Sexuální násilí a náboženství: Katolická církev v Německu

titel1-39Předběžnou zprávou o Regensburger_Domspatzen (chlapecký pěvecký soubor) dosáhl skandál okolo sexuálních útoků nový rozměr. Je to jen malá část mnohem většího problému. Po celá desetiletí byli svěřenci zneužíváni v zařízeních křesťanské církve. Je to určité ohlédnutí, kdy víc než 60 let státní orgány a Vatikán soustavně zakrývaly případy pohlavního zneužívání a na usvědčení viníků pracovaly velmi liknavě.

Do centra diskuze se opět dostala role katolické církve [1] ohledně sexuálního násilí. 8. ledna právník Ulrich Weber předložil předběžnou zprávu o zneužívání dětí a mladistvých v Regensburger Domspatzen. Od roku 1953 do roku 1992 bylo kněžími a učiteli diecéze nejméně 231 dětí obtěžováno nebo sexuálně zneužíváno.

Vychází však z toho, že ,,počet nehlášených případů zneužitých dětí je ještě vyšší“. Ulrich Weber odhaduje, že přibližně každé třetí, z 2100 dětí v předškolním věku trpělo fyzickým násilím. Kromě toho právník poukázal na to, že rada diecéze byla o těchto událostech informována ,,nejméně od konce 80. let“ (video Církev a peníze).

Dokonce i dlouholetý vedoucí chóru, Georg Ratzinger, musel ,,vědět o mnoha případech zneužívání ve chlapecké sboru“. Ratzinger taková obvinění odmítl.

Vyšetřování v jednom z nejstarších pěveckých chlapeckých sborů na světě, představuje pouze jednu aktuální kapitolu, z dlouhé historie odhalování sexuálního zneužívání a násilí ve vzdělávacích institucích křesťanských církví. Teprve od roku 1990 začalo opatrné zpracovávání této historie.

Tisíce dětí a mladistvých byly v Irsku systematicky po celá desetiletí v církevních a státních domovech (internátech) zneužíváno a týráno. Irský premiér Albert Reynolds v roce 1994 odstoupil ze svého úřadu. Generální prokurátor, kterého premiér podporoval, celé roky podezřelé katolické kněze z pedofilie chránil před stíháním.

Skandál v Irsku vyvolalo to, že se začalo s pomalým zpracováváním případů v Německu, Evropě a USA. Největší skandály jsou hlášené z Velké Británie, Belgie a Německa [2].

Studie John Jay z roku 2005, kterou zadala k vypracování americká konference biskupů ukazuje, že čtyři procenta všech katolických kněží v USA byli v letech 1950-2002 obviněni ze sexuálního zneužívání. 95 procent všech diecézí v USA bylo postiženo sexuálním zneužíváním.

V samotném Irsku bude trvat mnoho let, než bude konečně předložená komplexní zpráva. Ryan-Report došel k závěru, že celý systém s dětmi zacházel jako s vězni a otroky, než s lidskými bytostmi, které mají určitá práva a lidský potenciál (Bez morálky: Náboženství dělá z dětí asociály).

Náboženským rituálem byl výprask, který úředníci systematicky kryli. Kultura utajování zabránila odhalení. Také vládní inspektoři zneužívání nezastavili.

Krátce potom se začalo rýsovat jejich zpracovávání v Německu. Začátek provedl rektor na jezuitské Canisius koleji v Berlíně. V dopise bývalé žáky informoval o možných případech zneužívání.

Pak jsou známy desítky podezřelých případů. Týkají se téměř všech známých katolických škol v Německu. Mezi nejznámější případy patří hornobavorský benediktinský klášter Ettal [4] , dále Odenwaldschule a chlapecký pěvecký sbor Regensburger Domspatzen (Sex a mučení v církvi: 2000 let mučení ve jménu boha).

Externí zvláštní vyšetřovatel klášterní školy v Ettalu Thomas Pfister, ve své závěrečné zprávě popisuje týrání a sexuální zneužívání. Po desetiletí nejméně 15 mnichů týralo a sexuálně zneužívalo více než 100 studentů. Bývalý opat měl svěřence

bít a psychicky mučit. Mnoho zodpovědných představitelů rezignovalo, včetně evangelické biskupky v Hamburku Marie Jepsen, kritizované v souvislosti s obviněním jednoho pastora.

Počet členů církve po skandálech se zneužíváním nesmírně ubývá. V únoru 2014 panel expertů OSN obvinil Vatikán [5] před systematickým zakrýváním zneužívání a vyzývá k nezávislému vyšetřování případů.

 

Poznámky:

[1] Sexuální násilí a zneužívání se neodehrává jen v církvích, ale i v různých sektách či duchovních společenstvích. Literatura: Geoffrey D. Falk, Zwischen Sex, Gewalt und Erleuchtung (Guruové – mezi sexem, násilím a osvícením),nakladatelství Alibri: http://www.alibri-buecher.de/Buecher/Irrationalismus/Geoffrey-Falk-Gurus::389.html

[2] V seznamu zemí chybí Kanada. Desítky tisíc dětí původních obyvatel týralo, zneužívalo či záměrně nechalo nakazit tuberkulózou hned několik církví. Vše bylo kryté a posvěcené státem Kanada:https://de.wikipedia.org/wiki/Residential_School

[3] Klášter v Ettalu je výchovné zařízení pro děti tzv. ,,lepších“ rodin, kde se ctila zejména kázeň a poslušnost: http://www.abtei.kloster-ettal.de/willkommen/

[4] Tribunál ITCCS proti rituálním vraždám dětí elitami rovněž obvinil Vatikán: http://www.nwoo.org/2015/09/04/tribunal-itccs-proti-ritualnim-vrazdam-deti-elitami/

Další souvislosti:

Guido Grandt a rituální zneužívání dětí:http://www.nwoo.org/2015/08/20/riualni-zneuzivani-deti-guido-grandt-cast-1/

Rituální zneužívání dětí ve Francii: http://www.nwoo.org/2015/09/14/ritualni-zneuzivani-deti-ve-francii/

Zneužívání, mučení a vraždy dětí – hobby evropských elit:http://www.nwoo.org/2016/01/15/zneuzivani-muceni-a-vrazdy-deti-hobby-evropskych-elit/

 

Zdroj: http://www.pravda-tv.com/2016/01/sexuelle-gewalt-und-religion-die-katholische-kirche-in-deutschland/
39 Komentářů k Sexuální násilí a náboženství: Katolická církev v Německu

 1. Vaclav Pražák napsal:

  Super článek!!!! Není nic lepšího v čase kdy je Evropa násilím islamizovaná nasazovat na křesťanskou církev, nemůžete si to nechat až bude po válce s islámem ve které bezpochyby jsme. A co muslimové a jejich jedenáctileté mladé paní to vám nevadí??Vzpamatujte se!!!!PS:neschvaluji zvrácenosti(do toho počítám i homosexualismus)ať je páchá kdokoliv, ale přijde mě to stejně absurdní jako kdyby o Pražské povstání vyhodily obránce z barikády protože nemá čistý trestní rejstřík!

  • Vladislav napsal:

   Křesťanství a islám jsou dva výhonky téhož stromu. Vy to nevíte, to je cele.

   • Černoch z Mosambik napsal:

    Vladislav

    " Kde jsi si vyhonil ty dva výhonky "...???

    • Vladislav napsal:

     Tam, kde ty honis ten svůj jeden výhonek, to nebylo.
     Židovství, křesťanství a islám vznikly všechny de facto na jediném miste, na čtverci o straně možná 500-700 km.
     Všechny byly vymyšleny Zidy, a to buďto pro Zidy (judaismus), nebo k ovládnutí ne-Židů (křesťanství, islám).
     Křesťanství neni o nic lepší než islám, pouze ta srovnatelná zvěrstva a tupý pouštní fanatismus předvedlo uz pred par staletími, zatímco islám ma svůj cas teď.
     Tak si vytrhni z Bible svaté par listu a poradně se poutirej, ty skvrny múzou byt vidět, az zaschnou.

     • Definitiva napsal:

      Výhonky biblických náboženstiev ideologicky vznikli v Starovekom Egypte, monoteizmus bola ideológia na ovládnutie stáda otrokov, islam a kresťanstvo bol duálny systém, aby sa ovce mohli demokraticky rozhodnúť. Židia mali pôvodne zjednotiť ľudstvo pod jedným bohom, ale zvrhli sa to na ovládnutie sveta dlhom a úžerou.
      Kresťanstvo vyzerá ako kópia príbehov z hinduizmu.

      • Pepi napsal:

       Definitiva:"Krestanstvo vyzera ako kopia pribehov z hinduismu."Castecne mozno souhlasit.
       Vznik biblickych nabozenstvi:Stary Zakon je nejspis ovlivneny i perskym Zoroastrismem,a dale Aknatonovym monoteismem.Neumim Bibli zpameti,ale jeden ze zalmu je temer doslovnou kopii hymny na Atona(Slunecni bozstvo).
       Novy Zakon je plny astrologickych symbolu a nummerologie coz neni vubec prekvapujici v tehdejsim antickem svete.
       Abych nezapomel;Aknaton udajne zrusil aspon na cas otroctvi v Egypte...

   • host napsal:

    Judaizmus a islám jsou výhonky téhož stromu. Křesťanství se od nich velmi zásadně liší.

    Islám vznikl tak, že Mohamed vyškrtal z bible ty nejpodstatnější křesťanské pasáže o milosrdenství, odpuštění a soucitu, zatímco ty krvelačné starozákonní pasáže tam ponechal. A z tohoto paskvilu pak vyrobil podrobnou kuchařku nápadně připomínající tu židovskou, kde se pomalu píše i to, který den v týdnu se máme v nose šťourat kterým prstem, aby to bylo košer.

    • contumax napsal:

     host

     Klobúk dole...

     • host napsal:

      Nechte na hlavě :)
      Obávám se, že zuřivým ateistům, kterým soudružka učitelka ve škole pod Husákovým či Gottwaldovým obrazem dramaticky líčila, jak je církev to největší zlo, hned po imperialistech, těm to stejně nevysvětlíte.
      Holt, co se v mládí naučíš...

      • Jaris napsal:

       Hoste, napsal jsi to moc hezky. Islam vznikl teprve v 6. nebo 7.stoleti n.l. Hodne opsal ze Stareho zakona, uznava Jezise Krista pouze jako proroka a pridal si do koranu dalsi sve teorie. Nic hezkeho.

       • host napsal:

        Obávám se, že na to, aby Mohamed přidal něco vlastního, rozhodně neměl dostatečnou intelektuální kapacitu. Nanejvýš vyškrtat co se mu z judaizmu a křesťanství nehodilo a ze zbytku udělat praktickou "kuchařku".
        A to je problém celého islámu, že se díky této podrobné kuchařce zastavili ve středověku.

        Zatímco my v křesťanství máme výhodu, že je formulované velice obecně, a dává mnohem více svobody k vlastní interpretaci, proto se křesťanství stále vyvíjí. Zatímco islámský systém příkazů a zákazů vývoj neumožňuje.

  • Pepi napsal:

   Zajimava logika Vaclava Prazaka:zamest problemy se zneuzivanim deti v cirkvich zatimco vedeme pomyslnou valku s muslimy v CR.
   Zlociny kterymi se zabyva clanek se ale nekonaji pouze v katolicke cirkvi ale rovnez v Luteranske/protestanske cirkvi a jinych cirkvich/sektach.
   Cim vetsi cirkev a cim mene transparentni organizace tim vetsi pravdepodobnost ukryvani zlocinu.
   Katolicka cirkev svou strukturou/organizaci nazorem na celibat slouzi jako ukryt pro homosexualy.Sam katolickou cirkev nekritizuji ani celibat jako takove,ale zlocinci musi byt potrestani.

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   Vatikán, infiltrovaný zedníky, holt těmito věcmi zatížen je = pravdu nelze tutlat. Vatikán infiltrovaná zedníky rovněž podporuje islamizaci - jen si toho račte všimnout...

   • Definitiva napsal:

    Vatikán je výkonná moc slobodomurárov, tí založili štát USA a všetko s tým dodnes súvisiace.

  • Boyar napsal:

   Modlit se neumíte a myslíte si, že je tady nějaký divadlo nebo kinoteátr…

 2. peter napsal:

  Svätuškarský zmrdi,pedofili a homosexuali to je celá cirkev na čele s pápežom.

 3. mimozemstanka napsal:

  náboženství slouží k ovládání lidí toto neni první ani poslední planeta kde se to dařilo tak dlouho

 4. Josef Švejk napsal:

  Jejich grimasy, strach, zloba, krutost, nenávist, zlomyslnost, lakota, podlézavost, hloupost, škleb, lstivost, mazanost, potměšilost, devótně zdvižené pohledy, svatouškovské dojetí, jidášské polibky, lichvářská lakota, prázdnota, zbabělost, pokrytectví, opilství a nenažranost.
  Bratr Žižka byl zatím poslední kdo pochopil, že vypalovat kláštery i s osazenstvem je veskrze bohulibá činnost. Od té doby jsme poněkud zdegenerovali a tak si za 200 mld od daňových poplatníků pilně udržujeme tuto pedofilní organizaci při životě. Je to zhruba totéž, jako platby naši věrchušce, která s těmito pedofily úzce spolupracuje. Jen tak dál ofčané, ať má Duka plný břich - odmění vás za to krásně širokým tučným úsměvem.

 5. Frantisek1 napsal:

  Z těch komentářů by měl satan NWO radost. Nedávno se probíral odstrašující případ učitelky Štěpánové. Ta paní někde ta svá moudra také nasbírala. A tak je to s celým tím zednářsko-osvícenským vzděláváním. Obrozenecká literatura se zadřela do myslí obecného lidu a již to nemůže být jinak. Co na tom, že je to převážně dějinná falzifikace, katolická církev nám upálila Jana Husa a těch čarodějnických procesů! Ještě jsem zapoměl na proslulého Koniáše. No a moderní doba přidala zneužívání dětí. Netvrdím, že tyto případy neexistují, ale článek je čistě účelový. Kolik zneužívatelů je mezi ostatními profesními skupinami, například doktory a přece k nim chodíme pro očkování. Posuzoval bych každý jednotlivý případ a ne to vztáhnout na celou církev. Pravda ovšem je, že zednář docela infiltroval vatikánskou strukturu a vede katolickou církev k odpadu. Mnozí katolíci následují hierarchii z důvodu poslušnosti a ani si nevšimli, že pochodují pod jinou (zednářskou) vlajkou.

  • Vladislav napsal:

   No to víte, ze jo! Katolická církev přece vzdy šla s lidem proti vrchnosti. Němci nas samozřejme nikdy nechtěli ani vyhladit, ani poněmčit, ani odsunout, a kdyz se u nas po Bíle hoře vymenilo 90% elit, tak hlavním kritériem jejich schválení bylo, jak budou rozvíjet a milovat česky a moravský národ. Naši lidé se měli s církvi královsky, radostně pro ni nevolnicili a robotovali, z toho, co jim zbylo, s hrdosti platili dane. Takže kdyz přišli obrozenci se svou vylhanou verzi dějin, nikdo je nechtěl.
   A těch par desítek tisic upálených či umucenych lidi, vždyť to je k smíchu. Nic to neznamená, stejne je zabila světská spravedlnost, církev je přece jen soudila!
   Nechápu, kde se ten nevdek v lidech vůbec bral. Proč si tak zamilovali Josefa II., boritele kostelů, rusitele nevolnictví, autora Tolerančního patentu. Proč naslouchali obrozencum nutícim jim údajně jejich jazyk, vždyť němčinou by se domluvili mnohem lépe a jak ukázala budoucnost, na národy se stejne nehraje.
   Víte, Františku, doufám, ze jednou nastoupí moc, která odsouhlasi zákon, podle něhož bude možné to pokriveni dějin, které beztrestně sirite, trestat stejne, jako se dnes trestá popírání židovského holokaustu.

   • Petr napsal:

    Vladislave Vy si vybíráte, co se Vám hodí.
    Protestantismus v českých zemích, před Bílou horou, snad nebyl od Germánů? Luther k nám měl moc pěkný vztah. Podívejte se, jak dopadli lužičtí Srbové, nesměli svůj jazyk vůbec užívat. Těžko a snad zbytečné posuzovat co by kdyby. Byli to protestantské země, které rozpoutaly čarodějnické procesy (možná tomu nebudete věřit pod vlivem propagandy, která u nás komunismem jenom pokračovala). Byly to protestanské země, které se staly lůnem kapitalismu, protože jako jejich nejvyšší hodnota jim byla vzata láska a nahrazena osobním štěstím. Co myslíte, kolik osobního štěstí z rozvoje kapitalismu připadlo do klína věřícím protestantům? Stačí se podívat na jména majitelů fabrik i u nás a je to samý "protestant".

    Většina z těch obrozenců byla protestantská, protože už tou dobou se katolíci do veřejného života téměř nedostali, protože by se museli stát zednáři. Nechci tím zmenšit dílo a pohnutky mnohých obrozenců-protestantů.

    Zednář Josef II. (musí se dnes divit, jak do budoucna prospěl svému rodu) byl milován především židy, však si také po něm pojmenovali svoje pražské židovské město. Komu nejvíce posloužily jeho reformy?

    Sehnal jsem si Vámi doporučovanou knížku Karla Kálala Slovensko předválečné. Mám přečtených pár kapitol. Jistě zajímavé čtení, jenže už na začátku neuniklo mé pozornosti, že autor v úvodu píše o své korespondenci nad dílem s prof. Masarykem. Z těch pár kapitol a dalších zdrojů jsem zjistil, že Karel Kálal velmi obdivuje protestantismus, Fr. Palackého, jehož studoval. Je to tak trochu paradoxní, zřejmě se to stává nejčastěji intelektuálům, že se bratří s nepřítelem, aniž by si toho všimli. Masaryk neváhal překračovat svoje pravomoci, natož kompetence k tomu, aby židům posloužil (např. Hilsner) a nás poškodil (ostatně předchozí příklad a především rukopisy).

  • Pepi napsal:

   Frantisek 1 3.3.(15.45)
   Osobne nemam nic proti katolicke msi(chybi mi ta starsi forma kdy se hralo na varhany a pouzivalo kadidlo pri msi svate),nic proti mnohym katolickym svetcum(muj favorit je sv.Frantiska z Asissi).
   Ale,prosim,rad bych poznal Vas nazor na Rad Maltezkych ritiru Frantisku.Mezi jeho cleny patri mnozi vedouci NATO.
   Dale:proc se jmenuje Bohemian Grove prave "Bohemian",a proc jednim ze symbolu teto podivne organizace je sv.Jan Nepomucky?
   Osobne jsem navstivil nektere katedraly na Malte a bylo mi tam...skoro nevolno.Tolik symbolu smrti a temna tezko videt jinde(z tech pristupnych verejnosti).

 6. jan napsal:

  Proč se to vytahuje teď.
  Je to jen odvádění pozornosti.

  • Vladislav napsal:

   Neni. Existuje totiž spousta naivních truhlíku, co si jinak ZASE začnou myslet, ze fungující alternativou k zidovine jménem NWO muze byt dávno proflaknuta zidovina jménem křesťanství.
   A ze to zatim nefungovalo? To víte: lidi. Špatne to pochopili, nebo zneužili. Jinak to přece neni možné;-)

   • Paul Durham napsal:

    1*****

   • Boyar napsal:

    Česky vojak, dobra vojak!

   • host napsal:

    za 5-
    Sednout si do knihovny a ...
    ... učit se, učit se, učit se.
    Zejména dějiny církve, svobodných zednářů, bavorských iluminátů a osvícenců, zejména ve vztahu těch tří k té první. Bak byste tu neplácal takové zjevné nesmysly.

 7. Jan B.D. napsal:

  ještě odkaz k tématu - knihy, filmy, dokumenty, rozhovory, atd:

  http://traumabasedmindcontrol.com/index.php/quellen/

 8. Jaris napsal:

  Jak vedouci cinitele Protestantu, tak i Katoliku Bibli zneuzili ke svemu prospechu, k valkam, k politickym a nabozenskym neshodam. Nemaji si co vycitat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!