Syrské válčiště 1.3.2016 – video a jeho přepis

1.03.16_Mainstream-propaganda-Vs-Ceasefire29. února převzala Syrská arabská armáda (SAA) kontrolu nad vesnicí Al-Fadiyaya u vojenského letiště Marj Al-Sultan v regionu Východní Ghouta oblasti Damašku. V této oblasti operovaly Al-Nusra a Jaysh Al-Islam. Zabezpečením Al-Fadiyaya severně od vojenského letiště Marj Al-Sultan si SAA zařídila obranu vrtulníkového letiště této základny.

Ve Východní Ghoutě je nejvyšší koncentrace militantů Al-Nusra v celé oblasti Damašku. Akce SAA nelze tudíž vnímat jako porušení zastavení palby, když to se nevztahuje na Al Nusra, ISIS a s nimi spjaté teroristické skupiny.

Média mainstreamu a mozkové trusty už začaly s propagandistickou kampaní zaměřenou na očištění image tzv. „umírněné opozice“ u veřejnosti, i když Al Nusra a s ní spjaté skupiny jsou jedinou silou, kterou ti umírnění v poli mají. Další soustava prohlášení v rámci této kampaně je zaměřená na dokazování, že „režim“ a Rusové porušují zastavení palby.

V pondělí asi 250 militantů složilo zbraně a vydali se syrskými úřadům v provincii Dara’a. Těch 250 militantů, co se vzdali, je převážně z regionu al-Sanamein a patří k nim 130 z vesnice Kefr Shams.

SAA spolu s domobranou Národních obranných sil v provincii Homs zřídila plnou kontrolu nad 8 návršími s přehledem na vesnici Jazal kontrolovanou ISIS. To připravuje půdu k postupu na tuto vesnici a k zajištění na ropu bohaté oblasti pohoří Jazal.

Síly loajalistů, které zřídily plnou kontrolu nad vesnicí Ayn al-Bayda ležící na strategické dálnici M4, vyslali své síly jen 15 km od strategického města Jisr al-Shughour. Syrská vláda mezitím údajně soustřeďuje síly v oblasti Jabal al-Akrad na podporu postupu podél dálnice M4.

Došlo rovněž k potvrzení zpráv, že jednotky SAA a YPG připravují postup v severním Aleppu, aby odřízly poslední zbytky zásobovacích tras militantů z Turecka. Jakmile k tomu dojde, donutí anti-teroristické síly v této oblasti militanty k míru.

Zdroj: https://southfront.org/international-military-review-syria-mar-1-2016/
4 Komentářů k Syrské válčiště 1.3.2016 – video a jeho přepis

 1. Zighartice napsal:

  Ministerstvo obrany Ruska přemístilo dodatečně na letiště Hmeimim (Sýrie) tři komplexy s bezpilotními letouny a také dva radary, aby se dalo sledovat případy nasazení dělostřelectva, informovalo ministerstvo..
  Bylo rovněž sděleno, že za účelem zjištění pozic raketometů, děl a minometů ozbrojenců, kteří narušují příměří, byly do Sýrie dopraveny a uvedeny do pohotovosti dva komplety prostředků dělostřelecké rozvědky. Což na 99% budou zcela určitě moderní radarové komplexy (na bojové otestování) dělostřeleckého průzkumu 1L260 Zoopark-1M. http://www.arms-expo.ru/analytics/production/oao-npo-strela-razvedka-novogo-pokoleniya/?sphrase_id=3454189
  Možnost současně detekovat až 70 různých dělostřeleckých pozic protivníka a předaní souřadnic do 20 sekund po prvním výstřelu.
  Chyba v určení palebné pozice dělostřelectva 40m
  Chyba v určení palebné pozice raketometů 55m
  Chyba v určení palebné pozice taktických raket 95m

  Syrská armáda postupuje na strategickou obec Kabani na hranicích provincie Idlib. 103. brigáda republikánské gardy se se blíží ke konci svých operací v provincii Latakia, poté co osvobodila 18 procent provincie, které byly pod kontrolou Svobodné syrské armády (FSA) a (Džabhat an-Nusry – Al-Káidy).
  Poslední bitva je však na obzoru, a tím je převzetí kontroly nad hranicí provincie Latakia – Idlib a obsazení strategického města Džisr aš-Šugúr.
  Sice to není tak významná bašta rebelů jako Kinsibba, Salma nebo Rabia, ale horská vesnice Kabani je poslední překážka pro syrské ozbrojené sily v kurdských horách (Džabal Al-Akrad) na severovýchodě Latakie. Jakmile bude obsazená vesnice Kabani, tak 103. brigáda SAA a jejich spojenci budou moci postupovat „z kopce“ k jihozápadní oblasti města Džisr aš-Šugúr….

 2. jan napsal:

  Pro Zighartice.
  Dobré zprávy,díky.
  Bylo by v hodné i od Rusů podat zprávu všem Sýřanům,ať se vracejí do osvobozených oblastí.V osvobozených oblastech budovat nějaké přístřeší a zásobování občanů.

  • Petr napsal:

   Turci bohužel Syřany zpět do Sýrie nepouští. Jednak dostávají na každého příspěvek od OSN a EU, jednak je používají s ostatními běženci jako prostředek k vydírání EU.

   • Zighartice napsal:

    Zatím tomu tak bohužel je a uvidíme, jak se situace vyvvine po speciálním summitu Evropské unie a Turecka k uprchlické krizi, který se bude konat 7. března…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!