US vláda zveřejnila finanční výkazy za rok 2015: „Nadále se zhoršují“

o.198728Horká novinka do tisku, US vláda právě dnes ráno vydala své auditované finanční výkazy podepsané a zpečetěné ministrem financí Jackem Lew. Účelem těchto reportů je poskytnout přesné vyúčtování vládních financí, zrovna tak, jako by to měla dělat i každá velká korporace. A finanční kondice se zase znovu oproti předchozímu roku výrazně zhoršila.

Vláda za rok 2015 hlásí celková aktiva v hodnotě 3,2 bilionu $.

Do toho patří vše od finančních aktiv jako bankovní zůstatky na účtech až po fyzická aktiva jako tanky, kulky, letadlové lodi a systém federálních dálnic.

Je kuriózní, že největší jednotlivou položkou mezi těmi uvedenými aktivy je 1,2 bilionu $ ve studentských půjčkách, které vládě dluží americká mládež.

To, když se nad tím zamyslíte, je hrozně podivné.

37% celkových vládních aktiv jsou studentské půjčky, které jsou teď považovány za jednu z nejprekérnějších finančních bublin.

Těch 1,2 bilionu $ je podobných velikosti trhu toxických hypoték z roku 2008. A míra delikvence roste, teď je podle dat Federálních rezerv na 11,5%.

Navíc je prostě ohromující, že taková část základny aktiv federální vlády představuje smlouvy o nevolnictví, jelikož mládež splácí drahé universitní diplomy, které je pak sotva umístí na takové joby, jako dělat kafe ve Starbucku.

Na druhé straně rovnice je údajných 21,5 bilionu závazků, čímž to vládě ukazuje oficiální čistou hodnotu negativních 18,2 bilionu $.

To je sestup z loňských negativních 17,7 bilionů $ a z 16,9 bilionu $ v roce před tím. Prostě se to stále zhoršuje.

Je v tom ale ještě jedna věc, která je ještě neuvěřitelnější, než tohle všechno.

Víte, tyto finanční výkazy každý rok audituje vládní vnitřní agentura známá jako Vládní účetní kancelář (GAO).

Všechny velké společnosti to dělají. Ty vydají finanční výkazy, které pak reviduje nezávislá auditorská firma.

Auditoři jsou kritickou komponentou procesu finančního reportingu.

Je to na jejich odpovědnosti ujistit akcionáře a veřejnost, že mohou mít ve finanční výkazy společnosti důvěru.

Když vydá Apple výroční zprávu, projdou auditoři všechny účty společnosti, aby se ujistili, že management představuje skutečnou finanční kondici společnosti.

Tudíž když vydá auditor špatnou známku, čili to, co je známo jako kvalifikovaný názor, tak se za to strašlivě zaplatí.

Jakýkoliv náznak nepatřičnosti okamžitě podrazí cenu akcií společnosti. Začnou se vyhazovat lidé. Spustí vyšetřování SEC.

A teď na základě US zákona o cenných papírech a části 404 Sarbanes-Oxleyho zákona z roku 2002 mohou být vyšší ředitelé obviněni i z trestných činů, pokud jejich společnosti dostanou od svých auditorů nevyhovující oznámkování.

Je to vážná věc.

Ovšem GAO dává federální vládě známku nevyhovující ve své auditorské zprávě o amerických finančních výkazech rok za rokem.

V této poslední zprávě GAO nejenže federální vládu pokárala za její „neudržitelnou fiskální cestu“, nýbrž i konstatovali, že federální vláda neustále nezvládá připravit „spolehlivé a úplné finanční informace – jak za jednotlivé federální orgány, tak za federální vládu jako celek.“

Ministerstvo obrany, ministerstvo bydlení a urbánního rozvoje a ministerstvo zemědělství jsou všechny vypíchnuty za jejich neschopnost připravit úplné a přesné finanční výkazy.

To podporuje i zpráva vydaná loni konstatující, že ministerstvo obrany za posledních 20 let nějak „odklonilo“ 8,5 bilionu $ peněz daňových poplatníků.

GAO uvádí další podstatné slabiny ve vládním reportingu o údajném snižování nákladů na Medicare a na Sociální zabezpečení.

Celkem GAO vypočítává, že tyto finanční nejistoty celkem obnáší 27,9 bilionu $, čímž naznačuje, že skutečná finanční kondice vlády je daleko horší, než je hlášeno.

Sečteno a podtrženo – kdyby to byla soukromá společnost, tak by Barack Obama a Jack Lew už měli u soudu reflexní oranžové kombinézy, kde by čelili obviněním z těžké defraudace.

Není to jen těch 18,2 bilionu $ negativní hodnoty. Nebo 41 bilionu $ (podle jejich vlastních kalkulací) manka na Sociálním zabezpečení.

Je to o skutečnosti, že nejsou schopni před Americký lid předstoupit s poctivým účetnictvím o tom, jak chmurná to finanční situace ve skutečnosti je.

Vláda Spojených států je totálně, zoufale a beznadějně zbankrotovaná. A s každým uplynulým rokem upadá do ještě větší insolvence.

Téměř každá jednotlivá dominantní supervelmoc, co jich během historie bylo, byla nakonec vyžrána zevnitř svými neudržitelnými financemi.

A ty zbankrotované vlády během jejich ústupu od moci ve své zoufalé snaze udržet status quo všemi dostupnými prostředky spoléhaly na jednoduchý scénář.

Rozdrtily svobodu. Uvalily policejní a dohlížitelský stát. Zabavovaly aktiva. Vedly kampaně násilí a zastrašování.

Uvalovaly kapitálové kontroly. Kontroly hotovosti. Kontroly lidí. Ať to stálo, co to stálo.

Tentokrát to není jiné. Jak je to s financemi US vlády, je zjevné, stejně i to, jaký je v tom trend.

Nemluvíme o tom, co ‚by se mohlo stát‘, ani ‚se asi stane‘. Mluvíme o tom, co se už DĚJE.

A v tom není důsledkem svobodné prostředí.

Submitted by Tyler Durden on 02/26/2016 15:55 -0500

Submitted by Simon Black via SovereignMan.com,

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-02-26/us-government-releases-2015-financial-statements-keeps-getting-worse
67 Komentářů k US vláda zveřejnila finanční výkazy za rok 2015: „Nadále se zhoršují“

 1. Zighartice napsal:

  Kdokoliv, kdo není autorizovaným uschovatelem veřejných peněz, kdo dostane od jakéhokoliv výplatního, nebo výběrčího daní, nebo jiného agenta Spojených států, jako vklad, nebo jako půjčku či vyrovnání, jakékoliv veřejné peníze, za úrok nebo bezúročně, nebo jinak, než jako splátku dluhu Spojených států, nebo kdo používá, převádí, konvertuje, přivlastňuje si nebo používá jakoukoliv částku z veřejných peněz k účelům nestanoveným zákonem, se provinil defraudací, a musí mu být udělena pokuta ve výši zpronevěřené částky, nebo musí být uvězněn na maximálně deset let, nebo obojí; ale pokud zpronevěřená částka nepřevyšuje 1,000 dolarů, nesmí mu být udělena pokuta vyšší, než 1,000 nebo nesmí být uvězněn na více, než jeden rok, či obojí. Věděli jste, že 14,5 bilionu dolarů, které Federální rezervy zpronevěřily (americký kongres schválil pouze 1,487 bilionu) by mohlo zaplatit celý americký státní dluh – 14,346 bilionů dolarů? Aby se vyhnula krachu, stačí americké vládě jen zabavit aktiva bank Federálních rezerv (velká šestka amerických bank celkem drží asi 9,399 bilionů dolarů aktiv) a dostat zpátky biliony, které Federální rezervy ilegálně zpronevěřily, a peníze vyprané v jejich zahraničních bankách a korporacích. A jen pro upřesnění. Do systému federálních rezerv spadá 10 hlavních bank. 1.Bank of America Corp. Charlotte, N.C.
  2.J. P. Morgan Chase & Company
  3.Citigroup
  4.Wells Fargo & Company San Francisco,
  5.Goldman Sachs Group, Inc.
  6.Morgan Stanley
  7.Metlife, Inc. New York,
  8.Barclays Group US,
  9.Taunus Corporation
  10.HSBC North America Inc. Seznam primárních dealerů (bank Fedu peroucích peníze, uvedených v abecedním pořádku)

  Bank of Nova Scotia, agentura New York (třetí největší kanadská banka, v New Yorku si otevřela agenturu v r. 1907)
  BMO Capital Markets Corp. (čtvrtá největší kanadská banka)
  BNP Paribas Securities Corp. (Paříž, Francie)
  Barclays Capital Inc. (Londýn, Británie)
  Cantor Fitzgerald & Co. (Spojené státy)
  Citigroup Global Markets Inc. (banka pro praní drogových peněz CIA, Spojené státy)
  Credit Suisse Securities (USA) LLC (Curych, Švýcarsko)
  Daiwa Capital Markets America Inc. (Tokio, Japonsko)
  Deutsche Bank Securities Inc. (Frankfurt, Německo)
  Goldman Sachs & Co, (Spojené státy)
  HSBC Securities (USA) Inc. (založená v Hong Kongu, sídlo v Londýně, Británie)
  Jefferies &Company Inc. (Spojené státy)
  J.P. Morgan Securities LLC (Spojené státy)
  Merril Lynch, Pierce, Fenner & Smith Incorporated (Spojené státy)
  Mizlo Securities USA Inc. (Tokio, Japonsko)
  Morgan Stanley & Co, LLC (Spojené státy)
  Nomura Securities International, Inc. (Tokio, Japonsko)
  RBC Capital Markets LLC (kanadská investiční banka, součást Royal Bank of Canada)
  RBS Securities Inc. (skupina Royal Bank of scotland)
  SG Americas Securities LLC (Spojené státy)
  UBS Securities LLC (Curych a Basilej, Švýcarsko. Kontrolovaná Rothschildy. Rothschildova rodina drží papežovu kasu v této bance – klíče k Vatikánu jsou hlavní součástí jejího logo)
  Všechny výše uvedené banky (jak americké, tak zahraniční) vypraly přes 16 bilionů dolarů, které Federální rezervy zpronevěřily. Tyto banky perou Fedem zpronevěřené peníze ve třech krocích:

  1) nezákonné prostředky jsou zavedeny do finančního systému „umístěním“

  2) „primární dealeři“ provádí komplexní finanční transakce, aby zakamuflovali nezákonné prostředky („vrstvení“) a

  3) získávají bohatství vytvořené transakcemi (úvěry, hypotékami, obchodováním s akciemi) na základě nezákonných prostředků („integrace“).

  Všechny uvedené banky jsou kontrolovány Evropskou centrální bankou (Rothschildovou rodinou), která kontroluje vše pro Vatikán, který řídí nacistický německý papež. Všichni pracují na zotročení světa pod novým světovým řádem, alias Čtvrtou říší, alias nesvatou čtvrtou Říší římskou.

  • Jaris napsal:

   …a co BIS?

   • Zighartice napsal:

    Domnívám se, že BISku jasně dokumentuje již zveřejněné video v článku „Seminář: Mýty o Sýrii – 4.2.2016″, konkrétně Koller Martin a vsuvky z minulosti.
    Náhodou se mi dostal do ruky zajímavý materiál, který dokumentuje to, jak šlechta ve skutečnosti myslí a jedná.
    Princ Charles Edward (*1884), který se za druhé světové války přidal na Hitlerovu stranu a pomáhal mu s plány na dosažení absolutní moci. Ve skutečnosti však působil jako styčný důstojník a prostředník mezi anglickou královnou a Hitlerem. V případě vítězství Německa by zajistil bezpečnost Britské královské rodině. Takto však byl po válce zbaven titulů a v poklidu dožil na venkově, kde roku 1954 umírá.

    Z jiného zcela nezávislého zdroje pochází tato zpráva: nemanželská dcera krále Edwarda řekla, že se dohodli s nacisty, a proto byla bitva o Británii na poslední chvíli odvolána. Váleční historici vždy říkali, že kdyby Němci setrvali v útoku proti britské obraně jen o jediný den déle, vyhráli by bitvu o Británii. Náhle však místo toho začali bombardovat. A proč tuto chybu udělali? Ona to nebyla chyba.
    Záměrně odvolali útok protože se tajně dohodli s britskou královskou rodinou.
    Nyní jistě chápete, jak je důležité myslet na zadní „kolečka.“ V každé válce totiž v první řadě umírají hlupáci, potom zmanipulovaní a pak obyčejní lidé. Šlechty a bankéřů se to nikdy nedotkne.

    A když už jsme u událostí II. světové války, tak jedna skutečná perla, která je důkazem toho, jak jsou Češi hloupí a Angličané vychytralí. Týká se našeho národního zlatého pokladu, který byl uložen v Amerických a Anglických bankách. Do roku 1982 trvala jednání o zlatě. Západní diplomaté požadovali za drahý kov peněžní protihodnotu. Podle československého ministra zahraničí Bohuslava Chňoupka nám Britové naúčtovali i „tkaničky od bot, spodky, šle nebo ponožky československých letců, kteří bránili Londýn a umírali za anglického krále. Diplomat Richard Král říká „Naši vojáci sice byli formálně součástí britské armády, ale Britové si po válce z účetních knih vypsali všechny výdaje za československou jednotku a vše nám vyúčtovali.“
    Prodali nás v Mnichově a pak tohle…
    A za to všechno jim tak rádi lezeme do zadku!!!

    • Jaris napsal:

     Tohle je mi znamo, Z. Je to dost tragicke. Britove byli ve svych slibech a mezinarodnich smlouvach vzdycky falesni. Francouzi jakbysmet. Mnichovska dohoda platila tak akorat na papire v dobrych casech. V pripade vstupu hitlerovske armady nas nechali ve stychu a divim se Cechum, ze do te prolhane Anglie sli pomikum pomahat.

 2. Zighartice napsal:

  Oprava: … Vatikán, který řídí nepřítel církve, neboť jak nejlépe zničit nepřítele? Postavit se do jeho středu, poslat tam plno svých lidí (např. pedofilů, homosexuálů), rozložit ji zevnitř a jako zloděj volat „pozor, chyťte zloděje“.

  • contumax napsal:

   Zighartice

   Vatikán je opravdu řízen samotným Luciferem…

   Nejsi dalek od pravdy…

   • Zighartice napsal:

    …Mnoho z mých následovníků padne za oběť tomuto ohavnému podvodu. Mějte se na pozoru! Bude považován za posla lásky, míru a harmonie ve světě. Lidé budou před ním padat na kolena a budou se mu klanět. Ukáže vám svou moc a vy budete přesvědčeni, že je z Božího zdroje. Ale není. Bude vám dávat pokyny způsobem, který vám občas bude připadat zvláštní. Praví věřící budou vědět, že nepochází ze světla. Za jeho vychloubačným a pompézním vystupováním se bude skrývat čiré zlo. Bude se předvádět a ukazovat něco, co se bude zdát opravdovým soucitem a láskou ke všem. Za touto fasádou je plný nenávisti k vám, moje milované děti. Směje se za zavřenými dveřmi.

    Mé děti, hrozně vás zmate. Objeví se jako silný, sebevědomý, vtipný, starostlivý, milující a bude považován za zachránce. Jeho pohledná tvář se bude líbit všem, ale brzy se změní. Způsobí ve světě strašné dopuštění a mnohé zavraždí. Činy jeho teroru budou všichni jasně vidět…

   • contumax napsal:

    Zighartice

    Satan v jiném těle bude “ moudrý státník – spíš celoplanetární vůdce , krásný s nádherným hlasem “ a pod celosvětovým náboženstvím bez Ježíše Krista, i když jej bude falešně napodobovat a bude hlásat lásku a jiné na co lidstvo bude “ slyšet „…

    Nastolí totalitu ve jménu míru…

 3. martin napsal:

  ….no? asi pujdu a zaplatím poslední složenku

  raději porad co dělat ty historiku

  • Zighartice napsal:

   Každý z nás by se měl připravovat podle svého vědomí a svědomí na podobnou událost. Příprava samozřejmě souvisí s tím, jak bude taková situace probíhat. Vzhledem k prudkému vývoji technologií nelze učinit jednoznačný závěr.
   Většina lidí bohužel neprovádí žádnou přípravu k ochraně svého života a života svých blízkých v případě světového konfliktu nebo jiné katastrofy. Naše vláda nám neříká, co bychom měli udělat. Z vysoka na nás kašle. To už víme.

   Jak řekl jednou jeden významný muž, střechu bychom měli opravovat, když neprší.

   Jak se tedy začít připravovat na tragickou událost celosvětového významu?

   1. Navýšení zdrojů. Každá příprava něco stojí a pokud chcete být připravení, potřebujete mít k dispozici dostatek zdrojů. Najděte si tedy lépe placenou práci, najděte si přivýdělky, vytvořte si další alternativní zdroje příjmů, zvyšte vaše příjmy, abyste měli dost prostředků na přípravu.

   2. Zbavte se všech dluhů, vyrovnejte všechny finanční závazky. V opačném případě budete v době začátku krize paralyzováni vaším dluhem, který bude např. narůstat jako se to nyní děje v Rusku v případě dolarových hypoték a nestability kurzu. Nebudete schopni se svobodně rozhodnout, protože vás bude držet DLUH.

   3. Udržujte svoje zdraví a fyzickou kondici. Co na tom, že budete připraveni, když nebudete schopni zrychleného přesunu nebo uběhnout jeden kilometr.

   4. Snižte příjem neužitečných informací. Nečumte na seriály v televizi, ale místo toho čtěte odbornou literaturu o přežití, ochraně proti radioaktivitě, jak pěstovat rostliny, jak léčit choroby a zranění, jak založit oheň, jak si z přírodních materiálů vyrobit zbraň jako je např. samostříl, luk. Otestujte si vaše poznatky v praxi.

   5. Zajistěte si informační vstupy z nezávislých zpravodajství, abyste měli přehled o situaci a byli schopni pružně reagovat.

   6. Kontrolujte své chování na internetu i v běžném životě. Eliminujte riziko, že vás napadne systém v případě vyhrocení situace.

   7. Vypracujte simulované scénáře, jak přežít různé katastrofické události s podrobnými postupy. Tyto postupy mějte k dispozici k okamžitému použití kdekoli a kdykoli. Lépe bude reagovat člověk, který má plán, než člověk, který nemá plán. Na přemýšlení máte dostatek času teď, ale málo času potom.

   8. Naučte se relaxovat a to i během vyhrocených situací. Naučte se obnovovat vaše duševní a fyzické síly i v případě tlaku okolností.

   9. Upevněte své vztahy s vaší rodinou a přáteli tak, aby obstáli i v případě krizového scénáře.

   Tipy pro vypracování scénáře
   - pokud žijete ve městě, vypracujte si plán, jak se v případě katastrofy dostat z města na bezpečné místo. Musíte být mezi prvními, kteří nebezpečnou oblast opustí.

   - sestavte „kufřík přežití“ a mějte jej ve své blízkosti – např. v kufru auta.
   - vytvořte si zásobník paliva (benzin, nafta) – kanystr – tak, abyste byli schopni jej každých 6 měsíců obnovit. Ideálně tak 15 – 30 litrů.

   - udržujte své auto v dobré technické kondici. Naučte se více o údržbě a opravách vašeho vozu.

   - přemýšlejte tak, jakoby konec dnešního světa měl nastat již dnes.

   - vytvořte si zásobu zlata a stříbra pro směnu za hodnotné komodity. Osobně doporučuji stříbro, neboť zlato nebude mít v budoucnosti takovou cenu jako má nyní. Cena padne na minimum a nebude o zlato zájem. Oproti tomu stříbro zaujme pravděpodobně pozici zlata v jeho hodnotě, neboť bude muset být stanoveno nejaké všeobecmné platidlo, se kterým by všichni lidé obchodovali (zlata je málo a odlamovat z „nugetu“ by bylo poněkud obtížné):
   1) Nikdo vám negarantuje, že vláda nevydá zákon a
   zlato vám nesebere.
   2) Kde berete jistotu, že kupujete zlato a ne wolfram?
   3) Proč prodejci prodávají zlato, když věří, že cena
   ještě poroste?
   4) Pokud zkolabuje měna, tak je jasné, že nepůjdete s
   cihličkami k sedlákovi pro kravku, nebo mléko, a
   pokud přeci jen ano, tak hodně ztratíte. Navíc je
   otázka, zda vám i tak někdo něco prodá
   5) Pokud by měl každý nakoupené zlato, tak by jeho cena
   již nemohla růst. A hlavně, kdo by ho kupoval a za
   co, když budou lidé na mizině? To platí i za
   předpokladu, že zlato bude mít málokdo. Předražené
   těžítko je zkrátka drahý luxus
   - zajistěte si zbraně a munici pro obranu života, zdraví a
   majetku.
   - s předstihem si zajistěte povolení pro vycestování do „bezpečné“ země, abyste mohli v případě vyhrocení situace přejet hranici bez zbytečných průtahů. Připravte si s sebou balíček pro směnu (cigarety, alkohol, léky, čokoláda). Univerzální scénář samozřejmě nelze předpovědět. Bude to přece blesk z čistého nebe. Kdo by to uměl, byl by v budoucnu nejbohatším člověkem na světě (do doby, než by mu spekulativní zisky zdanily mimořádnou sazbou daně…).

   Moje doporučení pro investory: Diverzifikujte sami. Správce fondů za vás diverzifikovat nebudou, ti v rámci udržení vlastního místa budou držet portfolio fondu co nejblíže stanovenému benchmarku. A to i u tzv. aktivně řízených fondů – tem dokonce ještě více.

   • contumax napsal:

    Zighartice

    Hm hmmm…

    • contumax napsal:

     Justass

     A fyzická kondice, 30 kliku, 30 sklapovaček a umět uběhnout ne 1 km jak Zighartice napsal výš ale 3 km jinak je to o ničem, bez fyzický kondice nemá cenu ani nic zkoušet, trénovat se dá doma bez nářadí…

     Psychická odolnost …

     • contumax napsal:

      Justass

      Nepočítej, že se budou lidé zdržovat ve městech…

      Nebude tam ani noha…

      Kde vezmou jídlo a topení, vodu a elektřinu…???

      Čím budeš svítit…???

      Je toho víc, co mám na mysli… solární panel s převodníkem na 230 W,digitální malou elektrocentrálu, neelektrický nářadí, pily, sekery, stan, spacáky,… kvalitní svítilny některé vydrží svítit i 100 h…

      • Justass napsal:

       contumax

       to mám všechno vymyšlený a vymakaný. Včetně té elektrocentrály. Dvě – jedna náhradní. Akurát to Zighartice silně podcenil s těmi PHM 30- 50 litrů je o ničem. 4 sudy ( 800 lt ) i to je málo. Dva mám plné stále. A zásobu dříví a briket na topení – alespoň na 3 zimy.

       • weissbach napsal:

        1***

       • contumax napsal:

        Justass

        Taky jsrm

       • contumax napsal:

        Justass

        Omlouvám se píšu z dotykového telefonu…

        Taky mě to udivilo, sám jsem si říkal kam by s 30 litry tak asi dojel…???

        200 je min. a 1 000 to je taky dobrý a už i kvůli tomu, že se za benzín dá vyměnit spousta věcí…

        Ten bude vzácný a bude se špatně shánět…

        Malá elektrocentrála do 1KW o váze do 12 – 14 kg, nejlépe digitální aby člověk sem tam když by musel nutně svítit nebo nabít veškerý baterie do svítilen na svícení…

        S mobilním telefonem nepočítám ba právě naopak ten je třeba ihned zničit…

        Ruční pily, různé sekery zatím jich mám 5 každá na jinou práci, nejméně 10 kg různých hřebíků…

        Důležitý je topení, člověk nikdy neví jaký můžou nastat krutý a možná i dlouhodobý mrazy…

        Kamna musí být lehce přenosný a malý aby nezabíraly místo…

        S tím jsem měl docela problémy asi dva roky, pořád se mě nějaký líbili a potom zase ne…

        Díky Bohu jsem se neukvapil a rád chodím nakupovat do místní sběrny se šrotem…

        Mají tam i poklady,poctivý řetězy,kladky, hranatý kramle, rošty a litinový pláty na kamna, koupil jsem jen to nejkvalitnější…

        Nedávno jsem vhodný kamínka našel ve sběrně,váha 30 kg a jsou tak malý, že to vypadá že bych je schoval do krabice od zimních holínek,s 6 cm šamotem,dal jsem za ně 85 Kč asi jako za krabičku cigaret…

        Natáhnout co nejdéle po místnosti nebo zemljance roury i 5 nebo víc metrů popřípadě i dědka, říká se tomu šetrič či jinak teď nevím…

        Ti proto,že se ušetří palivo a palivo samozřejmě dřevo, mám i mini litinový 1 L hrnec s litinovou malou trojnožkou pod kterým můžu rozdělat oheň…

        I oblečení musí být nejlépe přírodní tzn. 100 % vlnu a bavlnu… žádný flísky ty na člověku by bezvadně jednak hořely a jednak mikrovlákno dýchám a jím i když to lidé přiznat nechtějí…

        I opasek by měl být kožený a jiné postroje na zavěšení na sobě…

        Nejlépe malý a výkonný věci ať nářadí nebo i věci denní potřeby… a hlavně jen to nejnutnější…!!!

        Jen ty nejjednodušší věci nejdéle vydrží…

   • Jaris napsal:

    Zighartice, pripravovat se nebudu. Jsem ve veku, kdy neubehnu ani kilometr. Na co. Jsem smirena s tim, ze umru.

    • contumax napsal:

     Jaris

     Třeba jsi na mě naštvaná ale může ti být jinak, myslím si, že Tě Hospodin zachrání a nejen Tebe ale celou Tvou rodinu…

     Bůh ochraňuje Jaris…

     • Jaris napsal:

      Ja se na Tebe Contumaxi nezlobim. Zlobit se na nekoho delsi dobu je strasne unavujici. Mam proste svuj nazor a Ty svuj. Je to jen takove kocici skadleni. Verim, ze jsi v jadru dobry chlap a ja si toho cenim. Dekuji za komentar a at i Tebe s rodinou drzi Buh ve sve dlani.

      • contumax napsal:

       Jaris

       Vím, že to v rodině zvládnete…

      • contumax napsal:

       Justass

       Různý bandy půjdou po jídle a benzínu…

       Doma bych jídlo ani náhodou neskladoval…

       Protože když by potraviny vykradli, člověk by byl ztracený… umře hlady…

       Potraviny se musí schovat nejmíň 300 m od místa kde bydlím…

       Nejlepší lednička je vykopat v zemi mini sklípek, nic se v tom nezkazí, je tam stálá teplota…

    • Justass napsal:

     Jaris – to já taky neuběhnu ani 50 m. Takže volím variantu zabarikádování se doma s širší rodinou.
     Ale připravena být můžeš – nebo měla bys. To musíš sama, v tom ti žádný Bůh nepomůže.

     • Jaris napsal:

      No tak v tom pripade jsem pripravena, Justasi. :-) Pytle ryze a mouky, mrazak na prasknuti s letosni urodou. Zavarenin, ze mi vypadavaji z kredence, solarni panely, dreva taky dost, filtr na vodu a zobcove fletny.

      • Justass napsal:

       Jaris – to je dobře tak to má být. Ještě přikup
       Sagen – dělá z nepitné vody pitnou. Používá se v poměru 1:100 000. To znamená, pokud to mám dobře spočítané, tak když dáš do 100 litrového
       barelu vody ze znečištěné studny, nebo i z kaluže pouhý 1 gram Sagenu, tak máš 100 litrů pitné vody. Ověřené používali jsme to když jsem pracoval na Sahaře a voda se dovážela na kemp v dvaceti Kubíkových autocisternách z nejrůznějších zdrojů (studní)

       • Jaris napsal:

        Justasi, dobra rada…sagen. Kde se poridi? Drogerie nebo lekarna. Zeptam se.

        • Justass napsal:

         asi spíš drogerie. Já to mám přes internet.obchod. Zadej do hledáčku Sagen.

 4. Justass napsal:

  Zighartice:

  v tom seznamu pro přežití mi chybí směna peněz, pokud je mám,
  za nemovitost. Např. byt, který bych mohl pronajímat „v bártru“ ( třeba za potraviny, či jinou komoditu ). V zapadlé vísce již bydlím, pořízení vlastní zeleniny a drobného zvířectva pro vlastní potřebu, na vlastním pozemku, žádný problém. Kuši vlastním rovněž – smrtelný účinek 60 m – nějaká ta volně pobíhající srnka – bez problémů?

  Rada?

  • Fanny napsal:

   Justassi,na kolik taková kuše vyjde a je těžké se s ní naučit zacházet.Díky za odpověď F.

   • Justass napsal:

    Fany

    mně tu kuši dělal před cca osmi lety dobrý známý, zabýval se tím. Kdysi byl na olympiádě tuším stříbrný v lukostřelbě. Vypadá spíš jako dětská hračka. Zacházení s ní je rovněž hračka. Jen to RU natahování tětivy je namáhavější. Chtěl za ni
    3 tisíce i se sadou 30-ti kovových, perfektně vyvážených šípů. Smrtící účinek ověřen s myslivcem z posedu. Srna na komoru, z těch šedesáti metrů a bezhlučně. Lepší jako pistole s tlumičem. U té je navíc smrtící účinek nižší, tak 40-45 m

  • Zighartice napsal:

   Naše společnost je založena na penězích. Nejen na těch papírových, ale i na těch na účtech a na virtuálních penězích. Kdyby peníze byly nepoužitelným konceptem, přineslo by to velký celosvětový kolaps, prakticky konec lidstva. Země, několik zemí, dokonce i kontinent se může dostat do bídy, přičemž s sebou strhává i papírové peníze, ale úměrně tomu vyvstává druhý konec. Opravdu věřím a historie také ukazuje, že vždy jsou vítězové a poražení, dobývaní a dobyvatelé, rovnováha jing jang vždy zůstává. Obrovský meteorit by mohl zničit Zemi a malý zelený mužíček by nás mohl zotročit, ale z nekonečného spektra možností jsou tyto scénáře nepravděpodobné. Raději bych se připravil na ty pravděpodobné. A je velice pravděpodobné, že si naše země projde ekonomickým kolapsem, zažije občanskou válku nebo přírodní katastrofu, pravděpodobně budete mít možnost utéct někam do bezpečí. Považuji sám sebe za občana světa a nemám problém se přestěhovat, když musím. Silně vám odporučuji o tom popřemýšlet, protože to může být poslední řešení. Sice věřím v koncept „pevnost-ústup“, ale nevěřím, že je možné odrazit celý hladovějící a poblázněný národ. Musíte opustit myšlenku, že ústup je jediná poslední odpověď na krizi. To je chybné. Poslední možností je opustit zemi nebo region. A to vyžaduje sociální dovednosti a úspory. Mějte to na paměti, než začnete utrácet peníze za poslední ústup. Ústup do domu s zabarikádování se v něm je velmi důležité, je to předposlední řešení, je to místo, na kterém jste v bezpečí během malých a středních krizí (které jsou pravděpodobnější než velký KOLAPS) a je to také váš domov, místo, kde strávíte většinu života, když se nic nestane. Ale při KOLAPSU velkého rozsahu musíte odejít, jak mi už mnoho lidí doporučilo, a myslím, že by bylo prima, kdybyste se zamyslel a spočítal čas a náklady na samotný bytový bártr a pod to si napsal efekty, které by vám taková akce přinesla. Připravujte se, protože je chytré to dělat a ne proto, že se těšíte na KOLAPS a jiné katastrofy. Nedělejte tu chybu, že si budete myslet, že je pro vás KOLAPS novým čistým začátkem, na kterém chcete vydělat, nebo si udržet mamon, a že všechny vaše problémy prostě jen tak zmizí a budete mít nový začátek v novém skvělém světě. Takto to nefunguje. Spíše opačně – všechno se zhorší, malé problémy se přelijí ve velké, mnohem vážnější problémy. Pokud máte problémy s pitím, budete pít více, pokud si neumíte udržet zaměstnání, strávíte celé roky nezaměstnán(á), pokud máte nějakou vážnou chorobu, budete mít těžší sehnat léčbu. Opakuji – všechno se zhorší. Šetřete peníze, investujte, cestuje, hledejte si nové kamarády, navštěvujte dlouho ztracené příbuzné, rádi vás uvidí, učte se jazyky, cestujte a učte se o rozdílných kulturách, jak být flexibilní a adaptovat se na ně. To jsou nejlepší rady, jaké vám můžu dát, když nastane KOLAPS. Nakonec vám všem chci dát poselství naděje a připomenout vám i mně, že KOLAPS není o přežití a o pouhém faktu žití, ale šťastného a bohatého žití.

   • contumax napsal:

    Zighartice

    I já se timto zabývám delší dobu víc jak 3 roky se připravuju…

    Protože to k tomu všemu zákonitě spěje…!!!

  • contumax napsal:

   Fanny

   Ta nejlepší na 32 000 Kč…

   Lepší je reflexní nežli kladková…

   Dostřel…???

   400 m i víc…

   Počáteční rychlost 390 m/s

   • contumax napsal:

    Ikema Monika

    Správně olejové lampy jsou lepší než petrolejky , petrolej smrdí…

    Plynový vařič já nepotřebuju, dřeva je všude dost…

    A kde, že se potom budou shánět plynové bomby…???

    Prostě plyn nebude… a to ani benzín ani nafta…

    Nejbezpečnější jsou hory…

    O zbraních psát nebudu…

    Ale i vzduchovka se hodí, jednak je tichá a stačí i na lov ptáků a zbytek si domyslete… …
    Doporučuji vzduchovku německé výroby Diana Magnum, která stojí kolem 10 000 Kč i víc …

    Počáteční úsťová rychlost 460/s,o něco větší než samopal Škorpión a síla 16 J…

    • weissbach napsal:

     460-tka bratru za necelých 15 000
     Úsťová rychlost: 4,5mm 340m/s
     350-tka bratru za 12 750
     Úsťová rychlost střely: 4,5mm 380m/s

     Dá se k nim přidělat optika.

     • contumax napsal:

      weisbach

      Možná jsem se z usťovou rychlostí spletl ale vím, že je rychlejší nežli Škorpion vzor nemýlím li se 74…???

 5. Ikema Monika napsal:

  Přidávejte malou lekárničku obvazy nůžky nějaké léky které mají aspoň 3-5 let na lhůtě ! Vodu do kanystru plynové vařice na malé bomby baterie do baterek lampu na olej je velmi dobra knot se ztáhne ! Konzervy olejovkydlouhou záruční dobu těstoviny . Nezapomenout čokolády tobolkovy velmi výživné ! Swys ambasády každy týden nový zadání ! Nezapomenout na obranu nože !!!

  • contumax napsal:

   Petr366

   Taky to bude věc štěstí,někdo může být dobře připraven a vybaven ale… ale musí umět předvídat…

   Poněvadž luciferiáni neoznámí obyvatelům kdy začne válka…

   Většinou začínají války před východem slunce…

   Ale kdo předvídá a pokud bude mít předstih, čím delší předstih, tím lépe a tak má větší šanci, potom to bude horší horší …

   Myslím si, že by bylo dobré nemít už doma nic…

   Všechno co člověk potřebuje, nenápadně odvézt…

   Musí mít skrýše a “ bunkry sklady “ jídla, nářadí atp., všechno mimo obydlená místa, nejlépe v lesích …

   S rodinou je to náročnější ale o to víc motivační… ale i pomoc rodiny je hodně prospěšná…

   Může nastat problém, že někdo nebo více jich bude z rodiny kdo odmítne odejít…

   V tom případě se člověk už nesmí ohlížet a jet pryč sám, protože tím ohrozí i sebe a jim nepomůže, protože to nebude v jeho silách …

   Myslím si, že toto bude dost velký problém v dosti rodinách, zvlášť kde jsou malé děti…

   A to jsem ještě zapomněl na to, že mě mají tzv. v merku,tisíce vytipovaných z celé ČR , kdo by mohl být potencionálním odpůrcem, nebo se dát v odboji, lépe řečeno k partyzánům, ke gerille …

   Tyto osoby mají v plánu eliminovat v tichosti přede dnem D, kdy by nastaly velké občanské nepokoje nebo občanská válka – pozavírat nebo přímo zlikvidovat, osobně si myslím, že spíš to druhé…

   • Zighartice napsal:

    To vytipování se váže mimo jiné k bodu číslo 6. „všeobecných příprav“. Jsem si ale vědom rizika za cenu osvěty, neboť o mne beztak určitě vědí. Zhotovení nových pasů celé rodiny, výběr veškeré hostovosti z účtů v ČR, založení několika zahraničních paušálních účtů s úměrnými zůstatky (v zahraničí jsou totiž poplatky placeny právě dle časového hlediska, tedy paušál na určité období za určité služby. Poplatky za příchozí platby či podobně, jak to známe z našeho systému bankovnictví, jsou v Evropě a celkově ve světě velkou neznámou a fakticky se neúčtují. Bance se platí pouze paušál za dané služby, které umožňuje je možno využívat bez omezení), listiny opatřené apostilama, nákup učebnic cizých jazyků prostřednictvím e-shopů, odposlechy s rodinou a lidmi z mého blízkého okolí, e-maily apod. A pokud nevědí, tak tím lépe a radostněji… Po pěti dnech od zveřejnění tohoto článku požádám admina o odstranění veškerých mých komentů k tomuto článku z důvodu eliminace následků již zmíněného. Čert nikdy nespí a jak říkávala má babička „sere jen na jednu hromadu“.

    • jan napsal:

     Pro Zighartice.
     Výborně všechno napsané,díky.
     Také něco pamatuji,dokonce se doma někdy svítilo karbitkou.Co píšete,to je opravdu pro zdatné jedince,jinak uvažuji,nastal by absolutní zmatek a když jde o jídlo,někdo nezná bratra.

    • contumax napsal:

     Zighartice

     Ano ano opatrnost je matka moudrosti říkávála pro změnu má babička…

     Pokud tomu tak můžete být poté požádám i já o vymazání i o mé příspěvky…

    • contumax napsal:

     Zighartice

     I obyčejný telefon bez operačního systému,který má IMEI se dají určit dle IMEI další majitelé telefonů v mé blízkosti…

     Telefony s Androidem vysílají signál každých 5 sekund o mé poloze, ačkoliv mám vypnuto – polohu…

   • contumax napsal:

    Zighartice i jiným…

    Když už jsme u toho…

    V Polsku za socialistického realismu tuším v roce 1988 pozatýkala státní bezpečnost přes noc 5 000 lidí …

    A to neměla policie takovou techniku jako dnes…

    Sportovní stadiony, opuštěné budovy – haly továren…

    Budoucí zadržovací věznice…

    Nikdy se nikomu a ničím nesvěřujte, nikomu nevykládejte svý plány…

    A před státním stanným právem, nebo revolucí, nebo před velkými občanskými nepokoji…

    Ne aby vás napadlo jít na policii nebo k soudu , když by vás písemně vyzvali, že se tam máte dostavit…

    Nemusíte se už nikdy vrátit…!!!

  • contumax napsal:

   Ikema Monika

   Ještě jsem zapomněl na…

   Toaletní potřeby, bez hygieny člověk po měsíci může zhebnout na infekce, kožní onemocnění atd.

 6. petr366 napsal:

  Zighartice .zrejmě čteš to samé co já.Nad podobnými věcmi jsem zacal uvažovat už po pádu Enronu.Jednou přece musí ta bublina prasknout.Moje poznatky.Uběhnout kilák je na prd když neujdeš po horách čtyřicet kiláků s báglem a nejseš schopen to dát i další dny.chce to dobre boty.Na kole by pro tebe neměl být problém ujet denně alespoň stopadesát km samozřejmě s bágly.Ovládat různé druhy zbraní je samozřejmost.Proto řada hodin strávených na střelnici.I tak si člověk nemůže být jist naprosto ničím.Ale na druhou stranu to alespoň skusil.

  • Zighartice napsal:

   To by vysvětlovalo původ jednoho proroctví, které pojednává o značně velkém počtu lodí ve středozemním moři a velmi napjaté atmosféře . Následný atentát na významného politika (možná prezidenta), zapůsobí jako vhození sirky do sudu se střelným prachem, což zapříčiní napadení Řecka Turkem v rámci invazivního útoku na Evropu, na jehož základě zasáhne Rusko s Čínou, jejichž úmysl pomoci řekům, potažmo Evropě, označí zaoceánský stát jako ruskočínská agrese s cílem okupace Evropy. A komflikt nedozírných následků má být na světě.

   • Zighartice napsal:

    …konflikt…

   • jan napsal:

    Pro Zighartice.
    Jsou jenom dva prezidenti co přichází k úvaze,aby se někdo další utrhl z řetězu.

    • contumax napsal:

     Petr366

     To rozhodně ne… čeho se bát, když jsem v právu…???

     Neměl by se bát někdo jiný…???

     Viděl jsem Petře starý dědky, kterým bylo sotva 30 30 let, no lemry…

     I když cvičí, nejsou vytrvalí… jde o psýchu, starší člověk má víc zkušeností a umí být trpělivý…

 7. petr366 napsal:

  No přeju všem hodně štěstí.Podle všeho soudím,že nás v uz v brzké době čeká zajímavé dobrodružství.Jen se z toho nesmíme podělat.Táhne mi na padesát a žít koneckonců nebudu věčně.Spíš mne trápí osud mých už dospělých potomků.

  • contumax napsal:

   Ikema Monika

   Že bych učil na Okinawe kamenický řemeslo…???

   Nepoužívám žádný stroje, všechno dělám ručně, tak jako po tisíce let přede mnou pracovali kameníci…

   Pošlu Ti Moniko nějaké fotografie mé práce… chceš li…

  • Justass napsal:

   petr366

   to já jsem ještě o 20 let starší. Užil jsem si dost – někdy až moc. :-) . Nicméně máš pravdu, stejně jako tobě, i mě dělají vrásky osudy potomků a to už mám i pravnouče.

   Heslo – lépe už bylo – je bohužel pravdivé.

 8. Ikema Monika napsal:

  Díky Contumax : vlastním školu 30-40 lidi se k nám vejde do Japonska víza není potřeba a na Okinawě není zimní období pořat teplo a horko kolem všade moře takže koupit udici a nachytat jsi jídlo! Pokud by byl zájem o ubytováni je postaráno ! Má to jeden háček jelikož je zde plno základen mohli by jsme to odnést jako první na řadě — nebo také jak se říká pod podkličkou je tma uvidíme ! Momentálně je nejvíce zbrani soustředěno v Německu se souhlasem kozou Merkel ! Že by je tam USA nebo NATO chtělo pouze skladovat je dost nejisté! Takže Contumax ať tě Bůch a svatá matka boží ochraňuje i celou rodinou !

  • contumax napsal:

   Ikema Monika

   Jééé to je krásný co jsi napsala Moniko …

   Jsem kameník a umím toho víc než to …

   Ale sem to psát se mě nechce, to by mě někdo zase tu z diskuzí spral…

   Opět by mou dobrou vůli převrátili… cinismus vládne v Čechách…

   Zde Ti Moniko dávám svůj email :

   jozue137@gmail.com

   Japonsko, no to je úžasný Moniko…

   Japonsko je pro mě něco, co mě od mala zajímá…

   Já učil v Phe malý děti výtvarnou výchovu…

   S mou rodinou “ jsem na šťíru “ …

   Tobě i Tvým nejbližším přeju mnohého Božího dobrodiní Moniko…

   • contumax napsal:

    KROKODYL

    Něco podobného mě vyprávěl známí, takže to tak bude jak píšeš …

    Všichni jim to nežerou, že žijeme v úžasným státě… že se bez nich neobejdeme…

  • Justass napsal:

   Milá Moniko,

   nechci Tě strašit ani naštvat, ale ta Okinawa je možná jedno z nejhorších míst, kam by se člověk měl uchýlit. Tedy v případě, že to ušáky a jejich loutkovodiče napadne spustit. Okivawa bude prvním terčem nejen Rusů, ale i Číňanů. V tom okinawským nepomůže ani Bůh ani panenka Marie.

 9. KROKODÝL napsal:

  Když jsem loni krajem roku prodlužoval zbrojní průkaz,chtěli vidět i zbraně.Mám 4 kvéry-kulovnici Remington ráže .308win,samonabíjecí malorážku Remington s desetirannými zásobníky,pistoli CZ75 Phantom 9mm Luger a pistoli vz.83 browning 7,65.Donesl jsem jenom dvě a důstojník,který kvéry kontroloval dle průkazu zbraně ihned pochopil,proč jenom dvě a ne všechny najednou,kolik bije.Zamrkal na mne a řekl památnou větu:Už se chystáte,že by vám mohli zbraně sebrat?
  Nebojte se,my máme spoustu kamarádů mezi držiteli zbraní a dali bychom rychle a potichu „do oběhu“,že se něco děje.
  Takže asi také nejsou nadšeni z toho co mnozí z nás už dávno tuší,že ano?

  • Justass napsal:

   Krokodýl

   načpak zbrojní průkaz! A dokonce legálně drženou zbraň.
   Černý trh tuším stále funguje a těch zbraní jakoby sběratelských a jakoby zneprovozněných jsou mezi lidem mraky.
   Když nastane kolaps, tak se tě nikdo na nějaké papíry ptát
   nebude. Několik málo AKček pro mužské členy rodiny, pár set nábojů, by mělo stačit.

   • contumax napsal:

    Justass

    Správně správně…

    • contumax napsal:

     Oprava

     V obou světových válkách policie práskala, spolupracovala s novým režimem a měla seznamy z minulého režimu “ jinak smýšlejících občanů “ , které nechala pozavírat a hlavně zlikvidovat…

     Von ten Masaryk je moc z idealizovaný…

  • contumax napsal:

   Justass

   Ano tady bych byl pan Opatrný…

   Čím větší utajení tím lépe…

   A policii se nedá moc věřit až možná na vzácné výjimky… ale jak říkám… opatrnost a být neustále ve střehu…

   Policie spolupracovala za Rakouska uherska i s novou republikou a napráskala tisíce občanů, díky jim Gestapo v II. světové válce popravilo na 4 000 jinak smýšlejících…

   A jinak by ani o nich Gestapo nevědělo…

   Takže žádný velký kamarády od policie…

   Naučte se číst z minulosti, která Vás naučí znát přítomnost a předvídat časy zlé…

 10. Ikema Monika napsal:

  Contumax: psala jsem na ten mail ale moc stim zacházet ještě nedovedu takže možna nic nedošlo proto posílám můj ::Kočička7889@gmail.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!