Dick Cheney otrávil stovky amerických vojáků v Iráku – ti umírají – a média mlčí

dick-cheney-burn-pitsOdkaz smrti a utrpení z invazí Iráku a Afghánistánu pokračuje dnes a opět. Dick Cheney hraje ústřední roli. Nová kniha Josefa Hickmana, dřívějšího seržanta U.S. námořnictva a armády, nazvaná “Hořící jámy: Otrava amerických vojáků“ detailně popisuje, jak vojáci a místní civilní obyvatelstvo byli vystaveni neustálým proudům toxického kouře ze spalování odpadu.

Nechvalně známý Kellog, Brown a Root (KBR), jenž byl součástí korporátního impéria Dicka Cheneyho za Haliburtona, provozoval okolo 250 spalovacích jam, které přispěly ke 40 miliardám dolarů, jež Haliburton vydělal během okupace Iráku. “Byl spalován každý druh myslitelného odpadu“ včetně pneumatik, lithiových baterií, azbestové izolace, kontejnerů na pesticidy, polystyrénu, kovů, nátěrů, umělé hmoty, lékařského odpadu a dokonce i lidských mrtvol.“

Tato odsouzeníhodná praktika opět dokazuje, že nic není svaté, když dojde na vojenskou mašinérii.

Stejně tak, jako USA zpustošila lidské zdraví obyvatel Vietnamu a prostředí džungle s Agentem Orange, zničila lidské zdraví a kvalitu životního prostředí v Iráku. Ta země bude trpět následkem této toxicity po desetiletí, jak ukazují ostré nárůsty případů porodních defektů a rakoviny a leukémie.

Stejně tak američtí veteráni a jejich rodiny nesou na bedrech závaží této travestie.

Hořící jámy: Otrava amerických vojáků“ začíná příběhem zdravého mladého vojáka vyslaného do Iráku, který byl nepřetržitě vystaven kouři ze spalovacích jam. Když se vrátil domů s dýchacími problémy, Správa veteránů (VA) mu odepřela péči, a později onemocněl rakovinou mozku a zemřel.

Ti, kteří přežijí, mají děti s porodními defekty třikrát častěji, než je normální, podle knihy. Odepření lékařského pokrytí Správou veteránů pro nemoci spojené s hořícími jámami je ústřední strategií v popírání, že hořící jámy vůbec představují zdravotní riziko.

Beau Biden, syn vice prezidenta Joe Bidena, zemřel na rakovinu mozku po službě v Iráku v blízkosti spalovacích jam. Dokonce ani tato tragédie, která je podobná mnohým příběhům vystavení a smrti, nikdy neobrátila pozornost k problému spalovacích jam.

Salon dělal rozhovor s autorem Josefem Hickmanem, který poskytl ještě více šokující podrobnosti, a jak Ministerstvo obrany činí vše pro to, aby utajilo tyto vědomosti před veřejností.

„Myslím, že Ministerstvo obrany dělá co může, aby tuto skutečnost utajilo, a stejně tak Záležitosti veteránů. Skutečně nemají zájem na tom, aby to vyšlo na veřejnost.“

Hickman dělal rozhovor s bývalým zaměstnancem KBR, který se velmi zdráhal dokonce i jenom mluvit o spalovacích jámách pro strach z následků, neboť byl obtěžován KBR, když v minulosti tuto záležitost předložil. Používáním soukromých kontraktorů pro takovéto operace ministerstvo obrany umožňuje tyto neslýchané útoky na lidské a environmentální zdraví, neboť kontraktoři nemusí splňovat standardy vojska.

Tato závislost na kontraktorech přikrmuje jejich sklony k nedbalosti. Podle Hickmana, vyšší management jednou řekl, „Jestli nás budou vyšetřovat kvůli těmto spalovacím jámám, nedělejte si starosti. Pokud odejdeme, nebudou moci tuto základnu provozovat.

Vládě USA ve své snaze zahladit následky spalovacích jam se dokonce podařilo ovlivnit zprávu Světové zdravotnické organizace, která dopady bagatelizovala. To stojí v silném kontrastu k několika nezávislým badatelům, kteří shledali velké nárůsty porodních defektů, leukémie, rakoviny a dalších karcinogenických nemocí u obyvatelstva, žijícího poblíž spalovacích jam.

„Existují velké skupiny epidemiologů, kteří naprosto věří, že ta zpráva byla ovlivněna americkou vládou. Dr. Mozhgan Savabiesfahani, široce uznávaný environmentální toxikolog, tam byl a viděl porodní defekty a jak jsme doslova zničili tuto zemi zamořením. Existují i porodní defekty, které nemají dokonce ještě ani jméno.“

Důkazy shromážděné Hickmanem a prezentované v jeho knize by činily téměř zločinem, aby Ministerstvo obrany a politici nadále popírali tento problém. Když veteráni trpící nemocemi od spalovacích jam kontaktují kongresmany, panuje mlčení, neboť jsou spřaženi s obranným průmyslem.

Generál David Petraeus a další vysocí úředníci Ministerstva obrany popřeli zdravotní dopady spalovacích jam, ale veteráni nemají zastání, neboť nemohou žalovat vládu. Existuje soudní proces proti KBR, ale Ministerstvo obrany neuznává, že spalovací jámy byly zneužity.

Zatímco politici a vojenská smetánka vypouštějí patriotické fráze o ctění těch, kteří slouží jejich zemi, skutečností je, že vojáci jsou pouze jméno a číslo a jsou odhozeni, jakmile s nimi vojenská mašinérie skončí. Obranné korporace sklízejí miliardy, zatímco veteráni a místní obyvatelé trpí nemocemi a umírají.

Zdroj: http://thefreethoughtproject.com/dick-cheney-poisoned-hundreds-troops-fought-iraq/
31 Komentářů k Dick Cheney otrávil stovky amerických vojáků v Iráku – ti umírají – a média mlčí

 1. Justass napsal:

  Kdyby jen to, kdyby jen to!!

  V irácké Faludže používali munici s ochuzeným uranem a asi i chemické zbraně. Následky hrozné - viz. link níže.
  Jsou to prostě hovada.

  http://e-republika.cz/article1640-Toxicke-zamo%C5%99eni-m%C4%9Bsta-Falud%C5%BEa-je-hor%C5%A1i-ne%C5%BE-v-Hiro%C5%A1im%C4%9B

 2. gandalf napsal:

  Asi mám dnes výbojnou náladu - mně je celkem fuk co se děje s US vojáky. Nelituju je, mají co chtěli!

  • Paul Durham napsal:

   To zcela chápu, ale produkty hoření klidně mohly 2x oběhnout planetu, než je vdechl kdokoli kdekoli na zeměploše Gaia.

  • Benzin Petrolejovič Naftěnko napsal:

   ..tak nějak....

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   No vidíte, a mě to fuk není - protože vím, že nějaký obyčejný voják, "zmastěný" propagandou atd. tam prostě šel, protože ho tam někdo poslal... a ten kdo ho tam poslal, tak tomu hovadu nic není, a pokud je, koupí si nějaké nové orgány od nějakých zabitých lidí, třeba Srbů... Spravedlnost tady nevidím.

   • Pepík z orlických hor napsal:

    zcela, ale zcela správně Spektátore.To hovado Rockefeller má sedmé srdce , komu ho asi vykuchali?
    musel být naprosto zdravý.

   • contumax napsal:

    Spektator čumilovič puk

    Jenže milej vymaštěnéj emerickéj vojáček šel vraždit za prachy a nejen tím, že byl z blbéj propagandou...!!!

  • Jan Jiskra napsal:

   V USA pokud nechceš se svým americkým vygumovaným mozkem umřít hlady tak buď prodáváš drogy nebo jdeš do armády.
   Obojí je "deadly".

   • contumax napsal:

    Jan Jiskra

    A že by byli zrovna inteligentní emerický vojáci si nemyslím...

    Berou je skoro z ulice, kde koho...

   • Zighartice napsal:

    A u nás v České republice v blahosklonné periodicitě dostáváš pamětní medaile. To se ČT poněkud vymklo kontrole. No alespoň jednou lidé v ČT uslyší pravdu. Pravděpodobně nejsou rádi za tenhle úlet a někteří možná nedostanou výplatu….

    https://youtu.be/wQkOdGtg9MI

 3. Jan Jiskra napsal:

  Máte někdo problémy se zadáváním komentářů?
  Např: odešlete komentář a komentář nikde. Odešlete ho ještě jednou a dostanete hlášku že je duplicitní?

 4. pražská vlaštovka napsal:

  Jan Jiskra:
  Taky se mi to stávalo ;
  vypnout a znovu nahodit..
  j.

 5. pl napsal:

  co je to spalovaci jama v Iraku? O co slo? Proc v Iraku a proc kolem toho byli vojaci. Nechapu

 6. host napsal:

  Taky mohlo jít o toxikologickou studii nějaké americké korporace nebo iluminátů. Pokusy na amerických vojácích a místních obyvatelích. Jako předtím v perském zálivu, kde byli vystavení prachu z munice z ochuzeného uranu.

 7. Čech napsal:

  Jednou z obětí byl i syn samotného Joa Bidena (zásluhy na Ukrajině v Jugoslávii a všude jinde, kde je třeba vyrabovat zemi. Ani smrt syna tyto lidi nepřiměje k zamyšlení. Druhý jeho syn na společnost na těžbu břidlicových plynů na Ukrajině.

 8. Vladislav napsal:

  Tento člověk by za jiných okolnosti už dávno stal, spolu s Bushem juniorem, Powellem, Albrightovou a Wolfowitzem, pred mezinárodním tribunalem.
  Kde by zřejmě dostal podobný trest, jako jiní váleční zlocinci - trest smrti.
  Jen moc nejsilnější země světa je důvodem, ze takový tribunál nebyl a nebude svolán.

 9. stefan goga napsal:

  Kapital a nenazranost. No maticka zem je uz dlho trpezliva.Pride cas,ze s nima zatrasie a splachne tu spinu do oceanu.Matcka ZEM nase zivitelka si vzdy dala rady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!