Ohromující přiznání bývalého šéfa Bank of England: Evropská deprese byla „úmyslným“ činem

Mervyn-King-001Opět zjišťujeme, že je to pouze po odchodu z jejich oficiálních postů, kdy centrální bankéři nakonec začnou mluvit pravdu. Včera v noci to byl Alan Greenspan (bývalý šéf US Fedu), kdo zlořečil stavu ekonomiky tvrzením, že „jsme v těžkostech v podstatě kvůli tomu, že produktivita nenávratně chcípla,“ a když se ho ptali, zda je optimistický ohledně nadcházející budoucnosti, tak Greenspan odpověděl: „Ne, to už nějakou dobu nejsem.“

Také v neděli bývalý šéf Bank of England (BOE) Mervyn King varoval, že je tu další aspekt globální ekonomiky, konkrétně finanční systém, který je ve strukturálních problémech, a ten zůstává už od finanční krize jakkoliv neřešený, takže „je jisté, že budeme mít další krizi.“

Aby bylo jasno, varování bývalých centrálních bankéřů, kteří jsou za současný globální binec převážně odpovědni, nezní jinak než revizionistické kecy. Ale i tak, to byl King, kdo dnes při uvádění své nové knihy řekl něco, co nás překvapilo.

Jak dnes hlásí Telegraph, podle tohoto bývalého šéfa Bank of England je evropská ekonomická deprese „výsledkem ‚záměrných‘ politických voleb přijímaných elitou EU.“ Mervyn King pokračoval ve svém sžíravém útoku na evropskou hospodářskou a měnovou unii předpovědí, že tu sužovanou měnovou zónu bude třeba rozpustit, aby osvobodila své nejslabší členy od neustálého zbídačování a rekordních výšin nezaměstnanosti.

King rovněž řekl, že nikdy nepředjímal, že by se v moderním věku k břehům Evropy vrátil ekonomický kolaps o stejné hloubce jako ve 30. letech. Dodal ale, že osud Řecka od roku 2009 – které utrpělo propad zastiňující US depresi v meziválečných letech – se stal „děsivým“ příkladem selhání ekonomické politiky, při promluvě k posluchačům na London School of Economics.

„Nikdy jsem si nedovedl představit, že bychom někdy zase měli v průmyslové zemi depresi hlubší, než jakou ve 30. letech zažily Spojené státy, a právě to se stalo v Řecku.

Lord King – který strávil desetiletí bojem proti nejhorší finanční krizi v historii Bank of England – řekl, že nejslabší členové eurozóny nemají moc jiných možností kromě návratu ke své národní měně, jako „k jedinému způsobu jak si najít nějakou cestu zpět k ekonomickému růstu a k plné zaměstnanosti.“

Ale největší otázkou ohledně evropské deprese vždy bylo to, zda byla výsledkem čiré stupidity a ubohých ekonomických rozhodnutí, či zda byla záměrná. Kingova odpověď byla ohromující: „Je to děsivé a došlo k tomu jako k téměř záměrnému politickému činu, a o to je to všechno horší.“

Důvod, proč je toto prohlášení tak významné, je ten, že potvrzuje to, co v roce 2008 dávno před tím předpovídala zpráva AIG, a tedy roky před rozpoutáním evropské krize, zejména to, že Evropa konkrétně vytvoří finanční krizi (stejně jako ekologickou krizi, zrovna tak jako terorismus), aby opevnila „Evropské impérium“.

Využít globálních problémů jako záminky k rozšíření své moci:

 • Ekologické problémy: ke zvýšení kontroly nad členskými zeměmi; k pokroku s myšlenkou globální vlády
 • Terorismus: jako záminku pro větší kontrolu nad policejními a justičními záležitostmi; pro vyšší rozsah dohledu
 • Globální finanční krize: k zabití dvou much jednou ranou (svobodného trhu; anglosaských ekonomik), kdy tu ránu zasadí celoevropský bankovní regulátor a pokusy o globální finanční vládu
 • Evropská měnová unie: ta vytvoří krizi k nucenému zavedení „Evropské ekonomické vlády“

Tragédií Evropy je to, že všechny vyšlo právě tak, jak nevolená evropská vládnoucí oligarchie očekávala, a ač můžeme pogratulovat Bruselu, kterému nejenže se podařilo si svou moc udržet, nýbrž ji i upevnit, tak teď vládne nad upadajícím ekonomicky nesolventním kontinentem s celou generací uvrženou do nezaměstnanosti s miliony uprchlíků snažícími se dostat do ní a s evropskou kulturní „integrací“ na úrovni, jakou už desítky let nikdo neviděl.

A zatímco předtím jsme mohli spekulovat, že k tomu všemu došlo převážně náhodou, teď to víme lépe: bylo to od prvního dne předurčeno.

Submitted by TylerDurden on 03/02/2016 22:00 -0500

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-03-02/striking-admission-former-bank-england-head-european-depression-was-deliberate-act
22 Komentářů k Ohromující přiznání bývalého šéfa Bank of England: Evropská deprese byla „úmyslným“ činem

 1. jan napsal:

  Jen to potvrzuje,že se vymýšlejí různé tahy,jak oškubat každého kdo se dá.Jistě,když se pracuje s přesnými informacemi,které má jen několik osob a záměrně to pustí na veřejnost,už přesně vědí jak všichni budou reagovat,tím vědí co to přinese.Co lze u toho vysledovat,vyvolat dojem,že si to lidi zavinili sami svojí nenažraností.

  • Tomi napsal:

   No ale, Ľudia si to naozaj zavinili sami. No najme sbojim pokrytectvom s ktoreho prameni ich zloba. Len si spomenme aky mali ludia (dav/ovce) nazor nabombatdovanie ci iz Juhoslavie, alebo blizkeho vychodu. Napr. V pripade iraku, ci lybie slo okrem ineho o ropu (zabhranu petrodolaru). Ale stacilo aby par politikou predstupilo pred te pokrytecke ovce a povedali im ideme tam sirit mier a demokraciu a ovce uverili, ked za tyzden bombardovania iraku zabili na pol miliona ludi (co je jasna genocida) povedali ked sa rube les tak lietaju triesky a ludia suhlasili - ved preco by tych rasistickych psychpatou mali zaujimat zivoty nejakych arabou/moslimou (povedali: mozu si za to sami bo sa nevedia chovat a byt ako ludia). No narozdiel od arobou ktorych vrazdili europania a americania si europania si to co ich caka naozaj sposobili sami. Nuz je cas any zacali lietat triesky aj v EU. Europania zaziju na vlastnej kozi presne to co po starocia sposobovali zvysku sveta. Vyskusaju si vojnu, hlad, utrpenie vsetkeho druhu sami na vlastnej kozi aby poznali ake to je. Je cas ochutnat svoju vlastnu medicinu.

   • Jaris napsal:

    Tomi, ja jsem N I K D Y s timhle svinstvem nesouhlasila. Ta nespravedlivost mne rozpalila natolik, ze jsem se okamzite rozesla se svymi tremi letitymi prateli a dala jim navzdycky vale.

 2. Paul Durham napsal:

  http://hradec.idnes.cz/ píše:
  Řidič zapomněl pacienta v sanitce, devadesátiletý muž nocoval v garáži.
  Reakce pacienta:
  „Neprožíval jsem to nijak děsivě, absurdita té situace mě však překvapovala.“
  Reakce publika:
  Ještě že zrušili regulační poplatky, jinak by děda za pobyt v garáži vysmahnul kilo.

  Tak v tomhle má prsty bankovní oligarchie, velryby a obligátně Putin. Lidi si dělají pakárnu primárně sami. J_elita to samozřejmě obratně přikrmují, aby z toho káply nějaký šišky.

 3. Tomáš napsal:

  Je možný soustavný růst bohatství? To je otázka dne.
  http://proinvestory.cz/je-mozny-soustavny-rust-bohatstvi

  Od odpovědi na tuto jednoduchou otázku se bude vyvíjet celý další vývoj

  • jan napsal:

   Tomáš.
   Jde to,ale musí to být podložené umem a prací a ne spekulací.

  • Definitiva napsal:

   Sústavný rast bohatstva je možný pri neobmedzených zdrojoch Zeme na prežitie a pri morálnej kríze spoločnosti, keď každý bude kupovať nekonečné množstvo televízorov, áut, domov, jácht, zlatých tehál...t.j. pri morálke na princípe konzumného kapitalizmu a nekonečnom škrečkovaní. Lenže nekonečný je len Vesmír, aj to si len myslíme a nevieme to dokázať.

   Bez ohľadu na morálku človeka, zdroje Zeme sú obmedzené, preto sústavný ekonomický rast je dríst ako sviňa, ekonomický rast je o autogenocíde ľudstva. Aspoň kým nemáme dostupný Vesmír.

   • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

    Obecně souhlasím, ale připouštím si, že takto nahlížet na problematiku může být chybné. Podle všeho je hlavním zdrojem lidský duch a lidská zúšlechťovaná mysl. Všichni jsme již něco slyšeli třeba o "free energy" "antigravitaci" atd. Problém je, že zjevně dnešnímu barbarskému Homo sapiens (spíš Homo rabbidus - šílený) nelze dávat takovou moc do rukou... A je zjevné, že zde existují síly, co náš vývoj tímto směrem brzdí... Neřeším zda pro náš prospěch či neprospěch neb zde platí, že vše zlé je k něčemu dobré a vše dobré je k něčemu zlé - což ale taky dost záleží na nás samých co s tím budeme dělat... Nevolám tedy po populační explozi, ale stejně mi je protivná depopulace. Hlavní důraz bych kladl na zúšlechťování ducha a mysli. Proto mě děsí chování mých bližních v jejich dennodenní honbě za požitky a hmotnými statky - prostě typičtí vyznavači kultu hada...

 4. Definitiva napsal:

  Ekonomické krízy sú ohromujúce len pre ovce a nezasvätených, ktorí nemajú informácie o riadení sociálnych systémov a o finančných tokoch.

  Marc Faber a ďalší krízu 2008, ako aj iné krízy, predpovedali, písomne informovali kompetentných, ale ani pes neštekol. Marc Faber radil Američanom "odísť z USA, kým sa ešte dá". Jeho slová sa napĺňajú.

  Finančné krízy sú plánovité, slúžia finančnej oligarchii na "strihanie oviec", na presun vytvoreného bohatstva z vrecka chudobnejších do vrecka finančnej oligarchie. Obe svetové vojny nasledovali po kríze, obe boli riadené Britmi a USA, na oboch obrovsky zbohatli USA, schudobnela Európa a Rusko, Slovania!!!

  Finančná kríza 2008 nikdy neskončila, kotenie peňazí vo FEDe neprestalo, ba čo viac zosilnelo, politika zadlžovania, bankovej úžery, finančného otroctva štátov, firiem a obyvateľstva pokračuje. Generácie ľudí vyrástli v tomto zhovädilom sociálne parazitickom systéme. Občania nerozmýšľajú, platenie rastúcich daní až vyše 70% príjmu do štátnej kasy pokladajú za normálne.

  Dnes je obviňované Grécko zo zlej ekonomiky. Pravda je taká, že banky /hlavne nemecké/ úmyselne zadlžovali Grécko, bankové štatistiky boli falšované, Grécko nikdy nespĺňalo parametre EÚ na prijatie do EÚ. Celé zadlžovanie krajiny sa potom končí výpredajom firiem, privatizáciou, škrtením sociálnych výdajov, vraj aby sa banky uspokojili, čo je klasický scénar MMF, Svetovej banky a centrálych bánk, ktoré spolupracujú pri zadlžovaní štátov a "strihaní oviec".

  Vo veci finančnej krízy žiadne štátne, ani svetovú inštitúcie nepodnikli žiadne kroky na zlepšenie svetových financií, zadlžovania, tlačenia bezcenných peňazí, a pod.

  Rovnako žiadne kompetentné inštitúcie, USA, EÚ, štáty, OSN... nepodnikli žiadne skutočné kroky na zmiernenie migračnej krízy.

  Jediné riešenie migračnej katastrofy je vybudovať ekonomiku štátov tretieho sveta a vrátiť ľudí do svojich krajín. Ekonomiku tretieho sveta zničili sociálni paraziti na čele s USA, Britmi, Francúzskom a ďalšími, ktorý zaviedli otrokársky spoločenský systém a vykradli krajiny "do tla". Slovania boli ekonomicky kolonizovaní po 1989, výroba skončila, poľnohospodárstvo upadá 25 rokov a úpadok pokračuje!!!

  Finančná kríza a migračná kríza: autori tí istí, nekonanie vo veci rovnaké, obviňovanie nevinných a utajovanie skutočných príčin tiež rovnaké. Náhoda? NÁHODY NEEXISTUJÚ! Informmovaní bohatnú a chudoba chudobnie. Informácie vládnu svetu.

  Naše školy na čele so štátom sa starajú o to, aby vzdelanie oviec nenadobudlo kvalitu, ktorá by ohrozila svetovládu.

  Deti v škole hlúpnu za naše dane, debilizácia národov úspešne pokračuje a kvalitatívne bude "vylepšená" krížením bielej rasy s migrantmi.

 5. Tomi napsal:

  Europania - je cas! Cas poznania! Poznania toho co sme sposobyli zvysku sveta. Je cas okusit na vlastnej kozi vsetko to utrpenie ktore sme sposobovali nasim bratom po celom svete. Je cas vykupat sa v krvi. Je cas okusit hladomor. Je cas poznat ake to je vydiet zomierat svoje vlastne deti v hrozach vojny. Ale to vo poznaju v europe sa nebude dat zrovnat s tym co poznaju za oceanom. Len ci to za te vydobytky "modernej doby/zapadnej civilizacie stalo.
  Je cas zaplatit za vsetko zlo. Len si este natankujte do tych vasich auticok. Natankujte si tam krv arabou. Este raz a naposledy, pretoze coskoro to bude vasa krv ktora bude tiect.

  • miňo napsal:

   Re: Tomi, áno tá chvíľa je nablízku. Len mi nejde do hlavy, prečo Usáci tak vehementne tlačia na rozbeh TIPP, ked nebudú mať kde vypredávať svoje tovary.Ked už bude tá vojna v Europe.

 6. Slonda napsal:

  info Financial Times:
  1.3.2016
  Lord Rothschild: Můžeme být v "oku bouře"

  Lord Jacob Rothschild se stal posledním ,,velkým ve financích´´s cílem varovat před značnými riziky, kterým čelí globální ekonomika...

 7. Čech napsal:

  Řecko bylo úmyslně finanačně zruinováno, aby nemělo sílu klást odpod prchlíkům. Potřebovali otevřenou bráni pro invazi.
  Všechny země přispívali Turecku na podporu migrantů (včetně nás, viz Stropnický u Moravce), aby je měli za co sbírat na východě a lanařit je. Řecko na migranty dostalo směšné minimum, za to je stále buzerováno EU za nelidské podmínky prchlíků.

  • Jaris napsal:

   Vetsina Cechu ma v sobe odmalicka vypestovany strach a pochyby so sobe samem. Proto se do vedeni dostali takovi jako Stropnicky, Dienstbier, Sabatova a mnoho jinych spinavych zidaku s jejich sabesgoj boys. Ti prevzali rizeni CR a tahnou ji ke dnu jako mlynsky kamen s pozehnani Vaclava Hejvla a jeho zidovskych kumpanu. Pokud se Cesi nezbavi tehle podvracejicich zidackych vyzirku, neni nadeje na zlepseni. Pestujte v detech hrdost k dedictvi a uspechum davnych predku, misto toho, ze ti bili byli ti nejhorsi, co svet mohlo potkat, protoze je to prachsprosta lez!

 8. Čech napsal:

  otevřenou bránu

 9. Marq napsal:

  Většina komentářů je o hovnu.Od krize 2008 uplynulo 8 let a ta další se uměle odkládá tiskem ničím nepodložených peněz. Bublina světové ekonomiky se zvětšuje nicméně jednou praskne.
  Úroky cca 1%, nový fenomen "negativní" úrok a náznaky o bez-
  hotovostní společnosti naznačují,že katastrofa je na obzoru.
  EU/US řeší problémy s exodem imigrantů. Jako obvykle řeči o
  statisících/milionech,kteří zaplavují EU jsou opět o hovnu.
  Počet obyvatel planety v roce 2020 překročí 8 miliard dle
  OSN(80 milionů/rok)a dementní politici v EU stále přemýšlí
  kam umístit pár milionů Afričanů/Arabů přičemž ten zůstatek
  je kolem 75 milionů ročně,jenž bude chtít žrát a občas srát.
  Zdá se že ty naše velké mozky a nadřazeností nad ostatními
  živočišnými druhy,kterou se opakovaně utěšujeme je zcestná.
  Vyhyneme jako dinosauři před 70 miliony let a ti co přijdou
  po nás XX? budou v údivu pohlížet na pozůstatky betonových artefaktů podobně jako my dnes na pyramidy a kostry ještěrů
  kteří tehdy planetě dominovali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!