Rada pro spolupráci v Zálivu (GCC) prohlásila Hezbollah za teroristy a vysílá proti nim do Libanonu Al-Nusrah

This-file-photo-shows-Hezbollah-resistance-movement-combatants-in-a-military-parade.Rada pro spolupráci v Zálivu (GCC) libanonský Hezbollah prohlásila za teroristickou organizaci. Mezitím několik členských států GCC, zvláště pak Saúdská Arábie a Katar, stejně ale také Izrael využívá Jabhat Al-Nusrah k oslabování Hezbollahu v Libanonu.

Syrská vláda na rozhodnutí GCC určit Hezbollah za teroristickou organizaci reagovala prohlášením, že v tomto rozhodnutí se odráží Saúdské matení a představuje pokus o únos vůle Arabského lidu v zemích Zálivu, který odmítá normalizaci s Izraelem a navázání vztahů s ním. Podobně i Írán odsoudil toto rozhodnutí zařadit nejsilnějšího spojence Teheránu v Libanonu mezi teroristické organizace. Syrské ministerstvo zahraničí a expatriotů to komentovalo:

„GCC tímto učinila krok, který je v souladu s politikou Izraele, tj. rozhodnutímGCC klasifikovat Hezbollah jako teroristickou organizaci, protože ten konfrontuje sionistický projekt v regionu a je to izraelský nepřítel, přičemž uznání jeho obětí rezonuje po celém arabském a muslimském světě.“

Záměna principů?

UNDOF_Map_Syria_Israel_Jordan_2014_09_15

 

Obrázek: Stažení mírových sil OSN UNDOF ponechává 12 – 16 km široký koridor nekontrolovaný UNDOF. V roce 2013 uniklo, že Izrael poskytuje podporu pro Jabhat al-Nusrah, k níž patří i společná zpravodajská a operační místnost na Izraelem okupovaných Golanech, logistická podpora, zbraně, polní nemocnice i přímá bojová podpora. (Zakreslení v mapě Christof Lehman).

Hezbollah je v Libanonu podle zákona registrovanou politickou stranou, která si udržuje milici, která je v souladu s libanonským zákonem. Hezbollah se svolením syrské vlády operuje i v některých částech Syrské arabské republiky. Své vojenské operace koordinuje se zákonnou vládou Syrské arabské republiky, se Syrskou arabskou armádou a se syrskými Silami národní sebeobrany. Údajně to nečiní proto, že by Hezbollah nebo Írán nezbytně schvalovali sekulární vládu v Sýrii, ale protože Sýrie představuje důležitého strategického spojence Hezbollahu a Íránu.

Je ironií, že Katarci a Saúdští Arabové k jejich ohrožování sponzorují syrskou franšízu Al-KaiídyJabhat Al-Nusrah, kterou za teroristickou organizaci prohlásila Rada bezpečnosti OSN. Jabhat Al Nusrah rovněž sponzoruje Izrael, který pro Jabhat Al-Nusrah zařizuje přístup do libanonského údolí Bekaa přes Izraelem okupované syrské Golanské výšiny.

Saúdská Arábie svou podporu pro přítomnost Al-Nusrah v Libanonu zintenzivnila už v roce 2013. V pondělí 14. října 2013 předseda libanonské Arabské demokratické strany RifaatEid varoval, že Saúdská Arábie plánuje „v odvetě za intervenci Hezbollahu v bitvě o region Qalamoun Libanon zapálit.“ Libanonská Arabská demokratická strana udržuje úzké vztahy s vládnoucí Syrskou arabskou stranou Baath. RifaatEid řekl během tiskové konference:

„Bitvu v Qalamoun vedla Saúdská Arábie a my máme informace, že Saúdská Arábie varovala Hezbollah před účastí v této bitvě, jinak to bude pro Hezbollah v Bekaa i v severním Libanonu drahé.“

Také Izrael se rozhodl vystupňovat svou podporu Jabhat Al-Nusrah na Izraelem okupovaných syrských Golanských výšinách pod humanitární zástěrkou, když je prohlásí za syrské bojovníky za svobodu.

Tel Aviv podporou Jabhat Al-Nusrha přes Golanské výšiny prosazuje tři strategické cíle.

 1. Oslabení Sýrie
 2. Oslabení svého nejsilnějšího protivníka v Libanonu Hezbollahu.
 3. Oslabení Íránu a íránského regionálního vlivu.

Izraelské machinace v roce 2013 rovněž vyústili do stažení mírových sil OSN UNDOF z 12 – 16 kilometrů širokého koridoru v nárazníkové zóně na Golanech (viz mapa). Tímto krokem jim poskytli přístup jak do Sýrie, tak do libanonského údolí Bekaa přes podobně okupovanou libanonskou oblast farmy Sheba.

GlobalResearch, March 03, 2016

nsnbcinternational 3 March 2016

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/gulf-cooperation-council-gcc-designates-hezbollah-as-terrorists-deploys-al-nusrah-against-them-in-lebanon/5511708
9 Komentářů k Rada pro spolupráci v Zálivu (GCC) prohlásila Hezbollah za teroristy a vysílá proti nim do Libanonu Al-Nusrah

 1. Hum napsal:

  Kto pojde prvy na paskal.. Turci, alebo Saudi..?

  • vilon napsal:

   ále, vyzerá to tak, že Rusi preriedili rady Daeshov na také minimum, že „demokratické“ štáty Izrael, USA,a Saudská A., musia skonsolidovať novú armádu na boje v Sýrii. Boje sa nesmú zstaviť, plynovod už dávno mal byť v prevadzke, a každý kľud, alebo nedajbože mier by celkom zhatil plány neoconov a Rotschildov.Človeče, ani za svet sa im nedarí Asada skoliť, nastoliť „demokraciu“ a konečne prevziať plynové zasobovanie Europy. Už vydím, ako si nechávaju ruskí generáli vypracovať mapu nového bombovania Al-Nusra. A prečo nie? Len ľutujem tých sýrských obyčajných ľudí.

 2. jan napsal:

  Teroristi volají: Chyťte teroristy!

 3. Abukadusander2 napsal:

  Izraelska podpora islamskych teroristu se ve finale obrati proti samotnimu Izraelu,

 4. Anna napsal:

  To je neuvěřitelné.

 5. Ikema Monika napsal:

  Je na čase klepnout přes tlapky hlavne Izrael ! Hodně toho maji na svědomí a roztahuje se kam se dá momentálně odprodali i čast Golanskych výšin ktery jim absolutně nepatří do rukou těžební společnosti na ropu ! Nejen že o okupují již dlouho drze ho i rozprodávaji OSN ještě chrápe ????

 6. Ikema Monika napsal:

  Tajná USA mise měla zabit prezidenta Putina- ale zabila pouze generali na vojenske základně v Sýrii kde měl byt přítomen i Ruský prezident Putin !!!

 7. Ikema Monika napsal:

  Syn Tureckého vládce Bilal Erdogan utekl doEvropy jelikož dal zabit na objednávku načelnika GRU Igora Serguna letos v lednu v Libanonu ! !!!::Superstation 95 —

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!