US Republikáni na pokraji rozpadu: Republikánská honorace hrozí, že bude volit Hillary

trump-peopleS tím, jak má Donald Trump našlápnuto k jú a hele vítězství v zítřejším klání Supe-úterý – tak sázkaři vidí 80% šanci, že nominován za republikánského kandidáta bude Trump – přičemž v republikánském establišmentu dramaticky roste napětí. Jak hlásí FT, mnozí Republikáni mainstreamu už věří, že pan Trump bude nakonec bojovat za vítězství nad Hillary Clinton a naléhavě agitují za svého muže Rubia s tím, že někteří vůdčí Republikáni soukromě říkají, že by mohli uvážit hlasování pro paní Clintonovou, kdyby snad s nominací jejich strany skončil pan Trump, a jak vykřikl jeden konzervativní komentátor: „Jsme na pokraji reálného rozpadu Republikánské strany.“

V průzkumech vedení Trumpa oproti nominovaným ‚druhům‘ republikánské honorace nadále roste…

Source: RealClearPolitics

Jak hlásí FT, zatímco pan Rubio a pan Trump před primárkami z 1. března stupňují své útoky jeden na druhého, tak se republikánští granti a zákonodárci obrací k tomuto floridskému senátorovi, neboť mají čím dál větší strach, že by tento realitní magnát mohl během pár týdnů uchvátit republikánskou presidentskou nominaci.

Děsí se, že vítězství pana Trumpa by mohlo vyvolat osudové roztříštění strany a zabránit jim v listopadu v získání Bílého domu.

Mnoho mainstreamových Republikánů věří, že pan Trump kvůli jeho poznámkám o Hispáncích, muslimech, ženách, postižených a lidech, kteří kritizovali jeho kampaň, nakonec bude bojovat o vítězství nad Hillary Clinton, jasnou demokratickou favoritkou, až ta v sobotu v Jižní Kalifornii dosáhne rozhodného vítězství nad Sandersem.

Jak ale ukazuje následující graf, je to příliš těsné, než aby to šlo už vyhlásit…

Source: RealClearPolitics

FT se uchylují k poznámce, že pan Trump v neděli vydal jen chabě zastírané varování, že by mohl uvážit kandidaturu jako nezávislý.

„Republikánský establišment tlačí na lehkotonážního senátora Marca Rubia, aby už řekl něco, co Trumpa „postihne“. Podepsal jsem ten slib svědomitě,“ tweetnul s odkazem na slib, že v minulosti všichni kandidáti podepsali, že budou podporovat toho nakonec stranou nominovaného.

A jak se u Republikánů šíří panika…

„Jsme na pokraji skutečného rozpadu Republikánské strany,“ řekl v neděli vlivný konzervativní moderátor rádiových talk-show televizi ABC.

Někteří vůdčí Republikáni už v soukromí řekli, že kdyby snad pan Trump byl nakonec stranou nominován, tak by mohli uvážit hlasovat za paní Clintonovou. „Uvidíte, že to spousta Republikánů udělá,“ řekl New Jersey Star-Ledger bývalý guvernér New Jersey Christie Whitman, který před tím pana Trumpa srovnával s Hitlerem.

„Nechceme to. Ale víte, já pro Trumpa hlasovat nebudu.“

Ale nebyl to nikdo menší než Rupert Murdoch, kdo do toho bláznění a rozbrojů třísknul…

Jak Republikánský „establišment“, tak Trump se potřebují zklidnit a semknout řady k boji se skutečným nepřítelem. Trump, Rubio, Kasich by všichni zvítězit.

— Rupert Murdoch (@rupertmurdoch) February 28, 2016

A teď už neoconi vyhlašují Trumpovi válku (jak uvádí The Intercept)…

Ten pádivý úspěch Donald Trumpa v republikánských primárkách zatím spouští poplašný zvonek mezi neokonzervativci, kteří se strachují, že ten nebude prosazovat tu samou válkychtivou zahraniční politiku, která už desítky let dominuje republikánskému myšlení.

Neokonzervativní historik Robert Kagan – jeden z přímých intelektuálních zastánců Irácké války a prosazovatel intervence do Sýrie – minulý týden ve Washington Post oznámil, že kdyby si nominaci urval Trump, „tak je jedinou volbou hlasovat pro Hillary Clinton.“

Poznámka pro české čtenáře: O snad nejproslulejším neoconovi a manželovi Victorie Nuland se lze dočíst česky na Wikipedii, o jejich rodinných vazbách je velice zajímavé také tento český článek: Rodinné vazby Victorie Nulandové: Příklad permanentní vlády

Neochvějný zastánce Irácké války Max Boot do Weekly Standard napsal, že: „Trumpovo presidentství by pro Ameriku jako velmoc znamenalo umíráček,“ když mj. zmiňoval Trumpovy námitky proti velké přítomnosti amerických vojsk v Jižní Koreji.

Trump toho udělal hodně, aby vyvolal to kárání neoconských učenců.Odsoudil Iráckou válku jako chybu založenou na Bushových lžích zrovna před utržením rozhodného vítězství v republikánských primárkách Jižní Karolíny. Ve sporné republikánské presidentské debatě minulého týdne hájil koncept neutrality v izraelsko-palestinském konfliktu, což je pro neoconskou pravici naprosté tabu. „Tvrdit tohle jsou hodní hoši a tohle zlí hoši, žádnému pořádnému účelu neposlouží,“ řekl, když sliboval zaujetí neutrální pozice při vyjednávání o míru.

Je možné, že strany se vzestupem Trumpa změní svou orientaci k válce a k míru, když Trump Republikány vede více holubičím směrem, zatímco Clintonová Demokraty směřuje k větší podpoře války.

Submitted by Tyler Durden on 02/29/2016 13:15 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-02-29/gop-verge-meltdown-senior-republicans-threaten-vote-hillary
23 Komentářů k US Republikáni na pokraji rozpadu: Republikánská honorace hrozí, že bude volit Hillary

 1. Andy napsal:

  O vítězství teroristky Hillary Clinton je již dávno rozhodnuto a celé volby jsou jedna veliká dobře sehraná komedie.

  • Pepi napsal:

   Konecne jedna fotka Trumpa kde vypada jako clovek...
   Ale jinak Andy;myslim ze mate pravdu a Hillary "Bathory"Clinton je predurcena k vitezstvi,a to nikoliv Bohem.
   Pred ni uz dlouha leta varoval David Icke jako o jednom z nejhorsich satanistu/illuminatu(horsi nez Clinton nebo Bushove);rovnez predpovedel jeji "vitezstvi"(dosazeni po)ve volbach.Uvidime jestli mel pravdu.

 2. Zighartice napsal:

  Andy. Jsem téhož názoru.

  • Zighartice napsal:

   Abych vysvětlil, jak jsem mimo jiné k této skutečnosti dospěl a co by nás čekalo s Clintonovou v čele nejagresivnějším uskupením na světě, je třeba se zmínit o jejím manželu Billovi. Bývalý americký prezident zničil demokratickou stranu všemi těmi dohodami o „volném obchodu“, deregulacemi finančního systému a nelegálními vojenskými akcemi proti Jugoslávii a Iráku. Clintonova administrativa použila bezdůvodně ničivou sílu vůči americkým civilistům. Podepsání dohod o „volném obchodu“ znamenalo hromadné přesuny výroby do zahraničí a faktický zánik střední třídy. Průmyslové a výrobní svazy jsou nenávratně zdevastovány. Stejně tak odborové organizace, které dříve financovaly volební kampaně demokratů. Výsledkem toho všeho je, že demokraté jsou dnes obdobnou stranou jako republikáni. Obě strany jsou totiž dnes financovány a ovládány stejnými zájmovými skupinami, tedy finančním sektorem, armádou, izraelskou lobby, podnikateli pohybujícími se v těžebním průmyslu a zemědělství. Hillary Clintonová je válečný štváč a je tak vlastně i kandidátem republikánů. Je ve vleku neokonzervativních nacistů typu Roberta Kagana a Maxe Boota a srovnává V.V. Putina s Adolfem Hitlerem. Ostrá protiruská rétorika vycházející z Washingtonu i jeho evropských vazalů staví svět na pokraj zániku. Čím více mají prostoru pro šíření svého přesvědčení o „výjimečnosti a nepostradatelnosti USA“ arogantní neokonzervativci typu Johna McCaina a Lindseyho Grahama, tím blíže se dostáváme k válce. Volby už dávno neřeší skutečné problémy, ale strany spolu jen soutěží v otázkách uzavírání homosexuálních manželství a federálního financování potratů. Kongres podporovaný médii si tak vybírá z mnoha opodstatněných důvodů pro impeachment ty nejméně vážné a stal se tak spoluviníkem současné tristní situace. Při hlasování o autorizaci vojenské síly v Iráku v roce 2002, pouze jeden republikánský senátor měl odvahu a nadhled hlasovat proti Bushově bleskové válce. Byl to senátor Rhode Islandu Lincoln Chaffee. Je důležité, že to, co zde čtu každý den o Středním východě a dalších oblastech světa, džaeš a to, co se děje na Ukrajině, v Sýrii v Pacifiku a jak čelíme některým z těchto extremistických mašinérií. A i když je to dávno, rok 2002 je důsledek, který cítím dodnes. Očekávám, že brzy přijde jen nicota, a děkuji ateismu za to, že mě zbavil všech možných obav.

  • Adolf Balík napsal:

   Je to naplánováno, ale jejich plány toho předurčují čím dál míň a jsou čím dál zoufalejší.

 3. Josef Švejk napsal:

  SS jsou zemí neomezených možností. Každý kdo má do zadku díru může svobodně a demokraticky soutěžit o bílý baraček. Stačí když jej podpoří FED svými rotačkami a pár dalších senilních staříků od sachsů, morganů apod. Průměrně inteligentní, dobře živený a vzdělaný pidnostánec pak už neomylně zvolí toho s nejlepší dírkou. No a kdyby to náhodou ofčan nezvládl a zvolil špatně, tak se jednoduše zastřelí a nastoupí ten správný.

 4. Eschatolog napsal:

  Jsem si jist, ze obchody s vlajkami a konfetami pujdou skvele.

 5. jan napsal:

  Také si myslím,že sionisti nedovolí,aby zvítězil Trump.
  Je třeba si všimnout,jak od voleb k volbám,klesají čím dál,tím víc do bahna,jako by to sledovalo spirálu dluhů.Také se jim ztrácí manévrovací prostor,nechávají jen mluvit zbraně.Proto souhlasím s těmi,kteří tvrdí,že s Clintonou nepřijde zákon,jak tvrdil Limonádoví Joe.

 6. Vladislav napsal:

  Vyhraje Trump, jarmulkarum zvoní hrana. Zatim to začali projíždět jen mimo domovinu (Rusko, Sýrie, Čína, Evropa), takže toto bude jejich první porážka "doma". Pro průměrného Američana je navíc stará lesbicka babka s hodnotami, jimž nerozumí, mnohem méně čitelná, než "chlap s gulema" Trump. No a průměrných Američanů je většina...

  • Jaris napsal:

   Vladislave, prala bych si, abys mel pravdu, ze jarmulim zvoni hrana. Jenze, kdyby nebylo to jenze. Pred par mesici jsem cetla zajimavy clanek o Trumpovi, ktery ve zkratce rekl, ze Trump je hlavne byznysman a primy chlapik, ktery ma sve zasady. Pokud by se mel stat prezidentem, bude muset podepsat nejake papiry zidakum v zakulisi, aby se neopakoval maler jako s Kennedym, ktery se jim kdysi vymknul z rukou. To pry se s Trumpem neslucuje. Pokud se vsak preci jen dostane na prezidentske kreslo, bude muset udelat tem cernym havranum, co vladnou Amerikou, ustupky, a to nevesti nic dobreho. No nic, nechame se prekvapit.

  • weissbach napsal:

   Přikláním se k témuž názoru. Ostatně zastřelit ho můžou později.

 7. John napsal:

  Prezident bude republikán, cca 100 rokov sa pravidelne striedajú - demokrati a republikáni ...
  Bola iba jediná výnimka !
  Bál som sa, že to bude Jeb Bush - našťastie už nebude ...
  Trochu dosť histórie a konšpirácie je tu:
  http://www.whatdoesitmean.com/index2006.htm
  February 28, 2016
  Freemasonic Forces Led By Donald Trump Launch “Soon To Be Deadly” American Coup d'état

  • tomek napsal:

   Nieje to snad jedno ? FED a chazari to maju pevne pod kontrolou .

   • Jaris napsal:

    Tomku, ja si myslim, ze FED s zidaky maji peknou diru v lodi, ktera se potapi rychleji nezli rotacky na dolary. Myslim, ze tam propukla panika, pac si s tim ti gauneri nevi rady a dira se zvetsuje.

  • Adolf Balík napsal:

   Katolíci prohráli i boj o papeže a v barevné revoluci v církvi jim byl vnucen František. Jejich protiúderem je ale Trump v Americe.

 8. Aliston napsal:

  Clintonová prohlásila, že vymaže Irán z mapy světa až bude presidentkou. Je to to nejhorší co by se mohlo stát, objednala vraždu Kaddáfího a proslavila se výrokem "přišli jsme, viděli jsme a je mrtvý, wow! A za Clintona Američani jen tak z plezíru odstřelili torpédem ruskou ponorku Kursk.

  • Adolf Balík napsal:

   FBI chce příštího presidenta zabít. Hitlery Clingon více než Trumpa. CIA chce zabít víc Trumpa.

 9. Carlos IV napsal:

  Koncem r. 2013 mne nezavisle na sobe rekli 2 amici, ze volby vyhraje Clintonova. A take dodali, ze "to bude konec USA". Podle meho je uplne jedno kdo z tehle dvou to bude. Je se na co tesit!
  Aliston - s tim Iranem bych to tak nevidel. Urcite zkusi nejdriv oblibenou taktiku cukru a bice. Nebylo by to vuci nemu poprve. Uvidime jestli se nakonec novy iransky lidr nenecha zlomit tim cernozelenym hadrem. Ruku do ohne bych za nej nedal.
  Ale mozna jsem az moc pesimista :-)

 10. Jaris napsal:

  Letosni rok bude zcela urcite narvan neuveritelnymi udalostmi odporujici zdravemu rozumu, jako ten minuly. Jdu si dat male pivo. Ja totiz po pivu se vsim nadsene souhlasim a nic mne nerozhazi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!