Sýrie – únor, měsíc vítězství

 

victory_to_assad__death_to_imperialism__by_cpgb_ml-d9mfzdwJestliže lze prosinec a leden považovat za měsíce změny, kdy Syrská arabská armáda (SAA) a její spojenci díky vstupu Ruska do války převzali iniciativu, tak únor je jednoznačně měsíc vítězství. Začneme situací kolem Aleppa. Zde je situace na začátku února.

allepo1

Zdroj: http://www.mediafire.com/view/nhrsydfoj6j8iku/a3016.jpg# (zde najdete mapu ve větším formátu)

V lednu pokračovalo zabezpečení Kuweyres letecké základny na východ od Aleppa viz oblast č.1. Po jejím zabezpečení a rozšíření ochranné zóny začal druhá část operace. Jednalo se o obkličovací operaci, která měla za cíl uzavřít nepřehlednou zarostlou oblast viz oblast č. 2. Už z toho je vidět zlepšená taktika SAA. Místo vytlačování teroristů z nepřehledného terénu, raději postupovala v přehlednějším pouštním terénu a pomalu utahovala smyčku kolem teroristů.

Také se chystala ofenzíva pro osvobození dvou Šíítských měst, Nubbol a Zahraa, jenž po 3 roky odolávaly útokům teroristů. Jednalo se o oblast č. 3.

A zde je situace na konci února.

allepo2

 

Zdroj: http://mediafire.com/convkey/152d/diwc4x9bqdwad3hzg.jpg?size_id=f (zde najdete mapu ve větším formátu)

Obkličovací operace u Kuweyres letecké základny na východ od Aleppa byla úspěšně dokončena. (viz oblast č.2) Těsně před uzavřením kotle došlo ke kolapsu teroristické obrany a asi 700 teroristům se podařilo uprchnou. Tak se podařilo obsadit tuto nepřehlednou oblast s minimálními ztrátami.

Na začátku února začal dlouho připravovaný útok na osvobození měst Nubbol a Zahraa viz oblast č. 3. Těžké boje trvaly 14 dní. Byly při nich nasazeny tanky T90.

t90

Teroristé utrpěli těžké ztráty:

Po proražení obklíčení těchto měst vstoupily do hry Kurdové. Podpořeni leteckými útoky navázali na útok SAA a osvobodili severněji položené území. Operace SAA a Kurdů měly za následek odříznutí hlavní teroristické zásobovací trasy z Turecka do Aleppa. Toto bylo v mnoha médiích nesprávně udáváno jako obklíčení Aleppa. Ve skutečnosti ještě západní hranice Turecka není odříznuta a tak zbraně i teroristé stále volně proudí do Sýrie.

 

Druhá zásadní operace pokračovala v horách Latakie.

Po lednovém osvobození teroristické pevnosti, města Salma, byla situace následující:

lat1

Zdroj: http://a.top4top.net/p_31kdrx1.jpg (zde najdete mapu ve větším formátu)

 

SAA čekala další překážka, poslední teroristická pevnost v provincii Latakia, město Kinnsibba.

Boje v nepřehledném zalesněném hornatém terénu jsou velmi obtížné. SAA velmi efektivně využívá protitankové řízené střely. Viz. Video zde:

lat2

Zdroj: http://mediafire.com/convkey/af5d/7h1m2qu9n152qfzzg.jpg?size_id=c (zde najdete mapu ve větším formátu)

Jak vidíte, město Kinnsibba bylo, spolu s dalším rozsáhlým územím, v průběhu února osvobozeno.

Provincie Latakia tak bude první provincie, která bude od teroristů v průběhu několika týdnů zcela vyčištěna!

 

Bitva o Deir Ezzor – krvavá lázeň stále pokračuje.

Město Deir Ezzor, které je z větší části pod kontrolou SAA ale jako takové, je zcela obklíčeno teroristy z ISIS bylo dějištěm velmi tvrdých bojů. Proč tomu tak je, jsem rozebral v mém předchozím článku.

Na konci ledna a začátku února teroristé podnikly masivní útok, který ze začátku dosáhl určitých úspěchů. Útoky byly naprosto brutální bez ohledu na počet mrtvých. Docházelo k boji muž proti muži. Zuřivost těchto bojů si dokážeme představit jen stěží.

Zde je z těchto bojů video.

http://www.almasdarnews.com/article/deir-ezzor-frontline-video/

Opět na něm uvidíte legendárního generála Ysama Zahrudina, jenž velí obraně Deir Ezzor.

Nakonec byl tento útok odražen, zejména díky pomoci ruského letectva. Situace je nyní po vojenské stránce stabilizovaná. Bohužel v tomto obklíčeném městě nemá okolo 150 tisíc lidí dostatek potravy. Protože se nejedná o teroristy držené město, nikoho ze západního tisku to moc nezajímá.

 

Závěr:

Postup SAA a jejich spojenců se zrychluje. Teroristé stále ještě dokáží podniknout lokální protiútok a krátkodobě přečíslit vládní vojska. Nejsou již schopni takto obsazené území dlouhodobě udržet.

Vše je připraveno k další fázi osvobozovací operace, která začne v průběhu března.

Budu se jednat o bitvu o Jisr Shughur viz oblast č.1 dole na mapě a naproti jí půjde útok směrem od Aleppa.

allepo3

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Cities_and_towns_during_the_Syrian_Civil_War

Cílem je uzavřít Tureckou hranici a odříznout tak hlavní teroristickou zásobovací trasu. Po obsazení hranic s Tureckem bude o konečném vítězství v Sýrii rozhodnuto.

Sleduj mnně na facebooku: https://www.facebook.com/martin.hyros.3
16 Komentářů k Sýrie – únor, měsíc vítězství

 1. WOLF napsal:

  Jo čas od času zvítězí pravda a láska . Už je čas zničit tu SS temnotu i jejich přisluhovače !!!

 2. weissbach napsal:

  „Jediný způsob, jak Turecko, Saúdská Arábie a jejich spojenci budou schopni vyhrát válku, je v tomto momentě provést masivní pozemní invazi do Sýrie. Takový krok povede k přímému konfliktu s Íránem, Hizzbaláhem a Ruskem.
  irší důsledky případné neshody mezi Ankarou a Moskvou by mohly vést k patové situaci mezi Ruskem a NATO. Jens Stoltenberg, generální tajemník organizace se sídlem v Bruselu řekl na konci roku 2015, že aliance je připravena k obraně členského státu, Turecka, pokud bude napadeno Ruskem.
  „NATO vás bude bránit, NATO je připraveno,“ řekl Stoltenberg v důsledku údajného opakovaného narušení tureckého vzdušného prostoru ruskými letouny, a měsíc před tím, než Ankara sestřelila ruskou stíhačku.
  Saúdská Arábie, Turecko a jejich spojenci nalili obrovské množství peněz a zdrojů do tohoto konfliktu, a nebudou chtít odejít teď, když se válka obrátila.
  Takže, pokud se Saúdská Arábie, Turecko a jejich spojenci připravují na válku, jaký má potom smysl dohodnuté příměří?
  No, v první řadě bylo cílem zastavit krveprolití. Sunnitští radikálové neustále ztrácí půdu pod nohama, a dočasné příměří jim umožní se přeskupit a doplnit zásoby.
  Za druhé, tato přestávka dává „koalici“ čas přesunout síly do polohy vhodné pro potenciální pozemní invazi do Sýrie.
  Ale víc než cokoli jiného, toto příměří se zdá být past. Zdá se být nevyhnutelné, že USA a další západní mocnosti obviní Rusko, Írán, Hizballáh a syrskou vládu z porušení příměří, a tím zajistí „právní zdůvodnění“ pro „koalici“, aby podnikla vojenskou intervenci.“
  Tolik Infowars

  • weissbach napsal:

   USA se od toho oficiálně/neoficiálně distancovaly, ale kdoví co hodlají sehrát za představení. Jisté je, že do přímé konfrontace nepůjdou, ale nepochybně jsou připraveni do toho vmanévrovat Turky se Saudy a postupně další země /NATO?!/
   CO MOHOU REÁLNĚ ZTRATIT A CO ZÍSKAT? Konec vlivu v této oblasti znamená pád petrodolaru a zhroucení impéria. Jaké mají možnosti? Jakou jinou volbu k záchraně mají?

 3. hitlary clifton napsal:

  turecka a saudska armada dokaze uspesne trtkat kozy a zrat kebaby. Ziaden kozojebec nema na to porazit Syrcanov, Irancov, Libanoncov a Rusov.

  Ak sunnitski kozojebci z turecka a sad polezu do Syrie, nevratia sa ani v plastikovych pytloch.

  A dufam ze na zaver erdoganovi odrezu Kurdi tu sprostu prasaciu hlavu….. Ked zdochne ten fuzkaty zaslintany blb, urcite sa ulavi vsetkym stadam koz v turecku :-D :-D :-D

  • weissbach napsal:

   „turecka a saudska armada dokaze uspesne trtkat kozy a zrat kebaby.“
   :-)
   Ale to není důležité, jako divadelní štafáž jsou dostačující

   • jan napsal:

    Jako divadelní stafáž možná,ono,někdo to musí začít,hlavně aby to nebylo svedeno na USA.To je to co píšete před tímto příspěvkem.Myslím si,že je to nastavená oprátka pro Turecko od Ruska.

 4. gandalf napsal:

  Co myslíte, jak zareaguje ruská PVO na vstup saúdských letadel do syrského vzdušného prostoru? Já by se vsadil, že nijak.

 5. martinT napsal:

  pozoor ještě je tu čínan

  typuju, že žádná válka nebude,než ta která probíhá…USA bude muset dát jasně najevo jestli Saudi a turci jednají sami nebo pod koalicí USA

  podle toho dostanou od Ruské koalice naprdel „polnomaršalno“

  …petrodolar už 10 let drží nadvodou ti co maj „džojstyk“(Wall street) v ruce a právě tyto malé války..ty dělají z tech zelených papírků dolary

  velká válka by řešila až restart metrixu tedy finanční kolabs dolaru a USA/EU

  jen otázka kolegové..co jste osobně a prakticky učinili pro své uspory proti kolapsu dolaru/EUR..šeci o tom tady mudrujete a rada žádná

 6. Zighartice napsal:

  K turecké komedii můžeme doplnit další zajímavou informaci. Reprezentanti NATO se vzrušili nad tím, že Rusko postavilo v Arménii baterii protiletadlových raket. Označili to za druh agrese stejně jako ruské protiletecké rakety v Sýrii. Protiletecké rakety jsou, jak známo, obranná zbraň proti útoku letectva. Vyjdeme-li z této rétoriky NATO, musíme konstatovat, že americké protiletecké a protiraketové systémy v Polsku a Rumunsku či Pobaltí jsou aktem agrese proti Rusku.
  Bez ohledu na gumový metr propagandistů NATO, který měří podle potřeby jak cinknuté váhy socialistických řezníků, musíme se podívat na arménskou realitu. Malé chudá horská republika Arménie je prostor, kde se zachránily zbytky Arménů po třetí z genocid, které inscenovalo Turecko v 19. a 20. století. Hlavní z nich v průběhu první světové války je poměrně známá. Ke třetí došlo po vystoupení Ruska z první světové války a podepsání dohod v Brestu Litevském. Bylo povražděno 400 000 Arménů. Zbytek prchl na ruské území. Podle mezinárodních dohod z dvacátých let minulého století měla být původní arménská území v Turecku okolo města Kars základem pro mezinárodně garantovanou republiku Arménii.
  Hlavním garantem jsou dodnes USA. Uplynulo pomalu sto let a garant ohánějící se svobodou, demokracií a lidskými právy (mezi něž patří i právo národů na sebeurčení) neudělal nic. Ta slavná lidská práva se holt používají jen když se to hodí. Arméni, Kurdové, obyvatelé Krymu a Donbasu, Abcházci či Osetinci, křesťané a alavité v Sýrii na ně evidentně právo nemají, zatímco islámští teroristé z Kosova nebo Turecka ano.
  V současnosti reprezentanti NATO, tedy organizace ovládané USA, napadají Rusko za to, že staví protiletecké rakety v Arménii, která hraničí s agresivními islámskými státy Tureckem a Ázerbájdžánem. Nějaká další genocida Arménů by jim asi moc nevadila stejně jako pokračující turecká genocida Kurdů. V nejhorším případě se Kurdové ve vzorových demokratických médiích typu ČT označí za teroristy nebo komunisty stejně jako u nás vlastenci za xenofoby a služebníky Kremlu. Prý pravda a láska. Nemohu se zbavit dojmu, že se naše kvetoucí demokracie samou pravdou a láskou propadá do pekel.

 7. Zighartice napsal:

  A momochodem. Na stabilitu příměří v Sýrii moc nevěřím. Oficiálně tam bojuje více než 100 subjektů. Na Ukrajině jsou dvě strany (a další dvě – americké NATO s EU vs. Rusko), měla by to být civilizovaná země, a příměří se stejně nedodržuje. Důvodem je především zarytý odpor ukrajinského vedení k vytvoření bezpečnostního pásma kontrolovaného mezinárodními silami. Něco takového naše demokraticko-propagandistická média vedená politicko-korektní ČT zamlčují a snaží se vytvářet představu, že příměří porušují pouze separatisté.

  • Zighartice napsal:

   WikiLeaks odhalil největší obavy Saúdské Arábie
   Zahraniční média předložila světu rozšifrované tajné dokumenty. Portál WikiLeaks zcela rozšifroval tajné údaje Saúdské Arábie, které zveřejnil již v létě roku 2015. Byly v něm odhaleny největší obavy Království, jež mělo přímý vliv na rozpoutání syrského konfliktu.
   Podle dokumentů se Rijád nejvíc bál zasažení Ruska do války. Přitom, jak oznamuje Global Research, obavy byly natolik silné, že od samého jejího začátku Saúdové zakázali svým médiím kritizovat a útočit na ruské vedoucí představitele. Vždyť uskutečnit převrat pomocí síly bude možné pouze s nevšímavou Moskvou. Jak oznamuje portál, dešifrované tajné dokumenty se zřejmě vztahují k začátku roku 2012.

 8. Zighartice napsal:

  A ještě dodám jednu úvahu, která by nemusela stydět za příměr „Evropa – březen, měsíc prohry“
  Od doby, kdy začala organizovaná invaze přibývalců do Evropy, od té doby zodpovědní představitelé proti tomu nedělají nic, jen natahují čas, dokud se do Evropy přesune kritické množství lidí, které umožní v Evropě omezit demokratické svobody či rovnou vyhlásit stanné právo.
  Pokud dokáže Maďarsko za pár dní postavit plot kolem své hranice, tak si dokáže svou hranici ohlídat i Řecko. Otázka tedy zní, proč to nedělá a proč pobřežní stráž ještě přibývalce sváží z moře? Další kuriozitou je, že odkdy proudí statisíce přibývalců přes Řecko do Evropy, od té doby již z médií neslyšet o žádném řeckém bankrotu, který byl ještě před rokem nezbytný.
  Zdá se tedy že řecká hranice se zavře až tehdy, kdy bude tlak veřejnosti již neudržitelný. Následně se stane to, co jsem předpovídal již před pár měsíci http://www.hlavnespravy.sk/europska-unia-chce-otvorit-dalsiu-branu-pre-migrantov-od-roku-2016-planuje-bezvizovy-styk-s-ukrajinou/711587
  Přibývalci budou „dopravováni“ z Turecka přes Černé moře na Ukrajinu (ideální podhoubí nekontrolovaného území s regionem, spadající pod ochranu minské úmluvy a minské dohody) a odtud budou proudit přes Maďarsko, Slovensko a Polsko do Německa. Vláda s médii bude tvrdit, že se s tím nedá nic dělat, protože humanitární situace na hranicích je kritická. Dále budou obyvatelstvo uklidňovat, že přibývalci u nás i tak zůstat nechtějí. Avšak po zavření hranic okolních států můžeme očekávat, že masa lidí, která tu uvízne, připraví našim lidem osud obyvatel Callais. A přestože slovenský premiér Fico podává žaloby na kvóty, na minulém bruselském summitu Evropské rady souhlasil spolu s hlavami všech členských států s formulací, která přímo vyzývá k rychlému uskutečnění rozhodnutí o přemístění uprchlíků do členských států Unie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!