Věda GMO plodin se naprosto mýlí: genové modifikace ovlivňují mnohem více než cílové proteiny

Dna-Formula(Natural News) Základním předpokladem oficiální biotechnologie je, že geneticky modifikované plodiny obsahují geny, které ovlivňují pouze specifické proteiny v izolaci, a že zbytek organismu funguje normálně a je v podstatě ekvivalentem svého přirozeného protějšku. Ale toto je jen stěží ten případ, jelikož genetické informace individuálních organizmů jsou velice složité a fungují na bázi interkonektivity, spíše než specifičnosti, jak tvrdí biotechnický průmysl.

Rozsáhlá, čtyřletá výzkumná snaha vedená Národním Vědeckým Ústavem pro Lidský Genom (NHGRI) to potvrdila v r. 2007, s tím, že bylo demonstrováno, že individuální geny fungují jako jednotlivé trámy, nesoucí břemeno v domech nebo jiných konstrukcích. Každý spoléhá na všechny ty ostatní, že udrží budovu a zachrání ji před zhroucením – nebo jak je tomu v případě organismů, že udrží tu jejich funkci, která je žádoucí.

Přeprogramování cílového genu má kaskádový efekt, který se časem projeví

Náhrada genu, nebo jeho přeprogramování k plnění jiné funkce, jinými slovy, má nejenom dopad na takzvaný „cílový“ gen nebo protein, ale také na všechny ostatní geny a proteiny a na to, jak se projevují. Znamená to, že změna pouze jednoho aspektu organismu může skončit změnou celého organismu, i když plné následky této kaskády změn se mohou plně projevit až za několik let.
„ ... ukazuje se, že geny se pohybují ve složité síti a vzájemně na sebe působí a překrývají se, a to i s jinými komponenty, dosud plně neznámými způsoby,“ se můžeme dočíst v analýze této NHGRI studie, publikované New York Times (NYT) v r. 2007.

„Důkaz propojeného (interaktivního) genomu otřásá vědeckým základem pro prakticky jakékoliv oficiální bezpečnostní zhodnocení dnešních biotechnických produktů, od geneticky modifikovaných plodin po farmaceutické produkty.

Regulační přístup pro GMO je již svojí podstatou chybný; aktuální bezpečnostní kontrola ignoruje to, jak se geny ve skutečnosti chovají

To znamená, že GM plodiny, specificky designované k rezistenci Roundup herbicidu, také, například, reagují s jinými organismy mnohými dalšími způsoby, přestože tyto interakce nemusejí být registrovány regulačními orgány. Tudíž, dlouhodobé efekty těchto odchylek na lidský organismus nejsou plně známy, stejně jako jejich dopad na životní prostředí a další plodiny, se kterými se dostávají do kontaktu.

Toto je celé velice výhodné pro biotechnologické společnosti, jako Monsanto, které jsou schopny skrýt tyto další hazardy spojené s GMO, u kterých vládní orgány nepožadují jejich hlášení. Těmto společnostem procházejí vraždy pouze hlášením, co pozorují ohledně pozměněných genů a jejich přímých interakcí pouze s cílovými proteiny.

„Jelikož genové patenty a sám proces genetického inženýrství jsou oba definovány v rámci genů, reagujících nezávisle, regulační orgány si nemusejí být vědomy potenciálních dopadů, plynoucích z těchto síťových efektů,“ říká Jack Heinemann, profesor molekulární biologie ze Školy Biologických Věd na Canterburské Univerzitě na Novém Zélandu.

Toto je hnací síla za aktuálním dokumentem publikovaným Cornellskou Univerzitou, který zdůrazňuje, že je potřeba daleko striktnějších preventivních principů k vyhnutí se „černých labutí“ spojených s biotechnologií, nebo nepředvídaných a nepředpověditelných událostí, nesoucích extrémní následky, které provázejí modifikované organismy.

„Mnoho biotechnických společností již provádí detailní genetická studia svých produktů, které profilují projevy proteinů a dalších elementů,“ dodává Heinemann, jak uvádí investigativní žurnalista Jon Rappoport. „Ale není po nich vyžadováno hlášení většiny těchto dat regulačním orgánům, takže to nedělají. Tudíž, velmi mnoho výzkumných informací zůstává ležet.

Zdroje k článku:

http://jonrappoport.wordpress.com

http://www.nytimes.com

http://arxiv.org/abs/1410.5787

12. února, 2016, autor: Jonathan Benson

Zdroj: http://www.naturalnews.com/052953_gene_modification_targeted_protein_genetic_engineering.html#
38 Komentářů k Věda GMO plodin se naprosto mýlí: genové modifikace ovlivňují mnohem více než cílové proteiny

 1. martin bareš napsal:

  dobrý článek.

  Ilustrace, že důsledky genetických modifikací jsou mimo kontrolu.

 2. JosefCZ napsal:

  Bareš-vadí ti článek nebo ilustrační foto ?! Pokud foto, tak se běž vyfotit a dej to sem, ať se pobavíme.Protože "chytřejší" komentář má už jen Bogus Sobotka.

  • proud napsal:

   Martin se vyjadril k clanku,tedy k veci........a ty?!Kdybys nenapsal nic,bylo by to bejvalo mnohem lepsi,takhle si o tobe pomyslime svoje.....
   Clanek zhodnotil hned prvnima dvema slovama,coz ti evidentne uniklo, a ja s nim souhlasim.

 3. JosefCZ napsal:

  Myslet si můžeš co chceš.Pravdou je, že kdyby mi Martin odpověděl ( snad nepotřebuje tebe jako tlumočníka ), tak by se to možná vyjasnilo.Nicméně článek dobrý,ilustrace mimo kontrolu, mi teda srozumitelné není.Lépe řečeno je, ale pod taktovkou sarkazmu a výsměchu.Možná se mýlím, ale ty mi to opravdu nevyjasníš - nežádoucí obhájce.

  • proud napsal:

   Nejsem obhajce,jen mi nebylo jasny o co ti jde,mozna bys mohl zkusit reagovat nenapadavym zpusobem s jasnejsim vyjadrenim se,pak by se nestalo ze tvuj projev pochopim jako nicnerikajici napadeni druhyho v osobni rovine.....

   • JosefCZ napsal:

    Již nebudu reagovat-trollovat.

    • Eschatolog napsal:

     Vy se zivite gmo plodinami ?

    • proud napsal:

     Nebyl ucel ani zajem te vyhanet,jen mi posledni dobou vadi vzajemny napadani se,nejak se to rozmohlo,tak jsem to mozna taky trosku prepisknul.

     • martin bareš napsal:

      Proude: Teď na to teprve koukám, chvíli jsem JosefaCZ nechápal, co chce říct. Pak mi došlo, že vzal slovo ilustrace ve smyslu obrázek = ilustrace.
      Já jsem napsal ilustrace = dokument.
      Zdar.

      • proud napsal:

       Takze jsem to pochopil dobre,i jako osobni ironickej utok,protoze je kazdymu jasny,ze obrazek je illustracni.......nicmene vyhanet jsem nikoho nechtel ani nemam na neco podobnyho pravo,neudelal bych to ani kdybych ho mel......kdovi,treba to ani az tek nemyslel,moc to nevysvetlil.Nicmene budiz,odejit se rozhodl sam.

 4. jogín napsal:

  Nejezte pšenici a kukuřici. Obě vznikly z genomů tří botanických druhů a představují kombinaci 15x15x15 tisíc různých genů. Důsledky takových kombinací jsou absolutně mimo jakoukoliv kontrolu. Vyhněte se také jahodám, švestkám, slívám, meruňkám a výrobkům ze slunečnice, tyto rostliny vznikly kombinací dvou druhů čili představují nepředvídalelné efekty po smíchání tisíců různých genů. Naši předkové byli naprosto neodpovědní, když začali tyto rostliny používat.

  • Žabák napsal:

   Nevážený BLBE.

   Naši předci určitě nekombinovali jahody s chobotnicí, anebo banány se sasankou, nýbrž selektivním šlechtěním pěstovali vlastnosti rostliny, která tyto vlastnosti už měla.

   Určitě nešlo o mezidruhové křížení, kde vytrhnete jeden gen z nějakého zvířete nebo rostliny a začleníte ho třeba do kukuřice.

   Určitě to nechápeš a proto se radši odeber na stránky Iděsu, kde si pokecáš se sobě rovnými Blby.
   Čus

   • Jan Jinsky napsal:

    Žabáku, máš pravdu. Ale kde je jediný důkaz té škodlivosti?
    Souhlasím, že RoundUp je svinstvo a asi je jedovatý. Ale víš co se děje s potravou v trávícím traktu? Rozloží se na cukry škroby a na aminokyseliny. Pokud ta kombinace chobotnice s rajčetem apod není jedovatá, pak je organismu šumák, odkud aminokyseliny pocházejí. Zrovna tak jako od šlechtěné kukuřice, jablek, brambor - vyber si co chceš.

    • Žabák napsal:

     To si hodný, že souhlasíš :) a věřím, že z důvodu preventivní opatrnosti by bylo záhodno napřed nechat alespoň jednu genaraci tvých příbuzných a příbuzných pánu indžinýrů a jejich děti papkat tuto stravu každý den, celý život a poté vyhodnotit výsledky.

     Bylo by to racionální, humánní a od těchto pánů zodpovědné postupovat tímto způsobem.

    • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

     Slyšel jste o homeopatii? GMO může být klidně i jakousi "sntihomeopatii". Existuje v přírodě i prokázaný přenos genů horizontálně! A nejen za pomoci virů či bakterii. Nidko tedy nevíme, co nám může udělat styk s GMO. To není jen o rozkladu jídla v trávicím traktu, celé to začíná již momentem, kdy daný produkt vezmete do ruky. Víme, že GMO potraviny nejsou jen silně kontaminované Round-upem. Dané plodiny mají i několik dalších vlastností. Dvě nejznámější jsou: sami např. produkují vlastní obranné látky proti škůdcům (co to asi je?), pokud jim byl dán příslušný gen a hlavně jsou dané plodiny postaveny tak, aby si farmář nemohl uschovávat semena, a byl nucen si pořizovat nová a nová semena! Tedy dané plodiny jsou programované k neplodnosti - nemůže se tedy daný program nějak přenášet na lidstvo? Obávám se, že dnes ještě přírodu a biologické procesy neznáme tak dobře, abychom si mohli být jistí bezpečností GMO...

     • Ekklesian napsal:

      Proti Bohu je v podstatě i takový vyšlechtěný meloun bez semínek, podobně hrozen, mandarinka,...

      Lidem bylo jasně řečeno, že je jim i zvířatům dáno ke stravě ovoce vydávající semena. Myšleno semena schopná dalšího množení.

      Genesis 1:11-13 (Bible21)
      Tehdy Bůh řekl: „Ať země zplodí zeleň: byliny nesoucí semeno a různé druhy plodných stromů nesoucích ovoce, v němž je jejich semeno na zemi!“ – a stalo se.
      Země vydala zeleň: různé druhy bylin nesoucích semeno a různé druhy stromů nesoucích ovoce, v němž je jejich semeno. A Bůh viděl, že je to dobré.

      Byl večer a bylo ráno, den třetí.

      Genesis 1:29-32 (Bible21)
      Bůh také řekl: „Hle, dal jsem vám všechny byliny vydávající semeno na celém povrchu země i každý strom, na němž je ovoce vydávající semeno. To vám bude za pokrm.
      Také veškeré polní zvěři, všem nebeským ptákům i všemu, co leze po zemi, zkrátka všemu, co má v sobě život, jsem dal za pokrm všechny zelené byliny“ – a stalo se.

      Bůh viděl všechno, co učinil, a hle, bylo to velmi dobré! Byl večer a bylo ráno, den šestý.

      • Ekklesian napsal:

       Podle této logiky, by snad bylo závadné i jablko (dnešní, za mého dětství takové odrůdy existovali a snad tu a tam ještě i ty stromy lze najít), které není schopné se znovu zrodit ze svého semene.

       Zajímavé ovšem je, že roubování/očkování zdá se zatraceno nebylo. Bible hovoří například o ušlechtilých odrůdách vinné révy na cizím kmeni. Jabloně také roubujeme.

       • Ekklesian napsal:

        Další docela velká zrůdnost, kterou si příliš neuvědomujeme je sexování. Nemyslím tím ovšem třídění semen na základě vnějších znaků, ale jednak ovlivnění rostliny matky tak aby její semena byla snadno pohlavně "řiditelná" a jednak samotné ovlivňování pohlaví semen.

        Používá se leckdy těžká chemie, karcinogení pro člověka, jednak je to prostě proti přírodě.

        Takhle běžně nakupujete většinu druhů tykvý, dyní, patizonů, okurek,...

        Jste-li uživatelé šlechtěného konopí tak se schválně zajímejte, o té hrůze co prý mnozí děláte (pěstování pod umělým světlem nemluvě).

        Zajímavé je, že i přes tyto změny mají rostliny stále značný potenciál ozdravět a navrátit se během pár generací k přirozenému (i když jsou "spylované - prokřížené") a to vše jen díky zachování životaschopnosti skrze semena.

        Co se ekonomiky týká, kdo si pěstuje třeba vlastní dyně ze svých semen chápe že je to opravdu velký rozdíl, je třeba prostě zužitkovat zelenou hmotu bez plodů jinak. Vždyť ono třeba i vytažení živin/minerálů ze spodních vrstev půdy není zbytečnost a po zetlení rostliny se to projeví na kvalitě půdy.

        • Ekklesian napsal:

         Bylo by vhodné ještě zmínit, že je prostě rozdíl, když rostlina s obrovskou plochou listů a kořenů ukládá energii a živiny do pár plodů, oproti tomu když ukládá do více než dvojnásobku plodů.

         Tento problém máte dnes všude, u masa i rostlin. Většina jíte něco naprosto zoufalého i když si myslíte, že dáváte přednost potravinám kvalitním.
         Dokáži si dnes i na mizerné podzolové půdě (když o ni budu dobře pečovat) vypěstovat kvalitní jídlo než mi nabídne komerční zemědělství a masný průmysl.

         Země kde mají dostatek slunce, zatím v ohledu slunce trumfnout nejde, ale o jejich jedy používané v zemědělství není co stát.

         Myslíte, že zlý ničí úrodnou Ukrajinu (oblast snad nejkvalitnější černozemě a hnědozemě - dnes asi již právně patří Monsantu), pro nic a za nic...

        • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

         Díky za Váš příspěvek. Já osobně se nechtěl zaplétat do podrobností. Jen jsem chtěl poukázat na to, že GMO je jednoduše rizikové, že problematiku nelze jednoduše zredukovat na rozklad živin v trávicím traktu, a že problém dokonce nespočívá jen v chemii ale i v tom, že za našimi zády mohou být GMO produkty schválně tajně programované k tomu, aby nám v rámci depopulace škodily... Z tohoto pohledu je pro mě, jakožto laika zcela a rozhodně důvěryhodnější jídlo z plodin klasicky a přirozeně šlechtěných... GMO je pro mě jednoduše již za horizontem tolerovatelného ovlivňování přírody. Nic proti kontrolovaným vědeckým pokusům v laboratořích či snaze o vývoj třeba léků atd. Ale snaha o masivní zásobování jídlem lidstva přes GMO, to je prostě již hodně přes čárů. Nejde dokonce i jen o jídlo, ale i o biodiverzitu, uchování bohatství plodin nám odkázaných předky a mnoho jiného... Masivní chemizaci v zemědělství rovněž nemusím... Ale to je již hodně hluboký problém... V tomto směru se lidstvo vydalo hodně špatným směrem...

   • contumax napsal:

    Žabák

    S prvním příspěvkem naprostý souhlas...

  • proud napsal:

   Krizeni rostlin(coz mimochodem neni pripad velice zdravy svestky,ale ruznejch blum),neni zde popisovana geneticka modifikace zamerena na chemicky svinstva,jogine.Navic krizeni probiha prirodni cestou,co se nema chytit,nechyti se,jinak je tomu ovsem s manipulaci v laboratori jdouci proti prirode a tedy i proti cloveku,logicky.

 5. jogín napsal:

  Bohužel milí diskutéři, předvádíte naprostou neznalost biologie. Vznik kulurních rostlim mezidruhovým křížením je zcela obvyklý. Tímto způsobem vzniklo i velké množství přírodních druhů. Ke vzniku mezidruhových kříženců dochází běžně a starým zemědělcům stačilo vybrat zvlášť pěknou rostlinu, ktrerá obsahovala oba kompletní genomy. Podle principu předběžné opatrnosti bychom je neměli používat, protože nikdo neví, co může kombinacemi genů vzniknout.

  • Paul Durham napsal:

   Starý zemědělec prostě vzal řepku, přidal chrobáka a řekl : čáry máry fuk, a když pámbůch dal, i koště vystřelilo

   • proud napsal:

    Jooojoooo :-)))))))))))))))))))))))))

   • proud napsal:

    A to si rika jogin,jednou se ve svy neomylny chytrosti tak zasneruje,ze uz se nerozsneruje,zvlast kdyz si da GMO sojovyho stejka a zapije ho sklenkou vynikajiciho roundupu :-))))))))))))))

   • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

    1***
    Slyšel jste o homeopatii? GMO může být klidně i jakousi „antihomeopatii“. Existuje v přírodě i prokázaný přenos genů horizontálně! A nejen za pomoci virů či bakterii. Nidko tedy nevíme, co nám může udělat styk s GMO. To není jen o rozkladu jídla v trávicím traktu, celé to začíná již momentem, kdy daný produkt vezmete do ruky. Víme, že GMO potraviny nejsou jen silně kontaminované Round-upem. Dané plodiny mají i několik dalších vlastností. Dvě nejznámější jsou: sami např. produkují vlastní obranné látky proti škůdcům (co to asi je?), pokud jim byl dán příslušný gen a hlavně jsou dané plodiny postaveny tak, aby si farmář nemohl uschovávat semena, a byl nucen si pořizovat nová a nová semena! Tedy dané plodiny jsou programované k neplodnosti – nemůže se tedy daný program nějak přenášet na lidstvo? Obávám se, že dnes ještě přírodu a biologické procesy neznáme tak dobře, abychom si mohli být jistí bezpečností GMO…

    • proud napsal:

     Rozumnej nazor,jen si myslim,ze tim ze vezmes material do ruky si neublizis,ne ze bych to vylucoval,jen si nemyslim ze je to az tak daleko,co se vyssich organismu tejka,jina uz muze bejt situace pri styku GMO plodiny s normalni,co jsem tak pochytil,farmari s ne GMO bejlim meli nejaky problemy s tema sousednima co GMO meli,nejak se to krizilo,navzdory tomu,ze by GMO veci mely bejt neplodny.Byly nejaky zaloby a monsanto zaclo tyhle malofarmare nicit.

     • Ekklesian napsal:

      A proč myslíte, že Brazílie se pokoušela (snad i stále pokouší, neprohrál-li již zdravý rozum) o zpátečku?

      Není to ani tak kvůli otravě místních, nebo že by od nich nikdo nic nechtěl (děje-li se tak náhodou - já bych do jejich hovězího už ani nekopl, stejně tak do francouzskýho).

      Uvědomili si, že jim hrozí zničení všech druhů brambor i kukuřice. Oni jich mají mraky druhů, přírodních, neumíme si to ani představit. No a zjistili, že GMO plodiny jim je mění, protože dochází k spylování.

      • Paul Durham napsal:

       ...protože dochází k spylování.

       To musí být pro ty vjedce velké překvapení. Pes Mojžíš "Gejlorda Jebala" by jim to vysvětlil.

  • proud napsal:

   :-)))))))),no ne panacku,uplne blbej s prominutim,jsi ty :-))))))),jelikoz nerozeznavas bezny krizeni se rostlin,nebo zivocichu,a umely "krizeni" normalne nekrizitelnyho se v laboratori,coz je pripad monsanta,ktery dela pokusy s prijimanim chemickejch jedu v prirode neexistujicich na genovy bazi!!! K cemu vsemu se to da vyuzit necham na tvy,zrejme hodne bujny fantazii:-).V prirode muzes krizit a blbnout jak chces,rezistenci na chemickej,v prirode neexistujici jed pusobici na DNA,nevytvoris.

 6. contumax napsal:

  Jj.

  Se může změnit...osobně se ho musím zastat, člověk má neustále šanci se změnit...!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!