Syrské válčiště 29.2.2016 – video a jeho přepis

Russia-strengthens-air-grouping-in-Syria-1Rusko posílilo své letecké seskupení v Sýrii. Na letiště Hmeimim dorazily z letiště Taganka u Astrachaně čtyři Su-24 spolu s Il-78 pro tankování za letu. Ruské letecké seskupení teď tudíž sestává z: 4 Su-35S, 4 Su-30SM, 4 Su-27SM, 12 Su-34, 32 Su-24, 12 Su-25, 15 Mi-8, 12 Mi-24, 1 Tu-214R. Na toto letiště byly údajně vyslány i průzkumné a bojové vrtulníky Ka-52, neexistují ale žádné spolehlivé informace o jejich syrských aktivitách.

28. února Syrská arabská armáda (SAA) se svými spojenci po týden trvajících střetech s ISIS a al Nusra v této oblasti znovu otevřela zásobovací trasu do Aleppa. Hlavními silami při této operaci na Planinách Khanasser byl Tygří síly SAA, Republikánská garda a Hezbollah.

29. února zahájily údajně síly loajalistů po osvobození Al-Hammam vojenskou operaci na venkově Al-Hammam. Hlavním cílem těchto akcí je rozšířit nárazníkovou zónu kolem silnice Ithriyah-Khanasser.

Mezitím Al-Nusra se svými spojenci včetně Harakat Ahrar Al-Sham zahájila ofenzivu u vesnice Harbinefseh ležící v provincii Hama u řeky Orontes. Boje tam dále probíhají.

Minulý týden 27. února do Sýrie vstoupilo v provincii Raqqah z Turecka asi 100 militantů. Tato skupina byla posílena asi 250 lidmi a zabrala severní část Et-Tell-al-Abiyada (82 km severně od města Raqqah). Tyto manévry militantů probíhaly s palebnou podporou tureckého dělostřelectva. Kurdské jednotky však tyto militanty z města vytlačily a zablokovaly je v Munbatih.

27. února bylo zaznamenáno 6 útoků minomety a salvovými raketomety na obytné čtvrti Damašku. Zabiti byli 2 civilisté a 8 zraněno. K palbě docházelo z oblastí Dzhaubar a Východní Ghouta, které okupují tzv. „umírnění rebelové“, kteří jsou na US seznamu těch, kdo se připojili k režimu zastavení palby.

Čtvrti al-Ganta, al-Telb a Nakhtah během víkendu podepsaly dohody o zastavení palby a o průchodech pod kontrolou vládních vojsk. Také ruské středisko mírových sborů vedlo 49 vyjednávání se zástupci ozbrojených formací. Probíhají přípravy k podepsání dokumentů ve 47 čtvrtích.

Podle Saúdy podporované Vysoké vyjednávací komise v pátek souhlasilo 97 ozbrojených frakcí, že budou dočasné příměří respektovat dva týdny. Avšak 27. února obdrželo ruské středisko z USA seznam pouze 69 ozbrojených skupin, které potvrdily svou loajalitu s podmínkami zastavení palby. Do poledne 28. února obdrželo toto centrum výzvy 17 dalších ozbrojených skupin, které přijímaly podmínky zastavení palby. Teď je tu tudíž významný rozdíl mezi propagandistickými tvrzeními příznivců a sponzorů militantů a realitou v poli.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-feb-29-2016/
7 Komentářů k Syrské válčiště 29.2.2016 – video a jeho přepis

 1. Adolf Balík napsal:

  Co asi Rusové od toho příměří čekají, když tam posílají více bojových letadel?

 2. Zighartice napsal:

  Rusko znepokojují vojenské přípravy zemí sousedících se Sýrií. Prohlásil náměstek ministra zahraničních věcí Sergej Rjabkov pro RIA Novosti. Podle jeho slov, se akce Turecka mohou stát "časovanou bombou", která zničí vše co bylo dosaženo v rámci jednání. Za uplynulých 24 hodin sedm porušení režimu příměří - uvádí ruské Koordinační centrum pro příměří.

  ... Seskupení ozbrojenců "Džabhat an-Nusra" v oblasti severozápadní části Aleppa provedlo tři ostřelování pozic syrské armády a města. Přikrytí dělostřeleckou palbou se snažili zaútočit na pozice kurdských milicí a vládních vojsk.
  Z části obce Narb Nafs obsazené jednotkami "Džabhat an-Nusra" bylo provedeno ostřelování pozic vládních jednotek v okolních osadách. S cílem stabilizovat situaci VKS RF provedlo nálety na útočící ozbrojence "Džabhat an-Nusry" v oblastech severně od Aleppa a palebné pozice teroristů poblíž vesnice Narb Nafsa.
  Obecně platí, že zastavení nepřátelských akcí na území Sýrie je vcelku dodržováno.
  Proti ozbrojeným skupinám, které se přihlásili k příměří nejsou nálety prováděny.
  Francouzský ministr zahraničních věcí Jean - Marc Ayrault žádá svolání zasedání pracovní skupiny , která má dohlížet na realizaci příměří v Sýrii .

  Čech v kurdské jednotce YPG:

  https://twitter.com/Furiouskurd/status/704482033326755840

 3. Zighartice napsal:

  Ostřelování skupiny 33 novinářů z Bulharska, Řecka, Německa, USA, Číny, Ruska a Kanady na syrsko-turecké hranici v městě Kinsabba. Incident se odehrál během cesty žurnalistů po obcích, které již podepsaly souhlas s příměřím a kam se už vracejí mírumilovní obyvatelé. Konašenkov upřesnil, že zranění byli představitelé médií z Bulharska, Kanady a Číny. Střelba byla vedena z území Turecka, dodal.
  Podle informací poskytnutých důstojníkem syrské armády palbu provedla fronta An-Nusrá, na kterou se nevztahuje působnost příměří.

  https://youtu.be/8l6Yq5YMIfg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!