Exodus schopných

exodus

Talentovaný, tvořivý a pracovitý člověk – obvykle podnikatel – má ve státě, kde funguje příliš komplikovaná byrokracie, organizovaný zločin, korupce a všemožné nesmyslné dotace, pramálo možností, jak uplatnit své schopnosti. Nezřídka tak volí obchod za lepšími podmínkami. Animované 5 a půl minutové video vysvětluje, proč tomu tak je.

Projekt IVPR: http://ivpr.cz/
49 Komentářů k Exodus schopných

 1. Novapalo napsal:

  A ste vy všetci duševne chorí?
  Všetci už vieme, že demokracia ju tuposť a duševná choroba. Ale, že sa Česká republika vyľudní….. Takú hlúúposť som nepočula za posledných 25 rokov a určite takáto hlúposť nebude reálna minimálne do roku 2100. Do roku 2100 sa Česká republika určite nevyľudní…….. Ste duševne chorí??, hlupáci demokratickí??

  • Jaris napsal:

   Novapalo, nejsem dusevne chora, protoze vim, ze dnesni demokracie = zlodejna a ochrana zlodeju, zamitani pravdy a vytvareni lzi a pomale utahovani smycky k totalite. A nikomu tady laskave nenadavej a studuj si dal sveho Kysuckeho.

  • Karel napsal:

   No do roku 2100 se nevylidní určitě, protože území na kterém se nachází ČR dnes BUDE součástí Evropského Chalifátu.
   A představte si jen těch odborníků co tady bude!

   Ovšem tu pravou Českou republiku (český národ) už budeme muset přenést někam jinam.
   Rusko je možná volba.

   • host napsal:

    Běžte už laskavě do … , s těmito sionistickými dezinformacemi. Každý informovaný člověk ví, že cílem není žádný chalifát a muslimové (především protimuslimská nenávist) jsou jen prostředkem který má vést k vytvoření Velkého izraele zahrnujícího celou planetu. Sionisti pak budou pánové, kteří budou libovolně rozhodovat o životě či smrti miliard gojimských otroků.

    Tak prosím přestaňte plácat nesmysly o chalifátu.

    • weissbach napsal:

     Až takový nesmysl to není, byť máte pravdu v tom, že jde o něco jiného. Ale jako všechno je to test. Test nakolik jsou ovce již zpitomnělé, že se nechají oblbnout a klidně odevzdají klíče od domu, ženu i s dětma „vyššímu dobru“. A kdyby to šlo s chalifátem, tak proč ne, je to vítaný bonus a „správná“ verze islámu to srovná všechno do latě. Žádný národ, žádná rasa, žádná země, žádná rodina, žádná práva, just „islam“. Já v tom tu ideu sjednocování-globalizace vidím zcela jasně. Opět vznikne antagonizmus, ale už bude pořeba míň práce poštvat proti sobě míň subjektů. Před 25 lety byl svět rozdělen do dvou bloků a jaké to přineslo usnadnění a podívejme se dnes. Dnes máme v reálu už pouze globální problémy. No není to nádhera? Tak proč hned zavrhovat chalifát, když má takový potenciál a perspektivu. Důležité je vybít nezávislost a svobodné mozky s potenciálem odporu /informace, technologie/ a ty jsou dnes už jen v Evropě a Rusku, potažmo v bílé rase. Nebo si někdo myslí, že jsou Afričané schopni odporu? Nebo Asiaté s jejich kolektivistickým myšlením a uctíváním autorit? Ne! Je to pouze Evropa a Rusko, kde je líheň zpochybňování a vzpoury. Takže rozdělit a jedno po druhém. A to vidíme, že se realizuje. Nebo snad ne?

     • host napsal:

      To je přesně ono. Primitivní afričané a arabové se dají snadno ovládat a rozeštvat, takže pro NWO nejsou žádnou hrozbou (s vyjímkou Syřanů a Iránců -to ale nejsou arabi). Opravdovou hrozbou jsou pro ně Evropané s tisíciletou anticko-křesťanskou historií vzdělanosti a pěstování etiky.

      Jinak předpokládám, že příval násilníků z ISIS má způsobit naši nenávist k muslimům a případně občanskou válku, doprovázenou naprostou diskreditací gojimských vlád a politiků (s Merkelovou už to probíhá a hlupáci jim to docela žerou). A židé nám pak velkoryse nabídnou „řešení“ problému který sami vyvolali. Tak jak je to psané v Protokolech.

     • Řehoř napsal:

      I ty jeden BLBE :-)

      „Důležité je vybít nezávislost a svobodné mozky s potenciálem odporu /informace, technologie/ a ty jsou dnes už jen v Evropě a Rusku, potažmo v bílé rase. “

      Myslíš si , ty jeden HŇUPE , že inteligence je závislá na barvě kůže ??? … Čti a čti a dočteš se kolik barevných se staví na odpor se zbraní v ruce a bílí jen čumí a kecaj . Jsi bezmozek ty TRUBKO :-)… Ty svoje technologie si strč víš kam , ty historiku :-)

    • Radek napsal:

     Podívej se do historie troubo, porovnej to se současností a měla by Ti vyjít přibližná budoucnost!
     Jak prosté!

  • admin napsal:

   Kontext je zcela jasný. Vylidní se od schopných, tvořivých a pracovitých lidí.
   Pravda je, že je to v tom videu ne úplně šťastně řečeno.
   A každý, kdo není duševně chorý, to chápe a zaměří se na to podstatné.

   • Paul Durham napsal:

    1*

    (vylidní se 3 způsoby : emigrací, úmrtím na sešlost věkem bez náhrady, zabitím )

   • Jana Karásková napsal:

    Tak u nás v Táboře vidím, že mnoho studentů, mladých lidí a řemeslníků /elektrikáři apod./ odešlo pracovat do Británie…

    Tím že je kritická situace i jinde /zubaři, dětští lékaři/ a univerzity mají asi stále podobné počty absolventů tak to vypadá, že už taky mnozí z nich pracují jinde než v ČR…

 2. Dežo napsal:

  Nám sa tu v TV práve pred chvíľou chvástal Fico ako znížil nezamestnanosť! Ale to že zvýšil počet otrokov už nepovedal.
  Ako ináč sa dá nazvať 430EUR/mes za robotu na 3 smeny?
  Naše slávne automobilky/montovne obmieňajú „key account operátorov“ v priemere každých 4-6 mesiacov. Neplatia dane aneprinášajú nič do rozpočtu!
  Miera zdierania ľudí na každom kroku, likvidácia malých a stredných podnikateľov, likvidácia školstva, zdravotníctva + ďalšie „ISTOTY“, ktoré nám tu jeho ZDER zaviedol majú naozaj za následok že mladí schopní idú preč a je to vidno.
  A od teraz tu máme dokonca automatický systém pokút (najvyšších aké kedy boli)obdoba Šarie pre motoristov!
  A celá tzv. pravicová opozícia je ešte 1000x horšia. Procházka s Matovičom sú odporné hyeny, ktoré sa usilujú len o to aby mohli robiť to čo Fico na miesto Fica.

  Len dúfam, že ľudia akosi zázrakom dostanú v sobotu rozum a budú masívne voliť Kotlebu! Ináč je so Slovenskom definitívny Ámen.

  • Ada napsal:

   Netáraj! Fico nie je žiadny maestro, ale nastúpil už do idúceho vlaku. A teraz rušňovodič kričí na sprievodcu – zastavte vlak! Bolo po privatizácii, vytvorilo sa niekoľko finančných skupín, ktoré už dávno ovládali politikov (Gorila),parametre nastavené. Zánik aj fungujúcich podnikov, polovice poľnohospodárskych,“predaj bánk,“ rozpustenie armády. Legislatíva z 80 perc. z Bruselu. Nenávidiaca pravica i stred, „inteligencia,“ a božskí umelci… Síru šľahajúca tlač, TV a permanentný verklík o „boľševikovi,“ hoci nič nezoštátnil. A dozor z Embassy. Tak čo si vy , Jasánkovia, predstavujete, že mal Fico robiť? Znárodňovať? Meniť legislatívu proti Brusélii? Stávajú sa také zvláštne nehody… naleteli sme – a zdravotné sestry , ba i učitelia – hľa inteligencia, sa nechali zmanipulovať ešte aj pred voľbami. Dokonca ani neocenili jeho naozaj hrdinský odpor voči kvótam – ako jediného v EU! NALETELI SME a teraz všetko chceme hodiť na iných! Znova sa znepriateľujeme, lebo jedni už vedia a druhí ich majú za bláznov! Zaujímajme sa viac, ako sa z toho dostať – pomaly, postupne, aby sme nekrachli! Šírme medzi známymi potrebu čo najrýchlejšej zmeny, lebo oni stále spia. A neoddávajme sa nenávisti! Fico nie je ideál, ale lepšieho zatiaľ nemáme. Veď sme všetci vyrástli bez účasti na štáte.Ako už ktosi povedal: Slováci nenávidia štát, ale všetko od neho očakávajú. V tom je naša bieda§

 3. Masrtin napsal:

  Ficovi můžete udělat jednu významnou službu – pověsit. Mám
  pocit, že Slováci musí být ještě o stupeň hloupější než Češi,
  jelikož věřit tomu hňupogangsterovi může opravdu jen idiot, ale my Češi opravdu nejsme moc pozadu,takže dobrou noc – pardon, není to k článku.

 4. Josef napsal:

  Dobrý den. Video nic nevysvětluje, jen jako obvykle komentuje důsledek stupidity většiny, která o svém otroctví rozhodla ve volbách a v každodenním kontaktu s byrokracií. 35% pracuje ve státní správě a dalších 30% výhradně pro stát. To, že někteří odcházejí do zahraničí, je důsledkem ideologie peněz a osobního prospěchu. NWO chrochtá blahem.

  • Všímálek napsal:

   Citace odjinud:
   „…že lidí s průměrnou až podprůměrnou inteligencí je nějakých pětapadesát procent, tedy většina. To je logicky i obraz rozložení elektorátu v demokratických zemích. Majoritu má prostě slabší průměr …“
   V demokracii rozhoduje názor většiny. Tím je dána odpověd na otázku, proč to v demokraciích vypadá, tak jak vypadá.

   • Paul Durham napsal:

    každý, kdo nemá IQ houpacího koně k těmto závěrům brzy dojde sám a musí se podle nich zachovat, pokud není blázen

 5. weissbach napsal:

  Popřejme jim šťastnou cestu. Mám neodbytný dojem, že schopný=všehoschopný

  • Dušan2 napsal:

   Presne tak. To sú tí istí ktorí odišli počas socíku za pozlátkom, u nás vyštudovaný na vtedy kvalitných školách, na západ. Namiesto toho aby posielali do čerta karieristických idiotov ktorí nasmerovali celé riadenie štátu do kôpru.

   Viem ľahko sa mi to hovorí ale mali by sme sa poučiť z chýb a nenaletieť na ideológiu „odstraňovania bariér“ v štáte. Pretože sa odstránia bariéry nielen hlúpe (pravdepodobne tam boli zavlečené úmyselne aby bol argument „odstraňovania bariér“) ale aj ochraňujúce posledné zbytky našej štátnosti (áno aj „našich“ miestnych oligarchov=prídu globálny oligarchovia)

   • Paul Durham napsal:

    Ale vždyť v ČSSR bylo přes milion skvělých lidí u komunistů právě proto, aby systém rozvrátili zevnitř, což se jim prý povedlo, no alespoň to skoro všici hrdinové z toho milionu od roku 1990 říkají a někteří ani neklopí očička. :-) :-)

 6. Žabák napsal:

  Ono je otázka kdo je v dnešní tzv. „schopný“. To je opravdu téma na hodiny.
  Co se týká toho kdo je opravdu chudák, tak zaměstnanec. Pokud si poslechnete na youtube např: profesora Kellera, tak ten vám je schopný to v klidu a číselně vyargumentovat.

  Další věc, která by mě zajímala, kolik těch schopných a úspěšných plní náměstí při demonstracích a kolik z nich dělá něco jiného, než že úspěšně drancuje planetu v systému korporátního fašismu v honbě za nesmyslným digitálním čísílkem někde na serveru, který někteří nazývají penězi.

  Kdo z nich například sponzoruje server NWOO, svobodné rádia a alternativní servery. To se bavíme o lidech s příjmem stovek tisíců korun čistého za měsíc anebo rovnou milionech.
  Jeden takový člověk by v klidu utáhl celý server NWOO.

  Místo toho se „socky“ skládají po stokorunách ze svých úžasných platů rozvojové země.
  Ono totiž ti „schopní“ jsou rádi za svůj plný žlab a nějak zvlášť se nestarají. Jakmile odejde jeden schopný, tak na trhu vzniká díra, kterou hned rád zaplní jinej. No a v systému globálního kapitalismu to platí obvzlášť.

  Nikdo nám milosti neprokazuje. Prostě se jim to vyplatí.

 7. Jaris napsal:

  Kdysi davno pred mnoha lety, chodivali lide do sveta na zkusenou. Tam se naucili i priucili leccos noveho a pak se vratili domu a spolecnost z toho mela take benefit. I dnes se vraci hodne Cechu ze zahranici nazpet a doufam, ze take necim dobrym spolecnosti prispeji.

  • host napsal:

   K tomu je potřeba funkční soudnictví, policie a státní aparát.

   Můžete být schopná jak chcete, ale když na vás zločinné spolčení soudce, policajtů a příslušných úředníků uvalí falešné konkurzní řízení, o všechno vás připraví a ještě vás obviní z vytunelování vlastní firmy a zavřou na 2 roky do vazby, tak budete trpce litovat, že jste nezůstala raději v cizině.

 8. host napsal:

  A kdopak asi ty úředníky a politiky korumpuje, aby se dostal k tučným státním zakázkám? Organizovaný zločin je v podstatě jen podnikání, které nerespektuje stát a zákony (policii, soudy).

  Ne náhodou je v česku slovo podnikatel bráno skoro jako nadávka.

  • weissbach napsal:

   A odkudpak se všichni ti parchanit berou? Nevyrábí je náhodou doma hodné maminky a titínci, co chtějí pro své děti to „nejlepší“? Nejlepší známky, nejlepší školy, nejlepší kariéru, nejlepší baráky, nejlepší auta, nejlepší dovolené, všechno k posrání nejlepší? A ti nejlepší z nejlepších nejsou pak ochotní vymýšlet nejlepší sviňárny na své bližní, hlavně když je někdo poklepe na rameno, vezme je do televize, požádá je aby vstoupili do strany, aby jim jiní nejlepší lezli do prd..e?
   Kde se stala chyba?

   • Paul Durham napsal:

    Kdy se stala chyba …

    • weissbach napsal:

     To taky. Dávno tomu….

     • host napsal:

      Vy chcete pro sebe a své potomky to nejhorší? Do chlebníku raději sáhnete po ztvrdlém rohlíku, než po čerstvém měkkém?
      Já mám taky rád to nejlepší. Rozdíl je v tom, že ne na úkor ostatních a i když směřuji nahoru, tak nikdy ne za cenu šlapání po hlavách těch, co jsou pode mnou.

      V tom je ten rozdíl. Ani ne tak v cíli, ale spíš ve způsobu jakým je dosažen.

      • proud napsal:

       „Rozdíl je v tom, že „““ne na úkor ostatních a i když směřuji nahoru, tak nikdy ne za cenu šlapání po hlavách“““ těch, co jsou pode mnou.
       V tom je ten rozdíl. Ani ne tak v cíli, ale spíš ve způsobu jakým je dosažen.“ ……….. Hodne dobre napsany,tleskam.Delat to tak kazdej,jsme o hodne velkej kus dal uz jenom proto!

       • host napsal:

        A přesně o tomhle je to nenáviděné křesťanství, díky kterému jsme vybudovali tuto vyspělou civilizaci. Na rozdíl od židů a (části)muslimů, kteří dokážou jen rabovat a ničit.

        • proud napsal:

         V tom se hodne pletes,ale bylo by to zase na dlouho a to panbickareni mi uz vazne hodne leze krkem.

   • Zighartice napsal:

    „všechno nejlepší k posrání?“ V tom spatřuji gloriolu systému globálního kapitalismu…Dobře vy

   • Řehoř napsal:

    „A odkudpak se všichni ti parchanit berou?“

    Zeptej se svýc rodičů Ňoumo :-) Jací rodiče takový DEBIL potomek :-)

    • Zighartice napsal:

     Dáš-li člověku rybu, nakrmíš ho na celý den, naučíš-li ho lovit, obstaráš mu potravu na celý život. Ve Vašem případě evidentně „podle sebe soudním tebe“

   • proud napsal:

    Velice dobre a trefne! 1*****

  • contumax napsal:

   host

   Jo je to zločinný spolčení, obdoba máfie, tak to tu chodí a silně se to tu začíná podobat Ukrajině… jen s tím rozdílem, že se to rozkládá takřka nepozorovaně zevnitř…

   • host napsal:

    Prostě mafiánský kapitalizmus. A velice charakteristické je, že ten, kdo pojem „Mafiánský kapitalizmus“ vymyslel, tento mafiánský banksterský systém pomáhal stvořit. To je ovšem pro židy docela typické. Že udělají kariéru na „bojování“ proti problému, který sami vyrobili.

    Vlastně je to esenciální židovská podstata kapitalizmu. Majitel sklenářství si zaplatí výrostky aby v okolí rozbíjeli výlohy. A majitel zubařské ordinace si zase koupí prosperující cukrárnu. V praxi to ovšem funguje až ve velkém měřítku, tohle byl jen příměr.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!