Německo dalo ultimátum Turecku, aby snížilo množství propouštěných migrantů

thomas-de-maiziere-visits-afghanistanBerlín dal Ankaře termín deseti dnů, aby projevila dobrou vůli „významným“ snížením přílivu uprchlíků a migrantů přes Egejské moře, že Evropa se jinak už nebude schopna vyhnout řetězovému uzavření národních hranic, uvedla dnešní analýza v pařížských novinách „Le Figaro“.

Ultimátum, které podal německý ministr vnitra Thomas de Maiziere, uvádí jak Ankaru, tak Atény a další metropole, přes které jde nebržděná vlna nově příchozích a časový limit není vůbec náhodný, protože je přesně 10 dnů do summitu EU a Turecka, tedy čas, kdy se má sestavit výkaz z fungování „paktu“, který prozatím oběma stranám přinášel jen zklamání, píše tento francouzský deník.

Německá kancléřka, uvádí tento francouzský deník, je pod tlakem dalšího vnitřního konečného termínu, jelikož za necelý týden na to 13. března je její Křesťansko-demokratická unie ohrožená ztrátami ve prospěch extrémní pravice ve třech klíčových regionálních volbách, v prvním hlasování od počátku 10 měsíční krize, v níž se ocitl Berlín a která by mohla této vládnoucí straně přinést „trest“.

„Do 7. března chceme zaznamenat významný úbytek počtu uprchlíků na turecko-řecké hranici,“ řekl Thomas de Maiziere s dodatkem, že když k tomu nedojde, je třeba, aby Evropa přijala další opatření.

Tento německý ministr přesně nespecifikoval, jaká opatření má na mysli, řekl ale, že: „Uvidíme, až ten čas přijde.“

Tento vzkaz ale několik diplomatů už interpretovalo jako „katastrofický scénář“, v němž Berlín drasticky sníží počet uprchlíků, které přijme, i poté, co na ně loni značně naléhal, aby přicházeli.

V takovém případě se začnou zavírat hraniční přechody po celé Evropě v řetězové reakci, což by pro Schengen mohlo být znamením jeho konce, jak řekl jeden nejmenovaný vyslanec.

Rakousko už se svými předběžnými opatřením předvedlo, jako by to mohlo vypadat, zatímco Řecko, kde se loni vylodil asi milion nově příchozích, se brzy stane jejich konečnou stanicí, uzavírá to „Le Figaro“ s citací od Tanjug.

How-Turkey-Uses-Migration-to-Put-Pressure-on-Europe-1024x1024

Situace k říjnu 2015

Původně se objevilo na  Politika,

Zdroj: http://southfront.org/germanys-ultimatum-to-turkey/


17 Komentářů k Německo dalo ultimátum Turecku, aby snížilo množství propouštěných migrantů

 1. rur napsal:

  trapny, prazdny reci, zadny ciny, driv nebo pozdeli prijde na zbrane. evropane povstanou a zacnou novy sv.valky a krizove vypravy. historie se opakuje a ten kdo si mysli ze se to vyresi nejakym modernim demokraticky pristupem je mimo.

  • Hansen napsal:

   Zabúdate pani, ze tymto nemeckym kreaturam sa teraz jedna o KORYTO. Pokial prehraju volby za par dni, budu odstaveni od valova a nahradi ich nenvidena pravica. A to sotva preziju. Takze su si vedomi, ze nieco musia robit, inak bude pravica deportovat vsetko, co uvidia na ulici s farebnou hubou

 2. Jaris napsal:

  Nemecko dalo ultimatum? Cha cha chaaaaa, hahaha, hihihiiiii….

 3. pražská vlaštovka napsal:

  Německo dalo ?
  …..tak velký vlhký kulový dalo…debilové..
  j.

 4. Paul Durham napsal:

  brzy bude slovo „němec“ pejorativnějšího významu než slovo „němec“ v červnu 1945 , a to je tedy bizarr neskutečný

 5. MartinT napsal:

  …jsem zvědav ,kdy jim to dojde

  …myslím si osobně,že německo nemůže mít problém přijmout 2 mil utečenců s horizontem např 2 roky..postupně je zlegalizovat a polovinu někde potratit cestou

  …léta to dělaj v rámci multikulty v řádech statisíců migrantů

  ..jenže ted jde o politickou karieru na svém dvorečku o kteou Merkel přichází

  …hlavně ať někdo zastaví Turecko v cestě do evropy těch je 80 mil

  • Jaris napsal:

   Martine, ja jsem presvedcena, ze se ta babizna tesi, ze pujde od fochu. Svuj ukol splnila na jednicku, ze vybabrala s celym Nemeckem. Byt Nemci, tak bych tu zidovskou babu povesila na nejblizsi kandelabr aby se tam houpala.

 6. jan napsal:

  Také si myslím,že je to jen pro domácí publikum.
  Jedině úplně zastavit migrační vlnu,pak lze uvažovat o správném konání.

 7. Ikema Monika napsal:

  Na Webu Bílého domu se objevila petice s požadavkem pohnat před soud Baraka Obamu byl označen za válečného zločince !!! Můžete přidat i svůj hlas ani Americký lid nespí a hlasy se urychleně zvedají !! Svět kolem nás —-

  • jan napsal:

   Pro Monika.
   Obama má na tom podíl také,ale ten už jen přednáší pro veřejnost,dohodnuté věci jinde.Takoví Stratfor,je hybatelem věci a podobných analytických uskupení je tam víc,co tlačí zezadu Obamu.Vždyť to vidíme a slyšíme i o našem Sobotkovi,jak je manipulován pro potřeby jiných.

  • Justass napsal:

   Monika

   dobrá zpráva. I když Obama je jen loutka. Jako začátek dobré. Pokračování s loutkovodiči už asi bude jaksi mimosoudní a masové. Nebude se kam schovat, tuším.

  • Jaris napsal:

   Moniko, divim se, ze ti rozumni Americane tuto petici neudelali mezinarodni. Sice jsem tu petici podepsala, ale nereklo mi to, zda muj podpis prijalo. Mas li nejakou konkretni adresu, hod to sem.

 8. Slonda napsal:

  Tento nášup obohacující biomasy byl již v Lisabonské smlouvě. Vše se dělá s předstihem a plán se pokouší plnit. Velká všelidová povstání s Ruskem v zádech, mohou něco vykolejit, ale dokud na Titaniku bude v horních patrech co dlabat a nebouchne kotel, tak se osazenstvo od toho žrádla prostě neodtrhne.. Jsme ve stavu hypnózy i když se pomalu, ale opravdu na náš vkus pomalu rozpouští…

 9. Justass napsal:

  Turecku dávat peníze aby zastavilo migranty – možná ANO.

  ALE !! až po uplynutí vždy jednoho měsíce co z turecké pevniny nepřipluje a nevkročí na pevninu evropskou ani jedna noha migranta ( jedna noha, kdyby byl náhodou invalida).
  Nevkročí 1 měsíc, tu máš Turku 100 000 euro. Za rok by to bylo 1,2 mld euro. A bylo by po migrační krizi. V žádném případě 3 mld dopředu falešnému Turkovi

  • Jaris napsal:

   Ja bych prohnanemu Turecku, Justasi, nedala nic. Soucasne pristehovalce od r. 2015 bych jim poslala zpet rekomando autobusy a dala bych vsem zemim, odkud tito vyzirkove prichazeji ultimatum, ze po prekroceni hranic Nemecka nelegalnim zpusobem, budou odstreleni jako skodna. A byl by do 24 hodin klid.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>