat ještě něco před tím. A na to “před tím“ byl plán, nad kterým se i nejzasmušilejší proamerické srdce smálo. Země snad s největšími ložisky plynu na Středním východě – Katar – měl ve spolupráci s americkými firmami vybudovat přes území Sýrie a Turecka mohutný transkontinentální plynovod, který měl od tureckých hranic pokračovat dál a dál, do všech evropských zemí, až k břehům Atlantiku a Severního moře. Čímž by si ruský medvěd, pochopitelně, se svým sibiřským plynem mohl tak akorát utřít nos.

A tak se šlo na věc. V roce 2011 požádal Katar Asadovu sýrskou vládu, a to spíš v podobě ultimata než prosby, aby mu stavbu plynovodu přes své území povolila.

Ale ona to Sýrie, možná kvúli svému tradičně dobrému vztahu s Ruskem, odmítla. Což bylo vzhledem k tomu, jaké naděje vkládal do akce Washington, něco tak úděsně sprostého a neslýchaného, že z toho nemohlo rezultovat nic jiného, než jeho rozhodnutí zadupat opovážlivou syrskou vládu, a Asada zvlášť, co nejhlouběji do země.

A tak se šlo na věc znovu – a tentokrát už s flintou a s vírou, že nová syrská vláda, kterou ta flinta vybojuje, proti plynovodu přes Sýrii ani okem nemrkne. Neví se, jakou částku do zbudování protivládních band, ze kterých po čase vznikl Islamský stát, dal sám inspirátor akce Washington, ale Katar se společně se spřízněnými Saudy se zakládající částkou pochlubili – šlo o čtyři miliardy dolarů.

Takto motivován i financován začal tedy americký a katarskosaudský boj proti legální syrské vládě a proti jejímu legálnímu prezidentovi Asadovi. A řekněte: co měl ten dělat? Měl se snad útočníkům, koupeným za americké, katarské a saudskoarabské dolary vzdát, anebo měl právo střelbu na sebe opětovat?

Kteroužto otázkou se dostávám zpět k Obamobu pokrytectví, zmíněnému v titulku tohoto článku. Protože co by udělal on, kdyby cizí mocnost zorganizovala a zaplatila žoldáky, kteří by na jeho území a proti jeho legální vládě vojensky vystoupili? Střílel či nestřílel by do nich, stejně jako dnes střílí do svých placených nepřátel Asad?

Odpověď samozřejmě známe, a jediným štěstím Obamy je, že podobnou otázku si jeho nejnaivnější a nejlehkověrnější spoluobčané nepřipouštějí a nejspíš si říkají: Prezident nám tvrdí, že Asad je lotr, takže je to asi pravda. Jojo, pro našeho prezidenta je mravnost nade vše…

Mám dojem, že takovéto občany by si dnes přály mít všechny západní země. A současně se mi i zdá, že všechny též na zbudování takovéhoto občanstva dnes tvrdě a co nejusilovněji pracují. Ve všech oblastech, školstvím a kulturou pro mladé počínaje.
26 Komentářů k Obamovu pokrytectví věří snad už jen Američané

 1. contumax napsal:

  Bašárovi není Obama hoden ani zavázat tkaničky u boty …!!!

  • contumax napsal:

   Vůbec nemůžu pochopit k čemu jim jsou tak obrovský astronomický částky peněz …

   Se to nedá ani utratit…

   Kdybych třeba měl utratit 1 000 000 000 Kč…

   Kdybych každý den utratil třeba jen 1 000 Kč…

   Musel bych žít 2 739 roků…

  • Hansen napsal:

   Opicovi este nedoslo, pri jeho nizkom IQ< ze on o nicom v Syrii nerozhoduje a hlavne uz nie o tom, ci tam ASSAD bude, alebo nie..

 2. Anna napsal:

  Je to tak. Za vším tím utrpením v Sýrii je nenažranost USA elit, kterým se zachtělo mít strategický plynovod přes území Sýrie. Proto vytvořili a začali platit IS, proto je v EU horda migrantů. To je šílené, že kvůli zločincům z USA musí trpět celý svět.

  • Jaris napsal:

   Ja to trochu poopravim, Anicko. „Za vsim utrpenim v Syrii, Iraku, Libyi aj.jsou uz od Francouzske revoluce soucasni nenazrani chazarsti zidi. Proto vytvorili a zacali platit z dani normalnich lidi ISIS, proto STALE proudi do Evropy(nikoliv EU) hordy ekonomickych cizincu. Kvuli temto zrudnym chazarum trpi cely svet.“

 3. Josef Švejk napsal:

  Nejen pindostánci. Pokud vím, nositeli Nobelovy ceny míru plně důvěřuje i náš velký státník Bohouš Sobotků!

 4. Tomáš Marný napsal:

  Řekne někdo tomu černýmu blbečkovi,který zrovna dělá prezidenta v USA,že mu je po tom hovno,kdo,kde a jak vládne!!!

  • contumax napsal:

   Tomáš Marný

   Ono už se to říkat nedá, musí zažít to co dělají jiným…

   Tzn. Bum bum prásk prásk…

 5. Dušan napsal:

  On sa vlastne priznal, že so Zajordáncami spáchal inváziu Saracénov a Makabejcov…

 6. Jaris napsal:

  Takhle svet dopadne, kdyz mu vladnou chazari v popredi s nastrcenym zidonegrem Obamou, jehoz manzelkou je chlap a ty deti jsou buhvi koho. Takhle zvrhle se choval Rim pred svym padem.

 7. stefan goga napsal:

  ANO ten RYM sluziaci mamone. Najprv poliak,aby ovladli vychodny blok. Potom nemec,aby vlezla EU do USA zadku.Teraz Frantiska,aby si pokorili latinsku ameriku a Kubu.Nakoniec v tom Rime bude SAUD,alebo Turek a bude AMEN. Nabozenstvo ako nastroj otroctva a bidy.Kde vstupili vsetko zotrocili a chudakom ostala iba BIBLIA,vojna a hlad.

 8. contumax napsal:

  Bašár je neuvěřitelně statečný státník…

  Odolávat víc 4 roky přesile z tolika zemí…

  Je to opravdu obdivuhodný člověk…!!!

  • Všímálek napsal:

   Jak by asi jednal Bohumil na jeho místě?

  • contumax napsal:

   Všímalek

   Jak se může takový člověk jmenovat Bohumil…???

   Měl by dělat takové skutky aby byl Bohu milý…

   Leda, že by jeho bůh byl ten zlý…

 9. Jaris napsal:

  Sobotka. Sootka, ha, ha…

 10. slovan napsal:

  Inteligence USA prezidentů v historii je trvale sestupná.Poslední dva jsou již dementi,kteří svět přivedli tam,kde jsme.Tramp ,zřejmě,pokud se nestane zázrak tento úkaz završí.

 11. Laco napsal:

  Byli by dva

  Nechápu, proč Obamu tak kritizujete. Za svoji mírovou politiku a za to, že ve válkách zabil je tak málo lidí( cca. statisíce až miliony),dostal Nobelovu cenu míru. To jen tak někdo nezíská. Dokonce ani Hitler ji nezískal, přesto že Američané navrhli udělit Hitlerovi tuto cenu in memoriam.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!